2966











AMENNYIBEN TETSZIK A JÁTÉK VEDD MEG!
WAREZ hozzászólások a fórumról kitiltás eredményeznek!
HA MAGYARÍTÁSRA VAN SZÜKSÉGED, ÍRJ A TÉMÁBAN KÉRÉST!
  • csokasg
    #1926
    elme

    kéne ide is egy FAQ oldal amit be lehetne linkelni a bannerbe... bár tudom még akkor is lennének akik kérdeznének olyan dolgot ami le van ott írva de hátha kevesebben :)
  • Landor
    #1925
    skill
    fejből most, azt hiszem Elme vagy Mágia, és legalsó középen
  • Fenrir
    #1924
    Hogyan lehet a papokat inkvizítorrá előléptetni? Ott van a gomb a karakterlapjukon, de nem aktív. Mi kell hozzá?
  • csokasg
    #1923
    mint már annyiszor elmondtuk: minden tárgy ill. lény véletlenszerűen generálódik amikor elkezded az egész játékot. sőt még az is h melyik feleségjelölt milyen gyereket szül... persze van 1-2 hely ahol mindig ugyanazt lehet kapni, de nem sok:)
  • Zóanagyvarázsló
    #1922
    Én még 23. szinten sem találtam meg.
  • mnorbi
    #1921
    csak én vagyok szerencsétlen , vagy a magus tényleg nem tudja a feltűmasztás spelt ? 12 szintü de még nem találtam sehol , paladinnal rögtön megkaptam (
  • Szeszmester
    #1920
    Tutorial van benne, csak lehet, h átugrottad (az első 3 feladat a kastélyban).

    Ha már a valóságnál tartunk: a lovasok nem úgy harcoltak, hogy odalovagoltak az ellenség elé és levágatták magukat. Nézd meg mondjuk a Gyűrűk Urát, abban egész látványos lovasrohamok vannak.
    A Braveheartban is van egy jó, mondjuk ott pont feltartják a parasztok. De amúgy nem az volt a jellemző :)
  • Zóanagyvarázsló
    #1919
    Már elnézést, de a pontatlan kérdésedre nem voltál hajlandó elfogadni sem tömör, sem körmondatokkal megtűzdelt választ. Azt is megkérdezheted, hogy a Panzer Generalban melyik a "legerősebb" egység, de inkább az élet értelmét fejteném meg. A stratégiai játékokban egy ilyen kérdésre nagyon nehéz egzakt választ adni. Ha nem az, akkor a játékkal baj van.
  • Zóanagyvarázsló
    #1918
    Egyszerűen csak meglepő, hogy milyen dolgok miatt szőrszálhasogatsz, ne hodd, hogy fáj, csak ezek objektíve nem kifogásolhatóak 2009-ben egy iylen stílusú játékban, eleve a stílus hívei az ehhez hasonló szabályrendszert szeretik és keresik ezekben a játékokban. Agyalni lehet ilyesmin, üdvözlöm is, de mint mondom, kritikai éllel megfogalmazni már kevesebb értelmét látom. Nem azért, mert szeretem a játékot, én is tudnék negatívumot is mondani, keresek is a kedvenceimben is hibákat, csak fölöslegesnek tartom. Te a jelek szerint másként vagy vele, tőlem csinálhatod nyugodtan.

    A játékban a lovag/knight egy acélvértes gyalogos, akire te gondolsz az a horseman/lovas. Ez pedig egy (ultra:) high fantasy játék, ahol az emberfeletti, Kinizsi Pál erejével - vagy annak többszörésével - rendelkező lovagok kereken 363 kilós, évtizedeken át készített, főpapok által megáldott acélpáncélját (amiben ők még mindig harcképesen mozognak), tényleg csak akkor tudják a parasztok lefeszegetni róla, ha a kicsi a rakást játszva már kinyomták belőle a szuszt, de ez is sokáig tart, és közben sokan elhullannak. Persze még mindig a gyalogos lovagokról mesélek, de lehet költeni másokat is. Én bele tudom élni magam, fantázia és szándék kérdése.

    Ez egy olyan játék (vagy mese), melyben a béka hercegnővé változik, a tárgyak beszélnek, élnek, napok alatt megszületik egy gyermek (eleve naponta 20 csatát is meg lehet vívni) szóval napjaink legjelesebb evilági természettudósait is sok-sok meglepetés érné ;)
  • totya4
    #1917
    Meg vagyok elégedve azzal amit látok, egyelőre jó ez így. Volt egy egyszerű kérdésem amire nagy nehezen választ kaptam, én már csak illemből válaszolok ha hozzám szól valaki... :)
  • totya4
    #1916
    Én csak annyit tudok mondani, hogy ha ezeken rágódsz, és ezek ennyire zavarnak, akkor kerüld messzire a műfajt

    Minden dolognak vannak pozitív és negatív oldalai. Nem az a lényeg hogy vannak negatívak, hanem az, hogy a pozitívumok meghaladják-e a negatívumokat. A "rágódás"-t te alkottad meg és ezáltal félre is értelmezed, én szimplán belegondoltam abba hogy hogyan lehetséges az hogy a támadás nem adódik össze, és ezt leírtam. Ha ez neked fáj, akkor neked kell messze elkerülnöd... a gondolkodást :)

    Amilyen páncélja pedig a lovagnak van a játékban, pusztán egy vasvillás döfésnek semmit nem kellene érnie

    Nem tudom láttál-e már vasvillát. Többféle is van. Kezdjük ott hogy a lovagod a földre esik rögvest, hiszen 10 paraszt rögtön agyonszúrja a lovat. Hogy nem tudják 10-en körbeállni? Láttál te már életedben lovat? Segítek, effektíve hosszú állat, 10-en simán körbeállják. Főleg ha a vasvilla hosszát is figyelembe vesszük ami az ellipszis sugarát megnöveli. Ott tartunk hogy ló kimúlt, lovag a földön. Szerintem a sisakrostélyon simán átcsap a vasvilla, főleg egy ásóvilla, de ha más nem elkezdik püfölni amíg mozog szerencsétlen... de ha mégis olyan istentelenül szuper az a páncél akkor ha más nem, lecsatolják róla :)
  • csokasg
    #1915
    én is azt javaslom h rakd fel az interface modot:) egyből látod h mi mennyit sebez(ne) egy ellenfelen és akkor látod h melyik egység a "jobb" :)
  • Zóanagyvarázsló
    #1914
    Fizikai képtelenség 50-en, de tán még 10-en is körbe venni egy embert. Amilyen páncélja pedig a lovagnak van a játékban, pusztán egy vasvillás döfésnek semmit nem kellene érnie. Ha már kiírjuk kockázni a történteket... Én csak annyit tudok modnani, hogy ha ezeken rágódsz, és ezek ennyire zavarnak, akkor kerüld messzire a műfajt, de őszintén szólva más játékok, más műfajok sem sokkal reálisabbak, ha hasonló megközelítést erőltetünk. (Pl. a Gothic sem, elvégre ha kétkezes karddal eltalálják ak arakterek karját, akkor nehogy már tudjak után ugyanúgy fegyvert forgatni!)

    Őszintén szólva még emberrel nem talákoztam, akit ez zavart volna, még az inkább FPS-eket kedvelő havernak sem okozott ugyanez problémát a HoMM-ben.

    Ennyi erővel odatehették volna a sebzés mellé is a töketlenek... :)

    Mint írtam, a sebzésnél sok értelme nincs, mert az a körülményektől függően változik, ha az ellenségre viszed a kurzort úgyis kiírja, a támadás során pedig szám formájában felvillan. Az életerő azonban állandó, így van némi - viszont szerintem egészen minimális - értelme kírni a "végösszeget". Én még egyszer nem néztem meg, mert nincsen semmi gyakorlati jelentősége.

    És még egyszer: keress rá az interface modra, és máris több információt jelenít meg a játék!
  • totya4
    #1913
    Ez más hasonló játékokban és az elődben is így van, így szokás ebben a stílusban

    Hát ha megveszek egy játékot nem feltétlenül kell tudnom mi a "szokás". És hát azért ez mégse olyan rettenetesen elterjedt műfaj. Azért szokott a játék elején lenni tutoriál (oktató) hogy elmagyarázza a legfontosabbakat. Na hát ez fontos. De szerintem már túltárgyaltuk. Nem életszerű a példád egyébként, nem tudom elképzelni hogy van egy lovag, és a parasztok egyesével mennek neki (egy szál gatyában páncél nélkül) hagyva legyilkolni magukat, ahelyett hogy 10-en belenyomnák a vasvillát... és ha 50-en vannak? Akkor meg nekidobják messziről :) A védekezése ilyenkor nulla szegénynek... a valóságban.
  • totya4
    #1912
    sereg adatlapján hol látszik összeadva az életerő? rég játszottam vele de erre nem emlékszem...

    Csata alatt ha az egeret az életerő alá viszed. Persze lehet hogy korábbi verziókban ilyen nem volt. Ennyi erővel odatehették volna a sebzés mellé is a töketlenek... :)
  • Zóanagyvarázsló
    #1911
    Ez más hasonló játékokban és az elődben is így van, így szokás ebben a stílusban, azért ért minket meglepetésként a kérdésed. Tehát ez nem hiba, hanem szokás. A sebzést az ellséges egységen látod kiírva (én a HoMM III-ban még ezt sem kapcsoltam be, sőt hexák nélkül, "szemmértékkel" játszottam), mivel az nem állandó érték, a helyzet függvényében változik. Különben van hozzá interface mod, mely egy csomó plusz információt tartalmaz, például, hogy mekkora az esély kritikus találatra. Na ezt tényleg felüntethetnék alapból!

    Egyébként a harc lefolyását el lehet úgyis képzelni, hoyg a tömeg támadásban való előnye a sebzésben jelenik meg, de mivel egyszerre nehézkesen fér hozzá 1000 parazst egy sárkányhoz vagy óriáshoz, netán egy lovagot sem tudnak 30-nál többen püfölni, ha bekerítik akkor sem - így külön a skillben sem feltétlenül kell hátrányt kapniuk. (De mégis előnyt jelent, ha 30-nál többen vannak, mert adott eseten "válthatják" egymást. Hogy csak pár banális ötletet említsek.) Persze lehet bonyolítani egy harcrendszert a végtelenségig, de az már csak a fantázián múlik, hogy magunknak leképezzük, viszont játék közben igenis jól működik.

    Képzeld el, amikor a Civlizationben a lánzsások lenyomják a tankot! (Pedig ezt a fejlesztő is pár másodperc kivehettte volna, csak szándék kérdése lenne beépíteni a rendszerbe - és nem is ma kezdődött az a széria.) Ha végképp nem jut semmi eszedbe, nyugtathatod magad ezzel :)
  • csokasg
    #1910
    attack csak akkor nő több lénnyel ha van ilyen skillje: mint pl a parasztoknak... a zárójelben lévő érték az az alap + hős-nek az attackja, def-e
    ne kavard szegényt bele mégjobban:D

    totya4: sereg adatlapján hol látszik összeadva az életerő? rég játszottam vele de erre nem emlékszem...
    csata meg úgy megy alapjában véve h (fiktív) pl van 5 sárkány 50 attack, 50 defense, 600 hp, 100-110 sebzés, és mondjuk van 100 medve (vagy akármi) 30 attack, 20 defense, 100 hp, 20-25 sebzés
    a sárkányok támadóértéke és defense marad 50 hiába vannak 5en, viszont az életük 5* lesz , ill a sebzésük is
    a medvéknél is ugyanígy...
    na most pl ha a sárkány támad akkor ugye nagyobb az attack-ja mint a medve védekezőértéke (20-al) ezért többet sebez rajta... meghal X medve... ezután a medvéknek csökken ugye az összéletük ill a sebzésük mivel kevesebben lettek de az attack és def-ük ugyanannyi maradt
    ezért nem mind1 ki támad először :)
    remélem így már érthető
    peace
  • Djuree
    #1909
    nem hibás az, csak nem rágják annyira a szádba, hagynak egy kis önállóságot is, feltételezik valaki felfedezni is szeret (nem földekre értem hanem lényekre) és a többségünk így is van ezzel;)

    amúgy az attack is nő ha több lényed van, tehát ha 10 oriásod van akkor nem 10xalapsebzést sebeznek hanem 10xalapsebzés+az attack módosító amit kapnak az egységek. minél több van egy egységtípusból annál nagyobb az attack módosító;) ezt látod is az attacknél meg a defensenél. asszem zárójelben van az eredeti és előtte a módosított;)
  • totya4
    #1908
    Nagy nehezen csak összejött :) Pedig ez szerintem egy marha egyszerű kérdés volt, ráadásul ez a játék alapja. Hiszen itt nem az van hogy legyártok kismillió egységet aztán hajrá, hanem az egységek száma limitált, ezért gondolkodni kell hogy melyik egység éri meg jobban. Támpont nélkül ez azonban nehéz.

    Nem válaszolok mindenkinek külön-külön, megy egybe. Azt senki se ajánlja nekem hogy játsszak aztán majd meglátom, hiszen pont azért tettem fel a kérdést mert tudni akartam a választ, és nem csak azután, hogy végigjátszottam. Zó azt mondja, hogy csak a sebzés és az életerő adódik össze, ezt mondjuk neki el is hiszem. Így aztán mindjárt más. Viszont értelmetlen. Több okból is. A sereg adatlapján ugyanis csak az életerő látszik összeadva, más érték nem, a sebzés sem. Tehát innen nem találom ki, azaz ez hiba. Méghozzá ordító súlyos hiba.

    A "támadás" elvileg azt jelenti, hogy ha nagyobb mint a másik "védelem" értéke, akkor többet sebez. Mivel a harcokban egy figura látszik, logikusnak tűnik ha összeadódnak a képességek, mintha egy figura lenne csak ott. Mindegy, a sebzés ügyebár összeadódik. Jó. Akkor gondoljunk bele. Áll egy szem harcos és támadja mondjuk 10 valami. Az egy szem harcosnak van egy szem pajzsa, alapesetben egy támadó ellen tud védekezni. Tehát a többi 9 úgy üti, hogy gyakorlatilag az ellen védekezni nem tud. Hogy honnan tudom hogy mind a 10 üti? Egyszerű, a sebzésből, mert az ügye összeadódik. Tehát ilyenkor a támadás bizony összeadódik. Mivel nem adódik össze, feltehetőleg ez nem így működik. Ettől függetlenül nem látok okot rá hogy valaki erre "Istenem"-el reagáljon.

    Úgy tudom csak elképzelni azt, hogy a támadás nem adódik össze, ha a csata amit mi valós időben látunk, valójában nem valósidejű és nem úgy működik hogy mindenki egyszerre harcol mindenkivel, hanem egyesével áll mindenki a másiknak. Így valóban nem adható össze a támadás, viszont a sebzés, életerő igen. Azt hiszem így gondolták. Na de akárhogyan is, jogosnak érzem a kérdés eredeti felvetését, és megállapítom hogy a játék egyrészt nem közli ezt az alapvető számítási módot (lény adatlap hibás, ld. feljebb) másrészt mivel létfontosságú tudni, magában a játékban tájékoztathattak volna erről valamilyen módon. Pl. a harcolgatós tutoriálok után egy lényvásárló tutoriált.
  • csokasg
    #1907
    az a lényeg amit előttem írt zó: az attack meg a defense nem adódik össze... és így rohadtul nem mind1 h mennyit sebez majd ill mennyit sebeznek egy kisebb egységen
  • Zóanagyvarázsló
    #1906
    Tehát mobndjuka jelen pédát át lehetne úgy értelmezni, hogy a támadás a sebzés, viszont az erősebb egysék tnyleges skillei duplázzák az ő sebzését, és felezik az ellenségét. Akkor máris 1000/2 lenne az A egység "támadása", illetve 714*2 a B-é. Nagyon nem mindegy.
  • Zóanagyvarázsló
    #1905
    Éppen ez a lényeg, hogy nem így alakul, a skillek (attack és defense) állandóak, gyakorlatilag csak a damage és a HP adódik össze. Viszont mivel könnyebb bennük kárt tenni, ez szépen meg is csappan. Tényleg inkább játssz a játékkal, mert ezek szerint nagyon alapvető dolgokat kellene elmagyarázni, ha lesz több időm, írhatok egy konkrét példát, de sok számolással jár, van a fenének ahhoz kedve.
  • Djuree
    #1904
    istenem...
  • Djuree
    #1903
    na még egy off:
    meg lehet verni egyetlen módon. sok hőssel. de én nem tudtam játszani sok gyenge hőssel, inkább kevés erőssel...így viszont ki van zárva...2 hőssel nem lehet megverni impossible gépet (félreértések elkerülése végett nem a pálya impossible hanem az ellenfél (amit a sakkfigurákkal lehet beállítani);))

  • totya4
    #1902
    Ha csak a nyers erőt a nézzük, a 10-szeres HP azt jelenti, hogy B máris tízszer erősebb, és a magasabb skillek miatt* a több, mint 10-szeres leadership igény ellenére is jobban megéri.

    Akkor nézzünk egy példát. Van nekem egy 5000-es vezetői képességű vezetőm. Ez esetben így alakul a seregek ereje:

    "A" egység
    Szint: 1
    Vezetői igény: 25
    Támadás: 1000 (5)
    Életerő: 2000 (10)

    "B" egység
    Szint: 6
    Vezetői igény: 350
    Támadás: 714 (50)
    Életerő: 1428 (100)

    Miért lenne akkor a "B" a legerősebb választás?
  • csokasg
    #1901
    utsó off:
    hát minden elismerésem a tied több évnyi játék után erre tényleg nem is figyeltem fel... vhogy sose jutott eszembe se h ettől függhet h mennyit tud lépni egy hős:D
    djuree: ettől függetlenül is meg lehet simán verni amúgy impossible szinten a gépet :)
  • Djuree
    #1900
    jajj tényleg, most már beugrott. hirtelen a heroes5 dzsinnje volt a fejembe sry:S
    valóban én is sokat használtam az ice boltot meg a másolgatást, így már vágom:)

    de valóban ne offoljunk.

    off off kész vége...
  • Zóanagyvarázsló
    #1899
    De ezt tényleg ne itt folytassuk, ha úgyn érzed, hogyn fontos hozzáfűznivalód van, akkor akad errefelé egy HoMM IV topik is, nálam úgyis hivatalból a kedvencek között van. Bár őszintén szólva nem kívánom továbbragozni.
  • Zóanagyvarázsló
    #1898
    A dszinnek Ice Bolt varázslatukkal egy 4. szintű egységgel megegyező távolsági sebzéssel rendelkeztek populációhoz mérten (3 dzsinnenként 65 damage, ha jól emlékszem, az a lényeg, hogy a fairy dragon sem tudott többet a villámjával). Mire a manájuk elfogyna, mindenki halott már. Emellett a Create Illusuion segítségével akkora kamuseregeket lehetett idézni (akár az ellenségről fantomképet képezve!), hogy a saját seregemnek rendre harcba bocsátkoznia sem kellett. Persze, hogy közelharcban gyengék voltak, de ezzel a két varázslattal már túl erősek voltak. Amíg kevesen voltak, addig a Song of Peace is kellemes tudott lenni.

    A venom spawn nem volt rossz, de drasztikusan lassította a csapatot, szemben a mozgékony és röpképes vámpírokkal.

    Mint mondom, szerintem alapvetően hatékonyság szempontjából nem volt mindegy a választás. Talán tévedek, talán későbbi patchekben javították, de ez nagyon szembeszökő volt.
  • Djuree
    #1897
    dzsinnek neked ennyire bejöttek? nekem meg használhatatlannak tűntek, sosem kedveltem őket. ezért jó ez a játék, mindenkinek más jön be.

    "a játék alapból elképesztő módon kiegyensúlyozatlannak tűnt (lásd még naga vs genie, vampire vs venom spawn)"

    miért lenne ez kiegyensúlyozatlan? ezek közül az egységek közül pont hogy mindegyik jó. naga nagyon erős, dzsini varázsol de gyenge. venom lő és mérgez méghozzá nem kicsit, vámpír brutál harcos. azt veszed amit szeretsz, egyforma erősek kb. én pl. naga + vámpírra szavazok, de a másik kettő lény sem gyengébb (neked pl. a dzsinik jönnek be ezexerint)
  • Djuree
    #1896
    itt a magyarítás:
    http://bluesoft.extra.hu/translates/wog_hun_V20090113.zip
  • Djuree
    #1895
    tapasztald ki hogy melyik a jobb. játszani ne játszak helyetted esetleg? abban van az élmény hogy te tapasztalod ki, próbálj több féle felállású csapatot. olyan nincs hogy melyik a jobb, amelyiket te szereted az a jobb mindig;)
    én a kevesebb erős egységet kedvelem inkább, de ha csak ilyenek vannak a csapatban akkor nem sokat fog érni. vegyesen kell lenni, minden egység másban jó, ergó ha sokféle egységed van sokféle dologban lesznek jók;-)
  • Zóanagyvarázsló
    #1894
    Ez csak természetes, üdv néked is :)

    Azért nehéz vűálaszolni, mert mindez attól függ, hogy milyen taktikát preferálsz, egyáltalán milyen összetételű seregben kell bepótolni az űrt - na meg az ellenség sem mindegy, démonok ellen nem tűzokádó sárkányokat visz az ember, sárkányok ellen pedig mágikus sebzésű lövészek hazsnálhatóak kevésbé, a gremlinek tornyai ellen viszont az ostromgépek képesek szépet alkotni. Ha csak a nyers erőt a nézzük, a 10-szeres HP azt jelenti, hogy B máris tízszer erősebb, és a magasabb skillek miatt* a több, mint 10-szeres leadership igény ellenére is jobban megéri.

    Szerintem jól van kitalálva ez a rendszer, mert így nem kizárólag a sárkányok, óriások és egyéb monstrumok használhatóak. Én jelenleg egy horseman-inquisitor-royal snake-emerald green dragon-evil beholder csapatot vezetek (más sárkányt és archdemont még nem találtam sehol, pedig érdekelnek), a kispadon pedig egy archmage csapat ül, talán pár shaman leválthatja őket, mert jónak tűnnek azok is.

    *Elvileg az azonos skillekhez képest való minden egyes pontyi eltérés (attack és defense viszonyában) 3.33%-kal emeli sebzést. Tehát ha 30-cal nagyobb egy egység támadóérétke, akkor duplázódik a sebzés, ha 60-nak, akkor triplázódik, és ez utóbbi a maximum. Ugyanígy csökkenthető a harmadára. Ez csak azért lényeges e kérdés szempontjából, mert ebből látszik, hogy pontosan mekkora előnyt jelenthetnek egy magasz szintű lény magas skillei.

    A lényeg: ki kell tapasztalnod, hogy neked melyik összetétel válik be a legjobban. Sok jó alternatíva közül kell választani, igazán rossz döntés van, de van néhány igazán jó(l használható) egység (pl. királykígyó), melyeket nehéz kihagyni.
  • csokasg
    #1893
    én nem azt mondtam h bizonyítsd is be csak ha tudsz róla vmi biztos forrást, annak örülnék :) de nemsokára kipróbálom saját gépen mert erre nagyon kíváncsi vagyok
    azt se mondom h a homm3 tökéletes játék, de azért bőven 90% fölé raknám... :)
  • totya4
    #1892
    Látom ahol varázsolni lehet ott te is ott vagy, üdv :)

    Az a baj, hogy példa nem csupán fiktív, de nem szerepel benne sem a védekezési érték, sem a sebzés, sem az igen fontos speciális képességek, jellemzők, ellenállások stb.

    A kérdésem szempontjából tökéletes. Természetes hogy a fejlettebb egységek tudnak ezt-azt, de megtennéd hogy válaszolsz egyszerűen a kérdésre? :)

    Végül is csak arra akartam rávilágítani hogy jól látom-e hogy a vezetői képesség limit miatt nem biztos hogy az erősebb egység éri meg jobban. Ami eléggé logikátlan ha belegondolunk.
    Végigolvasva amit írtál én még nem tartok ott, viszont a királykígyókat én is kedvelem, egyszerűen azért, mert nagyon erősek voltak mindig ellenem, na mondom mi lenne ha ezek velem lennének? :)
  • totya4
    #1891
    miét szted a heroes-ban nincs történet meg küldetések??

    Offoljunk ha akarod... hát... én nem találkoztam velük. A 3-asban lenyomtam pár pályát de sajnos elég unalmas volt, legalábbis nekem, a taktika annyi hogy minél több hős minél gyorsabban foglaljon el várakat, azokban építkezni minél többet, így nagy hadseregünk lesz, összeválogatni a legerősebb egyedeket, abból meg lesz egy terminátor egység. Biztos van akinek ez bejön, engem nem kötött le. Persze ki tudja milyen ínséges idők jönnek :)

    ha sok gyenge egységed van akkor nagyobbat sebzel de jobban fogysz. ha sok erős akkor megúszod könnyen veszteség nélkül de nem sebzel akkorát. lényegében ennyi.

    Válaszolnál esetleg egyszerűen arra, hogy a két egység közül amit felsoroltam, azok közül szerinted melyiket érdemes venni?
  • Zóanagyvarázsló
    #1890
    Ez a játék egy kaland/RPG/TBS, a HoMM pedig legalább 99%-ban TBS, eleve nemcsak takikai alapú csaták vannak, de birodalmat is kell építeni, és folyamatosan gyarapodó ellenségek ellen kell küzdeni. A hasonló elemei ellenére teljesen más a koncepció.

    az meg hogy melyik vár a legerősebb az relatív. olyan nincs hogy legerősebb. ki mivel tud a legjobban....

    Szerintem erősorrendre csak én tettem utalást, és kizárólag a HoMM IV kapcsán. Egyszerűen az Order Magic mindent visz (mindegyik mágiaosztály rendelkezik ütős varázslatokkal, de ez... egészen elképesztőekkel), és a dzsinnek varázslatai gyakorlatilag a legmagasabb szintű lényekkel emelik egy szintre őket. Vagy inkább föléjük? Hozzáteszem, patchekkel már nem nagyon próbáltam, és a kiegészítőkkel sem játszottam soha, noha megvettem őket. Idővel talán sorra kerülnek, de a játék alapból elképesztő módon kiegyensúlyozatlannak tűnt (lásd még naga vs genie, vampire vs venom spawn).

    Egyébként nekem nagy kedvencem a HoMM széria, de a lények térképen való mozgásának megoldásának kifogásolását szerintem abszolút meg lehet érteni. Pláne egy olyan tökéletességre törekvő játékstílussal nem áll egészen összhangban, mint amit HaaS képvisel. Hozzáteszem, a KB-ban a Demonisba való belépés után az én hősöm is egyre inkább elkezdett érdeklődni az áldozgatás iránt, sorra nyomom le a túlerőt veszteség nélkül, de a gyakori 30-70 körös feltámasztgatás nem biztos, hogy jót tett játékélményemnek, őszintén szólva már kevesebb lelkesedéssel indítom el a játékot...
  • tekphos
    #1889
    halika!

    Hol találtál magyarítást?
  • Zóanagyvarázsló
    #1888
    Az a baj, hogy példa nem csupán fiktív, de nem szerepel benne sem a védekezési érték, sem a sebzés, sem az igen fontos speciális képességek, jellemzők, ellenállások stb. Én fejben számolgattam, és arra jutottam, hogy (azonos leadership érték mellett) egy sárkánycsapat le tud nyomni egy alacsony szintű csapatot. Emellett sokkal könnyebb veszteségminimalizálásra játszani, a magasabb szintű egységek rendre ütősebb speciális képességekkel rendelkeznek, magas kezdeményezéssel, nagyobb mozgékonysággal, és számos kellemetlen hatás alól mentesülnek. Arról nem is beszélve, hogy 'Fear' varázslat milyen jó fegyver lehet az ember kezében, de ha parazthordáka tirányítunk, akkor nem ér a világon semmit - ellenben egy szem farkas megbéníthat minket.

    Ettől függeltenül mégis vegyes a kép, mert az alacsonyabb szintű egységek tömegének ereje nagyobb sebzést eredményezhet, nálam is a királykígyók érnek el 5-6000-es nagyságrendű kritikus támadásokat a hősöm 4-es támadóértéke mellett. De megfelelő tárgyakkal ki lehet hozmi tümdérekből akár 20 000-es (!) kritikus sebzést, erről a hivatlaos fórumon olvastam. Szerintem abszolút takiktától, rendelkezésre álló mágiától és tárgyaktól függ, hogy mit érdemes használni, de ha esetemben a királykígyók is végzik a piszkos munkát (van két nagyon erős gyűrűm hozzűjuk, valamint a druidák felfejlesztett botja), a sárkányaim mégis legalább annyira felbecsülhetetlenek, ahogy az inkvizítoraim és az evil beholdereim is. Jól ki van ez találva.

    Részemről a fejlettebb egységek közül a küklopszot és az óriást nem bírom, az utóbbi eszméletlen lassú (ez elmondható mondjuk a fejlettebb entekre is), az előbbi pedig íjász létére is inkább tanknak számít , ez pedig az én elképzeléseimbe nem fér bele. Ugyanakkor nem mondanám őket sem használhatatlannak.
  • Djuree
    #1887
    lekaptam ezt a world of goo-t. jó kis játék valóban, főleg mert találtam hozzá magyarintást:)