Egosoft X4
  • RJoco
    #4566
    Hiába, az ember nem mindig veszi észre az egyértelműt.
    Én elsősorban az önellátó komplexeket szeretem. Ilyet építettem X3-ban is.
    A különálló gyárak...
    Ha már az elején megvilágosodom, akkor sokkal előrébb is lehetnék.
    A komplex mellé le kellett volna tennem egy HP, okostégla, EC gyárat. A 3 gyár alapanyagát megcsinálta volna a komplex és leszállította volna nekik, majd onnan ment volna az építő részlegnek.
    Jelenleg ehelyett csináltam egy raktárállomást, ami végül is immel-ámmal, de működik.
    Feltöltetem a csúszkák állítgatásával, majd kiüríttetem, amihez megint csak a csúszkákat kell állítani. De legalább egy 10k-s szállítmányhoz nem kell 3x10x20x kiadnom valamelyik hajómnak a be és kirakodási parancsot.
    És mindezt azon egyszerű oknál fogva, mert nem oldották meg, hogy a komplex ellássa a saját építkezését alapanyaggal.
    Érdekes, hogy még mod-ot sem írtak rá.
    A másik hiba, amit most elkövettem, hogy nem a komplexekhez rendeltem kereskedő hajót, hanem a fejlesztendő állomás építési részlegéhez.
    Pedig a játék eleje óta használom, hogy kap lóvét az építési részleg és az NPC-k csak behordják a cuccot. Mert, ugye, amíg az állomásnak nincs főnöke, addig nem lehet hozzárendelni hajót, de mégis fel lehet tölteni az építési részleget.
    Emellett a főnök szintje meghatározza a kereskedő hajó hatótávját is, vagyis nem kell minden hajó pilótáját 5-ösre húznom, elég, ha csak a komplex főnöke 5-ös.
    És nem csak az NPC-k hordják be, de a saját hajóim is behordják.
    Eddig mindenhova manuálisan juttattattam el a cuccot.
    A klikkeléseket leszámítva szerintem gyorsabb.

    A lakóövezet nagyon fontos, ha hajókat épít az ember, ellenben nagyon lassan szaporodnak és elsősorban a gyártás viszi el a létszámot, a hajókra épp csak egy kapitány jut.
    Így most elkezdtem egy lakóállomást építeni, ahol a hajóimat el tudom majd látni legénységgel.