6884
Egosoft X4
  • Jóózsf István #3967
    Ácsi! Neked van lámpád? (3:42) Pont minap jutott eszembe, hogy "Bezzeg a ribörszben a Borznak voltak fényszórói...!"
    Nem figyeltél. Fent a lövegtorony előtt kell lőni, alul mögötte! (4:05) Az alul mögöttire volt is egy találatod később, amikor a hajó oldalát pásztáztad és egy eltévedt lövedék a borításba csapódott (18:12)
    Mégis mire gondoltál, amikor berepültél a fő ágyúk elé (6:52)
    Elit katona??? Honnan?
    Bevehetjük a listába a híd körüli területet, (3-4x) a hajtóműveket. A két felső hajtómű közötti pontot, amire kétszer is dobott.
    Egész eredményes és tanulságos volt! Néha mintha elvesztetted volna a türelmed...
  • mumoka 2012
    #3966
    szép
  • RJoco
    #3965
    A csörgő foglalás.


    Én is úgy vettem észre, hogy az idő is tényező.
    Amit eddig nem figyeltem, az a kapitányok tulajdonsága. Lehet, hogy a moráljuk is számít.
    Fogadni mernék, hogy van egy nagyon tuti és bonyolult képletük erre.

    Az azért vicces, mikor egy fegyvertelen hajó akar rám támadni.
  • Jóózsf István #3964
    Nehéz ebben rendszert találni!
    Az már szinte mindegy, hogy hova lősz. Van amikor szinte egymás után dobta, de az inkább kijelenthető, hogy bizonyos idő elteltével hajlamosabbak kiugrani.
    Kíváncsi leszek a csörgőre!
  • mumoka 2012
    #3963
    amúgy érdekes a leopárd split hajo & mégis a paranid nál kapható de a splitek nél ezt melyik hajóból csinálták ?
  • mumoka 2012
    #3962
    blaze_havoc mod én ezt használom 6x6 ágyú nemezis xd 3x jobb a sild je is
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.06.24. 08:09:18
  • RJoco
    #3961
    Ezt gondold át.
    A Nemezisnek 5 ágyúja van, ennek 6.
    4 másodperccel hamarabb lövöm ki vele egy K hajtóművét. Lemértem.


    A Rattlesnake feltöltése várat magára, dolgozni is kell valamikor és nem akartam, hogy a gép fölöslegesen menjen több órát.
  • mumoka 2012
    #3960
    nemezis bolt & flak azt a verziót próbáld az bont igazán de a videó az jó nagyon
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.06.23. 21:36:13
  • RJoco
    #3959
    Akkor először itt a főnix foglalás.

    Rendesen körbelövöldöztem.
    És ahogy néztem, az utolsó sorozattól ugrott ki az utolsó két katona.

    Később jön a Rattlesnake is, de 2,6 Mbit-tel nem olyan gyorsan lehet feltölteni.
    Majd össze lehet hasonlítani István kiugrálós videójával. Nekem valahogy nem egészen ott akartak ugrálni.

    Viszont ez az egy ágyúval lövöm nagyon jó taktika.
  • RJoco
    #3958
    Fogtam egy Rattlesnake-et is.
    Ebből elég nehezen akartak kiugrálni az emberek, de elég jól lejjebb tudtam vinni a létszámot.
    És meg is jelent egy újabb SCA-s főnix.
    Nincs is jobb, mint mikor így dől a lóvé :D
  • RJoco
    #3957
    Ahhoz képest, hogy csak 30-an voltak a hajón, kint van 10 pod, 9-ben 4-4, 1-ben 3 taggal.
  • RJoco
    #3956
    Csak visszatértem.
    Találtam is egy főnixet a szokott helyen.
    30-as legénységi létszám.
    Mire végeztem a hajóval, maradt 3. Vagy 1. Vissza kell néznem a videót, ami úgy néz ki, hogy jól sikerült és látható most már rajta a legénység is.
    Azért nem tudom, hogy mennyien maradtak rajta, mert mielőtt kiadtam a foglalási parancsot, hárman voltak. A kapitány és két katona. De aztán egyszer csak egyedül maradt a kapitány és a katonáimtól nem hallottam, hogy ellenállásba ütköztek volna.
    Majd nemsokára ti is megnézhetitek :)
  • RJoco
    #3955
    Találtam a felvevőprogramban egy beállítási lehetőséget, mellyel a kurzor körüli terültet tudom felvenni akár FHD méretben.
    Gondoltam keresek valami célpontot, de a 3. kapu előtt elkapott a kékhalál. Úgyhogy kikapcsoltam a gépet.
  • mumoka 2012
    #3954
    xd
  • RJoco
    #3953
    Majd nem fogsz ennyire nevetni, mikor te találkozol ezzel a buggal ;)
  • RJoco
    #3952
    Ha feltételeznénk egy kis logikát a készítőktől, amiről tudjuk, hogy nincs túl sok nekik, akkor a test körbelövöldözésével szitává lyuggatjuk. Így csak bizonyos helyiségekben marad nyomás, oda csoportosulnak az emberek.
    És amikor megsorozzuk a megfelelő helyiséget, akkor menekülőre fogják.

    A videódba észrevettem egy-két helyen, mintha lenne a hajón még pár ajtó. Legalábbis a textúrából úgy tűnt.
    És mintha arrafelé kellene lövöldözni.
    De sajnos ma nem találtam egy SCA hajót sem.
  • mumoka 2012
    #3951
    xd a xenon -nak nagyobb a látó szöge úgynéz ki
  • Jóózsf István #3950
    Ez és az amit magam tapasztaltam arra enged következtetni, hogy nem adott pontot, hanem egy területet kell lőni. Hátul gondolom ezen a területen helyezkedik el az egyik hajtómű és a mellette lévő terület. Vagy épp az egész környezete.
    Végül is mindegy, mert a lényeget már tudjuk. Már csak az időzítést kell kitapasztalni. Az is tény, hogy a pajzsnak lent kell lennie...
  • RJoco
    #3949
    De utálom, mikor a gép csal.
    A Xenon állomás tornyai átlőttek az állomáson, de én persze nem találtam el őket, mert útban volt az állomás.
  • mumoka 2012
    #3948
    pl. a monitort mért nem tudtam le scenelni nem engedte,
    tehát nekem nem kell tervrajz akkor a másikkal jobb bontani a hajót & remélem a sercegö hang meg szűnik mert amit foglaltam 2 hajót ott rendesen szol az hiába 100% a hajó de szolnak ezért ment a 2 hajó piac utána vetem újat.
  • RJoco
    #3947
    Megnéztem a videót.
    A Behemót hajtóművei mellett van két oldalt 1-1 hasonló karika, mint a főnixen is, aminél észrevetted, hogy célirányosan lövöm.
    Nálam ott ugrott ki 3 tag, mikor abba lőttem bele.
    De előtte végiglőttem kétoldalt felül az elejét és jól megsoroztam a híd vélhető helyét is. Majd ezt követően mentem hátra.
  • RJoco
    #3946
    Le kell szkennelni. Ha SCA, akkor azonnal kiderül.

    EMP = elektromágneses impulzus
    Adat lyukakat generál a robbantott hajón, amiből ki tudod nyerni a tervrajzát.
    Emellett csökkenti a pajzsot, de egyéb kárt nem okoz.
    A rendes bomba meg pont olyan, mint egy bomba.
    Ha rádobod a hajóra, akkor azt közvetlenül sebzi, a pajzs nem védi meg tőle.
    Modulokat lehet vele egyszerűen leépíteni. Lásd a főnix foglalásomban a pajzs generátorok lerobbantását.
    Az EMP-t pl. a Boa tervrajz megszerzésénél mutattam be.
    De van korábbról Paranid hajó tervrajzának megszerzéséről is videó.
  • mumoka 2012
    #3945
    1 kérdés mi a különbség az emp & a másik gránát közt ?
  • mumoka 2012
    #3944
    köszi
    észre vetem hogy van olyan is hogy kiválasztottam 1 hop hajót tele raktam EMP & sca lett belőle mikor piros lett
    . be próbálkoztam cerier -el is piros is lett 50% le eset a shildje de mikorra odaért a nemezis szitává löte ide mást kell kitalálnom.
  • RJoco
    #3943
    Grat!
  • mumoka 2012
    #3942
    na meg volt az 1 -sö sca phoenix foglalás & elég volt neki 20 emp , nemezis bolt & falak ágyú val 3% ra mindent adig míg 1 embert marat a hajon & board nál a nemezis röl át küldtem mindenkit és enyém a phoenix.
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.06.21. 15:12:06
  • Jóózsf István #3941
    Azért szedem le a főágyúkat, mert valamelyik hajómnak pont előtte támad kedve grasszálni akkor konfliktus lehet belőle!
    A menekülő kabinokból én sem szoktam ügyet csinálni, csak most "jó színben" akartam feltűnni, hogy még a földön fekvőbe is belerúgok kettőt!
  • RJoco
    #3940
    De nem ám.
    Mikor nálam menekültek, akkor sem a főágyút, sem a hajtóművet nem lőttem, hanem pont, hogy a bódét.
    Nem töröltem le a videót, majd megnézem azért.
    Mondjuk én nem szoktam figyelni a menekülésük és le sem lövöm őket.
    Akkor ki hoz új hajót nekem?

    Amúgy a fő ágyúkat nem szoktam leszedni. SCA hajó eddig még sosem használta.
  • Jóózsf István #3939
    És akkor a Behamót.
    Érdekes, hogy nem konkrétan a robbanásra menekülnek, hanem találatra (kikockáztam!) A "triggerelő lövedék után minden esetben még becsapódott pár a robbanás előtt. Ráadásul az elsőnél a lövedék nem a fegyverbe csapódik, hanem az azt felülről borító palástba. A második az tiszta fegyver találat, de itt is a robbanás előtt már kint volt a mentőkabin. A harmadik meg a hajtóműbe csapódott. Tehát kijelenthetjük, hogy a Behemótnál nem a bódét kell lőni, hanem a főágyúkat és a hajtóműket.
  • RJoco
    #3938
    Jah, elírtam, az Y-ra gondoltam.
    Vagyis a le-fel mozgásra.

    Az EGO német, én németben dolgozom, német managementtel, szóval már meg sem lepődöm, hogy a játék ilyen.
    Logika az nincs, csak túlgondolások.
    Pedig sokszor a legegyszerűbb lenne a legjobb, de ahhoz nem fűlik a foguk, mert akkor már dolgozni is kellene.
    Inkább kitalálna valami hülyeséget, amivel a munkás oboázik.
  • Jóózsf István #3937
    Ehun-e!
    00:27 Első menekülő kapszula!
    02:31 Második
    05:06 Harmadik
    Sajnos megint nem tudtunk intim magányba burkolózni a csörgővel. Így a harmadiknál vége lett az aktusnak! De lett új pontunk, mégpedig a második ami hajó oldalvonalának birizgálásakor lőtték ki! És az is kiderült, hogy nem haluztam, mert azokon a pontokon aktiválódik a menekülés, ahol említettem!
    Ha kettesben tudnánk maradni, akkor hagyhatnék neki időt a regenerálódásra és úgy fel lehetne deríteni a hajótest minden négyzetcentiméterét!

  • Jóózsf István #3936
    Majdnem tök hülyeséget írtam az előzőben. Csak amikor visszanéztem vettem észre, hogy Az Ego nem úgy gondolkodik mint én. Szentül meg voltam győződve, hogy az "északi" irány az a X+ meg is esküdtem volna rá! De náluk az Z+. Ám legyen!
  • Jóózsf István #3935
    Nem voltam a szektorban.
    Merre néz a telek? A földi szabályok érvényesek! Mintha kiterítenél egy térképet turistaként. "Észak" felül! Ezt a világűrben lehet vitatni, de aki akarja az érti. Arra azért vigyázz, hogy ne keverd össze az Y tengelyt a Z-vel!!! Direkt írtam is, hogy a "vízszintes" síkot itt a játékban az X és a Z tengelyek alkotják. Nem úgy mint matekórán, ahol x és y volt. Mivel ott nem kellett térben ábrázolni.( Jobbára) Valamiért a németek, vagy csak az Ego így használja!!!
    Ha idáig érted, akkor jó, ha nem akkor itt egy rém egyszerű. Mi emberek itt a földön jobbára az X és a Z tengelyek mentén mozgunk (Az EGO szerint.) A madarak és a rovarok használják az Y-t is!
    Közben rájöttem, hogy nem magyarázom, hanem megmutatom.
    Amikor elkezded az építkezést akkor az Z+ irány lesz a monitorok teteje felé, a X+ lesz jobbra, (?????) az Y+ meg egy képzeletbeli vonal a monitorból indulva az arcod felé! (Hacsak nem a "falra vetít képet"
    BAKKER! Lehet, hogy ezért használja így az EGO!!!!

    3934 "egész testet egységesen gyengíteni kell, majd a végén specifikusan lövöldözni." Igen szerintem is. Eleve a pajzsnak lent kell lennie. Lehetőleg a generátor se létezzen!
    A Behemót elejét azért lőttem, mert le szoktam lőni a fő fegyvereket is. És amikor csak gyengítem a kasztnit, akkor körbe szoktam repülni a saját szórakoztatásomra.
    Azt észrevettem korábban is, hogy mintha nem annyian lennének, mint amikor elkezdtem, de a te videjjódig nem tudatosult bennem, hogy ezt szándékosan is elő lehet idézni! (Szopkodjuk itt egymás... by: Mr Wolf (ponyvaregény))
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.06.20. 15:41:16
  • RJoco
    #3934
    Úgy vettem észre, hogy ennek is van lutri alapja is vagy legalábbis taktikája.
    A nemrég kétszer foglalt Behemótot elsőre körbelövöldöztem, míg szedtem le a hull-ját. Majd ezt követően itt-ott specifikusabban lőttem. El is tűnt 3 katona. Aztán jött a visszatöltés a szállítós baki miatt.
    Másodszorra már nem lövöldöztem körbe, hanem specifikusan lőttem 1-2 pontot.
    Lelőttem 6%-ra a hull-t, de nem purcant ki senki.
    A főnixeknél is, mikor csak úgy céltalanul körbelövöldöztem a hajót, hogy gyengüljön a hull, majd 20% alatt már specifikusan lőttem, akkor hullottak a katonák. Ha eleve specifikusan lövöm, akkor nem akarnak.
    Ebből nekem az jön le, hogy az egész testet egységesen gyengíteni kell, majd a végén specifikusan lövöldözni.

    Amúgy az ötletet a te foglalós videódból szedtem ám.
    Ott a Behemót elejét lövöldözted és volt valami robbanás effekt is, meg talán a katonák száma is csökkent már.
    Azt hittem, hogy így kell csinálni és tudod, hogy miért teszed. Ezért lődöztem én is specifikus pontokat, illetve az elsőknél szintén körbelövöldöztem, mint te.

    A drónhasználat egy mocsok dolog és nem is értem. Most a javító drónokról beszélek.
    A főnixnek adtam 8 drónt, 5-öt használt. A Behemótnak adtam 5 drónt, 3-at használt. Adtam neki még 3-at, de akkor sem használt többet, mint 3.
    A sajátjait korábban lelőttem. Idegesítettek már. És a csapatszállítókon amúgy is van javító drón, amit átküldhetek.
  • RJoco
    #3933
    Köszi a videót!

    Közben felmerült pár dolog.
    Honnan tudom, hogy a megvásárolt terület merre néz?
    Pl, ha azt akarom, hogy a kapuhoz közelebb eső felén legyen a dokk, nem biztos, hogy sikerül úgy megcsinálnim.

    A videónál az állomásnál voltál testileg?

    Sok bérgyárat építek. Ezeket egy meghatározott pontra kell tenni. Viszont a térképet a Z tengely mentén szintén nem tudom mozgatni.
    Ha nem vagyok a rendszerben, akkor katasztrófális a dolog. Eleve a helyet megtalálni. Kb. lehetetlen.
    Így minden területhez oda szoktam menni.
    És ahogy észrevettem, ha a hajóm a Z tengely mentén síkban helyezkedik el a területtel, akkor minden gond nélkül a megfelelő pontra tudom helyezni.
    Van, hogy még a kezdet kezdetén elforgatom a már megvásárolt terület képet, majd ezt követően nem tudok letenni modult, mert egyszerűen nem talál bele a területbe. Ilyenkor vissza kell lépnem a nézetből, majd ismét be. Letenni az első modult és utána már húzogathatom a területben.
    Felmerült bennem, hogy nagyon is lehet köze a fókuszponthoz az általunk elfoglalt helynek a galaxisban.
    Vagyis oda kell mennem a gyárhoz és megfelelő síkba kell helyezkednem, hogy a kívánatos helyet megfelelően lássam.
    Ez nem biztos, de le fogom tesztelni, amint lesz rá alkalmam.
  • Jóózsf István #3932
    Részben sikerült igazolni a gyenge pont elképzelésemet. Tehát: Itt van az egyik. (Néhány milliméterrel alatta, vagy felette már nem számít!) Nincs köze a bemélyedésnek hozzá.
    Azt még ki kell találni, hogy mi a pontos metodika, mert nem lehet körberohanni a hajótesten és leépíteni a legénységet. El kell telni némi időnek, hogy a következő hármas csapat berezeljen.
    Ha találok Behemótot, akkor azt is körbenyalogatom majd. Ha csak valaki meg nem teszi helyettem. Annak jó erős a kasztnija. Talán sikerül egyben felderíteni.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.06.20. 10:21:11
  • mumoka 2012
    #3931
    Mumó! (3929) Sok pénzzel, rengeteg türelemmel és temérdek SETA-val!!! xd
  • Jóózsf István #3930
    Szolgálati közlemény: Megtaláltam a csörgők "érzékeny" pontját! Amit ha birizgálunk, akkor elmenekül róla 3 ember! Felül kétoldalt ahova célzok. (kábé) A felső "L"-es tornyok elé valamivel.
    Alul meg, szintén az "L"-es tornyok közelében, de már a mögötti részt kell simogatni. Gyanús, hogy mindkét terület közelében van egy "bemélyedés" a burkolaton. Lehet, hogy abba kell betalálni!?!?!?
    Sajnos az alany a kísérlet ezen szakaszában megsemmisült, (Nem én voltam ennyire béna, hanem a helyi erők voltak túl buzgóak!) így további pontokat nem tudtam felfedezni. (Biztos van!) Sem igazolni ezeket. De majd az élet igazolja. (Vagy nem.)

    Mumó! (3929) Sok pénzzel, rengeteg türelemmel és temérdek SETA-val!!!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.06.20. 09:59:45
  • mumoka 2012
    #3929
    most ez komoly hogy a fészkes fenébe lehet építeni ilyent xd.
  • Jóózsf István #3928
    Na akkor mondom. Ahogy nézitek a dejót, a vége felé mutatom a tutit. De ezt úgy képzeljétek, hogy miközben vettem fel, úgy jöttem rá a huncutságra. (Talán a felénél!)
    A lényeg. Az ugye teljesen világos és nyilvánvaló, hogy a jobb gombbal forgatjuk a TÉRBEN minden irányba. A ballal viszont, csak EGY SÍKON(!!!) tudjuk négy irányba taszigálni amit látunk. És itt esik bele a fene! Amíg nem nyúlsz a bal gombhoz (Természetesen hozzányúlsz, mert azzal operálsz.) De amíg nem mozdítod ki az építményt a kezdő pozícióból Hangsúlyoznám a bal gombbal!!! Addig nincs gond, mert a zúmolás a "kvázi" középpont felé történik. Az megint más kérdés, hogy görgővel a mutatóra zoomolsz, numpaddal meg oda ahova (Talán a látott kép középpontjára.)
    A vége felé mutatom a "hibajelenséget" ami valójában nem hiba.
    Most jön a neheze: (Ezt ha megértitek Nobel díjat kapok. De minimum egy pedagógusi diplomát!)
    A játékban az X és a Z tengely mentén helyezkedik el az úgymond, "SÍK" és az Y tengely felel a "magasságért." Ezt azért szögezem le, mert innentől így magyarázom.
    Ha te ELHÚZOD az X tengelyen a képet és utána fordítasz egyet rajta 90, vagy akár 180 fokban, akkor eltolódik a közepe, de mivel a közepéhez képest tudsz "valamennyire" bezúmolni, előfordulhat, hogy az a közép kikerül az építményed szélére, mert a "KÖZÉP" az a KÉP közepe és nem az ÉPÍTMÉNY közepe. Szóval amikor te elhúzod az építményt az X vagy Z tengelyen, akkor tulajdonképp "LEHÚZOD" a képzeletbeli középpontról!!! De zúmolni arra a pontra fogsz, csak az épület már néhány száz méterrel odébb van! Ez főleg a 180 foknál számít, mert ott a legijesztőbb a különbség.
    Azt, hogy akkor "ALULRÓL - FELÜLRŐL" miért nem tudsz bezúmolni, azt a fene se tudja!!!! Régen gondoltam arra, hogy esetleg a telek mérete is bejátszik?!?!?

    Ebbe bele is izzadtam!

    Amúgy, pont ennél az építkezésnél (Amikor elkezdtem építeni) futottam bele ebbe a jelenségbe. Tehát, menet közben módosítottak rajta a fejlesztők, mert ez már talán a tizedik gyáram volt. De ha nem, akkor ügyesen sikerült elkerülni.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.06.20. 09:31:18