7903
Space Engineers

Katt a képre
  • reaper5687
    #2934
    Ez jó cucc, cserélem is le az ajtóimat :)
  • RJoco
    #2933
    Épp ez az. Elfordult a nap és termeli az oxigént a farm :)
  • RoboKutya78
    #2932
    Már azt hittem hogy azt írod hogy elfordult a nap és energia nélkül maradtál:)
  • RoboKutya78
    #2931
    Jááj pedig én szoktam ajánlgatni:)De ez tényleg kellett már:) remélem beteszik
  • RJoco
    #2930
    Ez egy nagyon praktikus cucc.
  • RJoco
    #2929
    Höhö. Ez jó. A Nap elbújt a bolygó mögött, viszont süti az állomásaim alját, mintha ott sem lenne az égitest.
  • RoboKutya78
    #2928
  • RJoco
    #2927
    Kérdés feltéve, remélem megértik, mit is akarok.
    Itt lehet nyomonkövetni.
  • RoboKutya78
    #2926
    Úgyis gépvásárlás előtt vagyok pár száz mérfölddel :) jó lenne tudni hogy ők mennyire szálltak el a steam oldalán feltüntetett max gépkonfigtól:)
  • RJoco
    #2925
    Ez egy felettébb jó ötlet.
  • RoboKutya78
    #2924
    Meg kell kérdezni hogy ők vajh mivel tolják hogy nem érzéklik a gondokat:)
  • RJoco
    #2923
    Áááá, először a modokat csesztetnék, de azoknak jelenleg nem sok köze lehet hozzá. És még npc hajók sincsenek a játékban, mi lenne, ha azok is lennének?
    Ennél a vasnál meg nem igazán van jobb jelenleg a piacon, hacsak nem a 4+ magos cpu-kat nézzük az 5. generációs intelekből. Szóval nem tudom, szerver alaplap kellene bele 8 procival vagy mi?
  • RoboKutya78
    #2922

    Erre az lenne a válaszuk... vegyél jobb vasat :)
  • RJoco
    #2921
    A kivetítős dolog működik.

    Rákapcsoltam a finomító részt a többire és a szim. sebesség a felére esett. Vagyis most 0.3. És még nem is megy az összes finomító. Viszont így nem igazán játszható a játék.
    A célkereszt, meg a kutyák-pókok helyett ezt kellene nekik orvosolni és nem hülyeségekkel foglalkozni egy alfa verzióban.
  • RJoco
    #2920
    Nem találkoztatok olyan moddal, amivel úgy tudom letenni a blokkokat, mint kreatívban (nagy terület vagy vonal), viszont túlélőben működik és csak annyi blokkot lehet letenni, amennyi anyag a batyuban van a letételhez. És ezek a blokkok természetesen csak a kezdet, a behegesztéshez kell a többi anyag is.
    Az építést szeretném felgyorsítani, mert elég lassan megy a blokkok egyenkénti lerakása. Főleg, ha egy kicsit gyorsabban ütközöm a hátsó falnak és elpatkolok.

    De az is lehet, hogy marad a kivetítős megoldás. Végülis az is jó, ha nincs mod.
  • RJoco
    #2919
    Én is vettem direkt hozzá egy progit (30€), ami átvarázsol mindent a szemüvegre. Még az asztalt is képes volt ott megjeleníteni. Csak sajna sokmindent nem lehetett elolvasni. Az egyik Elite hírlevélben olvastam, hogy az akkori 0.6-os SDK-t nem ajánlották a játékhoz, jobb volt a 0.5, de akkor már eladtam a cuccot.
    A felszereltséghez képest az a 700 € szerintem nem olyan vészes, csak a vám+posta... (Legalábbis a megjelenéskor még adtak hozzá ezt+azt.)
  • LookUsArts
    #2918
    Nekem volt egy DK2-es, de meg kell valljam en azert csalodtam benne. Lehet hogy a vegleges verzio jobb lesz, de piszok dragan akarjak adni. Majd ha lemegy az ara, akkor veszek egyet hasznaltam e-bay-rol. Amugy vannak nagyon pofatlanok ott szoval vigyazni kell :D De majd elotte megnezem azt is hogy egyaltalan a vas birna-e (oculus honlapjan van egy progi ami leteszteli a gepet).

    Anno meg en is probaltam vele elinditani a space engineers... de mindenfele hokusz pokusz es seged program ellenere sem sikerult.
  • RJoco
    #2917
    Azért vannak pofátlan emberek rendesen.
    Rákerestem az oculus rift-re ebay-en. A végleges verziót adja a rohadék 1500 €-ért és csak áprilisi szállítást ígér. Vagyis a megjelenés pillanatában vásárolt belőle 700 €+vám+postaköltség (USA-ból).
    DK1-es változat van 170-ért, DK2-es 400 fölött. A licitesek kérdésesek, de szerintem azok is 300 fölött fognak elmenni. Szóval nem lett olcsóbb a cucc a végleges megjelenését követően sem. Remélem hamarosan lesz konkurencia (google, steam).
  • RJoco
    #2916
    A vr szemcsihez már kell a nagy kártya. Viszont drága az eszköz és nem is biztos, hogy jó. Engem pl. nagyon zavart, hogy az orrcimpám belelógott a keretbe és akadályozott a levegővételben. Bár a végleges Oculus-nak jobb a felfogatása, a régi egy kicsit macerás volt és nehéz volt jól beállítani úgy, hogy a kábel se zavarjon.
    Ha megtartották a sima kijelzőt HD felbontással, akkor nem lesz olyan szép, mint várná az ember. A lencséknek köszönhetően látszott a pixelek közötti fekete rács.
    Sajnos akkoriban mikor megvolt a szemcsi, kicsi volt a grafkártya és hamar hányingert kaptam, de volt egy-két játék, ami nagyon állat volt vele és elbírta a kártya is.
    Mivel az arcodnál szivacs van, ezért nyáron a nagy melegben még melegebb lesz. A végleges verzión van füles is. Szóval izzadni fog a fejed rendesen.
    A nyaknak is szoknia kell, mert azért nem 2gramm az eszköz.
    Ettől függetlenül nekem bejött, de van még mit fejlődnie az alkatrészeknek, hogy kisebb legyen.
    Egy google szemüveg jobban érdekelne, de azt meg már nem gyártják.
    Viszont 9 monitor, megfelelő dőléssel... Ez mondjuk drágább, mint egy vr szemcsi és nagyobb is, de határozottan kényelmesebb lenne.
    Jah, a SpaceEngineers-t meg valamiért nem sikerült rábírnom, hogy menjen a szemüveggel, pedig elvileg az támogatta.
    És 3D-s filmekre sem volt alkalmas...
  • RoboKutya78
    #2915
    És a vr szemcsi pluszba?:) ha jól sejtem használja a játék.
  • RJoco
    #2914
    Nem kellene ehhez olyan drága. Fél millából is bőven kijönne. Ennek is az ajánlott a 970-es nvidia. Az meg már van 3-400 € körül. Prociból is megelégszik az i5-tel.
    Mondjuk egy jó monitor nem olcsó. 2K-s olyan 500 körül, 4K-s 1000 körül. Mikor utoljára néztem.
  • RoboKutya78
    #2913
    Na ha másért nem, ezért összekaparnék egy egymillás Vasat extra kiegészítőkkel:)
    http://threeonezero.com/

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.02.21. 11:54:21
  • RoboKutya78
    #2912
    :)
  • RJoco
    #2911
    Szerintem a jelenlegi játékot kellene tisztába tenni és nem ilyen fszságokkal foglalkozni, mint, hogy ne láss ki rendesen az ablakon. Aztán, ha már jól megy a játék, akkor jöhetnének a modok betételével.
    Attól félek, ebből a játékból soha nem lesz kész verzió.
  • RoboKutya78
    #2910
    Erre már volt pár példa ugye Pl a voxel kéz :)
    Bár nem vágom tényleg rakhatnának be újabb moderek által készített elemeket volna már egy szép listám mit látnék a játékban szívesen.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.02.20. 18:53:05
  • RJoco
    #2909
    Értem én, hogy űr, meg tele van szeméttel és porral, de miért kell az üvegnek karcosnak és koszosnak lennie?!
    Legalább akkor karceltávolítót, meg slagot tettek volna a játékba.
  • RJoco
    #2908
    Mi van akkor, ha a moddolás direkt azért van, hogy a fejlesztők áttegyenek ötleteket a játékba? Mivel ez egy alfa verzió, így bármit bele tehetnek és még csak nem is nekik kell fejleszteni a dolgokat, majd a mod készítő megoldja, hogy a frissítés után is menjen a mod.
    Az X Rebirth szörnyű állapotban jött ki, kb. mint egy alfa verzió. De elkértek érte 40-60 pénzt és rányomták a kész bélyeget.
    Viszont a workshop-nak hála ezt is lehet moddolni. És egypár mod bele is került a játékba valamilyen formában, így a mod fölöslegessé vált. Úgy egy év kellett a kész játéknak, hogy tényleg játszható legyen és a hónapban kell kijönnie a 2. kiegnek, amivel 4-es verzióra lép a játék.
  • LookUsArts
    #2907
    teny, en sem azt mondom hogy elegedett vagyok a jatekkal jelenleg, de a remeny meg nem hallt meg. Amugy azert egy jobb jatekot szoktak fejleszteni evekig. Egyszer remelhetoleg az osszes bugot megolik :D Ha nagyon zavar valami report,old azt a bugot ami idegesit
  • laci4321
    #2906
    Természetesen eredeti a játék, és 500 óra körül van eddig a játékidőm vele.
    Egy dolog hogy „ha szétmoddolom a játékot az istabillá teszi” és más dolog hogy akkor miért lehetséges ez? Miért lehet olyan dolgot tenni a játékkal ami tönkreteszi a játékélményedet? Én úgy gondolom, hogy ha engedjük a moddolást, akkor jó lenne annak a stabilitásáról is gondoskodni. És nem azt mondtam hogy a KSH-ból van elegem, hanem a játékból hogy folyton kilépeget. Nagy különbség.
    A saját turretek pedig igen is lőnek rád, ha a kreatívban tervezett hajón véletlen hagysz egy senki tulajdonosú blokkot (az ágyúkban pedig alapértelmezett beállítás a senki tulajdonosú blokkok lövése. Tehát leteszel egy ágyút és már lő is, csak másodpercekkel később tudod megakadályozni amikor már komoly kárt tett.)

    Nem lehet minden egyes blokk lerakásakor mindent átgondolni, hogy na akkor mi történhet majd ha én ezt ide rakom. Az meg egyenesen nonszensz, hogy a hajó egyszerűen szétrepül alkatrészeire, amikor törlök róla egy blokkot, mondjuk egy hajtóművel. (Ez már többször is megtörtént! Nem szerencsejátékot szeretnék játszani, mégha a játék alfa fázisú is. (Évek óta...)
  • LookUsArts
    #2905
    Az uj patch nem errol szol, csak nem ertetted valszeg. Az van hogy mostantol ha eltalalsz valamilyen ellenseget, a celkereszt piros lesz (jelezve hogy eltalatad azt a valamit). A videoban az a sok ellenfel csak peldakent van ott, hogy mutassak hogy nez ki.

    ui: Illetve meg arrol magyaraznak hogy milyen valtoztatast vittek veghez amitol a multy egy kicsit stabilabb lett es nem szaggat ugy.
    Utoljára szerkesztette: LookUsArts, 2016.02.20. 01:35:32
  • RoboKutya78
    #2904
    Apám hogy állhat ki valaki egy ilyen felemás bajusszal egy videó készítéséhez nem nézett tükörbe reggel?A sapeszról nem is beszélve:)
    Valakinek abszolút nem áll jól.És akkor vegyük komolyan őket?
    Szerintem megint tök felesleges dolgokat erőltetnek a játékban :(80 ellenség szakad rád a játékban?Ezek után kérdésem vételen löszerem van vagy fussak inkább?

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.02.19. 09:34:58
  • LookUsArts
    #2903
    Abszolut megertem, neha le kell tenni jot tesz. Tapasztalat DE nehany furcsasag az altalad irottakhoz, csak hogy tiszta legyen
    -Alpha meg mindig, elobb jatszhatsz, de viseld el a betegsegeit
    -ha szet moddolod a jatekot az instabilla teszi (es a fejlesztonek ehez semmi koze, ez a moder dolga, tobb mod tobb hiba lehetoseg)
    -nekem a sima jatek evente 2-3 szor fagy ki par moddal
    -nekem a sajat turretjeim nem lonek ram...stb amiket leirtal abbol egy csomot nem tapasztaltam (+200 ora jatekkal)
    - nem tudom hogy eredetid van e, de az is lehet hogy para ha nem eredeti
  • LookUsArts
    #2902
    Nem, mukodik siman is, csak a nagy sebesseg mod hozza tesz. (a mod keszitoje mondja es irta)
  • RoboKutya78
    #2901
    Aj aj ezért ne hagy abba :) legyél kitartóbb :)
    Latom hogy amióta nem játszom sok bajtól óvtam meg magam:)De hiányzik a game
    Ki fog nekünk scriptet írni:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.02.18. 18:19:58
  • RJoco
    #2900
    Sajnálattal olvasom.
    Nem véletlen nem szeretem a modokat. Jópár van a játékomban most, de csak nagyon minimálisat használok. Amit építek azt alap alkatrészekkel teszem, hiába van modolt üvegem, jó a sima is.
    És pont ezért teszem ezt, mert simán kinyírhatja a játékélményt, ha valamelyik nem működik.
    A korábban linkelt légköri égés is csak nagy sebességnél működik, ahogy a videóban látszott. Na én annyival sosem fogok menni, mert amíg a játék 100 m/s-om enged, addig ez lesz a max.

    Ha valamit építesz túlélőben, akkor az a tiéd lesz, miután befejeződött az építés. Kreatívban meg figyelni kell.
  • RJoco
    #2899
    Azért furcsa, hogy egy ilyen játékban nincs benne már a kezdetektől a mágnes bakancs. Vagy a sarok összeütés csak a mesékben létezik?
  • laci4321
    #2898
    Az érzés, amikor leveszel egy hajtóművet a hajóról, és szétesik az egész, lezuhan a picsába és nem marad belőle más csak egy darab roncs.
    Az érzés amikor minden ok nélkül csak úgy random crash-el a játék (mondjuk elkezdesz lassítani nagy sebességről) és neked ismét elmegy 10 perced a várakozásra, amíg a moddolt világod betölt - nem is szólva az elveszett játékmenetről.
    Az érzés amikor kis faszságok miatt dobál ki a játék - mert mondjuk tegnap még jó volt a Star Wars zöld lézerágyú, de ha ma megpróbálod meghegeszteni, akkor pá pá játék. Vagy hiába csináltál már gameplay videót korábban, ma ha fut a Bandicam akkor nem lehet pályákat betölteni.
    Az érzés hogy tegnap még jó volt a csillagkapu, tudtál féregjáratot nyitni, ma meg hiába püfölöd a nyomorult DHD-t, semmi sem történik és még csak azt sem írja mi a gondja. Aztán csak úgy muriból rányomsz arra hogy záródjon be az írisz a kapun (mert szép látvány) és a játék megint csak kicrash-el és ISMÉT az asztalon találod magad.
    Az érzés, amikor egyszer csak a hexás mintájú workshoppos megerősített golyóálló üveg egyszer csak olyan kevéssé átlátszó lesz mint egy szemüveg a szaunázás után, és kénytelen vagy kitörölni mert ennél még az is értelmesebb ha a hidat páncéllal veszed körül.
    Az érzés amikor az újonnan tervezett hajóddal akarsz tenni egy kört, és amint elhagyod vele a hangárt az ágyúid lelövik a picsába, mert van rajta 1 db "senki" tulajdonában lévő LCD kijelző.

    Az érzés, amikor.....
    ...eleged van a játékból. Minden olyan nap, amikor nem produkálna valami faszságot, az egy kész csoda, és én akkor épp suliban vagyok és nem játszok vele. Elegem van abból, hogy minden nap ki van találva valami bug amiért crashelhet a játék, és elveszíthetsz hosszú perceket az életedből, vagy épp a régi bugok még mindig megoldatlanok és azok is lesznek az örökkévalóságig. Mégis mibe telne megcsinálni úgy azokat az automata ágyúkat, hogy ne lőjenek olyan hajót, amiben TE BENNE ÜLSZ?? Vagy beállítani egy olyan építési opciót, hogy amit te építesz, az a TIED, A TE BIRTOKOD!

    Egyszerűen hihetetlen ez az egész. Mindig amikor játszok, azért hagyom abba mert már ideges vagyok. És akármennyire is szeretem a stílust, elfogyott a megbocsátásom. Ez nem egy rage game, hanem egy tervező játék nem?? Egy időre talonba teszem a Space Engineerst.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.02.18. 15:49:55
  • RJoco
    #2897
    Ez most is így van. Csak, ha túl nagy darab szakad le az állomásról, akkor esetleg mind a kettő test elkezd mozogni. Ami nem feltétlen jó. Kisebb darabok meg simán elrepülhetnek.
    Viszont, ha kavicshoz kapcsolod, akkor nopara.
  • RJoco
    #2896
    Nem feltétlen, mert a Floating Objekteket is számolja. Persze a szimulációs sebességet csökkentené, de, ha nem csinálnak valamit a motorral, akkor szerintem cseszhetjük a Halálcsillag terveket és hasonlókat, mert nem lesz akkora gép sosem, hogy szépen fusson a játék. A DeepSilver/Egosoft futott ebbe bele az X szériákkal. De ott egy kicsit több mindent is kell számolnia a procinak, mint itt.
    Ezenkívül Elite-ben is kering az állomás a bolygó/hold/nap körül. Bár azt még nagyon nem figyeltem, hogy az égitestek is keringenek e, de szerintem igen. Csak olyan lassan, hogy nem igazán figyel rá az ember.
  • LookUsArts
    #2895
    Remelem nem, en nagyon menonek ereztem mindig is hogy valami csak ugy elrepul ha leszakad az aszteroidarol. Es ha nem tetszik az opcio meg mindig benne van, hogy kikapcsold.