7903
Space Engineers

Katt a képre
  • laci4321
    #3821
    Én örülök azért neki, hogy bogárvadászat volt, az első „stabil” verzióhoz azért el kell jutni valahogy :D
    A hét elején játszottam utoljára a SE-vel, akkor is azért hagytam abba, mert kidobott az asztalra. Éppen egy falat rakosgattam a bázisom köré, tehát semmi különös igazából, és kidobott... Az 5 perces automata mentés már annyiszor életet mentett, hogy nem is tudom megszámolni :D Most is csak pár perc veszett el, de a bug miatt lett elegem.

    Erről jut eszembe: miért nincs survivalban olyan mint kreatívban, hogy ne egyesével kelljen sok száz acélblokkot lerakni, hanem lehet belőle sort, vagy épp falat is állítani?? Annyira idegesítő hogy ott rakosgassam egyesével!

    Ez az új teaser nekem nagyon bejött! Mert tényleg ez van, a hang akkor terjed ha van miben terjednie! Nagyon örülök neki, hogy végre ezen a téren is reális lesz a játék.

    Ó és: azt azért megfigyeltem, hogy ismét új lehetőségeket biztosítottak a moddereknek :D Hadd fejlesszék ők is a játékot :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.20. 12:04:46
  • RJoco
    #3820
    Na már megint bogarak.
    Nekiálltam szétszedni a ZPM szállítót, de közben el kellett sietnem, így csak lepauzáltam a játékot. Visszajöttem vagy másfél óra múlva és nekiálltam folytatni. Még nem is volt gond, bár az utolsó pár darabnál kicsit vacakolt a futómű rendszer.
    Azért még beálltam alá az Argentavis-szal és egyszer csak azt látom, hogy forog a flex, a hajó egy része meg csak megy bele, de nem történik semmi. A flexek újraindítása után eldolgozták azt is, amit kellett. Közben néhány futómű megint rögzítette a semmit.
    Kicsit később megint nem vitte a flex az anyagot, viszont most nem ment bele, hanem megállt fölötte. A flex újraindítása után megint jó volt, csakhogy annyira megfeszültek előtte a piston-ok, hogy rendesen behullámzott az egész és elvitt néhány flexet is. No itt kiléptem. Már késő van.
  • RJoco
    #3819
    A hang effekt csak a jövő. Olyan, mint JD effekt. Egyszer belekerül. Vagy nem.
  • RoboKutya78
    #3818
    Ez most miféle fress volt mán ezen dolgoztak egy hetet? húú...
    fontos volt ez a hangeffekt nem voltunk meg nélküle.
    vagy más is van benne?
  • RJoco
    #3817
    Új dolog nekünk megint nem jött az update-tel. Ha így fognak haladni a fejlesztéssel, akkor nem lesz érdemes nekünk a bétákat telepíteni, miután beteszik a lehetőséget a választásra.
  • RoboKutya78
    #3816
    Ha még gondolkodik valaki az eredeti megvételén itt occó

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.19. 12:25:10
  • RJoco
    #3815
    Az már megtörtént. Én a jövőben élek, van már lézer és plazma fegyverem, ugró hajtóművem, pajzs generátorom és az űrben vagyok :D
    Csak nehogy jöjjön egy villám :D
  • nearo
    #3814
    azzal már simán tudnál időutazni... 1,21 GW és 88 mérföldes sebesség kell hozzá :D
  • RoboKutya78
    #3813
    Szerintem azt sehogy ez egy baromi nagy baki jó lenne ha javítanák
    Többször megesett hogy rakéta közelébe raktam a cuccomat és azonnal elkezdte darabokra lőni Ez rosszabb mint a bekapcsolt állapotban való lerakása a dolgoknak.
    Neked kell tisztában lenned azzal milyen védelmed van a bázison beállítva vagy kikapcsolod a fegyverzetet építkezés alatt.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.19. 10:04:30
  • RJoco
    #3812
    Azért nem gyenge a ZPM Hub. 1,2 GW energiája van a Halálistennek, de elfogyott és nem akart megállni. A fegyverek priót élveznek. Letettem 9 Hub-ot és 28,2 GW energiám lett.
  • RJoco
    #3811
    Az energia fegyveres modban van lézer és plasma fegyver. A plazma elég durva cucc.
  • RJoco
    #3810
    Hogyan lehet beállítani, hogy kreatívban amit lerakok az azonnal az én tulajdonomba kerüljön?
  • RJoco
    #3809
    Így már oké, hogy nem nyerő a dolog. Azt hittem, hogy a sérülés effekt elmúlik.

    A lézerfegyvert annál a készítőnél láttam, aki a beta shield-et is csinálta. Van még szélerőműve is, az sem hülyeség a bolygókra.
  • laci4321
    #3808
    Én még nem tapasztaltam ilyet, de most hogy így említed, tuti elő fog jönni nálam is :D :D

    A rakétáktól való panelszikrázás jó dolog, de a robbanások füstje és ricsaja attól még elég zavaró :D Plusz a sérülési effektet nem lehet kikapcsolni ha már vége a csatának és megjavítanád a hajót. Mindent egyesével le kell bontani csak egy bizonyos szintig, aztán újra meghegeszteni. És nagyon idegesítő ha valamit véletlen teljesen lebontasz :D

    Hol láttál lézerfegyvert? :D

    És egyszer beraktam a világomba a Star Wars Weapons modot, de amint lőtt volna akármelyik fegyver a modból, kifagyott a játék :( Pedig a vanilla fegyverzetet unom már egy kicsit, szerintem nagyon jó ha a hajó ebből a szempontból is egyedi.
  • RJoco
    #3807
    Nálatok nem indul el néha a háttérben a dedikált szerver?
    Én most megint azt vettem észre, hogy fut és megkajált 1GB-ot a ramból. Na nem mintha számított volna jelenleg, de idegesítő egy kicsit. És ma még a játékot sem indítottam el.
  • RJoco
    #3806
    Hogy rakétákkal lőnek és a robbanástól szikráznak a dolgok körülötted. Mármint csak azok, amik a robbanás közelében vannak, de mivel mindig te vagy a célpont...

    Fel is teszem a modot, meg ahogy láttam, a gyerek csinált lézer fegyvert is. Csak úgy kíváncsiságból.
  • laci4321
    #3805
    Igen igen arra gondoltam :)

    Mire írtad hogy látványos?
  • RJoco
    #3804
    Béta shield
    Ez lenne az a shield?
  • RJoco
    #3803
    Miért? Az tök jó, legalább látványos. :D
  • laci4321
    #3802
    Update volt a moon prism shield modban: "I choose to don't add gatlings because it's really a great loss of performance."
    szóval: úgy néz ki nem fog belekerülni a gatling kivédése a pajzs képességei közé, mert nagy teljesítménycsökkenést okoz. Kár

    Kombinálni kell a béta shield modot a moon prism moddal és tökéletes lesz minden :D
    Mert a beta shield moddal az a baj hogy pl. a robbanások áthatolnak az üvegen, az üveg hiába nem sérül meg, ahogyan a hídon (az üveg mögötti) irányítópanelek sem, de állandóan bekapcsol rajtuk a sérülés effekt a robbanás miatt. Szikrázik a pult, meg ilyenek. Szóval ha a robbanások meg távol lesznek kivédve, akkor minden szép és jó és tökéletes
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.17. 23:16:19
  • RJoco
    #3801
    Az Elite-ben is mozog minden. Igaz, az szervereken megy, de ahány rendszert számolnia kell annak, az rengeteg számolás.
    SuperCruise módban sokminden nem látszik a bolygóról, főleg messziről, csak egy fény pont a sok közül, vagy annyi sem.
    Mikor kilépsz SC-ből, akkor kicsit részletesebb lesz és még le is szállhatsz rá. Nem mindre, de elég sokra. És kb valós időben van megcsinálva, vagyis, ahogy a csillagászok mérték azokat. A bolygók körül keringenek az állomások és azok is folyamatosan változtatják a pozíciójukat. SC módban nagyon észrevehető, ha kilépünk belőle, akkor annyira nem, meg akkor már úgysem azt figyeljük.

    Az ősök mondták azt, hogy 10k év, de azt nem mondták, hogy földi vagy atlantiszi időszámítás szerint.

    Pajzs: nem kell egyfolytában üzemeltetni, csak akkor, amikor kell. Meteortámadásról is mindig értesülsz, az ellenséges hajót is láthatod. Nem kell pazarolni az energiát :)
  • RoboKutya78
    #3800
    Húú de nagyon precízek akartok lenni
  • laci4321
    #3799
    Ebben a jelenlegi felállásban csak azt sajnálom, hogy így gyakorlatilag a bolygókon mindenütt egyenlő hosszúságúak a nappalok és az éjszakák. Nincs olyan hogy bolygó dőlésszög, nincs olyan hogy a nappal 16 óra, éjszaka meg 8, mint mifelénk itt a Föld bolygón drága országunkban :D Mindenütt egyenlítői az éjjel-nappal ciklus van a bolygón, csak annyi a különbség északra haladva a bolygó "sarkai" felé, hogy a nap egyre alacsonyabb szögben süt. De a nappal akkor is ugyanolyan hosszú, csak a nap van kevésbé felettünk.
  • Zero_008
    #3798
    Jó, oké, tényleg benéztem a bolygómozgást. Mea culpa.
  • laci4321
    #3797
    A SE-ben valóban úgy van megoldva Zero_008, hogy a nap csak egy fényforrás, a háttér előtt, és az kering körülöttünk. Elérni nem lehet, mindenhol ugyan olyan messzinek látszik. Szerintem meg van adva egy távolság amilyen távol van, és ha pl. elindulnánk a Nap felé, a Nap is elmozdulna arrafelé. Így sosem érhetjük utól. Ha a bolygók mozognának, az hatalmas számítási igényt emésztene fel, nem is tudom lehetséges lenne-e ennyi voxelnek még a pozícióját is folyamatosan változtatni és újrarajzolni mindent, egy otthoni gépen, legyen benne akár a legjobb videokártya is.

    A bolygók pedig nem mozognak az égen a nappal együtt, éjjel-nappal ugyan ott vannak az égbolton a talajról nézve. Az Empyrionban mozognak ha jól emlékszem, de ott a számítási igény miatt nem is egy térképen vannak a bolygók és az űr és az aszteroidák és minden, a légkörbe való belépéskor átlépünk egy másik térképre, a bolygó térképére. Az űrből pedig a bolygókat csak egy gömbként kezeli a játék. (De ez itt az SE-ben is így van megoldva, ha távol vagyunk a bolygótól, csak egy színes gömbé válik és nem eszi a RAM-ot, közel érve hozzá pedig megjelennek a domborulatok.)

    RJoco: a Csillagkapu Atlantiszban az egyik időutazós epizódban maguk az ősök mondták azt, hogy 10k évig fog állni a pajzs, mire a várost felfedezik. (Első évad eleje körüli részei közt van valahol, amelyikben felébresztik az öreg Elizabeth-et)

    De visszatérve az SE-re: ha pl. használom a shield modot, a nélkül hogy a hajóra lőnék, 3 nagy reaktor 1 órai teljesítménye így se sok ideig tartaná fennt a pajzsot :D Szóval tényleg lehetne több is.
  • RJoco
    #3796
    Pedig a Nap kering körülöttünk. Ha a bolygó forogna, akkor az égi bázisomról láthatnám, ahogy a táj változik alant. Vagy a földi bázisomról el kellene tűnnie a Holdnak és az égi bázisomnak is. De egyik sem következik be. A Nap kering valahol nagyon-nagyon messze tőlünk. Nem próbáltam még elérni ugró hajtóművel, de gyanítom, hogy nem is lehet, mert inkább csak egy fényforrás, mint égitest.
  • Zero_008
    #3795
    De, arra biztosan rájöttünk, mert ha körülöttünk csinálja, akkor kering. Forogni a saját tengelye körül tud csak bármi. (nyelvtannáci off)

    Egyébként abból kiindulva, hogy a bolygók is mozognak az égen a nappal együtt, meg hogy lehet állítani a nap hosszát, sztem egészen biztos, hogy a bolygó forog és a forgási sebességét lehet a nap hosszával állítani, nem pedig a nap száguldozik 10000000000m/s-mal az űrben a bolygó körül.
  • RJoco
    #3794
    Ami azt illeti, még nem jöttünk rá, hogy nem a Nap forog körülöttünk, hanem mi a Nap körül.
    Mi mindig a saját időszámításunkhoz viszonyítunk. De ez nem azt jelenti, hogy mindenhol 24 óra 1 nap és 365 nap 1 év.
    A filmekben könnyen dobálóznak ezzel és csak ritkán tekintenek ki a részletekre. És minden idegen már átszámolva mondja a 'földi' korát.
    Azért, mert valaki le tud fordítani egy szöveget, ami azt írja, hogy 10000 év, még nem jelenti azt, hogy az a mi időszámításunk szerint 10000. Lehet, hogy ott 1 év annyi, mint nekünk 1 nap.

    A játékbeli időt nem befolyásolja a Nap sebessége. A játék a mi időszámításunkhoz igazodik, függetlenül attól, hogy a Nap milyen gyorsan kerül meg minket.
    Én csak arra akartam rávilágítani, hogy minden relatív és más-más nézőpontból mást mutat.
  • RJoco
    #3793
    Próbáltam több dolgot is kapcsolni rajtuk, de semmi sajnos.
  • laci4321
    #3792
    Nem hiszem hogy a játékban 1 óra a valósághoz képest arányosan rövidebb lenne attól, hogy a nap forgását nem 24 hanem 2 órára állítom. Időm persze most nincs letesztelni, de úgy sejtem erről már szóltak volna fejlesztőék korábban, pl. akkor amikor bevezették a napforgást. :D
  • RoboKutya78
    #3791
    kapcsold ki majd be őket :) hátha.vagy nincs tulajdonosuk?:)
    Nekem is furcsák néha.
  • RJoco
    #3790
    miért, miért, miért?
    Az érzékelők, amik a szétszerelőn vannak, korábban jól működtek, de most valami történt velük, mert, ha a saját állomásukat kellene érzékelniük, akkor arra nem hajlandóak. Engem érzékelnek, ha beállítom és a közelükben vagyok. De ez így nem jó.
  • RJoco
    #3789
    Kis fogyasztású pajzsot kell készíteni hozzá.
    Amúgy csak a víz súlyát kellett elbírnia, nem pedig támadásokat. És kb minden rendszere inaktív volt.
    És azt se felejtsük el, hogy a játékban 1 nap nem feltétlen 24 óra. Nálam is 2 óra alatt megfordul.
    Persze a játékban nincs pajzs erő-fogyasztás szabályozás. Főleg, hogy a játékban nincs is pajzs, csak mod-dal tehető be.

    Tölthető a HUB. Kisegítő rendszernek szerintem nagyon jó. Persze nálam jelenleg csak van, nincs kulcsfontosságú szerepe.
  • laci4321
    #3788
    1 nagyméretű nagy reaktor ad 300 MWh teljesítményt, tehát 1 ZPM 3 nagy reaktor 1 órai teljesítményét, vagy 1 nagy reaktor 3 órai teljesítményét nyújta. Ennél azért kicsit többre számítottam :D (elvégre 10000 évig fenntartott 3 ZPM egy városméretű pajzsot :D )

    Egyébként tölthető is a HUD?
  • RJoco
    #3787
    A ZPM Hub


    A kimenete
  • RJoco
    #3786
    Hát ez nem lenne rossz. Bár szerintem az egyéb dolgok annyira keveset fogyasztanak, hogy kb nem számít.
    Persze a finomító, összeszerelő kivétel, de hajóra ritkán rak az ember, meg akkor már elég kakaót is biztosít.
    Szóval mérnöki módon kell gondolkodni.
    Van egy kis szállítóhajóm. Eredetileg 1 közepes konti, egy konnektor volt csak rajta. 2 kicsi reaktor vitte és már a fejlesztett változaton minden irányban 2 kicsi hajtómű volt. Mondanom sem kell, nem kellett megtöltenem a kontit, mert akkor már meg sem moccant. Viszont a mérete miatt kellett hegesztésre, így rátettem egy hegesztőt. Viszont csak kevés anyagot tudtam cipelni, sokszor kellett töltenem. A kis hajtóművek helyére felpakoltam nagyokat. Minden irányba egyet. És kapott még egy kis reaktort. Meg sem próbáltam 3 kis reaktorral elindulni, mert fölösleges lett volna. Viszont, hogy a téglalap szerű alakzatból ne lépjek ki, nagy reaktort nem tehettem rá, mert az már kilógott volna. Így kapott 2 akkut az aljára, ott úgyis elfért a futómű miatt és nem is lóg ki. A tetejére meg tettem egy napelemet, az elég vékony, nem számít már. Így probléma nélkül elbírja a hajtóműveket, akár 3 irányba is, mert az akkuk annyit besegítenek. És nem is kellett őket teljesen feltölteni, elég volt, hogy van bennük egy kicsi.

    A ZPM-ből ZPM Hub-ot tudsz csinálni. Olyat, mint ami az Atlantis-t hajtotta. Egy szállító hajóban pont 3 darab van. Megépítés után ez kb úgy működik, mint az akku. Asszem annak is van beállítva. Azt leszámítva, hogy, ha jól emlékszem, akkor 1GJ-t energiát tud tárolni és talán ennyit képes is egyszerre leadni, de ebben nem vagyok biztos, utána kell néznem.
  • laci4321
    #3785
    SUPERTRABI: talán az ebben a világban levő szkript, ami a hajó "számítógépét" reprezentálná, adhat pár tippet a leendő OS-ed megvalósításában:
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=685447511
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.16. 22:03:41
  • laci4321
    #3784
    Tényleg van ZPM szállító?? Én meg már tök ideges voltam hogy hogy a francba lehet ZPM-et gyártani, de ezek szerint sehogy, azt csak szerezni lehet. Mennyi kakaót tud biztosítani egy ZPM és mennyi ideig? :D

    Az energia prioritás bevezetésén már én is nagyon rég óta gondolkozom, hogy milyen hasznos lenne. Pl. 1-5-ig megadhatnád melyik egység élvezzen prioritást az energiaellátásban, ami akkor működne amikor a reaktor túl van terhelve. Amikor pl. megadhatnánk hogy a hajtóművek nagyobb prioritásúak lehetnének a világításnál, hegesztő, flexelő, ércfeldolgozó, összeszerelő, stb blokkoknál, és így túltöltés esetén is működne a csillapítás, mert először azok a blokkok kapcsolnának le energiahiányban, amik alacsonyabb prioritásúak. És mondjuk meg lehetne adni egy 0-s prioritást is, ami egy túltöltést jelentene, amikor a blokk szép lassan sérül, de cserébe nagyobb teljesítménnyel működne amíg még funkcióképes. Pl. Jumpdrive töltődés gyorsabb 0-s prioritáson (akár csak 1 ugrás erejéig is), hajtómű nagyobb tolóerőt adna, összeszerelő gyorsabban gyártaná a töltényládákat nekünk, pajzs moddal is lehetne mókolni, stb. Cserébe sérülnének szép lassan a blokkok, ami szerintem életszerű lenne.
  • RJoco
    #3783
    Kíváncsi voltam, hogy, ha 2000 km-t ugrom, akkor is egy pillanat vagy lesz esetleg valami késleltetés. Hátha a látványon kívül lehet némi funkcióhoz is kötni a készülő effektet. Eddig mindig 100 km-en belülre ugrottam. De pont olyan gyorsan tettem meg a 2000 km-t, mint a 100 km-t.
    Azonnal meg is jelent egy piros a kijelzőn és lám, egy ZPM szállító volt. Ezen a hajón nincs egy darab fegyver sem, viszont van egy projector, meg két kijelző a Jaffa Kree szavakkal. Én meg a vadász szállítóval mentem, amin épp rajta is volt a vadász. A hajó már a bázisomnál parkol, eddigi tapasztalataim szerint legalább 3 ZPM-mel az egyik konténerében.

    Az Epszilon 1-el (vadász szállító) távirányítással és kamerával parkoltam le.

    Tényleg neki kell már állnom bontanom, ez rengeteg nyersanyag :D
  • RJoco
    #3782
    Ezt igazán beleprogramozhatta volna a készítő.
    - Hogy állunk a pajzzsal Spock?
    - Nem tudom kapitány, de csökken, mert lőnek minket!
    - Scotty, mi van a pajzs kijelzéssel?!
    - Sajnálom kapitány, még nem volt idő beszerelni.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.05.16. 12:38:08