6895
Egosoft X4
  • Jóózsf István #4269
    Nekem sem szimpatikus egyik sem. Van, hogy meg sem hallom. Erre mondjuk a megoldás, hogy felemeltem az UI hangját. Ha lesz energiám akkor megnézem hol tárolja ezeket a hangokat, hátha be lehet tenni másikat. Akár valamelyik helyére...

    Jocó is Kenyába költözött? Vagy még nem csomagolta ki a gépét?

    Közben történt pár dolog nálam. Az a hajógyár, ami termelte nekem a Bukott Családok kalóz csörgőit, A sokadik lerombolás következtében átköltözött Tükörből Zhin-be és szerencsére folytatja áldásos tevékenységét, csak mivel vadonat új, még nincs feltöltve alapanyaggal. Arra jutottam, hogy nekem kell nyitnom mellé egy kis "családi" vállalkozást ami telepumpálja mindenféle jóval. Így egyszerre adózhatok a kedvenc időtöltésemnek (Komplex építés) és vadászhatom le az elkészült csörgőket.

    "Felfedeztem" egy súlyos hibát. Valójában mindig is itt volt, csak nem vettem róla tudomást: Amikor egy hajó árut hoz az építkezésre, akkor a dolga végeztével nem kidokkol és elmegy, hanem elkezd sodródni mint falevél a tó felszínén egy szélcsendes napon. Eddig azt hittem ,hogy nincs semmi dolga és azért sodródik, hogy ne legyen útban. Egy frászt! Az a csiga tempójú sodródás a kidokkolás! Így, hogy biztos vagyok benne, már felettébb bosszantó!

    A tengerészgyalogosok cseréje mostanában rendben lezajlik. KB gombnyomásra. Van ugyan hozzá egy kis színjáték a röpködő pattogó kapszulákkal, de nem kötelező megvárni. Az emberek így is úgy is átkerülnek papíron és az a lényeg!
    Van egy gyanús katonám. Mintha már egy-két foglalással ezelőtt elérte volna a 4. csillagja végét (Betöltötte) és nem akar elitté válni! Figyelni fogom a kis köcsögöt!

    Felmerült a kérdés, hogy az építkezésnél működnek-e azok az elemek, amik fizikailag nem kapcsolódnak a komplexhez. Átmenetileg biztos. Az történt, hogy belenyúltam az építkezési tervbe és ennek következtében más sorrendben épültek meg a részek. Így az egyik termelő üzem még nem volt csatlakoztatva egy ideig, de cseppet sem zavarta.
  • mumoka 2012
    #4268
    3.30 (released) mióta ez kijött megint nem lehet kikapcsolni a játékot csak a feladat kezelőből lehet xd
    a másik Jóózsf István az alert az a hang ami meg van adva förtelmes néztem mind de nincs értelmes 1 sem nem lehet valamivel jobbat tenni oda?
    .
  • mumoka 2012
    #4267
    köszönöm szépen.
  • Jóózsf István #4266
    Az Object class-ból az any object-et értelem szerűen ki kell venni, ha csak a nagy hajókra pályázunk. (Véletlenül benne felejtettem)
  • Jóózsf István #4265
    Parancsolj!
  • mumoka 2012
    #4264
    tudnál küldeni példa szabályt mert nem tudom hogy kell írni.
  • Jóózsf István #4263
    Érdekes. Amikor megláttam ezt a riasztás ficsőrt, semmi jelentőséget nem tulajdonítottam neki. Aztán a videjjóból leesett, hogy kiválóan lehet arra használni, hogy jelentse merre jár kalózhajó!!! Írtam is rá egy szabályt és azóta nem nekem kell a szememet meresztenem, hanem szól... Nem gondoltam volna, hogy ennyire hasznos lehet...
  • mumoka 2012
    #4262
    az utazó lézer Tower azért tecet a videón.
  • Jóózsf István #4261
    Szegény játéknak nincs elég baja. Kábé a beleit húzza maga mögött, de azért egy klassz ficsőrt még beleerőszakoltak.
  • Jóózsf István #4260
    Van hozzá magyarázat is.

    Ez talán jobb.
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.07.31. 06:05:22
  • Jóózsf István #4259
    3.30 (released)
  • RJoco
    #4258
    Költözés folyamatban.
  • mumoka 2012
    #4257
    xd most szellőztet vagy tekeri a dinamót a ventilátornak .
  • Jóózsf István #4256
    Na kész! Jocó gépe teljesen letérdelt!. Vagy hőgutát kapott.
  • Jóózsf István #4255
    "Akkor egy 10k-val repesztőt?!" Igen fejlett harcászati kompúterük van ám a GÉPEKNEK!!!!
  • RJoco
    #4254
    Persze.
    Mivel olyan hülye nevei vannak a Xenon rendszereknek, így nincsenek a szabályban. Bár ahogy néztem, a nem harci hajóim nem is mennek át ellenséges területen. Csak a harci hajók, mert azokra nem vonatkozik szabály.
    Amúgy nem is lett volna gond ezzel a kis hajóval sem, ha nem csal a játék.
    A csörgős 4500 körül repeszt, ha eléri a max-ot. Még ezt sem lövik le. Akkor egy 10k-val repesztőt?!
    A múltkor átvittem az építőt azon a rendszeren, ahol a többi építő el szokott hullani. Semmi gond nem volt. És ez 2000-el sem megy.
    Mondjuk a kapura nem tudtam ráfordulni, így elmentem a kapu mögé vagy 70 km-re, megálltam, ráfordultam a kapura és uzsgyi. Senki nem talált el, pedig elég közel mentem el K és P-k mellett.
  • Jóózsf István #4253
    Készítettél szabályt, hogy melyik rendszerbe tehetik be a lábukat a hajóid?
  • RJoco
    #4252
    Asszem csak az EC-t termelő állomás ad el. És TS esetleg.
    Én ezen nem is gondolkodtam, a HQ-n ez volt az első termelő modul.
    Még a HP állomásra is raktam.
    Sok termelő állomásom nincs, csak egy HP.
    A HQ és a második HQ.
    Védelmi állomásból már van pár.
    Amin a múltkor berágtam, oda a kapu mellé felhúztam még egyet. A kettőből az egyik csak lelő egy K-t.
    Amúgy nem csoda, hogy annyira kell az anyag, mikor a sok hülye egy Xenon rendszeren keresztül akar a céljához menni. A rendszerbe leraktam pár műholdat, így látom a két kapu közötti útvonalat. Rengeteg építő és szállító hullik el. De nemrég bement pár Behemót is harcolni. Nem jöttek ki.
    Erről most eszembe jutott megint egy dühítő dolog.
    A Perseusomat elküldtem egy állomásra. Természetesen ez is egy Xenon rendszeren át ment. Nem is számítottam másra.
    A hajó 10 km/s sebességet tud. Szóval nem lelőhető. Térképen figyeltem, épp egy K mellett haladt el. Ilyen gyorsan még egy K-t sem láttam megfordulni. Olyan szögsebességgel fordult, ahogy a kis hajóm elhúzott "mellette".
    És valahogy el is találtam, mert belassult a hajó. De sikerült tovább indulnia.
    Aztán nem sokkal a kapu előtt volt pár P. És ezek is képesek voltak eltalálni. Na akkor gyorsan ráteleportáltam és kivittem a rendszerből, mielőtt a gyökér meghalt volna.
    De miközben ez történt, én egy Xenon állomást lőttem a csörgőssel. Mire visszateleportáltam rá, már 15 km-re járt a gyökér. Pedig a tartsd a pozíciót parancs volt neki kiadva. És kb. benne álltam az állomásban, de az L-es ütegei nem láttak.

    Ilyen gyakran sem mostanában mentettem. Már átállítottam a mentést a 10-20 perces időközökre, mert rohadtul utálok 1 parancsot kiadni 3x.
    Hát még, ha nem is egy parancs volt, hanem egy rahedli, de vagy kilépett vagy kékhalálozott.
    Úgyhogy minden művelet után, kb. 5 percenként vagy sűrűbben mentés volt. Azért így elfutott a játék vagy 4 órán keresztül gond nélkül.
  • Jóózsf István #4251
    Okos csipet már a kezdetektől nagyon kajálta a játék. A fegyver, rakéta, drón, torony, pajzs összetevőket egyszerűen csak hasznos holmiknak hívom. Két komplexem gyártja és most fejlesztem a harmadik gyárat, hogy besegítsen. Nagyon kelendő portéka! Építkezéshez és a hajóépítéshez is kellenek.
    Ha hozzáveszem a deszkát (HP) és az okostéglát, akkor már a teljes palettánál tartunk a kaját és a drogokat leszámítva.
    Jobbat mondok. Amire senki nem is gondolt volna, mert: "Hisz minden gyárban van..." Az EC! Igen mindenhol van, de nem biztos, hogy eladnak belőle. Én meg egyszer csak azon kapom magam, hogy az építkezésem azért nem halad, mert EC-re kell várnom! Nevetséges!
    Úgyhogy, azóta van két nagy naperőművem is!

  • RJoco
    #4250
    Nálam a HOP nagyon beindult.
    Már a Teladikat pusztítják és foglalják el a rendszereiket.
    Én meg elkezdtem felhúzni védelmi pontokat a HOP rendszerekben.
    Mikor tovább megyek a sztorival, számítok rá, hogy nagyban vissza fog esni a katonai jelenlét. És mikor a barátok lerombolják a HOP védelmi pontokat, akkor enyémek lesznek a rendszerek.
    Ha nem így lenne, akkor majd én segítem meg a HOP távozását.

    Ráfeküdtem a gyáram építésére, már 2x10k okos téglát szállít a gyár saját magának. Amit természetesen nem szállít. Csak cseszi a számokat, mikor ki kell pakolnom a rakéta raktárba.
    Pedig hozzárendeltem a gyáramhoz is és az építéshez is 1-1 hajót. Természeten a gyár mindjárt elkezdett olyansmit vásárolni, amire aztán ám nincs szükség. Úgyhogy el is vettem tőle egy rahedli lóvét.
    Jó lenne, ha 3.30-ban orvosolnák és jönne már a frissítés.
    Sejtem, miért kellhet annyi smart chip. Kell a drónokhoz és a rakétákhoz is.
    Amiből nagyon sok kell még, a turret component. Rendesen viszi a védelmi pont is és a hajókhoz is kell.
  • Jóózsf István #4249
    A Csörgő a CUB-é Az állomás a Free Family-é. Hogy miért lövik egymást nem tudom. Elméletileg nem ellenségek. Mégis időről-időre összekapnak. Egyszer annyira belelendültek, hogy én is ellenséggé váltam.
    1000 EC csak 2000 egységnyi helyet foglal. Annyi egy "M"-ben is van. (7000 körüliek) Amúgy én sem támogatom az ugrabugrálást. De ha mégis meggondolnám magam, akkor pont azt szeretném, ha önállóan tudnának a hajóim ugrani...
  • RJoco
    #4248
    Nem fogom kedvelni.
    JD legyen a játékban, ne ilyen hülyeség, hogy csak nav beacon-ra tudok teleportálni (jó, ez nem akkora hülyeség), de csak egyszer használatos, az esemény után megsemmisül a jeladó.
    Egy építőbe hogy fér el 1500 EC? A többi XL-t még nem néztem.
    De nem biztos, hogy mindegyik L-be elfér 1000 EC.
  • RJoco
    #4247
    Azért itt legalább eltalálta.
    Ha nem vacakolna a játék, akkor felvettem volna én is. De alapból nem fut a felvevőprogram.

    Amúgy én a Space Engineers-szel voltam így. A 3 órás videón kívül mindegyik csak bugról szól, ha jól emlékszem.

    Amúgy mit akart az a csörgős ottan? Mert nem az állomást megsemmisíteni, az is biztos.
    És felettébb gyengék voltak az állomás fegyverei is.
  • mumoka 2012
    #4246
    ajaj kijött egy durva mod íván dolgozik ott az eve nagyon megy úgy néz ki teleport kedvelni fog ja 'RJoco'
  • mumoka 2012
    #4245
    amúgy rájöttem a hiba forrására miért van ennyi hiba a játék ban ennek az embernek gond van a látásával nem jó a szemüveg 0:04 jobb alsó sarok.

    a bünös.
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.07.26. 08:44:30
  • mumoka 2012
    #4244
    tudod az a baj a németek nem tudnak magyar fejel gondolkodni olyanok mint a kis gyerek a szájukba kell rágni mindent. XD ez nagyon látványos lett a videó.
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.07.26. 08:28:37
  • Jóózsf István #4243
    Csak rászántam magam. Szerintem engem a jücsübön úgy tartanak nyilván, akik érdeklődnek a játék iránt, hogy: "A hülyegyerek, aki a hibákat keresi a játékban!"
    És tényleg szinte csak olyan anyagokat töltök fel, ami valami problémára mutat rá. Mert ugye így könnyebb elmagyarázni az Ego-nak, hogy mi is a gond...
    Beszéltünk minap a vaktában lövöldözésről. Na engem ezzel "szórakoztat" az éjáj. Sírni tudnék!
  • mumoka 2012
    #4242
    egyenként nem tudod kizárni ö-ket hogy minél jön a hiba? vagy lehet az alaplap ba van bibi
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.07.24. 20:21:11
  • mumoka 2012
    #4241
    akkor nincs választás valamelyik hardverben valami behalt de még működik nekem az előző gép ami volt ott a háló & hang kártya halót volt de még az sem csinált ilyent , igaz külön hang & háló modult vetem és működik most is talán a win 98 idején voltak ilyenek de az meg szokót volt .
  • Jóózsf István #4240
    "Az állomásom meg nem találta el." Pedig nemrég dícsértem, az éjájt, hogy milyen jól céloz, de valóban van egy hiba a rendszerben. Nálam is van, hogy a femili tükörben a split hajógyár konkrétan a hajó mellé lő!!!
  • RJoco
    #4239
    Az már a múltkor sem segített.
  • mumoka 2012
    #4238
    pro báj egy rendes friss telepítést csinálni mert ez durva ha ezt csinálja a gép.
  • RJoco
    #4237
    Most már csak úgy is kékhalálozik.
    Épp újra akartam indítani, mikor jött.
    Van fenn pár játék, melyek eddig is fenn voltak.
    Szóval ez nem lehet probléma.
  • mumoka 2012
    #4236
    neked mióta van fent ez a win 10 lemerem fogadni vagy 1000 játék van még a gépen az x4-en kívül a fiam van így néha mert nála win7 van és tényleg vagy 100-200 játék van fent és nem frissíti egyáltalán nagyon nehezen tudom rávenni ha elszállt a gépe hogy mit kell csinálni.
  • RJoco
    #4235
    Rendszerhiba, de mi?

    A forgolódással még ellennék. Ha unom, akkor beülök és majd én megcsinálom. Amúgy meg inkább a rendszerből is kimegyek.
    De az, hogy egy ilyen tetü hiba miatt kell a fél állomást újjáépítenem, az már sok.

    Idegességemben el is felejtettem írni, hogy arra is ideges voltam, hogy megint egy kanyi jelzés, annyi sem volt, hogy te idióta játékos, támadják az állomásod.
    Korábban kiszórtam egy rahedli lézer tornyot a kapu köré, ahova az állomás is épült. Ha nem látom, hogy hullanak, mint a legyek és nem cselekszem, akkor temethettem volna az állomást.
    A védés is jó vacakra sikerült. Épp egy HOP Wharf-ra dokkoltam, mikor mentettem. Már kiszálltam a hajóból, mikor észrevettem a bajt.
    Gyors átteleportáltam a csörgősre, mert az még a rendszerben volt. Ezerrel haladok a K felé, mire bezáródik a játék.
    Második próbálkozásra már nem dokkoltam a sárkánnyal, hanem az autópályán gyors odamentem és leszedtem a fegyvereit, meg a hajtóművet.
    A képek úgy készültek, hogy a K már nem mozgott. Az állomásom meg nem találta el.
    IS, OOS nem számított már.
  • RJoco
    #4234
    Beraktam az egyik rublikába a bogyót és kapásból egyértelmű lett, mert ahol eddig restricted volt és alatta a nevem, ott allowed lett és alatta a nevem.
    Az allowed meg már teljesen egyértelmű.
  • TokraFan
    #4233
    "Az ntoskrnl.exe mindig ott van"

    Akkor pedig esélyes, hogy rendszerhiba lesz...

    Az AI csapnivaló, szerintem a játék összes hibája elviselhető, kivéve ezt. Ez a forgolódás az agyamra megy nekem is, számos esetben azért nem csinálja amit mondok neki, mert előbb még forgolódik egy jót ahelyett, hogy mondjuk támadna, vagy dokkolna, vagy akármit is csinálna. Csak így játszhatatlan lesz a játék. De minek forgolódik? Keresi a...mit is? Pozíciót? Útvonalat? De mihez és minek? Az L/XL hajók dokkolásánál is néha rémes amit le tud vágni, főleg a lomhább hajókkal.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.07.24. 15:59:10
  • Jóózsf István #4232
    Szúúú-száááá!

    Ezt a restricted-et már annyiszor megénekeltem én is! Valahogy nem egyértelmű. Vagy lehet, hogy csak nekünk.
  • RJoco
    #4231
    Mára asszem elég is volt ebből.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Mi a jó isten búbánatára lő ez a szerencsétlen?!
    Az állomás 40%-a megsemmisült a hülye AI miatt. Nehogy már egy ilyen állomás ne tudjon elbánni egyetlenegy nyamvadt K-val! Ráadásul ott állt mellette!
    Oda kellett mennem és szétlőnöm a sárkánnyal a fegyverzetét. Közben hívtam a csörgőst, az szépen megállt 5 km-re tőle és ahelyett, hogy a fő fegyvereivel lőtte volna, elkezdett forgolódni a gyökér. Átmentem és rá nem sokra annyi lett a K-nak.
    Ennyire szarul, hogy a fenébe lehet megírni egy játékot?!
    Én meg azt hittem már, hogy játszható. De alapvető dolgok nem mennek.

    .

    .

    .

    .


    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2020.07.24. 13:33:35
  • RJoco
    #4230
    Megőrjít!
    Kétszer kilépett. Leállítottam, újraindítottam. Erre kékhalálozott.
    Az ntoskrnl.exe mindig ott van, de mindig más címmel.
    Már frissítettem a win-t. Na nem a 2004-es verzióra, csak az egyebeket. Frissítettem vagy 17 driver-t, amit egy erre szakosodott program javasolt és végzett el.
    És még mindig nem jó.
    Tegnap kétszer kékhalálozott. Mindkettő után pár másodpercre kikapcsoltam a gépet, majd vissza, utána órákat ment a játék.

    Közben fogom a fejem az angol tudásom miatt.
    Létrehoztam egy saját szabályt az állomásokra, hogy csak én kereskedhetem velük. Ezt olyan ügyesen megcsináltam, hogy lényegében csak én nem kereskedhettem velük.
    Most ezt orvosoltam és bevettem a hajógyártást is a szabályba, mert az új épülő állomáson elfogyott a HP, annyi hajómegrendelés érkezett.
    És felfedeztem a drónoknál egy új sort. Eddig nem volt építő drón készletre beállítási lehetőség. Most van.
    Adtam pénzt is az építkezésnek.
    Van, amit háromszor is megcsináltam, de azért végül sikerült mentenem a kékhalál előtt.