7903
Space Engineers

Katt a képre
  • laci4321
    #3135
    Rögzítsd egy aszteroidához, ez az egyetlen megoldás.

    tedd be kreatívba a világot, tegyél be alá egy pár méteres aszteroidát és építs rá egy blokkot és meg van oldva. Könnyen el tudod rejteni aztán az aszteroidát.
  • RoboKutya78
    #3134
    NA most ez vicc ezt tényleg így akarják hagyni??
    Eddig az állomás fogalma nálam egy mozdulatlan platformot jelentett ami azért nem mozgott eddig mert mondjuk a gravitációs generátor feladata lenne a helyben tartás.
    Most így hogy szálljon le az ember ha minden mozog körülötte??
    Kezdek megőrülni
    Valaki kirakhatná nekik ezt kérdőjelbe ha nem probléma teljesen jól látszik a hiba rajta.Azt hittem hogy netán azért menekül a semmibe a saját platformom mert valami hozzáférési kompatibilitási gond van az eszközeimen és nem adtam meg a prioritást valaminek de nem
    Most minden bizbaszt ki kell támasztani hajtóműkkel??

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.03.29. 14:36:13
  • RoboKutya78
    #3133
    a főoldalon fent van a legutolsó.
    Amúgy meg tévedtem a modokkal kapcsolatban de holnap kiderül nem szedte ki csak én és elfelejtettem::)
  • laci4321
    #3132
    Nálam ez nem így van, a modok megmaradnak.
    A script résznél nem tudom mire gondolsz, azokat csak beilleszted a programozható blokkba, nem mod :D

    Az új SE tools-t még nem néztem, de ha tényleg egy régi verziós SE kellene hozzá akkor elmehet a p**-ba, az mégis honnan szereznék?
  • RoboKutya78
    #3131
    Srácok van egy észrevételem
    Nem tudom ez most véletlen vagy készakarva van így kitalálva.
    Tegnap kreáltam egy smal blokokból álló kis tehercsónakot.Használtam mellé a Small Ship Mega Mod Pack [100% DX-11 Ready] mod csomagot,
    meg felraktam mellé még pár modot amit gondoltam később alkalmazok.
    Most megnyitottam a világomat szerkesztésre mert eszembe jutott hogy kell még pár dolog és csodálva láttam hogy csak az a mod van benne a használt oldalon lévő menübe amit tényleg használtam modot az építkezéshez amiből meg nem raktam le blokkot azokat a modokat komótosan kiszedte az elkészített listámról. Ez így nem túlzottan emberbarát megoldás:(
    Szóval ha összekészítesz egy világhoz mod csomagot érdemes a világban egy blokot letenni a modokból mert leszedi a rendszer a nem használt csomagot?És a scriptekkel is ezt teszi vajon??
  • LookUsArts
    #3129
    Off

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A hivatlaos fejvadasz cegekkel vigyazni kell. En is azzal jottem ki de az esetek 50-60%-ban rosszul jar az ember. A yahoo-s meg ilyenek meg lehet hogy maszekba keresnek embereket, persze egy kis penzert. Ilyet mar en is csinaltam/csinalok bar en inkabb ismerosi korbol, hogy egy kis penzert segitek szallast/munkat/papirokat intezni
  • RoboKutya78
    #3128
    Na igen
    Ugye vannak nálunk ezek a "fejvadász" cégek (profession pl) összefogdosnak emberkéket egy állás megjelölésre pl ere a raktárosira odamész jó pofizni leutazol 2 3 ezer forintot esetenként és másnap közlik hogy sory nem te nyertél(vagy vissza se jeleznek neked).
    Parasztok..... ha megkéred őket adjanak elérési lehetőséget a cég felé sűrűn bólogatnak hogy az nem megoldható.
    Az önmagukba hirdető cégek meg isten tudja mikor feladott hirdetésük alján a @yahoo.com-os e-mailcímekkel meg gondolatba ejtő hogy foglalkozzon az ember az ilyen hirdetéssel egyáltalán még a saját e-mail rendszerrel rendelkező cégeknél is kétséges hogy él e a létrehozott fiók mert sokszor nem jelez vissza a g-mail se hogy koppant e a levél a fiókjukba vagy se.Többször fordul elő hogy inkább e-mailt adnak meg mint telefonszámot. Ha meg telefon van megadva legtöbbször lekoppintanak hogy megvan a jelentkező mennyiség az állásra. Hajrá Magyarország. Lassan ezért is megy el a kedve az embernek az interneten való állásvadászattól.Régebben ugye volt a megbízhatónak mondható népszava állás hirdető rovata még megbízható volt 10 évvel ezelőtt innen találtam a chs es hirdetést.

  • LookUsArts
    #3127
    Off


    En tobbet keresek, de azert nem ilyen szep az egesz mert az elet is dragabb persze. Amugy en egy csomag kuldo raktarban dolgozom legtobbszor 1-2 kg os ruhakat pakolok, csak abbol nagyon sokat. Es en azert jottem ki mert otthon nem kaptam melot.
  • LookUsArts
    #3126
    Igen :D
  • RJoco
    #3125
    Eddig nem volt. Legalábbis amikor megépítettem még jól ment.
  • RoboKutya78
    #3124

    Nem lehet hogy stikában limitálva van a játék összeszerelő részlege hogy x szerelő után akármit találsz ki rosszul járj?
    Gondolok itt arra hogy ugye 12 alapanyag van 12 finomító még simán dolgozik
    Most nálad nem tudom hogy van minden alapanyagra csináltál egy összeszerelőt?
    Vagy több van.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.03.25. 17:06:34
  • RJoco
    #3123
    Nem. Eléggé ellökődik, hogy átszálljon az összeszerelőbe. Amúgy meg van rajta grav. gen. és direkt úgy van építve, hogy fentről lefele essen. Meg is csináltam, az egyetlen hátránya, hogy baromi lassan megy át a cucc. És ráadásul nem is ez volt a gond. De mivel elég sokminden van, így nehéz kibogarászni.
    A gond akkor van, amikor az összeszerelő részleg anyagot kap és elkezd gyártani. Jelenleg csak a fém rács gyártása megy 10 összeszerelőben és megint elkezdett akadni. Mi lesz, ha elkezdek több elemet gyártani egyszerre?
    Direkt azért építettem ezt az állomást, hogy jó anyag utánpótlásom legyen, erre elcseszik az összeszerelőket.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.03.25. 16:38:03
  • RoboKutya78
    #3122
    ahhoz kell egy gravi kút is nem ?
  • RJoco
    #3121
    A poén az, hogy az egész össze van kötve blokkokkal és csak akkor van gond, mikor az anyagtovábbítást csinálom.
    De nem gond, nem hajó lesz, hanem a finomítóból kidobom a cuccost, majd begyűjtőkkel összeszedem és így fog átkerülni az összeszerelő részlegbe az anyag. Az összeszerelő és konténer részleg között már így működik. Ezt is terveztem korábban, csak úgy 4-5 hete egy patch-ben azt megoldották, de a mostaniban megint elcseszték.
  • RoboKutya78
    #3120
    Akkor felejtsd el a csatlakozós módszert csinálj egy begyűjtő részleget állj fölé a hajóval és dobáld át az anyagot.Probléma kiküszöbölve.

    Voltam már szarabb helyen nyomdába nyomó lemezeket subickoltam órákon át egy kis fürdőszobába ahol max egy kád fért el.
    Kicsit kómásan néztem ki amikor hazafele bandukoltam.
    No meg a 3 műszakos dolog ami visszatart mivel jogsim nincs így messzebb levő raktárba max ha kivisznek vállalnék melót
  • RJoco
    #3119
    Csak meglett, mi a gond. Nem szereti, hogy az összeszerelő rész össze van kötve a finomító résszel. Az már túl sok neki. Ha szétválasztom, akkor fut szépen. Bár most, hogy az egyik összeszerelő sornak feladatot adtam, így már nem annyira szépen, de még mindig játszható.
  • RJoco
    #3118
    Azért 6 kiló 2 hónapra nem rossz. És mégiscsak raktáros vagy, ott nem tudom, mi ártalmas lenne, ha minden doboz zárva és neked csak pakolgatni kell.
    Szerintem 2 hónapig hatalmas festékes edényeket mosni benzinnel sokkal ártalmasabb, de van olyan hely, ahova csak így lehet bekerülni, de aztán átkerülsz gépre, megemelik a fizetésed és máris nem leszel beteg és sokkal kényelmesebb lesz a meló is.


    Sajnos nem jött be a blokk sérülés kikapcsolása, sem a kreatívba állítás.
    Lekapcsoltam a nagy állomás és az összes hozzá csatlakozó hajó reaktorát, akkor megjavult. Szépen egyesével visszakapcsolgatva most megint működik rendesen. De ahogy nézem a nagy fúróm annyira nem szereti. Még nem is csatlakoztam vele az állomásra, úgyis üres, egyenlőre nem kell.
  • RoboKutya78
    #3117
    3 kilóért elmehettem volna raktárosnak festékes raktárba de az egészségem rongálása nem ér meg annyit még 2 hónapra se .
  • RoboKutya78
    #3116
    Áhh.... a fenébe ezzel a szarral hogy sose tudom kiötletelni azt amit kitalálok
    Amikor meg azt hiszi az ember hogy sikerült megoldania egy kicsit félrenéz és szerteszét hullik a műve amit kreált
    Ezzel a szar szeleppel szinte semmilyen extra bulit nem lehet kiötölni mert szétszakad eltörik stb stb.
    Mire kifundáltam hogy összekötővel eresztem össze a két szelepet az is eltartott egy ideig.:)
    Ezt az elképzelést gondoltam ki de.. áhh hadijuk.... Én max kisegítő munkás leszek bármely szerveren ha lesz új gépem.:)

  • RJoco
    #3115
    No majd kipróbálom ezt a blokk sérülés kikapcsolást.
    Túlélőben, amúgy úgy dukál. Bár már a hajtóművek sem sebeznek, mert felszálláskor mindig felrobbantak.
  • RoboKutya78
    #3114
    Nem tudom milyen beállításokat használsz alapban a világhoz Gondolom a szadistább verziót amibe a blokkok rongálódása be van kapcsolva
    nem lenne célszerűbb kikapcsolni? Felesleges idegeskedéseket elkerülnéd:)(idegeskedjen az aki letölti és más világba használná:))
    Én a múltkor próbáltam vaniliából kirakni egy leszállótalpat amit rotorokra pakoltam hogy behajtható legyen első tesztelés után nem csak a hajót de a bázisom alapterületét is javítanom kellett.Mikor rájöttem hogy az automentésre volt rakva a terep kicsit borzas lettem aztán kiszedtem a blok rongálást is:)
    Most gondolkodok hajó külsők kialakításában Pl:olyanon agyalok hogy meghajtó gondola pistonokra telepítve egyszer eltávolodna a hajótól vízszintesen majd szét is nyílhatna függőlegesen is és rejtett meghajtó rendszert így lehetne benne aktiválni is.De ez még csak elmélet.Valószínű a pistonok még mindig hibásak lesznek így le fog törni a gondola.
  • RJoco
    #3113
    Tegnap megkaptuk az új frissítést, melyből egyetlen hasznos dolgot találtam, mégpedig a megsemmisült kerék visszaállításának lehetőségét.

    Sajnos hiába vártam 1 hetet, a világom most még rosszabb lett, mint volt. Érdekes, hogy, ha az üzemet beteszem egy másik világba, akkor ott nem jelentkezik gond. Szerintem a mentésben lehet a gond és megint mindent hurcolhatok át egy új világba.
  • i robot
    #3112
    Virgin a net?
  • RJoco
    #3111
    Az nem is vészes, gondolom nem 100e ft-ot keresel :D
  • LookUsArts
    #3110
    Egy 300e fos varosban lakom, es uvegszalas internetem van.... Ez van am ez sem lassu nekem. Mellesleg en 40£-ot (16e ft fizetek erte) :D
  • RJoco
    #3109
    Sajnos ahhoz, hogy hozza az 50-et lefele, elég a 3 felfele.
    De érdekes, mert ennél jóval többet adnak németben telefonos vonalon, ha ki van építve a központjuk.
    De ez nem más, mint spórolás az eszközökkel. Magyarban sem véletlen annyi a feltöltés, amennyi telefonos vonalon.
    De Angliáról nem feltételeztem volna. Hacsak nem valami kisebb városban, esetleg falun laksz.
  • VanHohenheim
    #3108
    Te jo eg na ne :) en mar megszoktam h masodpercek le fel tolteni valamit, pesig keszulok majd angliaba lassan
  • LookUsArts
    #3107
    Pedig itt ez az egyik legjobb es legdragabb internet :D lol
  • VanHohenheim
    #3106
    uh a gép jó lenne de a net az kevés még a minecrafthoz is 10kell kb :)
  • LookUsArts
    #3105
    Ha szukseges a kozos joert en is hajlando vagyok bedodni a gepem a kozosbe. Talan csak az hogy a ping az lehet hogy nagy lenne (Angliaban elek) Es en nem feltetlen tudom vegtelen ideig a gepem igy hagyni, mert neha szoktam videot vagni...stb Ami megeszi a gepem teljesito kepesseget
    - i7 3.4Ghz
    -12 Gb ram
    - Gtx 660 vidikari

    Net
    -Le 50 Mbit/s
    -Fel 3 Mbit/s
    Utoljára szerkesztette: LookUsArts, 2016.03.22. 17:07:56
  • LookUsArts
    #3104
    AMEN. En is arra szavaznek, hogy legyen egy block korlat a hajokkal kapcsolatban 3000-5000 block max es ne legyenek modok, mert azok csak hozza adnak a kifagyas lehetosegehez
  • LookUsArts
    #3103
    nemsokara meg fog szunni a DX 9 asupport
  • VanHohenheim
    #3102
    En max jovore de akkor vinyo kivetelevel minden csere max a vidkarit tartom meg nah meg +8gb ram sose art :) de ez is csak akkor ha megunom az indie gamekat jelenleg dota meg SE aki gep igenyes, rimworld factorio subnautica stardew valley miatt nem eri meg jelenleg gepet cserelni
  • RJoco
    #3101
    Jah, hát apámék is váltanának, de csak november körül fog lejárni a mostani szerződés (ha jól emlékszem), szóval az még messze.
    Az eladó gépemben Phenom II X4 Black Edition 965 (4x3,4GHz) proci van és 10 GB ram. De simán fel lehetne húzni 2x4-gyel 16-ra.
    Érdemes lenne procit cserélned, nekem is 2x2,8 volt benne és 6000-ért vettem használtan bele a Phenom-ot.
    Egy SSD meg rengeteget dob rajta.
  • RJoco
    #3100
    Tekintve, hogy a notin nem fogsz 50 GB-os játékokat futtatni, mert nem bírja, a 250 GB-os SSD bőven elég. Nekem az asztaliban is elég volt a rendszernek és a cuccnak.
    Most 512 van benne és eddig a fele van használatban (hála a steam uninstallnak), de olyan játékok vannak rajta, mint GTAV, The Division, és még egyéb mások. Szóval 100GB csak a játék. Plusz még a videók nyers és megmunkált fájljai, amit eddig készítettem. Korábban rajta volt az Elite is, de a steam törölte és az sem volt kicsi.
    Ha SATA csatlakozás van a gépben, akkor gond nélkül beletehetsz egy SSD-t, ha PATA, akkor kell egy átalakító. Kínai olcsót lehet kapni tényleg nagyon olcsón.
  • VanHohenheim
    #3099
    Nem panaszkodom digis net de pár hónap mulva váltok gigabitesre, az a gép szervernek nemrossz a vidkari amugyse kell szerverhez azt eladhatod :) a lényeg úgyis a proci meg a ram, az én gépem nem egy csúcs kategoria sose volt, AMD Athlon II X4 641 Quad-core 2.8ghz meg 8gb ram, Ezen fut most a házi szerver meg a kliens is néha kicsit pörgeti a vinyot de 5en elvagyunk rajta , jah a vidkari meg amd radeon r7 200 series, pontos nevére meg nem emlékszek de majd feltúrom valahonnan
  • RoboKutya78
    #3098
    Na most viszont várom hogy mikor dobja fel a bakancsot a notim is
    Valami recsegő hang jön fel benne időnként Gyanakszom a vinyóra, de most cseréltem le benne rendszerrel együtt és az előző is ugyanezt kreálta. mind a két vinyó benne van már a korban no meg samsungok ha igaz bár lehet az egyik hitachi. :)
    Amíg az ssd ilyen drága meg most öljetek meg ha tévedek a 250 gb-t keveslem notiba nem fogok venni, lehet nem is kompatibilis hozzá a gépem.


    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.03.22. 12:06:25
  • RoboKutya78
    #3097
    Gondolom a feltöltésnek is izmosnak kell lenni egy szerverszolgáltatónál így a T-fosos nettel rendelkezők szerintem alapra lemondhatnak a szerverüzemeltetésről.
    Nekem pont emiatt lett elegem a t-online-ból és amint lehetett megpattantam tőlük.
    De azt a hercehurcát nem kívánom senkinek. :)
  • RJoco
    #3096
    Még az is jobb lenne, mint, hogy van kb 17/17 és egy csomó mindentől meg van fosztva.
    15/1 meg nem tudom, hogy mit lehetne kezdeni. Még éppen el lehet vele online játszani, de, hogy menne e rajta szerver?
  • RoboKutya78
    #3095
    Hm az már ipari teljesítmény :) az én kis 30/20 amat fel se dobom akkor:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.03.22. 09:54:46