2966











AMENNYIBEN TETSZIK A JÁTÉK VEDD MEG!
WAREZ hozzászólások a fórumról kitiltás eredményeznek!
HA MAGYARÍTÁSRA VAN SZÜKSÉGED, ÍRJ A TÉMÁBAN KÉRÉST!
  • Djuree
    #1886
    miét szted a heroes-ban nincs történet meg küldetések?? nagyon is van, persze meg sem közelíti a KB összetettségét, de ez természetes is mivel a KB szingli játék, a heroes meg multi. de a 2 játék lényegében dettó ugyanaz, az apróságokban térnek csak el...

    ha sok gyenge egységed van akkor nagyobbat sebzel de jobban fogysz. ha sok erős akkor megúszod könnyen veszteség nélkül de nem sebzel akkorát. lényegében ennyi. kinek mi jön be jobban, sebzés vs. élet. legjobb ha vegyesen vannak. én így szoktam: 2 nagy ütő egység (lehetőleg gyorsak, pl. sárkányok), 3 "íjász". a sárkányok megfogják a rohamot ha előremész velük, nemcsak az ellen közelharcosai hanem az ellen íjai is azokat ölik mert "egyenesnyíllal" lövik őket mert közel vannak, dupla sebzés. ha ugyesen varázsolsz meg íjjazol, sosem lesz veszteséged, ill. nagyon kevés. de ha feltámasztasz még annyi sem. habár sztem ez a feltámasztásos játék ez csalás, én nem használtam, hanem mászkáltam mindig vissza erősítésért. feltámasztással még impossiblen sem túl nehéz a játék....heroesban azért ez jobban megvolt csinálva...
  • hegege
    #1885
    Mennyiért válnál meg töle ?
  • totya4
    #1884
    Szerintem semmi köze ennek a játéknak a heroes-hez. Maga a harc, meg az hogy lépkedek egy lovas figurával, ennyi a hasonlóság csak. Itt van történet, küldetések, szóval ez már-már egy rendes rpg.

    Nade nem emiatt írok, visszakanyarodva a topik témájához... nem igazán tiszta nekem az hogy egy fejlettebb egység az erősebb is, mondok egy példát, nem minden jellemző de a lényeg a hasonlítás, fiktív egységek.

    "A" egység
    Szint: 1
    Vezetői igény: 25
    Támadás: 5
    Életerő: 10
    Ár: 10

    "B" egység
    Szint: 6
    Vezetői igény: 350
    Támadás: 50
    Életerő: 100
    Ár: 100

    Ha van elég pénzem (max mennyiséget venni), melyikkel leszek erősebb? Szerintem az "A"-val. :)
  • Djuree
    #1883
    nem kell bizonyítanod csak kicsit fura hogy eddig nem vettem volna észre ezt a fontos dolgot. egyszerűen lehetetlen. de meg fogom nézni mindenképp...
  • HaaS
    #1882
    Egy manuálba nem írják bele, hogy miért szar, amit megvettél.
    Na itt befejeztem tényleg.

    Néha gondolja már végig a magyar ember, hogy lehet valaki a világon, aki valamit esetleg jobban tud, vagy olyanra jött rá, amire ő nem. Csak mielőtt vitatkozni kezd valamin, legalább a lehetősége merülne fel.

    Pofámat befogom, itt a vége.
  • Djuree
    #1881
    hát mivel a manualban nincs ilyen sztem ezt rosszul tudod. csatában lényeges a sebesség persze, de sztem hőssel való mozgásnál nincs jelentősége a lények sebességének. de majd ha a másik gépemnél leszek akkor kipróbálom, kíváncsivá tettél.

    sztem a heroes hibátlan játék, 100%-os:P
  • Djuree
    #1880
    hát a heroes4 az más. ott fel van fordulva minden. ott a lények is mehetnek hős nélkül, jó nagy baromság de hát ez van. szerencsére az 5-re már visszaállt a régi rendszer.

    nem tudom ezt a lassítást. a manualokban sem írják, meg a lények tulajdonságainál sem:S sztem valamit benéztél nagyon (heroes4-ben lehet lassítás, azt nem tudom, ott el tudom képzelni). meg én sem vettem észre hogy lassítanának pedig pár ezer órám van a heroesokban...

    az meg hogy melyik vár a legerősebb az relatív. olyan nincs hogy legerősebb. ki mivel tud a legjobban....jól ki van egyensúlyozva....necropolisok elég gyengék szoktak lenni valóban, csontsárkányok majdnem minden részben gyengék, nagyon íjászuk sincs csak a lich. titán viszont brutál mindig, főleg a 2-ben...
  • HaaS
    #1879
    Ezt most nem értem.
    Nekem kéne bizonyítanom valamit? Nem hiszem. Ez így működik. A HoMM 1-2-mittudoménhány, nem is érdekel, mert számomra a komplett széria alapbetegsége, amitől számomra röhejes. Ti vagytok a HoMM guruk. Bizonyítsátok be ti, hogy nekem nincs igazam.

    A HoMM-ban a sebesség meg szvsz nagyon fontos, mikor-hova tudsz odaérni. Néha pont egy rohadt lépés kéne még. Bőven és sokszorosan megéri a pakolgatás. Ez ilyen.
    De mint mondottam, ízlések és pofonok... örülök, hogy jót tudtok vele játszani, szupernehéz fokozaton úgy, hogy nem tudtok erről az egészről semmit.

    Elnézést, ha paprikás a hsz. Kicsit felpörögtem.
  • csokasg
    #1878
    erről vmi bizonyték?:S ha most fent lenne a homm3 megnézném... de nincs sajnos...
  • csokasg
    #1877
    tessék: http://ipon.hu/?art=326

    nem olyan rövid :) de itt rendesen leírják
  • Zóanagyvarázsló
    #1876
    Lehet, de én a HoMM IV-hez viszonyítottam magamban, ott lassítanak csak igazán, de mondjuk Necropolisszal például lehet csak repülő egységekkel haladni, másképp nem si érdemes. (Bár úgyis az Academy a legerősebb.)
  • HaaS
    #1875
    Én meg tudom, és nem is kis mértékben lassítanak.
  • Djuree
    #1874
    hát én ilyet nem vettem észre de őszintén szólva nem is figyeltem, úgyhogy lehet benne valami.
  • Zóanagyvarázsló
    #1873
    Véletlenszerű, hogy milyen tárgyakat lehet találni, venni.
  • farferi
    #1872
    Ember seregnél már a játék elején lehet találni egy pálcát ami leadershipet ad.Ha ezt tovább fejleszted, növeli az emberek morálját.Nekem kettő volt belőlle, max morálon voltak a lovagok meg a lovasok.(+ 30 százalék sebzés, 200 százalék kritikus esély, fincsi) A testőr is alapból növeli a kardforgatók és íjászok morálját.
  • Zóanagyvarázsló
    #1871
    Nekem úgy rémlik, hogy a lassabb nem repülő egységek igenis le tudják kis mértékben lassítani a hőst.
  • farferi
    #1870
    Ez a world of goo milyen játék.Rövid leírást esetleg?
  • Djuree
    #1869
    pakolgatni a homm-ban? minek?? a hős lépéspontjait a pathfinding és a logistic skillek növelik, meg az artifactok, meg a térképen a stable épület, attól hogy cserélgetsz nem lesz gyorsabb...

    én mindegyik heroes-t végigtoltam legalább 3x. a legjobb játék a világon.

    multiban csak gép ellen toltuk haverokkal hotseaten. ennek volt a legjobb hangulata így. közben hülyéskedtünk meg dumáltunk:D

    a térkép nehézségi fokozata nem sokat jelent, a sakkfigurás nehézség számít. ha ott valaki nyer a gép ellen 5. szinten azé minden tiszteletem, mert sztem lehetetlen. mi 4. szinten nyomtuk de már ott sem volt könnyű, vért izzadtunk soxor, igaz volt hogy 2 vs 6 volt és mi voltunk 2-en 6 gép ellen:D de megcsináltuk általában:)
  • Zóanagyvarázsló
    #1868
    1. A eleje játékbabn később kapod meg őket. Ha a király küldetéseire fókuszálsz, nem kell sokat várnod.

    2. Varázstárgyak, feleségek segíthetnek ebben, de ezek is specifikusan emelik a morált, nem az egész seregnek, hanem bizonyos (fajhoz, típushoz tartozó) egységeknek. Viszont ha csak elfeket vagy csak törpéket viszel magaddal, akkor a sereged pozitív morállal kezd. Példának okáért az unikornisok (mindkét fajta) pedig a tündéreknek és - úgy rémlik - a driádoknak emelik kettővel a morálját. Az utóbbiak a növények után is kapnak bónuszt.

    HaaS:

    Azt abszolút meg tudom érteni, ha a HoMM-ben a pakolgatás nem tetszik, de azért nem is kell minden körben élni vele. A HoMM IV-ben pedig minden lénynek külön számolja a lépéspontjait, így ott ez eleve nem működik. Bár neki vannak helyette más hibái. A HoMM V-re ebből szempontból nem si emlékszem hirtelen.
  • Fenrir
    #1867
    Hali

    2 gyors kérdésem lenne:

    1. A spiriteket (szellemeket vagy miket) hogyan lehet megszerezni? A demót vagy 5x végigjátszottam és ott emélkeim szerint automatikusan megkaptam az elsőt majd utána a többit szépen, sorban itt pedig sehol semmi, emiatt sok csata eléggé bukós is.

    2. A morált hogyan tudom növelni? Csak embereim vannak, valahol olvastam hogy nekik mindig semleges. Kiket kell összeraknom, hogy nőjön a morálom?
  • HaaS
    #1866
    Értem, megértem. Vagy ötször próbáltam végigjátszani... az a baj, hogy a MoM annyival jobb, hogy végig azon gondolkodik az ember, hogy inkább azzal kellene múlatni az időt. Ennek ellenére persze megvannak az AoW-ok eredetiben.
    A domborzat nem sok extrát adott, a játékmenet nekem döcögősebb.

    A legnagyobb "probléma", hogy minden térkép egy feladvány. Ha egyszer mégis végigjátszanám, tuti nem venném elő többet. Azaz nem tartós játék. A MoM-ot idestova 11+ éve játszom, tudom miről beszélek. Akik meg azt mondanák, hogy az AoW MoM remake, és ugyanolyan, arra sokezer MoM-fant lehet ráuszítani, hogy meggyőzze. A MoM igen előkelő helyen van a sosem folytatott csúcsgémek listáján. Olvasni már olvastam folytatásról, de szerintem nem merik, nem lesz. És kicsit összetörne a szívem... A MoM minden idők legnagyobb körös stratégiája. Hibátlan remekmű.
    Persze vannak még jók, Etherlords (inkább az egy), Disciples, Warlords (kettővel mennyit hotseat-eltünk, atyám) és az emlegetett HoMM is. Bár a HoMM-mal én sosem tudtam megbarátkozni, akkora baromságnak tartom, hogy a hős nem ahhoz képest lépked, hogy milyen sebességű egységek vannak nála, hanem hogy a kör legelején milyen gyors. Effektív játék esetén ez azt jelenti, hogy kell egy kísérő hős, aki a kör végén átveszi a lassú csapatokat, hagy a főhősnél egy repülő vagy gyors egységet, csak azért, hogy a köv körben a főbb hős többet tudjon lépni. Egetverő, semmilyen másik stratégiában nem láttam még ilyesmit, hálistennek. Nemrég végignyomtam az HoMM1-et, a kettő közepén elakadtam már, mert meguntam a pakolászást. Gondoltam végigjátszom mindet, de nekem nem jön be. Ízlések és ficamok, ugye.
  • ollie
    #1865
    Számomra az Age of Wonders csodás.
  • Zóanagyvarázsló
    #1864
    Mivel telepítve van, belenéztem a Complete-be, és jól mondom, a Map diff. (easy, normal, hard, expert, impossible) nem állítható, az a pályától függ. A kezdő nyersanyagot természetesen valóban a sakkfigurákkal lehet beállítani, de azt egy 80%-tól 200%-ig terjedő skálán méri. Persze részletkérdés, csak szeretem a pontosságot, pláne, ha HoMM-ről van szó :)
  • csokasg
    #1863
    a sakkfigurákkal lehet nehezíteni h minél kevesebb nyersanyaggal kezdj (ill. h játsszon a gép... de az már expert szinten is a legjobb tudása szerint játszik)... impossible-n mindenből 0... persze ez a gépet nem érinti :)
    igazából meg amúgy se gép ellen kell tolni multiba hanem emberek ellen:) impossible-n már nagyon nem mind1 milyen várral kezdesz...
  • Zóanagyvarázsló
    #1862
    Két hős a HoMM III-ban? "Csatárlánc" nélkül játszol? (Persze erős hősnek kettő is elég, de még sok is lehet. Illetve lehet a pályán átsüvítő hősre rágyúrni, de az nem két perc.)

    Egyébként a nehézségi szintet nem a pálya határozza meg eleve (abban az expert és impossible a két legnehezebb)? A sakkfigurákkal jelzett nehezítések nincsenek megnevezve, de azoknak köszönhetően valóban szép előnnyel indulhat a gép.
  • csokasg
    #1861
    dehogynem lehet lenyomni... :) akkor nem is vagy igazi homm3-as:D

    szeszmester: world of goo-t én is csak ajánlani tudom mindenkinek:) nagyon tuti game, simán alázza a sok gigás játékot hangulatban a 60 megájával (igen, csak annyi:60 MB)
  • Szeszmester
    #1860
    Witcher, Word of Goo, Fantasy Wars?
  • Djuree
    #1859
    4. fokozaton nyomtuk. Impossible-n már annyira pofátlanul csalt a gép hogy nem lehetett lenyomni akkora túlerőben volt. Már a 2.-3. héten titánja volt:S Így meg már nem sok esélyem volt. Meg nem szerettem sok hőssel menni, ált. 2-vel mentem csak, a gép meg 5-6-tal, egyenként annyi emberrel mint az én hőseim, nem sok esélyem volt így:(
  • csokasg
    #1858
    /off milyen szinten toltad? impossible? mert ha nem azon akkor nagyon könnyű...
  • Djuree
    #1857
    gyere heroes3 multizni. habár kétlem hogy lenne ellenfelem:D már asszem kívülről tudom minden lény minden tulajdonságát:S istentelen mennyiséget játszottam vele...habár már jóideje nem toltam...

  • totus
    #1856
    Grat.Gyakom az élőhalottakat!!Jön a tapasztalat szépen!!!!:)
  • farferi
    #1855
    Na, végeztem harcossal is most egy kis pihi a kiegészítőig.De addig mivel játszak?
  • Djuree
    #1854
    sztem is ritka szarok az alkimisták, de az ágyusok sem sokkal jobbak. én az elf íjászokat preferálom minden játékban, itt is ők a legjobb távolságiak.
  • totya4
    #1853
    Még csak az elején vagyok :) A szint kevés híján 6-os.
  • Landor
    #1852
  • totus
    #1851
    Ezt kinek írtad farferi???Ja tényleg megnézem az obeliszkek világítanak-e már mert asszem h mindegyiket meglátogattam.
  • farferi
    #1850
    Nem kötekedni akarok, de hiába magas a kezdeményezése az ágyusnak ha mellé értek,szívás.Alkimistát kipróbáltam, nem tudom mit esznek rajta a kis hülye szórópisztolyával de sok sikert hozzá.De tényleg drukkolok.Ja, obeliszkes küldit megcsináltad?Láttam, hogy 22-es a defenced.A törpe király olyan pajzsot ad a térképért, hogy hajaj.
  • farferi
    #1849
    Izé, bocs,ööö...hanyadik szintű is vagy? A harcossal nem kell varázsolni?!Hát aki harcossal varázslat nélkül végignyomja az előtt megemelem a kalapomat.
  • Cannon3all
    #1848
    Köszönöm Szépen!Megkaptam a magyar fájlokat.Rendesek vagytok.Tényleg THX mégegyszer!
  • totya4
    #1847
    Kösz mindenkinek, sikerült megoldani.

    totus: Igen, terelgetni kellett, ezt jelezte az a kardanimáció a medvén való klikkeléskor. Mondjuk eltartott 5 percig mert kanyargott az mindenfele. :)

    Landor: Ott nem, pedig a faluig lementem (dny), feltehetőleg azt már összeszedtem. Viszont ahogy tébláboltam a város közelében csak találtam még egyet, s így meg lett.

    Djuree: Nem követett.

    Egyébként jópofa, véletlenül jöttem rá arra hogy harcossal is tudok varázsolni, pontosabban hogy a tekercsből varázslatot tudok csinálni és azt használni is. Harcosnak mondjuk minek... mondjuk annyira nem hiányzott de jó tudni. :)