2966











AMENNYIBEN TETSZIK A JÁTÉK VEDD MEG!
WAREZ hozzászólások a fórumról kitiltás eredményeznek!
HA MAGYARÍTÁSRA VAN SZÜKSÉGED, ÍRJ A TÉMÁBAN KÉRÉST!
  • Djuree
    #1726
    kösz szépen Szabi és csokasg.
  • csokasg
    #1725
    1: sacrifice
    2: morál növeli az attackot ,defenset ill a critikus sebzés esélyét
    3: mocsárban a várakban miután megcsináltad a békáknak a küldiket
    4: griff sziget mellett arlaniaban
  • Djuree
    #1724
    ja a 4.:

    4. Hol van a titános kincs? van egy térképem, egy kis szigeten kéne lennie de nincs sehol a kalózos részeken.
    merre van?

    sry a sok kérdésért de mindig eszembe jut valami:D
  • Szabi84
    #1723
    az első térképen az állatkertben
  • Djuree
    #1722
    HaaS, most olvasom hogy impossible szinten nincs veszteséged?:S
    ezt hogy csinálod? komolyan mondom ez már nem emberi:D erre csak egy szó van: fanatik:D
  • Djuree
    #1721
    ja még van kérdés:

    3. királygilinyókat hol lehet felvenni? írtátok hogy a mocsárban. de nekem nem lehet sehonnan:S tojások már nincsenek mert eladtam őket:(
    de kellenének küldihez...


  • Djuree
    #1720
    hello.

    19-es varázsló vagyok.
    lenne néhány kérdésem:

    1. hogyan lehet lényt csinálni? nem találtam még ilyen varázslatot. vagy ezt valamilyen tárgy adja?

    2. csinálni akartam egy élőhalott sereget de a morál alacsony, pedig csak élőhalottak voltak a csapatban. miért van ez?
    (egyébként mit csinál a morál pontosan? ha jobb akkor többször/hamarabb jönnek a lények mint a heroes-ban?)

    egyenlőre ennyi.
    amúgy nagyon bejön a játék, a single része egyértelműen veri a heroes-t, ez értehtő is, nincs benne multi. a heroes-nak a multi az erőssége, ennek meg a singli...
  • Landor
    #1719
  • RZednik
    #1718
    Haas az Australian Openen tér vissza
  • HaaS
    #1717
    Zó, öregem, hogy ez milyen politikailag korrekt háesz volt, örül a szívem, tényleg:)! Gyönyörű.

    Micsu: picit sajnizom, hogy uncsi volt a végén, nekem tetszik a játék vége is. Az én mágusomnak spec nincs egy tárgya sem, ami damage-et növel. Sőt, vörös sárkányt se láttam eladót még életemben. Egyetlen tojást találtam Utraxban, abból volt egy. Aztán kreáltam belőle még kilencet, egy csata alatt.
    Egyébként meg rohadtul nem mindegy hanyadik szintűek a spiritek. Szerintem vagyunk így egy páran.

    Mahamoti: manát nem csak szintlépéskor? Ó.

    rotator: az ágyúsok jöttek be nekem igazán:)! Van valami távcső, +50% támadás asszem, azzal meg aztán tényleg durvák...

    farferi: őszintén szólva elképzelésem sincs. De ha sikerül, érdekel a stratégia.
  • farferi
    #1716
    Valami tipp hogyan lehet karadort harcossal legyőzni?Van 100-100 unicornom meg fekete unicorn, 180 griff 80 lovas meg vagy 80 sámán de esélyem sincs.Vagy gyűjtsek még leadershipet?Varázslóval könyebb volt.
  • rotator
    #1715
    Ni kipróbáltam a törpe-only egységeket, törpe asszonnyal, törpe cuccokkal. Először az alchemist hiánycikk volt, ezért beholderek társultak be, de az egyik küldi után hirtelen termelődött 600, szóval mindenkinek vigyorgó zöld feje van. Egész jól lehet vele aprítani, bár a minerek hullanak rendesen, de belőlük végtelen mennyiség van, a többiek állják a sarat. :D
  • Micsu
    #1714
    én sem mondtam hogy rosszak de nem nélkülözhetetlenek, ez is egy jó lehetőség ebben a fasza játékban, kettőt én is jól felfejlesztettem de az én játékstílusomhoz az 55-60as rage elégnek tűnt
  • Zóanagyvarázsló
    #1713
    Nem rosszak azért a rage spiritek, majd minden képességüket lehet bizonyos helyzetekben jól kihasználni. Persze meg lehet lenni nélkülük, valamint az erősségeik felismerése nélkül is.
  • Micsu
    #1712
    47es intellectnél nem mind1 hányasok a spiritek? :D (főleg hogy kb 2 használható igazán közülük)

    a mana az viszont kevés, nekem 170 volt + 38as intellect (ha úgy intéztem tárgyakkal), 3as higher magiccal + armageddon + +95% támadóvarázslat sebzés (tárgyakból + képességből) már elég csak 2 slotba egység, a vége már uncsi volt :D
  • Mahamoti
    #1711
    rotator, HaaS: az 1707-ben lévő hős kép egy régebbi végigjátszás.

    Manát nem csak szintlépéskor lehet kapni.

    mnorbi: pl. játék állás betöltéskor
  • HaaS
    #1710
    Oké, értem. Manát még sosem választottam szint lépésnél. Viszont ezt a képet elnézve kicsit ijesztő. Spiritek 8-5-9-16? Az _nagyon_ alacsony. És akkor visszafogtam magam erősen.
  • rotator
    #1709
    30-as szinten fejezted be, én most vagyok 17-en, akkor éppen elhagyhattam a felét? Pedig már nem keveset toltam, és még 2 végigjátszás benne van, ezt nevezem játéknak! Node az eredeti is éppen ilyen jóságos volt. :)
  • mnorbi
    #1708
    azt hol tudom megnezeni milyen fokozatban jatszok ? elindittoam hardon ,de nem tünik nagyon neheznek ... lehet felreklilkeltem..

    köszi
  • Mahamoti
    #1707
    Az eltelt napoknak sok jelentősége nincs, csak a végelszámolásba számít bele. Majd rakd fel az utolsó harc előtti hős képet és a végén a statisztikákat.

    Egy dolgot bánok, hogy most olyan hitványul adta az intelligenciát, de legalább a manát adta gazdagon. Ha jól adja kb. 50-ig fel lehet tornázni és akkor hullanak a 8000-9000-es tűz esők. :)
    http://img356.imageshack.us/img356/61/18988122ea0.jpg



  • rotator
    #1706
    Igazad van, az új ara miatt lehet. :D
  • HaaS
    #1705
    Mahamoti: szép:)! Hasonlóra gyúrok, csak a Veszteség = 0 a cél. (Remélem az intró nem számít az akadémián, ott volt halál, azóta nem.)
    Lvl 26, vezetői 20975, tám/véd/int: 6/13/31, rage/mana: 57/104, spiritek lvl 23-20-20-22. 64. nap... ez az idő dolog egyébként fontos?

    Zóanagyvarázsló: igazából nem is tudom kik utálják a démonokat, nem próbáltam, tán csak egyszer, de akkor nem láttam változást. Élőhalottak az más kérdés, az gáz.
  • Zóanagyvarázsló
    #1704
    Csak akkor vedd fel őket, ha már megkértek rá! ;) Tudtommal csak a papok fejleszthetők.

    rotator: Én elfekkel próbáltam, náluk csak egyet ad ez a morálhoz, szerintem így van a törpéknél is. A guardsman a commander skill miatt dob a morálon, de csak az swordsman és az archer esetében. Nem tudok olyan törpe egységről, melynek önerőből morálbónusza lenne (mint lovagnak). Az óriásoknak a smaragd sárkányok jelenléte jelent +1 morált, az utóbbiaknak viszont csökken nagyra nőtt barátainktól. A tárgyak is növelhetik a törpék morálját, netán egy megfelelő feleség.

    HaaS: Ja igen, a mass haste kimaradt a számításomból, de ugye az potn az elején mindenképpen hibádzik. Nekem még most is, mert másik mágiaágra fejlődtem, és mivel mindenki gyors, ebből szempontból nem érzem a hiányát.

    Természetesen nem egy HC cRPG a King's Bounty, de így nekem első végigjátszásra, hardon belefér, ha a hatékonyság rovására szerepet is játszom, már amennyire lehetséges - de ez ugye sosem csak a játéktól függ, hanem a játékostól is.

    Közben rájöttem - mert játszottam, és nézegettem a képességfát -, hogy a diplomáciát azért tanultam meg, mert kell a toleranciához. Bár ez utóbbira egyelőre sajnálom a rúnákat, de a démoni egységeket midnenképpen szeretném kipróbálni (az archdemon, a demon és a demoness egyaránt nagyon ütősnek tűnik, az impekkel is csak az alacsony szintjük a bajom)), lehetőleg morálveszteség nélkül.
  • Mahamoti
    #1703
    A magyar fordítás tiszteletére végigjátszottam impossible nehézségen is.

    Haas előtt a hős:
    http://img530.imageshack.us/img530/8128/95072704rz9.jpg

    Nem sokan élték túl az armageddon-t: :)
    http://img510.imageshack.us/img510/992/65338417lf5.jpg

    Statisztikák:
    http://img147.imageshack.us/img147/3420/97487927be8.jpg
    http://img510.imageshack.us/img510/3920/17357309lf8.jpg

    Lehet, hogy vannak jobb egységek a sárkányoknál, de nálam egy-két kivételtől eltekintve kirobbanthatatlanok voltak a seregemből. Voltak csaták, amikor csak a három gyíkot vittem magammal. :)

    Varázslóval még a lehetetlen nehézség is gyerekjáték. Kiváncsi vagyok, hogy a másik két kaszttal végigjátszotta-e valaki ezen a nehézségen?
  • Gipsz75
    #1702
    Most vagyok az elf szigeten. A főváros környékén vannak valami fekete "izék", nem jut eszembe a nevük, azokat fel kell venni? Mert ha felveszem szépen fogy a sereg :S

    Amúgy inkvizítorból tényleg kevés van, papból viszont sok, és ha kifejleszted az opciót, tudsz "upgrédelni" :) Más egységnél van ilyen ?
  • rotator
    #1701
    Igen, ez egy érdekes dolog, mitől dob a guardsman a morálon? Mert amikor az volt, akkor tényleg pozitívon voltak pl. az archerek. Jelenlegi 1 db törpe egységem szintén pozitív egy ideje(!), a többi semleges. Létszámtól is függ vajon? Ha mindenki törpe, akkor a manual szerint csúcs lesz a morál, erre kíváncsi lennék, mennyit jelent.
  • rotator
    #1700
    Swordsmanekre a játék elején és mostanában építek, mivel guardsmanből nincs már annyi, hogy tele legyen a sereg. Egyébként van hozzá haste + olyan skill, amivel csökken a felvételhez szüksés leadership mennyiség, és mivel végtelen van belőle és baromi olcsó, még nagyobb veszteséget is el lehet vele viselni (bár néhány darab szokott csal elhullani, a pókosnál volt tizes nagyságrendű), egyelőre. De még most csak a törpék fővárosában(?) tartok, tehát biztosan előbb-utóbb csere lesz, hamarosan újra beizzítom a beholdereket. :) Ja, lovasból abszolút nincs annyi, hogy érdemes lett volna felvenni őket, nekromantázni meg ebben a játékban nem akarok, eljön még annak is az ideje. :)
  • HaaS
    #1699
    Jó, lehet, a nélkülözhetetlen túlzás:)! Mondjuk úgy, nálam az. Sajnos tényleg őket támadják először és legszívesebben, ez tény, de az archmage pont előtte jön a sorban, és a mágikus pajzzsal, a fele sebzés miatt általában elmegy a kedve az ellenfélnek, hogy őket b*szogassa. Van idő elfoglalni a veszélyes egységeket, mire kimegy a hatás. Három kör azért az jó.
  • HaaS
    #1698
    Az egységek kiválasztásában majdnem egyetértünk... Evil Beholder nagyon kemény a játék elejefelé. A swordsman dologban szintén egyetértünk, de érdemes megjegyezni, hogy csomó cucc ad az embereknek bónuszt, és ha a Haste megvan 3. szinten, hát a rohangáló swordsmanek-guardsmanek-lovagok kegyetlenek. Ráadásul a guardok még a morálon is dobnak. Nem rossz az a full embersereg, nagyon nem... csak a játék elején lovasokon kívül szvsz a többi nem használható effektíven. Persze, archerezni kénytelen az ember a legelső néhány csatában... mert nincs más.
    Inkvizítor nélkülözhetetlen, igen. Archmage igazából gyönge, zöldsárkányok után meg a "tologatós" képességük is valamelyest leértékelődik. Azonban az ingyen félsebzés, amit adnak, na az az, ami miatt folyton visszakerültek nálam is a csapatba, és azóta maradtak is. Ráadásul klónozva potom 15 manáért van egy foglalt hexa, és megint csak egy tologatás+mágikus pajzs. Karadorhoz kellettek (hogy rohadna meg... bár ezen már az arcát elnézve túl volt:).

    Igen, alapvetően rpg, én is rpg fun vagyok, bár csak a hardcore rpg-t szeretem... ezek a mostaniak nagyon lájtosak. ToEE óta nincs normális. A körös stratégia a No1 nálam, MoM, Etherlords 1... na ezekről csak szuperlatívuszokban lehet beszélni.
    Akármennyire rpg azonban, a lényeg itt is a csatákon van. Az XP és a lóvé itt is minden. Nem jól fejlesztett karakterrel a játék szvsz egyre nehezebb lesz, ahogy halad az ember, bár tudom, nem mindenki mazochista, hogy impossible diffen játszon.
    Diplomácia: semmi bajom vele igazából. A nekromantaság, na az a skill az számomra talány. Nem tudom minek van... vagy csinálhatták volna erősebbre.
    A csészalj volt a legutolsó ami Lina megtanult nálam is, harmadszorra választottam csak ki, hogy egyáltalán legyen. Nagyon össze tudja kavarni a dolgokat sajnos. Bár lehet, hogy magas szinten jó, mikor AP-t ad meg minden, én is csak arra használom, hogy gyógyítsa a low HP sárkányokat, meg némi tapasztalatot gyűjtsön Linának. A csészelj AI-je, megfigyelésem szerint megpróbál felváltva gyógyítani és lézernyalábolni, de a hatásfok a lényeg. Királygilisztákat, alacsony HP egységeket nemigen healel, mert rossz a gyógyítás hatásfoka. Egy amortizált sárkány (vörös HP csík) viszont nagyon nagy valószínűséggel kapja a healt. Néha több körön át egymás után, ami feltámasztáskor jól jöhet. Érdekes, hogy a gyógyítás nem számít bele a csészealj élettartamába, csak a lézer... akár két csészealj is rohangálhat egyszerre a pályán (ezt is csak poénból próbáltam ki egyszer). Ennyi az rpg feelingről, tudom...

    Áldozgatós taktika: nem igazán az a lényeg, hogy eleve kis létszámmal vesd be a seregedet, nem. Éppen az a lényege, hogy amiből nincs elég, azt gyártsd le. Szerintem abban is van egy adag mazochizmus, hogy meghagyjon az ember a térképen ellenfeleket, hogy ha majd nagyobb lesz a diplomáciám, visszajövök. Addig meg mondjuk 50/100 az inkvizítorok száma (mondtam egy példát)... hát, nem tudom.
    A taktika lényege az, hogy amikor mindentől távol szintet lépsz és van +1000 vezetői képességed, esetleg upgrade-elsz egy regáliát, vagy épp veszel egyet, akkor ne kelljen visszarohangálni mindenhova, költeni pénzt, csak hogy full legyen a sereg. (Diplomáciával ez még bonyolultabb. csak annyit venni, hogy tele mégse legyen, mert kell majd a hely.... szóval érted.)
    Ha meg valamiből nincs elég, akkor nincs elég. Mászkálhatnék én is most kábé 70 inkvizítorral diplomácia nélkül, de a 231 valahogy szebb szám.
    Nincs ebben semmi macera... hacsak annyi nem, hogy fel kell írni egy cetlire, hogy miből hányat tudsz még a csapatodban tartani, hogy ne legyen túlcsordulás. Az azért nem olyan nagy áldozat.
  • Micsu
    #1697
    én sosem használtam inkvizítort úgyhogy az hogy nélkülözhetetlen kicsit erős kifejezés :P

    én nem nagyon támasztgattam fel, az meg a másik hogy elég kevés volt belőle, és mindig őket támadják ha van belőlük, pillanatok alatt kinyírják őket
  • Zóanagyvarázsló
    #1696
    Ezek közül a swordsman mindenképpen cserélendő, szinte bárki jobb lehet nála. Az archer nem rossz, de a(z evil) beholderek sokkal jobbak. Szerintem nem érdemes az alap emberi egységekre építeni hosszabb távon a sereget, vannak jobb alternatívák. Persze az inkvizítor szinte nélkülözhetetlen, a főmágus elég jó (bár én gondolkodom azon, hogy lecserljem őket a sámánokra), és egy mozgékonyságuk miatt egyelőre a lovasságágal is meg vagyok elégedve, bár csak idő kérdése, hogy mikor cserélem le őket.

    HaaS:

    Jogos, a diplomácia itt tényleg nem egy igazán "ultimate" képesség, de ha az ember minimális sereget akar szerezni "lötyögve", arra megteszi. Érdekes dolog tökéletes taktikát kidolgozni, de mivel valamilyen szinten RPG is a KB, részint tudatosan is fektetek hangsúlyt az előre megválasztott technikára, bár tervbven van, hogy eljussak az áldozgatásig, amikor a démoni egységek hatására felpuhul a karakterem álláspontja :) (A majdani paladin karakterem viszont végig diplomáciára fog építeni, neki ilyen csúnya dolog nem fér bele.)

    Egyelőre erre nem igazán van lehetőségem, mert a Magic Spring még gyenge (nem ad több manát, mint amennyibe kerül), és Lina képessége is megrekedt alacsonyabb szinten, mindig a csészealjat kínálja fel fejlesztésre, pedig azt használom a legritkábban (nem szeretem, mert mindig a "befírezetteket" támadja, és esze ágában sincs gyógyítani a rászorulókat).

    De ha jól értem, az áldozgastós taktika lényege, hogy az megnövelni szándékozott sereget eleve kis létszámmal vetjük be, nehogy túlcsorduljon? Mert akkor abban is van macera, hisz' figyelni kell a létszámra.
  • HaaS
    #1695
    Zóanagyvarázsló: pech, hogy egyben voltak...

    rotator: igaza van Zónak, nem véletlenül van külön skill nekik, a játék rákfenéje bennük van. Mihelyst megvan a Sacrifice, annyi lesz majd egyből, amennyit akarsz. Meg mindenből. Gyakorlatilag bármilyen egységből, ha van egy, akkor akármennyi van. A feláldozottak/elhullottak feltámaszthatóak, tehát egységet venni - inkvizítor+feláldozás kombóval - nem érdemes. Nálam a sárkányok is gyártottak, nem fizetek értük annyi lét. Pláne hogy a pénzen mindennél fontosabb rúnákat lehet venni a törpöknél.

    Miért nem gyártotok egységeket? Tényleg nem túl nehéz és pölö az inkvizítor tényleg fehér holló. Ha akarjátok leírom megint, de szvsz már bepötyögtem. Vámpírok, ősi vámpíroknál tökéletesebb meg nincs is ilyen célra, nem is fontos a lvl 2 egység.. sőt, ez utóbbi macerásabb, mert meg kell újítani a Feart. Sacrifice meg az első két szigeten eddig mindig volt.

    Zó: szvsz azért a sok rúnáért ami elmegy diplomáciára fontosabb skillek is fejleszthetőek. Természetesen ízlések és pofonok, de próbáltam már én is. Megnézem az ellenfelet, kiszámolom, hány állna át, a fölöst berakom várba (vagy pakolgatom slotokba), visszarohanok, legyakom, ha a következőben is van egy másik ami kellene, megint vissza... macerás. Az extra egység slotok persze valamelyest redukálják a befutott kilométereket. Full sereggel caplatva (ami meg sosem árt), ez a skill nem csinál semmit.
  • rotator
    #1694
    Jelenleg eléggé szedett-vedett a csapat. Most akarom kipróbálni a törpe egységeket, mert elég sokat lehet belőlük felvenni, de közben találtam egy Beholder lelőhelyet is, így nagy a késztetés, hogy előkotrom őket az egyik várból, ahol letétbe raktam a bandát, és kimaxolom őket. Ezek vannak most: swordman, archer, archimage, griffin, cannoner. Az első kettőből bónuszok miatt többet tudok felvenni, mint amennyit lehetne, plusz végtelen mennyiségben vannak, de a többiből is gyakorlatilag kifogyhatatlan van készleten. Délután kinyírtam a pókot, és még ezzel a kezdetleges bandával is csak kb. 50 swordman távozott a másvilágra, fél szintet jelentett. :D
  • Zóanagyvarázsló
    #1693
    Lovagból én 4 darabot találtam eddig :) Mondjuk lomhaságuk miatt legfeljebb tömegesen támadó sárkányok ellen lenne értelmük, én amúgy abszolút a mozgékonyságot helyezem előtérbe.

    Egyébként természetes, hogy inkvizítorból kevés van, különben nem lenne értelme a vonatkozó képzettségnek. Nálam most 114 vana csapatban, de többet venni nem tudnék, az utolsó két fő is diplomáciával állt át. A maradék inkvizítoros csapatokat majd akkor támadom meg, ha a leadershipem érezhetően magasabb lesz. Bár remélem, hogy az elfeknél befejezve a főszálat kapok még néhányat a lovagok templomában, mágusiskolában vagy az akadémián.) Legalábbis a főmágusok és a papok szoktak e helyeken szaporodni.

    Most milyen összetételű a sereged?
  • rotator
    #1692
    Nem tudom, archimage és pap az szinte végtelen van az egyik mellékküldetés óta, de inkvizítort 2 helyen láttam, összesen alig pár darabot. Lovagból is csak 23 volt eddig. A többiből majdhogynem túlkínálat van!
  • Zóanagyvarázsló
    #1691
    Ha nem sok hibádzik, még mindig megéri vinni őket, és a nehéz fellelhetőségükre való tekintettel még diplomáciával is érdemes lehet átcsalni párat. De a főszállal haladva az egyik helyen mindenképpen lesz még egy kis utánpótlás - bár ki tudja, akár mellékküldetésért is "kaphattam" őket, ebben már nem vagyok 1005-ik biztos.
  • rotator
    #1690
    Inkvizítort még nem tudtam kipróbálni, sosem volt belőle annyi, hogy kilegyen a létszám. :(
  • Zóanagyvarázsló
    #1689
    Persze, ki lehet védeni, de ha már újrakezdtem (nem volt vicces, amikor várakozó kígyóimat nekiuszította az invizítoroknak), egyszerűbb volt a tartalékcsapatot bevetni helyettük, csak a druidák voltak sokan (legalább kétszer annyian, mint amennyit én bírtam vokna leadershippel), nem volt kihívás nélkülük a csata.
  • HaaS
    #1688
    csokasg: szori, elbtam:)!

    Zóanagyvarázsló: olyankor én vagy a legnagyobb gruppra nyomok valami ártalmasat (kisebb létszám, kevesebbet tud átállítani), vagy blokkolom a spec képességét, esetleg Blind, de a legegyszerűbb (legolcsóbb) talán a Dispel, addigra a giliszták már úgyis léptek, aztán sosetöbbet nem tudja használni a képességét. Boss monszták ellen meg nem is igen tudok jobbat, királyok. Az egyetlen egység az inkvizítorok mellett, ami tutifix nálam.
  • Zóanagyvarázsló
    #1687
    Nagyobb csapat ellenséges druida már lepett meg azzal, hogy átállította a kígyóimat. Nos ez az egy csata volt könnyebb eddig royal snake nélkül, mint vele.