7903
Space Engineers

Katt a képre
  • laci4321
    #3982
    Én már haladtam az űrben 9000-el is XD Az egyetlen probléma a sebességgel az volt, hogy a 3. nézetes kamerát ha megmozgattam, akkor már nem tudtam visszavinni, mert lemaradt a hajótól. Úgyhogy kamerával néztem előre, vagy csak az ülésből ülve ki az ablakon. Sőt egy időben úgy játszottam, hogy sebességlimit kilőve, és egyik bolygóról a másikra úgy haladtam, hogy "normál térben" nem pedig ugrálgattam az ugróhajtóművel (mert azt unalmasnak tartottam). Természetesen legkisebb sűrűségű aszteroidagenerálással :D

    (Egyszer jól el is találtam az egyiket, és pont előtte mentett a játék és hiába töltöttem vissza többször is, nem tudtam a hajót megmenteni.)

    De amúgy se a rotorokat, se a pistonokat nem lehet már mozgatni 100 m/s fölött (hála ennek az update-nek, a videó elején van), odarögzülnek a hajóhoz. Így a nagy sebességű haladás ilyen veszélyeket sem hordoz.
  • Zero_008
    #3981
    Most nincs előttem a játék, mi történik akkor?
  • Zero_008
    #3980
    Még csak nem is blokkonként számolódik a mozgás, hanem gridenként. Egy járműnek egy súlypontja, egy sebessége, egy tömege van, griden belül nincs fizika. (A dugattyúval, rotorral kapcsolt részek külön gridnek számítanak, meg a játékosmodell is külön van kezelve).
  • laci4321
    #3979
    Na ez a számításos érvelés szerintem sem helytálló, Zero-é viszont igen.
    Számolgatni max. a felszín közelében megjelenő új és új voxeleket kell, ahogy haladsz éppen. (De ha kifelé repülsz a bolygóból, akkor még azt sem.) Vagy épp az újonnan megjelenő aszteroidákat az űrben, de ott is csak 1-2-t közelíthetsz meg egyszerre annyira, hogy élesen meg kelljen jelennie.
    Ennyi sebesség miatt nálam még sosem lépett ki a játék! A spectator kamerával mennyire lehet már száguldozni? Több ezer m/s-al, akkor már elő-elő fordult a kilépés bizonyos update-k után, amit ki is javítottak.
    A hajó mozgása meg csak annyiban különbözik a spectator kameráétól, hogy tolóerőt kell számolni, (ebből a tömeg ismeretében) gyorsulást, amivel majd korrigálni fogod az aktuális sebességet. De ezek csak pár darab összeadások, osztások. Majd módosítgatni kell ennek a sebességnek megfelelően a blokkok koordinátáit. De ezt a számítási igényt nem a hajó sebessége fogja megnövelni, hanem a hajó blokkjainak száma. A sebesség ahogy Zero is írta csak egy összeadás, az meg hogy mennyit ad össze mennyivel 1 db számítás. (Blokkonként egy)

    A 200 vagy 400 m/s mi a spectator sebességéhez képest? Semmi, a voxel számítási igényt tehát nem tudja annyira megdobni. Spectator kameraállása pedig nagyon bölcsen(!!) senkinek nincs a szerón.

    A gravitációs (kavicsdobálós) fegyverek is azért működnek, azért robban fel az eltalált célpont, mert 1 számítás után a kavics koordinátái a célpont blokk belselyében vannak, ezért megsemmisül a blokk. Ha a felszínnel ütközik a kavics, gyakorlatilag károsodás sincs a blokkon. Egyszer egy videóban ezt be is mutatták, minél nagyobb a sebesség annál nagyobb a robbanás esélye. Ennyiben számít csak a sebesség tehát szerintem is.
  • LookUsArts
    #3978
    Jo persze, nem en programoztam a jatekot ezert nem tudom biztosra De ha igaz lenne amit irsz (hogy a sebesseg tok mind1 lenne) akkor egyszer vedd fel a max sebesseget 800-meg 900 ra es menj egyenesen a semmibe.
  • Zero_008
    #3977
    Nem igazán tudom elképzelni, hogy maga a sebesség bármit is számít. Az aztán olyan tökmindegy a játéknak is, meg a netnek is, hogy a koordinátáidhoz 100-at ad hozzá másodpercenként, vagy 400-at, vagy akármennyit, ez tuti hogy nem háromszoros számítási igény.

    Majdnem biztos vagyok benne, hogy az ütközések számítása miatt van benne a korlátozás. Az egyszerűség kedvéért tegyük fel, hogy másodpercenként 10 "fps" van, a játék tizedmásodpercenként néz pozíciót. Ha van egy 40 méteres hajó, ami tökszembe megy egy másik negyven méteres hajóval, és mindkettő 100m/s-mal halad, akkor iterációnként 20 méterrel kerülnek közelebb egymáshoz. Amikor összeérnek, akkor fél-fél hajó csúszik egymásba egy iteráció alatt.
    Viszont ha 400-zal mennek, akkor egy iterációban a megtett út hajonként 40 méter, egymáshoz képest 80. Így előfordulhat olyan, hogy hiába megy egymással csutkára szembe a két hajó, nincs ütközés, mert éppen átugranak egymáson.
    Ugyanez lehet bolygófelszínnel is. A bolygó voxeles, és rombolható, de a "valóságban" csak egy héj, belső "anyag" nélkül. Ha azon a héjon átugrik a hajó a fent leírt módon, az is lehet gond.
  • RoboKutya78
    #3976
    Nem tudom mennyire okos ötlet vagy se de kreatívban nekiálltam kiprintelni a játék által használt ellenségek illetve baráti hajókat
    Pár darab már megvan
    Ha felveszel barátba tudod használni a printeket.
  • Zero_008
    #3975
    Az én esetemben tuti, hogy nem a szerverrel volt a gond, az én netem szállt el kerek 00:00-kor.
  • LookUsArts
    #3974
    Persze a geptul is fugg. DE termeszetesen megnoveli a jatek gepigenyet!!! Szerinted a jatekfejelsztoknek meddig tartott volna atirni a 100m/s-et 300-ra? Semeddig csak, ez a stabilabb. Meg 100m/s-nel is hajlamosak a rotorok/pistonok szetesni. Ez szorozd meg 3-al+multyplayer alap lagg+ha valakinek gyenge gepe van.

    ui: Amugy meg tok logikus. A 3szoros sebesseg 3szoros szamolast jelent a gepnek+a szervernek DE SOSE volt meg kozos jatek szerverunk ezert nekem 8. Mindent ki lehet probalni aztan max ha tenyleg nem mukodik akkor kiszedjuk. Ez is belefer.
  • laci4321
    #3973
    Na igen, tegnap amikor felléptem kicsit szakadozós volt a kapcsolat :/
    De ha tényleg a stabilitás rovására menne szerintetek, akkor hajlok a dologra, maradjon az eredeti sebesség.

    A meghalás után van újraéledési idő?
    Csak mert ha nincs, akkor van olyan kis segitség, hogy ha akarunk akkor inventory nélkül közlekedni lehet a bázisok között.
  • RoboKutya78
    #3972
    LÁTOM egy kicsit megsokszorozódott a bejegyzéseink száma:)
    Ha valami személyes dolgot vagy az oldallal kapcsolatos átírási igény lenne azt ha lehet vagy emeljétek ki a szövegben vagy levélben kérjétek gyorsabban megtalálom:)

    Köszi!!
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.24. 10:51:17
  • Zero_008
    #3971
    Alapvetően tök jó megoldásnak találom ezt a cryochamber mentés dolgot, van fílingje. De amikor szakad a netem úgy, hogy éppen felpakoltam full inventoryt, hogy meghegesztek valamit, akkor az azért elég bosszantó tud lenni...

    Jöttök még játszani egyébként többiek, vagy négyen leszünk?
  • Zero_008
    #3970
    Nem lehetetlen, de mindenképp pontatlanabb lesz az egész. Így is az volt, hogy mikor jöttem vissza a bányából, messziről nem ott láttalak, ahol voltál, hanem kb 30 méterrel arrébb. Szal amikor jöttem a bányából, akkor úgy láttam, hogy a projektor mellett állsz, mikor közelebb értem, akkor meg hirtelen a platformra kerültél. Ezen biztos nem segít, ha még a sebesség is nagy.

    Az meg a másik, hogy nem tudom, hogyan számolja a játék a sebességet meg az ütközést, de ha gyökér módon, akkor nagy sebességnél elképzelhető az, hogy beiterál a játék mondjuk a bolygófelszín alá, aztán akkor mivan?
  • laci4321
    #3969
    Kevesebb sim speedet okoz a magyobb sebesség? :D Ez számomra új információ. Én már régóta játszok nagyobb sebességgel, és nem tapasztaltam ilyet.
    De te tényleg le akarsz ragadni a bolygókra?


    ((Egyébként egy deadly reentry + athmospheric drag mod meg lassítana minket a légkörben, (4-6 km magasságig) nem tudnánk max. sebességgel haladni a felszín közelében, így kevesebb lenne a „lagg”))
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.24. 08:42:32
  • LookUsArts
    #3968
    Ez nekem nagyon bejon, de NE legyen sebesseg novelo >> Sebesseg novelese = kevesebb sim speed =lagg
  • laci4321
    #3967
    Elküldve a baráti felkérés :)
    JEEE BOLYGÓÓKK!!! :D :D Ajj alig várom már hogy mennyi mindent megépítsek ajj :D

    A platform A-ra mentem, így ott eddig Zero és Én vagyunk.
    Platform B-n eddig RJoco és Gfegyver.

    Mindkét platform a Földszerű bolygón van, ismeretlen helyen, egymástól távol. Aztán majd innen lehet kimenni az űrbe.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.23. 23:29:48
  • RJoco
    #3966
    És azt hogy, mert nekem nincs meghívásim lehetőségem, pedig kellene lennie.

    Ok megvan, akkor akik jönnek, először barátként vegyenek fel és utána fel tudom őket venni a csoportba. Akik nem jönnek, azok is felvehetnek ;)


    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.05.23. 23:03:16
  • RoboKutya78
    #3965
    A csoportot létrehozó tud felvenni csak
  • laci4321
    #3964
    Hmm... kell ide valami okos ember, fogalmam sincs hogy hogyan lehet jelentkezni abba a steam csoportba. Csak annyit látok hogy " Tagfelvétel csak meghívóval".
  • laci4321
    #3963
    Ez a B és A hogy vannak? Melyik bázis melyik bolygón van?
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.23. 22:14:09
  • RoboKutya78
    #3962
    NIMÁN!! feltornáztuk magunkat a top 10 témába a főoldalon:))
  • RJoco
    #3961
    Ezt tessék nézni!!
    Ma még nem állítom be, de aki játszani akar a szerveren, az kérem jelentkezzen a fenti linken. Sajnos meghívásra nem találtam lehetőséget. Elvileg engedélyeznem kell a jelentkezőt és utána lesz tag.
    Holnap estefele beleírom a szerverbe és onnan kezdve zárt lesz.
  • RJoco
    #3960
    Szerver fut új konfiggal.
    Én a B-n ébredtem és A Sötét Oldal frakcióhoz csatlakoztam :D
    A másik frakciót az első embernek kell megalapítania, aki az A-n ébred.
    Kapott két hasznosnak vélt modot még. A Corner LCD és Light-et.
  • RJoco
    #3959
    3. Konkrétan a csapatjáték lenne az előnye. Semmi egyéb, csak, hogy ne kapásból ellenségként kezdjünk. De nem gond, 2 külön állomás lesz.
  • laci4321
    #3958
    Hmmm végülis :)
    Én kezdenék szívesen a marson :)
  • laci4321
    #3957
    Szerintem sincs előnye ha egy helyen kezdünk, ott kell hagyni az alap bázist amibe már beleöltünk pár munkaórát.
  • Zero_008
    #3956
    Mars simán jó. Legalább van miért "gyűlölni" a földieket, meg a kényelmes, oxigéndús légkörüket. Elkényelmesedet, puhány imperialista kutyák, pfúj!
    :P :D
  • Zero_008
    #3955
    Több baj is van vele:
    1. Aki felépített bázisról indul el, az eleve egy felépített bázis hátrányban kezd.
    2. Ellenben ismeri az ellenség pozícióját.
    3. Előnye meg konkrétan semmi. Legalábbis én nem találok, szólj, ha van valami!

    Egyébként simán lehet flottát is csinálni a bolygón, haverokkal építettünk egy négyezer tonnás hajót, ami simán felszállt az űrbe. Mondjuk platina az nincs lenn a bolygókon, az tény.
  • RoboKutya78
    #3954
    He he csak ekkorákat ugrálok játék alatt:)
  • laci4321
    #3953
    És tényleg!! :D És még csinál is egyből képernyőképet is róla, nagyon király :D Köszönöm!!

    Megszakadt a kapcsolat miután kijöttem a kriokamrából, és törlődött minden ami nálam volt Másodjára is be kellett lépjek a szerverre.

    Ja és amúgy: csak nálam nem marad meg semmilyen gomb a cockpitben miután kilépek a szerverről majd újra belépek?? Annyira idegesítő! mindent újra be kell állítani mindig.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.23. 19:22:26
  • RJoco
    #3952
    Odamész hozzá, nincs a kezedben semmi és nyomsz egy CTRL+B-t. Ekkor előjön a BP-s ablak és ott kell lennie a hajónak.
  • laci4321
    #3951
    Hogyan lehet blueprintet csinálni egy hajóról úgy, hogy nem tudod lemásolni? (bevinni a memóriába)
  • RJoco
    #3950
    Miért nem jó, hogy mindenki egy helyen kezd és utána válunk szét?
    Flottát úgysem lehet a bolygón létrehozni, mert nem igazán fog az onnan felszállni. Persze meg lehet építeni úgy is.
  • RJoco
    #3949
    Elvileg blueprint-et ugyanúgy tudnod kellene csinálni. Ez SP túlélőben is megy. A BP-k a gépen tárolódnak és onnan is tölti be szerver. Vagyis egymás BP-it nem látjuk a listában.
  • laci4321
    #3948
    Most látom ezt az üzeneted:
    A 200-as sebesség is jobb mint a 100, így is lefelezzük az utazási időt. 20-25 helyett 10-12 is nagy segítség! (Bár a 400-nak még jobban örülnék :D de mindegy nekem megfelel ez is)

    És én úgy képzeltem el, hogy egyik frakció egyik bolygón, másik a másikon, és alapítunk bázisokat itt-ott amott, meg hajógyárakat, és a háborúzós időszakban az győz aki lerombolja a másik fél bázisait, hajóit. A 3D hologram radarnak viszont már lesz jelentősége ha tényleg naprendszerezünk. Ekkora területet nem fogunk tudni átfésülni nélküle. Oké hogy aszteroida belsejében levő titkos bázis, de azt akkor az életben nem fogjuk megtalálni soha! Még így sem ha csak ez a két bázis van. Minden aszteroidát végigjárni sok száz km3-es térben abszurd elképzelés :D De nem?
  • kipeti
    #3947
    Rjoco Újra éledésnél igen de 8emberrel számolva 8 lehetőség :)
  • laci4321
    #3946
    Na én tesztelgettem kicsit.

    Az állomás körül repkedve tartotta a szerver az 1.00 szimulációs sebességet, nekem pedig a gépem minimum 25 fps-re esett vissza. Szóval simán játszható volt, sőt! :)
    De amikor elkezdtem bányászni, a szerver szimulációs sebessség 0.8 körül ugrált, néha lecsökkent pár másodpercekre 0.6-ra is. Lehetne még növelni a szerverteljesítményt, de azért nem volt rossz így sem! Az én saját szim. sebességem mindig a szerver szim. sebesség fölött volt, az FPS szám pedig a bázistól távolabb visszaemelkedett 50-60-ra, így folyékonyan futott a játék.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------
    Témaváltás:
    Csak melyik frakció melyik bolygón kezdjen? Ki hol akar kezdeni?
    Én már voltam az Alien bolygón, egyszer elkezdtem egy survival módot rajta a Naprendszer pályán, engedélyezett pókokkal :D És az volt a tapasztalatom, hogy konkrétan nem találtam a felszíni sziklákon kívül azon a bolygón érctelléreket sehol Jó pár órán át kutattam pedig elhihetitek! Van rá mód, hogy kivegyünk bolygókat a térképekből, a gépen ezt simán meg lehet tenni.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A gépen úgy kell, hogy a C:\Users\{Felhasználónév}\AppData\Roaming\SpaceEngineers\Saves\765.......\{mentés neve} mappából egyszerűen kitöröljük a {Bolygó neve}.VX2 fájlt. A térkép következő betöltésekor kapunk egy hibaüzenetet, hogy eltűnt egy objektum a mentésből, de aztán már soha többé. Ez gondolom alkalmazható a szerveren is valahogy.

    Nem lehetne kivenni az Alient és berakni a helyére egy másik Földszerű bolygót? Azt tartanám igazságos megoldásnak. (Vagy akár berakni egy másik földszerűt 4. bolygónak, igazából nagy távolságokról a bolygók csak egy színes gömbbé redukálódnak, gyakorlatilag nincs erőforrásigényük, egymástól messze annyi bolygó lehet amennyit csak akarunk.) És akkor mindegyikre raknánk 2-2 ugyanolyan bázist (vagy spawn hajót Zero javaslatára), és mehet a menet :)

    Amúgy berakhatnád kreatívba RJoco a világot, hogy ki tudjam menteni a bányászhajót amit összehoztam ott. Sajnos nincs rá lehetőség survivalban :(
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.23. 18:48:52
  • RoboKutya78
    #3945
    Ha bekonvertáltad szólj és megpróbálok felcaplatni rá:)
    Azt viszont nem tudom hogy csak velem csinálta e de ha egy időbe többen csekkolnak fel a szeróra valakit tuti lefog vágni
    én ma második nekifutásra tudtam bemenni láttam hogy nagyban köszöngettek egymásnak így tudtam hogy ezért dobott le.
  • Zero_008
    #3944
    Sokkal egyszerűbb, gyorsabb és szerintem fílingesebb lenne, ha így szerverindításkor engedélyeznéd a spawnhajókat, kivennéd a pipát, hogy törölje a spawnshipet, engednél egy földi, egy marsi, meg egy alien leszállóhajót (vagy csak kettőt), aztán mikor azok a játékban vannak már, a szerverrestarttal kivennéd újra a spawnhajókat. Ez körülbelül tíz perc alatt oldja meg az elindulást és a frakciók létrehozását, a javasolt két hét-egy hónap helyett.
  • RJoco
    #3943
    @Robokutya: kicsit átszerkesztettem a táblázatod, remélem nem baj, így átláthatóbb.
    @laci4321: új kezdés lesz, akkor lesz bolygó.
    @kipeti: jelenleg is minden esetben a medbay-t kellett választani éledéshez. Szerintem ez nem lenne másképp a sima naprendszeres kezdésnél sem. Az más kérdés, hogy meddig marad meg a hajó. Az én világomban elvileg el kellett volna tűnnie, de nem tette és még mindig ott van.

    Megnézem majd a kezdéseket, de az is lehet, hogy csinálok egyet és feltöltöm a szerverre.
    Viszont ez nem biztos, hogy ma meglesz. Még vacsiznom kell és más teendőim is vannak, holnap meg reggel menni kell. Szóval, hogy mi fér bele kb 4 órába, hát meglátjuk.
    Ha igény van rá, akkor a szervert át tehetem kreatívba és a copypaste funkciót is bekapcsolhatom, így, ha többen fenn vagytok, akkor el lehet játszani mentett hajókkal, állomásokkal, amíg nem lesz kész az új.

    Azért jó lenne, hogy ha Robokutya is benézne még mielőtt széttépítek, kíváncsi lennék rá, hogy milyen sebességet produkál a laposa az állomásomnál.
    Míg el nem felejtem, a játékban nincs szabadon lebegő állomás, szóval ne nagyon menjetek neki hajóval, mert elrepül :D
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.05.23. 18:12:58