6823
Egosoft X4
  • Jóózsf István #3986
    Meglepően jól céloz mostanában az éjáj! Volt szerencsém tanúja lenni, ahogy valami oknál fogva összerúgja a CUB Csörgő flotta, a port az FRF hajógyárral. Hogy miért, azt ők maguk sem tudják. Mindenesetre jó volt gyönyörködni ahogy hullanak a CUB csörgők és a hajógyár elemei. Egy hiba azért van, mert beszállt a játékba egy CUB Monitor és azt valahogy nem érzékelte a gyár, hogy elfordult. Továbbra is összpontosította a tüzet egy pontra, csak a hajó már nem volt ott.
    A legmókásabb amikor a két gigász: A Monitor és a hajógyár CV-je egymást lőtték a haszontalan fegyvereikkel. Na ezt nevezem én állóháborúnak. Sérülés egyik hajón se keletkezett, de folyamatosan ontották egymásra a meggymagokat!

    Embertranszportot most sem értem. De úgy néz ki, hogy működik. Kis hunyorítással el lehet fogadni. Na jó. Erős hunyorítással!
  • Jóózsf István #3985
    Az az egyetlen egy hajó egy csörgő volt. Second contatct XI-ben. Szinte csak ő volt és én (mi) Temérdek időm volt, de alig akartak kiugrálni belőle. Már untam lőni. Felvettem, de nem töltöm fel, mert felvágnátok az ereiteket unalmatokban.
    Nem is ez a lényeg.
    A legénység mozgatása elsőre nem sikerült túl jól. Annyit elértek, hogy a hajóról elhozza minden embert akit kérünk. Innentől érdekes. Ugyanis a kabinok elhagyják a hajót és elmennek a fogadó hajóig és ott legyeskednek. Ugyanúgy nem tudnak dokkolni, mert bénák.
    DE...!
    Nincs jelölésük, mint mindennek a játékban. Nem lehet rájuk kattintani. Tehát; Effektív nem léteznek! Térképen és a radaron sem látszanak. A be nem dokkolt kabinok utasai szürkével vannak jelen a legénységi listában.
    Gyanítom, hogy az IS - OOS jelenség még mindig játszik.
    Mivel pont ennek a foglalásnak az elejére kellett visszatöltenem, már nem voltam elég higgadt, hogy tesztelgessem.
    Ja igen. A fogadó hajó sem vesz tudomást a kabinokról. Ha megmozdulok, mivel a rajomban van az is megmozdul. Eddig ez nem így volt. Ebből arra következtetek, hogy simán kijön a szektorból is utánam és hagyja megmurdelni a katonákat.
    Szóval kissé kusza lett a rendszer. Próbáltak egyszerűsíteni rajta, de egyelőre inkább rontottak.
  • RJoco
    #3984
    Asszem mostanra nekem is hagynom kell a játékot.
    Először bezavart egy másik program és a képernyő bizonyos pontján átváltott asztalra a játékból.
    Most meg csak úgy bezárta magát. Még jó, hogy az automentés pár perccel ezelőtt történt.
  • RJoco
    #3983
    16-án elértem az Explorer acsit.
    Pedig mit figyeltem, hogy mikor lesz már meg, nem találtam több rendszert és akkor sem jártam többen, mint korábban, erre most nézem a tevékenységeknél, hogy már megvan...
  • RJoco
    #3982
    Áááá, nem jászba, csak le.
    Ha valamit "szerencsétlenség ér", vagy én vagyok "szerencsétlen", akkor aznapra felhagyok minden fontosabb dologgal (lelövöm magam, mint a minap a gépet a kékhalálnál).
    Fekvés, könyvolvasás, filmezés lesz az aznapi program.
  • Jóózsf István #3981
    Én még ilyen szerencsétlen mint ma, még életemben nem voltam. Vagy nyolc hajóra mentem rá, hogy elfoglalom. EGYET sikerült. Még vissza is kellet töltenem egy másfél órával előbbi mentést, mert valami ügybuzgó gyökér a legjobb veteránjaimmal együtt lőtte szét a legutolsó áldozatom.
    A reggeli pixelhibánál kellett volna szájba lőnöm magam!
  • Jóózsf István #3980
    Ebben a pillanatban léptettek elő Marksmanból ----> Combat Ace 1st Grade-dé 13 fokozat!!!
    Ez már inkább vicces! Vagy tényleg ennyire levették a szinteket, vagy fogalmam sincs mit bénáztak el!
  • Jóózsf István #3979
    Valamit elbarkácsolhattak, mert négyet ugrottam előre a kereskedelmi ranglistán. Emlékszem, hogy 23-as voltam, most meg 27-es vagyok (Shipping Tycoon) Nem mintha zavarna, vagy nem érdemelném meg, de fura!
    A harcászatban 12-es vagyok ahhoz képest, hogy majdnem negyven hajót foglaltam el, ami a legtöbbet ér a pontozásban egy lépést sem fejlődtem!
    Van valahol egy listám... Ehun-e!
    Lehet, hogy elévült. Vagy esetleg megnyirbálták, mert sírt a nép, hogy nem fejlődik.
    Áhhh! Össze-vissza keverték! Advanced Magnate voltam, ami eszerint a 25. A sipping tycoon meg a 28. Mindegy. Már elvesztettem a fonalat.

    Képtelen vagyok elfoglalni egy hajót is, mert nyüzsögnek körülöttük a jófiúk és rommá lövik, mire hozzáfognék!

    Valamit a hanggal is szétbarkácsoltak. Már egyáltalán nincs hajtómű hangom. Ugyan van rá egy mod-om, de az nem szüntette meg teljesen.
  • TokraFan
    #3978
    "Szerinted? Fixed Loadout Info tab with high UI scale settings."

    Hoppá! Ez lesz a gond...Nálam high UI scale mód megy...Remélem ettől megjavul! Köszi az infót! Nem akarok előre örülni mert jöhet a pofára esés, de most kicsit jobb kedvem lett...

    "Added limit of 10 simultaneous accepted missions"

    Ezt viszont lehet, hogy sokan nem fogják szeretni. Nekem mondjuk mindegy, mert nem fut együtt több küldetésem, de Redditen sokszor olvasom másoktól, hogy 50+ küldetést zavarnak párhuzamosan.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.06.25. 19:28:05
  • RJoco
    #3977
    Úúúú, királyság.
    De az emberkereskedelemnek is örülni fogok.
    Elég macerás jelenleg az áthelyezgetés.
  • Jóózsf István #3976
    Version 3.30 Beta 1 (403173) - 2020-06-25 (241 MB)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    New Feature: Improved personnel management and crew transfer system.
    Added new upkeep missions.
    Added limit of 10 simultaneous accepted missions (excluding plot, upkeep and guidance missions).
    Added Hold Position override order variant for use during attacks.
    Added option to put docked ships into internal storage.
    Added ability to enter space suit from docked capital ships.
    Added ability to define multiple sectors for player alerts.
    Added ticker notification for player-owned ships and stations coming under attack.
    Added logbook entry for player-owned stations being attacked.
    Added notification and logbook entry for player-owned stations getting destroyed.
    Added option to fire unassigned crew members in Crew Info menu.
    Added option to pause production in Logical Station Overview.
    Added information about station supply resources to Logical Station Overview.
    Added captions to columns in Logical Station Overview.
    Added ship type icons to blueprint trade and Fast Travel menus.
    Added map filter options for enemy offers and gate connections.
    Added map background opacity option.
    Added new input bindings for diagonal steering and strafing.
    Added new input bindings for toggling auto-roll and aim assist options.
    Added option to select GPU in-game (requires restart).
    Removed ability of Cerberus to be equipped with mining lasers.
    Improved docking process to allow S and M sized ships to be docked in reverse direction.
    Improved Defence subordinate behaviour by reducing engagement range to 20km.
    Improved resource handling to move surplus resources for Drones and Ammo to cargo bay if station has use for them.
    Improved balancing of seminars (increased effectiveness, increased price, reduced quantity available).
    Improved subordinate traders by changing priority to favour demand over distance.
    Improved AutoMiners to make use of their factions' resource probes.
    Improved selection of sectors for order parameters in Behaviour menu.
    Improved wording of ship role assignments in Interact menu.
    Improved performance of Distribute Wares order in cases where blacklists result in it having significantly smaller operating range.
    Improved performance of mission guidance rendering on map.
    Fixed Paranid plot mission A Small Errand getting stuck at objective Follow: Dead Drop Signal under specific late game circumstances.
    Fixed certain plot stations being recycled due to economic issues.
    Fixed blueprints being obtainable from data leaks on ships.
    Fixed rebuilt build modules remaining in an inoperable state if they were wrecked before existing hack expired.
    Fixed ships having lingering links to inoperable build modules resulting in them not being able to upgrade elsewhere.
    Fixed ships executing order Distribute Wares sometimes finding trades in blacklisted sectors.
    Fixed ships belonging to Godrealm of the Paranid in Split space persisting when they shouldn't.
    Fixed AI-controlled ships sometimes jumping ahead on path after going through accelerator or gate.
    Fixed certain ships not being able to dock manually without docking computer.
    Fixed mass traffic ships not flying correctly when returning to dock.
    Fixed ships getting very large number of Attack orders if they have Attack assignment and their commander engages many targets.
    Fixed promoted subordinates sometimes inheriting an assignment that they cannot fulfil.
    Fixed newly promoted subordinates inheriting their former commander's assignment but not updating their behaviour.
    Fixed boarding ships sometimes not launching pods.
    Fixed turrets in Attack my current target mode sometimes not shooting when targeting station.
    Fixed turrets on certain stations consistently missing capital ships.
    Fixed weapon aiming problems when shooter rotates or moves laterally to target.
    Fixed transport or build drones remaining unavailable under certain conditions.
    Fixed venture ship being lost due to destroyed/moved venture docks when free venture dock is available.
    Fixed defence modules not getting turrets on some stations where they should.
    Fixed Split storage modules missing shields and turrets.
    Fixed stuck trades between stations and build storage.
    Fixed ships getting stuck in docking bay.
    Fixed wrecks triggering player alerts.
    Fixed getting notifications and logbook entries for player-owned drones and laser towers getting destroyed.
    Fixed laser towers stuck in highways.
    Fixed asteroids accumulating when repeatedly saving and loading in same location (corrects previous fix).
    Fixed higher trade ranks and associated achievements being somewhat too difficult to achieve.
    Fixed higher fight ranks and associated achievements being much too difficult to achieve.
    Fixed fight rank not increasing when player destroys station modules.
    Fixed transporter doors on M ships not closing when NPCs use them.
    Fixed exploit allowing crew members to be cloned in certain situations.
    Fixed exploit involving selling ship equipment by transferring credits when build process is complete.
    Fixed exploit allowing licence and blueprint purchases to be made with insufficient funds.
    Fixed incorrectly scaled satellite ranges on map.
    Fixed discrepancies in information presented by boarding menu during operations.
    Fixed loadout statistics not taking equipment mods on grouped turrets into account.
    Fixed empty Import Construction Plans context menu under certain circumstances.
    Fixed Ship Configuration menu not working when accessed at resupply ship under certain circumstances.
    Fixed station storage display in Info menu if station storage is empty.
    Fixed all module categories being collapsed when editing module loadout in Station Build menu.
    Fixed Behaviour and Individual Instruction menus jumping to top row after scrolling on right side.
    Fixed sliders for order parameters in Behaviour menu not working correctly with mouse.
    Fixed overlapping texts for station accounts in Object Info menu.
    Fixed Loadout Info tab with high UI scale settings.
    Fixed selecting hologram on Split capital ship bridge resulting in player taking control of ship.
    Fixed multiple minor glitches related to mouse click handling, e.g. clicks on NPCs sometimes immediately selecting dialog menu option.
    Fixed visual hole in bridge on large Argon ships.
    Fixed positional lights on Argon defence tube appearing in wrong position in upgrade menu.
    Fixed small Mass Driver Mk1 and Mk2 appearing visually disconnected in upgrade menu.
    Fixed Split defence module details being disconnected in upgrade menu.
    Fixed floating and intersecting turrets on Teladi defence platform.
    Fixed slightly offset guns on Tuatara.
    Fixed gun on Jaguar not being properly visually attached to ship hull.
    Fixed shields on Wyvern not protecting surface elements.
    Fixed misplaced rear turrets and shield generator on Rattlesnake.
    Fixed wrongly rotated shield generator on Raptor.
    Fixed player logos on Raptor not being properly visible.
    Fixed Boso Ta head rotation.
    Fixed excessive stuttering of engine sound especially on ships flying in formations.
    Fixed several causes of crashes.



    JOCÓ!
    Óhajod parancs: Added new input bindings for toggling auto-roll and aim assist options.
    Ezt meg nekem: New Feature: Improved personnel management and crew transfer system.

    Tokrafan!
    Szerinted? Fixed Loadout Info tab with high UI scale settings.
  • Jóózsf István #3975
    Még másfél év. Én is drukkolok neki!
  • RJoco
    #3974
    Részvétem.
    Teljesen mindegy, hogy hány K. Ez mindenen látszik.
    Ha kicsi a kijelző, akkor azért mert közel vagy hozzá, ha nagy, akkor meg azért.
    Ha garis, akkor el kellene érni, hogy lépje túl a gariban meghatározott darabszámot.
  • Jóózsf István #3973
    Ma egy újabb csodálatos dologgal örvendeztetett meg a jó... .... ... ... ... ... ... élet!
    Azt hinnétek, hogy a 4K-n úgysem látszik annyira! De! K.rvára látszik!

    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.06.25. 09:09:58
  • RJoco
    #3972
    Egy újabb SCA főnix foglalás, mindjárt a csörgő után. 4 katonával :)
  • RJoco
    #3971
    Jah, berágtam, mert nem akartak kiugrálni az emberkék.
    És a test is lassan amortizálódott, így megsegítettem egy kicsit. Mert alacsonyabb százaléknál mintha jobban akarnának menekülni.

    A vízszintes helyzetbe helyezős cucc néha nagyon tud idegesíteni. Speciel harcnál pont nem, de kavicsozásnál egyszerűen borzalmas.
    És, ha megfigyelted, akkor szeretem foglalásnál, ha a célhajó alattam van és nem fölöttem. Ez bekapcsolt egyenlítős cuccal nem lehetséges.

    Már kaptam így be korábban. Tudtam mire vállalkozom. Ilyen szempontból a Nemezis azért sokkal jobban bírja. Csakhát, ha a hülye hagyja magát lelövetni egy állomáson... És amúgy is csak 5 ágyú van rajta. Ez az ára a hatodiknak.
  • Jóózsf István #3970
    Úgy valóban furcsa a fent és a lent, ha úgy játszotok, hogy nem áll be a hajótok "vízszintesbe". Ami teljesen jogos az űrben, de én már öreg vagyok hozzá, hogy találgassak, merre vagyok arccal!
    Szóval.: Egy hajónak van teteje és alja. Ezt még a Newtoni repülési modellnél sem lehet elvitatni!

    Nem azt mondtam, hogy untad, hanem hogy berágtál... Van egy rész, ahol már egy csúzlival lövöldözöl, de visszaváltasz az összesre és úgy kaszabolod... Természetesen nem arra gondolok, ahol valami felszíni elemet (pajzsgenerátort) akarsz lelőni és gyorsan akarod.
    Inkább megkeresem.: 10:03-tól 10:59-ig.

    Ilyen apró hibácskákat én már nem is veszek észre, hogy nem vált át azonnal a drón... Áhhh! Szépen is néznék ki!

    "Majdnem" túl jól sikerült a visszalövős demonstráció. Persze, messze volt még a gé-móver, de...
  • RJoco
    #3969
    Van lámpám. Gyári hajó, nem modolt....
    Majd jobban átnézem a videót.
    Megmutattam a barátnőmnek, hogy vissza is tud lőni :)
    Korábban írtam két mod-ról. Onnan :D
    Untam? Mire gondolsz pontosan? Igyekeztem alaposan körbelövöldözni. A fent és a lent az elején nagyon kérdéses volt nálam. Emellett a sötét részét nem is szerettem nézni.
    Azért 30 perc nem kevés úgy, hogy a pajzs pillanatok alatt elfogyott, amit nem is értettem.
    Nameg a végén a bug. A drónok nem akartak azonnal zöldre váltani. Az már nincs is a videón, hogy átteleportáltam és a hídon lévő személyzet is piros FRF-es volt.
    És közben is, mikor a fegyverek érdekes helyre lőttek, érdekes álltak, stb.
    Valahogy nem mindig ilyen.
  • mumoka 2012
    #3968
    nálam érdekes dolog történt a hot kinyírta a xenont argon üti a hot teladi kinyírta a kahht split csinált vagy 1000 állomást nagy hajója alig van 1-2 , sca néha felbukkan 1 destro és ennyi elvileg a split -nek ütni kéne az argont xd
  • Jóózsf István #3967
    Ácsi! Neked van lámpád? (3:42) Pont minap jutott eszembe, hogy "Bezzeg a ribörszben a Borznak voltak fényszórói...!"
    Nem figyeltél. Fent a lövegtorony előtt kell lőni, alul mögötte! (4:05) Az alul mögöttire volt is egy találatod később, amikor a hajó oldalát pásztáztad és egy eltévedt lövedék a borításba csapódott (18:12)
    Mégis mire gondoltál, amikor berepültél a fő ágyúk elé (6:52)
    Elit katona??? Honnan?
    Bevehetjük a listába a híd körüli területet, (3-4x) a hajtóműveket. A két felső hajtómű közötti pontot, amire kétszer is dobott.
    Egész eredményes és tanulságos volt! Néha mintha elvesztetted volna a türelmed...
  • mumoka 2012
    #3966
    szép
  • RJoco
    #3965
    A csörgő foglalás.


    Én is úgy vettem észre, hogy az idő is tényező.
    Amit eddig nem figyeltem, az a kapitányok tulajdonsága. Lehet, hogy a moráljuk is számít.
    Fogadni mernék, hogy van egy nagyon tuti és bonyolult képletük erre.

    Az azért vicces, mikor egy fegyvertelen hajó akar rám támadni.
  • Jóózsf István #3964
    Nehéz ebben rendszert találni!
    Az már szinte mindegy, hogy hova lősz. Van amikor szinte egymás után dobta, de az inkább kijelenthető, hogy bizonyos idő elteltével hajlamosabbak kiugrani.
    Kíváncsi leszek a csörgőre!
  • mumoka 2012
    #3963
    amúgy érdekes a leopárd split hajo & mégis a paranid nál kapható de a splitek nél ezt melyik hajóból csinálták ?
  • mumoka 2012
    #3962
    blaze_havoc mod én ezt használom 6x6 ágyú nemezis xd 3x jobb a sild je is
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.06.24. 08:09:18
  • RJoco
    #3961
    Ezt gondold át.
    A Nemezisnek 5 ágyúja van, ennek 6.
    4 másodperccel hamarabb lövöm ki vele egy K hajtóművét. Lemértem.


    A Rattlesnake feltöltése várat magára, dolgozni is kell valamikor és nem akartam, hogy a gép fölöslegesen menjen több órát.
  • mumoka 2012
    #3960
    nemezis bolt & flak azt a verziót próbáld az bont igazán de a videó az jó nagyon
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.06.23. 21:36:13
  • RJoco
    #3959
    Akkor először itt a főnix foglalás.

    Rendesen körbelövöldöztem.
    És ahogy néztem, az utolsó sorozattól ugrott ki az utolsó két katona.

    Később jön a Rattlesnake is, de 2,6 Mbit-tel nem olyan gyorsan lehet feltölteni.
    Majd össze lehet hasonlítani István kiugrálós videójával. Nekem valahogy nem egészen ott akartak ugrálni.

    Viszont ez az egy ágyúval lövöm nagyon jó taktika.
  • RJoco
    #3958
    Fogtam egy Rattlesnake-et is.
    Ebből elég nehezen akartak kiugrálni az emberek, de elég jól lejjebb tudtam vinni a létszámot.
    És meg is jelent egy újabb SCA-s főnix.
    Nincs is jobb, mint mikor így dől a lóvé :D
  • RJoco
    #3957
    Ahhoz képest, hogy csak 30-an voltak a hajón, kint van 10 pod, 9-ben 4-4, 1-ben 3 taggal.
  • RJoco
    #3956
    Csak visszatértem.
    Találtam is egy főnixet a szokott helyen.
    30-as legénységi létszám.
    Mire végeztem a hajóval, maradt 3. Vagy 1. Vissza kell néznem a videót, ami úgy néz ki, hogy jól sikerült és látható most már rajta a legénység is.
    Azért nem tudom, hogy mennyien maradtak rajta, mert mielőtt kiadtam a foglalási parancsot, hárman voltak. A kapitány és két katona. De aztán egyszer csak egyedül maradt a kapitány és a katonáimtól nem hallottam, hogy ellenállásba ütköztek volna.
    Majd nemsokára ti is megnézhetitek :)
  • RJoco
    #3955
    Találtam a felvevőprogramban egy beállítási lehetőséget, mellyel a kurzor körüli terültet tudom felvenni akár FHD méretben.
    Gondoltam keresek valami célpontot, de a 3. kapu előtt elkapott a kékhalál. Úgyhogy kikapcsoltam a gépet.
  • mumoka 2012
    #3954
    xd
  • RJoco
    #3953
    Majd nem fogsz ennyire nevetni, mikor te találkozol ezzel a buggal ;)
  • RJoco
    #3952
    Ha feltételeznénk egy kis logikát a készítőktől, amiről tudjuk, hogy nincs túl sok nekik, akkor a test körbelövöldözésével szitává lyuggatjuk. Így csak bizonyos helyiségekben marad nyomás, oda csoportosulnak az emberek.
    És amikor megsorozzuk a megfelelő helyiséget, akkor menekülőre fogják.

    A videódba észrevettem egy-két helyen, mintha lenne a hajón még pár ajtó. Legalábbis a textúrából úgy tűnt.
    És mintha arrafelé kellene lövöldözni.
    De sajnos ma nem találtam egy SCA hajót sem.
  • mumoka 2012
    #3951
    xd a xenon -nak nagyobb a látó szöge úgynéz ki
  • Jóózsf István #3950
    Ez és az amit magam tapasztaltam arra enged következtetni, hogy nem adott pontot, hanem egy területet kell lőni. Hátul gondolom ezen a területen helyezkedik el az egyik hajtómű és a mellette lévő terület. Vagy épp az egész környezete.
    Végül is mindegy, mert a lényeget már tudjuk. Már csak az időzítést kell kitapasztalni. Az is tény, hogy a pajzsnak lent kell lennie...
  • RJoco
    #3949
    De utálom, mikor a gép csal.
    A Xenon állomás tornyai átlőttek az állomáson, de én persze nem találtam el őket, mert útban volt az állomás.
  • mumoka 2012
    #3948
    pl. a monitort mért nem tudtam le scenelni nem engedte,
    tehát nekem nem kell tervrajz akkor a másikkal jobb bontani a hajót & remélem a sercegö hang meg szűnik mert amit foglaltam 2 hajót ott rendesen szol az hiába 100% a hajó de szolnak ezért ment a 2 hajó piac utána vetem újat.
  • RJoco
    #3947
    Megnéztem a videót.
    A Behemót hajtóművei mellett van két oldalt 1-1 hasonló karika, mint a főnixen is, aminél észrevetted, hogy célirányosan lövöm.
    Nálam ott ugrott ki 3 tag, mikor abba lőttem bele.
    De előtte végiglőttem kétoldalt felül az elejét és jól megsoroztam a híd vélhető helyét is. Majd ezt követően mentem hátra.