7903
Space Engineers

Katt a képre
  • Zero_008
    #3862
    Kitöltöttem. Jobb lett volna a gép adatokat külön oszlopokba, szétcsúszik a sok space-től, ha beleírunk...
  • RoboKutya78
    #3861
    NA SRÁCOK a linket átraktam kitölthető szerkeszthető módba
    Kérek mindenkit Mások Adatait ne Törölje szerkessze ha lehetséges
    Köszönöm.
    A Táblázatot mostantól lehet tölteni.!!
    A steam linekt mindenképp töltsétek ki hogy ha csoportot csináljuk vissza lehessen hívni a jelentkezőket.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.21. 16:13:51
  • RJoco
    #3860
    A link jó ötlet, csoport majd lesz, mert csak úgy lehet priváttá tenni. A nem csoport tagok nem jöhetnek fel. Így kizárjuk az idegeneket. (Persze ehhez még működésre kell bírnom.)
    A linknél annyi, hogy kellene bele egy target=_blank rész, mert így az oldalra nyitja meg és nem nyit új fület.
  • RJoco
    #3859
    i7-6700K (4x4GHz, turbo: 4,2 GHz)
    16 GB DDR4
    MSI GTX 980 Ti SeaHawk
    Asrock OC-s alaplap.
    Azért ez, mert a proci új generációs, 16 GB elengedhetetlen, de egyenlőre nem szükséges a 32, és bár a TitanX-en több a memória, ez olcsóbb volt és kb ugyanazt hozza tesztek szerint. Sőt, néha még jobbat is, kisebb fogyasztás mellett.
    Az alaplap meg azért, hogy lehessen tuningolni a későbbiekben. A 4,8 GHz-et az alaplap programja támogatja, turbo módban.
    Viszont most jelent meg a GTX 1080, amit már kiéleztek VR-ekre is.
    FPS-sel és grafikával nincs gond, a szimulációs sebesség vacakol néha, de az már inkább a játék hibája, mert a procit csak nagyon ritkán használja ki teljesen. Az is általában fúrásnál van és csak egy pillanatra.
    Más játékok is full grafon mennek.
    Az SSD viszont már elengedhetetlen, rengeteget dob a sebességen.
  • laci4321
    #3858
    Ez jó ötlet volt Robokutya! (szerintem az alaplap felesleges oda, elég a proci+vga+ram)
    Tényleg csak megjegyzéseket tudtam írni, meglévőket nem lehet törölni. A megjegyzésekből majd neked kell átmásolni a cellákba a dolgokat gondolom :D

    Nagyon szívesen tom36, a RAM árak tényleg kicsit meg vannak szaladva :/ De nem hiszem hogy sokkal olcsóbbak lesznek már, be kell rá fektetni.
  • tom36
    #3857
    Nahh ennek örülök, nem kell még többet rá áldoznom mind amit terveztem.
    prociban a banchmark szerinti hasonló teljesítményüt terveztem venni csak az AMD-től
    VGA -nál a R9-3xx es szériát
    ram-ban meg még kiderül de ott is jó lenne a 16, de elég drágák sajna
    = remélhetőleg nem lessz így gondom ezek szerint.
    Thx a viszonyítási alapot.
    Utoljára szerkesztette: tom36, 2016.05.21. 13:10:58
  • RoboKutya78
    #3856
    Srácok a sárga csík alatt a jelentkezz itt link alá betettem egy online dokumentum linket
    Kérés teszteljétek hogy jól állítottam be a dokumentum hozzáférést hogy csak megjegyzést lehessen írni bele átírás nem lehet e rajta csinálni.
    Köszi
    Hirtelen jobb ötletem nincs a jelentkezés megoldásra.Vagy max tényleg kell egy csoportot csinálni.
  • laci4321
    #3855
    i7-4770S (4 mag, 8 szál, 3,1-3,9 GHz) ez tökéletesen elég

    8 GB RAM - ezt valszeg fel kéne vinnem 12 GB-ra, néha egy-egy update után elő szokott fordulni amikor száguldozok a spectatorral a légkör felső rétegében, és sok a betöltendő voxel a bolygóból, akkor kilép a játék, aztán 1 hétre rá jön az optimalizáció és megjavul. De 16-al már tuti jó lenne :D és van is 2 szabad slotom, nem soká bővítek :)

    videokártya: AMD R9-280x - miniumtól egészen high beállításokig játszható bolygón a játék, de már mediumon is sajnos előfordulnak mikroszaggatások, így minimumon játszom, hiába még high-on is tudná tartani a 30-40 fps-t. Mediumon 40-45 fps-el fut a játék, (bolygó felszínén szép kis bázissal :D ) az üvegfelületek gyönyörűen tükröződnek, de a játék be-be akad pillatokra, ami számomra egyszerűen hihetetlen... Bár nem tudom hogy ezek a mikroszaggatások is RAM-hiány miatt lennének?

    Remélem segített :) Ezzel a konfiggal azért szépen játszható a játék :)
  • tom36
    #3854
    Lenne egy olyan kérésem, hogy aki úgy érzi hogy elég erős gépe van ahoz, hogy viszonylag gond nélkül futtassa (ésszerű méretek között) a játékot azt legyen szíves írja meg hogy milyen procija VGA-ja és mennyi RAM-ja van.
    Szeretnék pár hónapon bellül egy új gépet venni és jó lenne valami viszonyítási alap, hogy mi az amit tényleg igényel.
    Előre is kössz.
  • RoboKutya78
    #3853
    Hirtelen ötlet!
    a link ide mutat egyenlőre.
  • laci4321
    #3852
    Remélem mihamarabb megoldódik :) Már most úgy játszottam volna vele :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.20. 23:25:57
  • RJoco
    #3851
    Az a helyzet, hogy itt max a config fájlt tudom szerkeszteni.
    Próbáltam azt is, hogy gépen csináltam egy dedikált szervert, lementettem a config fájlt, átírtam az IP-t és feltöltöttem a szerverre, de így sem találom.
    Az elérés és a nevek azok, mint korábban is írtam.
    Ma már nem foglalkozom vele többet, holnap írok nekik egy ticket-et.
  • RoboKutya78
    #3850
    ügyes:)
  • laci4321
    #3849
    Ahh pedig volt itt egy videó ami a szerverek beállítását mutatta be, nem igaz hogy nem találom... Kár hogy nem került be a Gy.I.K-be.
  • RJoco
    #3848
    Közben feltettem egy videót a szétszerelő üzemről munka közben. Elég unalmas, így 3 percre zsugorítottam 10x gyorsítással.
  • RJoco
    #3847
    Valamiért nem megy az alap beállításokkal. Nem tudom, miért. A steam-es felcsatlakozás úgy működik, hogy a játék tulajdonságainál van egy indítási opciók gomb. Oda be kell írni "+connect ip:port". Elvileg közvetlen kellene csatlakoznia a szerverhez. A szolgáltató szerint a szerver fut.
  • laci4321
    #3846
    Miért mi lett vele?

    (Próbáltam keresni pár perccel miután elindítottad, de nem találta a játékon belüli listán. A steames felcsatlakozást meg nem tudom hogyan kell :D )
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.20. 21:47:11
  • RJoco
    #3844
    Egyenlőre ne keressétek.
  • RJoco
    #3843
    Épp meg akartam írni a szerver címét, mikor a hotspot kidobott fájlmegosztásra hivatkozva. A nyavajás.
    Szóval:
    IP: 173.199.107.41:27015
    Világ neve: 1. SG szerver
    Szerver neve: SGHU szerver

    Akinek van ideje, próbáljon meg rá felcsatlakozni. Sajnos nekem a közvetlen csatlakozást nem engedte a steam, a listában meg nem találtam meg. Lehet, hogy a hotspot miatt. Megpróbálom kicselezni, aztán vagy leszek vagy f*ckHotel lesz.
  • RoboKutya78
    #3842
    SAGENAK nem lehet egy rossz vasa de azért látom neki is összejön az a bűvös 10 fpses laggtenger:) főleg hogy ha jól láttam bandázós videó is ráadásul:)
  • RJoco
    #3841
    Vacsi után megrendelem a szervert 3 hónapra, aztán leszünk, amennyien leszünk.
    Akkor lehet konkrétumot is írni a steam-es csoportba. Úgyis volt ott is pár érdeklődő.
    A játékos szám max 8 lesz egyenlőre.

    A felfedezésről meg annyit, hogy lehet majd legalább felfedező hajókat is építeni. Ha valaki unja a fúrást meg építést, akkor elmehet keresgélni.
  • RoboKutya78
    #3840
    Nagy ötletem sok nincs a csoportgyűjtésre max ha készítünk egy csoportot steamre és oda bejelentkezhetnek azok akik itt keresik a csapatjátékosokat.
    Vagy a magyar eniners csoportot kéne felrázni egy posttal.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.20. 18:47:09
  • RJoco
    #3839
    Ha jól emlékszem, akkor a master mode bekapcsolásával a blokkokat is úgy teheted le, mint kreatívban. Igaz, ezen már nincs mit hegeszteni és nyersanyag sem kell hozzá.
    Egy mod keretében el lehetne intézni az egészet, csak akkor a rengetegnél is több blokkod lenne a toolbarban. Valami olyansmire gondolok, mint az üvegek vagy a hangár ajtó mod. A 3x3-as fal 1 blokk lenne. Vagy a 10x13-as fal szintén egy blokk lenne. De azt akkor valakinek meg kell csinálnia előtte. Sérülés esetén meg kitudja, hogy kezelné a játék.
    Egy 10x13-as fal nem is nagy szám szerintem. Én több, mint 10000 blokkot tettem le a nagy hajómhoz és még nem is tartok vele sehol.
    Egy projekciót beállítani sokkal gyorsabb, mint lerakni 100 blokkot.
    Lehetőségek vannak.
    Mi meg nem építkezünk az űrben vagy, ha mégis, akkor eleve kész modulokat küldünk fel és kapcsoljuk a többihez. Szóval, hogy mennyire reális az építkezés az űrben... A földihez lehet viszonyítani. Amúgy a téglát sem a földből bányásszák készen, hanem legyártják. Csak a játékban te vagy egy személyben a gyári munkás és a kőműves is. Meg az épületmérnök, villany és vízvezeték szerelő. (Stb.)
  • kipeti
    #3838
    Én benne lennék a szerverben természetesen pénzügyileg is. Az egymás megtalálási problémára meg oldás lehet egy alternatív Föld vs Mars konfliktus mint sok sci-fi-ben illetve a bolygótól meghatározott távolságra lehet csak bányászni/bányászállomást építeni pl. 2-300km ami a bolygók és holdak nyersanyag készletéhez hozzá adva szerintem kimeríthetetlen nyersanyag forrás
  • Zero_008
    #3837
    Hát nemtom, hogy egy hetekig-hónapokig tartó háborúban számít-e, hogy egy hetet kell keresgélni az ellenség bázisát... Kezdőbolygót meghatároznánk, aztán onnantól szabad a pálya. Ha valaki egy, megtámadhatatlannak gondolt bázist épít, az is egy módszer, szétszórni kis gyártóegységeket, decentralizáltan az meg egy másik. Nyersanyag úgyis kell a háborúhoz, szóval vagy a kezdőbolygón van, vagy az űrben, de aszteroida közelében.

    Azt meg gondolom úgyis a megtámadott fél döntené el a végén, hogy megpróbál-e még felállni (mert esetleg van egy rejtett bázisa, amit nem találtak meg a támadók), vagy feladja és mehet a szerver restart. Respawn hajókat ki kéne kapcsolni, és akkor alapból úgy lehetne vége a háborúnak, hogy az ellenségnek nem marad medbay, amibe spawnolhat.

    Az még mondjuk necces, hogy a kezdőbolygók nem igazán egyenértékűek, ha jól tudom, levegő csak a "Föld"-ön van, az alien bolygón meg a pesztráló mobok elvileg a föld alatt is tudnak közlekedni, vagy mi? Szal azért lenne mit átbeszélni a szabályokon...
  • laci4321
    #3836
    Erről jut eszembe mekkora lenne már egy "projekció nézet" Amikor a kivetített dolgokat követné külső nézetben a kamera (3. személy nézetben, mint a mérnököt, vagy épp az űrhajókat mikor a székben ülünk). És ebben a kameraállásban lennének oldalt a kezelőgombok, a projekció térállásával és pozíciójával kapcsolatban, amiket lehetne módosítgatni. Mennyivel de mennyivel könnyebb lenne úgy a projekciók pozícionálása...
  • laci4321
    #3835
    Zero_008: Tökéletes elképzelés, én is valami ilyen dologra gondoltam, és benne is lennék a szerverbérlésben.
    Mint egy MMO, ahol folyamatosan építünk amit akarunk és akkor amikor akarjuk pár hónapig, aztán egymásnak eshetünk. A háború is eltarthat 1-2 hétig is, elvégre egy naprendszer elképesztően hatalmas. Ebből viszont adódik is egy gond: hogy találnánk meg egymást? :D Lehet a 2 hadiflotta az életben nem találkozna össze, azt meg ne várjuk el hogy a másik felfedje magát az antennáival :D Pár modot mindenképp javasolnék engedélyezni, pl. a 3D holographic radar egyenesen létfontosságú.
    A titkos bázisok keresése is eltarthat hetekig is, e nélkül a radar nélkül, már ha egyáltalán lehetséges. A bolygókat viszont már-már könnyű átkutatni vele, na mindegy :/

    Pár szabályt kellene meghatározni a fegyverzet terén, hogy ne építsünk azalatt a pár hónap alatt azért ilyen hajókat :D Szóval értitek. A szerver sem bírná szerintem.

    1 embert már találtál az elképzelésedre! :D RoboKutya kiírhatnál valami olyasmit, hogy embereket keresünk közös szerver játékhoz. (És a már jelentkezettek neveit) Szerintem sokan vannak akiknek megvan a játék, de nem egy fórumozó típusok és egyszer eljutnak ide, de nem szólnak semmit. Viszont szívesen benne lennének egy ilyenben ők is.

    RJoco őszintén, szerintem te ezt nagyon rosszul gondolod:
    „Gondolj bele, hogy te egy kőműves vagy és egyesével rakosgatod a téglákat, ráadásul közéjük még kötőanyagot is kell tenned és, ha áll a fal, még közel sincs kész.
    No kb így megy ez az űrben is. Persze a reális hangok bejönnek, csak az építkezés ne legyen reális
    A hasonlatod nagyon is hibás: A kőműves készen rakja össze a téglákat, én nem! Én csak egy vázat rakok le, egyesével, amit később meg kell hegesztenem. Nem kész blokkokból építenék falat pillanatok alatt, hanem arra gondoltam hogy ha van nálam 100 acéllemez, akkor le tudjak rakni 100 darab vázat egyszerre, későbbi meghegesztéshez (elvégre mikor egyet lerakok, ahhoz kell 1 db acéllemez).
    (Nem is szólva arról hogy az én acélblokkjaim közé nem kell kötőanyag, ez a másik sarkallatos hibája a hasonlatodnak, hiszen csak ki kell önteni a vasfalakat egyben és kész, azok nem blokkokból állnak :D Vagy ha az űrben vagy, garavitáció nélkül, akkor az vasolvadékot megfelelő méretű és alakú üregbe/öntőformába pumpálod, aztán később a kész falakat!! (nem blokkokat) egybemozgatva összehegeszted őket.

    Ez, ha belegondolsz nem különbözik attól, hogy lerakok egy projectort és kivetítek vele egy 10x10-es falat! Az anyagot ott is ugyan úgy be kell fektetnem teljes egészében, csak kérdem én miért kellene minden falhoz nekem a projektorral szórakoznom, nem lenne egyszerűbb egy SHIFT+CTRL-el húzni egy 10x10-es rácsot? És mi van ha nekem egy 20x13-as fal kell? Vagy egy szoba? Mozgadgassam a projekciót, remek. Nem lenne tényleg egyszerűbb a falhúzási lehetőség...
    Végezetül: Az SE egy játék, aminek az építés és szétszerelés fázisa eddig is távol állt a realitástól! Nagyon távol és nem tudom te miért gondolod reálisnak :D Akkor meg már miért ne lehetne a játékon egyszerűsíteni, túlélő módban is?
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.20. 17:57:04
  • RJoco
    #3834
    Nézem ezt a gameservers-t, van nekik SE-jük, 3 hónapra, TS3 szerverrrel 25€. 8 slot a játékban, 10 slot ts-en.

    A kérdés megint az, hányan lennénk rá? Érdemes indítani?
  • Zero_008
    #3833
    http://www.spaceengineersgame.com/official-dedicated-servers-hosts.html - SE hivatalos oldal, támogatott szerverszolgáltatók (nem enged linkelni a faszSG még)

    Én egyébként a gameservers.com-ot néztem, mert ha jól rémlik, tőlük már béreltem szervert (BF3) régebben amivel nem volt gond. Náluk 7.01EUR a legkisebb, nyolc fős szerver egy hónapra, az ha jól számolom, nincs 2500 forint se. Ahány ember dobja össze, annyi havonta kell ezt az összeget egy embernek kifizetni, ha pl hatan lennénk, az fél évente 2500 fejenként, az meg lófasz.

    Én is túlélőmódról beszéltem. Mi hárman játszottunk haverokkal túlélőmódot, kb addig, hogy összeraktunk egy nagy hajót amin volt 4 assembler, 4 refinery, meg elég hidrogéntartály és hajtómű hogy az egész kócerájt felemelje az űrbe(plusz a sallang, két nagy hangár, négy jump drive, stb). Ennél a szintnél meg kb érdeklődés hiányában elhalt a játék, mert haverok jöttek azzal, hogy "Jó, kimész az űrbe. És..?" És erre tényleg nem nagyon van mit mondani jelenleg. Lehet harcolni a gyökérAI spawnolgató hulladékjaival, aztán ennyi.

    Én úgy képzelném, hogy lenne egy szerver, amin mindenki akkor játszik, amikor kedve tartja, belép egy frakcióba, és építkezik. Bázist, űrhajót, vadászgépet, akármit. A végső cél a másik frakció kiirtása lenne, de időkorlát nélkül, amikor sikerül, és minden megengedett, kivéve az átállós-szabotálós genyóságot.
    És akkor egy "kör" úgy nézne ki, hogy egy darabig (értsd: akár hetekig, hónapokig) mindenki csak építkezne, nem is látná egymást a két csapat, aztán egyszer csak az egyik oldal megindulna a megépített dolgaival, és vagy szétverné a másik csapatot, vagy lezúzná a saját cuccait a bázis védelmén.
    És nem kell sok embert összeszedned, csak akikkel támadni akarsz együtt. Aztán az ellenség vagy otthon van és csinál valamit, vagy nincs, és az épített védelmi rendszereknek kell visszaverni a támadást. Ha vannak egyáltalán, és nem minden nyersanyag egy félkész, még röpképtelen csatahajóban áll. :P

    A piros hajót én nem találom nagynak. Ami hajót mi építettünk, az lényegesen nagyobb, és az csak az egyik projektünk volt, van mellett még egy bázis, meg épül egy picsanagy large kategóriás bányagép is (csak a haver megunta az összehegesztését, meg a vasbányászatot hozzá). Tehát multiban ez semmi, a piros hajónál úgy érzésre vagy ötvenszer több dolgot kéne tudnia kezelni a játéknak. Abban meg nem bízok még igazán...
  • RJoco
    #3832
    Küldhettél volna mindjárt egy linket is a szerver bérlésről. Pár hónapja még nem láttam egyet sem, amelyik SE szervert adott volna.

    Az elképzelésed szép, csak hibás. Vagy kreatívban játszunk vagy túlélőben. Kreatívban nincs nyersanyag szükséglet. Túlélőben akár hetekig is lehetne építeni a hajókat.
    2 piros hajó méretűt elbírt a szervergép gond nélkül. Igaz, nem volt teleaggatva tornyokkal, de jót szórakoztunk és úgy, hogy kreatívban játszottunk, eltelt 3 óra pikk-pakk.
    Túl nagy hajót úgysincs értelme építeni, nehéz lenne összeszedni 2 hajóra való legénységet egy időben. Inkább kisebb hajók és amikor páran fenn vannak, már lehet tolni a harcot. Nem is feltétlen kell külön bázist építeni. Ha nem használunk tornyokat, csak fix fegyvereket, akkor simán lehet egymás ellen harcolni.
    Én a túlélős szervert preferálom. Először bázist építeni és fenntartást, majd később a hajókat. A játékos lista meg zárt lenne, akárki nem jöhet be csak úgy rongálni meg trollkodni.

    De amíg nincs szerver, addig mindenki csak ábrándozik. A 3-4 ezret meg nem sajnálnám, simán el tudok cseszni haszontalan dolgokra is havi 10-20 €-t.
  • Zero_008
    #3831
    Megnéztem múltkor a steamen, 2014ben vettem meg ezt a játékot. Egy hónapja játszottam vele két hetet, mert két haverom is megvette. Eddig tartott a lelkesedésük.
    Ezt csak azért írom, hogy lásd, mennyire érdekel a játék, és mennyire szándékozom követni. Úgy kívántam tájékozódni, hogy megkérdezlek titeket, mert ti meg itt arról beszélgettek, hogy hetente nézitek a changelogot, meg mod update-eket vártok...

    Na mindemellett HA van értelmes multija, AKKOR lehet, hogy elkezdenék vele jobban foglalkozni, de nem akarok csak azért foglalkozni vele, hogy kiderüljön, hogy még mindig nem érdekel különösebben. A céltalan legózást meguntam vele, nem az én stílusom, minecrafttal is annyit kreatívkodtam, hogy építettem egy nagy faszt. Oké, varázslótoronynak indult, de csak fasz lett belőle... :P

    Egyébként valami 3-4 ezer pénz egy 8fős dedikált szerver per hó, az nem a világ, főleg ha beszállnak páran.

    El tudnék képzelni bolygóközi háborút, vagy valami... Egy ilyen kreatív játékban háborúzni egészen vicces lehet. Építesz egy nagy hadihajót, és odamész az ellenség bolygójára, vagy megszórod a másik bolygót ballisztikus rakétákkal a saját bázisodról? Nagy csatahajó sok fegyverrel, vagy vadászgépek? Lesz-e elég nyersanyag a támadó anyahajón ha elhúzódik a háború, vagy le kell majd szállni a harc szüneteiben bányászni? Gyorsan megtámadjuk az ellenséget valami összehergyált szarral, vagy felkészülünk rendesen a háborúra?
    Na ezek a problémák érdekelnének ebben a játékban, nem az, hogy mennyire áramvonalas űrhajót tudok összehegeszteni...
    Mondjuk ehhez nyilván értelmes játékosok kellenek, nehogy az legyen, hogy belép valaki, beáll valamelyik oldalra, aztán egy éjszaka amikor egyedül van, lebontja a bázist...
    Na meg ugye a játék képes letérdelni egyetlen nagy objektumtól is, lehet, hogy ilyen nagyobb szabású dologra alkalmatlan is a dolog...
  • RJoco
    #3830
    Ma sikerült gond nélkül szétkapnom az Argentavis-t. Tegnap lehet, hogy nem tetszett neki a másfél óra pause.
  • RJoco
    #3829
    Ha játszani akarnál vele, akkor illene követni is. Külföldi fórumokon biztos, hogy sok hasznos információra lelsz.

    Múltkor ketten jól eljátszottunk, igaz nem dedikálton ment. Sajnos nincs közöttünk senki, aki szervert tudna csinálni hosszú távra, így mi is azt várjuk, hogy valaki csinál egyet. És akkor kiderül, hogy ténylegesen, hogy megy a dolog.
    Volt pár update, ahol kifejezetten rámentek az MP részre. Bár már egy ideje, mint lentebb is említve van, nem nagyon erőltetik meg magukat a keen-esek. Vagy valami nagyot csinálnak, vagy ennyi volt, innen majd a modderek dolgoznak tovább. Kitudja?
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.05.20. 14:48:14
  • Zero_008
    #3828
    Na még egyszer, elsőre nem kaptam reakciót:
    Mit tudtok a dedikált szerveréről a játéknak? Valahol hallottam, hogy szarul megy, nem prioritás a kijavítása a fejlesztőknek, majd ha kész lesz a játék összekalapálják. De lehet, hogy ez az infó túl régi, fogalmam sincs, mert annyira nem követem a játékot.

    Szal működik már a dedikált szerver rendesen? Azt a játékban látom, hogy léteznek, de elég üresek nagyrészt.
    Vagy felejtsem el egyelőre?

    Jó lenne permanens világban játszani, ahová időnként mások is bejárnak, mert hárman haverokkal kb soha nem egyszerre akarnánk vele játszani és kicsit céltalan is, és egyedül hegeszteni meg még unalmas is számomra.
  • RoboKutya78
    #3827
    Legyen.. teszem hozzá én a setam műhely aktivitást úgy értem hogy a szűrő része a legújabb dolgokra keresnek rá illetve a blokkokból nézem az új dolgokat én így értem hogy kevesebb az új elem amit közzétesznek.
    Az tény hogy a régi módok javulnak az új lehetőségek megjelenésével egyhuzamban ez jó dolog(csak csinálják okosan a bővítésüket és ne azok szívjanak miatta akik ezekből a blokkokból építenek) a múltkor is örömmel vettem észre hogy az egyik régebbi alkotás újabb blokkokat. Ezeket valahogy nem frissíti reálisan a műhely.
    Hallottam ismerőst aki egy általa kiválasztott blokkból épített egy eszement hajót csili villi dolgokkal azt a blokkja kapott egy frissítést új beazonosító kóddal és szétkapta a járgányát:)
    A modderek is csak addig tudnak jót alkotni amíg mi átlag játékosok tudunk velük kommunikálni és ötleteket adni mire volna épp szükségünk.
    Lehet jobban át kéne nyálaznom az oldalait a játéknak:)
  • RJoco
    #3826
    Én leginkább azt láttam a frissítésben, hogy a modderek dolgoztak maguknak. A keen meg csak ül a babérjain.
    A tegnapi bugtól eltekintve nálam most egész jól fut a játék. Bár a teljesítményen még mindig lenne mit javítaniuk. Ha bekapcsolom a szétszerelő flexjeit, akkor már csak 0.6 a szimulációs sebesség. A szenzoros dologról nem is beszélve.
  • RJoco
    #3825
    Engem nagyon ritkán szokott kidobni. Lehet, hogy elfogy a ram a játék alól? Vagy valamelyik mod kavar be?

    Gondolj bele, hogy te egy kőműves vagy és egyesével rakosgatod a téglákat, ráadásul közéjük még kötőanyagot is kell tenned és, ha áll a fal, még közel sincs kész.
    No kb így megy ez az űrben is. Persze a reális hangok bejönnek , csak az építkezés ne legyen reális
    Amúgy meg ki lehet cselezni, én is azt tettem. Kreatívban csináltam könnyű és nehéz blokkból egy-egy 50x50 kocka méretű területet. Ez betettem BP-k közé. Túlélőben az állomás megfelelő pontjára lerakok egy projektort és megfelelő módon kivetítem a falat. Mivel nálam a szélek döntött páncél blokkok, így a 'keretet' először le kellett raknom egyesével. Viszont közte a rengeteg blokkot már nem. A döntés miatt az 50x50-ből csak annyi lesz behegesztve, amennyi kell is.
    Hajóval már gyorsan megy a dolog.
    De kreatívban megépítheted az állomást és utána projektorral átviheted túlélőbe. Mert a lényeg (többek között), hogy anyagot használj, így van értelme a feldolgozó és gyártó egységeknek, meg néhány hajónak. De persze a hegesztés sem egy utolsó dolog.
  • laci4321
    #3824
    Szerintem kicsit eltorzítva látod te azt a műhelyet :D

    Ha csak a mostani update leírását megnézed a fórumon, ott kapásból fel van sorolva pár modder.
    De a műhelyben is a jelenlegi modok is folyamatosan frissülnek, most pl a Nanite Control Factory kapott egy szép update-et, fejlesztő blokkokat, (mint a finomítónál és összeszerelőnél), új képességeket (nem csak annak a rácsnak hegeszti meg a blokkjait amin van, mostmár képes egy másik rácsot is meghegeszteni ha teszünk rá egy beacont)...

    De nem csak a NCF-en dolgoznak folyamatosan, a moon prism shield modot sem Sektan készítette, vagy pl. tegnap került fel egy alkotás a műhelybe, amivel a játékon belüli blokkokat irányíthatod böngészőből, a játékon kívülről! (Szerverekhez nagyon jól jöhet.)

    Sektan tényleg nagyon ügyes, de: meglátott egy vadászt, megcsinálta 3D-ben és berakta a játékba. Az hogy neked az ő alkotásai tetszenek (mert persze nagyon jók azok is) és rájuk iratkozol fel, attól még a többiek is aktívak elhiheted :D Sektan az esztétikus, szép alkotások embere.

    A Steam műhely nagyon is aktív, ha 1 hétig nem lépsz be, majd újra ránézel a 3 oldalnyi kiemelt alkotásra legfelül a SE műhelyében, max. 1-2 alkotás fog még meglenni 1 hét után is, és mindegyik azért kerül oda, mert értékelve van szép zöld csillagokkal. És bár kb. a fele nem modder munka, de olyan alkotások amitől szépen lehidalok, és a létrehozásuk ideje vetekszik egy mod megalkotásával! Egy olyan kidolgozott hajót nem órák, hanem napok megcsinálni, de ebben már neked is van tapasztalatod :)

    1 jó éve amik ott ki voltak emelve, sok-sok alkotás és pár mod, (jó sok hajtómű mod :D ) de igazából csak néhány volt értékelve közülük, a többi azért volt ott mert épp arra iratkoztak fel a népek.

    Engem elképeszt mennyi munkamennyiséget fektetnek a játékba a modderek, miket létre nem hoznak.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.20. 13:19:17
  • RoboKutya78
    #3823
    Az hogy hajókat meg ilyen olyan kreálmányok megjelennek az nem modderkedés.
  • RoboKutya78
    #3822
    Nem tudom a modderek mennyire dolgoznak vagy se de mostanában igencsak lecsappant a szerkesztgető kedvük ösz visz tényleg csak Sektantól látok némi aktivitást nem akarom agyon dicsérni a srácot de tényleg csak őt látom aktívan dolgozgatni a setam műhely bolkk részlegében.
    Havonta esetleg egy blokkot teszek a kedvencek közé ami érdemes újításnak látok
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.20. 12:43:31