7903
Space Engineers

Katt a képre
  • AnarchoiD
    #4510
    NEM AZ A 20+ EV IRCNET ;) HATASA ;)
  • RJoco
    #4509
    És a billentyűzeteddel is súlyos gondok vannak.
  • AnarchoiD
    #4508
    enis emitt nemjatszom a jetkakkal ;) jelenlegi vassal 10 fps ;(
  • RoboKutya78
    #4507
    Bakter beütött a pánik a space emgineernél
    Humbis akció 5 eujó ennél olcsóbb nem lesz!!!!!
  • RJoco
    #4506
    Naprendszer
    Feltöltöttem, nincs kitakarítva, szóval elég szemetes lehet.
    Gondolom tudod, hova kell másolni, de a könyvtár neve ne tévesszen meg, "Naprendszer"-ként fog szerepelni a mentések között.
  • RoboKutya78
    #4505
    Ehh:)
  • laci4321
    #4504
    Én körbe néznék rajta szívesen :)
  • RJoco
    #4503
    Szerver leállítva, világ lementve.
    Ha van érdeklődő rá, akkor feltölthetem és körbe lehet nézni rajta, radarmodot rá lehet pakolni vagy SETools-ban megnézni a koordinátákat.
    Nekem elkészült a bázis hajóm (finomhangolás még ráférne), vadászokat és védő drónokat már nem csináltam hozzá, mert így nincs értelme.
  • RoboKutya78
    #4502
    ma már nem tudom hányadára esik szét a steam műhelye de jó lenne ha összekapnák magukat már.Pedig akciók sincsenek most.
  • laci4321
    #4501
    Jajj tényleg, ilyet még én is próbáltam csinálni, bár akkoriban eléggé elfoglalt voltam és felhagytam vele. Annyira nem is néztem utána hogyan kell a játékba betenni, épp csak ott tartottam hogy Blender-ben megcsináltam egy logót.

    Nálad is szarakodott a Steam? De most már jó úgy néz ki :)


    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.08.05. 20:46:50
  • RoboKutya78
    #4500
    azok a kis képecskék amiket a falra lehet tenni olyanok mint az emblémák
    kiterjedésük nincs is mint egy matrica úgy néz ki a falon és nem monitoros képre gondolok.
    Persze péntek délután és megint beszart a steam vagy csak nálam nem kóser?
  • laci4321
    #4499
    Badges? Azt se tudom mi az :D
    De ha nem tudom mi akkor tuti nem találtam :D

    Amúgy szép munka a rajz, bár én kicsit feleslegesnek érzem :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.08.05. 17:11:17
  • RoboKutya78
    #4498
    Nagyon tud a csávó:)
  • RoboKutya78
    #4497
    Skacok valaki nem talált véletlenül leírást Badges készítésre?
  • RoboKutya78
    #4496
    tele a cipő bezzeg amikor keresne az ember valamit akkor szar a workshop:(
  • RJoco
    #4495
    Teljesen felesleges az SLI.
    Akkor már egy 980Ti is elég.
    A teszteket nézve a 1070 kb 3x erősebb a 970-nél. Szóval szerintem egy is elég belőle.
    Én most mindent maxon futtatok és elég jól bírja a kártya, nem is értem, hogy miért árulnak gamer pc-t 2 meg 3 darab TitanX-szel szerelve. Mi használja ki?
    Én ezt szoktam nézegetni. Ez alapján a 1070 egy hangyapöcsnyit erősebb, mint a 980 Ti. Árban meg 250 dollárral olcsóbb, mint a 1080.
  • Micsurin
    #4494
    Annak maxon FHD vagy felette kevés lesz a 1070, 1080 inkább esetleg a 1070 SLi-ben! :)
  • laci4321
    #4493
    Hát amúgy kb. ennyi jah :D

    Sajnos olyan, hogy "adott játékhoz kalibrálni" a gépet nem igazán van. Max. ha a játék jobban szereti a Nvidia vagy AMD kártyákat, Intel vs. AMD procikat. De általában mindig az Nvidia + Intel páros jön ki jobban :/
  • RJoco
    #4492
    i7-6700K + vízhűtés
    OC képes alaplap
    GTX1070, ha lesz belőle Ti-s, akkor inkább az
    16 GB RAM
    SATAIII vagy m.2 SSD ~256GB
    És akkor nem kell azon vacillálnod, hogy mihez vedd a gépet.

    Én pl. most láttam egy játék laptopot, i7-6700 mobil procival és 970M geforce-szal, 16 GB ram, a vinyót nem néztem, FullHD kijelzővel 1800 euróért. Pirosan világító klaviatúrával, de lehet, hogy állítható volt.
  • RoboKutya78
    #4491
    arra leszek kíváncsi milyen vas kell majd ez alá a játék alá
    mert akkor inkább ehhez a játékhoz kalibrálnám a leendő gépemet.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.08.02. 10:02:33
  • Micsurin
    #4490
    Picit nagyobb potenciált látok arra, hogy ott essek neki haveromnak és játszuk le a melyik sci-fi hajó a legerősebb a filmekből című csatánkat...
    Ez a nem kötött forma meg még jobban feldobja a játékot.
    Abban bízom ha kijön az SE fejlesztői is egy picit észbe kapnak, elvégre közvetlen konkurencia lesz! Abból meg megint csak mi profitálhatunk! :)
  • laci4321
    #4489
    No hát igen. Valahogy így kéne a SE-nek is

    Nap mint nap azon vagyunk kiakadva hogy hiába van meg a képesség rá, mégsem építhetünk hatalmas, lélegzetelállító dolgokat a performance miatt. Még egy szimpla űrcsata is szenvedésbe taszít. De itt minden egy hatalmas teljesítményű szerveren fut. Örülök, hogy valaki végre felismerte ezt :D és rájött milyen elképesztő dolgot lehet összehozni így. Na és persze hogy nincs semmilyen korlátozása annak hogy milyen formájú legyen a hajónk, az is igen komoly meggyőző erő.
    Bár szerintem még semmi olyan nincs a játékban hogy energia-management a hajón, földön guruló járművek építhetősége (no nem mintha az SE-ben túl sok jelentősége lenne), vagy survival mód, de igen: a játékban hatalmas potenciál rejlik. És talán az SE fejlesztői is tanulnak valamit belőle :)
  • RJoco
    #4488
    Szépen modolt SE a franciáktól.
  • RoboKutya78
    #4487
    hm ez durva cucc lesz ha lesz:)
  • Micsurin
    #4486
    Bocsi de beoffolok!:)

    Láttátok a DualUniverse-t ? Nagyon nagy potenciál lehet benne!
    http://www.dualthegame.com/
    Most Pre-Alpha ha a linken a felugró ablakban megadjátok a maileteket akkor van esély kapni BetaAcces kódot. :)
  • RoboKutya78
    #4485
    Skacok felhívás!
    Ha valakinek van valami különleges modell kérése az ha jelzi Sektan-nak ezen a e-mail címen [email protected] akkor elvileg megvalósítja berkezési sorrendben.

    "Because I do not have much space in steam for more friend request, use my email - [email protected] - If you want to ask something about mods. If someone wants something special. Mod request and more ...
    Or Facebook or Google+

    If you use Facebook, then the answer almost instantly. My phone is still online. You have a better chance to answer :)"

    hajrá ötöljetek neki :)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.08.01. 14:34:32
  • RJoco
    #4484
    Van aki még feljár a szerverre vagy leállíthatom?
    (A kérdés elsősorban Warluck-nak megy, mert ő jelezte még utoljára, hogy játszik.)
  • laci4321
    #4483
    Inkább egy olyan megoldást tudnék elképzelni, hogy megadod mekkora átmérőjű gömböt akarsz (mint a voxel formáknál a beállítás), milyen vastag legyen a gömb fala, és a játék legenerálja a megfelelő blokkokat a megfelelő helyre. (Vagy kivetíti egy projektorral)
    Még ha utólag nem is lehetne módosítani rajta, amíg a projektor ép, lehetne regenerálni is a kupolát. Meg lehetne adni azt is, hogy a belő vagy külső felszínére lehessen-e építeni, így a kiválasztott oldal nem lenne sima, hanem „érdes”.
  • RJoco
    #4482
    Mi értelme van egy gömbnek?
    És itt most az EGY-en van a hangsúly.
    Tegyük fel a gömb átmérője 20 méter. Ehhez megvannak a megfelelő fokos elemek, amikből összerakhatod. Viszont akkor csak 20 m átmérőjű gömböt tudsz készíteni. De mi van akkor, ha egy kupolát akarsz a Holdra tenni, ami teszem azt 1 km átmérőjű lenne, gömb alakú, de ugye nem az egész kellene. Ebben az esetben egészen más fokos elemek kellenek, hogy jól illeszkedjenek egymáshoz.
    Persze meg lehetne oldani egy csúszka segítségével egy kivetítőn, de ehhez az összes elemet el kell készíteni grafikailag is. Ki az, aki ennyi elemet meg akar csinálni? Ráadásul a toolbar konfignál az összes elem megjelenne, ami szerintem lassítaná a játékot.
  • RoboKutya78
    #4481
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    tényleg nem vágom miért nem szerkesztenek végre valami kör vagy gömb kivitelezéshez használható blokkot.
  • RoboKutya78
    #4480
    :)
    Igen ez akkor csak egy koncepciórajz marad. Akkor sajna, sejtettem hogy ez még ha nem is gömbnek terveznéd meg akkor is besokallna a játék és nem csak a játék:) Magát az építményt a légkör és az űr szélére gondoltam volna kivitelezni hogy ne hasson rá a bolygó gravitáció mert gondolom csak ott lenne kevésbé kockázatos megépíteni. És ha csak vaniliában gondolkodnék akkor maradnék a 6 8 kocka magas épületnél amit a légzsilipes ajtók még le tudnak zárni rendesen.
    Azért tényleg kíváncsi lennék hogy ténylegesen mit bírna ki ez a játék ha nagyon belendülne benne valaki.
    Akkor maradok az inkább kivitelezhető állomáskoncepcióknál:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.07.31. 16:14:01
  • RJoco
    #4479
    A gyűrűt csak a gravitációs téren kívül tudod megépíteni, különben nem lenne stabil és az egyik oldala leesne, a másik meg elrepülne az űrben kb. De az biztos, hogy érdekes lenne nézni, ahogy összeomlik a dolog.
    Az meg felejtős, hogy úgy lövöd be, hogy ne mozduljon el, mert nem fogod tudni megcsinálni. Esetlegesen hajtóművek segíthetnek, de azt meg a játék motorja nem bírná számolással.
    Ha meg is tudnád építeni a dolgot és bírná is a motor, akkor is van egy max látótér, ami nem is tudom mennyi, de korlátolt.
    Szóval, ha 120 km a bolygóátmérő és még rájön 80 km gravitációs tér, akkor 200 km-es átmérővel lehet számolni. Ha középre állsz a bolygó fölött, akkor egyenes vonalban lenne 100-100 km jobbra balra, de mivel ível, így messzebb lenne a két legszélső pont. Ekkora látótávolságot meg tuti nem lehet beállítani neki.
    A gömbbel az a gond, hogy a felületére a játék mechanikája miatt nem építhetsz. Gondold el, hogy pont úgy megy a gömb vonala, hogy az egyik kockahálóból csak 10 cm3 területet foglalna el. Viszont a hálónak 2,5 m-es oldalai vannak. A másik, hogy nem is biztos, hogy azonnal észreveszed, ha azt hegeszteni kell.
    Viszont ilyen nagy építménynél szerintem simán megoldható a látszat kör kivitelezés, messziről senkinek fel nem tűnne, közelről meg kb olyan lenni, mint a bolygófelszín.
    A számolásra visszatérve, ha még rendesen be is akarod csövezni a dolgot, meg gyártás, meg raktár, hangár, világítás, o2, stb, akkor a szim sebesség mínuszba vándorolna vagy kilépne a játék, hogy hülye vagy, menj homokozni inkább.
  • RoboKutya78
    #4478
    én is erre gondoltam :( Még ha részletekben építenéd fel akkor se bírná.:(
    illetve nem tudom hogy lehetne egyáltalán kivitelezni hogy egyazon magasságban legyenek a gyűrűt alkotó elemek, na meg az enyhén kanyarodás is gond lenne megoldani. mondjuk ki kéne számolni hogy milyen magasan legyen a gyűrű a bolygó felszínétől vagy esetleg a bolygó légkörétől könnyeben ki lehetne számolni a gyűrű helyét. És még kellene egy virtuális térháló amivel a kockák helyét be tudnád lőni a bolygó körül.Úgy hogy ha adott lenne a vas vagy bírná a gép a kivitelezés se egy nap alatt készülne el:)
    Tényleg nem vágom miért nem teszik be ezt a virtuális segédrácsot amivel mondjuk köralakot lehetne építeni.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.07.31. 10:04:24
  • RJoco
    #4477
    Nem bírná a játék, mégha egy erőművet is építesz alá.
  • RoboKutya78
    #4476
    Már megint dolgozik a fantáziám
    Elképzelhető egy hasonló gyűrű kialakítása a bolygós játékmenetben?
    Durva lenne.
  • RoboKutya78
    #4475
    Megemlékezés:
    Bocs de muszáj hátha valaki még nem hallotta.
    60 éves korában elhunyt Jerry Doyle színész.
    Aki nem ismerné ő játszotta a babilon 5 állomásrendészet főnökét Michael Garibaldi-t.
    Idén is aratott a kaszás a híres színészeink között:(
  • RJoco
    #4474
    Nem hiszem, hogy kelleni fog neki ekkora. Szerintem a következő 10 évben egy játéknak sem fog kelleni.
    Ez olyan, mint 3 db TitanX-et tenni a gépbe, csak mert megteheti az ember. Soha az életben nem fogja kihasználni, hacsaknem sok monitoron több játékot nem tol egyszerre, ami az egy darab bill és egér miatt elég nehézkes.
    De még kettőt sem használna ki az ember, mégis van így szerelt komplett gép.
    Az ára egész barátságos, csak 10k dollár lesz.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.07.27. 15:48:13
  • RoboKutya78
    #4473
    1 terra byte-os vga kari na majd ez talán kihúzza a játékot a szarból:)
    http://www.esports-gear.com/hirek/altalanos/ime-az-eljovendo-csucs-amd-kartyaja_2016-07-26
  • RJoco
    #4472
    Én úgy látom, hogy amikor kijön egy komolyabb teljesítmény patch, akkor tök jó a játék, majd a későbbi update-ekkel elrontják ismét a teljesítményt, amit egyszer majd megint kijavítanak csak várni kell rá. És ez így fog menni, míg nem kap egy végleges kiadást, amikor nem lesz heti dev frissítés, se külön stabil verziós frissítés (ami jelenleg épp nem stabil), hanem lesz néhány nagyobb update, amivel már már tényleg csak javít és nem ront, majd inkább más játékba fektetik erőforrásaikat és ennek lesz egy végleges verziója.
    Legalábbis normális játék eléri a végleges verziót, amin már nem fognak módosítani és olyan marad, amilyen.
  • laci4321
    #4471
    A ramzabálás a korlátja ennek a játéknak, és hát a notiknak a memória-sávszélesség nem erős pontja. Nem tudom ezt mi oldhatná meg, bár nem is értek annyira hozzá, de ahogy telik az idő, egyre csak azt érzem, hogy a játékot ebben a formában nem is igen lehet már igazán jobban gyorsítani. Mert ha lehetne, akkor azt csak megcsinálták volna már ennyi idő után nem?