7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #3014
    Van hozzá jó interneted is, ami bírná a dolgot?
  • RoboKutya78
    #3013
    Sajnos az olcsó szerver keresés nálam zátonyra futott:( ismerősnek nincs lehetősége rá.:(
  • laci4321
    #3012
    Csodás lenne végre egy multiplayer :D És szerintem kezdetnek simán jó a 8 fő, amennyi SE játékos van kicsiny országunkban :)

    És a stíluskoppintást én sem preferálom, inkább a színkombinációt. Azt viszont nagyon is, hogy nézzen is ki valahogy a hajó, ne csak egy rakétavető legyen körbevéve nehéz páncéllal :D
  • RoboKutya78
    #3011
    Én is kísérletezek szerver találási területen
    ismerős talán tud ismerős szolgáltatónál találni valamit de eddig még nem jelzett ma megpiszkálom a dolgot:)
    Ha van elég lenne indulásnak 8 fős rendszer?Ha számot kellene mondanom?
    Nem ígérek semmit biztosra.
  • TheCryingShadow
    #3010
    Szerver kérdésben eléggé.. kérdőjelben vagyok. Azon filózom,hogy ezt a sz.gépemet beállítanám szervergépnek. De... nem elég erős hozzá sztem (12 gb ram + AMD FX 4100 Quad Core (3.6 Ghz)).
    Ezt még majd át kell rágnom,mert pénzügyileg sem állok megfelelően.
  • RJoco
    #3009
    Akkor 1-2 fejlesztő jellegű megjegyzés:
    Az uránium maga az 'üzemanyag'. Persze hidrogén hajtóműveket is lehet rápakolni, jobb lesz a manőverezhetőség, de cserébe kevesebbet is tudod használni vagy gyakrabban kell tankolni.
    Fizetőeszköznek, hamár anyagot akarunk használni, akkor a Platinum-ot ajánlom. Az én világaimban elég ritka és úgy néztem, hogy a leglassabb a finomítási ideje is. Nem üzemanyag, viszont rengeteg kell a hajtóművekbe.
    Mivel a multis rész még nem igazán okés, így a modok hanyagolását javaslom. A játék így is elég sok elemet tartalmaz, hogy az első event izgalmas legyen. Később esetleg lehetne bele tenni, ha a játékos közönség úgy kívánja.
    Helyesírás: én is el szoktam ütni, whiskey-vel még többször kell javítanom, mint nélküle. De a böngésző (Chrome, Firefox) szépen aláhúzza nekem pirossal. És mielőtt a küldésre nyomok, elolvasom mégegyszer, mert előfordulnak anomáliák. Amúgy meg már régi jelenség ez nálam. Ha valaki nem tud rendesen írni, akkor annak az írásait nem szoktam olvasni, mert fáradságos.
    Battlestar Galactica: imádom a sorozatot, de a játék lényege a kreativitás, nem a koppintás. Minden csapat építse meg a saját bázisát és adjon neki saját nevet (ha akar, akkor valamilyen filmből is teheti, de ne legyen kötött. Akkor már szerebjáték lenne és kellene Adama, Apollo, Starbuck, Caprica 6 stb.). A színeket meg lehet határozni, így lesz kék csapat, meg piros csapat vagy akármi más. Ez már csak a baráti lövés elkerülése miatt is jó. De nem kell az egész hajónak, építménynek ilyen színben virítania, csak legyen jól látható. De akár emblémákkal is meg lehet különböztetni a hajókat.
    Ez a külső világból behozom a hajót dolog akkor sem okés. Mi van akkor, ha csak Blueprint-et hozok és megépítem a szerveren? Szerintem ez lenne a korrekt. Meg mondom őszintén, attól tartok, hogy ez a dolog nagyon hamar átalakulna "fizess forintban és beteszem a játékba" dologra.
    Amúgy mostanában kezdek rászokni arra, hogy valamit megépítek kreatívban vagy csak a vázat készítem el túlélőben és utána BP-ként rendesen megépítem hegesztőhajóval.
    Független frakció: Jó esetben, ha veletek együtt összejön 8 játékos, nemhogy ilyet létesíteni. De ne nekem legyen igazam, és legyünk nélkületek 16-an.
    Gépem van a nagy vagy sok dolgokra, kérdés, hogy a játék bírja e majd. Viszont mindenképp érdekel a dolog, legalább próba jelleggel is.
    A szervert hogy akarod megoldani?
  • TheCryingShadow
    #3008
    No, akkor most mindenki hsz-ére válaszolnék, aki ehez kapcsolódóan írt. (nem sorrendben, minden hsz-elő-re külön bontva.)

    RJoco!

    Természetesen 'Túlélő' módban játszódik az egész, viszont az alap dolgokat a játékosok megkapják. Igen, páran jelezték nekem, hogy eléggé sok lenne az egyszerre. Szóval a limit csökkentve lesz, és nem lesz, csak 1-2 szoba + hangár + parancsnoki szoba, amik jól festenek a hajóban, és lehet esetlegesen használni valamire.
    A pénz egy megadott nyersanyag lesz (feltehetőleg uránium), így több célra is fel lehet használni VAGY S coin vagy mi a csuda. Próbálok - most a kedvedért még jobban - ügyelni a helyesírásra, de néha én is el-elnyomom a billentyűket. Sajnos a Steamos fórumokat kevesen nézik, emiatt is dobtam ide fel, hogy azért többen meglessék, kommenteljenek. Azért kell a kereskedelmi bázis, mivel ott lehet kereskedni, illetve tárgyalni a két frakciónak. Egyél meg, 17 éves vagyok :D


    laci4321!
    Igen, az egyik frakciónak el kell pusztítania a Cylon bázisokat a másiknak pedig elfoglalnia a Kolóniai támaszpontokat.
    Egy alapvető menetkész Flotta rendelkezésre fog állni egyenlített erőviszonyokkal. Lesz mind 2 frakciónak 1-1 gyára, amelyben repülőgépeket, lőszert, és egyéb dolgokat készíthetnek. Lesznek feltehetőleg bányászhajók is, viszont azokat őrizni kell mindenképpen, így izgalmasabb egy kis gyűjtögestés. Hát.. igen. Nézegettem modok közül,de nincs 'lebutított' Turret : (
    11-es pont arra akar utalni,hogy építhetsz saját hajót saját 'világodban', és be is hozhatod, csak mérettől függően rengeteg pénz. Persze azért ne legyen egy kocka :D Valami kis alakja legyen :D Lesz pár beillesztve (jelen esetben a Vipereknek találtam egy nagyon kidolgozott formáját, egy egész rendszerrel felsetupolva). Ha jól tudom össze van számolva,hogy hány blockból épült fel egy jármű. És azt beszorzom 3-4-es szorzóval, és így megkapod az árát. Lesz 1 független frakció (1-2 haver / én vezetjük). Annyi, hogy az a hely szürke zóna, szal tilos a lövölde. Ott lehet eladni még a cuccokat, persze nem annyira kedvező áron, lehet venni üzemanyagot, és egyéb dolgokat 110-120%-os áron. Rátérve a 8-as pontra: Bármit(!) építhetsz, nyílván van azért az a külsőséges feltétel, viszont mind a kettő frakciónál van különböző színkombináció, és arra utal a 'Stílus'.


    LookUsArts!

    Igen.. 15 órám van, de légyszíves ne nézz le, mert mielőtt megvettem, törtön nézegettem,hogy milyen is maga a játék. Ha ezt számolta volna a steam, kb. 250-300 órát számolt volna összesen. Sajnos ismerem a korlátokat : ( Viszont reményeim szerint mire meglesz az event, addigra normális multiplayer lehetőséges lesznek. Építettem már repülőkockát :D Maga volt a Halál-Kocka :D csak az volt a baj,hogy a procim 100%-al pörgött, és gyakorta kaptam kékhalált :D. Nemnemnemnem nem úgy szerepjátékozni, hogy 'Üdv én nagy és nemes pilóta vagyok'. A frászt, távol állok ettől. Csak a történet keretein belül kellene maradni a 'stílus irányzatnak'. Ennyi a 'szerepjátékos' kritérium. Láttam már az S-coin-t,de nem róbáltam még ki. Egyébként köszöntem a linket ^^

    Remélem mindnekinek tudtam válaszolni! : )
    Utoljára szerkesztette: TheCryingShadow, 2016.03.12. 19:12:13
  • laci4321
    #3007
    Szerintem nagyon jó a kezdeményezés!
    De ha a erre az E-coin modra gondolt volna, akkor szerintem azt írta volna oda :D Helyette ez van: "10. Játékban való pénz közös egyeztetés alapján" meg hogy "11. Külsőleg, egyedileg épített járművek behozatala játékbeli pénzbe kerül, mérettől, és fegyverektől függően."
    Nem tudom mi lenne az hogy külsőleg behozni valamit, gondolom hogy egy másik világban elkészített kész járművet egyszerűen beilleszteni? És akkor a játékbeli pénzt kinek kellene kifizetni? :D Meg a kész járművet hogy mérnéd ezzel az E-Coin moddal meg pénzben? Érdekes. Nem tudom hova tenni a dolgot.
    Ahogyan ezt sem: "8. Frakció egyediségek, színok,stílus irányzat követése. Lásd: Például Battlestar Galactica" - mégis miért kellene követni más stílusokat? Ez itt s Space Engineers, ahol mindenki egyedit alkothat, egyéniség lehet. És mi van ha stílust akarok váltani? :D

    Egyetértek azzal, hogy a flotta egyszerűen túl nagy, nincs gép ami kezelni lenne képes. Még ha futna is egy szerveren a cucc, akkor is a mi gépünk is behalna miatta.

    A TDM viszont nagyon is érdekes rész. Amire én gondolok az az lenne hogy van egy 4 fős csapat, kész hajókon és egymásnak esnek. Szerintem erre gondolt a srác, aztán kicsit túlbonyolította. Vagy nem tudom :D Ezt neki kellene megerősíteni. Éppen ezért kicsit világosabban kellett volna leírni az event leendő célját! És utána a többit. Mindenesetre ha lesz valami értelmes multiplayer esemény, abban szívesen benne vagyok :)
  • RJoco
    #3006
    Alakul a dolog
  • RJoco
    #3005
    1) Bele hát. Ez sok mindent elárul az íróról. El is felejtettem megnézni az életkorát. De 15 óra játékkal nem tudom, mit akar. Én most tartok 413-nál.
    4) Nem a szobáktól fog értelmesen kinézni, hanem ahogy berendezed azokat. És ez még így sem befolyásolja a külső tervezést annyira. Az, hogy van egy csomó üres terem vagy telepakolva vezérlővel, ami semmire sem jó, nincs sok értelme. Persze a termek lehetnek légzáróak és így, ha megsérül a burkolat, akkor a hajó többi része még nyomás alatt marad. Amúgy meg sok terem létrehozható, aminek van is értelme (reaktor terem, orvosi szoba, fegyvertár, o2 ellátó, tűz terem). Amúgy meg nekem tetszenek a kockák. Végül is ez űr, mindegy, hogy hogy néz ki, funkcionáljon. És kockát egyszerűbb építeni, mint gömböt. (Mi vagyunk a Borg! Minden ellenállás hasztalan! Asszimiláljuk magukat! - És még jól is néznek ki azok a kockák.)
    7) Mod... Tök felesleges, akkor már maradjunk a cserénél. Ha valamiből lehet pénzt csinálni, majd a pénzből valami mást csinálni és mindezt meg tudod tenni a saját bázisodon, akkor fölösleges a kereskedelmi központ. (Kőből is lehet pénzt csinálni? Abból nagyon sok van.)
    8) Egyszer próbáltam ki a kamera modot. Következőre nem indult el a játék és akkor úgy döntöttem, hogy hanyagolom. Nem éri meg a vesződséget. Talán egyszer beleépítik a játékba. Legalábbis bízom benne.

    EDIT: 17 éves.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.03.12. 13:13:39
  • RoboKutya78
    #3004
    Betettem az eddig elkészített gyiket az oldalra hasonló leírások jók lennének.
  • RoboKutya78
    #3003

    van nálam is pár szerencsétlenség amit sose fogok elővenni és csak a kártyázás miatt aktiváltam őket:)
  • RJoco
    #3002
    A fene, pedig mennyi humbis játékom van, amit nem is kellett volna aktiválnom.
  • RoboKutya78
    #3001
    Sok szerencsét a játék farmoláshoz
    Ha kitartó és ügyes vagy sokat kaszálhatsz rajta:)

    Mellesleg ez a 3001 as hozzászólásunk:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.03.12. 09:58:24
  • RoboKutya78
    #3000
    Na jó akkor mégis csak bekoszolom a fórumot egy kicsit ha már így felvertem a vizet a steamgiftes dologgal
    Ha nem látni az OFF szöveget jelöld ki a kijelölés fekete csíkkal fehér betűvel talán olvashatóbb:)
    Na szóval
    Ezen az oldalon steam felhasználók adományoznak egymás között játékokat
    a fórum szabályainak megfelelő keretek között.
    Az oldal úgy működik hogy ha bereggelsz kapsz egy elkölthető pontmennyiséget 300 pontot óránként töltődik.
    Ezzel a ponttal tudsz licitelni az oldalon feltett játékokra.
    Az oldalra feltett játékok többféle módon érhetőek el:
    - vannak szinthez ajánlt játékok ( a felajánlt játékok értékével arányosan növeli a szintedet)
    - vannak csoportnak ajánlt játékok.
    - vannak a fórumban feltett ajánlatok.
    - és van alap ajánlat amit szint nélkül tesznek ki ezekre tudsz elsősorban jelentkezni.
    A játékok megnyeréséhez kellő esélyeket tudod növelni a következő képen:
    -Felajánlasz humbis játékokat amik nem kellenek a csomagból ezzel ha jól tudom maximum elérheted a LVL 1 es szintet amivel máris növeled a játék nyerési esélyedet.
    -Keresel a steamen olyan csoportokat akik ezen az oldalon rendszeresen ajánlanak fel játékot és nincsen visszaajánlási kötelezettség megjelölve.
    Van az Sg oldalának is ilyen csoportja a Steam fórumában kérhetsz felvételt a csoportba ha legalább egy éves az sg regisztrációd.
    -Böngészed a fórumban eldugott felajánlásokat amiket sok "Ninja" nem csinál.
    Én kb 4 éve kattintgatok rendszeresen az oldalon ez idő alatt 21 játékot ajánlottam fel 190 dollár értékben és 63 játékot nyertem 920 dollár értékben amik között elég durva játékok is voltak mint az említett final fantasy.
    http://www.steamgifts.com/user/robokutya
    A lényeg adni is kell ezen az oldalon ha szeretnél kapni is de nem kötelező az adás.
    Hasonló steam játéknyerő oldalak:
    http://steamcompanion.com/
    http://gameminer.net (orosz fennhatóságú oldal regiokódos játékok is vannak)
  • LookUsArts
    #2999
    [URL=http://www.steamgifts.com/][/URL]

    Ez micsoda? En is akarok ingyen steam jatekokat, hogy kell?
  • LookUsArts
    #2998
    E-coin

    Ez az a mod
  • LookUsArts
    #2997
    Akinek nem nyitotta meg a srac linkjet.

    WOW
    1) RJoco >> komolyan a helyesirasba kell belekotni? Ne maaar.. mindegy oke. (amugy en is elolvatam es talaltam kb 2 helyesirasi hibat lehet, hogy azota javitotta)
    2) Az ott leirtak NAGYON NAGYON sok hajot akarnak berakni + 8v8 meg 10v10 ember....?
    utana neztem van a sracnak 15 oraja a jatekban. Kis naiv meg nem ismeri a jatek "korlatait"
    3) HA van kereskedelem akkor gondolom tulelo (ertelemszeruen)
    4) Sok szoba >> Hogy ugy nezzen ki a hajod mint egy ertelmes valami? Ennyi erovel mindenki epitsen repulo nagy kockakat 100 reaktorral, 200 kontenerrel es 300 refy-vel...
    5) "Az egyszem hozzászólóról nem is beszélve." >>> Jooo az nagyon durva
    6) RP szerver "szerepjatekhoz" sok ilyen minecraft szerver van amugy, ahol kulonbozo szituaciok szerint kell epiteni/jatszani
    7) PENZ>>>> to hol eltetek eddig? Igen a jatekban van penz, (persze mod) az a neve hogy S-coin, vagy space coin.. valami ilyesmi. Az a lenyeg (kicsit furan mukodik). hogy berak a jatekba plusz egy nyersanyagot, amit ha beraksz egy moddolt gepbe az penzt blokkot "gyart" majd a gepbol megvehetsz akarmilyen blokkot abbol a penzbol. Es gondolom igy tudtok egymas kozott csereberelni is. Pl adok 100 space coint 10.k vasert... vagy tudom is en.
    8) Az Lcd kamera mod nagyon meno, meg jol nez ki, de 4-5 kamera utan ugy beszaggat mint az allat. Meg nekem is
    9) Az otletet nagyon csipem am, en szivesen mennek, de a multy meg nem jo hozza

    Utoljára szerkesztette: LookUsArts, 2016.03.12. 07:53:17
  • RJoco
    #2996
    De akkor minek a kereskedelmi bázis?
    Ennyi erővel ő maga összeállíthatná a flottákat, egységes hajókból, aztán a játékosok kapnak 5 perc ismerkedési időt és had szóljon.
    Vagy ki építi fel hamarabb a bázist, hajókat és úgy mehet is csatázni. Aki bázisa hamarabb elesik, az vesztett. Persze ez akkor nem rövid játék lenne.
    De itt van valami várakozási idő és, csak a játékmester engedélyével mehet a csata, valami végjátékban vagy mi.
    Nekem elég zavaros a dolog, nem átgondolt.
  • laci4321
    #2995
    Az lenne szerintem a kezdeményezés lényege, hogy csapatok küzdenek megy egymással. Vagy akár az egyik csapatnak be kell vennie a másik csapat bázisát, anyahajóját, stb.. gondolom én. Aztán vagy így van vagy nem :D
    De szerintem azért kell kész flotta, hogy mehet a menet üzemmódban akkor legyen mivel egymásnak esni. Viszont egy ekkora flottcsatában az MI ágyúk kereszttüzében gyakorlatilag létképtelenek a pilóta által irányított vadászok. Ha egy pillanatra is egyenes pályát veszel fel (vagy megállsz), már el is talál 5 rakéta és annyi a dolognak.

    Ezt a játékon belüli pénz dolgot én sem tudom a helyére tenni!
  • RJoco
    #2994
    Miről van szó?


    A kijelölés nem látszik a szürke háttérben. Lehetne rajta módosítani?
    Nem mindenki tudja használni az URL gombot és nem látom rendesen, hogy mennyit és mit jelölök ki.
  • RJoco
    #2993
    Én nem látom át, mi is lenne a lényege a dolognak. Most akkor egyénenként kell építeni vagy a csapat épít?
    A felsorolt minimum követelmények szerintem elég durvák. 15 vadászgép. De, ha csak 4-en vannak a csapatban? És mellé még kell egy csomó hajó. Az anyahajón is az a sok szoba. Felesleges, mert a játékban nincs értelme, amíg nem lesz benne a kamerakép az LCD-re mod.
    Túlélő vagy kreatív a dolog?
    Pénz a játékban? Már gyanús. És szerintem fölösleges is. Valamint nem is támogatja a játék. A cserekereskedelem nem rossz ötlet.
    Viszont a helyesírásra jobban kellene ügyelni, mert így tuti, hogy nem veszek részt benne. Csetben még elmegy időnként, de nem állandóan. És így posztolni valamit... Az egyszem hozzászólóról nem is beszélve.
    De kezdeményezésnek mindenképp dicséretes.
  • RoboKutya78
    #2992
    küldtem privit a kérdésedre.
  • Carmang
    #2991
    Ez miez a Steamgift? Valahogy nem látom át az oldalt.
  • laci4321
    #2990
    Érdekes event, szívesen benne lennék, de a flottának nagyon sok tagjával nem rendelkezem. És nagyon sok idő is megtervezni és létrehozni mindent.
  • TheCryingShadow
    #2989
    Szevasztok srácok!
    Öhm, kezdeném egy linkel.
    http://steamcommunity.com/groups/spehun/discussions/0/487876568229725420/

    A többi még fórumon van, még nem nagyon haladtam vele, de akit érdekel, az megtalál a megadott helyeken.
  • RoboKutya78
    #2988
  • RJoco
    #2987
    Én is. De az a bolygón volt.


    Vajon 30 nagy konténer és 54 kis konténer túlzás? Ezekbe elvileg csak az építőelemek, kézi eszközök és muníció fog menni.
  • RoboKutya78
    #2986
    pedig ott tisztának láttam a dolgot.
  • RJoco
    #2985
    Sajnos az ablakok koszosak és nem találtam cillitet sem. Lehet, hogy a keen modot használt a videóban?!
  • RoboKutya78
    #2984
    A francba most már tényleg kell egy VAS!!
    Steamgiften nyertem egy final fantasy XIII at most már tényleg volna mivel játszanom:)Bár még nem kaptam kézhez a cuccot

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.03.10. 23:19:23
  • RJoco
    #2983
    Gond volt a fúrással és, ha jól értettem, akkor azt javították és mutatták be.
    Az ablakot én is néztem, de még nem indítottam le a játékot. Majd mindjárt.
  • RoboKutya78
    #2982
    Húú.. na ennek a csókának vannak szép hajói:)
    http://steamcommunity.com/profiles/76561198091222096/myworkshopfiles/
  • RoboKutya78
    #2981
    Háát nem valami hú de volt a mostani update.
    --új hanganyag
    --új ruci de még mindig nincs női karakter(le fel csukható sisakrostély Vaóóó...
    --- Megtalálták a cillit benget az űrállomás tisztaság szekrényében vagy mi manó? (nem piszkos az ablak)
    ---- lehet más is van de csak ezeket értettem meg:)
    --talán mókoltak valamit a hidrogén meghajtó rendszerrel?nem vágtam a fúróhajós részt.
    --- és az a "szakállvakargatás"??.... rejtegetnek valamit?:)
  • RoboKutya78
    #2980
    na majd rálesek ha kedvem lesz hozzá:)
    Bár nem hinném hogy akkora javulás lenne hogy élvezhető volna akár a bányászat vagy a sima építkezés:)
    februárban váltottam 8.1 re és akkor kipróbáltam friss rendszeren nem volt nagy változás.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.03.09. 10:11:12
  • RJoco
    #2979
    Annyira nem mélyedtem bele.
    Láttam, hogy a régi oldal átirányít az újra, ott pedig a letöltendő fájl neve tartalmazta az aktuális játékverziót. Innen kezdve csak reménykedtem, hogy működni fog.

    Most, hogy az állomások állomások lettek, tényleg van teljesítmény javulás.
    Érdemes lehet neked is megpróbálkoznod vele, lehet, hogy most jobban fut a laptopon.
  • RoboKutya78
    #2978
    elérési út cserélve:)
    Ez itt frissülni is fog valamelyest ?Valaki átvállalta a folytatását?
  • RJoco
    #2977
    No az elmúlt fél órát megint azzal töltöttem, hogy viszonylag helyreraktam a dolgokat.
    A világban beállítottam, hogy ne csak aszteroidához lehessen kötni az állomást, hanem maradjon meg a világűrben is ott, ahova teszem.
    A SEToolbox-szal - mert működik - átállítottam az állomásokat állomásokká.
    Sajnos a régi állomás összeköttetése megszakadt az újakkal, mert kicsit elsodródott valahol a mentésben. Annyira nem lényeg úgyis el lesz bontva teljesen.
    A finomítónál lévő konténeres 'állomás' viszont már korábban elkezdett vándorolni, így azt vissza kellett vontatnom. Mivel nincs antennája és neve, ezért nem lett rendes állomás, szóval mozgatható.
    Aztán reméljük a legjobbakat!
  • RJoco
    #2976
    Az új SeTools itt keresendő.
    Robokutya légyszi majd átírni a linket.
  • RJoco
    #2975
    Azért csak posztoltam nekik egy újabb videót és a világot.
    Az újabb bug
    Ez meg haláli.
    Érdemes megnézni - hallgatni :D
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.03.08. 21:44:14