7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #4265
    Szerintem egy photoshop tudja ezt.
    Lefényképezed, kicseréled a háttért, élesíted a körvonalakat, a többit meg áttetszővé teszed, hogy a háttér látszódjon.
    Legalábbis szerintem tudja ezt a photoshop.
  • kipeti
    #4264
    szerintem egy cad alapú tervező programmal, dehogy melyik online változatával lehet passzolom
  • RoboKutya78
    #4263
    Na akkor illusztrálom a kérdést:)
    Hogyan lehet ilyen képet készíteni az elkészült hajódról.
    3ds programban tervező mod vagy micsoda. amikor az alakzat széleit kirajzolja ilyen fehér vonalakkal

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.06.14. 13:42:17
  • kipeti
    #4262
    Mai szerzemény :P csak 3 órát szívtam vele
  • laci4321
    #4261
    Én nem értem ezeket a kérdéseket Robokutya :D
  • RoboKutya78
    #4260
    Skacok hogyan tudok polygon fényképet készíteni az elkészült hajóimról?
  • RoboKutya78
    #4259
    Illetve kérdés
    Aki firefoxot használ az tapasztalt e mostanában olyat hogy ha képekre vadászik a keresőben a kijelölt kép a szürke ablakban csak megjelenik aztán el is tűnik problémát?

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.06.14. 09:30:16
  • RJoco
    #4257
    Pedig nagyon állat az energia fegyver. Bár nem ST-set tettem bele.
  • kipeti
    #4256
    Illetve a külső dizájnhoz az ívelt formák kialakítsa hiányzik nem sok szögletes hajóra emlékszem talán a borgok többet tudnak mesélni.
    Viszont az energia fegyvereket már nem tudnám elfogadnimegszokni ebben a játékban.
  • RoboKutya78
    #4255
    ÉÉss akkor ezzel a lépéssel minden technikai feltétel megszületett egy teljes értékű trekes mod összerakására szerintem minden megvan hozzá ha valaki nagyon akarja még a mozgó paneleket is meg lehet alkotni párat már én is csináltam és ha erőt veszek magamon és a gépem is akarja akkor folytathatom is a mozgópanelek létrehozását.Talán még egy block mod hiányzik a belső tér tökéletesítéséhez.

    Van irányítópult
    térképasztal
    teleporter
    vonósugár
    fegyverek
    szóval tökéletes:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.06.12. 11:50:12
  • RoboKutya78
    #4254
  • RJoco
    #4253
    Megcsinálták a teleportot a StarTrek-ből.
  • RJoco
    #4252
    Szerintem most azon vannak, hogy eltüntessék a hibákat és kiadjanak egy nem early változatot.
    Amúgy csak az első rögzítésnél jelentkezik a gond. Ha utána elengedem, nem ugrik vissza, ha ismét ráfogok, akkor meg nem ugrik még közelebb.
    Azt még nem próbáltam, hogy mi van akkor, amikor arrébb viszem a hajót kicsivel és úgy rögzítem ismét. Lehet, hogy arrébb lehet vinni az egész sziklát sok apró mozgással és rengeteg kitartással.
    Úgy néztem, ami a sziklán landolt, az vele együtt mozog, viszont az állomás másik futóművéhez rögzített hajó nem mozdult vele. Ami azt illeti, hajóba szálláskor simán át tudom tolni a futóműn a hajó elejét és el is tudok távolodni tőle a hajóval. És végig zöld a talp és rögzítve van. De ez már egy elég régi hiba, ilyen jelentkezett már az összekapcsolóknál is. Mármint az elválás, nem az egymásba olvadás.
  • RJoco
    #4251
    Sosem használom az állomáson az automatikus kapcsoló zárat, mindig manuálisan használom.
  • kipeti
    #4250
    Próbáld úgy, hogy a talpon nem használod az automatikus kapcsoló zárat, hanem amikor sárgára vált a talp antennán keresztül kapcsolod be.
    Nekem így nem szokott bugolni.
  • kipeti
    #4249
    még jó hogy az aszteroidát nem lehet meg mozdítani akkor lenne érdekes a helyzet :)
    nekem az a bázis kimozdítás már sikerült többször is
  • RoboKutya78
    #4248
    lool micsoda ereje lehet annak a hajónak:)vagy leszállótalpnak:)
    egyre viccesebb ez a játék.Fogadok ezeket a hibákat direkt generálják hogy ne unatkozzatok:)
  • RJoco
    #4247
    Egy újabb bug a szerveren.
    Közel álltam a hajómmal a platform futóművéhez, oda akartam rögzíteni. Mikor rögzítettem, akkor a platform, az aszteroidával együtt ugrott egyet, közelebb a hajóhoz. A cucc tényleg elmozdult, ellenőriztem egy lézer antennával, megváltozott a korábbi koordinátája.
  • RoboKutya78
    #4246
    Kérdés :Azzal mi a helyzet ha építek egy hajót és abba voxelel bepakolok kavics falakat pl megszűnik hajónak lenni??
    Ha jól emlékszem lehet ilyet csinálni.
  • RJoco
    #4245
    Szia!
    Én lennék és nem okoztál gondot.
    Üzenetet nem láttam, ahogy most sem látok, ha az ismerősöd MrHohenheim név alatt szerepel, mert bejelölt.

    Ismerkedés szempontjából ide jobb jönni, mert ismeretlent úgysem engedek fel a szerverre.
    Már pár hete játszunk, egyrészt jó, ha mindenki értesül róla, hogy jönnek új emberek, különben mindenki engem fog kérdezgetni. És azért én is szeretnék játszani. (Ez a kisebb dolog.)
    A másik dolog, hogy van már pár építmény, amit szerintem senki nem szeretné, hogy lerombolják. Akár véletlen (tapasztalat hiánya), akár direkt.

    Új tagokat természetesen szívesen várunk, pár sor bemutatkozás mindkettőtöktől (és minden más jelentkezőtől is) azért jó lenne, legalábbis nagyban meggyorsítaná a dolgot.

    Nem tudom mennyire ismeritek a szervert, pár sor róla:
    2 frakció van, jelenleg építkezünk, később összecsapunk, addig nem támad egyik fél sem a másikra.
    Naprendszer van, 3 bolygó, 1-1 holddal.
    Túlélő, van hajtómű sebzés.
    Inventory 10x-es és a gyártás, össze/szét szerelés is gyorsítva van.
    A Nap 90 perc alatt tesz meg egy kört.
    Nincsenek drónok, kutyák, pókok, de vannak NPC hajók az űrben.
    Kezdésnél mindenki a bolygóról indult és onnan kellett kijutni az űrbe. Már mindkét oldalról van kint ember.
    A szerveren sokszor, sokféle bug előfordul, ha nem figyel az ember. Ilyen az összekapcsolás, landolás más mozgó hajón. Ezért célszerű mindig sziklához rögzíteni vagy olyanhoz, ami sziklához rögzül. Ami nem rögzül sziklához (voxelhez), az hajónak minősül.
    Kb ennyi. Amennyiben érdekel a részletes beállítás, betehetem.
  • RJoco
    #4244
    Sosem láttam még ilyet, mi ez?
    És feléd miért közlekedik?
  • tom36
    #4243
    csak kíváncsiságból, de ennek van vakfoltja ?
    me én 1x találkoztam még csak vele de valahogy több próba után sem találtam meg és végül az eggyik drónját erősítetem fel és vezettem bele hogy olcsón megússzam a befoglalását.
  • kipeti
    #4242
    Az én mai szerzeményem meg ez :P

  • kipeti
    #4241
    a mákos guba fajtádat te :D
  • kipeti
    #4240
    itt egyszerűbb szólni mert ezt gyakrabban olvassa szerintem nap folyamán felveszi veled/veletek a kapcsolatot.
  • drachoo1
    #4239
    Kedves RJoco!

    Amennyiben te vagy fent Julian néven a Steamen, akkor én próbáltalak bejelölni. Mivel Steamen nem lehet ismeretlennek privát üzenetet írni, bejelöltelek. Ezután már tudtam üzenetet küldeni és küldtem is, szóval nem csak bejelölés volt! Erre viszont már nem kaptam reakciót, csak később az elutasítást. :)

    Mivel fentebb írjátok, hogy játékos társakat kerestek ezért próbáltam a jómagam és egy játékostársam nevében felvenni veled, az adminnal a kapcsolatot... Kitöltöttük a fenti linken található jelentkezés és lett volna néhány kérdésünk...

    Sajnálom hogy ilyen gondot okoztam... :)

    További minden jót kívánok!




    Utoljára szerkesztette: drachoo1, 2016.06.10. 10:41:12
  • RJoco
    #4238
    Elmentem platinát keresni a fúró hajómmal, de sehol nem találtam.
    Viszont találtam egy ilyent, úgyhogy a magamévá tettem.
  • RoboKutya78
    #4237
    Zero_008 most látom te trekelsz is vagy már nem?
  • RoboKutya78
    #4236
    Hm
    Nem tudom ez mintha már lett volna de ez egy újabb
    Kicsit akartam frissíteni a cargo shipemet de valami miatt nem akart betölteni:(
    Szándékomban lett volna a pilóta fülkét matatni egy kicsit de így marad amilyen :(
    Legalább nem tévedsz el végre:)
    Bár kíváncsi lennék hogy energia nélküli állomásokat is felderít e.
    Azt viszont nem vágom minek utasülés hozzá.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.06.09. 11:45:11
  • RJoco
    #4235
    Na most én is szemeteltem egy kicsit.
    Van egy hajó, amit sehogy sem sikerül megfognom. Egyrészt mert, mikor közel érek, mindig elkezd ugrálni, úgy meg elég nehéz célozni. Másrészt, meg elkezdtem laggonli, örültem, hogy hazaértem. De inkább voltam ideges, mint boldog.
    Azért az elejéről a napelemet sikerült lelőnöm, az most szépen sodródik az űrben néhány egyéb blokkal együtt.
  • RJoco
    #4234
    Van ez így.
  • kipeti
    #4233
    A szervert most sikeresen teleszemeteltem:) nem bírtam megállni és sikeresen belerongyoltam egy npcbe
  • RoboKutya78
    #4232
    facebbok az más tészta azt is lehet értelmesen csinálni csak a sok oda nem figyelő hozzá nem értő posztolgat minden szír szart a másiknak
    imádom amikor játék miatt veszek fel valakit és elkezdi utána az egész életét kiposztolgatni a falamra olyanokat rak ki ismeretlennek is amit tutti nem oda szánt satöbbi satöbbi.
    Ezért csináltam másik két fiókot a főfiókom mellé hogy ne szemeteljem tele az tényleg én vagyok az én ismerős köröm tartalmazza stb.
    Lusták az emberek csoportba rakni ismerőseiket és azoknak csoportban írogatni.Sokan azt se tudják hogy kell.
  • RJoco
    #4231
    Tegnap engem is bejelölt valaki. Én nem vacakoltam, rányomtam a mellőzésre. Bár SE-vel jópár órát játszott, de senki ne jelöljön be tök ismeretlenül, mert nem fogom elfogadni, viszont azt sem szeretem, ha tobzódnak a dolgok. Aki tényleg akar valamit, az ír is valamit, nem csak jelölget ismeretlenül.
    Fészen is először rengeteg embert töröltem, mert csak azért nem kellenek, hogy legyenek. Aztán töröltem a fészt is, mert az sem kell. Úgyis mindenki csak akkor talált meg ott, ha kellett neki valami. Nekem meg ebből is elegem lett. A fontos emberek elérnek telefonon vagy személyesen és én is őket. A többiek nem fontosak.
  • RoboKutya78
    #4230

    Miután az ember megkapja az első adathalászós linkjét ismeretlen csókától a Steam adatlapjára és óvatlan pillanatában rá is kattan és ráeszmél hogy na akkor most nagyon gyorsan lecseréli a 64 számbetűírásjel kombós jelszavát egy másikra óvatosabb lesz egy picit:)
    Igaz húsz ismerősből jut maximum egy akivel heti egy vagy havi egy alkalommal kicsit többet is beszélget az ember akkor már jól csinál valamit:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.06.08. 18:47:39
  • kipeti
    #4229
    Néztem én is először nagyot a profilodon utána röhögtem, már csak az hiányzott hogy jehova tanúi és a konteo hívők kíméljenek :D
  • RoboKutya78
    #4228
    Kicsit csevegni kell velük. Én mostantól csoportokba dobálom a kollégákat felcímkézve hogy tudjam kit honnan és milyen néven vettem fel.
  • Zero_008
    #4227
    Én meg tele vagyok ismerőssel olyan játékokból, amikkel már nem játszom, és egy rakás külföldivel is. Idejében el kellett volna kezdeni valahogy rendszerezni, de most már késő. A meglévő friendlistből is kb a háromnegyedéről már fingom nincs kicsoda, főleg ha már azóta hogy "ismerem" hatszor megváltoztatta a nickjét...

    Lehet, hogy el kéne kezdenem üzeneteket írkálni, hogy "hé, te ki vagy? fogunk még együtt játszani bármit? ha nem, akkor bocs, remove"...
  • RoboKutya78
    #4226
    én is csak maximum egy csevegésnyi idő után csekkolom a tagot ha felvesz többségében magyarokat keresem de beesik pár külföldi is a steamgift miatt lettek bejelölve Csoportokat is csak ezek miatt a játéknyerő oldalak miatt tartok meg Ami meg napi egy két buborékkal zavar azok maradhatnak de ha többet kapok dobálom kifele. Így is van vagy 250 csoportom.
  • Zero_008
    #4225
    Hát, nekem van függőben vagy 40 barát és csoportmeghívó összesen. Nincs erőm végigkérdezgetni, ki kicsoda, majd ha tényleg kellek valakinek, akkor szól valahogy máshogy, a játékban ahol együtt játszunk. Főleg a csoportmeghívókat nem értem, egy rakás CSs, ami azért fura, mert Steam nem láthatott engem soha CSzni, előbb hagytam abba, mint hogy Steam lett... :P

    Ja, meg is ragadnám az alkalmat: ha innen valamelyikőtök küldött már Steamen friend meghívót én meg baszok rá hetek óta, akkor szóljatok! :)
    Utoljára szerkesztette: Zero_008, 2016.06.08. 17:49:39