7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #2974
    Ó, hogy csesszék meg a ....
    Ezzel a hulladékkal ezentúl én sem fogok játszani.
    Elegem van, hogy a szaros bugokat próbálgatom kikerülni, meg az ezekből keletkező károkat orvosolni ahelyett, hogy a játékommal foglalkoznék.
  • RoboKutya78
    #2973
    Az űrben szerintem amit valamilyen sebességgel meglöksz az azzal a sebességgel pörög forog mozog addig amíg más test rá nem hat.
    Newton I. törvénye kéne hogy hasson a játékban is :) ha már reality játékot akarnak.
  • RJoco
    #2972
    No kapnak még egy videót a keen-es srácok.
    12 kis hajtóművel és 2 giroszkóppal el tudom vinni és forgatni a 46 millió kg-os (46000T) állomásom.Úgy, hogy közben konnektorral csatlakozik a másik állomáshoz, ami viszont helyben marad, de a kapcsolat él több méter távolságból is.
    A 40 nagy hajtóművel és 115 giroszkóppal szerelt 41 millió kg-os nagy kiterjedésű területet éppen el tudom tolni, de a forgatás már nem megy.
    Az űrben elvileg a kiterjedésnek nem szabadna számítania. Vagy mégis?
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.03.07. 19:07:24
  • RoboKutya78
    #2971
  • RJoco
    #2970
    Azt nem értem, hogy miért kapcsolja le az antenna a jel sugárzását a két hajónál.
    Az antenna megy, fogyaszt is vagy 40kW-ot, de se a neve nem látszik, se elérni nem tudom rádión.
    Mielőtt nekiálltam a finomítóknak, mindkettőn ment, mikor a képet akartam csinálni, akkor már csak Huarez-en ment. Aztán bekapcsoltam a másikon is és így lett lefényképezve.
  • RJoco
    #2969
    Ideje elbontani a régi állomást és tovább fejleszteni a bázist.
    A finomítók már eltűntek.


    Természetesen ennyi anyagot nem kézzel tüntet el az ember, így Huarez-nek született egy ikertestvére.

  • RJoco
    #2968
    A hajók csak konnektorral vannak rákötve. És ez az állomás szintén csak konnektorral van összekötve a másik állomással.
    Lehet, hogy nem a legstabilabb, de mivel ügyesen tudok parkolni és utána nem mozgatom a hajót, így fixen kellene állnia a dolognak. De sajna nem teszi.
    Ma is mikor betöltöttem a játékot, ez az állomás odébb volt, mint mentésnél és a konnektorok kapcsolata is megszakadt.
    Remélem a fejlesztők tudnak vele kezdeni valamit, a világot elérik.
  • RoboKutya78
    #2967
    Azt nem láttam a videón hol volt összekötve a hajód a platformmal.
  • RoboKutya78
    #2966
    Az a platform amire le akarsz szállni hogy van rögzítve a másik platformhoz csővezetékkel vagy normálisan össze van kötve?
    Mert gondolok itt arra hogy ha csak csővezetékkel és connektor van a végén az nem valami stabil terület és ezért tolja el a hajód magad alól,
    Ha normálisan van összekötve a két platform akkor meg nem vágom.
    Bár az alattam levő videódból úgy fest mintha rendesen is össze lenne kötve de lehet nem elég neki egy ponton stabilan összekötni.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.03.07. 12:28:11
  • RJoco
    #2965
    Sajnos ez nem újkeletű dolog, csak ilyen durva eddig még nem volt.

    A problémát sikerült a keen fórum segítségével 'megoldani'. A finomító állomáshoz van rögzítve a konténeres állomás, futóművel. Amint elengedi a futómű a rögzítést, a hiba nem jön elő, mozoghatok nyugodtan. Ha rögzítem, akkor azonnal meghülyül. Más már találkozott ilyennel. Meg olyannal is, hogy a kis hajó rögzítése okozta a gondot. Szóval a lényeg, hogy ne nagyon dokkolj futóművel, mert bugos lehet. Viszont, ha ezzel nem lehet, akkor mégis hogy rögzítsem a hajókat? A konnektor sajnos nem valami fix.

    Van egy más apró gond, ami talán majd visszatöltés után megjavul.
    Ha nagy hajóval rácsatlakozom konnektoron keresztül az állomásra, akkor a hajtóművek folyamat villódznak, mintha fékezné magát kb minden irányba. Pedig az állomás nem mozog. Legalábbis nem éri el a 0.1 m/s sebességet, mert nem jelzi a HUD.

    Lehet bekreálok egy sziklát oda mellé és hozzárögzítem az egészet. Akkor tuti nem lesz mozgási gondom. Vagy a Földről építek egy 50 km-es tornyot és ahhoz rögzítem a cuccot. A torony meg a Bábel nevet fogja kapni :D
  • laci4321
    #2964
    De hogy tudnak olyan bugot csinálni ami miatt így fognak mozogni az állomások?? Hihetetlen... Odafigyelhetnének azért!
  • RJoco
    #2963
    Korábbi állást visszatöltve is csinálja. Írtam is nekik a bug reportba, meg elérhetővé tettem a világot is.
  • RJoco
    #2962
    Csak nem jutok vele dűlőre. Lekapcsoltam a hajtóművet és jó lett. Legalábbis azt hittem.
    De amint hajóba ülök és azzal elkezdek mozogni, annyi a jónak és ismét behülyülnek az állomások.

    A 'székben' ülve ki/be lehet kapcsolgatni a jetpack-et. Eddig ez nem ment.
  • RJoco
    #2961
    Azt el is felejtettem írni tegnap, hogy...
    Múltkor valaki megcsinálta modban, hogy a hajtóművek tényleg képesek legyenek egy testet körbeforgatni és ne csak eltolni az adott irányba. Vagyis a moddal okosan kell építkezni.
    A bolygón már tapasztaltam némi ilyen jellegű dolgot az atmoszféra hajtóművel, de akkorát még nem építettem odalent, hogy tényleg hatása legyen.
    A fő állomásom valamiért mindig szeret elmozogni, ez nincs összekapcsolva az összeszerelő-finomító állomással, csak a konektorral, ami meg nem igazán stabil világ betöltés után.
    Szóval a fúrómmal már tettem helyre korábban is az állomást és simán ment.
    Tegnap megint helyre akartam rakni és bár mozgott az állomás az adott irányba, de mindig el is fordult egy kicsit, így folyamat korrigálni kellett a 'QE' billentyűkkel és az egérrel le/fel irányba, attól függően, hogy merre toltam.

    Lehet, hogy a behülyülést ez okozza, mivel az összeszerelő-finomító állomáson van hajtómű, de a súlyozása igencsak rossz és a konténeres állomás blast door-ral és futóművel csatlakozik hozzá, ami még eltolja a súlyelosztást. A fő állomás azért hülyült, mert kicsit fölé csúszott a másiknak, vagyis amikor az elkezd mozogni, akkor az meglöki.

    Este kipróbálom, hogy leépítem a hajtóművet az összeszerelőről, de most sajna meló.
  • RJoco
    #2960
    Ez felettébb érdekes. Lekapcsoltam az állomások energiaellátását és nem kezdtek el disco-zni. Visszakapcsoltam a legrégebbit és nem volt gond vele. Visszakapcsoltam az újakat és gond lett.
  • RJoco
    #2959
    Ez szerintem még nem is nagy. Közel nincs akkora, mint ami hajót akarok építeni, ami nem mostanában fog elkészülni.
    A rengeteg anyaghoz megfelelő termelés is kell. Szeretek folyamatosan dolgozni és nem az anyagra várni, ezért ekkora.
    Ha vadásznák, akkor sokkal jobb lenne a helyzet és lehet, hogy ez nem készül el, de a teljesítmény gondok miatt nincsenek NPC-k a világban. Bár most a javítást követően lehet, hogy aktiválom őket és fogok párat. Persze csak, ha majd az állomások a helyükön maradnak.
  • RJoco
    #2958
    Sok lila, fehér fényes csíkokkal. Engem egy Kha'ak hajóra elékeztet a Reunion-ból.
  • RoboKutya78
    #2957
    Na végre egy újabb hasznos alkotás
    Bár jó lenne ha lehetne a színét váltani a lámpáknak, nem tudom lehet e?


    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.03.05. 14:18:01
  • RoboKutya78
    #2956
    Olyan vorlon stílusú hajó
    Így a zöldes árnyalat ugrott be elsőre amit meg lehet bolondítani külső világítással is:)
  • laci4321
    #2955
    Shake it baby :D
    Komoly, szétrázódik az állomás :D Én ezek miatt a bugok miatt hagytam fel a játékkal.
    De nem bírtam ki, eszembe jutott egy új design, úgyhogy egy semmi modos tök üres mapon építem a hajót. Csak a színezésére nincs semmi ötletem, segítetek? (Még valszeg fogok rá pakolni páncélt is, hogy tökéletes helyen legyen a súlypont, meg egyáltalán befejezni a külső burkot, még csak félkész)

    Király lenne, ha össze tudnék hozni egy 3 tengelyű gravitációs meghajtást, aminek még csillapító funkciója is van. Ehhez csak annyi kéne, hogy a gravitációs mezők ereje bizonyos kiválasztott hajtóművek energiafelvételével legyen arányos, amit egy szkript könnyen el tudna intézni nem? És máris meglenne a WASD-kontrollálható tökéletes hajtóműrendszer. (A hajó súlyából adódóan úgysem megyek vele bolygó közelébe :D) Sőt már van meg is csinálták, csak nem működik jelenleg, frissíteni kellene rajta:
    a szkript
    Elég bonyolultnak tűnik, de kiindulásnak szerintem jó.
    Ha ezt nem sikerül működésre bírni, akkor még mindig ott van ez a megoldás, csak ennek annyi a bibije, hogy nem lehet fel-le mozogni vele, csak előre-hátra-jobbra-balra. A fel-le mozgást külön gombokkal kell megoldani (nem a Space és C-vel mint a normál hajtóművekkel), ahogy azt ennél a hajómnál is tettem.

    Itt van a hajóm amire ha tudnátok javasolni színeket, nagyon örülnék neki:
  • LookUsArts
    #2954
    Na, nem kell it az ordogot a falra festeni. Kesz lesz, jo lesz, csak ido. Amit eddig megigertek, megcsinaltak, most megigertek hogy stabilabb lesz a jatek, most arra varunk. Amugy szerintem itt am pont abbol van a baj, hogy az engine vagy a jatek meg nem kepes lepest tartani a jatekosok epitmenyeivel. Ahogy elneztem ez egy IRDATLAN meretu bazis volt rengeteg cuccal, aztan egyszercsak hoppa :D valami kis hiba csuszott be a fizika engine-be. Amugy nekem meg ilyet nem csinalt... aszem. Bar teny hogy en nem szoktam ilyen nagy dolgokat epiteni
  • RJoco
    #2953
    Egész eddig soha nem jelentkezett ilyen szintű dolog. Illetve csak egyszer (többször), amikor az állomásokat cipeltem ugróhajtóművel az új helyre. De az egy másik világ volt és csak ugrás után.
    Ezért is idegesítő most ez.
    Gondoltam GTA-zok egy kicsit, nem ment. Gondoltam SE-zek egy kicsit, bugzik. Korábban a Rebirth cseszett ki velem. Úgy látszik ezt a napot nem nekem találták ki játékra.

    Az állomás még nincs kész. Elméletileg hátulról fog előrefele jönni a cucc. Vagyis először finomít (ezt a részt kezdtem el beépíteni), aztán összeszerel és ahol most minden van együtt és rajta dokkolt a kék hajó, annak a helyére kerül a raktár rész, vagyis csak konténerek.
    Mivel a játék nem kezeli jól a túl sok inventory-t, így mindegyik egység külön állomás lesz, melyeket egyrészt összekötővel fogom egymáshoz kapcsolni. A másik ötletem a kidobó-begyűjtő páros, hogy egyáltalán ne legyenek kapcsolatba az állomások, még rövid időre sem, viszont attól félek, hogy ezt sem kezelné jól a játék és míg a kidobóból a begyűjtőbe ér a cucc, menet közben eltűnik a semmibe. De ilyen ütemű építés mellett az is lehet, hogy kilép a játék alpha verzióból (vagyis soha nem lesz kész).
  • RoboKutya78
    #2952
    Háááát.... ez nem egy mostani probléma ez egy őskövületi Bogárhalom:)
    Nekem nagyon régen egy napkollektor rendszert rázott halomra a gép és sose fejtettem meg hogy miért:)Azt hittem anno hogy a rotorok voltak érte a hibásak de ezek szerint spontán meglepiii.
    Tessék elküldeni a videjót a nagyfőnöknek hogy meséljen erről:)
    Kész rejtvény az állomásod működése:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.03.04. 21:56:09
  • RJoco
    #2951
    Hogy mivel is tudják kiakasztani az embert:
  • RJoco
    #2950
    Tök jó.
    Végre lett teljesítmény optimalizálás, alapból 1-es a szim.speed, mikor megnézek egy konténert, akkor leesik 0,3-0,5-re, de ez még nem akkora gond.
    Viszont a mentett állás betöltése után meghülyülnek az állomásaim és elkezdenek összevissza mozogni. Arról nem is beszélve, hogy az egyik eleve nem ott van, ahol hagytam az utolsó mentésnél.
  • RJoco
    #2949
    "When building with creative mode tools enabled in space master, the ownership of any block that you place will automatically be assigned to you."
    Ha jól értelmezem, akkor végre automatikusan te leszel a tulajdonosa a letett blokkoknak. Végre nem lövi szét a fegyverzet a friss cuccot.

    Ja igen, közben megjött a frissítés 18-kor.
  • RoboKutya78
    #2948
  • RJoco
    #2947
    Van aki még játszik a játékkal?
    Mióta ilyen sötét az oldal, azóta valahogy elmaradnak a fejlemények.

    És mintha a SE update is elmaradt volna tegnapról.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.03.04. 16:28:40
  • LookUsArts
    #2946
    Itt le van irva, igaz angolul, de na :D igy kell szervert csinalni es itt vannak a szuksegletek hozza

    ui: (szerintem am a legtobb embernek nincs meg a kovetelmeny ahhoz hogy szervert csinaljon)
    Utoljára szerkesztette: LookUsArts, 2016.03.03. 15:56:45
  • RJoco
    #2945
    Ha jól emlékszem, akkor ez korábban volt már téma, mivel én meg is próbáltam csinálni egyet.
    A lényeg, hogy a játék könyvtárában benne van az indító fájl. Utána csak be kell állítani, ami elég egyszerű. Megadhato már létező világ is vagy generalhatsz egy újat helyben.
    Ismerősök azt mondták, hogy a szerver még mindig nem stabil. Valsz ezért sincs normális még.
  • RoboKutya78
    #2944
    Na most már látszik a szövegkijelölés is:)
  • RoboKutya78
    #2943
    Juuj elkövettem egy bakit ha ki akarok jelölni egy szövegrészt azt nem lehet rendesen látni.
  • RoboKutya78
    #2942
    "szerencsere a jatek melle mindenki kapot egy dedikalt szervert is, "
    Ezt most nem vágom ezek szerint akinek megvan a steam verzió azoknak elérhető egy szerver is?Ha igen azt hogy?
  • LookUsArts
    #2941
    En meg mindig amugy azt varom mikor talalok egy normalis dedikalt multys szervert. (amiken voltam azoknak a tobbsege par ora utan le allt). Mert szerencsere a jatek melle mindenki kapot egy dedikalt szervert is, igy barki aki ert hozza egy kicsit is csinalhat egyet. Sajnos a jatek szerver listaja viszont nem tesz kulonbseget a rendes szerverek es a sufni szerverek kozott... :(((((
  • RoboKutya78
    #2940
    Nesztek Star Gate rajongók most már teljes a rendszer
    Jöhet a star gate server:)

  • RJoco
    #2939
    A fúrást elcseszték sajnos. Eddig 0.23 körülre ment vissza a szim sebesség, most 0.15-re megy vissza.

    Ha valaki gyorsan meg akar szabadulni a fúrás során keletkezett fölösleges kavicstól, akkor nem a kidobó a legjobb megoldás.
    Gravitációs térben el kell helyezni egy konténert és oda át kell pakolni a kavicsot. A konténert lebontva egy darab sziklát kapunk (a térfogatától függően lehet nagy vagy kicsi is), mely a gravitációs erő irányába elkezd mozogni. Éppen ezért nem célszerű a konténert egy platformra helyezni, mert akkor ott egy szép nagy lyuk lesz. A platform alatt, ahol szabadon eshet bármi a messzeségbe, viszont tökéletesen megfelel.
  • RJoco
    #2938
    Az oxigén gondot tényleg megoldották. Bár egy idő után azért zavaró a ventilátorok sziszegő hangja. Mintha egy kompresszor eresztene.
    A teljesítmény javulását viszont nem tapasztaltam.
    De az LCD script viszont nem működik.
  • VanHohenheim
    #2937
    Na végre :)
    Source Code
    Utoljára szerkesztette: VanHohenheim, 2016.02.26. 17:16:22
  • RJoco
    #2936
    Mást is zavart a koszos üveg.
  • RJoco
    #2935
    A mai frissítés tartalmazott némi nagyon hasznos dolgot is. Remélem, hogy tényleg javult a helyzet.
    "- improved performance of refineries and assemblers
    - improved performance of oxygen system"