7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #3620
    Na megtaláltam.
    Ha valakit zavar a háttérben valószínűleg übersok memóriát elszívó háttérvideók tömkellege
    az sétáljon el a következő mappába: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\SpaceEngineers\Content\Video
    és vagy törölje a filokat vagy a video mappát nevezze át.
    Valószínű a következő frissítésig működni fog.
  • RJoco
    #3619
    Én próbálkoztam a blast door-okkal, de sajnos nem akarta jól működni a dolog és szeretett néha szétesni is.
    Elég frankó járgányok.
  • reaper5687
    #3618
    Pontosan, és szivesen :) Jó az a Merge Block, már elkezdtem kattogni, hogyan is kéne dokkolót csinálni az aszteroida bázisomra :)
    Addig is egy jó is terepjáró, frankó képességekkel, na nem az amivel kezdődik a videó, hanem másik, a nagyobbik, szerintem menni fogok ezzel is egy próbakört :)
  • RJoco
    #3617
    Végülis, jah. A képzelet azt alkot meg, amit akar, nem kell annak a realitáshoz közel állnia. Úgyis nagyon macerás lenne akkor a játék. :)
    Köszi a linket!
  • RJoco
    #3616
    Átjárható merge block.
    Lehet normális hajó összekötőket csinálni, ami légmentesen zár.
  • reaper5687
    #3615
    Nekem ilyen elferdült felfogásom van, emlékszem az X universeben is olyan csatahajót kerestem, amelyik a leggyorsabb, asszem az X2 ben talán pont a Xenon K volt emiatt, plusz a kinézete miatt a kedvencen, egy jó mindenes volt, de rég volt már, lehet az emlékek megszépültek :)
    Mindenesetre én pont úgy szeretem, hogy large shipre tudok rakni akkora hajtóműveket, amikben bőven nagyobb kakaó van, mint a kicsikben, és amint a játék is tudja majd kezelni, ugró hajtóművet nem is fogok használni. Ha nem vagyok bolygók közelében, akkor bírja a 10'000 m/s-t, csak esélyes hogy az ember 2000-3000 körül telibever egy aszteroidát, utána már mögöttem generálódnak. Ha lehetne akkor a normál hajtóműves nagy tempót kombinálnám navigációs rendszerrel, mert azt azért egy élmény látni, amikor megérkezel egy bolygó mellé, ahogy először csak távoli kis égitest, majd látod, hogy közeledik, ideje fékezni, több fokozatban, stb.
    A vadászoknak az az értelmük, hogy jobban gyorsulnak, sokkal jobban manővereznek, és kisebb célpontok. Nekem a SW új remény nyitója adta az "ihletet" ehhez a felfogáshoz, ahol a Romboló simán utoléri a Corvettet, de a Falcont is, viszont sokkal nehezebben fordul náluk.
    Az NPC-kre is hat, ahogy észrevettem, de ezt nem igazán tudom lemérni, talán annyi, hogy amikor elindul egy drón feléd, akkor néha elszámolja, és később áll meg, vagy becsapódik. A cargo shipeknél nem látok különbséget, azok ugyanúgy konstans sebességgel haladnak, mint mindig.
    Itt le van írva, hogy tudod magadnak beállítani a limiteket, ezek csak akkor mennek, ha "Offline" módban van a térképed, ha online is akarod, akkor valahogy fel kell tenni WS-ba, és onnan betölteni, vagy leszedni egy már létezőt. Official Guide: Modding for ship speed

    szerk.: Laci: ilyenre nem emlékszem, ma kipróbálom, van BPem mindenből és megnézem.
    Utoljára szerkesztette: reaper5687, 2016.05.02. 11:22:36
  • laci4321
    #3614
    Szerintem is inkább az a jó ha a nagy hajó gyorsabban tud haladni, úgy is lassabban éri el azt a végsebességet és így van értelme a hordozóknak is.

    Viszont még jó régen amikor ezt próbáltam az történt, hogy amikor a nagy hajómmal tulléptem a kis hajó max. sebességét, akkor a benne dokkolt vadászok szépen kirobbantották a hangár ajtaját, mert nem mehettek nagyobb sebességgel és le akartak maradni :D
    Nálad nincs ilyen? (Én már régen próbáltam.]
  • RJoco
    #3613
    Általában pont, hogy a nagy hajók lassabbak és a kicsik gyorsabbak, különben mi értelme a vadászoknak?
    Viszont a kis hajóra nem szerelhető ugró hajtómű, korlátozott az életfenntartás és energia. A víz és élelemkészletről nem is beszélve.
    Persze egy StarTrek-ben nincs szükség vadászokra, ott minden nagy hajó gyors és tele van fegyverzettel meg pajzzsal.
    Ellenben egy Battlestar Galactica, ahol nincs lézer fegyver, sem pedig pajzs, igencsak jó a vadász.
    Az X univerzumában is a vadászok repesztettek 2-300-zal, a hordozók, csatahajók meg jó, ha elérték a 100-at, de akkor már kompromisszumok árán.

    Na még a végén bekerül a modpackomba a sebesség is. Az NPC hajókra ez hogy hat ki?
  • RJoco
    #3612
    A csillagkapu is kb olyan lehet, mint a teleport. Persze, ha vanilla cuccból lehetne megoldani +script :D
  • SUPERTRABI
    #3611
    Nem tudtok valami olyan modról ami feloldja az ingame scriptes tiltásokat? (pld teleportálás, játékosok lekérése stb)
    Elég hasznos lenne, csinálnék hozzá egy teleport scriptet elsőre, már ha megoldható XD
  • reaper5687
    #3610
    Lehet nekem az zavar be, hogy már jó ideje be volt kapcsolva a cargo ships, amit később mégis kikapcsoltam, de lehet az útvonalakat előre legenerálta, vagy nemtom, pedig szoktam nézni, hogy mennyi "szemét" van a játékban, és ki szoktam takarítani, és itt vettem észre, hogy pár nap alatt lett 3 új nagy roncs nem messze a földi bázisomtól.
    A max speed modok nélkül én már szinte meg se tudnék lenni, pláne, hogy szét van osztva az enyémben, small ship 250, large ship 800, így van értelme hordozó hajóknak is :D
    Egyébként itt pont elég volt ennyi hajtómű, nagy fékezéshez csak 180 fok fordulás, és dampeners bekapcs, egyébként meg óvatosan kell manőverezni, a fő cél úgyis az volt vele, hogy eljutni egy aszteroidára, ott bázist alapítani, ahhoz meg be is vált :)
  • RJoco
    #3609
    Érdekes, nálam a bolygó közelébe sem jönnek az npc-k. Ha vadászni akarok, akkor el kell ugranom legalább 50km-t, hogy megjelenjen egy. Meg utána a többi is. Mondjuk a bolygón nagyon nem járkáltam, mert én az űrből indultam. Egy leszálló van csak, meg egy csillagkapu a szabadban.
    Elhiszem, hogy a speed mod-dal sokkal nagyobb a különbség. Nekem is sokszor hiányzik, főleg a felszállás teszteknél volt nagyon uncsi. De amíg a készítők nem építik bele a játékban, addig marad így.
    Én igyekszem minden irányba ugyanakkora erő kifejtésére alkalmas hajtóműveket rakni, pont azért, mert ahogy gyorsulok előre, tudni fogom, hogy ugyanúgy fogok lassulni is. Ha nem így csinálnám és előre kevesebb erőt juttatnék, akkor nagyon gyakoriak lennének a balesetek.
  • reaper5687
    #3608
    Ezt el is felejtettem, de tényleg, a bolygókon nincs platina, viszont arra elég egy kisebb gép, amivel ki tudsz menni, találsz egy aszteroidát, bányászol, és visszajössz, én is így kezdtem egy small blokkos bányagéppel, egy kanyarral már van elég platinád elindulni.
    A másik, hogy pl most is találtam új cargo ship roncsokat a bolygómon, tehát még mindig lepotyognak, ezeknek 1 nagy hajtóműve jópár kis ionra elég, tehát, ha nagyon kell megoldható a platina, bár a full H2 is bőven elég. Azért lehet ekkora még a hajóm, mert azért van fegyverzet, meg 8 O2 generátor ami tele van jéggel(az aszteroida bázisomon ez 8x74k jég), lehet az is.
    Egyébként csak kíváncsiságból visszatöltöttem az indítási állást, csak most speed moddal, a különbség elég komoly, az első videó 9 perces, a másodiknál már 4 perc után elhagytam a gravitácós mezőt, csak tovább tartott megállni, sokkal :D
  • RJoco
    #3607
    Hangproblémát mostanában nem tapasztaltam, bár az új zene vagy effekt vagy mifene elég zavaró.
    Nálam most az a gond, hogy a világ betöltése után még párszor megakad a játék egy pár másodpercre. De később elhagyja.
    Nameg a zene sem folyamatos, néha elnémul és csak akkor veszem észre, mikor megint rákezd.
  • RJoco
    #3606
    Sajnos ez ilyen unalmas. Persze aki modot használ... :)
    Viszont most vettem észre egy lehetetlen dolgot, mely összefügg a lehetetlen küldetéssel. Mások állítása szerint (nem bányászok még bolygón) nincs platinium a bolygón. Vagyis ion meghajtást lehetetlen a bolygón a hajóra szerelni, így full hidrogén meghajtással mehet csak.
    De ilyen felépítéssel ennek ez sem lenne gond, van bőven anyag benne. A súlya is igencsak szép, 5200T. Nem is értem, nem lehet nagyobb annál, amit én építettem és az asszem nem ilyen nehéz. Igaz, hogy se o2 generátor, se összeszerelő, csak az anyag a konténerben ezekhez.
  • laci4321
    #3605
    Kíváncsi leszek mit fogsz kihozni SUPERTRABI, mi lesz ez az OS, de gyanítom nem mostanában lesz kész, elég nagy munka lehet :D

    i robot: igen nálam is csak külső nézetben produkálja, de sajnos belső nézetből elég keveset látni ki a hajóból. (körbeveszik a pilótafülkét fúrófejek). A kifagyással én nem találkoztam ez után az update után, nálam még az előzőnél, múlt héten volt egy.
  • i robot
    #3604
    Azt a hangrecsegést nekem is produkálja, de csak külső nézetben. Viszont úgy gondoltam lehalkítom, nem érdekel aztán kb. 2 perc repülés után összeomlott az egész gépem, reset gomb kellett. Utána próbáltam még néhányszor a hang sajnos rossz maradt, azonban a gép nem halt be.
  • reaper5687
    #3603
    Naja, úgy terveztem, hogy jó kis kolonizáló hajó legyen, 2 rakéta torony vigyáz rám, ha netán kell, és egy medbay is van rajta (MK2) :)
    Csináltam egy videót, majd ha a YT eleget gondolkodott rajta elérhető is lesz, fogtam a rakétát, átmentem kreatívba, spectatorba le a bolygóra vissza, ott blueprint paste a kilövőbe, kis töltögetés, és indulás, persze ekkor már kreatív ki, az csak a paste-hez kellett. Látszik is, hogy amikor elindulok amint a merge block szétkapcsol, elveszik minden hotkey beállításom, és nem tudom a hajtóműveket finomhangolni, valamint az O2 generátorokat bekapcsolni, izgi volt. Ja nem tudok számolni, nem 4, hanem 8 van belőle :D
    A videó kedvéért kivettem a Landing Gear skint, meg a speed modot, hát jó unalmas így, ráadásul annyira kicsi erő kell így már hozzá, hogy kb az út felénél már nem kellett, hogy menjenek az O2 generátorok, és a H2 hajtóműveknek se volt sok dolguk. Ezzel szemben Speed moddal sokkal "realisztikusabb", hogy csak gyorsulsz és gyorsulsz, szinte remeg minden, hajlik a tér, cserébe, ha el akarod érni a 800m/s-et, akkor zabálni fog rendesen, és gyorsan elfogy a jég is :D

    Utoljára szerkesztette: reaper5687, 2016.05.01. 18:23:43
  • laci4321
    #3602
    Egy ilyen rakéta már tényleg igazi bázisalapító :)

    Na, update tapasztalatok nálam:
    A legutóbbi update óta most léptem be először. A nagy hajók kis légköri hajtóműveinek sebzése nőtt +2,5 métert (1 nagy blokknyit), nagyon király hogy szóltak róla, épp csak visszaértem a bázisra úgy hogy a nagy fúróhajómon ne semmisüljenek meg a fúrófejek. Aztán a bázison meg átépítés...

    A kicsi légköri fúróhajómat meg ami meg nagyon fürge, szépen el kellett rakjam talonba, mert ha vele repülök akkor berecseg-ropog a hangszóró, fülsüketítően ordít. Még ha némára veszem a beállításokban játékot, akkor be-be recseg néha, ami elég durva...

    Engem személy szerint ez a nagy hajó morajlás rettentően idegesít, nem tudom ti hogy vagytok vele.
  • reaper5687
    #3601
    Jogos észrevételek, a landing gearek elvileg vanilla blokkok, csak másik a textúra, tehát ha feltenném mondjuk ws-ba akkor mennie kéne bármilyen mod letöltése nélkül is. A sebesség sem volt 100 m/s, asszem 200-250 között tartottam, de tuti simán kivisz 100-al is a bolygóról, mert leginkább csak az elején kellett nagy tolóerő, indulás után minimálisra lehetett venni, pont annyira, hogy a sebesség ne, vagy csak minimálisan csökkenjen. A jég mennyisége és tárolása annyi, hogy 4 O2 generátort teleraktam, fejenként 102k jéggel, ha jól rémlik, annyi amennyi belefér, és off-on voltak, csak amikor már úton voltam, olyan 2000m magasan, akkor kapcsoltam be őket, a két H2 tartály is full tele volt, a végére nem ment le feléig egyik sem. Az utolsó aszteroidás képen már egy MK2 látható, a rögzítő talpakat, a grav generátort, és az assemblert már fent raktam rá, a Large Cargo full tele van alkatrészekkel :)
    A súlyát nem tudom, de most értem haza, és még nem indítottam el, ha érdekel csinálok videót, akár 100 m/s-el is. :)
  • laci4321
    #3600
    Háttérben futó videoanimáció? Ezt nem értem :D

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Ha olyan böngészővel vagyok itt az sg fórumon amin nincsenek tiltva a átirányítások (pl. a firefoxban a PC-n tiltva vannak, de a tableten már nem) akkor random amikor rákattintok a bejelentkezésre, vagy a válasz gombra, megnyit egy új másik lapot a böngésző amin egy reklám töltődik be. Köszönöm sg fórum, nagyon szeretlek titeket ezért. (Legyetek allergiások mind, csak ennyit kívánok nektek)
  • RJoco
    #3599
    Lehet, hogy lassú a vinyód. Vagy inkább kicsi a géped. A játékokat nem irodai laptopokra tervezik, ehhez mérten kell tolerálni a teljesítményt is.
    Nézz szét a játék könyvtárában, szerintem ott tárolja a videókat is.
  • RJoco
    #3598
    Hát a szétszerelőn van mit javítanom, rendesen betett a kis malőr.

    Azt nem értem, hogy, ha valami új opció kerül a játékba, akkor mi a fenének kell azonnal bekapcsolni?!
    Korábban a voxel opcióval szívtam és talán még régebb óta nem volt hallható a játék hangja, mikor átléptem böngészőre vagy más alkalmazásra. Erre most megtalálom az opciót a hangbeállításokban, természetesen aktiválva. De ez is csak a véletlen műve volt, mert a zenét akartam lejjebb venni, hogy jobban halljam az új effekteket.
  • RoboKutya78
    #3597
    Srácok a legutóbbi frissítés óta nálam az elmentett játékállás lista betöltési ideje független attól hány projekt van benne baromi lassú lett és van egy érzésem mitől a háttérben futó videóanimáció tömkelegét nem kultiválja a gépem ki lehet valahogy kapcsolni esetleg megtalálható a videó valamelyik könyvtárban és ha kitörlöm nem zavarna tovább?Valószínű emiatt lassabb a dolog sőt ráadásul néhány résznél teljesen kikockásodik a kép.Francnak ennyi sallang egy játékba.
  • RJoco
    #3596
    Nem rossz, így burkolat nélkül gondolom jó könnyű. A full vanillához hozzátartozik a 100 m/s sebességkorlát és az utolsó képen lévő futómű sem 'eredeti'
    Túlélőben kivisz?
  • laci4321
    #3595
    Reaper egész jó a rakéta formája!
    Mennyi jeget igényel a kijutás? (Mekkora sebességen?)
  • reaper5687
    #3594
    Látom mindenki szét és össze szerel mindent, én meg annyira nyugtalanul aludtam, mióta láttam, hogy készülnek a rakéták, amikkel ki lehet jutni az űrbe, hogy én is csináltam egyet, kivételesen full vanilla, van rajta 2 nagy H2 tartály, O2 generátorok, meg persze védelem. Mint kiderült, kicsit túllőttem a hajtóerőt, mert amikor az összes előre hajtómű fullra lett állítva szinte leugrottam a bolygóról :D
  • RJoco
    #3593
    Újratöltés oldotta meg a lassulást.
    Csak szétszedte a hajót, ami kb 4000T volt.
    És a piston-ok is egyben maradtak.
  • RJoco
    #3592
    Csökkentettem a sebességet, ez bevált, most már nem imbolygott annyira.
    Viszont az érzékelős dologgal volt egy kis gondom, mivel a flexek hatóköre nem igazán behatárolható és az egymás mellett lévő flexek nem fedik le egymást, így közéjük is becsúszhat elem. Ennek az a hátránya, hogy ilyenkor megáll a művelet és nem történik semmi.
    Eléggé lecsökkentve a pistonok sebességét viszont működik a dolog, bár eléggé lassan megy. És a szimulációs sebesség is 0.33-ra visszaesett.
    Jobb híján a harcra készített Halálisten-t tettem be a szétszerelőbe. Egész szépen bontotta, aztán egyszercsak megakadt a játék. Nem gond, biztos valami nehezen feldolgozhatót csinált. Vagy 5 percig semmi, aztán tovább futott. Igenám csakhogy 0.05 a szim sebesség. Hm, mi a fene. Piston, flex kikapcs, nem sok a javulás. Nézem, hogy a rahedli giro alól eltűnt a talaj. Gondolom ez lehet a gond, mert most meg lebegnek csak. A szétszerelés még megy, hát kíváncsi leszek rá.
  • RJoco
    #3591
    Kerbal Space Program 13€
    Space Engineers 6€
    g2a
    Az adó még rájön.
  • RJoco
    #3590
    Jah, a bolygóssal az a gond, hogy ahhoz le kell vinni a felszínre.
    De lehet egy olyan megoldást is csinálni, hogy nem a felszínre teszed az állomást, hanem a gravitációs tér szélére. Nem tudom, pontosan mekkora gravitációs erő kellene egy hajóhoz, hogy szép lassan elkezdjen esni, de szerintem a 0.05g már jó lenne, az meg még egész kint van. Mivel a voxel-es cucc nincs bekapcsolva, ha a grav.téren kívül teszem le az állomás első blokkját, akkor azután is fennmarad az állomás, hogy beépítkezek a térbe. Korábban teszteltem, akkor még ment, nem tudom, hogy azóta javították/módosították e.

    Meló közben eszembe villant, hogy miért akkora a sebessége a tetőnek, amekkora.
    8 pistont használok egymásra pakolva és az egészet egyszerre mozgattam. Vagyis a 0.5 m/s sebességet szorozni kell 8-cal. Így lesz 4 m/s, ami már reális lenne. Viszont a pistonok fejeinek van némi kilengése, gondolom, hogy ne szakadjon le azonnal és ez okozza a nagyobb/kisebb sebességet a tetőn.
    Van pár dolog, amit tudok tenni. Először, hogy a sebességet lecsökkentem 0.065 m/s-ra, így lesz a tetőn 0.5 m/s. A másik, hogy még lejjebb csökkentem, mert elég lenne a 0.2-0.3 m/s is.
    A másik, hogy egyesével vonom be a pistonokat és csak akkor indul a következő, ha az első bent van. Ez elég sok érzékelőt igényelne és eléggé macerás lesz az automatizálás megoldása.
    A harmadik ötlet, hogy több hajtóművet teszek a tetőre, ami talán jobban tompítja a kilengést, de kérdés, hogy pistonok fejei bírni fogják e.
  • laci4321
    #3589
    Ez csak akkor okoz problémát, ha olyan hajót akarsz szétszedni, ami nem képes megtartani magát a légkörben.
    Az űrből becélozni meg a szétszerelő gödröt.. Hát kihívás :D Már persze ha túléli a flex a becsapódást, mert az sem elpusztíthatatlan :D

    Én mostanában a Nanite Controll Factory-t használom erre a célra is, mert az nem csak meghegeszteni, de szétszedni is tudja a dolgokat 300m-es távolságon belül :) (Ha teszel rá egy, a moddal együtt járó jelzőegységet)
  • RoboKutya78
    #3588
    Na igen ez is egy jó módszer:)
    Ezt a módot letelepíted a bolygón egy nagy üstbe felé állsz a hajóval ráhagyod a gravitációra és szépen bezabálja:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.30. 15:34:03
  • SUPERTRABI
    #3587
    Sztem a legyeszerűbb megoldás az, ha egy bolygóra telepited a szétszerelő állomást és föléviszed a hajót, kikapcsolod oszt megy magától :)
  • RoboKutya78
    #3586
    Szét szerelő állomásnak nekem eddig csak és kizárólag ez a mód jött be és nem akarom fényezni magam ennél jobb műhelyt nem csináltam.Igaz kurva sok mód van benne de lehet csupaszítani
    Még az asztali géppel kreáltam.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.30. 15:01:46
  • RoboKutya78
    #3585
    Legközelebb kacsints ha kihagyom :)
  • RJoco
    #3584
    A piston bevált. Igaz, hogy nem lehet a max sebességét lekorlátozni és hiába van beállítva a 0,5 m/s, néha felugrik 6-ra is. Megállásnál meg olyan rugózása van, mint egy rossz lengéscsillapítónak. A hajtóművek viszont gyorsabban csillapítanak.
    Az állomás alján és tetején érzékelő, időben képes megállítani a tetőt. Hajót még nem raktam rá, az lesz a következő teszt, de csak éjjel.
    Esetleg kiveszem a futóműveket, lehet, hogy úgy jobb lesz a haladás. Kérdés, hogy ez képes e meghajolni.
    Mindenhol máshol ütöd a 't'-t, egyedül a motor végén nem. Ezért nem értem, hogy direkt és én nem tudom értelmezni a mondatot úgy vagy tényleg lemarad.

    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.04.30. 14:50:46
  • RoboKutya78
    #3583
    A pisztonnak meg egy a baja ha még nem javították a teteje fog leszakadni:)
    Legyen mentségemre gumitalpas 10 éves billentyű lehet rányomok a betűre de nem írja ki ha meg nincs aláhúzva akkor észre se veszem pedig átolvasom mielőtt kiteszem előferdül hogy lemarad a végéről vagy hiányos lesz egy egy mondatom:)
  • RJoco
    #3582
    A motort direkt írod motor-nak? Mármint elhagyva a 't'-t? Már sokadszorra látom és nem tudom hova tenni.
    Amúgy a motorok alapból 0 sebességgel vannak. Szóval ott nem szabadott volna semminek sem mozognia.
    A sínes dolog pont azért lett volna jó, hogy ne menjen át a falon semmi. De mivel nem sikerült megcsinálni, nem vesződöm vele tovább. Most jön a piston-os megoldás. Ha ez sem megy, akkor marad a kézi/hajós szétszerelés.
  • RoboKutya78
    #3581
    Na skacok szerintem a tervezőurak egyetlen egy dolgot basszarintottak el tervezésügyileg de nagyon

    KÉRDÉSEM:
    MIÉRT KELLETT ÚGY PROGRAMOZNI EZT A JÁTÉKOT HOGY BÁRMILYEN OLYAN BLOKK AMI HATÁSSAL LEHET A MÁSIKRA ÉS VAN RAJTA ON/OFF KAPCSOLÓ AZT MIÉRT KELLETT AUTOMATIKUSAN ON ÁLLAPOTBA TELEPÍTENI HOGY AMINT LERAKOM ELSZABADULJON A POKOL. Egyetlen egy blokk a merge amin jó hogy on állapotban van. Adhatnának egy kis esélyt arra hogy menteni lehessen vagy legalább egy ctrl c-t tudjak nyomni az alapállapotról.
    Berakok egy motor az állomásnak látszó tereptárgyra és az meg elszabadul mint egy kilőtt rakéta forogva pörögve eltűnik a semmibe?
    Ennék a mehanic modnál szarabb ötletet nem tudtak volna kitalálni?
    szétszakadt az egész kiugrott a sínből és nem lehet visszatenni a dolgot csak ha az egészet szétszedem.
    Tervezésnél figyelj rá hogy az a rész ahol a recés sín csúszik a rögzítők között egy blastdoros áthidalás legyen a sin háta mögött hogy még véletlen se pattanjon ki
    Nem tudom megosztani a szétszedőt elszállt a csába!!
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.30. 13:57:45