7903
Space Engineers

Katt a képre
  • laci4321
    #3054
    Szerintem ezekkel a kisebb vadászokkal csak az idegeskedés lenne. Ágyúkezelőként gyakorlatilag esélyed nem lenne eltalálni a másikat, nem is te irányítod a vadászt, ami még gyorsan is mozog, és számodra tök random módon. Évezhetetlen, és idegesítő. Plusz a technikai dolgok, ping, fps...

    Szerintem a többség inkább egy kisebb nagy hajóval, csatára gondolna. Olyan méretű hajókkal, mint amilyen pl. a Red Ship, vagy Blue Ship. Vagy pl. az Atlas Class Frigate. Vagy az alábbi képen még van egy kisebb hajó is, egy kis korvett. Balra legszélen az én hajóm, csak a külseje van meg ami magában 5500 blokk. A belsejével együtt olyan 12-15 ezer blokkos lesz. De szerintem az már sok. Én olyan 3000 blokkos max. méretre szavazok.
  • RJoco
    #3053
    Szerintem.
    A Sakk-Matt-om 925 blokkból áll. Kisebb vadász jellegű, kb, mint a BSG-ből a Viper-ek. Láthattátok a foglalós videóban.

    Max 2000 blokkból állhat a hajó. BP-kben ellenőrizhető. Meg info fülön.
    Csak kis blokkokból.
    Lehet rajta egy gattling torony rakétavédelemre állítva. Nem kötelező felszerelni.
    Lehet rajta maximum 6 db pilóta által irányított fegyver. Hogy rakétákat vagy ágyút teszel rá vagy vegyesen, az mindegy. (Szerintem ezt még bírni fogja mindenki gépe.)
    Ion és hidrogén hajtóművet egyaránt lehet rá tenni. (2000 blokkba belefér.)
    Harci cockpit kötelező.
    Antenna szintén kell rá.
    Vanilla játék, modok kizárva.
    Ezen kívül az összes többi dolog opcionális.

    Lehet kötögetni. Ki mit gondol?
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.03.17. 00:13:09
  • RJoco
    #3052
    Én a rögtönzött szerverre gondoltam. Jelenleg van egy fölös gépem, 4x3,4 GHz-es procival, 10GB rammal és egy 750 Frozeen Gaming (vagy milyen, már nem emlékszem rá) videokártyával. Szervernek simán elmenne. Jelenleg videó vágásra használja a kolléganőm, de előbb-utóbb visszakerül hozzám. Eladáson kívül nem terveztem mást rá, de még nem tudom, mit érhet.
    Szóval szervernek beállítanám, de ahhoz kellene egy jó net is valahol. Nálam nem megy. Szüleimnél sajnos 15/1 Mbit-es van és az az 1 felfele szerintem elég kevés lenne. Talán jövőre sikerül nekik UPC-re váltani, de addig nem kellene várni. A hugommal tudom még megbeszélni, nekik gyors netük van, de nem tudom mit szólna hozzá. A villany itt nem olcsó, de a gépet ki lehet tenni a tetőtér szélébe, még jó hűtése is lenne és őket sem zavarná a hangja. Na majd megérdeklődöm.

    Van linuxra szerver lehetőség? Mert a win nem a hosszú üzemről híres. Jobb lenne linux és, ha lehet, akkor TeamViewer-rel elérni.

    Szerintem a két szerver vagy három fölösleges. Azt is lehet, hogy mindenki megépíti a sajátját, ahogy akarja, betesszük játékba és élvezzük. A bányászós rész fölösleges. Ha viszont sikerülne egy állandó szervert intézni, akkor azon mehetne az építés, meg minden túlélőben. Persze ettől még aki akarja, az behozhatja BP-ben.
  • SUPERTRABI
    #3051
    Megjegyzem az a 3 FPS max grafon volt :)
    Esetleg annyit lehetne, hogy létrehozni 2 kreativ szervert, ahol a két frakció külön-külön megépiti magának a hajóit, és közben lenne egy survival szerver, ahol nyersanyagot kéne bányászni, és projector segitségével megépiteni a hajókat. Igy munka megosztás is lehet, hogy ki épiti a hajót, meg ki bányászik. És a creativ szervereknek sem kell 0-24 be menniük, hanem amikor összejönnek, akkor valaki elinditja a gépéről, már ha birja :) Vagy BP-be lementeni a készülő hajót, és mindenki hozzáépit részeket, csak akkor az összeszerelés lesz macerás :D

    Benne vagyok a dologban, sőt, lehet tudok valami 4gb DDR2 es szerógépet összerakni, számtech boltunkból vadászok alkatrészeket a padlásról XD. oszt az 1 szervernek sztem elég is lenne 8 főre. Meg tudok még egy alkalmi szervert rögtönözni a gépemről, ha kell :)
  • laci4321
    #3050
    Amikor én állítok be port forwarding-ot a routeremen, akkor kb. 10-ed akkorára csökken az internetsebesség, plusz 3-4-szeresére a ping... emiatt vettem egy másik routert, és az is ugyan ezt csinálja. Szóval lemondtam a dologról :D
    Én is a kizárólag kézzel irányítható tornyokra szavazok. De a rakétaelhárítás jó ötlet.

    A tervezendő hajó paramétereit most megbeszélhetnénk, és el is kezdhetné tervezni mindenki a sajátját.
  • RJoco
    #3049
    Elméletileg a szerver még bírná is.
    Supertrabival akkora krátert toltunk a Holdba, hogy hajjaj. Aztán beküldtem az állomásom, telepakoltam tornyokkal, majd átállítottam őket enemy-re. Nálam nem volt gond a játékkal, Supertrabi írta, hogy, ha mozog, akkor nála 3 FPS.
    Szóval inkább az a kérdés, hogy a vas, amin megjelenik, bírja e.
    Amúgy vele kellene ezt megbeszélni, lehet, hogy még ő is beszállna. Bár egyszer crash-elt neki a játék, mert rengeteg ramot zabált a kliense. Ha nem bolygós pályát indítunk, akkor máris sokat dobunk a ram fogyasztáson is. Arról nem is beszélve, hogy DX9-es géppel is be lehet szállni.
    Viszont ezért kell a fegyverzet limit. 4v4-ben, mindenki csinál egy hajót, amilyet akar, de max egy gattling torony lehet rajta, ami az érkező rakétákat lövi és semmi mást. Egyéb fegyver lehet, gattling vagy launcher, de a pilóta irányítja. És mindezt kis méretben. Mint pl. a Sakk-Matt vadászom. Nem kell bele se hidrogén hajtómű, se oxigén tank. Pár palack tuti elég a puttonyban, olyan sokáig úgysem fog tartani a mérkőzés.
    Én szívesen indítanák szervert, de mint múltkor kiderült, port forward kell hozzá, hogy működjön, azt pedig nem tudom a teljes hálózaton beállítani. Esetleg, ha hamatchi-val megpróbálnánk, akkor lehet, hogy port forward nélkül más is képes lenne csatlakozni a LAN-omhoz. De ezt tesztelni kellene. (Ha jól emlékszem, akkor a hamatchi csinál virtuális LAN-t a net-en.
  • laci4321
    #3048
    Ez a Micheal Battle Carrier már-már nevetségesen nagy hajó :D Ehhez legénység kell, nem 4 fő :D Nem is szólva arról mekkora csapást mérne a szerverre, csoda lenne ha 2 ilyet elvinne, pláne még ha lőnének is egymásra...
  • laci4321
    #3047
    Túlélő szervert lehetne létrehozni igen, 2 frakcióval, és majd amikor készen állunk akkor szólunk egymásnak és mehet a menet.
    De ehhez egy folyamatosan működő szerver kellene, mert ki tudja ki mikor tud fellépni.

    Én inkább szavaznék egy előre eldöntött időpontban való szerverkészítésre, beillesztjük a hajókat és mehet a menet, a ki tervezett jobbat játék :D
  • RoboKutya78
    #3046
    Igen én se úgy gondoltam hogy egy hét alatt összebarmolni a dolgokat :)
    Szépen komótosan ráérős perceiben felmegy az ember a szerverre és a megállapodott keretek között ügyködünk:)
    és egyszer csak kész lesz a bázis is meg a hajó is:)
  • RJoco
    #3045
    Mint a neve is mutatja, Carrier. Ez egy hatalmas hajó. Tele modolt fegyverekkel, meghajtással... És csak kreatívban működik, sehol egy darab cső, de a reaktorok nincsenek rendesen védve.
    4 embernek elég lenne egy fregatt, ami sokkal kisebb méretben is. A töltényeknek nem feltétlen kell útvonal, meg finomító, meg miegymás. A bázison legyártjuk és feltöltjük. Persze, ha nem 10x inventory-val megyünk, akkor érdemes lehet, hogy központi konténerben tárolni extra skulót és azt csöveken keresztül eljuttatni az ágyúkhoz. Vagy eleve az ágyúhoz rakni kontit, ahova a pluszt rakjuk.
    És ami még szerintem fontos, hogy bőven elég lenne kis kockákból megépíteni. Nem kellene a nagy blokkokat használni.
    Az UESC versenyei nagyon sokmindent tartalmaztak, amivel már simán meg lehetett volna vívni egy űrcsatát.

    Ha a 8 ember egy időben, egyszerre rá tud szánni pár órát a játékra, akkor az már nagy szám lenne. Viszont pár óra alatt hajót és bázist építeni, valamint csatába menni kb lehetetlen. Legalábbis túlélőben halott az ötlet. Pár óra csak az, hogy megcsináld a bázison az alap dolgokat, hogy utána azért mást is tudj csinálni folyamatosan. Egyedül, meg jó pár óra.

    Hm. Stratégiai FPS játék :)
  • RoboKutya78
    #3044
    Na egy ilyen hajót egyedül összerakni kicsit durva vállalkozás
    Főleg ha a fegyverrendszere központi helyről kapná a lőszerutánpótlást a hajó belsejében vagy legalábbis kisebb fegyver töltény összeszerelő alállomásokra lennének rákötve a fegyverzet egy központi anyagfinomítóra kötve ami az alapanyagokat dolgozza fel
    Na ez egy igazi Enginer meló lenne:)
    Bár a belsejéről és a fegyverzet ellátmányozásáról nem muzsikált egy videjó se így valószínű nagyobb átalakításokat kéne csinálni ezen a hajón is hogy esetleg túlélőben ellőjön egy csulót is:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.03.16. 16:47:20
  • RoboKutya78
    #3043
    Na igen valaki megint megelőzött az ötlettel:) valami hasonló cirkálóval képzeltem el a szerveres űrcsatákat:) bár ez több szerintem mint 4 fős hajó:)
    Michael Battle Carrier
  • VanHohenheim
    #3042
    szerinted? Scenariok miatt ha vki bázist épit és a lényeg h kijusson onnan feladatokat megoldva, nem pedig fúrás vágással :) van is fent ilyen escape scenario
    Utoljára szerkesztette: VanHohenheim, 2016.03.16. 12:31:12
  • RJoco
    #3041
    Úgy nézem most már nem terem semmi a konténerben a BP megépítését követően, hiába volt benne cucc a BP készítésekor. A reaktorok is üresen maradnak.
  • RJoco
    #3040
    Max, ha vájsz egy labirintust a kavicsba és, hogy utána ne tudják a résztvevők módosítani. Még egy jó kis FPS lövöldözős játékot is lehetne csinálni. Persze a fegyver választék nem nagy...
    Egy bolygóban hajókkal megcsinálni ugyanezt, na az már érdekesebb lenne.
    Amúgy én sem értem mi értelme lenne.
  • RoboKutya78
    #3039
    Mért kell ez a funkció egyáltalán? van értelme
    ha jól értem az aszteroida megrongálását lehet kikapcsolni de mi értelme? mondjuk értem én ha a bolygón kikapcsolod a bányászati lehetőséget de akkor is mi értelme a lényeges funkciót kikapcsolni nóómális?
  • RJoco
    #3038
    Hogy én mekkora egy hülye vagyok. Még jó, hogy nem írtam a bugreportba.
    Az, hogy nem tudom fúrni a kavicsokat azért volt, mert van egy olyan beállítási opció, hogy "Enable Voxel damaged" és nem volt előtte pipa.
    Már épp új világot akartam kreálni, mikor átnéztem a beállításait (az újnak) és akkor látom, van egy ilyen opció.
    Kipipáltam (a régiben) és most tudom fúrni a kavicsokat.
    A leszálló hajómra viszont nincs magyarázat. Hacsak nem a mod-olt futómű mondta be az unalmast és azért esett el a hajó és tört össze.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.03.15. 17:09:28
  • RJoco
    #3037
    Ok, most már jó.

    Miért, miért csinálja ezt velem ez a rohadék?
    Nem tudok megfúrni semmit.
    A hajó, amivel leszálltam a bolygón, úgy megsérült, hogy eltűnt a csillagkapu róla. Pedig szépen landolva volt. Rendes kijárattal. Bezzeg a kezdő leszálló egység sértetlen maradt.
    A SeTool-lal sem tudom rendbehozni. (Lehet, hogy az cseszte el.)
    Bekreatívkodtam egy kavicsot, azt sem tudtam megfúrni. Más világban tudok fúrni. Szóval a világ szállt el. Megint...
  • RoboKutya78
    #3036
    Köszi ezt elfelejtettem frissíteni a próbafórumon:)
    A gyiket bővítettem ez a linkcsere ott meg lemaradt:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.03.15. 16:13:38
  • RJoco
    #3035
    A SeTools új címe.
  • RJoco
    #3034
    Akár már 2-2 emberrel is össze lehetne hozni. Az talán könnyebben menne.
  • laci4321
    #3033
    Ezek nagyon jó ötletek.
    Én egy 4-4 fő által irányítható cirkáló vs.cirkáló (nem hatalmas csatahajókkal, inkább kisebb hadihajókkal, amik visznek pár vadászt) csatát képzelek el. Az MI rakétavetőket mindenképp, és esetleg a Gatling tornyokat is, én kizárnám a csatából. Így csak saját képességeinken múlna a győzelem, és a vadászoknak is lenne létjogosultsága. (Plusz nem szed ki minket az MI az ülésből :D ) Ezzel a scripttel, ha nem tesszük be mellé a BlueG radar modot, akkor egyszerre több turret is irányítható, és azok nem is fognak elé lőni a mozgó hajóknak, így tényleg csak rajtunk múlik hogy mikor találjuk el.

    1 fő felelne a kormányzásért, 1 fő kezelné az tornyokat, a harmadik és negyedik ember pedig vadászokkal, vagy az irányítható rakétákkal lenne elfoglalva.
    (A fix ágyúkat tudnák kezelni a kormányosok.)

    Csak kérdés hogy sikerül-e egyáltalán 8 jó magyar embert összeszedni egy ilyenre? Ha igen, akkor a hajótervezés már csak idő kérdése.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.03.15. 13:05:09
  • RJoco
    #3032
    A játék nem a sci-fi-re épül, így hiába a tök jó ötletek.
    De jah, ha eljutunk odáig, akkor úgyis megoldjuk valahogy.
  • RoboKutya78
    #3031
    végiglesel pár sci-fi filmet amikben vannak űrcsaták és máris ötletelhetsz hogyan is használhatók egy ilyen hajóban a fegyverzet irányítása.
  • RoboKutya78
    #3030
    A fegyverzet kialakítása igény szerinti megoldás lenne (pl megszabott lenne a mennyiségük ebből ennyi abból annyi) lényege az volna hogy egy központi helyről lehessen esetleg kameranézettel irányítani a fegyverzetet. A hajót meg mind a négyen építenétek valamiféle megállapodás alapján.Ez a csata igen gyorsan le is futna ha eltalálja az ellen az irányító központot vagy a reaktor termet:)Bár utóbbit ki lehet kerülni ha van pár fegyver torony ami külön áramforrású.Volna pár kivitelezhető ötlet a játékban izgissé lehetne tenni egy ilyen csatát.Pl ezek a külső fegyvertornyok vagy központi helyről lehetne irányítani vagy gyalogosan kisétálsz hozzá és a fülkéjéből használod:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.03.15. 12:02:39
  • VanHohenheim
    #3029
    Szerverhez nem kell túl nagy gép nekem itthon fut egy 4magos 8gb rammal maga a dedikált szerver nem eszik sokat max 2.4gb ramot a probléma még mindig az instabilitás random kifagyások pattognak a kocsik néha nem férsz a cargohoz hozzá stb.

    Steam csoportba ki írtam h a héten csinálok egy videot hogy mi micsoda amit bekell állitani a szervernél , ami jelenleg megakadályoz abba h a szomszéd felujit és már mindenem kivan a fúrás faragással :) :(
    Utoljára szerkesztette: VanHohenheim, 2016.03.15. 11:44:46
  • RJoco
    #3028
    Jah, az úgy jó ötlet. A kis drónokon csak elülső fegyver, amit az irányító kezel. Ez eléggé limitálná a fegyverhasználatot.
    Viszont a nagy hajón hogy? Oda fix fegyverből kellene építeni mozgó turret-et, azok gyorsabban lőnek és többet felrakva erősebb is, mint a torony. Így egy ember irányíthatna egy ilyen platformot.
    Ki építi meg a hajókat?
  • RoboKutya78
    #3027
    Srácok egy enginers csatát én úgy is el tudnék képzelni
    Hogy ha összejön egy 8 fős banda 4-4 fős csoportban és a csapatok építenek egy elég nagy hajót amin minden van és a hajó úgy lenne kialakítva hogy a 4 tagnak meglenne a maga kis pultja és a maga kis fegyverzet beállítása az egyik az irányításért a másik a fegyverzetekért lenne felelős mondjuk olyan felállásban hogy valaki a jobboldali valaki a baloldali valaki az elülső vagy hátsó fegyvereket kezelje valaki a torpedóvezérlést valaki a kis vadászok távirányítását vezérelné.Pl lehetne a hajókon limitált mennyiségű kishajó amit távirányítással vagy robotikával vezérelnénk és azok csapnának össze először és ha elfogynak akkor kezdenék szétszedni a nagy hajók egymást::). Ez ebben a formában tényleg jó buli lenne:)
  • RJoco
    #3026
    Kipróbáltuk Szupertrabival a szervert és elég jól megy.
    Nagy csatákra nem kell számítani, mert azt annyira nem szerette, de nem is annyira a szerverrel, mint inkább a vassal volt a gond, ami megjelenítette. Akkor akadt, miközben hajót másoltunk a játékba.
    De amúgy nem volt gond.
    Az a tervezet a hajókkal, lövegekkel, túlságosan is sok lehet adott esetben. 8 hajó elkezdi egymást lőni...
    Nálam nem volt gond, erős a vas, bírná.
    Adatforgalom elég minimális volt, nem kellett 0,5Mbit sem, viszont én csak kliens voltam, nem szerver. Szerver oldalt nem tudom.
  • RJoco
    #3025
    Nekem nem ennyire vicces
  • RoboKutya78
    #3024
    azt hittem róla hitelen hogy valami meghajtó motor:)Azt feltűntek az ejtőernyő kötelei
    meg hogy furán áll a hajó azt meglestem a videjót és letisztult akép
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.03.14. 16:49:18
  • laci4321
    #3023
    Nem váj a fúró? :D Az érdekes bug :D

    Ezt az ejtőernyőt én is láttam, nagyon komoly :D
  • Carmang
    #3022
    :DDDD
  • RoboKutya78
    #3021
    LOOL

  • RJoco
    #3020
    Úgy látszik ez nem az én napom. Most sem megy a fúrás, kézivel sem. A net is vacakol, offline kellett indítanom a játékot, mert a modok miatt nem volt türelmem megvárni, míg betölti a világot. A net miatt GTA-zni sem tudtam rendesen. Ebből korai alvás lesz, úgy érzem.
  • RJoco
    #3019
    Pár érdekesség, amit el is felejtettem írni: A távolságot most már század pontossággal írja ki a HUD-on. A sisak fénye kivilágít a cockpit-ből. Lekapcsolni nem lehet, míg benne ülsz. Sem pedig fel. Viszont a jetpack-ot már lehet így is kapcsolni.
    Volt még egy újdonság, amit most fedeztem fel, de el is felejtettem annak fényében, hogy nem működnek a fúró hajóim. Épp az imént próbáltam mindkettőt és nem viszik a sziklát.
    Most még kipróbálom visszatöltés után, meg a kézi fúrót. Bár szerintem valami bug lesz. Majd utánanézek keen-éknél.

    Közben eszembe jutott. Ha nem ülsz a hajóban semmiben, mikor ugrik, akkor ott maradsz, a hajó meg eltűnik...
    És sajnálatos mód, mikor nem a játék ablaka az aktív, akkor nincs a játéknak hangja. Bár lehet, ezt már írtam.

    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.03.13. 22:13:24
  • RJoco
    #3018
    Szervergazda előnyösebb lenne :)
  • TheCryingShadow
    #3017
    Hát, RJoco, nincs egy ismerősöm sem, aki egyetemen/fősulin diák, és megtudná oldani nekem.
  • laci4321
    #3016
    A szeptemberi programtervben Marek leírta a blogján, hogy dedikált SE szervereket is létre akarnak hozni, amire bárki felléphet és nyomathatja. Király lenne, de még királyabb egy magyar megoldás. :)

    Nagyon frankón kidolgozott lett ez az új űrruha szerintem. És most jöhet a többi homogén fehér alakzat, amit mi blokkoknak nevezünk :D (Pl. antenna, lépcső, gravitációs generátor....)
  • RJoco
    #3015
    Van néhány nyílt magyar szerver is. Esetleg őket meg lehetne kérdezni.
    Múltkor Pécs helységgel láttam többet is, amiből csak 1-2 volt online és azok is üresek voltak.
    Egyetemi, főiskolai szervert lenne jó megcsípni, ami nem tűnik fel senkinek, de jól fel van szerelve és ott a nettel sem szokott gond lenni.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.03.13. 12:38:22