7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #4346
    Addigra talán a SE is kiforr. És lesz neki is VR támogatása :)
  • RoboKutya78
    #4345
    oké erre én is kíváncsi lennék.
    Na térjünk vissza erre a dologra 5 év múlva ha még itt leszünk :)
  • RJoco
    #4344
    Elite Dangerous
  • RoboKutya78
    #4343
    most azért őszintén mondj olyan programot amiért megérné hogy megvedd ezt a szemüveget?
  • RJoco
    #4342
    Ha nem vagy az, akkor honnan tudod, hogy milyen egy gazdag élete?
    A VR-hez meg nem kell drága gép, egy PS4 400€, a VR hozzá 600€. Ez még nem is olyan vészes.
    Az OR 700€+posta+vám ár körül mozog amerikából, a steam cucc meg 800€.
    Persze akinek nincs 1500-2000€-ja egy gépre, annak nem lesz VR-re sem. Akinek meg van, az nagy eséllyel összehozza a VR-re valót is, ha annyira fontos.
    3000€-ból viszont egy elég jó verdával mehetek pár kört a nürnburgringi pályán.

    Az, hogy nem próbáltad és nincs is rá lehetőség (reményed sem), eredményezi azt, hogy lehurrogod és nem érted.
    Pedig ez egy nem rossz dolog és pont a szegény embernek találták ki, akik ahelyett, hogy €tízezreket költenének utazásokra, egyszerűen csak felveszik a szemüveget és oda mennek, ahova akarnak.
  • RoboKutya78
    #4341
    ki mondta hogy az vagyok ilyen hardverrel a seggem alatt gazdag lennék?:)
    még ha az is lennék piszkavassal se nyúlnék ehhez a dologhoz hozzá nem csak azért mert egészségügyi hátrányaim vannak a használatához(gondolom teljes körű térlátást igényel a dolog) hanem amúgy se érdekel:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.07.01. 12:28:37
  • RJoco
    #4340
    Nem is tudtam, hogy te is über gazdag vagy. Nem akarsz megdobni egy VR-rel?
  • RoboKutya78
    #4339
    Tény ez a kis kütyü meg a hozzá készült programok többsége a gazdagoknak illetve az über gazdagoknak készítették akinek van akkora területük a lakásukban ahol tudnak hadonászni vele. Illetve a játékok többsége is olyan területekre összpontosul ahol egy über gazdag csóka talán életében sose járt teszem fel egy iroda környékén ügyintézés céljából vagy ne adj isten munka végzése céljából sose járt, ezért készítettünk neki egy über drága hardvereszközt amit egy nagyon drága géppel lehet csak kihasználni hogy legyen az illetőnek valami fogalma hogyan is néz ki a való világ a "kis" villáján kívül:)
    Én ha tehetném meg lenne rá lehetőség a steamben ki is szedném ezt a típusú játékokat hogy ne is lássam mikkel butítják a népet:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.07.01. 11:38:17
  • RJoco
    #4338
    Bíztam benne, hogy olcsóbb lesz a VR, ha többen is csinálják, de sajnos nem lett semmivel sem olcsóbb. Amúgy tényleg vigyázni kell vele, mert simán összetörheti az ember a szoba berendezéseit.
  • RoboKutya78
    #4337
    Akit érdekelnek a hasonló építős játékok itt van egy lehetséges ingyenes verzió
    VR-esek vigyázzanak a körülöttük levő tereptárgyakra:)
    Metaverse Construction Kit

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.07.01. 09:47:52
  • RoboKutya78
    #4336
    A fórumban megengedem az oftopikot, de természetesen off /off környezetben ebből kifolyólag tettem ki az off gomb elérését a fórummenübe. És ha befejeződött a diskurzus az off területen én mint fórumgazda törlöm az off részt persze csak ha az off indítója beírja hogy megkapta a megfelelő választ a kérdésére.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.06.30. 11:18:47
  • kipeti
    #4335
    A rotorok használatával vigyázzatok nekem most reggel teljesen bebugolta az építő hajómat remélem meg lesz mire haza érek illetve meg javul.
  • kipeti
    #4334
    Nekem elég volt egy kocka igaz nem a tövében hanem a széléről lefele a 45fokos lejtővel a közepèn már 3kocka táv volt
  • RJoco
    #4333
    Lehet, hogy a hajó nem fog szétesni, csak az, aminek nekimész.
    Jól néz ki.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.06.27. 15:47:01
  • RJoco
    #4332
    Ez igaz a kicsi hajtóművekre, a nagyokra viszont már nem. Próbáltam anno ion-nál, hogy középen hagyok egy csíkot szabadon, de sérültek a blokkok mellette. Vagyis ionnál 6x2, hidrogénnél 3x3 a kihagyás mértéke. Az meg már nem is olyan kicsi.
    De mindegy is, meg kell építeni és ki kell próbálni élesben. Úgyis kiderül. Én kíváncsi lennék rá :)
  • kipeti
    #4331
    a hajtóműveknél elég 1 kockát kihagyni középen menet közben elég nehéz azon betalálni
    és a bénulásról annyit az ionnál is elég meg találni és kilőni a reaktort igaz lehet sok kicsit de ahogy fogynak egyre kevesebbnek jut energia
    illetve jeget könnyebb szerezni. tény az ellátó rendszer sérülékenyebb de a fegyvereket is el kell látni, és akkor már majdnem ugyan ott vagyunk csak kicsivel többet kell belőle csinálni
  • kipeti
    #4330
    A tegnapi nap után újra tervezés :)
    törés biztosabb építő hajó

    Tegnapi nap sikerült össze törnöm a bányászhajómat, a bázisomat, és az építő hajómat
    kicsit zúzóra sikeredett a nap :)
  • RJoco
    #4329
    70%-os akció a steam-en a játékra. Csak 6,89 €.
  • RJoco
    #4328
    Katasztofális így hajót építeni BP-ből, most szállt el a hajóm eleje a láthatatlantól. Éppen csak beléptem 5 percre, nincs kedvem ki/be lépkedni 5 percenként.
    Írtam az inventory mod készítőjének, hogy nem működik jól szerveren, remélhetőleg tudja orvosolni.
  • RJoco
    #4327
    Én nem írtam, hogy nem a szerveren lenne. A szerveren lenne, csak nem a mostani világban, hanem egy másikban, ami simán törölhető, nem kell takarítani utána.
    Ha teljesen elfeded a hajtóművet, akkor nem lehet eltalálni, csak, ha át van lőve a páncél. Viszont a nagy hidrogén hajtóműnél legalább 5 blokk távolságot kell tartani, különben gondok lesznek. És ez is megdobja a tömeget pluszban.
    Ha meg csak köré építesz, akkor szemből még leszedhető.
    Ebből a szempontból hiányolom is a fix gépágyút. Miért csak rakétavető van?

    Amúgy a hidrogén hajtómű hatótávja sem lesz feltétlen kisebb. Nem biztos, hogy a hajó fog addig élni, míg van hidrogén. És, ha a tartályokat vagy az ellátást lövi szét az ellen, akkor is megbénulhat a hajó.
  • kipeti
    #4326
    a hidrogén hajtómű jóval erősebb mint az ion és a kialakítása se kerül sokkal több helybe csak a hatótáv lesz kisebb ami jumpdrive val kiküszöbölhető, illetve elég jól be lehet védeni a hajtóműveket ha nem is fedi be őket (3-4 kocka távon már nem sérül)

    én inkább ingame építek lehet vissza térek a rondaságomhoz lehet ronda de egy mine layert lezúzott simán.

    Miért nem a szerveren gondolod a próba csatát azon kellene tesztelni hogy kinek a gépe mennyire bírja
  • RJoco
    #4324
    Engem viszont nem engedett be, úgyhogy a szerver is frissítve lett, még 8 előtt.

    Most én is egy nagy hajót építek, de elég macerás az építése. Sajnos a megjelenítés erősségét nem lehet állítani, így kimaradhatnak blokkok. A láthatatlansági bugról nem is beszélve, bár most épp nem jött elő, viszont folyamat ugrált a dolog.
    Volt, hogy nem tudtam odébb vinni a hegesztő hajót, mert mindig visszaugrott. Aztán erősebb tolásra odébb ment. Nem volt akadály és a lag sem volt olyan vészes. Nem az első eset hegesztésnél.
  • laci4321
    #4323
    Nekem nem frissített a játék semmit. Érdekes.

    Amúgy én mostantól aktív leszek egy ideig, letudtam a vizsgáimat. Bár jelenleg egy hajót tervezek, azért nem léptem még fel a szerverre, megtervezem kreatívban és aztán majd az lesz a célom hogy ott megépítsem :) Viszont az a tervezés még eltarthat egy darabig, viszonylag nagy (vörös hajó kétszerese) és bonyolult, sokfunkciós lesz. Az én igazi hajóm, ami minden tekintetben engem képvisel :) A Cutting Principle sajnos túlságosan bonyolult lett, sokkal egyszerűbb módon is meg lehet oldani szinte minden funkciót amit abba építettem be még tavaly nyáron (te jó ég milyen rég :D ) és sokkal brilliánsabb megoldások is vannak már a workshopban. (főleg szkriptekre gondolok)
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.06.24. 20:14:32
  • RJoco
    #4322
    De, simán, aki akarja. Csak ne feledjük, hogy annak a rétegnek azért súlya is van. Vagyis a hajtóműveket kell először lőni és miután már nem tud mozogni, csak sodródni...
    A kreatív pályára meg simán be lehet állítani egy területi határt. Ha kisodródott, akkor törlődik a hajója és akkor az egyértelmű vesztés.
    Az 5k platina lefinomítása kb. 1 nap. Vagy kevesebb. Legalábbis nálam.

    Az jutott eszembe, hogy a bolygók miatt lehetne bolygós csatát is vívni. Viszont ott nekem nincs igazán járművem, amire azt mondanám, hogy na, akkor uccu neki. Azt másnak kell megvívnia. A jelenlegi szerveren is, jelenleg. Később még változhat.

    Amúgy jelenleg mennyien vagyunk aktívak?
    A beosztásom miatt nem nagyon látom, hogy kik játszanak.

    Én ma kaptam egy frissítést a játékra. Más is?
    Ennyit a hónaposról, pedig nem jelentkeztem bétára.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.06.24. 18:21:08
  • kipeti
    #4321
    Viszont mèret korlátozás mellet ki tartok nehogy valaki 20+ rèteg nehéz páncéllal vegye körbe a hajóját az azért sok lőszerbe kerül feltörni
  • kipeti
    #4320
    Csak példának írtam a mennyisèget de azért 5000et lefinomítani az nem kevés idő.

    Èn benne vagyok a találkozásban van egy könnyű hadihajóm de nem a héten
    Szombat buli vasárnap gyógyulás:-)

    A sok roncs miatt lehetsèges lagg miat én a felső lègkörben gondoltam a harcot hogy a kis roncdarabik meg semmisüljenek, de ha beválaloda csata utáni takarítást akkor tied lehet a roncs én biztos nem fogok flexelgetni :-)

  • RJoco
    #4319
    A harccal még nem tudom, mi lesz.
    Van az a radar mod, ami 1000 km-re is ellát, gondoltam rá, ha lesz értelme, akkor be lehet tenni. Addig meg minek.
    De szerintem is sokkal egyszerűbb, ha megbeszélünk egy időpontot és úgy csináljuk. Kérdés, hogy ezt majd hogy lehet kivitelezni.

    Az is felötlött benne, hogy, ha valakinek van kedve, akkor akár most is csatázhatunk. Pár órára leállítani ezt a világot, csinálni egy másikat kreatívban és megállapodás szerint vagy helyszínen építünk hajót vagy bemásoljuk, amit a szerveren is csatába akarunk vinni és azzal megyünk. Amolyan teszt jellegű csata lenne. Utána meg még mindig lehet fejleszteni a hajót a túlélős csatára, mert az egy kicsit azért más lesz.
    A hadisarcot fölöslegesnek tartom, 5k platina kb semmi. Esetleg a nyertes viheti a roncsokat. Már amennyiben megtalálja őket :D A csatát viszont addig kellene játszani, amíg adott hajón van orvosi és ott újjá tud éledni a pilóta. Ha az nincs, akkor pilóta nélkül majdhogynem döglött a hajó. Persze a fegyvereket le kell szedni, különben macerás megközelíteni.

    Az új emberekkel én sem tudom mi van. Annyira akartak jönni, hogy azóta sem jelentkeztek. Aki a kommunikációs csatornánkat (ez a fórum) nem olvassa, azzal nem tudok mit kezdeni.
  • kipeti
    #4318
    vasárnap vagyok szabad napos este pedig fél kilenctől már nem igazán van kedvem szórakozni.
    nagy csaták szerintem nem lesznek ha több főset szeretnénk akkor szerintem korlátozni kell a hajó méretét
    !pl max 1500 kocka!
    én nem is terveztem bolygó méretű hajót csinálni kis 1000 kocka alatti hajókat szeretek építgetni
    a legnagyobb építményem egy kétszintes ~2500 kockából álló hajó volt.
    nagy batár monstrum lett belőle amint kész lett le is bontottam nem tetszett :)

    a harcot meg szerintem meg határozott keretek között: találkozunk egy ponton 2-3 fős csapattal maradék 2ember videózik
    és attak a a nyertes az akinek marad működő hajója vesztes pedig hadi sarcot fizet.(5ezer platina hogy azért legalább fájjon)

    szerintem senki s akar heteket eltölteni keresgéléssel és nem akar ügyeletet tartani a szerveren napokat mert más nem ér rá, illetve egyszerűbb egy meg határozott napra össze csődíteni a bagázst.

    az új emberekkel mi a helyzet?
    Utoljára szerkesztette: kipeti, 2016.06.23. 22:12:10
  • RJoco
    #4317
    Hát ilyen van, ezt el kell fogadni. Én is csapódtam már falnak és haltam meg.
    Ma amikor beléptem a játékba, a hegesztő hajóm keresztben állt a készülő hajómon keresztül. Persze a futóművek lockolva voltak, mert a készítményre rögzítettem. Sok jóra nem számítottam. Beültem és kivezettem a másik hajóból sikeresen. Majd amikor feloldottam a futóműveket, akkor a helyére teleportálódott a hajó. Sérülés szerencsére nem történt, de, ha nem tudtam volna kivezetni vagy meg sem próbálom, akkor sokkal rosszabb is történhetett volna a futómű rögzítésének feloldásakor.

    Ami engem nagyon idegesít, hogy nem lehet normális a blueprint-ből építeni. Hegesztem a cuccot, mennék a következőre, erre beleütközök valamibe. Nézem, nincs ott semmi. Elvileg egy csőnek kellene villódznia vagy már be kellene hegesztve lennie. Utóbbi végülis megvalósult, csak grafikailag nem kezelte le a szerver. És ez igencsak gyakori eset. Kilépés/belépés segít.

    A másik, amit tapasztaltam, hogy nem tudom, hogy fogunk harcolni vagy, hogy fognak menni a tényleg nagy építmények, bázisok, mozgó bázisok. Simán beugrál az egész aszteroida, mindennel, ami rajta van, úgy, hogy csak megközelítem. Ha kicsit gyorsabban mozgok a hegesztőmmel, már laggolok, ugrál a kép.
    Nem tudom, hogy más is tapasztalt e ilyet, lehet, hogy csak az én netem csinálja, de a ping idő nem nő meg, hogy indokolttá tegye a dolgot.

    Vasárnap délután jó 16 utántól. Ami azt illeti, a héten minden nap így a jó.
  • kipeti
    #4316
    akkor az max vasárnap lesz, legyél admin mert bármi előfordulhat "mikro" laggoltam már be kishajóval nagyhajóba amit sikeresen ketté robbantottam :9
  • RJoco
    #4315
    Érdekes.
    A játékban kellene lenned neked is, amikor nekem. Akkor talán be tudom állítani.
    Amúgy épp azon gondolkodtam, hogy kiveszem magam az admin részből, mert nincs rá szükség, de ezekszerint mégis van.
  • kipeti
    #4314
    Nem, csak a hidrogén tartály. 3 hajónál is előfordult a 3-at az aszteroida másik oldalára rögzítve kezdtem építeni mind1iket 2-4 hidrogén tartállyal de abból csak 1et szedett le 50%ig(elfoglalási határig) computerekig meg más ilyen sci-fi kütyükig el sem jutottam az építkezésben
    illetve azért vacilálok valamilyen fegyverre mert 8-900m után nem volt több gondom és volt a tartályon a piros becélzó ikon a közepén a gattlingek az első eset után kikapcsolva és próbáltam úgy is hogy magamévá tettem de a probléma folytatódott.
  • RJoco
    #4313
    ÉS, ha teljesen lebontod a hidrogéntartályt?
    Akkor elkezd más sérülni?
    Az automata fegyverek általában csak addig lövik a célt, amíg a komputerek meg nem semmisülnek.
  • kipeti
    #4312
    Joco a szerveren kamerát (spectratoor vagy mi) tudod nekem engedélyezni 1 napra?
    Úgy gondolom valami bekerülhetett az aszteroidám belselyébe mert az antenna nélküli építményemet valami lebontja 50%ig de nincs golyónyom illetve csak a hidrogén tartályt bontja de 2ből csak 1et.
  • kipeti
    #4311
    Joco a szerveren kamerát (spectratoor vagy mi) tudod nekem engedélyezni 1 napra?
    Úgy gondolom valami bekerülhetett az aszteroidám belselyébe mert az antenna nélküli építményemet valami lebontja 50%ig de nincs golyónyom illetve csak a hidrogén tartályt bontja de 2ből csak 1et.
  • RJoco
    #4310
    5000m a kis antenna hatótávja. 20 km a kis lézer antenna hatótávja, viszont, ha valami a lézer útjába kerül, akkor elveszti a kapcsolatot.
    50 km a nagy antenna hatótávja és 40 km a nagy lézer antennáé. Mindig a gyengébb lesz a mérvadó.
    A kis és nagy lézer antennák tudnak egymással kommunikálni, mint a sima antennák is.
    A kis érc detektor hatótávja sokkal kisebb, mint a nagyé. Én jobban szeretem a nagyot. És mindjárt fúróhajóval megyek ki, hogy fúrni is tudjak. Persze, ha a fúróhajó lomha és lassan fordulós típus, akkor érdemes pár nagy blokkból összerakni egy kis felderítőt. Viszonylag kevés nyersanyag és sokkal gyorsabb felderítés. Én JD-t is szoktam rá tenni, mint ahogy a fúrómon is van. Ha csak 5 km-rel kerülök közelebb a bázishoz, már az is sokat számít.
  • Troyan
    #4309
    Aranyosak. :) Tegnap csináltam egy drone-t, hogy kipróbáljam ezt a remote control témát. Az volt az elképzelés, hogy majd a drónt küldöm felderíteni az aszteroidákhoz és ha talál fain ércet akkor kimegyek bányászhajóval. Ezerrel repeszt az űrben egyszercsak connection lost. A bányászhajómmal kellett kimennem és megkeresnem kinn és a minerek közé szorítva visszacipelni, ugyanis a bázison konstatáltam csak, hogy 500m az antenna hatótávja :D. 5000m se elég hogy a távoli aszteroidákat nézegesse, úgyhogy ez nem sikerült. :)
  • RJoco
    #4308
    Pókok a falon :)
  • RJoco
    #4307
    Inoue: A hajó hegesztő hajó.
  • kipeti
    #4306
    Ha az irányt tudod azzal már meg lehet kis szerencsèvel taslálni.
    Ilyesmi nalam a bolygós pályán törtènt meg pöcköltem vèletlen a bolygo korüli bázist ami lezuhant a bolygóra eszmeletlen látvány volt.