7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #2854
    Hát ez mind nem egészen így van.
    A légköri hajtómű tényleg csak 3500-4000 méterig visz fel.
    A gravitációs tér nagyban függ a bolygó méretétől. Egy kisebb bolygónak kisebb a gravitációs tere is. És ehhez érdemes igazítani az aszteroidákat is, mert a gravitációs tértől kb 50 km-re jelennek meg, vagyis egy nagy bolygónál a felszíntől 90 km-re. De egy kisebbnél?
    A nyersanyag előfordulását be lehet állítani a pálya generálásánál.

    Szerintem a GYIK-ben nagyon hasznos lenne egy magyar nyelvű leírás a pálya készítéséhez. Jól elmagyarázva, esetleg képekkel illusztrálva. Vagyis nem az egész leírás kell oda, hanem egy link a fájlra vagy az oldalra, ahol az info van.
  • VanHohenheim
    #2853
    Hajaj látom nem sok minden változott mióta utoljára benéztem :) amíg nincs raknet addig nincs értelme szervert bérelni 0.80euro/slotnál kezdődik egyszerübb hostolni sajátgépen 2-4 embernek kb és persze nem creativeba mert a sok blueprint ugyanúgy kicsinálja :), nem lett rossz a forum dizájn bár nekem kicsit sötét a középső banner meg kicsi. Nagyon ritkán integrálnak be modot a játékba sajna bár engem nem izgat túlzottan mert alapbol legalább 20at használok :) max cserélem a régit újra
  • RoboKutya78
    #2852
    Na valahogy így gondoltam az oldalsó vonalakat viszont akkor nem lesz folyamatos a csillagos háttér hanem feketébe folytatódna tovább a dolog
  • RoboKutya78
    #2851
    Ekkora bakit a spac wiki hogy maradt ki a gombok közül most már ott van
  • laci4321
    #2850
    RJoco: megnéztem, a builder módot bármikor be lehet kapcsolni, még akkor is ha nem ülsz a pilótafülkében.

    Pár GY.I.K. ami eszembe jutott: aszteroidák a bolygók felszínétől kb. 90 km-re jelennek meg először, a gravitáció olyan 40 km-nél szűnik meg, a légköri hajtómű egyre gyengül ahogy a légkör ritkul, ugyanakkor az ionhajtómű erősödik. A hidrogénhajtóműnek nincs ilyen mellékhatása. A légkör általában 3,5 km magas, az Alien bolygón nagyon nehéz nyersanyagot találni (én nem találtam konkrétan semmit, bár nem is fúrtam mélyre), a nap keringését le lehet állítani!, hogyan telepítsünk át objektumokat egyik pályáról a másikra, blueprintek létrehozása, aszteroidákat hogyan tegyünk be, a Space Master ablak előhozása és az mire jó (Alt+F10).
  • RJoco
    #2849
    Még jól is nézhet ki. Támogatom.
  • RoboKutya78
    #2848
    Holnap kísérletezek az oldalsó részével a háttérnek gondoltam bedobom ezeket a képeket az oldalába
  • RJoco
    #2847
    Nem tudom, hogy kérdeztem e már, de a hajtóművek nyomatékát lehet programozható blokkal irányítani?
    A cél az lenne, hogy építek egy kockát (vagy gömböt), minden irányba hajtómű és minden irányban egy befelé irányuló szenzor. A közepén lenne egy kocka holt tér. Amelyik irányba kimegyek a holt térből és érzékel a megfelelő szenzor, abba az irányba kezd el haladni a kocka. Ha visszamegyek a holt térbe, akkor a hajtóműről leveszi a felülírást és a csillapítás miatt megáll a kocka.
    Azon agyaltam, hogy ily módon meg lehetne közelíteni az ellenséget, mert, ha a kocka is az ellenségemre van állítva és minden komputeres blokk belül van, akkor az ellenség nem lő az ellenségre, viszont elvileg rám sem, mert el vagyok fedve.

    De lehet, hogy építek egy kockát, egy energia blokkal, ami az ellenségem és beleparkolok egy hajóval (futómű), amivel már tudom mozgatni a kockát.

    A lényeg, úgy megközelíteni a célpontot, hogy bevágva magam a megfelelő helyen, el tudjam foglalni egy lövés nélkül.
  • RJoco
    #2846
    Banner
    Esetlegesen le lehetne cserélni a képet egy vékonyabbra. A fenti linken vannak a hivatalos banner lehetőségek.
  • RJoco
    #2845
    Én arra gondoltam, mint házigazda, te csinálod...
    Ötletet adtam, ezt kérted.
  • RoboKutya78
    #2844
    Ezzel a Drusan Andrással is jó lenne valahogy közelebb kerülni hozzá:))
    Végre egy játék ahol magyar is dolgozik:) ritka lehetőség:)
    Főleg hogy a bolygó rendszeren dolgozik.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.02.07. 18:58:45
  • RoboKutya78
    #2843
    Lool vannak itt gondok:)
    Amit felsoroltál az jó ötlet ezeket ha megfogalmazzátok magyarra és közzétehető formája lesz beteszem a gyikba
    Az alkotás szót hibásan alkalmaztam:) Én is olyanra gondoltam hogy kedvencként használt modokat tegyünk közzé pl Nasa modra gondoltam
    Vagy olyan egyedi blokkokra amiket szívesen látnátok vissza magába a játékba integrálva
    Nem tudom van e lehetőség arra hogy valahol közöljük is ezt a készítőkkel hogy ezt és ezt jónak látom és látni szeretném a játékban.
    Sajna angoltudás hiányába elég ritkán keveredem a főfórum közelébe így érdemleges infókat nem nagyon tudok lecsekkolni.
  • RJoco
    #2842
    Hajjaj. Asszem problémák lesznek.
    Az élő kameraképes cucc valamiért nem akart elindulni, de a normál játék megy.
    A stargate mod kapott egy effektet, vagyis a tócsa először kirobban és utána lesz tócsa. Ha jól néztem, akkor az útjába eső dolgokat is elviszi, vagyis nem nagyon szabad elé építeni semmit. Átmentem a bolygóra és nem volt ott a DHD. Pedig az 1 kockával lejjebb is volt, mint a tócsa.
    De ez a legkevesebb és nem is igazán gond.
    A gond, hogy eddig a SHIFT+szám-mal a 9 eszköztábla között tudtam gyorsan váltani. Ezt valamelyik gyökér átállította és most a CTRL+szám-mal megy a dolog. Csakhogy a CTRL-lel egyben le is raksz adott dolgot vagy hegesztesz, flex-szelsz, lősz.

    A builder módra meg csak annyi kérdésem van: Most ez komoly? Vagy van valami beállítás, miről nem tudok?
    Leraktam egy armor blokkot. Pont a pilótafülke orra elé tette le. Nem értem, ez miért jó?
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.02.07. 18:45:50
  • RJoco
    #2841
    Szerintem egyenlőre a mások alkotásai nem fontosak.
    Viszont a játékról - a vanilláról, nem a szétmodoltról - mehetne bele pár hasznos info.
    Ilyenek, hogy: Hogyan szállunk fel egy hajóval? Miből, mi lesz és miért érdemes? (Érc, rúd, komponens, kiegészítők)
    A bolygózáshoz a gyorsulás képlet, a fékezés útjához a képlet.
    A pilótafülkéből való építés módja (mai napig nem csináltam ilyet).
    Blueprint és használata, építése belőle.

    Szóval az alap játékkal kapcsolatban is van rengeteg lehetőség, ami nem feltétlen egyértelmű, főleg az angolul nem tudóknak és a kezdőknek.

    Az egyszerűbb dolgokat támogatom (LCD script, hangárajtó, ajtók, ablakok, big small mod pack). Szóval amiben elemek vannak, azok oké. De az építményeket nem támogatom. Itt nem kell senki ilyen jellegű kreativitását reklámozni. Az adott anyagokból mindenki építhet, amit akar. Egy linket lehet tenni, ami az elkészített objektumokra, világokra mutat, de nem kell se kép, se közvetlen link. Akit érdekel, az keres magának.

    Mert akkor ennyi erővel az UESC nyerteseinek a munkája is be kerülhetne ide, de minek gyűjtsük mi ezt?

    Szóval szerintem először az alap dolgokkal kellene feltölteni a gyik-et és, ha ez megvan, akkor lehet tovább menni. De ezt is ápolni kell, mert a játék folyamatosan változik, mivel nem kész termék, csak early.
  • RoboKutya78
    #2840
    Na srácok
    HÁzi FeLaDAt!!
    Gondoskodjatok megfelelő gy.i.k. ötletekről amit be kellene tenni oda.
    Én gondoltam olyat hogy érdemesnek vélt alkotások elérhetőségét ha esetleg lehet képet linkelni bele azzal együtt ott lehetne tartani ilyeneket is pl.
  • RoboKutya78
    #2839
    Köszi így jó lesz :)
  • Szabi #2838
    akkor most blue, aztán ha találsz jobb szint akkor a CSS részben a legalsó bb-link-es színkódját cserélgesd :)
  • RoboKutya78
    #2837
    erősebb kék
  • RoboKutya78
    #2836
    valami szolidabbal ami olvasható.
  • RoboKutya78
    #2835
    Köszi a segítséget:)
  • Szabi #2834
    a kék helyett más szint szeretnél ?

    pl. ? :D
  • SUPERTRABI
    #2830
    azt még meglehet csinálni, hogy egy lejátszási lista számmal megadott elemét mutassa, de hogy az utolsót, arra még nem találtam megoldást
  • RoboKutya78
    #2829
    :) most gondoltunk rá hogy felesleges is a video:)
  • Szabi #2828
    biztos lehetne, a kérdés inkább, hogy van-e értelme ennyire túlbonyolítani :D
  • RoboKutya78
    #2827
    Tutti köszi
  • RoboKutya78
    #2826
    Közbe kérdés olyat nem lehet csinálni hogy egy videó helyett egy csoport videót teszel be és az utolsót játszaná le mindig?
  • Szabi #2825
    gombok így jóak ? :D
  • RoboKutya78
    #2824
    Pont most dolgoizk rajta :) Köszi
  • RoboKutya78
    #2823
    Akkor hanyagolom de szóltam SZABINAK ha van ideje vessen rá egy kacsintást és ha van kedve az alsó gombokat is színbe kéne hozni a többivel.
  • RJoco
    #2822
    Addig nem lehetne a videót kiszedni?
    Amúgy, ha kicsinyíted a bannert, akkor mellé be lehetne rakni a videót úgy, hogy a magasságuk egyezzen, a szélességet meg majd adja magától. És a képet is, meg a videót is egy
    közé rakni,
    így mindig együtt lesznek középen.

    EDIT: de jó, a hsz-ekben is működik a html kód. Szóval [ center] [ /center] közé rakni.
    De mivel úgyis ott az update info gomb, így mindig elérhető az aktuális videó, szóval nem is kellene betenni.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.02.06. 22:03:48
  • RoboKutya78
    #2821
    Ezen a fórum oldalon próbálgattam a desinget összevadászni ha tudtok okossat kifőzni a segítségével akkor megoldjuk közösbe
  • Carmang
    #2820
    A minivideót leszámítva jó :)
  • SUPERTRABI
    #2819
    Az oldal széleit nem tudod változtatni? mert ha igen, akkor oda simán elfér a videó
  • RJoco
    #2818
    Úgykülönben jó, csak az a videó.
  • RoboKutya78
    #2817
    A linkre amit írtál ott a hivatkozás az update infó gomb alatt a kék színű linek erre a fórumra mutatnak.

    Amúgy most milyen az oldal jó maradhat a 2 kiló? :)
    Ha nem talizok ötletet a videóra akkor hagyom a dolgot

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.02.06. 18:35:42
  • RJoco
    #2816
    Most nézem, hehe:
    "added 'F' to perform various actions (same as K always did); you have to reset controls to default in order to have this new functionality."
  • RJoco
    #2815
    Vagy a gépet indítottam újra, vagy a steam-et, már nem emlékszem. De lehet, hogy a játékot indítottam túl gyorsan és a steam programnak még nem volt ideje lekommunikálni a szerverével, hogy webes felületen hozzáadtak valami újat.
    Nem tudom, de a script végül bekerült.
    Képet is tettem, hogy működik, nem chrash-elt a program. Igaz, hogy van 2 plusz SE ikon most az asztalon, amikkel a pluginos verziót indíthatom.
  • RJoco
    #2814
    Szerintem a kék jó. Legalább látható, de így annyira nem üt el és az oldal működéséhez tartozik, nem a játékhoz.
    A videóra nincs ötletem, de szerintem egy link is elég.
    Inkább ide kellene egy link. Persze ez is mindig változik, de akkor már ez a jobb.
  • laci4321
    #2813
    RJoco: Nálam is előjött az a csodálatos bug, hogy nem frissíti a s szkriptem listáját a játék, így hiába iratkozok fel újakra, azokat nem tudom használni. Neked sikerült már megoldani? Ha igen hogy?

    Ez a háttér nekem nem tetszik. Inkább valami színesebb űr legyen, ne ilyen full fekete fehér pöttyökkel.
  • RoboKutya78
    #2812
    Azt valahogy nem tudom mozgathatóvá kéne tenni és a felső kép valamelyik részébe varázsolni
    skafanderes csóka mellkasára vagy betakarni a sárga rucis csókát vele
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.02.05. 23:51:24