2966











AMENNYIBEN TETSZIK A JÁTÉK VEDD MEG!
WAREZ hozzászólások a fórumról kitiltás eredményeznek!
HA MAGYARÍTÁSRA VAN SZÜKSÉGED, ÍRJ A TÉMÁBAN KÉRÉST!
  • totya4
    #2006
    Üdv!

    a 220 az irreális, én szóltam

    Nem neked szólt a kérdéses hsz, de felhomályosítalak hogy attól hogy megemelték 230-240V-ra attól még a 220-as elnevezés nem tűnt el teljesen. Ha jobban megnézed nem véletlenül nem szerepelt a feszültség mértékegysége (V) a szám után. Mellesleg az általános kis teljesítményfelvételű háztartási gépeknél teljesen mindegy hogy a 220V vagy 240V a hálózati fesz, a nagyobb teljesítményűeknél meg pláne ha hosszabbítóra van kötve terhelés alatt lehet hogy csak 220V marad a 240V-ból. :) Azt gondolom te is tudod hogy nem az üresjárási feszültség a lényeges, hanem hogy terhelés alatt milyen értéket produkál.

    Kiértékelve tehát a példád rossz, mert a 220 egy elterjedt kifejezés a hálózati feszre, viszont a veszteségmentes sosem lehet veszteséges, hiszen az pont az ellenkezőjét jelenti.

    elárulom az egységduplikáló varázslat nevét...Nem alapból kapja meg a máguskaszt...Nekem a tizenhetedik szint után jött

    Látod ebbe is simán beletrafáltam hogy simán hazudtál hiszen korábban ezt írtad: egységekből általában egyetlen egyet vettem, a többit én gyártottam le

    Nem elhanyagolható hogy ez csak a 17-edik szinttől vált lehetségessé. Az pedig rohadtul nem a játék legeleje.

    Ennyi csúsztatás után én már abban sem vagyok biztos hogy lehetetlen fokozaton végignyomtad mágussal. Ezenkívül szerintem kicsit nagyobb az arcod mint kellene legyen, legalábbis az eddig általad írtak alapján értékelve.
  • Skyline
    #2005
    Totya4 ne stresszeld magad inkább játsz valami számodra egyszerübb érthetőbb fps-t vagy kalandjátékot,ilyesmit,bármit csak ne ezt mert ahogy látom ez meghaladja a képességeidet,még a végén kikészülsz.:D

    Népek.
    Jóaz ha a játékban gyerekem születik?:)
    Lesmároltam egy békát,széplettjólett de csesztet a gyerek miatt,"termelni" kéne..:D
  • Baelint
    #2004
    Egyébként a második végigjátszásnál tartok és mindkétszer gyak az elejétől voltak griffjeim. Az első játékban egész a végső csatáig velem jöttek, mert baromi erős egység. Csak nem feltétlenül kell beletenni az ellenség szájába, hogy öt oldalról üssék :)
    A Royal Snake ugyanígy végigkísért, és ez a két egység volt reserve-ben is. Elhullott pár? Na és? Ott a tartalék, márpedig mindkettőből kapható egy idő után rengeteg, hogy betárazz belőlük.
  • Sancor
    #2003
    Egy törpé küldetésnél az NPC nem aranyat hanem régi pénzérméket ad jutalmul (talán amikor a gyárat kell kitakarítani). Ezeket a pénzeket csak eladni lehet, vagy lesz valami szerepük később?
  • Sancor
    #2002
    Szerintem viszont kár kiakadni ezen a nyomin, összesen egy a fórumban elfér, Haas szerintem ne válaszolj neki csak ha élvezed a vele való levelezést, én pl jól szórakozok rajta.
  • Djuree
    #2001
    ez hülye:D

    különben nem csodálom hogy kiakadtál;)
  • HaaS
    #2000
    Totya4: a 220 az irreális, én szóltam! És erre számítanod kellett, mikor írtad! Számítottál rá? Megmagyaráznád a 220-at, hogy miért nem 230-at írtál? Esetleg úgy írtad a 220-at, hogy 230-ra gondoltál? Vagy nem direkt? Tényleg fontos lenne, hiszen ebben a fórumban olyan emberek vannak akiket ez a téma érdekel. Egyébként villanyszerelő vagy? És magadra kötö... hoppá:).

    Áh, sebaj, ma nagyon jó kedvvel ébredtem totya, úgy döntöttem jó ara leszek, és elárulom az egységduplikáló varázslat nevét. Angolul Doesn't Exist a neve, magyarra "Nem létezik" vagy "Ilyen nincs" névre fordíthatták, ezt nem tudom. Nem alapból kapja meg a máguskaszt, hanem csak a kiválasztottak. Attól függően, hogy mikor indítottad a karaktert, generál egy kódot, amiben benne van, hogy hanyadik szinten kapod meg. Nekem a tizenhetedik szint után jött, mikor végigvonszoltam a törpe feleségemet a kocsma padlóján, leordítottam, majd pedig kirúgtam. Ez már elf földön volt. Ott voltak sárkányok, zöldek. A zöld a kedvenc színem egyébként. Elf íjászok akkor még nem voltak, mert a fő kvesztben kellett előrelépni. Mindegy, nem ez a lényeg. A varázslat első szinten 7 mana, hatása hogy a jobb felső sarokba kiírja az fps-t, hogy a játék hányszor frissíti a képernyőt egy másodpercen belül.
    A mellékhatása az, amiről itt mindenképp illik szót ejteni, hogy feltámaszt mindenkit és +5% életet ad, így nagyon egyszerű az egységgyártás.

    Ebben a hsz-emben elrejtettem néhány beugratást, biztosan veszed majd a lapot!

    További kellemes napot mindenkinek!
  • Djuree
    #1999
    na újrakezdtem hard-on, sok új ismerettel fevértezve:)
    (normalon már kb. 80%-nál jártam de hagytam a fenébe mert túl könnyű volt, itt hardon elég szarul sorsolta ki a gép nekem a lényeket, de nem gond, legalább nehezebb lesz)
  • HaaS
    #1998
    A 230-at?
  • totya4
    #1997
    Mellesleg nem is neked ment az eredeti hozzászólás...ezért lepett meg, hogy magadra vetted

    A helyzet az hogy egy fórum adott témájában olyan emberek vannak, akiket az a téma érdekel. Tehát ha valaki mond egy irreális dolgot, akkor annak számítania kell arra hogy a többiek belekötnek. Amit te mondtál az kb úgy hatott, mintha egy villanyszerelő fórumon valaki beírta volna hogy "én úgy fekszem le minden este hogy magamra kötöm a 220-at". :)
  • totya4
    #1996
    Helló ismét!

    További, mindenfajta átgondolást nélkülöző mondataidat azzal hagynám figyelmen kívül

    Élcelődünk, élcelődünk...

    egy harcban végtelen mana és harag van

    Akkor beletrafáltam, azaz jól következtettem ki hogy számodra ez a helyzet.

    egységekből általában egyetlen egyet vettem, a többit én gyártottam le, azaz nem fizettem értük

    Jó kis varázslat lehet, én még a "fantom"-nak is örülük. Azt azért nem hiszem hogy duplázna az a varázslat, kifejlesztve is max +40%-nak szabadna lennie, ráadásul mondjuk 50 szellemi pont mellett. Ha több, akkor tényleg elszúrták a mágus kasztot.
    Egy ilyen erejű varázslatot viszont biztos nem a játék legelején találtál, tehát hogy az összes egységet 1-ből kreáltad az elejétől fogva - ezt nem hiszem el. Netán a mágus kaszt nem csak a csata alatt tud varázsolni? :)

    Ha nekik nem tetszik, esetleg nem akarod tovább égetni magad mindenki előtt, akkor privát.

    Már megbocsáss, de én égetem magam? :) Én is írhatnék neked hasonlóan kedveseket, de már késő van. Általában az szokott lenni hogy ha nincs konkrét indok, magyarázat, akkor jön a személyeskedés :)

    Kéretheted magad egyébként mint egy menyasszony, de gondolom előbb-utóbb csak kibököd annak a csapatszaporító varázslatnak a nevét amit te magad hoztál fel indokként, és azt hogy mondjuk hányadik szintűként bukkantál arra a varázslatra. Ha ezt a mágus alapból megkapja akkor csókoltatom azt a kasztot.
  • Zóanagyvarázsló
    #1995
    Így van, hangulattól függő mértékben körülírható. De mivel enyhe iróniának szántam, attal csak agyonütöttem volna. Mellesleg nem is neked ment az eredeti hozzászólás, hanem nico000-nak (aki semmivel sem írta jobban körül a problémáját), ezért lepett meg, hogy magadra vetted.
  • totya4
    #1994
    Nem kell teljesen szó szerint venni a veszteségmentes végigjátszást, én sem így értettem, amikor belémkötöttél miatta

    Akkor úgy kell mondani hogy nagyon alacsony veszteséggel. :) A beléd-kötés kicsit erős kifejezés, voltaképp te kötöttél belém azzal hogy irreális dolgot írtál nem? ;)
  • andrej
    #1993
    Haas, kérlek ne hagyd abba a levelezést ezzel a szerencsétlennel, mert nagyon feldobja a fórumot (nekem sajna nincs türelmem válaszolni neki).
    Mi itt a melóhelyen betegre röhögjük magunkat rajta.
    Egy kicsit már várom is, hogy mit fog reagálni. :)
  • HaaS
    #1992
    Szia totya4 ismét!

    Nagyon örültem a válaszaidnak, a legtöbb dologban neked lehet igazad.
    Elsősorban abban, hogy ha vki egy játékban teljesen amatőr, akkor azonnal olyan dolgokat kérdezzen, amik már előfordultak. Így minden egyes új, a témában érdekelt első belépése után megkérdezi ugyanazt, és a többiek ugyanazt mondják el neki. Ettől vannak olyan fórumok, ahol több ezer hozzászólás halmozódik fel. A törzstagok örülnek, hogy többször megírhatják ugyanazt, és segíthetik a kezdőket. Egy téma a fórumon teljesen normálisan arról szól, hogy ugyanazt elismételjük minden zöldfülűnek, fel sem merül senkiben, hogy a régebbi hozzászólások azért maradtak meg, mert érdekesek lehetnek, hanem az olyan... maradék. Emlék, saját magunknak.
    Okos gondolat. Természetesen kérésednek eleget téve nem fogok a régebbi hsz-eiddel foglalkozni, ezt már most megígérhetem. Mindig az utolsóval.

    Örülök, hogy egyértelműen foglalsz állást a kasztválasztásnál, ez erős jellemre vall, véleményem szerint pusztán a testi erő sajnos nem elegendő. Nagy általánosságban sem, és úgy néz ki, ez ennél a játéknál is így van, vannak olyanok, akiknek sok nehézséget okoz.
    Figyelmen kívül hagytad a tényt, hogy cél az volt, hogy valahogyan (értsd bármilyen módon, akármelyik kaszttal, egységekkel etc., de csalás nélkül) 0 élő egység elvesztésével játsszam végig a játékot. Nekem ez volt a cél. Ez sikerült is. Amennyiben - bár ideiglenesen kisebbfajta kezdeti nehézségeid adódhattak a játék viszonylag korai szakaszában - lehetséges, hogy véleményed szerint az én célom túlontúl könnyű, és normálon, harcossal az igazán nehéz, akkor bemelegítésnek csináld meg amit én, mágussal. Felvidulsz majd, és erőt ad.

    Továbbra sem tehetünk róla, hogy nincs sárkányod vagy elf íjászod. Lehet, mert nem mondtad, hogy neked kell, lehet, hogy azt gondoltuk, hogy egy ismerősödnek, aki előrébb tart mint te, vagy mert ebben a hozzászólásban nem volt benne a szinted és hogy hol tartasz, meg ilyenek. Nem olvashatok vissza, ne haragudj, épp az előbb ígértem meg.
    Griffed sincs, hmh. Majd lesz.

    További, mindenfajta átgondolást nélkülöző mondataidat azzal hagynám figyelmen kívül - remélem kapaszkodsz - hogy bizony, totya4, egy harcban végtelen mana és harag van. Ez valószínű most kicsit mellbeqrt téged, ne haragudj. Nem is gondoltál rá, ez van... még sok mindenre nem, de egyszer... egyszer majd úgyis végigjátszod. Ööö... szerintem itt sokan reméljük így. Nagy sikerélmény lesz mindannyiónknak.
    Ha még kapaszkodsz, akkor azt is ideírom, hogy egységekből általában egyetlen egyet vettem, a többit én gyártottam le, azaz nem fizettem értük. Ha egyetlen egységem van bármiből, akkor annyit gyártok belőle, amennyit akarok. Csalás nélkül. A gondolataimmal csináltam. Az olyan mint a harcosnál a sok evés, csak ez kevésbé kézzel fogható... feltölt, bár nem ugyanúgy.
    Oké, pihenő, nem lesz több ilyen durva dolog.

    Én is összegeznék: szimpatikus vagy, és nagyon szórakoztat a Veled való kommunikáció. Ha a többiek is élvezik, szívesen írhatunk egymásnak minden nap itt a KB fórumban is. Ha nekik nem tetszik, esetleg nem akarod tovább égetni magad mindenki előtt, akkor privát.
  • Zóanagyvarázsló
    #1991
    végig lehet tolni veszteség nélkül, erre jössz azzal hogy feláldozás? Az nem veszteség tán? Hát ÖÖÖ.

    Nem az, mert van inquistor (persze kevés, de feláldozással meg lehet őket szaporítani, a Gift/Adomány varázslat pedig feltölti a képességeiket), van Resurrection spell. A Sacrifice a magasabb szintű egységekhez kell és a "szaporításhoz". Na meg én Resurrectiont is csak az élőhalottaknál találtam.

    Egyébként a HoMM lényege is a veszteségmentes, de lehetőleg minél kevesebb veszteséggel járó csaták megvívása. Itt még inkább, és itt erre nagyobb is az esély. Nem kell teljesen szó szerint venni a veszteségmentes végigjátszást, én sem így értettem, amikor belémkötöttél miatta. Persze HaaS éppen maximalista, ő más eset (és respect érte), de nem kötelező az ő útját követned.

    Farkasok is igen kellemetlenek tudnak lenni az üvöltésükkel.

    Csak 1-2. szintű egységekre hatnak, ha őket sikerül lecserélni másokra, esetleg lehet növényeket használni (ők nem ijedősek).
  • WiZZaRD
    #1990
    Köszi, épp akartam írni, hogy én a játék installált könyvtárában néztem, de support forumon közben ráleltem a másikra is, így már működik:).
    Köszi a helpet:)!
  • totya4
    #1989
    Létrehozza. Legalábbis XP alatt. Végül is jó fele keresgélsz hogy a beállításokat nyilván eltárolja valahol és ezt akarod kitörölni.

    Izé. Most látom. Én nem arra a game.ini-re gondolok ami a játék könyvtárában van!!! Hanem arra ami a felhasználói adatok alatt van. Ez multifelhasználós oprendszer ügye, hacsak telepítéskor nem kérted kifejezetten hogy ne az legyen. Ez XP-n a Documents and Settings, a Vistán kicsit más a neve tán User Files, de keress rá egyszerűen a game.ini-re és megtalálod.
  • Djuree
    #1988
    griff rohadt jó. gyors, erős és mindenkinek visszaüt automatikusan, egy körben akárhányszor. ez a heroes-ban is így volt. igaz hogy ütik rendesen de ha van sacrificed akkor nem gond. viszont elég soká lesz griffed az igaz...
  • WiZZaRD
    #1987
    Köszi, kipróbáltam, de nem oldja meg a problémát, ráadásul a progi magától létre se hozza a game.ini filet:(. Teljesen tanácstalan vagyok...
  • totya4
    #1986
    Kipróbálatlan tipp kapásból, pl. a game.ini-t learhiválod aztán kitörlöd, és utána indítod akkor mi van?
  • totya4
    #1985
    Üdv, végigolvastam!

    És ami a legrosszabb, válaszolok :)

    Jó lenne tudni, milyen nehézségen játszol, és hol tartasz a fő kvesztben... kicsit személyre szabottabban lehetne ontani a betűket, sebaj.

    Kicsivel lentebb igen részletesen leírtam... :) Nehézséget azt nem írtam de az alap a normál, és ettől nem tértem el.

    ha te nem olvasod végig a hsz-eket ezen a fórumon, akkor én sem fogom visszaolvasgatni az összes írásodat.

    Szerintem soha senki nem olvas végig egy párezres fórumot, legalábbis a nagy átlag biztosan nem. Elég ha azt a hozzászólást elolvasod amit neked címeztem.

    Amikor felvetettem, jópáran azt mondták, lehetetlen, mégis sikerült végigjátszani egyetlen egység elvesztése nélkül lehetetlen fokozaton, igaz mágussal. A harcossal jól beválasztottál elsőre, de ezt már írtam.

    Három kaszt van, tehát nem lehet azt mondani hogy veszteség nélkül végig lehet játszani a játékot akkor, ha az csak az egyik kaszt választása esetén működik ez, ekkor hozzá kell tenni hogy "persze csak mágussal". A "beválasztásról" annyit hogy úgy rémlik alapból azt ajánlotta fel, tehát nem "én válaszottam be" hanem a játék ezt ajánlotta fel. Persze amúgy is ezt választottam volna, mert én a hideg pengében hiszek inkább mint a mormogó satnya testű vénemberben :)

    Az hogy nincs sárkányod vagy elf íjászod, arról nemigen tehetünk

    Dehogynem, nem kell ezt ajánlani általános veszteségmentes ütközeti tanácskor akkor, amikor az pl a játék első felében egyáltalán nem elérhető (!!!) Vagy akkor a játék első fele nem számít?

    "Valahol már írtam, amíg nincs sárkány, a griff tökéletes, ha szerencséd van még találhatsz (ha jól emlékszem) +30%-os griff vezetőit adó cuccot is."

    Griff sincs a legelején, a szigeten van a griff király, de annak kell valami festmény, amihez por kell, tehát az már a törpék területe, tehát ez se a legeleje. Egyébként meg mire jó a griff? Az oké hogy odarepülök a nyilas pofájába és nem tud lőni. Nade erre üt egyet, és hal a nép. Ha osztódok pláne hal. Na meg ott a többi közelharcosa és az is üt. Milyen veszteségmentes harcról beszélünk akkor? Azt már írtam hogy nem lehet mindenkire védővarázst tenni főleg ha egyszer lehet varázsolni egy körben, és az se véd teljesen. Ha azt a +30% griff cuccot a végén találom meg akkor mi van?

    Nincs elf íjászod... Dragon Arrow-val tökmindegy milyen íjász, hogy milyen magas az atakjuk, úgyis max sebzést fognak belenyomni bármibe, mindegy az atak/difensz arány.

    Ezt írtam hogy használom (sárkány nyíl), viszont elvesz ez is egy varázslatot a körönkénti egyből, ráadásul a mana sem korlátlan, hol is marad a védőpáncél-varázs arról akit odaküldtem az elejére? Plussz ez a varázslat is több fokozatú, és nem az elején lesz az ember III-as fokozatú rendmágus. Továbbá mint írtam az íjászok messze nem sebeznek annyit hogy secperc elintézzék az ellent. Ez tény.

    Elhajol a kritikál elől, mert rohadt szemét? Talán használj skillt, ne normál támadást... abból nem lehet kritikál, harcosnál úgyis van rahedli. Ez is írtam már.

    Csak ugyanazt ismétled az a baj, és nem igaz. Ugyanis az ellen úgy kezd hogy tetszés szerint megbonthatja a harcosait, tehát hiába varázsolod el a boszit, vagy használsz sépci támadást ha még van két boszi egység amihez már se varázs, se spéci harcos nem jut egy körben, és lehet még távolsági kényelmetlen harcosa több is.

    1. Nem kell mindenkinek nekimenni, aki az utadat állja. Erősnek tűnik? Kerüld ki. Majd visszajössz.

    Ezt tudom hogy így van, nem is mondtam sehol hogy nincs így. Ennek ellenére van veszteség, pont ezt mondom hogy van. Muszáj hogy legyen.

    2. Nem biztos, hogy amit hűdeerősnek ír, az a te csapatod ellen is hűdeerős. Nézd meg miből hány darab van, lehet hogy nem vészes.

    Ezt pont írtam, hogy sokszor teljesen hülyeség amit ír a csapat erejének jellemzésére. feltehetőleg csak összeadja a támadást/védekezést stb., de azzal nem kalkulál hogy kikből állnak azok az egységek. Farkasok is igen kellemetlenek tudnak lenni az üvöltésükkel. Oké, van mentesítő varázslat, de egyelőre egy egységre.

    3. Slow, Fear, Blind. Alapspellek. Szinte minden csatában _hatalmas_ segítség mind. Az ellen feltartóztására extra még ott vannak a spiritek is, ha ez nem elég. Harcos szépen kapja a bónuszt a harag és spirit tápolásra.

    Van hatékonyabb is nekem, de a lényeg azon van hogy egy kör/ egy varázslás, és nem mindegyik varázslatból van "tömeg" azaz mindenkire ható opció, vagy ha van is, az a legfejlettebb szint, ami szintén nincs még a játék elején. Sőt a játék elején a mana is igen kevés. Talán a 6-odik szint körül kezdtem el egyáltalán varázsolni, addig nem is vettem észre hogy lehet. Harcossal...

    4. Haste. Harcosnak meg főleg... rohangáló jókedvű lovagok/guardok etc. Kemény. Emberekre annyi morálnövelő cucc van a játékban, hogy csuda... és még a guardok is dobnak egyet. Target ("célpont", gondolom), Invisibility, Teleport. Majd' minden spellnek van értelme. Próbáld ki hatásukat.

    Ezt úgy mondod mintha újdonság lenne. De most is úgy csinálsz mintha körönként lehetne 10x varázsolni és korlátlan mana is lenne. Fentiekből a teleportot szoktam használni. Láthatatlanság is csak a játék felénél jött meg nekem, de annyi kristály kéne hozzá hogy azt hiszem nem is fogom kifejleszteni.

    5. Karakterfejlesztéssel is el lehet tolni a dolgot. Persze, hogy nehéz, ha első játékod. Szépen balanszolva vannak a kasztok egyébként, bár a harcos eléggé az emberekre épít... kicsit meredek. Ezzel kapcsolatban írtam már eleget.

    Azzal hogy leírod hogy el lehet tolni a dolgot karakterfejlesztéssel, végül is nem írtál semmit. Lehet hogy te rontottad el, csak mivel nincs kivel összehasonlítsd azt hiszed hogy te tudod jól, jobban mint a másik, pedig lehet, hogy fordítva van.

    6. Fogynak az egységek? Mágussal ez egyszerű, mint a pofon (fantom), de ha valamit mindenképpen akarsz a csapatban, akkor vegyél tölteléket, és Sacrifice. Nincs Sacrifice? Tolj az arcukba vmit, ami nem baj, ha fogy. Támadj ezekkel először. Sokszor érdemes várakoztatni egységeket."

    Hát itt már végképp nem értelek; arról volt szó hogy bármilyen kaszttal (ja csak mágussal már :) végig lehet tolni veszteség nélkül, erre jössz azzal hogy feláldozás? Az nem veszteség tán? Hát ÖÖÖ.
    Az egységeket akkor éri meg várakoztatni ha nincs (már) távolságija, mert addig a saját távolságijaink apríthatják őket - veszteség nélkül.

    Ez tényleg mind "mese" és "ökörség" amit itt a fórumon találsz?

    Azt írtam hogy sok ökörség van itt. Nem azt hogy minden ökörség. Különbség. Látod, te is redukáltad a veszteségmentes végigjátszást mágus kasztra, aztán meg feláldozás varázslatot emlegetsz, mindezt 100 sorba elbujtatva hátha nem veszem észre. Észrevettem ám :)

    Segíts Te, nekünk

    Hogy jutottunk el oda hogy én mint kezdő segítsek neked ha mindent jobban tudsz? :)

    Összegezve nem írtál újat, sőt amit írtál abból az is kiderül hogy a veszteségmentes végigjátszás még mágussal sem igaz (feláldozás/áldozat).
  • WiZZaRD
    #1984
    Windows Vista alatt nem tapasztalt valaki ilyen problémát?

    .\BMRender\rmode.cpp(1085): DirectX call failed -1, -1,
    D3DERR_INVALIDCALL (The method call is invalid. For example, a method's parameter may not be a valid pointer)

    A másodlagos kijelzőn (tv) meg fut, csak a monitoron nem akar...a game.ini-ben állítottam már a setf ~r_use_adapter 0 paramétert 1-re, de mindenképpen a tv-n hajlandó csak futni, ha lekapcsolom a kijelzőt, jön a hibaüzenet:(.
    Nincs valakinek ötlete?:(
  • HaaS
    #1983
    Ahogy gondolod... menjünk, "haladjunk":)!
    Ha nem leszek túl részletes néhány pontban, az azért van, mert már leírtam, vagy itt, vagy egy másik fórumon, na meg mert "csak a hülye mond el mindent kétszer, csak a hülye mond el mindent kétszer, csak a hülye mond el mindent kétszer":).
    Ha komolyan értekezni akarsz, akkor E-mail, msn, akármi... majd megbeszéljük. Nem biztos, hogy mindenkit érdekel a dialektikus szösszenésünk.

    Kezdeném azzal, hogy a "Maga a játék jó", az biztos, de több okosság van itt, mint ökörség. Ha meg nem tetszik... tudod. Gondolom mégis érdekel, ha arra kérsz, hogy drága időmet írogatással töltsem.
    Jó lenne tudni, milyen nehézségen játszol, és hol tartasz a fő kvesztben... kicsit személyre szabottabban lehetne ontani a betűket, sebaj. Megengedem magamnak azt a luxust, hogy ha te nem olvasod végig a hsz-eket ezen a fórumon, akkor én sem fogom visszaolvasgatni az összes írásodat.
    Amikor felvetettem, jópáran azt mondták, lehetetlen, mégis sikerült végigjátszani egyetlen egység elvesztése nélkül lehetetlen fokozaton, igaz mágussal. A harcossal jól beválasztottál elsőre, de ezt már írtam.

    Az ideális csapat az nem "egy mese" vagy "szívatás". Ezzel a gond igazából csak az, hogy minden ellenfél ellen van ideális, tehát valami olyasmi a legideálisabb ideális, ami a legtöbb ellenfél kombó ellen effektív. Ha egy adott ellenfél összeállításról beszélünk, akkor igenis van ideális, és az egységek lepakolásával/felvételével te is használhatsz ehhez közelit, az elérhető erőforrásoknak megfelelően. Időbe kerül, ennyi.
    Az hogy nincs sárkányod vagy elf íjászod, arról nemigen tehetünk, Majd lesz. Valószínű akik ezekről írtak, azok már előrébb vannak a játékban. Valahol már írtam, amíg nincs sárkány, a griff tökéletes, ha szerencséd van még találhatsz (ha jól emlékszem) +30%-os griff vezetőit adó cuccot is.
    Az "odarakom az íjászok meg elintézik ez mese" sem mese. Bármilyen tökjól hangzik a mondatod, gondold meg: ha jön, úgyis üt, ha megütöd, visszaüt. Valószínű, hogy két ütéssel többet sebez, mint eggyel, tehát alapvetően nem érdemes macerálni őket, örök kivétel a királygiliszta és társai, na meg távolról az íjászok. Akkor megéri ütni, ha aztán legalább egy másik, de inkább két egységed rá tud verni az ellenfél térdére, mert csak az első kapja az autóvisszamaflást. Nincs elf íjászod... Dragon Arrow-val tökmindegy milyen íjász, hogy milyen magas az atakjuk, úgyis max sebzést fognak belenyomni bármibe, mindegy az atak/difensz arány. Ráadásul alacsonyabb szintű íjászból több lehet nálad... de ezt már boncolgattad.
    Nem tudod bevédeni az íjászokat harcosként? Erre van a - nemtudomhogyfordították - harc előtti egységlepakolás.
    Addigra már rég odaérnek? Erre van a kezdeményezés növelése... és számolni sem árt, hogy ki-ki után fog jönni.
    Ez is csak mese? Akkor nézd meg a terepet, csald el oda az ellent, ahol ki tudod használni a szúk, vagy nagy területet.
    Akkor sem lehet lenyomni? Morál! Harag! Azaz kritikálok!
    Elhajol a kritikál elől, mert rohadt szemét? Talán használj skillt, ne normál támadást... abból nem lehet kritikál, harcosnál úgyis van rahedli. Ez is írtam már.
    Ezeket már mind összehoztuk, csak nem olvastad el.

    1. Nem kell mindenkinek nekimenni, aki az utadat állja. Erősnek tűnik? Kerüld ki. Majd visszajössz.
    2. Nem biztos, hogy amit hűdeerősnek ír, az a te csapatod ellen is hűdeerős. Nézd meg miből hány darab van, lehet hogy nem vészes.
    3. Slow, Fear, Blind. Alapspellek. Szinte minden csatában _hatalmas_ segítség mind. Az ellen feltartóztására extra még ott vannak a spiritek is, ha ez nem elég. Harcos szépen kapja a bónuszt a harag és spirit tápolásra.
    4. Haste. Harcosnak meg főleg... rohangáló jókedvű lovagok/guardok etc. Kemény. Emberekre annyi morálnövelő cucc van a játékban, hogy csuda... és még a guardok is dobnak egyet. Target ("célpont", gondolom), Invisibility, Teleport. Majd' minden spellnek van értelme. Próbáld ki hatásukat.
    5. Karakterfejlesztéssel is el lehet tolni a dolgot. Persze, hogy nehéz, ha első játékod. Szépen balanszolva vannak a kasztok egyébként, bár a harcos eléggé az emberekre épít... kicsit meredek. Ezzel kapcsolatban írtam már eleget.
    6. Fogynak az egységek? Mágussal ez egyszerű, mint a pofon (fantom), de ha valamit mindenképpen akarsz a csapatban, akkor vegyél tölteléket, és Sacrifice. Nincs Sacrifice? Tolj az arcukba vmit, ami nem baj, ha fogy. Támadj ezekkel először. Sokszor érdemes várakoztatni egységeket.

    Ez tényleg mind "mese" és "ökörség" amit itt a fórumon találsz? Na akkor nem segíthetünk. Segíts Te, nekünk. Nekem meg különösen, de azt majd már privátban. Egyéb dolgokra szívesen válaszolok itt is.
  • Djuree
    #1982
    "Látom mi jóban leszünk :)". hát úgynézki:D

    tényleg nincsenek benne, pedig úgy emlékeztem:( én tévedtem, sry...
  • totya4
    #1981
    de jó hogy senki nem tud olvasni...

    Nem lehet hogy csak te nem tudsz? A manuálban rohadtul nincsenek felsorolva sem a tárgyak sem a varázslatok. Látom mi jóban leszünk :)
  • Djuree
    #1980
    írtam hogy a lemezen megtalálod. de jó hogy senki nem tud olvasni...
  • andrej
    #1979
    Vicces, délelőtt még ment.
    Az a baj, hogy 18 Mb így nem tudom elküldeni mailben.

  • Szid
    #1978
    The requested file was not found
    valahol máshol?
  • totya4
    #1977
    "jónéhány dolog nem úgy van, ahogy írod. Igazából végigmehetnék egyesével"

    Menjünk, úgy haladunk :)

    A magyarítás szerintem jó.

    Más. A szellemi pont hatása két varázslatnál nézve 5%-ra jött ki :) Az interface modnál nekem 1.6.5 verziónál nem mutatja a kritikus találat esélyét harc alatt.
  • HaaS
    #1976
    Utolsó OFF.
    Lehet mégis, hogy teljesen egyformán gondolkodunk. A második mondatoddal messzemenőkig egyetértek.
    Én pedig valóban, felületes vagyok... mondjuk ebben nem vagyok tutibiztos, már kiderült volna.
  • Djuree
    #1975
    látom nem látsz a dolgok mélyére úgyhogy hagyjuk.
    a csalást meg nem szó szerint értettem, egy kicsit gondolkozni kéne mielőtt írkálunk..

    torma1: a lemezen megtalálod a manualt.
  • andrej
    #1974
    Itt egy kézikönyv a tárgyakkal:
    http://letitbit.net/download/1ef6d1293347/KB-manual-1.6.4-p1-p22-Eng.zip.html
  • HaaS
    #1973
    Gyuri: Olvasás közben bizonyára feltűnt, hogy egy eredeti játék manuáljáról van szó. Egy szó sem esik a warezról, pláne, hogy ezen a fórumon (is) tiltott. Fura, hogy eszedbe jutott.
    Azt is megjegyezném, hogy a feltámasztás a KB-ban nem csalás, tudod a programozók tették bele. Hogy használja a játékos... hmm. Az egyéb tévedéseidre már felhívták a figyelmedet.

    totus: ez nem is kérdés, szuper játék.

    totya4: a 1949-es hsz-edben, ahol minden ellen ágálsz, nos jónéhány dolog nem úgy van, ahogy írod. Igazából végigmehetnék egyesével, de látom, hogy te gondolkodsz, szóval idővel mindenre rájössz... vagy elolvasol több hsz-t, ahol már írtunk a témával kapcsolatban. Egy tuti, ha magadtól jössz rá, sokkal nagyobb a sikerélmény, szóval majd eldöntöd. Harcossal valóban nehezebb a játék. Első játékra meg pláne... szóval csak ügyesen:)!
  • totus
    #1972
    Lényeg a lényeg h hatalmas játék, egész más megközelítésben tálalja ezt a műfajt mint a heroes sorozat,ne feledjük ez volt az "Előd".Engem igazából a változatos tájak nyűgöztek le, és az a rengeteg jó ötlet ami végigkíséri a játékot.Lehet tudni már a kiegészítő megjelenésének dátumát??
  • Narxis
    #1971
    Én azért töltöttem le mert ha kijátszottam és tetszik akkor lehet megveszem. Tehát amolyan demonak van.
  • torma1
    #1970
    Sziasztok! Nincs meg valakinek véletlenül egy játékleírás? Ahol összegezik a varázslatokat,tárgyakat,képességeket? Kiváncsi lennék milyen dolgok vannak! :)
  • Djuree
    #1969
    ''ez a varázslat híddá változtatja a papot'' lol:D:D

    sajnos ilyenek megesnek. de azért vannak jó példák is:)
    azért van ez mert "önként jelentkezők" fordítanak, így legalább ingyen van, fizetni úgysem fizet érte senki, tudod a warez nálunk kb. 90%-os, ez is no comment:S
    ha jobb fordítás kell akkor meg kéne venni a játékokat de ez meg megint nem tetszene senkinek (tisztelet a kivételnek).
    sajnos ilyen országban élünk és ez egyre rosszabb lesz a politikát elnézve:(
    örüljünk ennek a szarnak ami van. én azért inkább játszok "elfordított" magyar játékokkal mint angolul vagy más nyelven;)
  • HaaS
    #1968
    OFF+: Nyíííhhhíííhhhííííhááháh, hát ez kell:)! Ez már Icewind Dale kézikönyv szintű:)! Nem hogy ellentmondásos, de érthetetlen is... ezt kapd ki:

    "Ha rossz kedvem van, mindig előveszem az Icewind Dale - Hearts of Winter kézikönyvemet, röhögni. (Már azt is furcsállom, hogy a címet nem fordították le ''Jégszél Vőgy - a Tél szívei''-re.)

    Egyik kedvencem:
    Sunfire spell leírása:
    ''A sunfire eszköze, a szenvedély kitörése, amivel nagy károkat okozhatsz. A wizard csak int egyet a kezével, és minden elborít a pusztító szenvedély. Védekezésként a védő dobást használhatod.''
    Érted... int egyet oszt ''minden elborít a pusztító szenvedély''... báháhááháhhhhááá ki akar ez ellen védekezni :D?!

    Aztán ilyenek:
    ''ez a varázslat apró darabokra szaggatja az ellenfelet. Lehetőség van viszont védekező dobásra, amivel csökkentheted az okozott kárt''
    - csak a felét szakítja szét, vagy nagyobb darabokra szakít?

    ''ez a varázslat híddá változtatja a papot''
    - egy folyó nem akadály.

    ''akit eltalál, addig szenved, míg nem képes sikeres védekező dobásra''
    - hadd szenvedjen ;] így járt :P

    ''használatával a szereplő kábító erőt lövell a szájából''
    - a seggfej:)

    ''ezzel a varázslattal vagy ölsz, vagy megölnek''
    - no comment. :W

    És így tovább... szerintem kötelező darab, tele jobbnál jobb poénokkal. Ezen felül szánalmas, nevetséges és szégyenletes is. Akárki csinálta..."
  • totya4
    #1967
    :)

    "Torzmágia: Az ide sorolható varázslatok megváltoztatják a tárgyak normál alakját, formáját, valamint befolyásolják a lények észlelését úgy, hogy megváltoztatják a környező világot, melyet így nem ismernek föl. Ezek elsősorban kiegészítő, erősítő és gyengítő varázslatok. Ide tartoznak az illúziók és az elme befolyásolásának varázslatai is."