6893
Egosoft X4
  • Jóózsf István #3895
    Rosszul fogalmaztam. Nem váltasz, hanem döntöd a képet. Alkalmasint 90 fokban (Vagy bármennyiben) előre, vagy hátra közelítesz, vagy távolítasz, visszadöntöd. Máris "alacsonyabban, vagy magasabban vagy!

    Van olyan hiba, hogy inaktív kapu "aktiválódik" Néha megjelenik a hibajegyzékek között. Nálam nem volt még.
  • RJoco
    #3894
    Azt még akartam kérdezni, többször írtad, hogy felfedeztél mindent.
    Meg is kaptad érte az acsit?
    Mert nekem már nincs több aktív kapum, de mégsem kapom meg.
    Viszont inaktívom van még.
    És úgy vettem észre, hogy időnként aktiválódnak.
    Legalábbis az Argon Prime-ban lévő aktiválódott.
  • RJoco
    #3893
    A múzeum tényleg egy jó ötlet.
    Lehet, hogy majd én is csinálok egyet, hogy a jövő nemzedéke lássa, hogy ki éltek a területen, mielőtt kiirtottam volna őket.
  • RJoco
    #3892
    Mivel váltasz síkot?
    Mert nekem is gondom ez az építkezésben.
  • Jóózsf István #3891
    Ja igen. Amiért megnyitottam a sajátom. Sajnos a loadout-ra millió-egy találat lesz, de nem abban formában, ahogy neked kellene.
  • Jóózsf István #3890
    Szerintem már rá is jöttél. Síkot kell váltani és a közelítés távolítással tudsz operálni. Mármint ahogy jobbra balra el tudod forgatni, úgy fel és le is... Nem egyszerű és/vagy kézenfekvő az építési mód, de nem is olyan vészes. Kis gyakorlással "csodákra leszel képes!" Talán azt is ki merem jelenteni, hogy könnyebb, mint a FO4-ben!
    Egyetlen egy trükk van benne, amit nem említenek sehol. Vagy legalábbis nem verik nagydobra. Egy elemet bárhova le tudsz tenni, nem kell kapcsolódnia. Ez teljesen egyértelmű, amíg a telekhatáron belül maradsz. De kívül is le lehet átmenetileg.: Egy hosszabb (kb egy másodperces) bal klikkel. Akkor beforgathatod és a helyére húzhatod...

    Az XML szerkesztésre tudom ajánlani az UltraEdit-et. Nem ingyenes, de biztos megengedik, hogy pár művelet erejéig kölcsönvedd.
    Amikor én utoljára néztem az enyémet, kétmillió sor felett jártam. Nem vicces! Ráadásul virágnyelven beszélnek benne. Lehet, hogy a loadout kifejezésre egy találatod se lesz. De nem akarom elvenni a kedved. Mindenképp érdemes belenézni. Próza cseresznye!

    "És összehasonlítanám az új mentes ugyan azon részével."
    Nem nagyon vannak benne szabályok, van némi felfedezhető rendszer - struktúra, de eléggé ad-hoc jellegű. Az is befolyásoló tényező, hogy a világegyetem melyik részén vagy épp. Hogy látod-e az ojjektumot, vagy sem. Amikor a ribörszben mindenféle huncutságokat követtem el, (Gyár odébbtolása, mert belelógott az autópályába...) az sem volt mindegy, hogy IS, vagy OOS voltam!
    Azóta kicsit elfajultak a dolgok.


    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.06.18. 18:28:27
  • TokraFan
    #3889
    XML editálás nem egyszerű. 600Mb, több százmillió karakter, SSD-ről is hosszú percekig tart mire bármi megnyitja. De legalább már értem, miért ment 40 másodpercig.
  • TokraFan
    #3888
    Jó ötlet, megnézem az XML-t! (Ha már Ribörszben kimaradtam ebből :-D)

    István
    Persze, majd felveszek valakit idegenvezetőnek...:-) Szeretek építeni, a Fallout 4-ben, Subnautica-ban is rengeteg időm elment vele. Apropó: Station építési módban, hogyan lehet le/fel navigálni? Az A,W,S,D az előre/hátra/jobbra/balra, az egérgörgővel tudok zoomolni, a jobb egérgomb nyomvatartásával tudok forgatni. Na de mivel tudok le/fel menni? Controls-ban sem találram rá kiosztást. Most a HQ-nál jött elő először, hogy ez gond, mert az L/XL dokkokat egészen a telek aljára akarom tenni, de nem tudom rendesen oda vinni a kamerát, mert a kocka közepének magasságában tudok csak forogni és jobbra/balra/előr/hátra menni.
  • Jóózsf István #3887
    Úgy értettem, hogy a foglalni kívánt hajó infopaneljén a legénységi listára nézz rá ami ebben a videjjóban biztos nem történt meg. Ahol kiadja név szerint, hogy ki tartózkodik a hajón!
    A tornyok nálam is rakétavédelemre vannak állítva. Feleslegesen ne lődözze az áldozatomat. Még a végén lelövi a javítódrónokat!

    Tokrafan!
    Én is inkább videón szoktam prezentálni. Lényegesen egyszerűbb, mint pocsék angolsággal magyarázni!
    Egyszer megjegyezték, hogy elég furcsán beszélem a nyelvet (Diplomatikusan fogalmaztak) Megnyugtattam őket, hogy hogy egyáltalán nem beszélem a nyelvet!
    Ez más területeken is be szokott jönni. Amikor el kell intézni egy ügyet, de nem ismerem a metodikát, szoktam előre szólni, hogy "turista vagyok!" Onnantól sokkal előzékenyebbek az emberek. Próbáljátok ki.

    "Elkezd valami más ablakot kapcsolgatni" Ez olyan mint egy pozicionálási hiba. Nekem ilyen a steam kezelőfelületen volt, (Játékon kívül) amikor nem az egérmutató alatti dolgot aktiválta.
    A befagyás már más tészta.

    A múzeum nem annyira elvetemült ötlet. Tárlatvezetés is lesz?

  • RJoco
    #3886
    Én biztos belenéznek a mentésbe. Elsősorban a loadout-ra kérésnek rá.
    És összehasonlítanám az új mentes ugyan azon részével.
    Nem kerül semmibe és hátha találsz valamit.
    Vagy majd remélhetőleg megoldják a fiúk, ha beküldőd nekik.
  • TokraFan
    #3885
    Köszönöm, rendes tőled a szándék! Minden mást elnéztem eddig, de ez így gáz, hogy nem lehet megoldani, be fogom majd küldeni nekik, csak lelki erő kell, hogy összeírjak mindent. Akarok csinálni egy videót is, hogy szemléltetni tudjam, mert úgy egyszerűbb mint írogatni kilométeres leveleket.

    Jocó
    A jobboldalinál jött elő a hiba, de azóta a normál helyén is ezt csinálja. leszámítva azt, amikor a jobb oldali gombra kattintva -már bebugzott állapotban- a térképen elkezd valami más ablakot kapcsolgatni. Ez utóbbit csak a jobb oldali gomb csinálja, a baloldalon a szokott helyén lévő nem. Az csak szimplán befagy a Loadout-ra klikkelve.

    Más: Nem röhög, de elkezdtem csinálni egy "múzeum állomást". Rengeteg 6S3M luxury dock + egy csomó L/XL pier dock, ahol majd el fogok helyezni minden létező hajóból 1db-ot. Értelme nincs, de unalmas perceimben elleszek vele... Valami dizájnos állomást is kerítek köré...Ez a jó ebben a címben, hogy szinte bármit meg lehet csinálni...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.06.17. 21:47:52
  • RJoco
    #3884
    De nem gondolod, hogy a fejlesztők majd a mod nyűgjeit is kijavítják?
    Még a játékot sem tudják maradéktalanul hibamentesre csinálni!

    Tokra: A bal oldali info panelnél is gondjaid vannak, vagy csak a jobbnál?
  • RJoco
    #3883
    Nekem mondod a pajzsot?
    Először egy K-n csináltam a dolgot és igencsak meglepődtem. Lehet, hogy van még valami belső kondenzátor és ez csak a generátor. Mint a neve is mutatja. És ugye a kondenzátort tudod 70%-kal is tuningolni akár.
    A korongokat direkt lőttem. Nagyjából mindent céltudatosan lőttem, de most elmaradtak a robbanások.
    Párszor ránéztem a legénységi listára, nem tudom, hogy a végén is volt-e.
    Az biztos, hogy a veteránok már nem igazán pusztulnak meg. De javítósokból is szokott maradni.

    Én nem másért, ezért a hangért szeretem a ratatát. Ilyet a pulse nem tud. A sörétesnek viszont egy idő után már zavaró a hangja a toronyban. Bár nem ezért van kikapcsolva.

    Ma fülessel hallgattam a játékot. Minőségi fülessel. Nagyon durva volt. A minihifi közel nem adja vissza. Mindenképp meg kell csinálnom az erősítőm, mert a nagy hangfalak azért visszaadják.
    De az a baj, hogy a füles mégiscsak közvetlenebb.
  • Jóózsf István #3882
    Jó volt végignézni kényelmesen.
    Furcsa volt, hogy négyszer is sikerült kiugrasztanod néhány embert a hajóból. Legközelebb majd nézz rá a legénységi listára, hogy konkrétan kik voltak azok (Szerelők, vagy katonák)
    Tudatosan lőtted a paláston azt a korongszerűséget?
    Ki kellene tapasztalni minden hajón, hol vannak ezek a pontok, amik támadása "jótékonyan" hat a legénység idegeire!
    A lepattanó lövedékekkel nem nagyon erőltették meg magukat a fejlesztők. Most láttam ilyet először. Meg ugye volt a ribörszben is, de csak a shotgun-hoz!

    Szeléna ugyan elég gyors hajó, de azt kell mondjam "FELECSD EL!" Halálos, hogy ennyit kell várni rá!
    Neked egy jól feltápolt Leopárd kell! Hidd el, ha csak egyet csinálsz belőle és nem használod másra a modot, akkor is megéri. Az én foglaló gárdámban is van egy a Mirandák mellett.
  • Jóózsf István #3881
    Azt a kérdést azért szívesen feltenném a fejlesztőknek, hogy ha így lerobbantod a pajzsát egy hajónak, akkor hogy-hogy utána még van, és még le is kell lőnöd? Ezen meglepődtem csöppet!
    Mert ahogy én csinálom, úgy hiteles, hisz mire végzek a felszíni elemekkel a "mellé" menő lövedékek szépen leszedik a pajzsot. És csak akkor szoktam magát a generátort egy rövid sorozattal elintézni. Ha lemerültek, már nem kell neki sok!

    Ui.: Ezt a ratata hangot nagyon eltalálta az EGO. Ugyan szintén nem hiteles, de kit érdekel, ha jó hallgatni!
    Utoljára szerkesztette: Jóózsf István, 2020.06.17. 20:05:01
  • RJoco
    #3880


    István: Értem, de most már mindegy, mert sajnos az építési sorrenden nem lehet változtatni.
    Amúgy rengeteg állomást építek mindenkinek és most már nem kell hozzá vennem semmit.
    Bár az okostéglára akkor is várnom kell, mert éppen most fogyott el és lassan gyártja.
    Nem csak az melós állomásokhoz megy, hanem a sajátomhoz is viszek.

    Nvidium: A Teladi Trading Station megveszi, de nem tudom, hogy milyen gyorsan dolgozza fel. 500-560 Cr között mozog az ára. Egy Crain-nel a legmagasabb áron 3,2M.

    A hajótervrajzokkal nem kívánok sokat pepecselni. Megkeresem az adott hajót és EMP.
    Kisebbekkel már más a helyzet, mert mozgó hajót elég nehéz EMP-zni és szkennelni. Amint kiszállok a székből, a hajó megáll. Eltűnik a "tömegvonzás". Elég gáz, de sajnos ez van. Néha akkor is megesik, mikor a székben ülök, de épp a térképet csesztetem. Aztán nézek, hogy hol a nagy vontatóm...
  • mumoka 2012
    #3879
    pedig kéne mert mod nélkül a játék használhatatlan .
  • Jóózsf István #3878
    Apropó! Ha már bejáratos vagy az ego fórumba, le is jelenthetnéd! Így kezdd.: [3.20 Release] Bla-bla-bla Loadout panel.
    Előfordulhat, hogy kérni fognak egy mentést, amit akár magadtól is csatolhatsz automatikusan. Csak olyan mentést készíts, amiben nincs egyetlen mod sem! Mert azt azonnal visszab.sszák, hogy ők nem fognak a kedvedért modokat telepíteni. Ami ugye jogos. Volt már olyan, hogy egy szinte egyedi problémát nyafogtam be nekik és foglalkoztak vele...
  • Kaziking
    #3877
    Nálam is beszart az utolsó mentés rendesen. eltüntette a folyamatban lévő küldiket, a spliteknek kellett volna flottát szállítani meg a BUC nak megépíteni a hajógyárat, ezek nincsenek sehol. egyszer már jártam igy az argon vs xenon végén a flottaszállításnál tüntette el a küldit, de akkor nem érdekelt nagyon. 1 másik bug, betöltés után áll az összes hajó, mind! a sajátjaim is meg az összes npc is mintha pause lenne de nem. amik újonnan készülnek hajógyárban azok mozognak csak. És nem is lehet őket mozgásra bírni csak úgy ha új kapitányt nevezek ki.
    DE miután betöltöttem még 1 x ugyanazt akkor rendbe voltak, mozogtak a hajók. hát érdekes :)
  • Jóózsf István #3876
    Visszagörgetés?
    Engem is kirázna a hideg, ha csak néhány órát is újra kellene játszanom, mert annál gyűlöletesebb nem létezik amikor duplán dolgozik valaki önhibáján kívül. De egy komplett újrakezdésnél jobb!
    Sajnos semmi frappáns nem jut eszembe, hol kellene keresni a mentésben. Pedig még segítenék is kigyomlálni...
  • TokraFan
    #3875
    Úgy döntöttem, egyelőre nem érdekel és megpróbálok a Loadout nélkül létezni. Ha nagyon nem fog menni, akkor jöhet a cheat-es megoldás, igazából más ötletem nincs.

    István
    Igen, új játéknál működik a gomb. Szóval beírt valami katyvaszt a mentésbe...
    Na megyek, mert éppen készül elvinni a vihar a házamat...
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.06.17. 17:28:07
  • Jóózsf István #3874
    Mondanám, hogy egy jó xml szerkesztővel... De az elég kuli munka lenne. És egy óvatlan mozdulattal pont hibát is visszacsempészheted...
    Kicsit kiestem a képből. Azt próbáltad, hogy újat kezdesz? Mert azt tulajdonképp büntetés nélkül megteheted, csak a tesztelés miatt, hogy a hiba jelen van/lesz-e az üres játékban is. Van elég mentési hely!

    Jocó!
    Az okostégla nem rossz, de csak az építkezésekhez kell. Az apróságok jobban pörögnek. Nem véletlenül javasoltam azt.
    Az majd inkább akkor jön jól, amikor te építkezel és nem kell kiadni érte pénzt, vagy várni rá.

    A napokban levettem a hajóárakat 50-65%-ra mert furcsa volt, hogy senki nem akar hajót építtetni nálam. Így rögtön lett minden (6) hajóügyárban megrendelés. Hogy Viku szavaival éljek.: Tök mindegy mennyiért adom, mert a termelési lánc elejéről én állítom elő az összetevőket. Tulajdonképp INGYEN VAN!
    Szóval, inkább az apróságok és ha ott tartasz akkor rábiggyeszteni egy-egy dokkot. Onnantól már neked sem lesz anyagi gondod! Illetve de. Megszerezni a hajók tervrajzát... Az még elég fájdalmas!
  • RJoco
    #3873
    A Reunion-nál nem volt gond újrakezdeni, mert kb. a semmivel meg lehetett csinálni a sztorit. Nem tudom, hányszor csináltam meg, de egy idő után 8 óra játékidővel már megvolt.
    Itt meg most rakjak össze két hatalmas/méregdrága sereget ajándékba. Addig meg malmozás van. Illetve nagyon sok idő elmegy.
    Ezt én sem szívesen kezdeném újra.
  • RJoco
    #3872
    Egy Claytronics gyárat akarok felhúzni és erre bővíteni minden egyebet. Úgy néztem ez elég drága cucc, elég sok is kell belőle.
    Mostanában nagyon ritka, hogy 2000 alatt venni tudjak. Szerencsére a HQ-n elindult a gyártása, de egy modullal elég lassú.
  • TokraFan
    #3871
    Az jól hangzik!
  • mumoka 2012
    #3870
    hát a 2018 modok is menek a 3.20 98% ba még ha nincs upolva a-kor is
  • TokraFan
    #3869
    Most 12 modot használok, és őszintén, de lassan élni se tudok a nagyrésze nélkül. :-)
    Egy bajom van a modokkal manapság, hogy a játékokat szokás lett évekig fejleszteni, így sok modot időközben elhagy a készítője és nem kompatibilis az újabb verziókkal. 3.10-ről 3.20-ra nekem egy mod se szállt el, de tartok tőle, hogy a Terran DLC-vel egyik másik repülni fog, főleg, ha közben a készítője ráun a játékra és a modjára is, nem uppolja tovább.

    X3-nál is akkor éltem ki magam mod ügyileg, amikor már nem jött több patch a játékhoz. Ami az utolsó verzióval ment, azokat szinte mindet feltettem. Sajnos volt pár, ami nagyon kellett volna de az AP-vel már nem működött.
  • mumoka 2012
    #3868
    ceptor
  • mumoka 2012
    #3867
    az a hajó tuning nélkül veri az eve legjobb reptorját .
  • mumoka 2012
    #3866
    xd a-nál tényleg lobog a hajad ha mész vele.
    Utoljára szerkesztette: mumoka 2012, 2020.06.17. 14:56:03
  • Caliph
    #3865
    gyűjtsétek csak a hasznos modokat ,hogy majd úgy tudjak indulni hogy a jobbakat felrakom magamnak én is :D :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.06.17. 14:33:04
  • mumoka 2012
    #3864
    ezt amit le írtál max 3 perc alatt megoldható van 1 olyan mod ami gyorsítja az építést & van a játékba 1 hajo ami megy 7500 a neve nodan small hajó tele rakod advanced probal és az megold minden térkép gondot 3 sec alatt xd.
  • TokraFan
    #3863
    Ilyen típusú játékokban nem szeretek újat kezdeni, mert ahhoz már nincs türelmem, hogy amit hetek, vagy akár hónapok alatt egyszer már kijártam magamnak, azt ismét kezdjem elölről. Már agyatlam azon, hogy összeírom mik vannak a birtokomban, kezdek egy újat és ezeket becsítelem szépen magamnak, de ez sem old meg mindent, mert az állomásokat újra kéne építeni, a rendszereket ismét felfedezni (bár arra lehet, hogy van cheat ami láthatóvá teszi az összeset, mivel már mindent felfedeztem). Így nem buknék annyi időt. Csak kérdés, hogy meddig működne, mert most is minden ok nélkül szállt el...
  • mumoka 2012
    #3862
    újra kezdés én meg sem tudom számolni mióta meg jelent a játék hányszor kezdtem újra de pár 100 tuti van már
  • Jóózsf István #3861
    Építs egy komplexet ami hasznos holmikat termel: Drón, fegyver, rakéta összetevő, deszka, és így tovább.
    Amit a 3859-ben leírtál, majdnem mind elérhető máshonnan. Vagy később már eszed ágában se lesz buzgerálni! Nem gyors pénz, inkább hosszútávú befektetés!
  • TokraFan
    #3860
    A foglalást eddig még nem erőltettem, de akkor nem tudom, így mi lesz??
    Új játékot nem fogok kezdeni, ahhoz már túlságosan sokat haladtam. Most kicsit lehet, hogy elment a kedvem az egésztől...

    István
    Nem értem miért néz ki így, a fekete festésen nálam direkt jól mutatnak a fehér logók...Ez is rejtély!
  • RJoco
    #3859
    A Loadout panel nagyon fontos és hasznos panel.
    Főleg foglalásnál.
    A hajó szkennelése után a Crew-nél meg tudod nézni, hogy milyen a legénység. Ebből már lehet következtetni, hogy milyen nehéz lesz a foglalás.
    A Loadout panelon meg tudod nézni a felszerelést. Így már lehet fogalmad arról, hogy mennyit fog érni a hajtómű.
    De a legfontosabb, hogy megtudod, mennyi lézer tornyot tartalmaz, amit előszeretettel ki is pakol foglalásnál.
    Azt is megtudod, hogy milyen fegyverzet és pajzs van rajta. És mennyi.
    Így folyamatosan figyelemmel tudod kísérni, hogy lelőttél e mindent vagy még érhet meglepetés.

    Ha nem foglalsz, akkor is van szerepe. Pl. egyszerűbb és gyorsabb a tornyoknak utasítást adni, hogy pl. azt lőjék, amit te. Vagy mindent lőjenek. Esetleg kapcsoljanak ki.
    Emellett nagyon hasznosan (ha előbb tudtam volna...) vissza lehet hívni a szállító drónokat. Így nem fogod elhagyni őket és téblábolni sem fognak a hajó körül.
    A javító drónokkal ez nem kivitelezhető sajnos. Azokat vagy elhagyja az ember vagy a javítás végeztével visszatérnek.
    A védelmi drónoknak is adhatsz innen utasítást, ha vannak a hajón.
    Emellett a fegyvercsoportokat is itt tudod beállítani.
    Bár nagyon ritkán használtam eddig én is, mostanában egyre inkább rászokok. Hasznos oldal.
    Igaz, hogy én mindig a bal oldalit használom, az áll kurzorra.
    Átvinni a jobb oldalra amúgy is sok idő nekem. Ilyen szempontból 1 monitor jobb, mint 3. De a látvány...
  • RJoco
    #3858
    Éreztem én, hogy kelleni fog még ez a mod is.
    Ha van elég könyvünk, akkor kapásból ki lehet fejleszteni 5 csillagosra.
    Persze ez jó sok könyv.
    Viszont elhasználja a másik modban megvásárolt könyveket.
    Még jó, hogy a Teladiknál tudok állomásokra teleportálni, szépen körbe is járom őket, hogy legyen elég könyvem.
    Közben beszerzem a festéseket is.
    Mindenhol találok valami újat :)
  • RJoco
    #3857
    Ez lehet, hogy mégsem lesz olyan egyszerű.
    Eddig még nem tudom, hogy lehet a katonákat fejleszteni.
    A pilótákkal nincs gond.
    Viszont korlátozott számban kapható a kereskedőnél is az oktatóanyag.
  • RJoco
    #3856
    Keresgéltem és találtam valami hasznosat.
    Nem kell többet a könyvekre vadászni, meg is lehet venni őket.
    Bár fenn van az automatikusan fejlődő mod is, de nincs türelmem kivárni.
    Akarok egy Rattlesnak-et foglalni, de nincs 3 hajónyi katonám.
    Így 100 milla környékén nagyon megálltam. nem igazán sikerül továbblépnem. Mindig elköltöm, aztán mindig visszajön és ennyi.