7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #4630

    Ha jól sikerül a dolog bedobom a gy.i.k.-ba
  • laci4321
    #4629
    Hmm na akkor csinálok egy videót pár órán belül és belinkelem :)
    Arról is hogy hogyan kell levitáltatni, meg a bázisról is.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.09.10. 20:40:55
  • RJoco
    #4628
    Egy videót én is néznék róla.
  • RoboKutya78
    #4627
    ezt az effekte hogy a rókában hozzák elő? esetleg videjót róla ha valaki tudja:)
  • RJoco
    #4626
    Jól néz ki. És egy kis forgási sebességgel még misztikusabb lehetne.
    Bár a sohát nem mondanám, mert ha egyszer javítják a bugot, akkor leesik az egész.
  • RoboKutya78
    #4625
    Mi a manó ezt az egészet a földről pörgeted azzal a rotorral... de hogy?
  • laci4321
    #4624
    Ahh rájöttem mi volt a gond.
    A Steamen agyon kell nyitogatni a képeket új lapra-új lapra egészen addig amíg el nem jutsz ahhoz a linkhez ami már ténylegesen csak a képet tartalmazza :D
    Itt is van 4 db kép :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!









    És még egyszer, itt még van néhány kép, ha valakit érdekel a dolog :) A steamen fent levő screenshotjaim.
    http://steamcommunity.com/id/bendelaszlo4321/screenshots/
  • laci4321
    #4623
    Hmm én nem látom a képeket amiket belineltem, pedig nyilvánossá tettem őket a steamen is.
    Na mindegy, a könyvtárat meg tudjátok nézni :)
  • laci4321
    #4622
    Sziasztok!

    A pár nappal ezelőtti gépösszeomláskor épp egy nagy projektet akartam elkezdeni. Még jó hogy csak a dolog legelején jártam :D
    Van egy mód arra, hogy hogyan "lebegtess" dolgokat. Hogy hogyan tarts dolgokat úgy a helyén, fixen, hogy látszólag nem tartja semmi.

    Nagy vonalakban az ELV: Wheel Suspension 3x3-asokkal (3x3-as kerekek) és rotorfejekkel szoktam megoldani. (lehet még 1x1 és 5x5-ösökkel is) A rotorfejet beleilleszted a kerék blokk lapos részébe, és ekkor az az érdekesség történik, hogy nem a rotorfej fog forogni a kerék helyén, hanem rotorfej odébb ugrik, mert ekkor a "Grid Pivot", azaz a hegesztési pont lesz az, ami a lapos részbe rögzül, az lesz a forgás középpontja.. A rotorfej meg máshol lesz és lehet rá építkezni :) (Egyébként ugyan ez a Grid Pivot a központja mindig a projekcióknak is, vagyis amikor blueprintet vetítetek ki.) Mégis rögzítve van a rendszer a Wheel Suspension 3x3-ashoz, és nem csak hogy rögzítve van, az energia is továbbítódik rajta, "vezeték nélkül"! Ha pedig a kereket fixálod (csak ki kell pipálni egy rublikát a Wheel Suspension 3x3 kontroll menüjében (K-menü)), akkor a távoli rotorfej még csak forogni sem fog és gyakorlatilag elmozdíthatatlanul megtart bármekkora súlyt :)

    A fent leírt elvvel óriási lehetőségeket kapunk. Jó magam elkezdtem egy, a légkörben kb. 1 km magasan lebegő báziskomplexum megépítéséhez. "Az Akadémia" projektnek hívom.

    Az Akadémián egy darab hajtómű sincs, mégis lebeg a levegőben és nem is fog lezuhanni sose! :D Igen csak félkész, de mivel hétfőn kezdődik az egyetem, időm az nem lesz befejezni még egy jó pár hétig. Természetesen már fel van töltve a blueprint a workshopba (rejtettem) így ez nem veszhet el :D

    Beteszek pár képet ízelítőnek. Igyekeztem neki "mágia" feelinget adni, elvégre mégis csak lebeg :D Esetleg ha van valakinek ambíciója rá, dolgozhat rajta, és majd ha kész lesz, a megosztáskor mint társalkotók töltjük fel a kész művet :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!









    Itt még van néhány kép, ha valakit érdekel a dolog :) A steamen fent levő screenshotjaim.
    http://steamcommunity.com/id/bendelaszlo4321/screenshots/

    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.09.10. 14:33:34
  • laci4321
    #4621
    Ahogy én is. Ténylegesen komolyabb vírust utoljára nem is emlékszem már mikor kaptam be.
    Már szokásommá vált, hogy bármit letöltök a netről, ha nem https jelzésű (biztonságos) honlapról származik, akkor addig nem kattintok rá 2-szer amíg egy ESET víruskeresést le nem nyomok tajta. Pár másodperc alatt megvan. Meg .exe fájlokat sem szeretek futtatni ismeretlen forrásból. Stb.. stb..

    Ezt a tegnap előtti esetet meg: informatikai rémtörténetként fogom emlegetni :D

    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.09.09. 22:02:12
  • RJoco
    #4620
    Én igyekszem tudatosan netezni, így már nagyon régen nyeltem be bármit is.
  • RoboKutya78
    #4619
    Nekem hasonló volt egyszer de az nem törölt semmi anyagot azt nekem kellett fájó szívvel óvatos szikemozdulatokkal elvégeznem:)
    A cucc fogta és lefotózta az asztalomat háttérbe rakott egy biohazard logót és az istennek se találta meg a vírusirtó hogy micsoda volna a baja. Így 2 napi szenvedés után első ziccerre rendszert telepítettem kb 2 napig okés volt a dolog majd ismét bezizzent a hátterem innentől kezdve meg 4 terra anyag zene film satöbbi na jó zenék nem de a filmek meg ami lejött torrentről kapásból kukáztam majd újratelepítettem és hál istennek azóta nem találkoztam vele.
    A másik amit benyeltem az meg egy kellemes zsaroló vírus volt a kellemesebb verzióból ami csak annyit tett hogy a böngészőmet vágta haza teljesen. Így ezt egy külső usbs rendszerindító után alapos takarítás mellett kivégeztem hál istennek.
    Általában kisebb komolyabb dolgokat 2 3 évente összeszedek.
  • RJoco
    #4618
    Tyűha! Akkor rendesen benyeltél valamit. Nem kell letölteni semmit, hogy egy oldalról bejusson valami. Az apple termékek elég erőszakosak, bár azért ennyire nem kellene. Zsaroló vírusról hallottam már, titkosítja az összes adatod, majd jó pénzért feloldják neked. De, hogy tönkretegye a rendszert...
    A sata kábelre érdemes figyelni, nekem az egyik HDD-nél lett mindig poros és jöttek az olvasási hibák, lassulások. Rendszer vinyó volt, volt amikor el sem indult a rendszer. Gépház takarítás mindig segített, de volt amikor elég volt lehúzni és visszadugni a kábelt. SSD-nél nem tudom, mit okozhat egy ilyen hiba.
  • laci4321
    #4617
    Sajnos nem hozható vissza értelmes adat, már próbáltam. Kicsit azért bonyolultabb a helyzet egyébként, nem csak az adataim vesztek el, hanem maga a felhasználói fiókom vált egyik pillanatról a másikra használhatatlanná, a benne szereplő összes adattal együtt

    Úgy történt hogy egyszer csak jelentkezett egy program, hogy adjam meg neki hogy honnan települhetne újra. (Még sosem láttam azelőtt :D) Amit ő ajánlott fel elérési utat, (ahol eddig a telepítője volt) ugyanis megszűnt létezni. A program nagyon erőszakos volt, ha kiléptem azonnal újra elindult az ablaka, ami ráadásul elsőségben volt, így nem lehetett a háttérbe tenni. Vagy ez a program, amit még sosem láttam ezelőtt okozott valamit (valami iphone-os progi volt, szóval nem hiszem) vagy eltűntek adatok, vagy valami vírus. YourUninstaller nekem is van fent, folyamatos figyelésen és mikor csökkentett módban sikerült a fiókba belépni és elindítani, azt jelezte semmi sem települt fel az utóbbi hetekben.

    Mert hogy miután azt az erőszakos progit a feladatkezelőből próbáltam bezárni, ismét azonnal újraindult, de ezúttal már eltűnt az asztalról a háttér, csak egy nagy feketeség volt. Aztán mikor újra beakartam zárni, akkor eltűnt 2 kivételével az összes asztali ikon, és nem működött a windows gomb sem. Az egész 1 perc alatt megvolt, hihetetlen :D

    A gépet így úgy döntöttem újraindítom. Csakhogy nem lehetett belépni a fiókba, ergo ott voltam egy nagy zöld képernyő előtt és nem mehettem tovább sehogyan sem. Azt írta ki, hogy „A felhasználói profil szolgáltatás nem tudott bejelentkezni. A felhasználói fiók hibás”.

    Nem volt semmi információm arról hogy mi van a rendszerrel, mert nem léphetem be. Neten találtam egy parancssor/regedit futtatásával történő fiókhelyreállítási módot, csakhogy a ProfileList listában nem volt ott a profilom, így nem lehetett mit javítani! Úgyhogy úgy döntöttem csökkentett módban elindítom. De a csökkentett módos elindítás 30 percig tartott valamiért. Aztán rájöttem hogy azért, mert úgy léptetett be, hogy mindent kitörölt és alaphelyzetbe állította a fiókot a windows.

    De normál üzemmódban még ezután sem engedett be, ugyan úgy a fenti a hibaüzenettel, így a rendszer javítását akartam eszközölni a windows telepítővel. De a telepítő is azt írta ki, hogy „Ismeretlen hiba miatt a rendszer nem javítható. A rendszerben nem történt semmilyen változás.” Szóval a totális javítás maradt csak az egyetlen járható út, vagyis hogy állítsa a rendszert teljesen alapállapotba, mintha újraraknám az egészet. Adatmentő progival pedig hiába próbálkoztam ezután, csak értelmetlen adathalmazt talált.

    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.09.09. 09:56:59
  • RJoco
    #4616
    Esetleg nem játszott valaki a gépeddel a tudtodon kívül, aki véletlen törölhette?
    Én egyszer jártam úgy, hogy egy ismerős gépén vackok takarítását végeztem youruninstaller-rel és olyan gyors voltam, hogy későn vettem észre, hogy az .exe fájlokat fogja törölni. Azért mert egy 'kis szemét' hivatkozott rájuk, mintha a sajátja lenne. Egy telepített program sem indult el...
    Visszaállítási lehetőség nincs, mint HDD-nél? Tudtommal az SSD sem írja felül az adatokat azonnal. Az Adata szerintem sem rossz és valamit jeleznie kellett volna a HD Sentinelnek, ha gond van. Javaslom, a program fusson folyamatosan, ha megint gikszer van és a vinyóval, akkor azt csak kijelzi majd.
  • RoboKutya78
    #4615
    Azt még egy adatvisszamentő progi vissza tudná hozni vagy rendszer visszaállítás.
  • RoboKutya78
    #4614
    Nekem erre volt van egy olyan külső kisvinyóm amin van egy külön erre a célra telepített save gombocska valahol még talán meg is van hozzá a progiis ami vezéreli a dolgot csak egy baj van vele hogy kb ha jól emlékszem 120gigás és ide a doboza ráadásul
    lehet ha tudok még veszek rá egy 500 ast és használni fogom erre a célra azt is be lehetet állítani mely mappákrók készítsen másolatot viszont időzíteni nem lehetett hisz csak egy gombnyomás és megoldva a mentés.
    SOHOUSB a dobozka neve és adtak mellé egy ízléses bőr műbőr tatyit is
    http://imgur.com/a/kSWqf
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.09.09. 00:06:17
  • laci4321
    #4613
    Ja és még nagyobb röhej, hogy pár hónapja raktam újra a rendszert és akkor lementettem az SE fájlokat. (Jobb mint a semmi.)
    És a hét elején töröltem le őket, mondván sok helyet foglalnak. Na erre mondjatok valamit! :D
  • laci4321
    #4612
    Az a röhej, hogy minden világot legalább 4 mentésben tároltam, mert előfordult hogy 1-1 sérült. És most az egész fájrendszer egyszerre tűnt el :D
    HD Sentinel részletes vizsgálatát lefuttattam (jó 1,5-2 óra volt) és nem talált egyetlen hibás szektort sem, az SSD 100%-os.
    Alig hiszem el hogy ilyen történhet amúgy. Létezik, hogy megsérült pont egy olyan bit a tárolás közben, ami létfontosságú volt a fájljaim eléréséhez? Ennél már az is valószínűbb, hogy valami vírus csinálta, bár napok óta nem töltöttem le semmit, és hetek óta nem telepítettem fel semmilyen programot. Egy ADATA SSD-m van amúgy, úgy tudom ők nem noname-ek, szóval bízom a HD Sentinel eredményében.

    Személyes fájljaim nekem sem vesztek el, azokat mindig is egy operációs rendszer nélküli meghajtón tároltam, aminek csak az adattárolás a feladata. De feltelepített programok és az SE fájjai (azok jó 5-10 GB között voltak legalább) oda lettek 1 perc alatt.
  • RJoco
    #4611
    Hát ez eléggé sajnálatos.
    Egy HD Sentinel-t érdemes lenne feltenni, az esetleg kiírja az SSD bajait.
    Ha komolyabb gyártótól van az SSD, akkor annak a programját lehet érdemes használni.

    A biztonsági mentéseken most már kár rágódni, én sem csinálok. Személyes fájlok nincsenek a fő vinyón, a programok fájljairól meg csak újratelepítésnél csinálok mentést. Szóval egy ilyen hibánál én is buknék mindent. De kinek van annyi helye, energiája, ideje és agya arra, hogy x időközönként mentéseket csináljon.
    Viszont lehet, hogy fogok egy .bat fájlt készíteni, ami lementi a megfelelő könyvtárakat egy másik vinyóra. Csak az időzítést kell megoldanom, mert szeretem elfelejteni a dolgokat.
  • RoboKutya78
    #4610
  • laci4321
    #4609
    A kész dolgokat fel szoktam töltögetni, de a félkészeket nem.
    Pl az a hajó amiről pár hete töltöttem fel képeket elveszett teljesen. Jó 40 órája építem már...
    A pályáim, túlélő világaim, ötleteim mind odavesztek. Csak a már kész és feltöltött blueprintjeim maradtak meg.
  • RoboKutya78
    #4608
    hm ssd 2 év alatt megkottyan? érdekes lenne vagy vagy csak szerencsétlen mázli? Mért nem toltad fel dropboxba vagy valami másba jobb megoldás vagy csak felmented privátba steamemen a félkész dolgokat?
    Sajnálom a veszteségedet
    Nekem most meg lehet kezd megkukulni a tvm nem tudom mi lehet az oka de egyszerűen azt csinálja napi 2 3 alkalommal hogy az a bizonyos Nem elérhető feliratú zöld csík megjelenik a tvn és a monitor közben mutatja a képet a háttérben többnyire akkor jön elő a a windows fut csak.A legdurvább az amikor át is vált tvre
  • laci4321
    #4607
    Képzeljétek.
    1 perc alatt kitörlődött az egész felhasználói fiókom beli fájlrendszer. 38 MB maradt meg a 30 GB-ból.
    És mivel abban tartja a Space Engineers a mentési fájlokat, oda lett MINDENEM. Esélyem sem volt bármit is megmenteni. Egyszer csak összeomlott az egész. 800 órám van az SE-ben eddig. 800 ÓRA!
    Arra gyanakszom hogy az SSD-m kezdi megadni magát. Mert mostanában túl gyakorivá váltak a .dll hibák is, egyszerűen eltűntek. Valamint a különböző, már feltelepült alkalmazások is jelezgettek hibát. Bár nem értem miért, csak 2 éves. De ha sikerül a gépet helyreállítani, futtatok rajta egy részletes diagnosztikát. Szerintem átérzitek most a dühömet.

    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.09.08. 12:03:01
  • RJoco
    #4606
    Nekem bejön, bár még csak 16 órám van benne és még 1 hétig nem nagyon fogok játszani vele, mert szabin vagyok, de várom már.
    Én élvezem, hogy mindig van egy jel, ahova elmehetek. Az űrben lehet csatázni, a bolygókon a húsevőkkel kell vigyázni. A középpont még odébb van, a más színű csillagokról nem is beszélve, ahova jobb hiper hajtómű kell.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.09.07. 09:38:48
  • RoboKutya78
    #4605
    Látom te nem, is estél annyira bele a steam fiókod babusgatásába:)
    Látom megvan a No mans sky milyen a cucc?
  • RJoco
    #4604
    Én ilyennel nem is szoktam foglalkozni.
    Alapból valahogy úgy van beállítva, hogy a legfrissebb képernyőmentések-x. Így nekem mindig változik, ha képernyőmentést csinálok. Nem én állítottam be így, hanem így volt.
    Hogy más mit lát, azt nem tudom, de nem is érdekel. Nem fészbúk.
  • RoboKutya78
    #4603
    gondolkodok rajta:)már feldobtam
    de töröltem kell még egy kis utána járkálás:)
    most a steam háttér buhera kicsit kifárasztott:)sokra nem mentem azzal se
  • RJoco
    #4602
    Szerintem a blender a te gépeden is elfut és a SE is rajta van, érdemes lenne megpróbálnod és, akkor olyat alkothatsz, amilyet csak szeretnél.
  • RoboKutya78
    #4601
    Na akkor lesz ötlet máris a badge (kitűzők) létrehozásához:)
  • RoboKutya78
    #4600
    Automated Drilling Platform v0.1
    Hasonló szépségeket kérünk majd:)Arra kiv lenék hány méteres a fúróhatára a kicsinek de ez se rossz cucc:)
  • RJoco
    #4599
    Blender segítség
    Mindjárt az első linknél sok hasznos leírás és videó.
    Most már van mivel elindulni.
  • RoboKutya78
    #4598

    okosítsd ki magad azt adjuk neked majd a kitalált blokkötleteket ha nem lennének már most is:)
  • laci4321
    #4597
    Akkor írok is neki azonnal :D
  • RoboKutya78
    #4596
    cseh ha igaz:)
  • RJoco
    #4595
    Az angol tudásom erősen korlátozott, ha még németül lehetne vele beszélni...
  • RoboKutya78
    #4594
    Nem tudom neked jó ötlet lenne a elbeszélgetnél erről a művészetről sektannal talán ketten kiokosítjátok egymást:)
    Nem akarom a srácot fényezni de durván sokat alkotott mostanság és a játék kezdete óta.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.09.06. 17:01:29
  • RJoco
    #4593
    Ez talán még nekem is hasznos lesz. Már nézegettem a blender-t, youtube-on találtam is pár videót, bár csak egy volt, ami elég jól magyarázott. Viszont annak sincs folytatása, mint ahogy a többinek sincs. De kiindulásnak azért nem rossz. Utána meg valami könyvet kell keresni az animációkhoz, bonyolultabb műveletekhez. Viszont eddig még nem jutottam.
    Pedig egy jó futómű még mindig hiányzik a játékból, ha meg is tanulom a használatát, akkor tuti ez lesz az első, amit csinálni akarok.
  • RoboKutya78
    #4592
    ahm ez volt az angolom nincs így nehéz lesz:)
    azt se tudom mit kéne letölteni innen:)
  • laci4321
    #4591
    Én dolgoztam már Blenderrel, de nem töltöttem le semmit.
    Viszont most megnéztem. 3 szót írtam be google-be:„Blende Space Engineers”
    És rögtön az első találat az amit szerintem keresel:
    http://harag-on-steam.github.io/se-blender/
    Hasznosnak tűnik.