7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #3215
    Francba a nyomorult kis malware férgek miatt újra kellett húznom a gépemet szerencsére a félkész projektjeim megvannak csak a játékot kell telepítenem.
    Valami kis myomorékot szedtem be megkeverte a klaviaturám (jelszavat nem írtam be ezalatt :) ) meg eltüntette a frissítés menüt a jobb klikk alatt. meg csinált pár jóságot:)
    Sejtem honnan kaptam így azt az oldalt sűrűn hanyagolni fogom pedig egy jó kis torrent oldal:)Egyszer már szívtam be onnan cucclit ezek szerint sajna egy féregtár torrent oldal:(
    Még szerencse hogy max 2 órát vesz el az életemből egy rendszer feltelepítés:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.04. 13:35:25
  • RoboKutya78
    #3214
    Akkor ezek szerint ha nincs projektorba töltve az objektum rá se néznek a félkész blokokra?
    gondolok itt arra pl mint a lentebb levő hajóra a félkész elemeknek nem állnak neki? Csak annak ami a projektorban van?
    Illetve a mód tartalmazza a projektort is vagy azt külön kell építeni?
  • RJoco
    #3213
    Az OR-hez megvehető egy kis program, ami képes a nem virtuális programokat kirakni virtuálisban. Akkoriban még benne volt a SE is a támogatottak között, de nem ment.
    Úgy hallottam a végleges OR-ben már 2 kijelző van és szebb képet ad, valamint jobban személyre szabható a lencse beállítása is, mint a DK2-nél volt. Viszont most nem akarok 700€+vám-ot kiadni egy ilyenre. Még hagyom, had forrjon ki a dolog, talán a konkurenciával olcsóbbak is lesznek ezek, de nem áltatom magam fölöslegesen, mert ez már régi mese.

    A jelenleg feliratkozott modokat betettem egy világba. Az összeset. Nincs olyan nagyon sok. A betöltési időt viszont rendesen megnövelte és szerintem a ram fogyasztást is, mert alig csináltam valamit és már 4GB-ot csak a játék foglalt.
    Kipróbáltam a nanitokat. Eszméletlen. Nem túl gyors, de, ha folyamatosan üzemel, akkor azért elég jó tud lenni. A négykerekűmre kivetítettem magát és szépen meg is javult. Aztán kifagyott a játék.
  • reaper5687
    #3212
    Azt tudom, hogy az ORhez van valami mód, de a VIVEról egyelőre semmi, gondolom, majd, ha megjelenik, nekem az jobban tetszene.
    A kerekek sajnos elég bugosak, a fákkal meg különösen, azokat jobb elkerülni, még nehéz páncéllal is, viszont el lehet molyolni sokat, mire megtalálod milyen beállítással lesz a legjobb a gép, csinálj egy másolatot róla, tedd át kreatívba, és akkor lehet "feláldozni" :)
    A hegesztéshez szerintem a dual welder a legjobb, elég messzire elér, nem kell szinte nekimenni a célnak, gyors is, hatékony :)
  • RJoco
    #3211
    Igen, a javításhoz tényleg nagyon jól jön. Eleve nem neked kell megkeresnek a hibás blokkot. Ha meg annyira be van építve, akkor hozzá sem férsz rendesen.

    Ez az eső dolog remélem nem mostanában lesz. Van még mit fejleszteni a játékon és szerintem nem az eső a legfontosabb. Az égitestek nem voltak rossz ötlet, de ez még mindig SpaceEngineers és nem EarthEngineers.
  • laci4321
    #3210
    Hegesztőhajókkal sokkal gyorsabban megvagy az építéssel az biztos! Ennek a Nanit projektornak a hegesztő sebessége a mi karakterünk sebességéhez hasonlít, ahogy elnéztem mennyit épített fel 10 perc alatt. Vagy talán még annál is lassabb.
    Ugyanakkor pl. ha egy, a karakterünkkel - és főleg hegesztőhajókkal - nehezen hozzáférhető területet kéne megjavítani, akkor kimondottan jól jön.
  • RoboKutya78
    #3209
    Szerintem a hegesztő hajó azért megmarad max csak a fanatikus enginerek fogják előnyberészesíteni
  • laci4321
    #3208
    Ahhoz a vonathoz akkor hegesztőket használj, mert a nanitok csak a saját hajóhoz tartozó blokkokat heggesztik. A sín pedig csak akkor tartozna ebbe bele, hogyha rácsatlakoznál konnektorral.

    Szerintem bölcs dolog hogy kicsit lassúak, a tempójuk tartható az engineerekkel is, pusztán azért király az ötlet, mert automatikus legalább így a dolog. És nem neked megy el így 10 perced az építésre, addig tudsz csinálni mást.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.04.03. 13:12:50
  • laci4321
    #3207
    Az SE-hez terveznek VR támogatást csinálni? Nem lenne semmi :D
    Szerintem még a víz behozatala is hatalmasat dobna a játékélményen. Meg ha esne az eső. úúúú :D Ezt állítólag tervezik is, bár ki tudja mikor lesz kész :D
  • RJoco
    #3206
    Ez valami hatalmas. De elveszi a hegesztő hajó értelmét. És az ember nem győzi a nyersanyag termelést, fúrást. Mondjuk a bázisom pont ilyen folyamatos munkára lenne kitalálva, ha működne rendesen a játék.

    Azért a fal sem rossz, frankó űrbörtön építhető rácsokból :D

    Ez a minecraftos cucc sem gyenge, sajnos augusztusban nem tudtam OR-rel kipróbálni az SE-t, mert valamiért nem akarta. Valsz az SDK-val volt valami, de csak később olvastam róla és már nem tudtam kipróbálni.

    Tegnap még szenvedtem egy kicsit a 4 kerekűvel, de nem igazán tuti a dolog. A tóból nagyon nehezen kászálódik ki és csak egész enyhe emelkedőn megy neki. A fák fizikája igencsak durva, ha gyorsan megyek neki, akkor olyat pörög, hogy szétszedi a járművet. Ha rámegyek és nagy gázt adok, akkor volt kerekem lesz.

    Tegnap feltöltöttem volna egy kis multis izgalmat, de előzetes számolgatás után 8 és 19 óra hosszat töltötte volna és a net is meghalt közben, így majd jó egy hét múlva lesz csak fenn.
  • reaper5687
    #3205
    Ez ugyan Minecraft, de ugyanezt el tudnám képzelni a SEben is. VR szemüveg és két controller van, aminek a mozgása 1:1ben át van ültetve a játékba.
    Utoljára szerkesztette: reaper5687, 2016.04.03. 00:15:44
  • RoboKutya78
    #3204

    Nem láttam rendesen a mod panelét lehet ezeket a nanitokat gyorsítani?
    Elmebajos ötlet
    Egy vonatot készíteni ami maga előtt építi a pályáját mindaddig amíg elfogy az anyag a raktárából:)
    Végtelenségig szaladgálhatna:)
  • laci4321
    #3203
    Nem ez a lényege a mérnökösködésnek? :D
  • RoboKutya78
    #3202
    lassan az építkezés is uncsíí lesz
    betolod a bluprintet elereszted a bogarakat kiküldöd a bányászhajót matit keresni te meg hátradőlsz :)

  • RoboKutya78
    #3201
    Ezt hogy hagytam ki???
    elkerülte a figyelmem
  • LookUsArts
    #3200
    durvaaaa
  • laci4321
    #3199
    Végül is valóban nem rossz mod. Felőlem bekerülhet :)

    Láttátok ezt a workshoppon?? Nekem még midig tátva van a szám mióta megnéztem az első videót!
    Nanite Control Factory - Automated Construction

    Ez mondjuk nem biztos hogy elférne a szerveren, bár ki tudja. De MI DURVA MÁR??? :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.04.02. 19:11:14
  • RoboKutya78
    #3198
    Na ha valaha sikerül lejutnom egy bolygó felszínére azaz lesz egy erős vasam akkor ezzel a csomaggal alkotok valami durva cuccot!
    Szerintem ez az első és egyetlen mod ami szóba jöhet földi bázis létesítése esetén.
    Szerveren szerintem kötelező darab az első találkozásom óta kapott a mod egy jó pár frissítést Sektan jóvoltából
    S - Interior Walls - DX11
  • laci4321
    #3197
    reaper5687: mi az a VIVE?
  • Carmang
    #3196
    A szlovákok olyan magyarok, akik valami furcsa ok miatt csehül beszélnek :)
  • RJoco
    #3195
    Sajnos ez ma már egyáltalán nem biztos. Én németben Mészáros Zsolt-hoz vittem az adós papírom, gondolván, hogy tud magyarul. Tévedtem. Csak a nagyapja tudott, ő már nem tanulta. Pedig még a nevét is ékezetekkel írta.
    De, jó lenne, ha tudna (valaki) magyarul.
  • LookUsArts
    #3194
    OHHHH COME ON!!!! Andras >> Ilyen nevvel csak beszel magyarul (szlovakiaban is elnek magyarok akik szlovakul is beszelnek (ami gyakorlatilag olyan mint a cseh)) Na majd rakerdezek egy kommentbe naluk valahol :D
  • RoboKutya78
    #3193

    Na mondtam frissítés egyenlő büdös bogár halommal:)
  • reaper5687
    #3192
    No, fincsi bugot találtam, úgy néz ki pár itemet ha leflexelsz, akkor negatív értéket kapsz belőle, eldobni nem lehet, és bármit csinálsz, csak duplázódik, gondoltam berakom egy hajómba, így lett neki kb -2millió kg súlya, és egy helyben forog a levegőben. Másik, valami gond lehet a scrap metallal is, mert egy lezuhant hajót elkezdtem szétszedni, erre megjelent fölötte 1 db de marhanagy scrap metal, és széttörte az egészet. De ahogy látom a keen fórumon az előbbit már jelentették is, de az apró scrap metal elég vicces :D


    Utoljára szerkesztette: reaper5687, 2016.04.01. 18:56:24
  • reaper5687
    #3191
    1 év múlva én már a VIVE-ot használva akarom a marhanagy űrhajómat építgetni a hegyoldali bázisomon. Ja és mivel XocLiw nem hivatalosan, de egy streamben mondta, hogy imádja a modot, remélhetőleg addigra az aerodinamic wings már vanilla lesz :) Egyszerűen a légkörben az a nagyon kell kategória :)
  • laci4321
    #3190
    Ez a karakteranimáció jó dolog, a végtagok nem tesznek meg fénysebességgel sok-sok cm távolságot. :D Tényleg király, csak marhára nem ez lenne a lényeg :D De nem baj, szép lassan haladgatunk, haladgatunk. Egy GTA 5 is elkészül 2 év alatt, pedig nem egy kis alkotásról van szó, de nem baj! 1 év múlva már ki tudja hol tartunk :D Talán megcsinálják modderek(!) (mert a fejlesztőktől nem várom :D) addigra az animált energiapajzsot is :D
  • VanHohenheim
    #3189
    Nem Dusan Andras nem magyar hanem slovak :)
  • LookUsArts
    #3188
    Nekem most ilyen 30-45 fps-em van ugy hogy minden medium-on van. Igaz van egy fura bugom, valamiert az fps leesik 8-9 re aztan nyomok egy alt-tab-ot visszalepek, es a jatek ugyan ugy megy 45 fps-sel

    (Amugy szerintem van magyar fejleszto is a fejlesztok kozott, illetve biztosan allithatom, hogy van "idegen nyelvu" forum resz is a hivatalos forumon is, csak aszem pont magyar nincs :D)
  • VanHohenheim
    #3187
    Amúgy meg a radeon uj updateje javitott az fps gondomon már nem 15 a bolygon hanem 30 és ha kikapcsoljátok a shadowt offra akkor jelentősen megnőhet az FPS jelenleg nekem 55-75, igaz minden low, jah ez az uj patchel jött be eddig max lowra lehetet venni a shadowt de most teljesen kilehet kapcsolni :)
  • VanHohenheim
    #3186
    naja csak most igen sok mindent érintett ez a dolog de ma jön egy fix és remélem helyrehozza
  • RoboKutya78
    #3185
    Én max magyar nyelven tudnék velük értelmes eszmecserét végezni sajna.:(
    Ez a buli minden fejlesztés után fennáll hogy nem úgy mükszik a dolog a pályádon ahogy eddig működött.
  • VanHohenheim
    #3184
    Sajna az update elbaszott sok mindent kinyirta a modsdkt a toolst etc etc elég a bugreportot olvasni so many shitstorm :P
    amugymeg lehet beszélni is a fejlesztőkkel http://forum.keenswh.com/threads/discord.7377888/ mindig van fent valaki
  • LookUsArts
    #3183
    +Vegre megcsinaltak a kerek spawnolos bugot > mostmar jonak kellene lennie
    +Ds szerverhez valami extra ... (biztos jo :D)
    +Uj animacio (ami fejlesztve van mert mostmar elmeletileg nem lesz deszinkornizalt az animaciok...)(mondjuk en azt hittem hogy az uj animaciok alatt majd azt az uj karakter animacios mod jatekba torteno implementalasat ertik, de igy is jo,...)
  • RoboKutya78
    #3182
    Én is azt hiszem abbahagyom a jelenlegi projektem továbbcicomázását a gépem eddig bírta vele a nyűglődést
    Úgy játszom vele hogy ha egy kockát kell arrébb sétálnom olyan mintha kettőt kéne arrébb mennem.
    Modokat már nem merek beemelni hozzá mert azzal is szétfagyizza magát. Rühellem ha ilyenek miatt kell félbehagynom egy projektet.
    Feltöltöm holnap a műhelybe azt majd egycer nekilesek újra.
  • reaper5687
    #3181
    De legalább a modok egy része most megint nem megy, ha bekapcsolom a drónokat, hagyom, hogy jöjjenek, leszedem, majd bedarálom őket, akkor előbb-utóbb telepakolja az összes ramot (8GB) a gépemben, és kifagy. :(
  • RoboKutya78
    #3180
    Hm...Nem voltam fejbe lőve az eheti update videjótól
    Kaptunk megint egy rakat felesleges külcsínt.
    Érdemleges frissítést nem is mondtak.
    Ha ilyen tempóba frissítenek gondba lesznek bár messze van a 2.0-a
    Egyetlen rossz hír van az egészben Szarnak a dx9 fejére mostantól csak dx11 létezik a számukra:(

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.03.31. 21:28:46
  • RoboKutya78
    #3179
    Mi a tök van a játék műhely oldalával??
    Mi ez a korai hozzáférésű szöveg a space enginer vásárlási oldalán nem nóóómánils???
    De úgy látom alapra hülyül a steam mert a mediaval se kóser.
    JAAHH BASSZUSS csütörtök van globális frissítő nap.:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.03.31. 20:42:25
  • LookUsArts
    #3178
    Best story :D Am most en is tesztelgettem a kerekeket, mert mar reg volt amikor en ezt hasznaltam utoljara. Ezert epitettem is egy Lee tabornokot csak ugy :D

    A forditas: (de am tenyleg jarmuvenkent valtozik)
    -Power > Mekkora erovel forogjanak a kerekek > keves nem mozdul, sok kiporog a kerek.
    -Firction > Tapadas > tul keves akkor csuszkal, tul sok akkor felborul kanyarokban
    -Damping > Felfuggesztes > Alacsonyra rakod akkor versenyautos, Ha magasra akkor terepjaros (konnyebben borul)
    -Strength > A felfuggesztesben levo rugok vissza allitjak a felfuggesztest a helyere, vagy nem. Ha magasra allitod, akkor gyorsan vissza all a felfuggesztes (stabilabb) Ha alacsonyra, akkor meg jobban mozoghatnak a kerekek kulon kulon (jobb terepjarao kepesseg)
    -Height offset > A magassagot tudod allitani, de ha csutkara fel/le-veszed akkor a felfuggesztes nem tud mozogni abba az iranyba majd
    -Suspension Travel> Mennyit tud a felfuggesztes fel/le mozogni egy nagyobb becsapodaskor peldaul.

    Ennyi
  • RJoco
    #3177
    Izgalmas lehetett. Én is szeretem a kihívásokat.
  • reaper5687
    #3176
    Hát nekem az lehetett a gond, hogy nem volt platina a bolygón, így az ION kiesett, tehát kellett minden irányba hidrogén, így a teljes az 16 lett, és 3 tartály, és akkor még nem tudtam, hogy nem csak full gázzal lehet közlekedni, az O2 generátoraim meg persze nem bírták tartani a lépést. Ennek az lett a következménye, hogy az eredetileg hangárnak szánt rész felét teleraktam tartályokkal, így már eljutottam a holdra, ahol találtam platinumot, és onnantól már nyert ügyem volt. Bár vicces volt sima buggyval közlekedni a holdon is, mivel a hajón annyi hidrogén maradt csak, hogy épp le tudtam szállni, és nem a felszínhez vágni, így amíg újratermelődött, addig buggyval közlekedtem, a minimális gravitációban :D