7903
Space Engineers

Katt a képre
  • VanHohenheim
    #3094
    Passzold le hozzám elfér nálam 200/100as netem van szal jó lesz az ;)
  • RJoco
    #3093
    Tuti, hogy valami mod, mert nekem csak 50m.
  • laci4321
    #3092
    Ez érdekes. A túlélős singleplayer világomban 500m a szenzorok hatótávja. Van benne pár mod, de azok nem vonatkoznak a szenzorokra. (átböngésztem párszor oda-vissza a listát) Már vagy egy jó hónapja játszottam vele utoljára, ezért rémlett így hogy nagyobb :D Na mindegy. Nem próbálgattam ki melyik mod kivétele után csökken vissza a szenzor hatótáv.
    De a pálya betöltési sebessége drasztikusan lecsökkent, ez nagyon pozitív jel.
  • RJoco
    #3091
    Sajnos a hugom barátja nem örülne neki, ha egy játék szerver üzemelne náluk, így eladó lett a gép.
    A játékot viszi és a DX11 támogatással sincs gond, ha valakit érdekelne itt.
  • VanHohenheim
    #3090
    http://www.spaceengineerswiki.com/Sensor
    The sensor has to be powered in order to function. It has a default detection radius of 50m
  • laci4321
    #3089
    Biztos hogy még mindig csak 50m a szenzor hatótáv? Pár hete használtam őket egy világnam, melynél nem rémlik hogy használtam volna sensor modot és több száz méter volt a hatótávja.
    A Small Ship Mega Mod Packkel pont az a baj hogy elvesz mindent amitől megéri nagy hajót csinálni. Ha már modok, akkor én azt nem támogatom.
  • RJoco
    #3088
    Behatolás észlelésére teljesen jó. Vagy, ha már 50 méterre van az ellenség, lehet nézelődni. Ebből a szempontból a 3rd tiltása eléggé izgalmassá teheti a játékot.
  • SUPERTRABI
    #3087
    Megjegyzem a sensor block csak 50m re lát el, ahoz hogy megnöveld a range-t, már mod kell :)

    Amúgy sztem lehetnének modok, most ha van 8-10 gyengébb mod, attól még omlik össze a szerver, pld Small Ship Mega Mod Pack.
    Ezt meglehetne úgy oldani, hogy minden játékosnak lesz joga válsztani 1-2 modot. Persze a többiek beleegyezésével kerülne be csak a mod :)
  • RJoco
    #3086
    Meg hát. Nem a játékokat töröltem, hanem csak a steam-et akartam. Mindig minden program fenn hagy egy rahedli vackot. Ennek muszáj volt elkezdenie törölni a játékokat.
    A HD Sentinel sajnos nem tud mit kezdeni az nvme-s ssd-mel. A samsung programja meg azt írja rá, hogy jó. Simán tudok rá másolni bármit és más játékokat képes frissíteni. Csak az SE-vel volt gond. Most telepítettem a másik SSD-re, oda meg gond nélkül felment.
    És az ingyenes kis vacak játékot meg képtelen vagyok törölni, mert mindig visszatelepíti a nyavalyás.

    Sajnos a lassulás nem szűnt meg.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.03.19. 11:25:11
  • VanHohenheim
    #3085
    Most ezen meglepődsz? szerintem egyértelmű h leszed minden steames dolgot :), hard disk sentinelt probáltad már? lehet bad sector van pont azon a részen ahová le akarja tölteni
  • RJoco
    #3084
    Miért, miért, miért ilyen rohadék valami?
    Letöröltem a SE-t, hogy újra feltegyem. 250MB után megint nem fért hozzá a vinyóhoz.
    Gondoltam uninstallom a steam-et és újrarakom. A rohadék elkezdte letörölni a játékaimat. 50 GB ment a lecsóba, mikor sikerült leállítanom.
  • RJoco
    #3083
    Na jó, nekem ez jelenleg így túl bonyolult, hogy egyedül ilyet építsek.
    Ha lesz szerver és csapat, akkor majd együtt megcsináljuk.
    Addig meg örülni fogok, ha egyáltalán elindul a játék és normálisan fut.
  • laci4321
    #3082
    Még az elején írtam, hogy a 4 fős legénységet úgy képzelem el, hogy 1 kormányos, 1 fegyvermester, és 2 személy aki egyéb dolgokat csinál, vagy irányítható rakétákat vezet, vagy vadászokat távirányít.

    Igen nálam is, ha közvetlen a hajtómű "szájában" van a blokk az útban, akkor felrobban a hajtómű.

    Ennek a gyönyörűségnek az ismeretében már én sem ragaszkodom a harmadik személyű nézet meglétéhez.
  • RJoco
    #3081
    No ez egyre jobb lesz.
    Ma jött egy kis frissítés a játékhoz, meg a modokhoz is. Gondoltam megnézem, hogy javult e a helyzet. De nem, mert rosszabb lett. 3 másik játékot és a modokat tudta frissíteni a steam, de erre a játékra vinyó írási hibát ír ki. Rendszergazda módban sem hajlandó frissíteni. A vinyó meg elvileg jó, a programja nem jelez hibát és még bőven van hely is.
  • RJoco
    #3080
    Ma megpróbáltam valamit összerakni és hát kicsit túl lőttem a célon, pedig még olyan túl nagy sem volt a hajó. Szóval, ha sokmindent kell rápakolni, akkor elég szűkösen lehet majd benne mozogni.

    Kinetikus fegyver: ha valaki ezzel akarja csökkenteni a blokkjai számát, akkor legyen. Mert mindenképp számítson bele a 3000-be.
    Spectator mód semmiképp ne legyen, külön ki is kapcsolható. Mivel csapatjáték, így a hajó sérüléseire oda lehet figyelni, akár kamerákkal is, ha már az érzékelőket említetted, szóval a 3rd nem feltétlen szükséges. Persze nagyban megkönnyíti a játékot, főleg, ha szem elől vesztetted a célt.
    Akkor sebezzenek a hajtóművek, nekem nincs ellenvetésem ellene, azért volt kérdés, mert akkor oda kell figyelni rá. Másnál is úgy sebez a hajtómű, hogy felrobban, ha valami túl közel van hozzá?
    Flex, hegesztő és akkor már vigyünk puskát is lőszerrel.
    Ugróhajtómű fölösleges, amúgy meg aki elmenekül vele, az vesztett. Szóval szerintem mindegy.

    Milyen vadászokra gondolsz? Azt hittem, hogy nagy hajókkal megyünk. 1-2 nagy aszteroida jöhet, hogy kergetőzhessünk. A pálya tényleg legyen kicsi, max 2x2x2 km-es szerintem.

    De jó lenne, ha más is hozzászólna, mert eddig csak ketten vagyunk.
  • RJoco
    #3079
    No ez így elég komoly lett.
  • RoboKutya78
    #3078
    Na most aztán tényleg semmi akadálya a csillagkapus projekt beindításának
    Van hozzá minden.
  • laci4321
    #3077
    Minden olyan blokk, ami különállóan heggesztendő/felxelendő, az 1 db-nak számít az infó menüben. Tehát a 3x3-as nagy teherkonténer is. Megbizonyosodtam róla:


    A gravitációs fegyverzetben az a király, hogy nagyon látványos, ugyanakkor könnyű ellene védekezni. Mivel a sziklák nem gyorsíthatók úgy sem 104 m/s fölé, alig néhány db szférikus gravitációs generátorral vissza lehet őket verni.
    Viszont tény, hogy mérnek terhelést a szerverre rendesen, így lehet tényleg inkább ki kéne hagyni.

    VISZONT: mi a helyzet a kinetikus fegyverzettel? Tehát lehet-e egy nagy páncél oszlopot nekiküldeni az ellennek (amit egy "torpedó"vető csőben hegesztünk meg, és pár mesterséges tömeget (plusz akksit hogy működjön egy rövid ideig) ráhegesztve kilőhetjük egy kis gravitációs erővel a csőből. Nincs robbanófej, csak az ütközés. Jóval kisebb számítási terhelést jelent, és szintén nem nehéz elkerülni, vagy simán eltéríthető normál rakétákkal is. (Ki lehet lőni sima hajtóművel is, az akksi most már az elkészítésekor rendelkezik 30% energiával, így egy darabig el tudja látni a normál hajtóműveket is.)
    Én igenre szavazok :D :D

    Szerintem a a 3. nézelődő mód maradjon meg. Sajnos nem járunk még ott, hogy a hajó sérüléseit meg lehessen jeleníteni akármivel is, csak úgy informálódhatunk erről, ha megnézhetjük kívülről. Viszont ne lehessen kifürkészni az ellenséges hajó belsejét a spectatorral (F8), vagy épp keresgélni csak úgy a térképen, ha elvesztettük szem elől, így azt letiltanám. Valamint ha a kézileg készült tornyokról leszedik a kamerát, az is jelentsen valami hátrányt, mert a spectatorral be lehet állni célozni is. MI úgy sem lesz, az nem fog a kamerákra célozni.
    Én arra szavazok, hogy a hajtóművek sebezzenek.

    És szerintem mindenkinél maradjon nála a flex és hegesztő is. Emberi célpontok csatáznak emberi célpontok ellen, ha odamész heggeszteni a másik hajóját, akkor a csapat kimegy és megölheti a bátor támadót. Senzorokkal lehet is érzékelni úgy is ha behatoló van, és meg lehet tenni az ellenlépéseket.

    Legyenek-e ugróhajtóművek az elkészült hajókon? Én a nemre szavazok, a csata győzelemig vagy vereségig menjen, ha elmenekül az egyik fél valamerre ahová a másik követni sem tudja, akkor sosem lesz vége a harcnak.

    Én egy kisméretű pályára szavazok, a közepén aszteroida mezővel, néhány nagyobb aszteroidával. Ez a vadászokat fogja erősíteni.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.03.18. 19:41:00
  • VanHohenheim
    #3076
    Jelenleg a saját communitymal beszélek egy PVE szerver létrehozásán , vagyis meglévő átalakításán hogy bővitjük a csoportunk tagjait egy uj kezdéssel nagyon minimális modokkal amik használuk egy ideje de ehez mindenképp kellene egy kommunikációs téma , mi nem TS-t használunk mert eddig zárt közösség voltunk vagyunk hanem Discord ide meg csak meghívásos alapon tudnak jönni az emberek. Azért PVE mert pvpre ott lesznek a drónok meg tudjuk jól h egyenlőre még nem áll ott a játék h ezt meglehessen valósítani meg nem is az a célunk h lezúzzuk egymást, akit netán érdekelne keressen fel itt http://steamcommunity.com/id/mrhohenheim/ megjegyzem nem 50 főt akarok toborozni :)
  • RoboKutya78
    #3075
    Hát ha durva vasam lenne és nem azzal töltenék el perceket hogy a rossz látási viszonyaim miatt percekig válogatnom kéne a blokkokat akkor élvezném is a dolgot a bugok ellenére is.
    Főleg hogy a srác szerveren tolja 1080p-s videjót rögzít szaggatás nélkül hanggal együtt.
  • VanHohenheim
    #3074
    Na ez a srác is tud igen komoly dolgokat épiteni :)
  • RJoco
    #3073
    A 3000 kocka a 3000 blokkot jelenti. Mindegy, mekkora a mérete.
    Pl. egy rámpa 1 blokk, viszont, ha páncél blokkból teszed össze (ami elvileg könnyebb lenne), akkor az már 2 blokk.

    Szerintem ne legyen gravitációs fegyverzet. Azt nem tudom, hogy a pajzs működik e és képes eltéríteni a rakétákat, lövedékeket.

    Viszont jó lenne lefektetni a pálya, játék szabályait is.
    Gondolok itt olyanra, hogy lesz e 3. nézelődő mód, sebeznek e a hajtóművek, stb, ami a világ beállításánál van. A hajó tervezését ez nagyban befolyásolja. Nem mindegy, hogy üveg védi a hidat, hogy kiláss vagy páncél blokk, mert kintről nézed.
    Meg lehet e majd hackel-ni az ellenséges hajót? Valaki kimegy és elkezdi lebontani. A hajtóművet a legegyszerűbb és onnan már sokkal könnyebb a célpont.
    Milyen lesz a világ? Meghatározott zárt térben lesz a csata vagy teljesen üres, esetleg aszteroida mező?
  • laci4321
    #3072
    Ja és még valami.
    Abba a 3000-es számba elég szépen beleszámítana az is, amikor kis hajóblokkokból építesz fegyvereket. (Mert azt ugye szkripttel egyszerre tudod majd irányítani) Egy nem MI gatling turret 1 blokknak számít, de annak kicsi blokkokból megépített változata 40-nek?
    Az a 3000-es szám tehát ezek nélkül a kézzel épített tornyok nélkül legyen érvényes, vagy pedig azokkal együtt?
  • laci4321
    #3071
    3000: Amit a hajó egy székébe beülve az info menüben tudsz leolvasni. (Szerintem itt egy 3x3-as nagy konténer is egynek számít, ahogy egy páncél blokk is, azaz minden olyan egység amit külön heggeszteni/flexelni kell. Bár erről így hirtelen nem bizonyosodtam meg, lehet tévedek, bocsi ha igen, de a lényeg hogy ott olvasd le.)

    Még valamin gondolkoztam: gravitációs fegyverzet és gravitációs pajzs. Lövöldözhessünk egymásra szikladarabokkal? Legyen, ne legyen?
    Én az igenre szavazok :D
  • RJoco
    #3070
    Éppen meg lehet építeni, aztán majd meglátjuk mi sül ki belőle.
    Volt pár aggodalmam, de jobban belegondolva még működhet is a dolog.
    És a kocka hajó annyira nem is lenne nyerő.
    A max blokk szám a 3000 nagy kocka?
  • RJoco
    #3069
    Na persze más világ jól működik, csak az nem, ami a lényeg lenne.
  • laci4321
    #3068
    Hmm.. hát végül is a kocka se rossz :D a borg szerint is az a nyerő :D

    Elsősorban a fegyverzet terén gondoltam meghatározásokat, plusz még pár dolog.
    1. 100% vanilla
    2. Max. 4 db rakétaelhárításra állított Gatling torony
    3. Max. 1 db nagy rakétavető (az hogy az fixálva van, vagy forgatható toronyként, az egyéni döntés)
    4. Max. 2 (3?) db rakétavető torony, amiken az MI ki van kapcsolva
    5. Max. 4 db Gatling torony, amiken az MI ki van kapcsolva
    6. Vagy a Gatling tornyot és a rakétavető tornyokat lehet helyettesíteni kisméretű hajóblokkokból létrehozott tornyokkal, ezeken a tornyokon pedig max. 1 újratölthető rakétavető, vagy 2 db nem újratölthető rakétavető, vagy 2 db gatling gun lehet.

    Nyilván ezeken a számokon lehet vitatkozni :D de szerintem ez lenne ideális egy „nem azonnal vágjuk ketté a másik hajóját” típusú csatához :D

    7. A meghajtási rendszer mindegy, akár ion, akár hidrogén, akár gravitációs alapú, akár ezek keveréke. Mindegyiknek megvannak az előnyei és hátrányai, az érősségei és gyengeségei, amik ellen jó taktikákat lehet kidolgozni.

    8. A hajókon a szkriptek használata engedélyezett

    9. Lehessenek nyomtatható rakétákat bevetni! Hajónként max. 5 siló, sőt inkább azt mondanám hogy hajónként max. 1 ilyen modul: Crotalus Vertical Launch system. Egy kis odafigyeléssel eleve el lehet őket kerülni, vagy leszedni, és nagyot dobnak a játékélményen. Plusz a torpedók heggesztése és kilövése gyakorlatilag csak álló hajókkal lehetséges, 5 m/s fölött már el van csúszva a projekció, plusz a rakétát sem tudja a silóból kivezetni a vezérlő szkript, így akkor jönne csak jól, ha „nem merek oda menni játékot” kezdene játszani az egyik csapat.

    10. Belső toronyból max. 4 db. Az hogy a hajón belül véd egy behatolástól, vagy kirakja a hajó felszínére a tervező az egyéni döntés, mindenesetre úgy lehet csak beállítva, hogy csak embert célozzon, vagy rakétákat. (Sokat nem véd a rakétáktól, mert a belső torony golyói sokkal lasabbak a Gatling-golyóknál, de azért néha szerencséje van. Plusz a lőszert ugye csak manuálisan lehet újratölteni benne, ez is hátrány.)

    Ennyi jutott hirtelen eszembe.
  • RoboKutya78
    #3067
  • RJoco
    #3066
    Asszem egy darabig ezzel megint nem kell játszanom.
    A szimulációs sebesség 1 és 0.6 között ingadozik folyamatosan. A mozgás olyan, hogy haladok normál sebességgel, majd egyszer csak belassulok és utána megint normál, megint belassul és így tovább. Élvezhetetlen és idegesítő.
    Biztos azért van, mert a betöltő fogaskerekek nem kékek, hanem fehérek.
  • RJoco
    #3065
    Ez engem is érdekel, még én sem jöttem rá. De nem csak fúrónál, fegyvernél, flexnél, hegesztőnél sem tudom.
    Supertrabi szerintem tudja, mert a versenyhajóján úgy van beállítva a fegyó, ha jól néztem.
  • RJoco
    #3064
    Nem értem, mi bajod a kockával. És ha valakinek az tetszik? Vagy a gömb? Gömb se legyen, mert az olyan kocka? :D
    Szerintem a tömeg mindegy. A 3000 kocka a lényeg. Ha agyon van páncélozva, akkor több hajtómű kell rá, különben lomha lesz és a könnyebb hajó kimanőverezi.
    De esetleg konkrétan leírhatnád, hogy te milyen szabályokra gondoltál az építés terén.
  • RoboKutya78
    #3063
    hm talán egy fokkal élvezhetőbb a dolog de ez még nem jelenti azt hogy érvényesülök e egyáltalán nagyobb szerveren.
    úúú mit nem adnék egy 775 ös alaplapért :)amilyen májer vagyok az ment kukába
    Gigánál lejjebb nem adnám
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.03.17. 21:56:01
  • RoboKutya78
    #3062
    Skacok világosítsatok fel hogy az újonnan épített fúróm fúróit hogyan tudom ki be kapcsolgatni az egér segítségével??
    Kíváncsi voltam mit javult a rendszer a gépem minőségéhez képest majd tudatom az eredményt:)
  • SUPERTRABI
    #3061
    Nini, update :D
    Tartalmaz némi MP optimalizálást modok letöltése terén, valamint a blokkokon is változtattak a kódban, hogy MP-ben jobb legyen, meg még sok apróság :)
  • VanHohenheim
    #3060
    Mióta megjelent kb azóta tolom és 2 éve üzemeltetek szervert kb mikor hogy 4-6fő van fent vagy amikor ráérnek a többiek és jelenleg egy ütközett megvalositása még esélytelennek látom , max üres ürben és 4 hajó tesztelésre utánna lehet látni kinek hogy birja a gépe
  • laci4321
    #3059
    Hmm tényleg nem voltam egyértelmű :D
    Úgy értettem, hogy mindenki tervez egy ilyen 3000 blokk méretű hajót (a saját kis játékában, nem szerveren) és megcsatázunk velük. Egyszerre 1 hajó vs 1 csatázik, hajónként 4 fős legyénységgel. Így vagy 4 csata lesz lejátszva a 8 hajóval, vagy akár körmérkőzéseket is nyomhatunk, mintha fifáznánk :D A design és a tudás dönti el, hogy melyik csapat a jobb.

    Nyilván ne legyenek kocka hajók, ezért az elkészült 8 hajót a mérkőzés előtt mind a 8 ember moderálja, hogy részt vehet-e a csatában. Plusz a csapattársak javaslatokkal szolgálhatnak, amivel szerintük jobb lehetne a csapattjukban levő másik hajók design-ja. De mivel miután már a munka nagyja le van tudva otthon, így a közös módosítások kevesebb együttes aktivitást követelnének, a módosítás kevesebb idő a tervezésnél.

    Hogy ne legyenek agyonpáncélozottak, vagy épp alulpáncélozottak a hajók, egy tömegbeli tartományértéket is megadhatnánk.

    Plusz 4 vadász design, és mehet a menet.
  • RJoco
    #3058
    Olvastam, de szerver még mindig nincs. És a dolgok sincsenek tisztázva. Mi csak ötletelünk és néha próbálkozunk.
    Ha van valami konkrétumod, írd meg. Szívesen fogadjuk egy fix szerver címét, ahol el lehet kezdeni a munkálatokat.
    A 4GB ram-ot gondolom a tapasztaltak alapján határozta meg. Minden bizonnyal bele lehet tolni még 4-et akár.
    De amíg nincs szerver, addig úgyis csak ötletelgetünk itt.
  • RJoco
    #3057
    Ha a játék gyári hajóira gondolsz, akkor szerintem azok nagyok 1 személynek.
    Szóval nincs ágyúkezelő külön.
    Vagy hogy gondoltad a "Én inkább szavaznék egy előre eldöntött időpontban való szerverkészítésre, beillesztjük a hajókat és mehet a menet, a ki tervezett jobbat játék :D" mondatodat?
    Ha nincs szerver, akkor mindenki maga építi a hajót. Én ezt úgy értelmeztem, hogy egyszemélyesek lesznek a hajók.
    Persze azt is lehet, hogy mindenki épít egy négy személyre szabott hajót és minden hajót egyesével vetünk be. Amolyan hajóépítő verseny lenne lényegében, kieséses alapon. A végén a két legjobb küzd meg egymással.
  • VanHohenheim
    #3056
    4GB ram kevés neki, kajak senki nem olvassa mit írok ide? pár napja is írtam de látom senkit nem érdekel na mind1 majd rájösztök h nem úgy megy az ahogy ti elképzelitek :)
  • VanHohenheim
    #3055
    Nincs linux support és nem is lesz jó ideig, nekem 200/100as netem van és mind1 milyen videokártya van a szerverben a console letolja mi van benne :)