7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #3781
    Nem az uránium vándorol el a reaktorból, hanem az energia. Egy csatlakoztatott hajónál azért nem szabadna. Sőt, inkább a csatlakoztatott hajónak kellene az állomás energiáját használnia, hogy minél több energiája maradjon neki.
    De ezt valamikor elcseszték.
    Ha több reaktor van egy hajón, állomáson és mindegyikben ugyanannyi uránium, akkor a reaktorok teljesítménye összeadódik, felhasználás szempontjából viszont arányosan osztódik. Vagyis minden reaktor, mindig ugyanannyit fog fogyasztani egymáshoz képest. Így mindegyikben ugyanannyi uránium lesz. Ezt most kivetíti a teljes, csatlakoztatott rendszerre a játék. Holott konnektoron keresztül ilyen módon azért nem szabadna neki és régen nem is tette.
  • laci4321
    #3780
    Na úgy tűnik hogy tévedett a videó készítője. A pajzs nem áthatolhatatlan, csak nem jelzi ki sehogy sem hogy mennyi energiája maradt még :D
    Lehet elvileg készíteni hozzá szkriptet ami kiírja egy kijelzőre, azt írja a leírásban a mod készítője. (Aki nem ugyan az mint aki készítette a videót)
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.16. 12:09:05
  • RoboKutya78
    #3779
    őő ezt nem lehet úgy megakadályozni hogy a reaktor mondjuk egy ponton érintkezik a hajóval állomással és azon a ponton berakni egy szortírozót ami nem engedi az uránt kivándorolni a reaktorból? Vagy egyáltalán lehetséges szortírozóval irányítani az energia áramlást. Ha nem jó lenne ezen is elgondolkodniuk a tervezőknek. Szerintem ideje lenne bevezetni hogy az energia oda menjen ahova te szeretnéd. Egy sima blokkal meg lehetne oldani és akkor lenne máris értelme a rengeteg kábel és vezeték modnak is amit kreáltak a srácok:)
    Máris más formát kapna a játék ha ezt megoldanák:)
    Bizonyos energia zabáló egységek lámpa, fegyverzet pl kapná a kakaót a mostani formában mások meg irányított energiát használhatna.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.16. 12:10:01
  • RJoco
    #3778
    Mint minden más, elvileg ennek is ki kell írnia a fogyasztást a kontroll fülön. Gondolom függ a pajzs méretétől is a fogyasztás.

    Viszont azt már el is felejtettem (vagy sosem tudtam), hogy mennyit fogyasztanak a reaktorok. Sose mindegy a terhelés, így az uránium felhasználás is mindig változik, ahogy terhelve van a reaktor. 100%-ra általában nem járatja az ember, mert abból könnyen túlterhelés lesz és akkor már érdemesebb akkuval vagy több reaktorral kisegíteni a szerencsétlent.

    Engem az zavar, de nagyon, már vagy 3 update óta, hogy a nagy állomásom, ami még nincs feldarabolva sok kicsire, folyamat felzabálja a reaktorok tartalmát. Sajnos a hajókét is. A finomítós részen 1k uránium van a nagy reaktorban, a többibe nem szoktam ennyit rakni, mert minek. Viszont a reaktorok össz kimenetét nézi a rendszer és sajnos ebbe bele tartoznak a hajók is. Már kétszer fordult elő, hogy a flex hajómból kifogyott a 300 uránium, mert konnektorral dokkolva hagytam az állomáson. Marhára idegesítő, hogy mennék vele valahova, lecsatlakozom és nincs üzemanyag, mert az állomás elhasználta azt is. Márciusban még tuti nem volt ilyen gondom és több üzemanyag sem volt a hajóban, inkább kevesebb. Nem szoktam túlzásba vinni.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.05.16. 12:00:59
  • RJoco
    #3777
    Érthető és ismerem én is ezt az állapotot.
  • RJoco
    #3776
    Én ezt úgy teszteltem, hogy csináltam egy plusz jelet a bolygón nagy blokkból, minden irányba ugyanannyi kocka a közepétől.
    Középen volt a gattling, meg később a rakéta torony. A végekre leraktam a különböző blokkokat. Ahhoz, hogy tudjam vezérelni a cuccot, alulra tettem egy kis reaktort, meg egy antennát. Mivel erre nem tudott rálőni, nem is foglalkozott vele. De ez volt a legközelebb.
    A tornyot ellenségesre állítottam és azonnal elkezdett engem lőni. De levettem a hatótávját, mikor kirepültem belőle, akkor célt váltott és visszamehettem, mert amíg mindent el nem intézett addig engem békén hagyott. A hegesztő fejek később jöttek.
    De majd csinálok egy újabb tesztet és készítek videót is, mert ezt hasznos tudni.
  • reaper5687
    #3775
    Én ezt teljesen megértem, és jó is ez azoknak akik megtehetik, hogy online játékokkal nyomják, én is csinálnám, de nem vagyok már egyetemista és teljesen véletlenszerű, hogy mikor és mennyi időt tudok játék előtt tölteni. Pont ezért szeretem az olyan játékokat, amikben az AI elég jó, és nem csak az onlinera épít. Anno sok WOW, és WOT volt nekem napirenden, de amikor az embernek csak arra van ideje, hogy most fél órára leülök, akkor ahhoz nehéz másoknak igazodni. Egyébként szerintem lesz ebben majd változás, fognak rendes AI-t rakni, mert már így is elég sokat fejlődtek ebben. Addig meg felfedezés, építgetés, kis bogár irtás, stb :)
  • RoboKutya78
    #3774
    Kérdés ha ezt a pajzsot felteszed mennyivel nő vajon az urán vagy bármi más fogyasztása a rendszernek?
  • LookUsArts
    #3773
    Ez tuti igy van? En ugy tudtam, hogy siman arra lo ami "ellenseges" (es vagy ami be van allitva) es ami a legkozelebb van. Eleg durva en ezt eddig sose vettem eszre. Amugy meg a legjobb csali nem pont a csalo (decoy) kellene hogy legyen?
  • RJoco
    #3772
    Aha, köszi a javítást!

    Ha meg elpusztíthatatlan, akkor tényleg értelmetlen. Olyan, mint X3-ban a Battlestar Galactica. Vagy 20 vagy 200 GJ pajzsa volt. Asszem az előbbi. Abból a szempontból mindegy is, hogy az állomások pajzsa volt 10 GJ, vagyis ütközéssel simán pusztult az állomás. De Kha'ak szektorokban is vígan elvolt, annyi T2-s romboló úgysem volt sosem a közelben, hogy veszélyesek legyenek. A gamma lézerük is csak 3 km-re vitt el, ahhoz képest a GPPC 4 vagy 6 km-re. A Sohnen Beam-ről nem is beszélve, elpusztíthatatlan pusztító volt vele.
  • laci4321
    #3771
    Amúgy RJoco az a mondat nem egy ironikus köszönet a supportnak, félrefordítottad.

    Azt jelenti: Köszönöm a támogatást (mindenkitől), a következő update a gatling kivédése lesz.
  • laci4321
    #3770
    Most néztem egy videót, a moon prism shield mod és a másik (beta shields) összehasonlítását. A moon prism shield egy elpusztíthatatlan buborékot képez, ami felfogja a rakétákat, és a mozgó (nem baráti) objektumokat, de semmi mást. És bár a lövedékek kivédése úgy is javítva lesz, nálam így már nem sokat ér a dolog. Ha elpusztíthatatlanná teszi a hajót, onnantól kezdve elveszíti értelmét a csata.
  • RJoco
    #3769
    A dogfight-ot ma már inkább pvp szinten mérik, nem pve-ben.
    És igazuk is van. Régen nagyon jó volt a Freelance (vagy hogy is hívták, sosem játszottam vele, csak láttam, de tetszett), Utána jöttek az X-ek, amiket azért nem lehetett annyira ebbe a kategóriába sorolni, bár állomások környékén lehetett kalózokat, xenonokat, kha'akokat kergetni. A turretet meg nem volt jó bekapcsolni, mert állomás találat esetén megharagudhattak rád.
    Ma már elterjedtebb a WoT típusú harcok. Ott a WoT, Robocraft, WoWp, WoWs és az Elite is tartalmaz egy elég komoly, szép dogfight-ot. Gyors és izgalmas. Mehetsz csapatban vagy random emberekkel is. És bár PC-n nincs (talán még, én nagyon sajnálom, de ezért nem veszek konzolt) az a Valkyre, amit a CCP (EVE Online) csinált. Elég mutatósan néz ki, az OR előrendelők ajándékba kapták a játékot a rendeléshez.
    Az SE annyival izgalmasabb, hogy turretek helyett fix ágyúkat kell a hajókra tenni és olyat építesz, amilyet csak akarsz. Utána meg csak játékost kell találni, akivel össze lehet mérni az erőt, ügyességet, tudást, kreativitást. Az NPC-k meg inkább arra jók, hogy ne legyen annyira unalmas a játék és ne csak fúró, meg építő/bontó hajókat építsen az ember.
  • reaper5687
    #3768
    Kevés dolog van amiben az Empyrion jobb mint a SE, de ez az NPC rész ez az egyik. Engem nagyon bosszant, hogy az ellenség, teljesen béna, odamegy eléd, megáll, és akkor turretek, hát szuper, egy normális dogfightot alig lehet kicsikarni a játékból. Tudom, nagyon nem is erre való, de akkor is idegesít. Lehetnének tényleges jó kis mozgékony drónok, mondjuk fix gatlinggal, amik manővereznek, cseleznek, levadásznak, stb, talán majd pár év múlva :)
  • RJoco
    #3767
    Gondolom van egy bizonyos sebessége az érzékelésnek is. Mármint frissítése. Ha teljes hajóval egyből 800m-en belülre repülsz vagy egyszerűen olyan kicsi a hajó, hogy nem is igazán lehet bemérni így a távolságot, akkor prioritás szerint lő.
    A Sakk-Matt-omról elég sokszor lelőtte már az antennát. Pedig az hátrébb van, mint a pilótafülke, a rakétavető és kamera. Ha nagyon óvatosan közelítettem meg, akkor meg a kamerát lőtte le gyakran.
    Viszont a hajókon nincs érzékelő, amit baromira hiányolok, mert csak az ellenséges hajó antennájából tudod, hogy milyen messze van, viszont az lehet távolabb, mint a torony és simán tűztávba mész.
    A fegyver hatótávnak van egy minimális ráhagyásuk, nem kell 800m-re lenned a toronytól, hogy ki tudd lőni. És pár méter plusszal máris lőtávon kívül vagy.
    Amúgy szerintem a saját fegyverek is ugyanazt a célsorrendet követik, csakhát ember nélkül hiába lövi a vezérlést.
    Jó lenne, ha beállíthatnám neki a célsorrendet. Így lehetne ellensúlyozni, hogy ő is tudja, hova kell lőni.
  • RoboKutya78
    #3766
    Azért ezen az autócélzó Npc rendszeren dolgoznék még egy kicsit
    Ugye az tény és való akármilyen koncepciójú hajótestet vagy állomást építesz felderítési funkció nélkül érdekes módon azonnal tudja az npc hogy a harmadik emelet középső szekciójában csücsül az irányító és oda kell egyből lövöldözni.
    Ez igazság szerint nonszensz esélyed sincs npc hajó ellen.Valamiféle felderítő funkciót kéne bevezetniük a játékba akár rakéta akár valamiféle tapadó töltényes megoldással ami első sorban feltérképezné a hajó felépítését és akkor elhinném hogy azonnal tudja az ellen npc hogy hol a leggyengébb pontja a hajómnak, állomásomnak.
  • RJoco
    #3765
    Most olvastam a mod leírásában, hogy a gyerek megköszönte a support-nak, hogy módosítottak a gattling-on és átvisz a pajzson. Nekem nem hálás köszönetnek tűnt.
  • RJoco
    #3764
    Múltkor tesztelgettem kicsit az NPC célzórendszert és azt tapasztaltam, hogy elsődleges célpont az antenna, reaktor és vezérlő, ebben a sorrendben. Illetve, ha hatótávon belül van és engedélyezve is, akkor az ember van mindenekelőtt.
    Mivel a mi tornyainkat is automata irányítja, ezért nyugodtan nézhetjük úgy, hogy NPC irányítja a mi tornyainkat is.
    A fenti sorrend csak abban az esetben él, ha minden elem egyenlő távolságra van a toronytól. Amúgy meg mindig a legközelebbire fog rámenni és, ha közelebb mész, míg lövi a csalit, akkor téged nem fog leszedni.
    De fontos megjegyezni azt is, hogy, ha működésképtelenné tette a célt, akkor célt vált. Ebből a szempontból a reaktor a legerősebb csali. Egy hegesztőt mögé rakva egy gattling torony folyamat lövi. Viszont elég neki egy rakéta és a torony máris célt vált. Viszont, ha 2 reaktor van és javítva vannak folyamatosan, akkor a 2 között fog cikázni. Persze több torony esetén már necces a csali.
    Ezt csak azért írtam, mert pont az antenna lóg ki a pajzsból.
    Az X3 Reunion-ban is átvitt a lövedék a pajzson, igaz, keveset sebzett, de akkor is. Az energia fegyverek viszont nem mentek át.
  • RoboKutya78
    #3763
    Vicces pont a lényeg kilátszik és százas hogy oda fog bevágni a képen látszik is hogy zizeg az antenna:)
    De én ezt már csütörtökön láttam hogy van:)
    asterioda lepattan róla?
    Bár ennyi erőből be lehet kapcsolni a biztonságos módot is és nincs menyből az áldás:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.14. 23:22:32
  • laci4321
    #3762
    És IGEN! Imáim meghallgattatásra találtak!!!
    Moon Prism - Shield mod

    (bár a golyókat még átengedi)
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.14. 22:57:59
  • RJoco
    #3761
    Csak zárt rendszerek működnek.
    Ha nincs konnektor a végeken, akkor nem fog történni semmi.
    Ez alól kivétel, ha a konnektort kidobóra állítod (kidobó nincs nagy hajóhoz) és alá beteszel egy begyűjtőt, akkor ott egy irányban lehet anyagforgalom.
    45 fokban hajló sarok cső nincs vanillában, csak 90 fokban hajló.
  • RoboKutya78
    #3760
    Kérdés
    ha a pisztont nekitolom egy szállítócsőnek ott létrejön egy ideiglenes anyagforgalom?Vagy másik ha a 45 fokban hajló sarok cső ráhajlik egy összekötőre akkor ott is elindul az anyagforgalom?
    Nem teszteltem még ilyenre a dolgot csak azért kérdem vagy mindenképp kell a rögzítő a végére?
  • RoboKutya78
    #3759
    Akkor ez lehet a bibi bezavart rendesen a bokorba:) jól van akkor nem problémázom vele.
    Kösz az infót
    Az everestet találtam meg elsőre gondoltam erre a dologra hogy megfejtsem a problémát jó ez is.Nem olyan új ez a lapi hogy ne legyen benne az adatbázisában.
  • RJoco
    #3758
    Használj AIDA64-et, az Everest-et már nem fejlesztik, elavult. Nekem ki is írja a laptopomra, hogy nem tud minden információval szolgálni, küldjek visszajelzést a készítőknek. Aida-val nem néztem, mert annyira nem érdekelt, csak a proci hőfok, meg a ventilátor, de ezeket azért meg tudta mutatni.
    A kártyád, meg DX10-es hardveresen. Írja is tom36 linkelt oldala.
  • tom36
    #3757
    most néztem de a kártyád elvileg nem képes a DX11 kezelésére
    nálam is ugyanez van = csak a 10.1 et viszi de ezt sok program az everesztel együtt 11-nek írja.
    viszont ha eddig ment a 11 akkor nem tudom mi lehet.
  • RoboKutya78
    #3756
    Skacok tudtok olyan progit mondani amivel ki tudom deríteni a vga kártya állapotát? Pl hogy sérült e a DX vezérlő rendszere?
    Mert most nagyon nem vágom. Everestet futtattam ami szerint dx 11 es a kártyám NVIDIA GeForce 310M (512 MB) És én is dx11re emlékszem. Ennek ellenére nem hajlandó a játék 11 ben futni.
  • RJoco
    #3755
    Semmi köze hozzá.
  • RoboKutya78
    #3754
    Várjunk kicsit hülye kérdés lehet annyira nem vagyok jártas az SW világában de a hiper ugrásnak itt nincs valami köze a jedi erő meglétéhez? Bár lehet tévedek.
  • RJoco
    #3753
    De még a féregjárat esetén is haladsz egy térben és így idő, míg átmész rajta.
    Erről a térgörbítésről már én is hallottam csak el is felejtettem. Ha jól emlékszem, akkor azt számolták, hogy akkora energia igénye van, amit még nem tudnak előállítani vagy elég kicsiben előállítani. Hajó koncepciós terv is létezik, elől-hátul szép nagy körgyűrűvel, ami a térgörbítést csinálja.
  • Zero_008
    #3752
    A warp úgy görbíti a teret, hogy a hajó előtt "sűrűbb", így a hajó ugyanazzal a sebességgel nagyobb távolságot tesz meg.
    http://i1035.photobucket.com/albums/a432/Richard--W/Warp%20Drive_zpsl05b510i.jpg

    A jump meg a klasszikus papírlapos szemléltetés, a tér két távoli pontjának összekötése, gyakorlatilag féregjárat.

    A Star Trek mindkettőt ismeri, meg még vagy egy féltucat egyéb módszert is, időutazástól a pontosabban meg nem magyarázott, varázslat jellegű azonnali helyváltoztatásig. A hajók warp drive-val közlekednek, a Deep Space Nine mellett meg féregjárat van.
    Star Warsban hipertér van, az igazából egyik sem a kettő közül, az dimenzióugrás egy sűrűbb térbe, ahol a normál térhez képest gyorsabban lehet haladni.
  • RJoco
    #3751
    SG terén igazad van, bár az aszteroida mozgott, mikor megnyitották a hiperűr ablakot. Nem emlékszem olyan jelenetre, ahol ne mozdult volna a hajó. Szóval, ha megnyitották az ablakot, akkor abba neki bele kellett mennie és volt egy tér (hipertér), ahol haladtak. Vagyis az átvitel nem volt azonnali, mint a játékban. Pont a héten láttam, mikor az Atlantis-ban is nyitottak egy ablakot a Deadelus-nak, különben becsapódott volna a bolygóba, de így átugrották. Ott is haladt mind a 2 hajó.

    A jump és a warp között talán ez a legnagyobb különbség. Az egyik azonnali átvitel, a másiknál viszont utazol.
    Hogy melyik reálisabb? A fene tudja. A jump-ot össze lehet kötni a quantum fizikával és a tér meghajlításával, így lényegében tényleg lehetséges lenne. A warp esetén nem tudok nyilatkozni, fénysebesség fölötti utazás lehetőségéről még nem hallottam elméletet, inkább csak ábrándokat.
  • RJoco
    #3750
    Ha azt vesszük, akkor a BSG eléggé reális. Pajzsgenerátort nem tudunk gyártani (még), legalábbis a nyilvánossággal még nem közölték. Lézer fegyverek már léteznek, de, ha nem lett volna StarTrek, akkor a skulók maradtak volna, meg az atomrakéták.
    Két lábon járó robot is van már, kezdetleges, de van. És a technológia csak fejlődik és veszi az ötleteket a filmekből.

    Viszont a BSG hajókon nem látsz más irányban hajtóművet csak előrefele tolót. A vadászokon látható oldal irányba oxigénes meghajtás, de az is inkább csak manőverezésre és a toló hajtómű adja a lényeget.

    De, ha tényleg ennyire BSG-sek vagy csak anti ST-esek, akkor nem lesz pajzsunk vanillában. Sem lézer fegyver.
  • nearo
    #3749
    star trekből most így a picard manőver ugrik be, nemnagyon kell ott gyorsítgatni emlékeim szerint
    csillagkapuban valahogy úgy van, hogy nyit egy hiperűrablakot a hajó maga elé, és abba kell belépnie, különösebb gyorsítás szerintem ott se szükséges... van egy rész, amikor egy bazinagy aszteroida megy a föld felé, és a hipertéren keresztül átugratják a földön, na ott azt a rohadtnagy sziklát biztos nem gyorsítják sehogy
    sw-t most így hirtelen nem tudom felidézni, csak az van meg a szemeim előtt, ahogy elnyúlnak a csillagok a millenium falcon pilótafülkéjében:)

    vagy ha úgy érted a felgyorsítást, hogy a warp speeddel történő közlekedés időbe telik, míg a jump drive azonnali, akkor úgy stimm... azthiszem
  • LookUsArts
    #3748
    Igen igy utoloag gondolkodtam raja, es en is rajottem hogy hulyeseg amit irtam.
    Mondjuk az elnevezesekkel meg mindig bajban vagyok mert

    Warp Drive? = valamifele szuper gyorsulas (FTL=fenysebesseg folotti) (Star wars, Star trek)
    Jump Drive? = Ugro hajtomu (Csillagkozi rombolo)

    Ami most a jatekban van szerintem az olyan mint ami az csillagkoziben van, varni kell egy kicsit aztan 1 pillanat alatt at "ugrik" a masik helyre. A dolog az hogy nem ertem az embereknek mitol van ennyire nagy merevedese?? NEM TARTOM VALOSZINUNEK, hogy beraknak meg egy "fajta" szuperhajtomuvet, ez csak annyi hogy kap egy uj es szebb effect-et.

    Az elmeletemet alatamasztando. Mar megfigyeltem, hogy a jatek keszitoi nagy Csillagkozi rajongok es utaljak a Star Trek-et. Mert az osszes hajo alapja a pancelzat, a raketak, gepagyuk, Kis hangar epitese (ezekhez az osszes blok megvan) es TADAAA megkapod a csillagkozit vadaszostul mindenestul. De a Star trek-es dolgot probalnal epiteni ahhoz nincs pajsz, lezer/fazer, photon torpedo ...stb. Es amikor kerdeztek a fejlesztoket hogy ezeket szeretnenek majd bele rakni? Azt mondtak NEM, Ergo Ha mindent a BSG-bol szedtek akkor miert pont ezt az egy dolgot vennek ki a star trekbol (es tarsaibol).

    A space engineers a vasak haboruja nem a tudomanye.
  • RJoco
    #3747
    Hát nem tudom. Jump Drive, vagyis FTL kb csak a BSG-ben volt. És ott egyszerűen eltűnt a hajó. Ugrásnál általában nem mozogtak, kivétel mikor a BSG a légkörben zuhant lefele és onnan ugrott el. Az effekt is ennek megfelelő volt.
    A StarTrek-ben, StarGate-ben, StarWars-ban hiperhajtómű van, illetve tér hajtómű, de hívhatjuk közös nyelven Warp Drive-nak. Mindegyik esetében sebesség, gyorsítás volt szükséges a magasabb fokozat eléréséhez.
    A Farscape (Csillagközi szökevények) már nem emlékszem hogy hívták, talán csillagörvény? Vagy az az Andromeda-ban volt?
    Még az EVE-ben is fel kell gyorsítania a hajónak, hogy Warp Speed-re lépjen. Ezért lehetett sok szállítót megfogni és lelőni high sec kapuknál. És ezért volt jó a T2-es cloak-os szállító :D
    Persze vitázhatunk, úgyis a játék fejlesztők döntik el, mi kerül a játékba. Én azért bízom benne, hogy inkább valami mást találnak ki vagy a Warp-hoz csinálnak sebességet is. De egy buborékképző is látványos lenne, ami körbevenné 10s alatt a hajót, aztán eltűnne hajóstól egy pillanat alatt. De gondolom a méretek miatt ezt nehezebb kivitelezni, így marad az egyszerű látványos effekt.


    Én meg nem tudom, mikor fogok megint játszani, nyavajás steam leszedte a frissítést, de nem hajlandó frissíteni már megint lemezírási hiba miatt. Jó lenne már, ha megcsinálnák W10 kompatibilisre.
  • RoboKutya78
    #3746
    Nem lenne nagy buli szerintem csak a háromszögű üvegnek kéne megadni valami rugalmas illeszkedési lehetőséget hogy fel tudjon venni egy ovális elváltozást.
    Vagy egy ilyen megoldás

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.13. 10:51:14
  • RoboKutya78
    #3745
    Valaki készíthetne már egy olyan blokk készletet amivel lehetne egy változtatható méretű üveg domot készíteni Jól festenének a bolygókon ezek a kupolás képződmények vagy egy asteroida felszínén:) mondjuk olyat képzelnék el aminek a sugara első sor kockái egy alapra kenne építve támpillérekkel Ebbe tervezni a kupola bejáratát is és ez határozná meg a kupola méretét is és a kupola teteje oly módon kivitelezve hogy lehessen a tetejére tenni antennát vagy valami más dolgot.
    Nem tudok olyan minőségben angolul sajna hogy Sektan-nal tudjak ezen a téren értekezni de látom benne a lehetőséget és elvben ő neki is állna az ilyesmik megvalósításának ha megkéri az ember őt.Az a baj hogy még nem találtam olyan emberkét aki beható módon beleesett volna a blokk készítés rejtelmeibe és hajlandó is lenne ilyeneket kreálni ha kapná az ötleteket.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.13. 10:48:32
  • RoboKutya78
    #3744
    Ez a warp keverése a jumppal kérdőjel colt számomra is nem akartam rajta lovagolni ezért nem is kérdeztem rá:)
    Bár az első időkben tényleg vlot van egy warp modos block ami egy kicsiti mintha másként működne mint a játékbeli.
    Advanced FTL Jump Drive (Admin Commands, Gravity Well Detection!)
    Nem is tudom van e ezek között olyan jumper amivel 100% os pontossággal tudok pl dokkoló mellé portálni és hogy egyből kapcsolódhassak is a dokkra.
    Bár ez a jumper példa pl mintha pont ezt csinálná mert a videjóba pont a hangárba ugrik:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.13. 10:28:59
  • LookUsArts
    #3743
    Warp Drive = Jump Drive

    Egy es ugyan az, csak attol fugg melyik filmet/sorozatot nezed.
  • LookUsArts
    #3742
    1) A jateknak mar reg oda adtak a TELJES hozzafereset (ezert ha szeretned megnezheted az egesz program kodot)
    (ui: utana hirtelen nagyon sok space engineers szeru jatek jelent meg xD)
    2) Tesztelo progi > Moddereknek, hogy konnyebben tudjak javitani a patcheknel valo valtozast (xp patchnel meg mukodik a mod, zv patchnel mar nem...stb)
    3) Az auto pilota 60m-nel alacsonyabb magassagon nem mukodott a bolygokon (elmeletileg kijavitottak)
    4) Piston/Rotor amit mar irtak, amikor ujratoltotted a vilagot akkor hajlamost volt levallni magatol (fffuuujjjj de utaltam) es elmeletileg kijavitva
    5) A vege az csak "teaser" volt ilyen kostolo ha ugy tetszik, hogy az ember lassa azt min dolgoznak jelenleg, de meg nem tudni mikor rakjak be. De amugy nekem bejon.