7903
Space Engineers

Katt a képre
  • laci4321
    #4430
    Egyébként én is észrevettem laggolásokat, bár azt hittem ez a plusz betett modoknak köszönhető. Vagy lehet nem tévedek és annak is köszönhető egy kicsit :D Bár még épp csak ott tartok hogy megépítem az első bányászhajóm...
  • reaper5687
    #4429
    Én is a Stable verziót használom, de nálam nincs lassulás, bár most nem is bolygón vagyok. Viszont végre működik a safety lock a rotorokon, és pistonokon rendesen.
  • RJoco
    #4428
    Nem tudom, hogy kinél mi a helyzet, de a tegnapi update óta rosszabb lett a játék. A szerver crash-sel, ha be akarok lépni, a világomban meg össze vissza ugrál a szim.sebesség, mint amikor akad a játék, mert kevés a gép.
    Ha ez nem csak nálam hiba, akkor ennyit a stabil verziós frissítésekről...
  • RJoco
    #4427
    Elvileg 37 darab nagy hidrogénhajtómű kell a lebegéshez 1G-nél. Szóval, ha meg is akarsz állni, akkor ennél több kell.
    Jó ez a rajz. Ezt eddig én sem tudtam, igaz, nem is sokat foglalkoztam gravitációs hajtóművel.
  • reaper5687
    #4426
    Hmm, jó ezt tudni, nem bonyolult, elég jó voltam mechanikából, csak nem gondoltam volna, hogy ez is le van programozva.
    Mindenesetre akkor akár gyors fordulásra is jó lehet egy kellően kihelyezett mesterséges tömeg, körberakva grav genekkel, és attól függően bekapcsolni egyet, hogy merre akarok fordulni. Persze nagyobb poén lenne, ha ezt a hajó nem bírná el, hanem megrepedne, szétszakadna, mert ilyen forgató nyomaték ekkora súlyra tuti nem egészséges :)
    Amúgy kicsit kár, hogy mindig moddolnom kell, ha száguldozni akarok, nem is értem miért nem tudnak a fejlesztők berakni minden lényeges elemből tiered verziókat. Nem kell semmi extrát csinálniuk, csak lemásolni a már meglévőket, és átírni pár értéket, meg jó drágává tenni a gyártásukat. Gondolok itt thrusterekre, gyrokra, reaktorokra, fegyverekre. Tényleg nem lenne nekik nagy meló, de sokat dobna a dolgon. De legalább akkor az űrben van megoldás a gyorsabb haladásra, mert bizony még a moddolt thrusterekből is kell jópár, ha elég nagy a tömeg, azok energiaigényéről nem is beszélve.
  • laci4321
    #4425
    Na igen, a bolygó légkörébe érve úgy lezuhannék a hajóval mint egy darab kővel :D
    De az igazság az, hogy 22 millió kg-ot nem tudom mennyi hajtóműbe és hidrogénbe kerülne levinni a felszínre, vagy esetleg el is hagyni a bolygót, szóval úgy voltam vele hogy űr hadihajót építek, a légkörben majd mozgok valami kicsivel amit a hangárban parkoltatok :) Mondjuk a WASP vadásszal :)

    De ha azt nehéz volt megérteni akkor jajj erre mit mondasz majd: :D
    Arra viszont oda kell figyelni, hogy minden egyes virtuális tömegnek (egy mesterséges tömeg blokk 50000 kg virtuális tömeget hoz létre) saját tömegközéppontja van! Míg az egész űrhajó valódi tömegének csak 1 db középpontja van.
    Ez azt jelenti, hogy ha a hajó orrába tennél mondjuk egy mesterséges tömeget és azt nyomnád lefelé mesterséges gravitációval, akkor a hajó inkább csak forogni fog lefelé. A giroszkópok megpróbálnak ellenállni ennek a forgásnak, de nem könnyű.

    A tervezéskör amire ügyelj, hogy a virtuális tömegközéppontok eredő középpontja (átlaga) és a hajó valódi tömegének középpontja a haladási irány egyenesére essen. (ha pl. előre haladsz, akkor mind felülnézetben mind oldalnézetben!)

    Mivel ezt visszaolvasva még én is nehezen érteném meg, pedig én írtam, csináltam hozzá rajzocskát :D
  • reaper5687
    #4424
    Vagy 5x el kellett olvasnom, hogy megértsem, ez aztán nem semmi, nagyon nagy ötlet, ezentúl ezzel fogok szórakozni, hogy ilyen "rejtett" hajtóművet próbálok majd csinálni. Kár, hogy small shipre nincs gravgen, persze nekem van fent olyan mod amivel van, hehe :D
    Egyetlen hátrány, ha még mindig olyan mint régen, hogy bolygó gravitációs mezőben gondolom nem működik, mert ott semmilyen artifical gravity nem működik, illetve ez régebben így volt. Pedig lehetne simán csinálni vele lebegő szigeteket, stb :D
  • RJoco
    #4423
    Hogy mik nincsenek, nem semmi meghajtás.
    A gyorsulás sajnos eme szim.sebesség mellett nem érzékelhető igazán. Már rég volt, hogy így lement a sebességem. Megszoktam nagyon az 1-et.
    Gondolom ezért is olyan a fordulása is, amilyen.
    És most már értem, hogy miért kapcsolgatta mindig ki/be a hajtóműveket jó gyorsan. Azt hittem, bug.
  • laci4321
    #4422
    Tettem rá 10 db kis hidrogénhajtóművet minden irányba, de igazából ez csak arra jó hogy megállítsa a hajót ha elszabadulna a gravi szkript :D Egyszer előfurdult hogy elkezdte rángatni a hajót (a folyamatos, napi 4-5 órás üzemelés alatt, 5 napon át - kb akkor integráltam a hajóba), na gondoltam akkor a biztonság kedvéért legyen egy kis normál meghajtás is.

    Rájöttem miért lassult be a fejlesztés végére 5-10 percre a beillesztés. A gépem egyszer csak elkezdett haldokolni, egy új világ indítását nem tűrte el, gyakorlatilag perceket tudtam csak játszani mielőtt kiírta hogy „bocs öreg, kifogytál a RAM-ból” és a felbontás 800x600-ra lement és minden zöld lett, kilépett a játékból, az asztalon viszont semmi ikon. Szóval most rendszerrakás :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.07.14. 16:28:30
  • laci4321
    #4421
    Gravitációs hajtómű :)
    Van 6 db kis ionhajtómű a 6 irányba. Mivel közvetlenül nem olvasható ki a hajtóművek energiafelvétele, máshogy kell megtudni hogy mennyit fogyasztanak éppen: A szkript folyamatosan kapcsolgatja ki őket (nem egyszerre hanem egyesével) aztán be, és figyeli a hajó teljes áramfelvételét a kikapcs előtt és után. A különbségből meghatározza hogy mennyire megy a hajtómű és olyan erősre veszi az azonos irányba néző grav. generátort. Az pedig hat a mesterséges tömegre. A hajó 22 millió kg-os tömege ellenére is 5-7 mp/s2-el gyorsul, vagyis kb. 15-20 mp alatt 100-on van, minden irányban! Ehhez azért nem kevés hidrogénhajtómű kéne :D Nem sok helyen lenne páncélburkolat :D
    De így is kicsire hagytam a meghajtásért felelős termet, ha hagytam volna neki több helyet akkor akár 10 m/s2 is elérhető lehetne simán. (10 mp alatt 100-on) Közben meg semmi hidrogénfogyasztás nincs ugye, ionhajtóművekkel összehasonlítva meg töredék annyi (olyan ötöde asszem) áramot használ fel ez a meghajtási rendszer. És ugyan olyan jól irányítható, WASD-vel használható, észre sem lehet venni hogy gravitációs hajtómű :) Beállítottam minden egyes generátort, így a gravitációs mező csak az üvegfolyosón kívül, közvetlen a mesterséges tömegek körül változik.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.07.14. 16:11:13
  • RJoco
    #4420
    Kb másfél perc volt, míg betöltötte a BP-t, majd még két perc, míg letette a hajót.
    A sim speed leesett 0.4 alá kicsivel és hiába kapcsoltam ki a program blokkokat (mondjuk csak azokat, amiknek 'progr' volt a nevükben), nem javult a sebesség. Nem hiszem, hogy a scriptek okozzák, inkább a hajó mérete és blokkjainak száma.

    @laci4321: Grat a hajóhoz!
    Szép, nagy, jól bejárható és az a sok minden, amit beállítottál, hát nem semmi.
    A mesterséges tömeg miért van benne?
  • reaper5687
    #4419
    Én erre a részre gondoltam, bár lehet van ilyen a community buildek alatt is, én nem találtam, ha meg nem jó helyen vagy, akkor csak átrakják máshova. Performance heavy worlds wanted!
  • RJoco
    #4418
    Szerintem a legjobb, ha a fórumukon keresel egy megfelelő topic-ot (asszem van is teljesítményre kiemelt topic) és oda írsz és linkeled a hajót.
  • RoboKutya78
    #4416
    Itt van a játék kontaktja hátha valamelyik emalen elküldik a közvetlen kapcsolatot
    http://www.spaceengineersgame.com/contacts.html
  • laci4321
    #4414
    Na hát én elküldeném szívesen, hova kell nem tudod véletlen? :D
  • reaper5687
    #4413
    Nem vicceltél, tényleg megeszi a gépet. Viszont nagyon tetszik a vas, jó elrendezés, bejárható minden folyosókkal, stb. Kár, hogy még empty spaceben is használhatatlanul lassú lesz tőle a játék, talán el lehetne küldeni Keen-nek, mindig keresnek olyan világokat, ami eszi a sim speedet, hátha egy ilyennel is tudnak valamit kezdeni.
  • laci4321
    #4412
    A hajó amúgy 11 különféle szkriptet futtat egyszerre, de néhány szkript többszörösen is használatban van. A függőleges rakétakilövő (homing script) például 8-szor, míg annak a segéd szkriptje is szintén 8-szor szerepel. De ez csak maga a kilövés, a siló ajtajának kinyitása - bezárása, lcd panelre a kilövés állapotának megjelenítése, welderek és projektorok bekapcsolása és kikapcsolása időben ezek mind-mind újabb 8 darab Easy Automation 2.0 szkriptet igényeltek. (Minden silót külön, függetlenül vezérelni lehessen) Minden rakétának tehát 3 db szkript kell. Megtehettem volna hogy a 8 rakétát csak egyszerre lehessen kilőni, külön-külön ne, akkor nem 24, hanem csak 10 programozható blokk kellett volna) De akkor ha az egyik rakéta beragad, aztán kap még egy kilövési parancsot, akkor lehet is javítani a hajót...
    Az EA 2.0-t használtam fel a legtöbbször, de nem csak őt használtam többször is. Összességében legalább 40 programozható blokk egyszerre - ha nem több - ahhoz, hogy minden működjön :) Plusz még hozzájuk vagy 60 timer blokk.

    Amúgy ennél a stabil verziónál mókoltak valamit hogy „gyorsabb legyen” a blueprint beillesztés. De szerintem valami el lett cseszve, mert a kis hajók megvannak hamar az oké, de a nagyok valami bitang lassan jutnak el a beillesztés végéig. A tavalyi hajóm is ugyan ekkora, sőt nagyobb egy kicsit (sikerült méretet is csökkentenem egy kicsivel most) mégis sokkal gyorsaban be tudtam illeszteni akkor amikor készítettem. Most még nem próbáltam, de szerintem az is bitang lassan menne.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.07.14. 13:16:41
  • RoboKutya78
    #4409
    ahogy láttam kapásból 3 4 script biztos dolgozik a hajón.
    Gondolom van autolcd akkor ott a hajótérkép rendszere, gondolom a világítást is scriptelted külön illetve a torpedó készítő is egy komoly rendszer.

    Azét mert nem játszom annyit ezzel a játékkal mint szeretnék azért figyelem a vele játszók tevékenységeit és ha valami komolyat kreálnak nem hagyom szó nélkül:)
  • RJoco
    #4408
    Hát nem pici a hajó, nem csoda, hogy sokáig tart betenni. Délelőtt remélhetőleg meg tudom majd lesni játékban is.
  • laci4321
    #4407
    Robokutya nagyon szemfüles vagy, még azelőtt kommenteltél mielőtt egyáltalán befejeztem a leírás szerkesztését :D

    Hát jó 2 hét volt teljesen elkészíteni a hajót, amiből 1,5 hét volt a funkciókkal való felruházás :D Valami nem volt jó - gondolkodás - kis átalakítás - valami megint nem volt jó, írni a szkript készítőjének - megcsinálni ezt, azt amazt..... :D De végre elkészült ez is. Ahogy a hajó első, tavalyi verziója is kb. ennyi időt követelt meg tőlem, úgy ez sem volt kis munka. De elkészült VÉGRE a Cutting Principle MK2 szerintem elég jó kis vérbeli csatacirkáló, melynek irányítására tényleg elég 1 ember is! :) (A név egyébként a GalCiv III-ból ered)

    Kicsit szimulációs sebesség romboló lett :D De ha kikapcsolom a rekatort, leáll minden funkció, mintden szkript, akkor kapásból helyreáll a szim. sebesség :D Ha megnézitek a steam oldalt, láthatjátok hogy van minek leállnia :)
    És a tervrajz beillesztése is valamiért nevetségesen lassú, van hogy 10 percet várhatok mire végre lerakja a helyére a hajót a játék, nem tudom ez miért lehet, elég durva :D
  • RoboKutya78
    #4406

    laci4321 szép a csónakod amit megosztottál:)
  • RoboKutya78
    #4405
    Jeleztem Moder kollégának hátha rákap az ötletre:)
  • RoboKutya78
    #4404
    Skacok van egy játék most indult
    Elvileg facebokos játék a pixelportálon keresztül jutottam el hozzá
    Elképzelhető hogy hamarosan találkozni fogunk ezekkel a blokokkal a játékban
    https://galacticjunkleague.com/ néven futó szösszenet.Szívesen építhetnék ezekkel a blokokkal itt is:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.07.13. 16:58:05
  • RJoco
    #4403
    "fixed impossible to move issue during lock on merge block by landing gear"
    Lehet, hogy javították a bugot?
    Egyenlőre csak DEV verzióban.
  • kipeti
    #4402
    flotta nem lesz de 1vs1 nagyhajóban benne vagyok majd augusztusban
  • RJoco
    #4401
    Akkor jó, akkor folytatom és majd valamikor összemérjük a flottát.
  • RoboKutya78
    #4400
    az tuttkó bár a régi asztal formájú szörnyet is éppen hogy körbe tudtam sétálni:)
    Még ugyanilyen állapotban hever az tervezőasztalon és várja a feltámadást:)
    Azt se tudnám mit csináljak belőle ha futna rendesen a játék

    Mostanság szüneteltetem is a játékot a meleg miatt
    inkább csak wotozom meg dotázom ha kedvem van rá
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.07.07. 20:52:54
  • RJoco
    #4399
    Hajaz egy Destiny-re.
  • laci4321
    #4398
    Robokutya, szerintem ha modok nélkül is, ha be lenne téve egy ekkora hajó a világba, a laptopod szörnyet is halna :D
  • RoboKutya78
    #4397
    háát.... a videóból ítélve szőrszál mentén dolgozott:) kissé laggolós lett.
    bár a módmennyiséget nézvén többet bír a vasa mint nekem.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.07.07. 20:40:41
  • laci4321
    #4396
    Kb olyan lehet a tervezője, mint te Robokutya, vagyis hogy kibírja a laggolva játszást idegileg :D
  • RoboKutya78
    #4395
    vajh hogy állsz neki egy ilyet kigondolni
    Kockás papíron tervezel? egy kocka egy blokk alapon?
  • RoboKutya78
    #4394
    Ez brutálisan szép cuccli
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=531319118&searchtext=
  • kipeti
    #4393
    Már most is van értele survivorban játszani,de az biztos hogy rengeteget kell fejlődnie de van benne potenciál.
  • laci4321
    #4392
    Singleplayer survivalban van értelme játszani, csak a multiplayerben gáz :/
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.07.07. 11:10:21
  • Megamax
    #4391
    Latom végre rájöttetek. Ennek a "játéknak"meg rengeteget kell fejlődnie,hogy értelme is legyen vele surv. ban játszani.
  • kipeti
    #4390
    Én még vagyok csak a meló miatt még 1 hétig nem nagyon tudok lenni reggel9től este 9-11 tartó műszak után nem akaródzik felmenni :)
  • laci4321
    #4389
    Na igen ha ők is játszanának vele, mindjárt kevesebb lenne a bug szerintem :D
    Tudnák mi rontja el a játékélményt.
  • RoboKutya78
    #4388

    pedig az o2 még pittyog is 20 vagy 10 % körül ha jól emlékszem ráadásul a hudon piroslik mielőtt kifogyna. A hátitás is bepirosul bár én is belefutok abba hogy na még ez a 3% ami a cuccból van hátra még befér azt nem tudok olyan gyorsan visszareppenni hogy az elvesztett anyagot megkeressem ha van rá esélyem. Ha tehetem próbálok gravitációs térben szétszerelni hogy háta leesik a cucc a platformra:)
  • RJoco
    #4387
    Azt nem tudom, de tegnap volt valami szülinapi stream náluk. Az update videós bemondó gyerek volt, meg még valaki. Elvileg élőnek kellett volna lennie, de szerintem nem volt az. Túlélőben nyomták egy bolygón, ha jól láttam, akkor leesett egy nagy piros hajó. A bemondó gyerek azt hegesztette szét, de valami eszméletlen, hogy mennyire nem volt képben a túlélővel. Elfogyott a hidrogénje elég gyakran és nem volt utántöltés. Az oxigén is rendesen fogyott, mikor észrevette, hogy ki kéne nyitni a sisakot. Az energiáról nem is beszélve, mert elfogyott neki. A következő kép az volt, hogy minden kicsivel 100 alatt van. Innen gondolom, hogy nem élő volt, hanem vágott felvétel. Arról nem is beszélve, hogy csak bontott és elfelejtette nézni a batyu méretét, ami 4000 literes volt. Csak akkor vette észre, hogy tele, mikor leesett a komponens. És nem is az első ilyen blokk után. A másik gyerek valami autót kreált, ami összetört és azt javítgatta nagyon lassan. Néztem kb 10-15 percet és elég is volt. Látszott, hogy nem ehhez szoktak, ha játszanak vele egyáltalán komolyabban.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.07.06. 20:19:39