6899
Egosoft X4
  • Jóózsf István #3861
    Építs egy komplexet ami hasznos holmikat termel: Drón, fegyver, rakéta összetevő, deszka, és így tovább.
    Amit a 3859-ben leírtál, majdnem mind elérhető máshonnan. Vagy később már eszed ágában se lesz buzgerálni! Nem gyors pénz, inkább hosszútávú befektetés!
  • TokraFan
    #3860
    A foglalást eddig még nem erőltettem, de akkor nem tudom, így mi lesz??
    Új játékot nem fogok kezdeni, ahhoz már túlságosan sokat haladtam. Most kicsit lehet, hogy elment a kedvem az egésztől...

    István
    Nem értem miért néz ki így, a fekete festésen nálam direkt jól mutatnak a fehér logók...Ez is rejtély!
  • RJoco
    #3859
    A Loadout panel nagyon fontos és hasznos panel.
    Főleg foglalásnál.
    A hajó szkennelése után a Crew-nél meg tudod nézni, hogy milyen a legénység. Ebből már lehet következtetni, hogy milyen nehéz lesz a foglalás.
    A Loadout panelon meg tudod nézni a felszerelést. Így már lehet fogalmad arról, hogy mennyit fog érni a hajtómű.
    De a legfontosabb, hogy megtudod, mennyi lézer tornyot tartalmaz, amit előszeretettel ki is pakol foglalásnál.
    Azt is megtudod, hogy milyen fegyverzet és pajzs van rajta. És mennyi.
    Így folyamatosan figyelemmel tudod kísérni, hogy lelőttél e mindent vagy még érhet meglepetés.

    Ha nem foglalsz, akkor is van szerepe. Pl. egyszerűbb és gyorsabb a tornyoknak utasítást adni, hogy pl. azt lőjék, amit te. Vagy mindent lőjenek. Esetleg kapcsoljanak ki.
    Emellett nagyon hasznosan (ha előbb tudtam volna...) vissza lehet hívni a szállító drónokat. Így nem fogod elhagyni őket és téblábolni sem fognak a hajó körül.
    A javító drónokkal ez nem kivitelezhető sajnos. Azokat vagy elhagyja az ember vagy a javítás végeztével visszatérnek.
    A védelmi drónoknak is adhatsz innen utasítást, ha vannak a hajón.
    Emellett a fegyvercsoportokat is itt tudod beállítani.
    Bár nagyon ritkán használtam eddig én is, mostanában egyre inkább rászokok. Hasznos oldal.
    Igaz, hogy én mindig a bal oldalit használom, az áll kurzorra.
    Átvinni a jobb oldalra amúgy is sok idő nekem. Ilyen szempontból 1 monitor jobb, mint 3. De a látvány...
  • RJoco
    #3858
    Éreztem én, hogy kelleni fog még ez a mod is.
    Ha van elég könyvünk, akkor kapásból ki lehet fejleszteni 5 csillagosra.
    Persze ez jó sok könyv.
    Viszont elhasználja a másik modban megvásárolt könyveket.
    Még jó, hogy a Teladiknál tudok állomásokra teleportálni, szépen körbe is járom őket, hogy legyen elég könyvem.
    Közben beszerzem a festéseket is.
    Mindenhol találok valami újat :)
  • RJoco
    #3857
    Ez lehet, hogy mégsem lesz olyan egyszerű.
    Eddig még nem tudom, hogy lehet a katonákat fejleszteni.
    A pilótákkal nincs gond.
    Viszont korlátozott számban kapható a kereskedőnél is az oktatóanyag.
  • RJoco
    #3856
    Keresgéltem és találtam valami hasznosat.
    Nem kell többet a könyvekre vadászni, meg is lehet venni őket.
    Bár fenn van az automatikusan fejlődő mod is, de nincs türelmem kivárni.
    Akarok egy Rattlesnak-et foglalni, de nincs 3 hajónyi katonám.
    Így 100 milla környékén nagyon megálltam. nem igazán sikerül továbblépnem. Mindig elköltöm, aztán mindig visszajön és ennyi.
  • Jóózsf István #3855
    A loadout-ot nem sokat nézegetem, de nyilván amikor majd szeretnéd használni agyvérzést kapsz, hogy nincs. Ez egy rejtély.

    Tréding szofver MK2 nincs és szerintem nem is lesz. Minek? Tudom valamelyik elődben volt...

    Ezt most vettem észre! Egész meghatódtam.
    Nem akarlak nagyon felzaklatni, de fel vagy te erre készülve, mint leendő Skin-paint mod gyártó?
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.06.16. 19:24:53
  • TokraFan
    #3854
    3.20 érkezése után kb. egy hétig nekem sem volt vele gondom, aztán teljesen hirtelen, látszólag minden ok nélkül jött a hiba, és azóta is rossz. Leszedtem a létező összes modot, de a hiba maradt, tehát esélyes, hogy a mentésben van már...vagy nem tudom. Még azt megnézem, hogy új játék indítása után mit csinál.
    Egyelőre megvagyok a Loadout panel nélkül, de gondolom nem véletlenül van ott, hosszabb távon kicsit aggaszt, hogy nem fog-e hiányozni.

    Trading Software van természetesen rajta. Egyébként lesz valahol még MK2 ebből, vagy ennyi az összes szoftver?
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.06.16. 18:47:52
  • RJoco
    #3853
    Nem tudom.
    Mondanám, hogy épp akkor váltott át, de csak két rendőrségi főnix volt a rendszerben.
    És ahogy néztem, érdemes a neveket is figyelni.
    Az SCA-snak "Plunder"-rel kezdődik.
    Találtam egy ANT-os Plunder Behemot-ot.
    Mire odaértem, már SCA-s lett és az állomással harcolt.
    Sajnos nem tudtam elfoglalni, mert messze volt a csapatszállító és 3 kis vacak drón lövöldözte. Elég jól amortizálták a testet. Úgyhogy nem vártam be a csapatszállítót, szétlőttük.
  • Jóózsf István #3852
    Ja igen. Próbálgattam de semmi rendelleneset nem tudtam kihozni belőle! Pedig magán a loadout oldalon is babráltam mindent amit lehetett!

    Az, hogy magamtól vagy mástól veszem mit sem változtat azon, hogy be tudom-e tenni vagy sem. De most eszembe jutott valami. Kereskedő szoftver van a hajón?
    Antigó-né Térdig sztésön. Azon demonstráltam, hogy mennyire hasznavehetetlenek a sugár tornyok. Szétkapta a HOP! Ha csak azóta újjá nem építették...
    (Áttették Flahspoint-ba)

    Jocó!
    Ugyan nem 100% de tudomásom szerint nem a katonák "kezelik a tornyokat" hanem pont a szerelők. Valahonnan ez dereng. Persze mérget nem kell rá venni!
    Teremtés - gyártás. Gyanús a dolog, hogy imitt-amott felbukkanhatnak a semmiből kapitális kalózok, de akkor miért majomkodunk a gyártásukkal. mert femili tükörben egyértelműen gyártják. Más nem is jön ki a hajógyárból!!!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.06.16. 17:44:41
  • RJoco
    #3851
    Szerintem teremnek, mint WoW-ban a mob-ok.
    Legalábbis amikor tegnap kifagyott, még egy darab nem volt a rendszerben. És elég gyakran nézegettem a térképet, mert akartam fogni még egyet.
    Mikor visszatöltöttem, kb. azonnal ott termett. És nem kapu közelében volt. Épp támadni akart egy Teladi állomást, de már nem volt rá lehetősége.
    Ha viszont gyártják, akkor Behemót mostanában biztos, hogy nem lesz, mert az Argonoknak nincs hajógyáruk már egy ideje.

    A képzettségre ránézek, mert nekem nem tűnt fel, hogy a két elfoglalt főnix után nőtt volna a szintjük látványosan.
    Mondjuk az első foglalásuk óta felkerült a húzó mod is.
    A sárkányomból már eleve veteránokat küldtem át nem tudom hány csillaggal, ők a Xenon-okkal vívott csatáim során fejlődtek.
    Bevetve nem is voltak. Lehet, hogy kezelték a tornyot és azért.
    A javító gárdám is már elég jól tolja. De ezekből is csináltam egy csapatszállítót.
    Miután el van foglalva a hajó, átküldöm a javítósokat, azt pofozzák helyre.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2020.06.16. 16:08:41
  • TokraFan
    #3850
    Antigone Trading Station-ben van eladó. Bányászom is máshol, ez nem gond, de tegnap este kellett volna hirtelen egy adag, és a szomszédos rendszerben volt eladó a fenti helyen. Hiába utasítom az Alligatort, hogy vegyen, mert azt írja ki az állomás, hogy nincs meg a szükséges valami a hajón. Hogy mi, azt persze nem írja ki. Majd csinálok képet róla este. Az általad linkelt képen magadtól veszed, lehet azért megy?? Én mástól venném.

    Gomb problémára rákerestem, de nem találtam, viszont találtam egy ilyet. Itt másik gomb esetén van ez a hiba, de ugyanaz a jelenség és azt írják, hogy bizonyos modok kavartak be. Azok nekem nincsenek fennt, de most jobban belegondolva, a hiba megjelenése előtt tettem fel az auto ranker modot, talán az kavarhat be. Majd kiszedem és megnézem, bár nem hinném, hogy köze lenne hozzá.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.06.16. 15:45:33
  • mumoka 2012
    #3849
    ha ezt felteszed Double Pirates, Outcast and Pirate Life ,Xenon Hell mod fogsz csodát látni én így játszom de van buli rendesen itt .
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.06.16. 15:37:48
  • mumoka 2012
    #3848
    amúgy a másik dolog nem csak Főnix van van behemot is én úgy vetem észre hogy ez inkább a hot , argon , sca & min szokása az átváltozás
  • mumoka 2012
    #3847
    akkor ez hol van xd Turquoise Sea,Company Regard,Scale Plate Green, itt 3-4 hajó gyár van
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.06.16. 12:33:20
  • Jóózsf István #3846
    Mumó!
    Már megint vaktában lövöldözöl!
    A Hewa's Twin I-ről volt szó. Az alatt konkrétan nincs semmi, de ezen lendüljünk túl. Ha teoretikusan dél felé megyünk nincs hajógyár, csak egy Paranid ahol kötve hiszem, hogy Főnixeket gyártanának akár fusiba is! Északra a körgyűrűn van a Teladi-k hajógyára és valamivel balra bent a susnyásban a MIN-é. Vagy ezen a két helyen (!!!!) vagy az én hajógyáramban készülhetnek!
    Vagy spawn-olnak, amit még nem zártunk ki teljesen, de ha úgy van, akkor minek kell úgy csinálni mintha gyárban készülne és fordítva...
  • Jóózsf István #3845
    Azt ugyan nem tudom, hogy nálad ki ajánlja megvételre a nividiumot, mert nálam senki! De sikerült előidéznem olyan helyzetet, hogy be kelljen rakodnom és nálam működik. Ha én vezetek, vagy akár utasításba adom...!

    Elcseszte a modder a festéseimet. Lett frissítés az egyikből (Amit elsőnek linkeltem alant) fel is tettem. illetve kicseréltem. Minek következtében eltűnt a palettáról az összes teli színezés (sárga, piros, kék...) Ez még nem lenne baj, de ami ilyen színűre volt festve, az beállt egy valamilyen alapra és már nem is módosíthatom (Menet közben) mert egyszerűen nem jelenik meg a festés módosító menü. Ha bedokkoltatom egy hajógyárba és a tuning asztalnál próbálom, ott megy. Nade! Nálam az összes szállító hajó sárga volt a bányászok lilák. Tehát mindegyik színe ment a kukába! Gyorsan megnéztem 851 hajóm van annak minimum a kétharmada érintett. Az pingálja őket egyesével a gyárban, akinek két anyja van. Úgyhogy Köszönjük Emese!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.06.16. 12:08:31
  • mumoka 2012
    #3844
    ott van 4 rendszer alatta ott készül valamelyik be én pont azt a kaput védem és elég sűrűn potyognak nálam ojanok lesz munkád mert aszem 2-3 gyár van ott ami csinálja ezeket de néha i is jön onan

    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.06.16. 10:22:54
  • Jóózsf István #3843
    Lett főnixem! Onnan, ahonnan mondtad. (Hewa's Twin I) Már csak azt kell kitalálni, hogy honnan jönnek - hol készülnek. Ugyanúgy frissibe'-melegibe' einstandolnám ahogy a csörgőket! Már csak azért is, mert pitiáner legénysége van ami kiválóan alkalmas arra, hogy eddzem a katonáimat veszteség nélkül(!) Már a behemótot is úgy sikerült elvenni, hogy egy emberem se lett oda. Gondolom az előmenetelt darabra számolja a rendszer. Egy foglalás, adott képzettség pluszban. Ez nem jelenti azt, hogy egy egész csillagot kap a baka. Gondolom minél magasabb a képzettség annál kevesebb jön be a foglalásokból.
    Legmagasabb végzettségű veteránom három csillagos. (1 db.) Messze az út vége!

    Bandicam - így már, hogy mondtad be is ugrott, hogy beszéltünk már róla! Akkor nem az ekszpíriensz okozta a kilépést!
  • RJoco
    #3842
    Elhiszem neked.
    Igazán nem fontos nekem.
  • RJoco
    #3841
    Bandicam-mal veszem fel.
  • Jóózsf István #3840
    A jobbos info gomb 3.10 vagy 3.20-as ficsőr! Hidd el, hogy nem volt ott "eddig"!
  • Jóózsf István #3839
    Geforce experience-el veszed fel? Mert arra van egy hibajegyzék.:
    [3.2 beta3] GeForce expererience crashing the game - Dev on the case.
    Hi, whenever I try to record the viedo of the game it now crashed it, new issue for me since 3.2 beta 3

    Tokrafanéra viszont nem találtam semmit. Emlékszem, hogy voltak problémák a jobbos infopanellel, de nem voltak komolyak.
    Eladó egyáltalán az a nividium? Kereskedelmi központban próbáltad?
  • RJoco
    #3838
    Már korábban sem értettem, hogy nálad mi az az új info gomb jobb oldalt. Nekem úgy rémlik, hogy az már régóta ott van. De szinte sosem használom.

    Nvidiumot lehet bányászni is. Most már egyszerűbb is, mert be tudod állítani bármelyik állomásra. Én meg elkuldozgettem direkt ezért a bányászt.
    Mondjuk jó pénzforrás, mert a TS mindig megveszi.
  • RJoco
    #3837
    Valamilyen Hawens asszem. Trinity Sanctum-ból nyílik a kapu. De délután pontosan meg tudom írni.
    A HQ-nál nálam is Behemót szokott lenni.
  • TokraFan
    #3836
    Nividiumot miért nem tudok venni? Mármint, miért nem tudom betenni az Alligatorba, amikor Solid Storage raktere van?
  • TokraFan
    #3835
    Akkor ok, én mindenesetre elhúztam onnan, csak egy kis hajóval voltam.

    Megint van egy csúnya bugom, és tartok tőle, hogy ez most beírta magát a mentéseimbe is, mert nem javult meg a visszatöltéstől sem. Az új info gomb okozta a térképen jobboldalt. Gontoltam ha már odatették, miért ne használjam...Egy darabig működött is, de tegnap este az egyik hajóm adatait nézegettem és amikor ráklikkeltem a Loadout gombra, akkor a teljes infopanel lehalt, de úgy, hogy már a régi helyén se csinált semmit, hiába kattintottam akármelyik gombra (Crew, Individual Instructions stb.).
    ESC-el kijöttem belőle, de ha ismét az oldalsó infó panelre klikkelek, akkor már nem az info ablakot hozza be, hanem a térképen kapcsolgat valami teljesen mást. Sajnos nem foglalkoztam vele és közben mentettem. Visszatöltés után most az van, hogy minden almenü működik, de csak addig, amíg a Loadout gombra rá nem nyomok, mert utána ismét lehal az összes többi is és kezdődik elölről amit fentebb részleteztem. Vagyis, a Loadout ablak gyakorlatilag megszűnt létezni, nem tudom megnézni.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.06.15. 21:46:28
  • Jóózsf István #3834
    Melyik szektor az, ahol te főnixeket foglalsz?

    Ma a HQ szektorában találtam egy behemótot és egy csörgőt!
  • RJoco
    #3833
    Sok parancs szerencsére nem veszett el.
    Úgy látszik az SCA főnix megjelenése betöltés függő.
    Elég sokáig voltam a rendszerben ahol fogdosom őket és többször is néztem, hogy nincs-e foglalni való, de semmi.
    Most, hogy betöltöttem, ott is volt az áldozat.
    El is foglaltam.
    Bár érdekes mód most sem működött, a test rongálós létszámcsökkentős cucc. Úgyhogy maradt a csapatszállító.
    Visszafele viszont valamiért nem dokkoltak. Remélem visszatöltés után ez is megoldódik.
    Át kellene adnia a szállítónak a javító drónokat, hogy rendbehozzák a főnixet.
    És a katonáimat sem szeretném bukni.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2020.06.15. 20:26:39
  • RJoco
    #3832
    Levideóztam egy SCA főnixet.
    Ez a rohadék foglalás közben mentett. Ilyet még sosem tett.
    Emellett vagy azért nem hullott a legénység, mert nem lőttem le a kis pajzsokat vagy más volt az oka, de nem a sárkányról zavartam át a katonákat, hanem átküldtem 50-et a Csapatszállítóról.
    Ez most probléma nélkül ment. Azt leszámítva, hogy az idióta normál meghajtással jött jó sok kilómétert.
    Azért sikerült.

    A játék vége az lett, mikor csak úgy spontán bezárta magát. Fogalmam nincs, hol volt az utolsó mentés és mit csináltam azóta. Nem is biztos, hogy tudni szeretném, de, ha folytatni akarom a játékot, akkor majd megtudom.


    Korábban olvastam, hogy van aki nem szereti, hogy a pilótája az eladott hajóval elvész. Amit azért nem értek, mert le lehet szedni róla és el lehet adni pilóta nélkül is. Az első foglalt főnixből úgy 21 milliót szedtem ki és minden emberem megmaradt. A pilótája is.
  • mumoka 2012
    #3831
    az új géphez a memo hiányzik a héten meg jön
  • RJoco
    #3830
    Akkor már használod az új alkatrészeket/gépet?
    Nekem most nem világos, hogy mi van meg és mi nincs meg, illetve mit hova raksz.
  • Jóózsf István #3829
    Még egy kis foglalás. Azon belül is személyzet csere.
    Azt tényként leszögezhetjük. hogy olyan nincs, hogy egy tetszőleges hajóból az általunk vezetettbe átcsoportosítsunk embereket! Egyszerűen nem indítja el a kapszulákat. A saját hajónkra meg ki sem tudjuk adni a parancsot. HA jól rémlik ezt írta Jocó is!
    Visszatöltöttem azt az állást amit a legutóbb (Mivel mérgemben mentés nélkül léptem ki, nem is tudtam volna frissebbet!) De teljesen más lett a forgatókönyv. Nem az a csörgő lett kész, ami a múltkor, hanem a másik. Ezt nem is értem!!! Hisz ha el van indítva a folyamat, akkor az lezajlik menetrendszerűen, ha a másikra adták le előbb a rendelést akkor az lesz kész előbb. Nincs olyan, hogy az egyik hegesztő munkásnak rosszul lett a felesége és el kellett rohannia... Vagy elvágta az ujját és elsősegélyben kellett részesíteni!!!
    Mindegy ez a másik már így nézett ki legénységileg. Nem is sikerült csak háromból elfoglalni. Első körben biztos halálba küldtem 92 újoncot! A második körre nem maradt csak 50 kiegészítettem veteránokkal. Ez a csapat is ment a kukába. A harmadik már csak veteránokból állt. (ekkor már csak 14 veteránt és két szerelőt kellett likvidálni!) Egyharmaduk így is kampec. Emlékezetes harmincadik volt.
    A következő szerencsétlenségére szembetalálta magát három helyi csörgővel. Esélye sem volt. Apropó! A ribörszben a vége felé már egész jól működött a menekülés (Flee) Itt meg eszük ágában sincs elszaladni! Még akkor sem amikor már szinte semmivel nem tudnak visszalőni, de ők, mint valami mozihős szembefordulnak a halállal!
  • mumoka 2012
    #3828
    én emag nál úgy 2015 óta rendelek de 1x kelet vissza küldeni 1 fűkaszát de azt is 3 nap alatt meg csinálta a cserét
  • mumoka 2012
    #3827
    na ere kéne mod ami fel pakolja
  • mumoka 2012
    #3826
    amúgy kiválóak a plotok úgy kilehet építeni hogy 1 I csak 2-3 sec és leves lesz
    csak 1 a baj mikorra a 200-300 ágyút felrakod a haja kihullik az embernek
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.06.15. 16:53:06
  • mumoka 2012
    #3825
    ezt nem értem újat veszek memot és kérdeztem működik e benne ha nem jo futárral vissza küldöm és jön a csere e-nyi
  • RJoco
    #3824
    Hogy fogod így érvényesíteni a garanciát, ha valami nem megy?
  • RJoco
    #3823
    Teljesen normális.
    Azt az állomást nálam "lepucolták", de mégsem semmisült meg. Igaz, hogy bedokkolni sem tudtam.
    Aztán segítettem eltakarítani a K-kat, mert egyesével küldték a harci madaraikat, amik annak rendje és módja szerint meg is semmisültek.
    Jelenleg olyan sereg áll a Xenon kapunál, hogy azon nem jöhet át Xenon.
    És az állomást is újjáépítették.
    Érdekes mód, ez az egyetlen egy rendszer ahova még sosem kértek védelmi állomást küldetésbe.
    Azért bedobtam egy műholdat, ha mégis van valami nagy, akkor gyors átugrom segíteni nekik.
    Miután leszedtem az ágyúkat róla, nameg megbénítottam, viszonylag egyszerűen szétszedik.
  • RJoco
    #3822
    Köszi az infót!
    Nem a hogyan a kérdés, hanem a mi.
    Eddig talán egyedül a Cerberus-nál jelent meg festési lehetőség, semmi másra. Ezért kérdeztem.
    De mennek fel a modok.