6822
Egosoft X4
  • Jóózsf István #4156
    Már nem tudom holt tartunk, de menjünk vissza a kályhához. DDU-t neki! Szép szabályosan ahogy illik biztonsági módban... Telepítésnél tiszta telepítést választani. Bár a ddu után ennek nincs létjogosultsága!
    Nálam most 451.48 van. Nincs vele gondom.
    Mondjuk nekem egyikkel sem volt!
    A 1080ti ig a piros oldalt erősítettem. Az is másképp működött másképp kellett kicsikarni belőle a legjobb teljesítményt. Lehet hogy ez igaz a 980-ra is. Az is lehet, hogy a zenvídijja kezdi elengedni a kezét annak a sorozatnak, vagy épp úgy rakja össze a drájvereket, hogy egyre több problémád legyen vele. Ez így volt a piros oldalon is hat évig tisztességgel szolgált egy HD 7970. De egy bizonyos verziójú drájver fölé nem mehettem, mert hülyén viselkedett a kártya!!!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.07.13. 17:54:44
  • mumoka 2012
    #4155
    én erősen úgy látom a videó kártyával nincs valami rendben amiket e-dig olvastam.
  • RJoco
    #4154
    Gondoltam, hogy letesztelem más játékkal is a gépet.
    Sajnos az rdr2 frissített épp, így maradt a Satellite Reign nevezetű, nem gépigényes játék.
    Ez is kilépett csak úgy se szó, se beszéd, se hibaüzenet. Ez most csak 1 monitoron, de ablakban futott, így nem kapcsolt le a másik 2 monitor.
    Tanácstalan vagyok.
    A rendszer és driver frissítésekre tudok még gondolni, de előbbihez nincs kedvem. És elméletileg a "jól futott" és a "most sz@r" között nem történhetett frissítés. Így nem értem.
  • RJoco
    #4153
    Kétszeri indítás, kétszeri crash.
    Tegnap óta mégis mi a fene változott?
  • Jóózsf István #4152
    Lakások nálam huszadrangú tételek. Már csak azért is, mert ugye baromi lassan töltődnek fel emberekkel! Szinte csak akkor kell újat építeni, ha meglévők megtelnek.
    Azért is jó, ha nem követed a példámat, mert szinte minden egyes változás - fejlesztés alkalmával, belenyúlnak a termékláncba. Azon felül, ha sorban azokat az elemeket bővíted, amik kellenek, mert látod, hogy nem fogja tudni ellátni a következő lépcsőfokot, akkor egyszer csak beáll az egyensúly...
    Ez alól is vannak kivételek, mert a felesleges árut el is lehet adni. Kérdés az, hogy mire van nálad kereslet.
  • RJoco
    #4151
    Jaja, nem így építem meg, ahogy te.
    26 Smart Chip, meg 22 HP azért nem kevés.
    Úgyhogy a tervezetben egyenlőre kevesebb van, illetve először mindegyikből, ami még nincs, építek egyet, ezzel legalább elindul a termelés és lassan lehet hajókat is építeni. Utána meg bővítem.
    Jelenleg 9000-es lakóövezetet építek ellátással, utána még egy Claytronics-ot és 2 HP-t, hogy jobb legyen az építkezés anyagellátása.
    Aztán jönnek a hajókhoz kellő modulok.
    Közben meg ezerrel szkennelem az állomásokat a küldik miatt.
    A hackelős feladatok már 500k fölött adnak. Korábban 200k körül voltak. Érdekes. Felvettem már vagy 10-et. De van vagy 89 törőm.
    És keresem a kaviáros ajánlatokat, mert abból kétszer annyit kapok, mintha csak eladnám a boltban. És van 29 darab belőle.
    A jó kristály leadó helyeket kellene már összeírnom egyszer, mert elég szép eltérés van a vételi árakban.
    Az állomás szkennelések közben vagy 4 split L lakóövezet után megadta a BP-t. EMP sem kellett és spóroltam 22 millát.
    Egy Aligator BP-t próbáltam még összeszedni akna kilövős küldi közben, mint ahogy a Boa-nál tettem. Most nem volt bug, viszont nem adta meg a BP-t.
  • Jóózsf István #4150
    Nem biztos, hogy ez így megállja a helyét a kiegyensúlyozottság terén. Például a fegyver összetevőnél lehet nagy eltérés, mert az kellett egy küldetéshez és valószínűleg ahova tudtam, építettem párat.
    Meg eleve le is lehet felezni. Szinte mindenből több részleg van. Az antianyag cellát leszámítva. Szóval, ez ne tántorítson el.
    Inkább azt mondanám, hogy először mindenből legyen egy. Kivéve az EC-ből, mert azt mindig folyamatosan építeni kell, mert baromi bosszantó, amikor amiatt áll az összes többi részleg!!!
  • RJoco
    #4149
    Gondolom erre, köszi!
    Jó sok gyár.
    Mire ezek és a lakóövezetek elkészülnek, talán már az XL hajógyár terveit is megvehetem
  • Jóózsf István #4148
    Melyikre gondolsz? Az Ingyen Ladikéra?
  • RJoco
    #4147
    Normál power limittel tényleg nincs baj a játékkal. És csak egyszer röccent meg.
    Mondjuk ma leginkább építkezés folyt. Jó sok időt elvesz, míg a megfelelő helyet megtalálom a moduloknak.
    De szépen épül a nagy állomásom, ami nem a HQ.
    Már van elég kapacitása, hogy ellássa az építkezést, így nekiálltam a lakóövezet és annak ellátásának az építésébe.
    Közben össze kellett szednem némi tervrajzot is, ingyen.
    Majd utána fog jönni a hajógyártáshoz szükséges modulok, végül pedig a hajóépítő modul.
    Talán addigra sikerül az L-es modult megvenni.
    A HQ-val igyekszem Nemeziseket gyártani, majd eladni. De úgy látszik a 2 HP és 1 EP gyár kicsit kevés, mert folyamat hiány van belőle.
    Pedig egy jól összerakott fittel 4,2 millát tudok belőle kiszedni, ha eladom máshol.

    Gondoltam, hogy megkeresem a korábban linkelt képedet a modulok számáról, de annyi a hozzászólás, hogy neki sem állok.
    Majd valahogy kisakkozom.
  • Jóózsf István #4146
    Gondoltam, hogy ez csigázott fel!
    Még annó, amikor ifjonti hévvel ugrottam neki minden ellennek, nagyon hasznos volt, hogy azt a részt is hasznosíthatom a tájékozódás jegyében. Kutya harcnál roppant hasznos volt! Aztán jött a Borz, ami sokunknál kicsapta a biztosítékot, a lőréssel, amit nyújtott kilátás terén. Ugye ott pillanatok alatt megszületett az a módosítás, amiről most beszélünk. Majd belátván a tévedését Az EGO legyártott "gyorsan" 4 másik fülkét hozzá, amiből már mindenki kedvére válogathatott.
  • RJoco
    #4145
    Pedig direkt örültem volna az arcplasztikának.
    A kobrával egész közel lehetett menni az állomáshoz a jeleket szkennelni. Bár mintha nagyobb távról is szkennelte volna.
    A sárkánnal meg vacakolni kell, hogy meglegyen a minimális távolság. Van olyan jel, amit nem is lehet szkennelni vele.
  • mumoka 2012
    #4144
    az igen szép darab lehet
  • Jóózsf István #4143
    Nem. Ott van, csak nem látod! Tehát nem kell gyűjteni arc plasztikára.

    Mumó!
    Ez egy AMD Ryzen 9 3900X
  • RJoco
    #4142
    Ha nem látod a hajó elejét, akkor ott sincs?
    Kérdem ezt azért, hogy mondjuk így egészen az arcodig tudsz menni egy állomásnak például?

    Köszi a hasznos leírást! Így már értem, hogy mit nézek.
  • mumoka 2012
    #4141
    ez milyen porci mert mag van bőven ebbe.
  • Jóózsf István #4140
    Kezdem a legegyszerűbbel. Kiskorom óta úgy "neveltek", hogy a monitorom nem azért akkora, hogy mindenféle érdektelenséggel legyen kitakarva a látómező. Úgyhogy, mindegy milyen hajóban ülök, (Mellesleg Viking (Dragon)) Shift-C (Elveszi a műszerfalat és a hajó orrát) Erre valóban a Nemezisben szoktam rá, mert ott ugyan nem takart nagyot a műszerfal, de jobb alul volt benne egy fényjáték. Na, annak a kitalálóját büntetném!

    Kijelző. Első három sor egyértelmű. Azt az AB írja ki. A többit a HWInfo Inkább ezen magyarázom.
    Annyit talán érdemes elmondani, hogy a CPU frekvencia a legmagasabb órajel. Mármint a magok közül. Legtöbbször ez egy, max két magra értendő.

    ------------------------------------------------------- aktuális ---------- minimum --------- maximum


    Ezen a képen pont nem sikerült elkapnom egy csúcsot sem. Mindegy. Képzeljétek oda, hogy az egyik mag épp 4400 - 4500-on ketyeg.

    Az első blokkban bal oszlop a VGA információi, A jobb a CPU-é

    VGA hőfok -------------------- CPU hőfok
    VGA kihaszználtság ------- CPU legterheltebb szálának a kihasználtsága
    VGA ventilátor fordulat --- CPU...
    VGA feszültség-------------- CPU feszültség
    Rendszer memória foglaltság
    Vram foglaltság

    Következő blokk a CPU szálainak foglaltsága
    Első mag első szál ---- második szál
    Etc...

    Harmadik blokk
    Az első érték egy hőmérőé, amit úgy helyeztem el, hogy a VGA is hatással legyen rá és a CPU is Ez a hőmérő vezérli a ház ventilátorokat. Ami(K)nek a fordulatszáma van mellette. Most nyárra feljebb emeltem a max fordulatot, ami 1300 környékén tetőzik. És már azt is tudom, hogy miért nevezte el a Noctua ezeket "ipari" ventilátoroknak; Mert a hangjuk az! (Elég morcos! A visszafogott ellentéte.)
    Aztán Táp ventilátor fordulat (Ezt még anno, amikor gyanúsan viselkedett a táp, akkor biggyesztettem oda)
    VGA energiafelvétel
    CPU energiafelvétel

    Alul meg háttértár (SSD) kihasználtság és hőfok

    Amit te 15 GB memória kihasználtságnak véltél az a virtuális memóriáé. De a Fizikaival is elértem már egyszer-kétszer a 21 GB-ot. Azt hiszem talán a Transport Fever-ben. De az a 11 GB videó memóriát is tudja hasznosítani. Főleg amikor nagyon hosszú vasúti sínt húz az ember, árkon - bokron keresztül! Olyankor szó szerint időt kér a játék! Megakad és várni kell, amíg kiszámolja a dolgokat... Elég vicces!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.07.10. 06:38:45
  • RJoco
    #4139
    Egyenlőre nem csesztetem. Illetve, ha nagyon zavaró lesz a frekiváltozásból eredő FPS drop, akkor lehet, hogy lassan elkezdem emelni megint a power limitet. Hátha 1-2 % is elég neki és az talán még nem gond.
    Ha jobban megy a GPU, akkor nem kellene többet is fogyasztania? Logikusan gondolkodva. Viszont, ha a power limitet nem léphetem át, akkor nem tudom, hogy ez, hogy valósulhat meg.
    Aztán lehet, hogy annyira kihegyezték a kártyát, hogy a rajta lévő alkatrészek nem bírnak többet. Végül is az alap órajelhez képest eleve jó 200 MHz-zel átlépi. Ha a boost-ot nézem, akkor is 115 MH-zel fölötte jár, mint az "alap" boost.
    Mondjuk a vizesekből eleve a "maxot" hozzák ki. Nézegettem már a 2080 Ti-t is. 2000 euróért már az ember után dobják vizes blokkal. És ennek a legmagasabb az órajele. A hibridé talán egy kicsivel elmarad, és asszem úgy 1600 körül van az ára. De nem kell extra pumpa, meg tartály, meg csövezés. A léghűtésesek meg még jobban elmaradnak a csúcstól.

    Én a kártya teljesítményfelvételét nem ismerem. Nálam csak százalékosan írja ki. Videókban látható is. A proci teljesítményét kiírja W-ban.
    Amúgy nem hiszem, hogy feljebb tudna mászni, ha egyszer elérte a power limit-et, akkor nincs tovább. A teleportálásnál a procit és a memóriákat dolgoztathatja meg, ezért a +50W felvétel.

    Amúgy simán 100%-ra kihajtja a játék a kártyát. Úgyhogy ezzel szerintem nincsen probléma.

    Milyen hajóban ülsz, hogy nem látható a kókpit? Ránézésre egy Nemezisre tippelnék.

    A látható értékekhez nem fűznél magyarázatot? Egy-kettő érdekes.
    Az a 15 GB memóriahasználat is érdekes. Nálam nem fogy ennyi. Igaz, hogy csak feleannyi van a gépben, mint neked.
  • Jóózsf István #4138
    Érdekesen reagál a power limit-re.
    Az órajelet nem ebben a játékban kellene belőni, mert sokkal kevésbé terheli ez a játék a vga-t, mint bármely AAA-s játék. Valami igazi hülyegyerek ratatatatata játékban teszteld, hogy mi a vége. Ha belőtted, az ide is jó lesz!!!

    GE3-ban nem csak úgy egyszerűen repkedni kell, hanem a kavicsok között van köd. De nem amolyan fátyolos köd, hanem (Nem tudom másképp mondani és az angolok is azt a kifejezést használják rá, hogy) gríz-es köd. Látszik, hogy olyan darabosan áttetsző. Na ott tudok én a VGA fogyasztásra kihozmi 330 Wattot. Ami ugye számolt érték, de amíg nincs egzaktabb, addig fogadjuk el!
    Szerintem van is feltöltve a helyszínről valami... Csak képeket találtam, Alulról a második sor (332 Watt 120%)
    Ez a HWInfo-ból van. ugyanaz az forrás, csak más az érték.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.07.09. 20:06:01
  • RJoco
    #4137
    Míg el nem felejtem.
    Ez a "az NPC hajók is gyártódnak és pusztulnak" nagyon esélyes, hogy csak mese. Legalábbis az eladott csörgő csak úgy eltűnt, mint a Behemót. És ugye már az SCA hajók felbukkanásánál is jeleztem az érdekes megjelenést.

    Nem lett több a fogyasztás, mert GE3-ba mentem. Teleportálásnál megugrik 450W-ra, gondolom míg be kell töltenie ezt-azt.
    Amúgy 400W körül jár vagy kevesebb.

    Közben eszembe jutott, hogy azért is toltam ki a Power Limitet az afterburner-ben korábban, mert előfordultak ilyen indokolatlan frekvencia esések. És ami azt illeti, orvosolta is.
    Kíváncsiságból ismét kitoltam, hogy kiderítsem mi oldotta meg a problémát. Hát sajnos nem a driver. Kb. 20 percet játszottam és kilépett a játék.
    Úgyhogy szépen vissza is húztam 100%-ra.
    Vajon akkor a GPU órajelét sem bizergálhatom már felfelé?
  • Jóózsf István #4136
    Version 3.30 Beta 3 (404958) - 2020-07-09 (30MB)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    [Beta 3] Added possibility to assign managers and ship traders to stations using Crew Transfer context menu (new feature in 3.30).
    [Beta 3] Fixed guidance wrongly jumping back from docking to scanning when creating new Signal Leaks on coffin ship in Split story mission To the Other Side.
    [Beta 3] Fixed ships armed only with missile launchers sometimes not firing when attacking capital ships or stations.
    [Beta 3] Fixed ships incorrectly staying assigned to docks, blocking them forever.
    [Beta 3] Fixed pilots unable to control their ship after being promoted in certain cases.
    [Beta 3] Fixed player looking at floor when speaking to crewman in back of current ship.
    [Beta 3] Fixed inability to use spacesuit hatch after crew transfer pod arrived.
    [Beta 3] Fixed not being able to scan data leaks on ships or data vaults (problem introduced in 3.30).
    [Beta 3] Fixed drones not being placed into unit storage after collection (problem introduced in 3.30).
    [Beta 3] Fixed pilots arriving by pod sitting down too early and being in broken state if player leaves chair (problem introduced in 3.30).
    [Beta 3] Fixed being able to assign marines that are being transferred to a boarding operation (problem introduced in 3.30).
    [Beta 3] Fixed cases of transferred crew never arriving at their destination (new feature in 3.30)
    [Beta 3] Fixed subordinate and docked ship categories ignoring Object List and Property Owned sort settings.
    [Beta 3] Fixed undo step not being added when adding new modules in station editor.
    [Beta 3] Fixed button hints not being displayed for buttons on secondary controller or joystick.
    [Beta 3] Fixed UI animations sometimes appearing to be running at very low FPS.
    [Beta 3] Fixed ships stopping as if hitting something very massive when colliding with XS laser towers.
    [Beta 3] Fixed getting stuck in transporter room on Jaguar.
    [Beta 3] Fixed several causes of crashes.
  • Jóózsf István #4135
    Ha csodát akarsz látni, Menj be egy grízes ködbe. Mondjuk Grande Exchange 3-ban. Nálam ott csak a VGA megeszik közel ennyit!
  • RJoco
    #4134
    Bármi megtörténhet. :)

    Érdekesség: A gép - monitorok nélkül - 370 W-ot vesz fel játék közben. Mikor travel módra váltok, akkor 400W-ot.
    Harcnál elfelejtettem figyelni, másra koncentráltam :(
  • Jóózsf István #4133
    Mégis inkább annál maradok, hogy suttyomban kicserélték a panelt és csak hülyítenek a muslicával!
  • Jóózsf István #4132
    Vajon mennyibe került volna a panel és a védőplexi közé körben egy szigetelés?
    Azt tudtam, hogy a muslicák megátalkodottak, mert rendszerint belerepülnek az ember szájába. De mit össze kellett küzdenie, hogy oda bejusson!?!?!?
  • RJoco
    #4131
    144 Hz-esek a monitorok. És mivel ezt nem éri el, ezért dolgoznia kell, mint állat.
    Mióta frissítettem a driver-t és visszavettem a power-t, azóta nincs probléma a játékkal.
    Viszont épp most néztem, hogy párszor visszavette a frekvenciát. Nem nagyon, 1354-1405 között mozgott. De a GPU ~100%-on járt, a fogyasztásra is ~100%-ot írt, a hőfok meg 66 fok volt. Bár e fölé nem ment. De most a lakásban is melegebb van.
    Jah, és emellett beesett párszor az FPS is 20 körülre, pedig semmi extra nem történt.

    Monitor: Az igen! Jól össze van rakva. És az enyémeknek is az a márkájuk, mint a tiédnek :(
  • Jóózsf István #4130
    Az FPS korlátozó, amit az MSI talált ki az AfterBurnerben (Valójában inkább a riva tuner statistic server-ben van) Nem engedi, hogy a VGA feleslegesen túlhajtsa magát. Tehát, ha a monitorod 60Hz-et tud, akkor be lehet állítani, hogy csak annyi kockát állítson elő. Ezt már mindkét VGA gyártó átvette, és gyárilag betette a beállítások közé. Ez azért előnyös, mert a vga-t dolgoztatják, és vért izzad, akkor azért visít, mert terhelve van, ha viszonylag könnyű dolga van, nem túl bonyolult a kép akkor azért, mert elő tud állítani 500 képkockát is, és elő is fog. Erre való a korlátozó. Belövöd 60-ra, és onnantól kezdve vakargatni fogja a tökét, de nem fognak visítani rajta a VRM-ek!

    Nagyon tanulságos estet osztok meg veletek. Említettem, hogy pixelhibás lett a monitorom. Bevittem hétfőn az EldzsÍ-be...
    Ma jött az EsEmEs, hogy fáradjak be érte, mert kész van!!!! (???) (Kicserélték a panelt? Vagy mi a tosz?)
    Neeeeeeeem! Kiszedték belőle a MUSLICÁT!!!!!
    Ér hangosan röhögni!!!
    Ezt bárki meséli megsimogatom a buksiját és adok neki pénzt fagyira, csak hagyjon békén a hülyeségével!
  • RJoco
    #4129
    Így is sípol, csak kevésbé hallható.
    Kisebb volt a hőfok is.
    Mondjuk az érdekes, hogy FurMark, aminek elvileg ki kellene hajtania a GPU-t, csak 1190/1290 MHz-en használja a kártyát.
    Míg az X4, meg szerintem más játék is 1405 MHz-en tolja.
    A rajta lévő memória alapórajele 3548 MHz. Ehhez sem nyúltam.
  • RJoco
    #4128
    Ennek utána kell néznem.
    Játék alatt nem figyelem a hangját, bár X4 alatt speciel van rá lehetőség, mert gyakran nem szól semmi.
    Sebességkorlátozó? Nem értem.
    Nvidia irányítópult nem fut. Mármint a regisztrációt igénylős. Az Experiement vagy mi, annak ott az ikonja az óra mellett, de nincs korlátozás. Csak szörránd monitor beállítás. Viszont a teszt alatt csak a középső monitorra tolta ki a teszt képét FHD-ban.
    A játékban sincs vertikális szinkronizáció bekapcsolva, bár asszem az élsimítás sincs bekapcsolva, de azt meg kell néznem.

    Az sem biztos, hogy a kártya sípolt, sípolhatott a táp is. Egyébre nem gondolok, mert más nem volt terhelve. Illetve az alaplapon futó áramellátása a kártyának, ami esetleg még, ha onnan is szívott anyagot.
  • Jóózsf István #4127
    "Sípoló hang" (un. coil whine) megszűnt amikor levetted a delejt? Egyáltalán kell-e, szabad-e annak a kártyának ilyet csinálnia? Mert ha nem jellemző rá, akkor el kell, hogy keserítselek...
    Az előző kártyám HD7970 jellegzetessége volt, hogy vinnyogott magasabb terhelésen. Az gyárilag így volt "kitalálva."
    Használsz valamilyen sebességkorlátozót? Vagy esetleg be van állítva maximális képkockaszám az envídia irányítópultban?

    Rákerestem. Elméletileg sípolhat. Bár azt is mondta Dzséjzí, hogy inkább a 970-re volt jellemző!
  • RJoco
    #4126
    Ezzel majdhogynem egyetértek. Csak ugye említettem azt a bizonyos sípolós hangot. És az nem mindegy.
    A másik, hogy nem tudom, emlékszel e a StarCraft II balhéra. Olyan szinten optimalizálták a játékot, hogy az nvidia kártyák tápellátása azt nem bírta és kinyírta a kártyát.
    Gyanítom, hogy a 980-ban ezt már orvosolták, viszont a csaknem 5 éves kártya azért öregszik.
    A vízhűtés csak a GPU-ra vonatkozik, a többi alkatrész levegős hűtésen van. És nincs róla infó, hogy milyen meleg is lehet.
    De az is lehet, hogy csak a driver-rel volt a gond, amit viszont azért nem értek, mert a 3.20 jól ment először és azóta semmit nem frissítettem, szóval mi csesződhetett el.
    Vagy volt egy-két kis frissítés a nagy 3.20 után, amiről teljesen megfeledkeztem?

    A másik tippem, hogy esetlegesen a táp nem bírta. A tápot pont holnaphoz 6 évvel ezelőtt rendeltem meg. Egy Thermaltake Berlin, 630W.
    Elvileg nem szabadna közbe szólnia és elvileg vannak rajta védelmek is, de a gyakorlat és a tapasztalat azt mondja, hogy bármi, bármikor megadhatja magát.
    Csak ugye ezt is kizárnám, mert most a napokban nem volt vele gondom és általában a gép bekapcsolását követő kb. negyed órán belül el szoktam indítani a játékot.
    Emellett mikor a stressz teszt programmal meghajtottam a kártyát, akkor szépen fel is vett a táp úgy 350W-ot a konnektorból. Viszont a stressz teszt mégsem stresszeli annyira a GPU-t, mint a játék. Ez mondjuk kicsit azért vicces.
    A normálra visszavett power mellett ma 64 fokos volt a GPU játék alatt. De azt szépen tartotta is. Viszont ezzel az energiaellátással nem is mindig hajtja 90% fölött a kártyát. Legalábbis volt, mikor 87%-ot láttam. Ez nagyobb power-rel nem szokott így leesni.

    Még egyenlőre így hagyom, aztán lehet, hogy megint megpróbálom az emelést. Ha így nem jelentkezik, úgy meg igen, akkor a kártya a ludas és gyanítom, hogy a frekvenciával már nem is kell játszanom.
    A CPU-t és RAM-ot még sem húztam, pedig bennem van, hogy kellene.
    Van aki évek óta használja 4,5 GHz-en ezt a procit és most azt tanácsolták neki, hogy a RAM-ot nyugodtan emelje, a legegyszerűbb az 1T-t 2T-re állítani. Ennek még utána kell néznem.
    De, ha tovább problémázik a gép, akkor nem lesz belőle semmi, mert először a gyenge láncszemet kell megtalálni.
  • Jóózsf István #4125
    Ez így nem smakkol. A plusz energia nem lehet ludas. Már csak azért sem, mert ezek veszett intelligens kártyák és nagyon biztonságosra van megírva a boost "programja." Te csak biztosítani tudod neki az energiát. Ő meg, ha úgy gondolja, akkor hasznosítja! Még elmelegíteni sem tudod, mert nemes egyszerűséggel visszaveszi az órajelet azt csá!
    Egyes egyedül az órajellel lehet kifektetni ezeket a kártyákat. az enyém például már elvérzik, ha +50 MHz fölé állítom. Addig mindent bír! Ezzel megy békésen 2025 körül. Innen dobálja lefelé az órajelet, ha már nagyon nem bírja a tempót. Talán úgy 1860-ig.
    Vagy még a memória órajel ami beleszólhat. Ha egyáltalán piszkáltad.
    De nem gondolnám, hogy a VGA lesz a ludas. Már csak azért sem, mert ha VGA bemondja az uncsit, attól még nem feltétlen kell fagynia, vagy kidobálnia.
  • RJoco
    #4124
    Nagyon remélem, hogy tényleg a plusz energia volt a ludas a kilépéseknél, mert most megint nem volt gond a játékkal.
    Viszont Argon Prime-ot nem szereti valamiért.
    Épp az egyik szállító BP-jét loptam, mielőtt kilépett volna a szállító travel-ből, az FPS leesett 10-re. Néztem is, hogy most mi van. Miután leállította a travel hajtóművet (a jellegzetes hang megszűnésére gondolok, illetve asszem van egy hangeffektje is), megint helyreállt.
    Lehet, hogy nehéz volt kiszámolnia a szkafanderem és a sárkányom mozgását, miközben ráakaszkodtam a szállítóra.
  • TokraFan
    #4123
    Ez egy sandbox...Nincs végső célja...Illetve ahogy előttem írták, az a végső célja amit magadnak kitűzöl...Pl. gazdasági birodalmat építeni, kiirtani mindenkit vagy egy fajt, birodalmat építeni stb. Ezer "végcél" lehet...
  • RJoco
    #4122
    Amit akarsz.
  • RJoco
    #4120
    Én is erre gondoltam, főleg, hogy radeon kártyáknál olvastam, hogy ez megoldás volt problémákra.
    Úgyhogy mi baj lehet belőle, ha a kártya kicsit könnyebben jut anyaghoz? Hát úgy látszik ez. Pedig tényleg jobban futott egy kicsivel a játék.
    A Core voltage nem is lett emelve.
    A powerlimit mellett emelkedett a max hőmérséklet is, de 60 foknál így is, úgy is megáll. Legalábbis a GPU. A kártya többi részéről sajnos nincs információ.
    Más nincs húzva, minden alapbeállításon megy.
    Mióta visszavettem, nem volt gond. Bár tegnap csak egy turnust játszottam, pár órát.

    A munkaerő meg elkezdett növekedni. Jól benéztem a vonalakat, ezért nem volt kajájuk.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2020.07.06. 05:19:05
  • Jóózsf István #4119
    Az afterburnerben nálam a powerlimit (120%) és a core voltage (+100) Maxra ki van húzva jobbra. Az úgy jó, ha engeded a kártyának, hogy bevásároljon delejből!!!
    Ha jól emlékszem a CPU-d nincs kimaxolva.
    Memória? Időzítések, stb?
  • mumoka 2012
    #4118
    xd
  • RJoco
    #4117
    Majd, ha megfejtettem az írásod, akkor válaszolok rá.
    Vessző és pont nincs a billentyűzeteden vagy csak tönkrementek?
  • mumoka 2012
    #4116
    itt 1 sincs olyan sajnos split 4 rendszert tart 1000 gyár de semmi hajó nem tudom mire jó ez