7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #4590
    Skacok aki használta használja a blender progit tervezéshez az a programon kívül még mit tölt le mellé és honnan nincs hozzá modul kifejezetten se játékhoz?Mintha valahol láttam volna hozzá de már nem tudom hol
  • tom36
    #4589
    Thx az infót
    sajna azt az ajánlott 8 GB RAM-ot nem érem el, se DX11 de valószínűleg ha menne is a DX11 akkor be is halna a gépem lenn a bolygón
    a régi idők sebességét sííírdogálom vissza, bár azóta rengeteg jó dolgot beleraktak a game-be
  • laci4321
    #4588
    Amúgy képzeljétek! Pont ma kezdtem volna el a túlélő világomban hegeszteni egy saját részre átalakított workshoppos hajót, erre mi történik? Tegnap jött be egy bug, hogy a Nanite Controll Factory elkezde a blokkokat rossz orientációban hegeszteni... Az ajtókat pl fejjel lefelé, ahogy a páncél rámpákat is :D Remek..
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.09.05. 20:00:53
  • laci4321
    #4587
    Ja még valami. Nyár elején megterveztem a Cutting Principle mk2-t. Kizárólag vanilla blokkokat tartalmaz, tehát nem használtam modokat.
    Amikor kész lettem vele, szomorúan könyveltem el, hogy a szim. sebesség - már pusztán csak akkor ha az 50km-es körzetében tartózkodsz a hajónak - nem nő 0.5 fölé az én gépemen. Pont tegnap próbáltam ki, és volt olyan, hogy 0.8-ra beállt a szim. sebesség, tehát valszeg már csak az zavarja a játékot, hogy vannak kis rotorfejekkel nagy rotorokba csatlakozó részei a hajónak.

    Persze ha megmozdulok vele akkor ismét lecsökken 0.5-0.6 körülre, a nagy hajók mozgásának számolgatása szintén egy fejlesztendő dolog. De az már nagyon régóta...
  • laci4321
    #4586
    Na igen, megnövelték a gépigényt, de most igyekeznek optimalizálni is végre.

    Amúgy a játéknak még mindig egy masszív gép kell, pl. szvsz 8 GB RAM alatt meg se próbáld futtatni. Az FPS-szám nem javult különösebben, a szimulációs sebesség lett stabilabb és jobb. És nem csak hogy stabil, ha abbahagyod azt a tevékenységet, ami lecsökkentette a béka segge alá, akkor általában vissza is tér a normális 1.0-ra. Ez korábban nem volt jellemző, csak egy pályaújraindítás után tért vissza, korábban még ha növekedett is, 1.0-ra már nem tért vissza.

    Hogy mennyire nőtt? Hát figyi: azt tudom pl mondani viszonyítási alapnak, hogy pár hónapja még az űrcsatákat is 0.2-0.3-as szim. sebesség körül lehetett végignyomni. (A Cutting Principle (a hadihajóm) tervezésekor lenyomtam pár űrcsatát.) Most egy űrcsatát akár 0.6-0.8-as szimsebességgel is el lehet nézegetni. Átlagos, építgetős játék mellett pedig nem nagyon csökken le.
    Persze még mindig vannak furcsaságok, pl. ha rotorfejjel csatlakozik egy kis hajó a nagy hajó rotorjába, akkor stabilan beáll 0.8-ra a szim. sebesség. Ez ilyen WTF kategória :D Aztán kitörlöd a nagy rotort (1 db blokkot!) és újra visszaáll 1.0-ra a sebesség... Meg az újítgatások miatt bizonyos modok konkrétan "szim. gyilkosanak" számítanak, pl. az 1x4-es (és nagyobb) hangárajtók használata (a vanilla ugye csak 1x3-as és nem mindig elég) leküldi 0.5-0.6-ra a sebességet kapásból. Szóval ha ilyet tapasztalsz akkor azt ki kell szűrni.

    Amiket kigondoltak korábban már, hogy behoznak újításokat azokat végigviszik (amiket felsoroltál) de aztán a performance és multiplayer javításán lesz a hangsúly ahogy a legutóbbi update videóban mondták. Született is egy blogbejegyzés arról hogy mit kell változtatni hogy jobb legyen, meg hogy jelenleg mi a helyzet bár bevallom én nem értek hozzá (ilyen GPU topológiáról meg ilyenekről beszélnek, meg VRAGE... :D), szóval csak annyit szóltam hozzá hogy oké, biztos :D Legyen még jobb mert most még mindig nem az igazi :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.09.05. 19:49:20
  • tom36
    #4585
    Hy
    laci4321 korában írtad hogy javult a játék teljesítménye, de mennyivel ?
    mer ez engem erőteljesen érint ugyanis az utóbbi kb 2-3 hónapban már nem volt érdemes frissítenem sem elindítanom mer úgy felment a gépigénye hogy élvezhetetlen lett.
    a gépcserém meg csak tavasszal lessz aktuális mihelyst kiforrottabb lesz az AMD új procija.
    meg valaki magyarázza meg, hogy miért nem valami értelmesebb dolgokat fejlesztgetnek a játékhoz és mér csak ojanokat mind hogy a karakter mozgása, hangok, effektek, még fulosabb kinézet a blokkoknak ... csak is a gépigény növelésére gyúrtak ezekkel.
    Utoljára szerkesztette: tom36, 2016.09.05. 15:50:55
  • laci4321
    #4584
    Ami azt illeti a hangot már nagyon rég óta csinálják! Még 2014 január körül megjelent egy "realistic sound" videó, (akit érdekel itt van) ami valami hasonló eredményt adott, bár ott attól függött a dolog hogy mennyire vagy épp zárt térben, mert ugye akkor még nem volt oxigén a játékban. De aztán alább hagyott a dolog, szerintem félre is tették egy időre. A mostani verzió már ténylegesen valósághű.
  • RJoco
    #4583
    Na ja. Ahogy néztem, csak akkor hallod az ágyút, ha hozzá is érsz. Vagyis a rezgés az egész hajón és a ruhádon megy keresztül és ezt hallod.
    Érdekes, ezt jó lenne az életben is kipróbálni vagy legalább valami hasonlóról videót nézni.
    A videóban az ágyú mellé állt és úgy nem volt hallható semmi. Ami azt jelenti, hogy ezt a részt jól megcsinálták, mert légüres térben nincs hangterjedés.
    Kíváncsi vagyok meddig fejlesztgetik a hangot és mikor jönnek a lényegesebb dolgok, mint a multiplayer.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.09.03. 22:41:01
  • RoboKutya78
    #4582
    bummmm helyett csak bu..realisztikus hangok? az űrben??hmmm érdekes:)
    az még rendben ha a földi effekteket pakolják ki jobbra.
  • RJoco
    #4581
    Végre csináltak valami hasznosat anélkül, hogy elcseszték volna a játékot?
  • laci4321
    #4580
    úúú ez a tegnapi update!
    Behozták a realisztikus hangokat. Nem semmi :D
  • RoboKutya78
    #4579
    A root miatt én félek főleg a kétes kimenetele miatt. Amúgy meg ez a teló az első tapipadosom amire kell arra jelenleg bőven jó a következőnél úgyis tudni fogom mire kell, akarom használni és ezek szerint lesz kiválasztva. Ez meg csak úgy hozzám került másodkézből így csak telefonnak használom.
    És igen inkább 'vas' kéne de nagyon már:)
  • RJoco
    #4578
    Tárhelybővítés. Az android verziót nem oldja meg, de esetleg több helyed lesz. Viszont rootolni kell a készüléket, ha még nem rootolt. Még nem próbáltam ki a progit, de már letöltöttem.
  • RJoco
    #4577
    A rendszer frissítést inkább a rendszer beállításokban keresd. El szokták rakni az információs részhez, ahol a verziókat is meg tudod nézni. Ott szokott lenni a frissítés keresése gomb is.
    Amiket amúgy talál, az meg nem feltétlen fontos. Nekem több, mint 40 progit kellene frissítenem, de az elemésztené a maradék helyet is és amúgy is csak pár darab menne fel. Utána meg lassú lenne a teló, meg is fagyna időnként vagy egyszerűen nem is indítaná el a dolgokat.
    Csak azért gondolkodom androidos mobilban, mert kompatibilis kb mindennel és eléggé nyitott a dolgokra. Ez nagyon nem mondható el az apple termékekről, amik frissítések után nem is biztos, hogy használhatóak. A wines mobilok, amiket eddig a kezembe fogtam, túl lassú reagálásúak voltak.
    Szóval neked is kitartást vagy új mobilt. De inkább gépet a SE alá.
  • RoboKutya78
    #4576
    A teló frissítési rendszere max ezeket a progikat akarja frissíteni de 2 gb a memóm ami 99% van tele most hogy ezt a 80 megát feltoltam rá így nem fogom tudni feldobni ezeket a frissítéseket.Gondolom egyik se rendszer frisítési progi.Alapban meg androidrendszerre utaló frissítési rohamai nincsenek a gépnek.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.09.01. 16:23:03
  • RJoco
    #4575
    Ha kiadtak a telódhoz 4.4 frissítést, akkor simán a rendszerfrissítéseknél ott kellene lennie. Nekem folyamat reklamál, hogy frissítsem a telóm, de root-olva van, csak úgy nem tolhatom rá. Annyira meg nem is kell, mert nem tartalmaz olyan fontos dolgot, hogy rászánjam az időm. Igaz, az enyém 4.2 JellyBeam, szóval elég régi. Ha 4.4-et akarnék vagy újabbakat, akkor meg a ROM-ot kellene csesztetnem, ami meg lutri. Vagy működni fog, vagy nem egészen, vagy kutyahajigáló lesz.
    Jelenleg úgy vagyok vele, hogy ami nem kompatibilis vele, az nem is kell, nincs rá szükségem. Még a telefon mivoltát is alig használom ki, nemhogy az egyéb extrákat. A zseblámpa és mp3 lejátszó funkció nagyon hasznos, de a többi... :)))) (Azért persze kelleni fog egy új, ez mindjárt 3 éves és a 4GB belső memória édes kevés.)
  • RoboKutya78
    #4574
    az unlock csak az android miatt van mivel a c1905m csak 4.3as ezmeg 4.4 kell ezért nem jó a stores verzió:( android frissítést meg nem vágom.van wifim.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.09.01. 13:44:53
  • RJoco
    #4573
    A névben az unlocked már nagyon gyanús. Szerintem inkább store-ból szedd le. Otthon nincs wifid? Egyebet nem tudok róla, mert marhára nem érdekel a dolog és nem is néztem utána. Csak annyit tudok, amit hallottam innen-onnan, az meg nem sok.
  • RoboKutya78
    #4572
    ahm:)Na én azért nem leszek annyira fanatikus játékfüggő hogy a vonat alá sétáljak. Jelenleg még nincs a telefonomon állandó wifi kapcsolat így max köztereken meg olyan helyeken ahol lehet wifit lopni fogom használni. Bár ha jól sejtem azért nem kér ez a játék állandó wifi kapcsolatot hisz az erdő közepén nincs net de pokemon van:) max gps kell neki állandó kapcsolatként. Bár nem tudom ez a Pokemon GO 0.35 Unlocked by MIS.apk verzió milyen remélem nem valami illegális cuccli
  • RJoco
    #4571
    Nem olvasom, úgyhogy, most tényleg lebuktál :))) Csak mázlim volt ;)
    Az egyik kollégám volt annyira oda érte, hogy a gépére egy csomó vackot feltett, hogy játszani tudjon az amerikai verzióval, mielőtt megjelent az európai.
  • RoboKutya78
    #4570
    hupsz olvasod azt a forumot is?:)
    Lebuktam:)(bár mivel netet is kéne használnom a telón max csak ott fogok vele szórakozni ahol van kapcsolat is)... azóta már több profilt is csináltam a legutolsó ami még aktív a BloodRayne

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.08.31. 23:51:46
  • RJoco
    #4569
    De legalább nem pokémonosat.
  • RoboKutya78
    #4568
    Kicsit beszenvedtem steam profilt módosítottam ha már nincs space engineers háttér kreáltam kerbalt:)
  • RoboKutya78
    #4567
    Lassan a profibbak a kisebb bugok-ból következtethetnek arra mivel is szórakoznak a nagyok odabent :)
  • RoboKutya78
    #4566
    úr isten.Lesz remény egy jó kis multira végre?
    akkor a kolléga steamen csak szívat a tükör modos építkezés bekapcsolhatatlanságával?
    Tervbe vettem hogy meglesem bár dx9 módban tuttkó hogy nem jönne elő a hiba:)
    Terveztem egy kisebb nyaralást Agárdon mint nagybácsi pátyolgattam a kis kölköt:)így lett az egy hétből kettő kihagyás:)

    Hogy tudnak ilyen fatális hibákat ejteni biztos nem szól a jobb kéz a balnak hogy te ezt a gombot itt kikapcsoltam ne tegyétek közzé így ezt a fresst:)
  • laci4321
    #4565
    Hol voltál 2 hétig?

    Amúgy az a 40 nem sok, korábban megvolt az pár nap alatt is :D
    A legújabb STABLE update-el jött pár bug, bár a legrosszabbakat már javították. (pl. kikapcsolt hajtóművekkel is lehetett repkedni :D ) A teljesítménye a játéknak végre észrevehetően javult, és a legutóbbi update videóban ki is volt emelve hogy a performance és a multiplayer fejlesztésre fognak rámenni a továbbiakban.
    Meg a cyberhoundokat kicserélik farkasokra :D
  • RoboKutya78
    #4564
    huha 2 hét alatt 40 hsz szépen bele húztatok?:)
    volt valami érdekes esemény?
  • RJoco
    #4563
    Ha rányomsz a frissítésnél a hírekre, akkor ott az utolsó update-hez a link. Ami az 1.144-re mutat. A fő kiírás aljára meg odabiggyesztették az 1.144.010 és 1.144.011 frissítés tartalmát.
    Sajnos valamelyik mod még mindig bekavar nálam, ebből szűrés lesz, de majd csak pár hét múlva.

    Ma olvastam, hogy a NMS nem multi. Kicsit átejtették a közönséget. Szóval kaptunk egy sandbox játékot, ami annyira online, hogy a felfedezett dolgokat felküldi a szerverre. Ettől függetlenül én még élvezem, igaz, 16 órám van csak benne. És pár hétig ezzel sem fogok tudni játszani.
  • laci4321
    #4562
    Hol található az a log amiből ez kiderül?
  • RJoco
    #4561
    A log szerint javítva lett a hajtómű. Az elszállást még én sem tudom, mindjárt letesztelem. Meg még mindig kérdés, hogy melyik mod kavar be és, hogy az orvosolva lett-e vagy végigtesztelgethetem az összeset.
  • laci4321
    #4560
    Hmm kapott ma egy frissítést a játék.
    Jelenleg nincs időm megnézni hogy lettek-e javítva hibák, de érdekes, hogy szerdán jön frissítés.
  • laci4321
    #4559
    Megnéztem egyébként én is mi a helyzet, és tényleg: kikapcsolt hajtóművekkel is lehet repkedni a légkörben is és az űrben is :D
  • laci4321
    #4558
    Igen így van, én is nagyon lelkesen vágtam bele a szerverezésbe, de a bugok miatt hamar feladtam.

    Az idén év elején kiadott fejlesztői tervezet szerint idén a multiplayer fejlesztésén lett volna a fő hangsúly, és létre jöttek volna hivatalos Space Engineers szerverek is. De ez így augusztus vége felé még mindig nincs megvalósítva :D
  • RJoco
    #4557
    Nincs szerver. Épp tegnap mondtam fel a szerződést a bérbe adóval.
    A játék még nem alkalmas multira. Ami azt illeti, szerintem jelenleg semmire nem alkalmas. Az utolsó update-tel több bugot csináltak, mint hasznosat. És ezt a stabilban. A következő frissítésig tuti nem szedem elő, pedig most elég nagy kedvem lett volna hozzá.
  • RJoco
    #4556
    Én nagyon bele tudok veszni a játékba. Mindig van egy jel, ahova elmehetek. Bár ahogy nézem, már nagyon ritkán találok új technológiát, viszont alien-ek mindig vannak. Még csak a 3. rendszerben tartok. Az állatfajok megtalálása is tök jó, bár most épp 1 hiányzik, hogy meglegyen az összes, de nem akart megjelenni. Vagy légi vagy vízi lesz szerintem.
    A fejlesztésekkel még nem állok olyan jól és Atlas engedély kártyám sincs. Viszont harcoltam már az űrben is hajóval.
    Amit nagyon hiányolok a mission log. Nem tudom megnézni, hogy épp mit vár tőlem az Atlas, így jelenleg fogalmam nincs, hogy mit kell tenni. Utoljára pár nagy hajóról kellett leszednem a kis kalózokat. De valamiért azok is rám lőttek néha, nem értem miért. Lehet, hogy eltaláltam a hajót is véletlen. Szóval most a flotta melletti bolygót derítgetem fel.
    Sajnos a következő 3 hétben nem valószínű, hogy fogok vele játszani. Hétvégén megyek haza, ott nem tervezem a játszást, addig meg még van pár elintézni valóm és dolgozni is kell. Az alvásról nem is beszélve.
  • ntamas94
    #4555
    Sziasztok , szeretném kérdezni milyen szerveren vagytok?
  • laci4321
    #4554
    Nos én kb. 3 nap után untam rá, kíváncsi vagyok Julian meddig lesz el vele.
    Bár való igaz, hogy kell a játékhoz egyfajta örökkön gyűjtögető hajlam, ami bennem nincs meg úgy tűnik :D

    A játékmagyarítások terén meg teljes mértékben egyetértek, szerintem is nagyon el vagyunk maradva.

    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.08.23. 11:54:55
  • kipeti
    #4553
    Azzal èn is szemezgetek, de sajnalok kiadni érte 16-20ezret. Remélem lesz majd rá valami jó kis akció
  • RJoco
    #4552
    Felettébb érdekes. Nekem is bent volt a mod, bár még nem jutottam odáig, hogy nagy hangárajtót építsek, mindig csak gondoltam rá. Lehet, hogy az okozná nálam a korrupt mentést?
    Nem tudom, de jelenleg mindegy is.

    Megvettem a No Man's Sky-t, úgyhogy egy darabig nem fogok mással játszani. Nekem nagyon bejön, marha jó. Az elején kicsit aggódtam, mert a csillagos animáció igencsak döcögve ment, de a játék gyönyörű és szépen fut gond nélkül. Vagy 3 órát simán játszottam vele most egyhuzamban és még nem hagytam el a rendszerem, de már fel van töltve a hiperhajtómű.
    Rengeteg felfedezni való van, rengeteg növény, állat és szikla. Szerencsére nem kell az összeset átnevezni, csak amit úgy érez az ember. A barátságos állatokat etetve segítenek találni nekünk ezt-azt. A sok outpost-ról nem is beszélve, ami van egy bolygón, elég sokban BP és egyéb értékes cuccok. Nameg a közvetítő állomások, melyek megkeresnek 1 dolgot a 4 közül. Volt olyan monolit hely, ahol 4 szót is tanultam, úgyhogy a traveller-t már megértem és ezt kb mindegyik npc használta eddig.
    Azt azért sajnálom, hogy a sok nyelv közül a magyar kimaradt. Bezzeg a filmeket pikk-pakk szinkronizálják és vetítik a mozikban (nem úgy, mint németeknél, ahol esetleg 3 hónapot is kell várni), de a játékok terén nagyon elmaradottak vagyunk. Már a felirat is jó lenne.
  • laci4321
    #4551
    Megtaláltam a hihetetlen szim. sebesség leesés okát is a kreatív világomban.

    Hogy lerakok 1 db blokkot a nagy hajóra, és azonnal leesik a szim. sebesség 1.00-ról 0.5-0.6 körülre.
    A hiba forrása az 1x4-es nagy hangárajtó. Legyen az akármelyik modból való, kipróbáltam 3 modot is, mindegyiknél az volt a vége a dolognak, hogy már pár db ilyen hangárajtó lerakása után is leesik a szim. sebesség, ami csak akkor normalizálódik ha kiveszem a modot.

    Szóval a következtetés: nagyon de nagyon meg kell fontolni melyik modot használja az ember, mert ki tudja melyik szar be egyszer csak.

    A survival világomban van még 37 mod, azokkal érdekes minddel képes 1-en maradni a szim. sebesség, még ha alkalom adtán a sok mászkáló nanit miatt ugrándozik is törtmásodpercekre kicsit lefelé.