7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #3175
    Én az űr szülötte vagyok, bolygók még nem léteztek akkor.
    Nálam az volt a vicces, mikor megcsináltam a frankó leszálló hajómat, jól is nézett ki, csak épp megállni nem tudott. Aztán kapott még néhány hajtóművet, így már nem néz ki olyan jól, de 1000m-en belül simán megáll. Az 5 nagy hidrogén hajtómű és egy tartály meg elég ahhoz, hogy átvigyen a köztes részen.
    4000-ig jó a légköri hajtómű, 0.5g-nél meg már mennek az ion-ok, ha jól néztem.
  • reaper5687
    #3174
    Nekem nagyon sok kép van arról, amikor először akartam elhagyni a légkört, úgy gondoltam minden kész, hajrá, aztán kb a gravitációs határon fogyott el a hidrogén, de úgy, hogy pont nem jutottam ki, hanem szépen visszaestem a bolygóra :D
    RoboKutya: ezeket ismerem, de még nem mertem kipróbálni, a 2-es még talán jó is lehet, de a többi, ami a pakkban van, nekem fölösleges, meg a hozzászólások sem annyira elégedettek, ahogy néztem, úgyhogy maradnak a kerekes szörnyek, amikben dísznek van a kézifék. Arra is gondoltam, hogy összerakok rotorokból inkább egy saját felfüggesztést, a végére meg szintén rotorral a régi fajta kerekeket, az tuti strapabíróbb lesz.
  • RoboKutya78
    #3173
    minimális dekórácijó jól festene rajta:)
  • RJoco
    #3172
    Akassz rá karácsonyfa égőket :D
  • RoboKutya78
    #3171
    Tudtok valami blokszörnyeteget ami jól mutatna egy hajó külső vázán díszítőelemként akár x% kész állapotban?
    Kéne pár ötlet mivel tudnám feldobni a csónakom külsejét:)
  • RoboKutya78
    #3170
    Én két lánctalpas megoldást ismerek:
    -- 1 [DX11] Mech's Mods: Gears & Things
    -- 2 ShadowFlux Used Mining Equipment (DX11)
    Bár egyik szörnyűbb mint a másik:)
  • RJoco
    #3169
    No igen, lánctalpon én is gondolkodtam, van is valami fogaskerekes mod, azt nem tudom, hogy lánc is van e benne.
    De majd csak jó lesz a kerék is.
    Nekem is van jó sok képem, egyszer lehet, hogy végignézem. De én még emlékszem arra az időre, mikor nem tudtam felszállni a kezdő hajókkal, aztán amikor megépítettem az első kicsi fúróm, ahogy a bázisom fejlődött egyre nagyobbra és még nem kellett az oxigén miatt aggódnom és nem volt mozgó nap sem.
    Azok a régi szép idők :)
  • reaper5687
    #3168
    Igazából a legjobb valami rendes lánctalp lenne, de még modok között sem találtam, pedig akkor tuti összeraknék egy Java Sandcrawlert.
    Amúgy most csak poénból nézegettem a screenshot könyvtáramat, egész a kezdetektől, a mostani bázisomig, látszik hogy próbálkoztam eleinte, az első nagyobb hajóm (a fehér, még mindig a kedvencem), a folyamatok, elég poén végignézni a fejlődést :)
  • RJoco
    #3167
    Köszi!
    Akkor tovább kísérletezek. A felfüggesztés ezek szerint nálam is fordítva van fenn, mert az egyenes rész van felül.
    Ezen most csak 4 kerék van és ide kell az összkerék hajtás, különben nem jutok messze vele a dombon.
  • reaper5687
    #3166
    Én általában úgy szoktam beállítani, hogy a rugóút ne legyen 90%nál nagyobb, a csillapítás 50% fölötti, a strength nagyon függ a járgány súlyától, mivel a tiéd elég nehéz ezért jó sok kellhet, de tedd ki toolbarra a kerék csoportok strength + és - gyorselérését, és nézd meg, hogy mikor áll kb középen - 1/3on, a "kerékjáraton". Emellett eleinte én nem néztem, és el is rontottam, hogy fordítva raktam fel a kerekeket, a "lapos" résznek kell alul lennie. A Power szintén olyan, ami helyzetfüggő, alapesetben nem kell sok, a Friction-nal (Surlódás) együtt lehet vele játszani, kisebb domboknál olyan 20% power és friction elég, ha nem megy fel akkor lehet a tapadást növelni, én a powerrel együtt szoktam. A túl nagy surlódással felborulsz, az alacsonnyal meg driftelgetsz. Javasolt még, hogy mondjuk egy 2x3-as összeállításban az első kerekek teljes elfordulása mondjuk 18 fok, a hátsóké 8, és csak a középső legyen hajtott. Erre akkor jöttem rá, amikor a bázisomon akartam autókázni, és kanyar közben folyton megállt, valahogy nem kezeli ezt jól, nagy tapadású felületen. Ezekből már szerintem ki tudsz kb indulni, de mindent az adott járgányhoz kell igazítani. Ja még annyi, hogy régebben a végsebesség korlátozást ha használtad, akkor az valahogy hatással volt a hegymászó képességre is, volt hogy korláttal nem ment föl, korlát nélkül meg gond nélkül. Giroszkóp legyen, ha netán borulna a gép, hátha össze tudod szedni. Egy hónapja még volt guruló bázisom nekem is, ezeket tudtam meg, amikor szívtam vele :)
  • RoboKutya78
    #3165
    Na ja de félek bekapcsolok minden extra töréstesztet a hajóra és szétszakad az egész a csába:)
    A hajtómű nagy hajóra kis hajtóműre gondoltam azon a részen szeretném beszuszakolni a dolgot ahol vannak oldalt a félkész gondolatestek és a hajótest kisebbik csőrendszerébe szeretnék betolni egy fékezősort meg gyorsítót bár akkor lehet az egyikről lemondok és csak fékező lesz belőle. Most viszont nem vágom miért nem aktiválódnak a meghajtók, van bent vagy 3 nagy generátor meg temérdek kicsi és csak világítás van meg gravitáció és antenna.
    A belső rész eléggé érdekesen fog kifigyelni majd. Azon filózom lesz benne feldolgozó részleg csak még az nem tiszta hogy a gondolákból kapja e az anyagokat vagy a saját töltőt csináljak rá egy kis teherhajó végezze a töltést a hajó tetején. Ha a gondolákból venném az anyagot azt kockáztatnám azzal hogy ha leválasztom a tartályokat nem fog elválni a hajótó, ha meg összekötőt kreálok rá ahhoz meg szét kell barmolnom a gondolát és brutálisan zavaró félkész blokokk között szaladgálni:)
    Bár cammogni fog a kicsike, de valószínű hogy ugróhajó lesz belőle mert másként egy tappotatt se fog megmozdulni.
    Meg kéne néznem hány tonna lesz telepakolva a kicsike.
    A rámpák helyett is keresek valami ovális blokkot rá meg pár vicik vacak dolgot amit félkész állapotban felpakolok dísznek rá
    A hajó tetején a kis kúpnak is lesz funkciója de azt majd ha kész lesz a belső részleg lesz belőle még egy valahol hátul.:)
  • LookUsArts
    #3164
    Kicsi vagy nagy? Nagyblokkos kis hajtomu aszem 2-3 nagynal meg 3-5. Magyarul nem tudom. :D Amugy jol nez ki a masinad, vegre olyat epitettel ami valahogy ki is nez
  • RoboKutya78
    #3163
    Kérdés
    Két egymással szemben levő meghajtó között hány kocka kell hogy legyen hogy ne süssék meg egymást?
  • RoboKutya78
    #3162
    Hupszii
    Amikor megszáll az alkotás ihhlete
    Elszállnak a vadlovak jó messzire??Vagy meg se fog moccanni??Főleg ha tele lesz?:)
    úgyis jumpos lesz a jómadár max órákat cammog majd előre:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.03.30. 22:23:33
  • RJoco
    #3161
    Hát a Földön a jármű elég vacak. Csináltam egy 176 tonnás dögöt, 5x5 kerekekkel. A súlypont kb középen van, kicsit az orra felé húz, de úgy néztem, így most jó. A futóművet is sikerült úgy ahogy belőnöm, szépen araszol is felfele a dombon, de a meredekebb részeken nem képes felmenni, a fák nagyon útban vannak és, ha egyszer elindul lefele, akkor kb nincs megállás.
    Az elveszett kereket sem hajlandó pótolni kreatívban, de rárakni sem tudok másikat.
  • RJoco
    #3160
    Kb. értem, a többit elvileg ki tudom kísérletezni. (Vagy nem.) De egy fordításnak mindenképp örülnék és megköszönném, mert előfordul, hogy elértem.
  • RJoco
    #3159
    Jelenleg "Julian @GamageR.com" név alatt vagyok elérhető.
    Pénteken rád írok steam-en, mikortól érek rá és akkor megbeszéljük vagy, ha neked is jó lesz, akkor mindjárt játszhatunk is egyet. De 99%, hogy péntek délután jó lesz.
  • LookUsArts
    #3158
    Jo, most mennem kell melozni, de amikor lesz idom akkor leforditom neked ertelmesen xD
  • LookUsArts
    #3157
    en egesz nap ra erek, mondj egy idot es egy steam nevet. En szabad napos vagyok pentek/szombat. Amugy 1 oras epitesi idore gondoltam, es meretbeli szabalyozasnal pedig mondjuk a a red ship merete. Es 3 tenyezo szerint gyozne a jobbik
    -kinezet
    -mozgekonysag
    -harc (6 AI turret limit)

    mondjuk?
  • RJoco
    #3156
    Köszi, kb ennyit sikerült megértenem belőle:

    Súrlódás - Mennyi súrlódás a kerék fog% -ban. Túl sok a súrlódás hatására a jármű átfordítható sarkokban, míg az alacsony súrlódás okozhat elcsúszás. Ez utóbbi általában a biztonságosabb viselkedését.

    Csillapítás - A lengéscsillapító alkatrész thatwill elnyelni hatása. Állítsa alacsony (merev) még felületek és magas (lágy) az egyenetlen talajon.

    Erő - Az "tavaszi" alkotóeleme egy csillapító thatwill vissza a csappantyú után a hatás. Állítsa magas még felületek gyorsan visszanyerje stabilitását és alacsony egyenetlen talajon, hogy a kerekek ne talajjal érintkező és csökkenti a kockázatát indít a jármű a levegőbe.

    Magasság Offset - Szabályozza a hasmagasság beállításával a középpont a tavasszal megpróbálja tartani. A negatív érték eredményeképpen több hasmagasság. Ügyeljen arra, hogy ne állítsa be a korlátokat tartani néhány helyet rugóút mindkét irányban.

    Rugóút - Mennyi a kerék mozoghat felfelé és lefelé, hogy felszívja a hatások és tartsa a talajra. Ez nem fog megfelelően működni, ha a magasság eltolás beállítása a negatív vagy pozitív limit!

    Ma szép tavaszias időnk is van :)
  • RJoco
    #3155
    Hány óra körülre gondoltál és milyen hosszan? Mert engem érdekelne a dolog, de inkább szombaton. Esetleg péntek késő délutántól is jó lehet még, de ez csak pénteken fog kiderülni.
  • LookUsArts
    #3154
    Es keresek pentek es vagy szombat valakit akinek lenne kedve egy 1 oras epito versenyhez csak igy 1v1. unom a banant es megjott a kedvem hozza.
  • LookUsArts
    #3153
    Huuuu ezt bonyolult elmagyarazni, de diohejban a kerek beallitasa az hogy
    1) Nagyon jo lesz "offroad" szoval a foldeken
    -nem emlekszem a pontos arany szamra de

    tessel a wiki
    http://www.spaceengineerswiki.com/Wheel_Suspension_5x5

    A lenyeg hogy a felfuggesztes es az ero legyen jo, es akkor jo lesz.
  • RJoco
    #3152
    De eddig kezelte, szóval ez bug jelenleg.
  • LookUsArts
    #3151
    Szerintem ezt nem kell megirni nekik ezzel mindeki tisztaban van hogy a jatek nem tudja meg kezelni a sok sok sok dolgot egyszerre.
  • LookUsArts
    #3150
    **Ez kimaradt
    - a lenyege a "voxel supportnak" (voxel tamogatasnak) hogy azok az allomasok (vagy annak a darabjai) amik nincsenek osszekottetesben egy aszteroidaval azok automatikusan nagy hajo lesz.

    pl> Ha epitesz egy urallomas (pipa bent van) akkor egy aszteroidahoz kell csatolnod, mondjuk pillerekkel, de ha azokat ellovik akkor eluszik az allomas.
  • RoboKutya78
    #3149
    Naagy fába vágtam a motorosfűrészemet:)
    és még csak az alapoknál tartok 160méter hosszú

  • RJoco
    #3148
    1G bolygó gravitáció keresek működő kerék felfüggesztési beállításokat.
    Nekem valahogy nem jön össze és nem megy szépen a jármű, amit kreálok. Vagy repül, vagy pattog.
  • RJoco
    #3147
    Csak sikerült kikísérleteznem, hogy mi okozza a lassulást gyártásnál.
    Amikor elindít az ember 1 elem folyamatos gyártását, akkor a rendszer 1 elemhez szükséges anyagot mindig betesz az összeszerelőbe. A gyártás általában olyan gyors, hogy a továbbító nem tud olyan sebességgel pakolni, mint ahogy menne a gyártás. Éppen ezért van 11 elem folyamatos gyártására állítva az összeszerelő, mert így mindig 11 elemhez szükséges anyagot húzza be az összeszerelőbe, ezáltal lesz gyors a gyártás. Mert míg mindig újratölti, addig simán legyárt 3-4-5 darabot is akár. Viszont a .126-os patch óta ezt nagyon elszúrták és az anyagmozgás miatt lassul, akad a játékom.
    Ha acél lemezt gyártok, akkor nincs gond, mert csak 1 anyagot kell kezelnie. Viszont a fémrácshoz 3 anyag kell és ez már gondot okoz. A hajtómű alkatrész gyártásánál még rosszabb lesz a dolog, ott még jobban belassul a játék.
    A fémrácsnál kipróbáltam, hogy minden összeszerelőbe tettem bőven anyagot. Amíg azt el nem dolgozta, addig futott szépen a játék. Amikor megint be kellett húznia, megint elkezdett belassulni.
    Sajnos ezt angolul meg nem tudom leírni nekik.
  • RoboKutya78
    #3146
    Ahm pontosan ez a probléma állt fent nekem akkor azt a pipát hanyagolnom kell ha állomást kreálok
    Én is elsőre nekikoccantam a platformnak és onnantól menekülőre fogta a dolgot.
    Akkor viszont valami más fordítást találhatnának ki az állomás helyett mert ez így zavaró.
    Néztem Setolsal ott nagy hajó volt a platform hiába raktam le a blokkot állomásként. Most átírtam állomásra Se ben és le tudok szállni.
    Kíváncsi lennék mi történik ha aszteroida belsejében csinálok egy leszállót akkor az is large hajóként jelenik meg ha nem szedem ki a pipát?
  • LookUsArts
    #3145
    Nem vicc. Ez a megoldas, annyiszor lattam mar hogy valami baja volt valakinek vele, hogy gondoltam megnezem ezt egy videoban es kozben rajottem a fura "bugra" is :D Lehet hogy neked is ez a bajod.

  • laci4321
    #3144
    Az ugrás végén biztonsági okokból mindig úgy érkezel, hogy 2 km távolságban vagy a legközelebbi aszteroidától. (és állomástól) Ha pontos koordinátát adsz meg, akkor a rendszer megkeresi az ehhez legközelebb levő olyan pontot, ahol teljesül ez a feltétel, és oda fogsz érkezni.
  • RoboKutya78
    #3143
    Srácok a jump drive mekkora ráhagyással dolgozik?A kijelölt állomásomtól minden próbálkozásnál kilométerekre csekkolt be.
    Gondolok itt arra hogy a kijelölt koordinátáktól hány köpésnyire parkol le?
    Lehet olyat csinálni vele hogy a hajót mondjuk egy összekötőn dokkol és azt a pontot felvéve ugyanoda parkol le?
    Vagy minden esetben egy x kilométer sugarú terület belsején csekkol be az ugrás után a kijelölt pont körül?Most ismerkedek a használatával így lehet hüleségeket várok el ettől az alkalmazástól.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.03.29. 23:33:08
  • RJoco
    #3142
    Most teszteltem, állomásra raktam Merge-Block-ot, meg egy nagy hajómra is tettem. Rácsatlakoztam a hajóval, az állomás állomás maradt, a hajó meg állomás lett. Mikor kikapcsoltam a blokkot, akkor a hajó is állomás maradt és hajóvá kellett alakítanom. Szóval a beállítás tökéletesen működik.

    Meglepetésemre szolgált, hogy a Merge-Block-on nagy sokat fejlesztettek. Mikor sárgára vált a lámpa, szépen odahúzza a hajót és összekapcsolja úgy, ahogy azt kell, semmilyen sérülést nem okozva sehol. Igaz, most 'kis' hajóval próbáltam, nem a nagy fúróval. Mikor lecsatlakozom, akkor a hajó ott marad a helyén, mintha össze lenne kapcsolva az állomással. Mikor állomássá alakítom, akkor lökődik el egy kicsit és ekkor sem sérül meg semmi. Ez most egy nagyon jó pozitívum. Sajnos a gyártós bug még mindig él, nem tudom miért.
  • RJoco
    #3141
    Station Voxel suppert, vedd ki előle a pipát és ami állomást csinálsz, annak állomásnak is kell lennie.
  • RJoco
    #3140
    Nem hiszem, simán feltelepítette megint a játékot, a beállítások megmaradtak. Ettől függetlenül rengeteg giga ment a kukába és csak van a vinyómon.
  • RoboKutya78
    #3139
    Igaz hogy koppintós de én másoltam:)
    Elvileg van rajta oxigén illetve a fegyverzet közponiból kapja a csulót
    Smal blokkos jószág
    Blokok: 1.424
    Tömeg:62.854
    Elvileg tömeg szállításra fejlesztettem ki.Van benne pár konténer.
    Messze ugró 2 darab pittyog rajta.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.03.29. 22:36:54
  • RoboKutya78
    #3138
    Ezt a kórságot mi a francért nem lehet időzíteni a jup drivet?
    gondoltam olyanra hogy egy pontra való ugrásnál lekapcsolja a hajtóműveket és elindítja a visszaszámlálást de neemm.
  • RoboKutya78
    #3137
    jól van a tools mükszik
    fel kell telepíteni az utolsó verziót a főoldalról majd a mostani emberke honlapjáról leszedni a mappát és bemásolni a telepített könyvtárba felülírva mindent.
    Érdekes hogy állomást telepítettem és az se meg nagy hajónak írta
    Akkor most a harmadik ami eddig állomásként volt akkor az most valójában mi?
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.03.29. 21:39:24
  • RoboKutya78
    #3136
    Pont az a baj hogy állomást kreáltam és ennek ellenére süllyed.
    A steam nem lehet hogy regiot váltott és azért nem látja a játékokat.
    Átok a karbantartó módomra a válasz gomb helyett a poost törlésre kattantam:(