7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #4470
    A notikat felejtsd el erre a célra én is szívok vele:(
    Samsung R528 Notebook nvidia310m 4 gb
  • RJoco
    #4469
    Jelenleg gyengélkedik szegényke. A szimulációs sebesség sem stabil.
    Pár hét és talán javítják.
    Viszont érdemes lenne írnod a fórumukra, hogy csináljanak már valami performance javítást megint.
    Ahol az Elite szépen elfut, ott azért ennek is mennie kellene.
  • Micsurin
    #4468
    Hali, sok év tört után megvettem, jól észlelem, hogy a régi ezer éves verziójú tört jobban futott ? Marha szar, nincs 10fps-em a játékban bolygó környékén, nem szereti a notikat? i5-3337u, 6gb ram , GT740M 2GBvram , nem értem a Battlefield 4 egy med-high kombóval szépen fut, a Middle Earth SoM is szépen megy mediumon, Elite:Dangerous is elmegy kényelmesen sőt, még a TheCrew is highon kocog 30-40 fps-sel, akkor ebből a játékból miért nem tudok full lowon 10-15-nél többet kicsikarni bolygón?
  • RJoco
    #4467
    Már csak azt kellene megoldani, hogy bizonyos fokokban is lehessen vezetni és akkor egy dombon felfutó csővezeték sokkal jobban nézne ki, mint a sok derékszög.
    Ahogy nézem a nagy blokkoknál csak nagy csöveket lehet használni, kis blokkoknál meg az van, amit @laci4321 is írt.
  • laci4321
    #4466
    A vanilla vezetékezésnél is lehet kombinálni a kis és nagy csöveket.
    A nagyméretű conveyor cube (vezető kocka?) blokkon, a konnektorokon és a begyűjtőkön, valamint a nagy és közepes konténereken is vannak egyaránt kis és nagy csatlakozók, így át lehet alakítani a nagy csöveket kicsivé.
    Szóval ez inkább esztétikai mod.
    És elég jól néz ki :)
  • RoboKutya78
    #4465
    Nem tudom de ez az összekötő csőhálózat kezd tetszeni:)Főleg hogy ha jól látom lehet kombinálni a kicsi vezetékekkel
    Argual Industries - Armored Pipes


    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.07.26. 11:21:06
  • RoboKutya78
    #4464
    Hurrá okosodtam.
    Itt a kérdésemre a válasz
    Ha valaki esetleg leírná magyarban is nekem nekünk jó lenne:)
    És kirakom a gyikba int leírást.
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=311634092
  • RoboKutya78
    #4463
    Srácok baromira érdekelne hogy egyes tervezők hogy a kórságban csinálnak ilyen fényképet az elkészített alkotásaikról?

    Az emberke műhelyében egy rakat ilyen képet találtam az elkészített hajójáról
    http://steamcommunity.com/id/brubaker23/myworkshopfiles/
  • laci4321
    #4462
    Ahogy elnézem, van benne kemény 4 db nagy konténer. Az, a hajó méretéhez képest nem sok.
    Meg van jó sok hajtóműve is, a nagy hidrogén hajtóművek pedig nagyon erősek. Szerintem kimegy simán megpakolva is :)
  • RoboKutya78
    #4461
    kíváncsi lennék fent tud e vele maradni a levegőben:)
    Így hogy nem tudok bolygózni kicsit nehéz kitalálni mi is kell hogy ki tudjak lebegni a bolygó vonzásából.
    A méretéből meg a lebegtető rendszerből ítéltem meg a dolgot hogy talán necces lehet neki a kijutás.
  • laci4321
    #4460
    Mégis miért ne próbálta volna már ki? :D
  • RoboKutya78
    #4459
    De kedven lenne az ilyeneket kipróbálni hogy bolygón életképes csónak e é?Szerintem ki se próbálta a készítője:)

    VISIT SURFACE TO ORBIT PLANET HOPPER [SOPH] (vanilla)
  • RoboKutya78
    #4458
    lehet hülye kérdés de felteszem
    ezek a hibák amiket itt említetek milyen beállítású világban keletkeznek?Gondolok itt arra hogy figyeltek e olyanra hogy kikapcsoljátok az online elérést és csak privátban játszotok és teljesen elszigetelitek a játékot hogy online legyen?
    Mert itt említettétek párszor hogy memóriafoglaló meg esetleg bugkreálló lehet a dolog?
  • laci4321
    #4457
    Próbálkoztam már én is ilyen kis hajót építeni, de úgy szaggatott tőle a játék, hogy hamar elegem lett :D Nem is szólva arról hogy ugye pillanatok alatt szét lehet lőni az egészet mert a külső fal 5-ször vékonyabb ha kis blokkokból van. Szóval meg van a külső váz, de ott be is fejeztem a dolgot. Sok sikert hozzá! :)

    Reaper a kommentem megírása utáni 1-1,5 órát azzal töltöttem, hogy átvittem mindent egy új világba :D Kb. azt csináltam végig amit leírtál, de azért köszönöm hogy fáradtál vele :)
    Sajnos nem ez az első alkalom hogy egy világ tönkremegy, és át kell vinnem mindent egy másikba. Egyszer pl. képzeljétek el olyanná változott a világ, hogy belépni be lehetett, játszani is lehetett benne, de nem lehetett elmenteni semmit amit csináltál! Konkrétan közölte velem a játék hogy "öreg, te ebben a világban már nem tehetsz semmi maradandót!" :D A bázisom alatt (a földszerű bolygón) meg ott állt 2 űrhajós, mozdulatlanul és nézett a bázisra. Hogy hogy kerültek oda nem tudom, elvégre singleplayer, és az űrhajósok holtteste is eltűnt már akkor is a halál után, nem is szólva arról, hogy abban a világban egyszer sem haltam meg még azelőtt :D
  • RoboKutya78
    #4456
  • kipeti
    #4455
    Az új projektem

    Mazochista módban:)
    (survival+small blokk)
    Egy 3-5fős légkör elhagyására képes korvett osztályú hajó jelen állapotában ~240tonna
  • reaper5687
    #4454
    Amit tudsz csinálni, hogy fogod amid van, kirakod BP-re, indítasz egy új játékot azzal a seeddel, úgy ahogy le lett húzva WSból, persze Survivalban, majd az admin menüben bepippantod az Enable Creative Toolst, Spectator nézetben körberohansz, és kiszedsz mindent, amit kinyírtál, leszedtél, stb, majd amid kint van BP-en, azokat bemásolod, és máris jó lesz a játék.
    Én ezt csináltam, mert Dev verzióval kezdtem, sok órát beletoltam, aztán kiderült, hogy pár mod nem szereti a dev verziót, így vissza kellett raknom stable-re, amivel viszont ugye nem lehet használni a dev mentéseket. Ezzel a módszerrel semmit nem vesztettem.

    Amúgy kicsit nekem is elveszi a kedvemet a sok hiba, lehet megint félrerakom kis időre a játékot, és mondjuk Elite-ezek egy pár hónapot, hátha mire azt megunom, már megint sokat fognak fejlődni :)
    Legutóbb bevált, amikor végigtoltam a Witcher3-at, meg az új Doomot :D
    Utoljára szerkesztette: reaper5687, 2016.07.22. 17:20:28
  • laci4321
    #4453
    Na a kék halált azóta sem tudtam előhozni aminek örülök.

    Viszont újabb bug jött elő. A korábban itt linkelt pályán, ([EEM] World With A Good Seed) kezdtem el túlélőzni amúgy 1,5 hete. A vörös bolygón kezdtem el a dolgot, de hamar rájöttem hogy azon a moddolt bolygón konkrétan nincs semmi érc, csak felszíni kövekben, úgyhogy kicseréltem a bolygót a vanilla Marsra és úgy folytattam. Amikor a kék halállal kidobott a játék tegnap előtt és mikor visszaléptem, a mentések menübe lépve azt írta egy piros ablakban a játék, hogy sérültek a mentési fájlok, nézzem meg a .log fájlt. Na remek...
    5 példányban szoktam menteni a SE-ben a játékaimat, hogy tuti ne vesszenek el a több órás munkáim. Hát az 5 kópiából csak 1 maradt meg, a többi megsérült és el is tűnt a töltési képernyőről! Hogy 4 világ sérüljön egyszerre az elég durva már! Ilyen még sosem volt. És az a mentésem maradt meg az 5-ből, amelyiket használtam éppen, tehát amelyikre ment folyamatosan az automatikus mentés, így kb. 30 másodpercnyi játékidőm veszett csak el. Érdekes, ezen világ kópiáin kívül más mentések nem sérültek!
    Valószínű összefüggésnek tartom, hogy az egyik mod, az Aim Assist / Target lead tette tönkre a másik 4-et, mert idő közben kapott egy BROKEN jelzőt és írja is a workshop oldalán hogy tönkreteszi a mentési fájlokat.

    De örültem hogy megmaradt 1 mentésem. Most 2 nappal később, hogy már a bázis egy nagyon stabil központ lett, ki akarok merészkedni az űrbe és mit látok? 2 bolygó van az űrben, a Mars és a Földszerű. Kitörlődött 3 hold és az Alien bolygó. Az azért nem semmi! De megnéztem, a mentés mappájában ott vannak a bolygók fájljai, csak valamiért egyszerűen nem jelennek meg a játékban.
    Egy egyszerűen hihetetlen... Nem tudom hogy a 4 másik világ kitörlődésekor sérült-e meg ez a mentés is, vagy valamikor később. De ezzel az újabb agyfasszal most mégis mit kezdjek? Én meg akartam látogatni azokat a bolygókat, meg gondolom jó pár meglepetés is volt rajtuk, elvégre a térkép meg volt tömve sok érdekességgel azért kezdtem el azt.
  • RoboKutya78
    #4452
    Bocs skacok de ezt muszáj megosztani:)
    Arc nélküli manus gta 5 módra:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.07.22. 11:11:20
  • RoboKutya78
    #4451
    fasza:)
  • reaper5687
    #4450
    Dehogy, csak kikapcsoltàk alapból új játék indìtàsànàl.
  • RoboKutya78
    #4449
    Gyors kérdés :Mi volt az updateben? Mit mókoltak az oxigén rendszerrel?
    Megoldották esetleg a tartályok kiürítési problémáját?
  • RJoco
    #4448
    Kék halál = driver, hardver hiba.
    Az SE zabálja a ram-ot, én ott nézné körbe első körben. Minecraft egy jó teszteszköz lenne, az is zabálja a ramot. Vagy ram tesztet csinálsz, hátha előjön valami.
    CPU és GPU terén szerintem más játékok jobban képesek terhelni. De egy Passmark benchmark teszt is jól leterhelheti, így meg lehet próbálni azt is. Amelyik lépésnél jön a kékhalál, ott lesz a bibi.
    Nekem a Gail ramjaim okoztak random kékhalált még a régi gépben. Lecseréltem őket és utána nem volt gondom.
    De tesco-s kártya olvasó is tudja csinálni, ha rajta felejtem a gépen, mint ameddig szükséges.
    Videokártya gyanú esetén érdemes más driverrel próbálkozni. Hátha kapott egy frissítést és az a gond.
    CPU esetén passz. Olyannal még nem találkoztam. Ami azt illeti a win a videokártyát is kiszűrné. Nekem legalábbis mindig kiszűrte azonnal, ha gond volt vele.
  • RoboKutya78
    #4447
  • laci4321
    #4446
    Hmmm... A gépet újra kellett rakni múlt héten, mert a rendszer haldokolni kezdett, most meg pár perce kaptam be egy kék halált. Nem tudom ezt mire vélni. A hibák csak akkor jelentkeznek mikor a SE-vel játszom, más játék alatt nem, ahogy a rendszerhaldoklás is akkor kezdődött meg szinte egyik óráról (percről) a másikra, míg az SE-vel játszottam.

    Na most vagy nincs szerencsém, és hamarosan új gép kell, de eddig csak SE alatt jelentkeztem hibák, mert izzasztja a gépet, vagy pedig az SE problémás és ha vele játszok akkor kinyírja a PC-met.
  • RoboKutya78
    #4445
    lehet belestem... de a szimuláció igazán ott volt tényleg elhittem hogy a bolygó felé tart
  • reaper5687
    #4444
    Simán csak előre-hátra gyorsító elég lett jelenleg, elég durvát lép a 40k tonnás kicsikém, meg jól meg is tud állni. A slusszpoén meg már csak az, hogy utána kb 1 órán keresztül csak a nyitott hangárajtón lövöldöztem ki különféle tárgyakat mass blokkokkal :D

    RoboKutya78 - Jóféle cucc ez, de a bolygó szerintem csak skybox volt, szerintem nem volt ott igazi, csak háttérkép.
  • laci4321
    #4443
    Robokutya ez a 2. kérdésed egy poén lenne? :D
    A videóban látható bolygó csak egy háttér, nem játékbeli bolygó. Tudom hogy te csak DX9-ben tudsz játszani, de láttál már azért pár bolygót videóban nem? :D Ez a háttér meg egyike a legelterjedtebb bolygós háttereknek, több tucat videóban frltűnik, még az előttről is mielőtt a bygón elérhetővé váltak volna.

    Amúgy az én hajóm 8 olyan pointerrel irányítható rakétát tud kilőni, és még újra is hegeszti őket :) De mindenképp érdekes vadász az biztos.
  • RoboKutya78
    #4442
    az utolsó két rakétával leszedett hajó vajon a bolygó felé vette az irányt?Mert nagyon úgy festett minta a grav elkapta volna miután megszűnt pár meghajtó rajta.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.07.18. 15:55:42
  • RoboKutya78
    #4441
    Ehhez csak annyit mondok LOOL!!
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=574383425&searchtext=
  • laci4321
    #4440
    Én ezt a zseniális szkriptet használtam:
    3-Axis Gravity Drive v2.0

    Miután megvannak a mesterséges tömegek a gravi generátorok a megfelelő helyen a hajón, valamint beállítottad a gravi generátorok mezőméretét (már ha akarod) csak annyit kell tenned, hogy beírod a [GD] tagot (szögletes zárójelekkel együtt) minden gravi generátor, mesterséges tömeg, és a 6 db kis ionhajtómű nevébe, és timer blokkal folyamatosan futtatod a szkriptet (és trigger now-al, folyamatosan újraindíja a timer önmagát)
    A szkript még azt is megteszi hogy felismeri a blokkok orientációját, még azt sem kell neked jelezned hogy melyik a felfelé/lefelé/balra, stb. gravi generátor és kis ionhajtómű. Csak beírod a nevükbe azt a tagot és mehet a buli :)
    Pofon egyszerű :)
  • reaper5687
    #4439
    Hanem acél
    Már csak egy laci féle grav meghajtót kell össze ügyeskedni, hogy legalább az űrben legyen gyorsulása. Viszont ez a kicsike 1000+km felett ugrik, lehet kicsit sok lett a jumpdrive :D
  • RJoco
    #4438
    De a ló nem vas :D
  • RoboKutya78
    #4437
    érdekes vasaló :)
  • RJoco
    #4436
    Szép lett.
  • reaper5687
    #4435
    Ja, én ma így vezettem 5 órát, kellemes volt :)

    Utána folytattam az új Capital hajómat, ahol most szokásomtól erősen eltérően a design fontosabb volt, mint a funkció. A régi fehér hajómat alapul véve akartam csinálni egy hordozót, sikerült is nagyjából kész van, csak dögnehéz lett, tettem rá ATMO hajtóműveket is nagy reményekkel, de amikor bolygóra raktam, úgy esett le mint egy kő. De legalább szép Ja és még valami, ami nem jellemző rám, ez full Vanilla :D
    Ott van mellette a régi egy változata is :)
  • RoboKutya78
    #4434
    nem tudom alkalmazható e kishajóra
    ---------------------------------
    Apám olyan az idő odakint hogy nagykabát kell ha ki akarsz lépni:)
    Nyár van vazeeg vagy ősz?
  • reaper5687
    #4433
    Hmm, mondjuk szélvédőre célkeresztnek, vadászgép HUD, stb... tetszetős.
  • RoboKutya78
    #4432
    Hm átlátszó szövegablak
    Ez egy jó ötlet:)

    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=725801285&searchtext=
  • RJoco
    #4431
    Jópár mod van bent nekem is és ez az a világ, amin már elég sokminden és bonyolult dolgok vannak építve. Update előtt nem volt baja. De majd megnézem gépújraindítás után. Vagy alvás után, hátha én laggoltam :D