7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #3942
    Igen én vagyok a kis szegény emberke aki nem bír dx11 el:)
    Fent voltam...
    igen ha túl erős a fény az állomáson megzizegek.:)
    Most kipróbáltam a nagy nehezen felépített kishajómat.
    Elmentem volna vele kapirgálni, de sikeresen áthajtottam a bolygón amit kiszemeltem nem tudtam bányászni se:(
    Tényleg kín így játszani.... tehát sokat nem is fogok szenvedni rajta.

    Ha csak a dx miatt nem bolygóztok akkor nem akarlak visszatartani titeket
  • kipeti
    #3941
    Sima naprendszeres kezdés jutott eszembe de nem tudom mi történne ki-be lépéskor,(újra egy kezdő hajón szállnánk alá?), illetve hogy nem nagyon tudunk egyszerre fennt lenni, a későn jövők nem találnák meg a csapat bázisát.
  • laci4321
    #3940
    Egyetértünk: a bázisok között lehet ugrálni az ugróhajtóművekkel is, azzal nem lesz gond szerintem, az a 2 km meg amivel messzebb ugrunk a bázistól.. majd megtesszük a normál hajtóművekkel, az a pár perc nem oszt nem szoroz a stabilitása a szervernek fontosabb szerintem is.

    tom36 írta, hogy DX9-e van csak (3647-es hsz), de ő nem is jelezte hogy jönne szerverezni.

    Nekünk viszont nagyon nagy vágyunk a bolygó :D Legyen már pls :D Ha más nem, legalább azért hogy Zero-t itt tartsd.
    Tudom ezt azt jelenti hogy akkor meg Robokutya nem fog tudni játszani. És tényleg távol álljon tőlem hogy szemétnek tűnjek, hogy 1 valakit "feláldoznék" az én játékélményemért, de ő tényleg nem fog tudni velünk játszani később már pár nap múlva sem, amiatt amit már leírtam.

    A sebesség amúgy igen nem mod, át kell írni a content/data/environment.sbc-t (jegyzettömbbel) és úgy nem mod lesz hanem a játék alapját módosítod. De modokkal is lehet módosítani a sebességet, igazából mindegy melyikkel csinálod.

    Amúgy az az idegen nem tudjuk hogyan kapcsolta le az állomást, nem lépett be a frakcióba, végig piros volt! A reaktor valamiért lekapcsolt, ő meg távozott. Elég hihetetlen. Próbáltam kommunikálni vele (angolul is), de nem válaszolt.


    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.23. 17:56:38
  • kipeti
    #3939
    Zero nagymellű karakter taktikai okokból lenne jó, mert amíg végig stírőlnek addig te lelövöd őket :).
    A nyelvi fordítási problémákat esetleg valaki megnézheti a "B" platformon, magyar nyelven játszok, és a kis bányászt nagyrészt én építettem.
    Illetve kezdéskor platina nem volt a raktárban, csak 40-100 hajtómű elem.
  • RJoco
    #3938
    Ez jó kérdés, mert nincs beállítási lehetőség rá.
    Nekem a kliens beállításokban már csak DX11 lehetőség van.

    Ilyen laggolós dologgal nem találkoztam, max annyival, hogy a netem vacakolt és azért laggoltam. De, ha jó a netem, akkor nincs gond.

    Mivel ennyire nagyon szeretnétek bolygót, akkor indítok egy új világot.
    Próbálkozzunk meg az inventory scripttel még egyszer vagy inkább hagyjuk?
    A Cockpitek maradhatnak.
    Ha van még valami értelmes javaslat, akkor linkelljétek és megbeszéljük.
    A sebesség viszont esélyes, hogy maradni fog eredetin. Szóval tessék úgy készülni. Ha növelem is (és persze sikerül is), akkor max 200-ra.
    Ha azt mondjátok, hogy a kijutás és a túlélés a cél, akkor úgysem szükséges a nagy sebesség, mert nem lesz oda-vissza járkálás olyan gyakran.
    Arról nem is beszélve, hogy 1 bázis lesz (tudtommal nincs 2 bázisos kezdés). De, ha van, akkor inkább bázis nélküli kezdés lesz valami alap felszereléssel indulásnak. Vagy csinálok valamit...
    Szóval úgy tudnám elképzelni az elejét, hogy mindenki összedolgozik, építünk 2 vagy több hajót. Akár annyit, ahányan vagyunk és útnak indulunk. Kint az űrben meg frakcióba verődünk és úgy folytatjuk tovább utunkat. Később meg jöhet a háború.

    Ez így megfelel?
  • RJoco
    #3937
    Betettem az állomást, lehet tesztelni. Elbontani, rongálni nem ér. A szerver jól bírja a dolgot. A kliens (mármint az enyém) már más kérdés. Ott azért esik a szimulációs sebesség rendesen.

    laci4321:
    1. Ez igaz, Robokutyának nincs DX11-e. Bár mintha más is jelezte volna itt a fórumon, de úgy látszik, hogy csak kósza lélek lehetett. Vagy a szemem káprázott.
    Nekem sosem volt vágyam a bolygó. Az űrben is lehet szépet építeni, környezetükbe illőt. Nem kell aszteroida belsejébe dugni.

    2. Igen, békeidőszak, de amíg nincs szankcionálva, hogy ki csatlakozhat a szerverhez és mivel már nagyban megy az építés, így érdemes lett volna lezárni. Különben az ismeretlen sem kapcsolta volna le az állomást.

    3. Azért, mert jól mutatott.

    4. Tudtommal a sebesség nem egy mod. Hanem egy fájl szerkesztéséből áll. Tudtommal ez a szerveren is így van. De javíts ki, ha tévednék.
    Bár az égi és földi bázisaim tényleg nagyon közel vannak, nem igazán lehet bázisnak nevezni a földit. Csak a későbbiekre van előkészítve, még vígan építkezek az űrben. Engem annyira nem vonz a földi bázis, nem akarok onnan kijutni, mert már eleve kint vagyok.
    A Csillagkapu mod már csak abból a szempontból sem lenne rossz, hogy több bázist is létre lehetne hozni nagyobb távolságra és azzal közlekedni közöttük. De voltak vele gondok és annyira nem érzem szükségességét.
  • LookUsArts
    #3936
    Megneztem a szervert... nekem meg mindig megvan a stabil 50-60 fps
  • LookUsArts
    #3935
    -en mar becsatlakoztam a szerverre, nekem 8 hogy kell belepni.
    -Tobb mod nem kell, jo ez igy
    -A bolygokat en szemely szerint szeretem, mert erdekesebbek mint a csupasz ur , de nekem total belefer hogy majd csak amikor ezt a szervert lenyuttuk azutan csinaljunk egy bolygosat.
    -Legyen angol a szerver (bar eddig ahogy neztem nem volt semmi baj abbol hogy ossze vissza nyelveken fut. Nektek magyarul irja nekem angolul, eddig teljesen jol mukszik)
    -csapatneves valamit nem ertem en se..
  • laci4321
    #3934
    De amúgy várj: a szerver most DX9-ben vagy DX 11-ben fut??
    Csak mert miután megszűnt a DX9 támogatás, az nagyon sok szerver update-t nem kapott meg, pl. a hajók és a karakterek pozícióját és sebességét szinkronizáló update-t sem.

    Amikor a szerver és az internet között akadozik a kapcsolat, (nem az én gépem és a net között, mert Robokutya és LookUsArts is jelezte hogy laggolnak) akkor a karakterem konkrétan rezeg, lebegés helyett, meg van hogy odébb dobódok, egyszer pl. nekivágódtam a konténernek és meg is haltam.
    Már csak ezekért a javításokért is érdemes lenne a DX11-et választani és akkor meg már a bolygókat is beletenni!!
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.23. 17:23:10
  • laci4321
    #3933
    RJoco:
    1. Ki az akinek nem megy a DX11? Én úgy tudom csak Robokutyának, de ő nem hiszem hogy sokáig velünk fog tartani. Amikor felkapcsoltam a világítást a bázison, leesett 4 fps-re a játék nála, de alapjáraton is csak 7 fps-el játszik. A bázis mérete nő, Robokutya egyszerűen nem fog tudni velünk tartani, pár nap múlva 1 fps is jó ha lesz nála, annyira pedig már ő sem mazochista hogy ezt eltűrje. Hát még amikor csatáznánk? Nem fog tudni részt venni benne semmiképp sem.

    Nem véletlen kerültek be a bolygók az alapjátélba sem, ez mindenkinek a vágya. Hiába space engineers, mindenki kijutni akar az űrbe és úgy túlélni ott, ezt a fejlesztők is megérezték és újítottak. Csatahajókat nehéz páncél blokkból úgy is csak az űrben lehet irányítani, nem tartják meg magukat a légkörben, szóval úgy is ki fogunk menni az űrbe. De az építési fázis, ami a szépsége az egész szervernek a bolygókon és holdakon értelmes csak, legyen már valami természetes is az építményeink körül, vagy tudjuk úgy helyezni az építményeinket el, hogy azok szépek legyenek, a környezetünkbe illőek. Egy aszteroida belselyébe eldugott dobozban nem sok szépséget látok.

    2. a frakciónak csak addig kellett volna nyitottnak lennie amíg bekerülnek az emberek, aztán lezárhatod :D úgy is azt beszéltük az elején békeidőszak van!

    3. Miért legyen visszaírva a csapatnév?? Egyik oldal vs. másik oldal miért ne lenne jó ez így?

    4. a további modok betételét én sem javaslom, esetleg amiket említettem ha a bolygók bekerülnének, hogy azok jól jönnének, de annyi. De azt is csak azért mert őszintén nincs kedvem 20-25 percen át ülni és várni hogy végre kiérjek a bolygó körüli aszteroidákig :D Egyszerűen értelmét vesztené ennyi idő várakozással a ki-be járkálás és az lenne hogy törekednénk minél kevesebbszer megtenni az utat, vagyis vagy a bolygó felszínén ragadnánk, vagy az űrben. Legalább egy 400/400 kellene. Te sem szoktál lejárkálni a bolygóra RJoco pedig ott van a bázisod közel hozzá. És ez tényleg a lassúság miatt van.
    De jobban belegondolva a stargate mod sem kell, akkor, ha a szerver heti frissítéseket kap! Már többször lépett ki a játék miatta 1-1 update után, nem lenne jó ha leállítaná a szervert. Csak akkor nincs kockázata, ha a stabil verziót használjuk, ami 1-2 havonta fog frissítést kapni.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.23. 17:17:03
  • RJoco
    #3932
    Azt is majd elfelejtem, ki milyen nyelven játsza a játékot?
    Egy egységes nyelvben kellene megállapodnunk, hogy, ha másnak az eszközét használjuk vagy építjük az állomást, akkor ne legyenek keveredések.
    Mivel a játék fordítását sajnos nem csinálják és a modok is angolul vannak, így az angolt javaslom, mégha nem is szívesen.
    Esetleg a frakciók egymást közt megbeszélhetik, mivel ők fogják egymás dolgait használni.
    A magyar nem tudom mennyire van lefordítva blokk szinten.
  • RJoco
    #3931
    Ez is lemaradt.
    Van lehetőség, én használom is.
    Mikor beállítod, hogy a tied legyen, akkor alatta ott a lehetőség, hogy nem osztod meg, a frakcióddal megosztod vagy mindenkivel megosztod.
  • RJoco
    #3930
    Az inventory-s mod-dal nem lehet valamit csinálni vagy nincs másik?
    A leírás szerint megy szerveren, de ezek szerint mégsem.
    Ha meg nem megy, akkor kiveszem, mert minek legyen ott.
  • RJoco
    #3929
    Azt majd el is felejtettem. Lehetett mindjárt az elején már 2. szintű hegesztőt és flex-et gyártani. Szállításra meg kis hajót építeni. Szóval az alapbeállítások lehet, hogy kevesek voltak, de okosan meg lehetett volna oldani :D
    Bár nem tudom, hogy platina vagy hajtóműalkatrész volt e.
  • RJoco
    #3928
    Pár dolog, mert látom, nagy a zűrzavar.
    1. Szerver jelszó nem lesz, mert nem lehet, helyette lesz steam csoport. Aki abban benne van, csatlakozhat, a többiek nem.
    2. Az, hogy a frakció nem nyitott, azért jó, mert így senki nem férhet hozzá semmihez, amíg nincs engedélyezve. Vagyis nem babrálhat az állomással, ilyensmi. Ha beléphet a frakcióba, akkor gyárthat magának eszközöket, amikkel szétszedheti az állomást.
    3. Éppen a 2. pont miatt nincs eszköz éledéskor senkinél. Nameg így nehezedik kicsit a játék :).

    Egyéb modokat nem áll szándékomban beletenni. Mint írtam már, nem modolom szét a játékot. Néhány hasznos dolog elfér, de semmi extra. A hangár ajtókon még gondolkodom, mert akkor nagyobb hajót is lehet zárt térben tárolni. Vagy megoldjuk másképp. Kreativitás kérdése az egész.

    2 okból nincs bolygó a játékban:
    1. DX9-esek nem tudnak csatlakozni.
    2. A játék neve Space Engineers. Vagyis az űrben vagyunk, az űr a lényeg.
    Ha ezt a világot kijátszottuk, akkor beszélhetünk róla, hogy indítunk egy bolygós világot.

    Jelenleg 6-an vagyunk a játékban.
    Az SGHU csapatban 4-en (kéretik visszaírni az eredeti nevére, jó volt az úgy), a másikban 2-en. Szóval még 2 játékos jelentkezését várjuk.

    Aki teheti, az a következő pár órában csatlakozzon fel és nézze meg, hogy fut nála a játék, kicsit megterhelem a szervert. Ha nem sikerül csatlakoznia, akkor esélyes, hogy túlterheltem...
  • LookUsArts
    #3927
    Amugy ezzel az "inventory rendezgetos TIM skriptel" valami nem stimmel, mert amikor kileptem (melo van) akkor a refi tok ures volt, pedig a nyersanyagok ott voltak tonna szamra, csak nem rakta be oket a refibe, es nem volt ezert nyersanyagok sem... Lehet hogy csak pillanatnyi elme zavar volt, de aki ismeri a skriptet az nezzem mar ra.
  • LookUsArts
    #3926
    AAAAAMMMMMMMEEEEEEEEEENNNNNNNNNN >>>> KOSZONOM :D
  • Zero_008
    #3925
    Azt sejtettem, hogy lesz itt még modháború...
    Én speciel nem foglalkoztam modokkal, így nyilván úgy is gondolom, hogy nincs rájuk szükség, játszható nélkülük is a játék. De ez ugye nem mérvadó, mert nem ismerem őket, nem tudom, miről maradtam le eddig.

    Viszont egy épeszű határt mindenképpen meg kéne húzni, hogy ilyen tökfelesleges irányba ne menjünk már el, hogy "tökugyanolyan funkciójú blokk, mint az alapjátékban, épp csak valami eldugott fiszfasz ügyben máshogy működik", mert az már egyrészt túlzás, másrészt meg ilyennel simán ki lehet nyírni egy játékot is, szervert is, hogy ha az ember játék helyett azzal faszkodik, hogy mennyi modot bír még el a szerver, meg hogy hogyan nem fossa össze magát az egymásra ható 50 mod egymásra hányt kupaca...

    Én inkább hagynám a modokat a francba, inkább legyen nagy a map (bolygókkal), meg bírjon el sok tárgyat, bázist és járművet a szerver, minthogy csillivilli módon effektelő, de funkcionalitásban némileg hézagos elhárítópajzsom legyen, vagy hogy nagymellű karakterrel rohangálhassak...
  • laci4321
    #3924
    Én is a bolygón képzeltem el ezt Zero elhiheted! Olyan király holdbázist építenék legszívesebben...

    Az easy inventory mod nem működik normálisan, mindig más blokkhoz szívja el a nyersanyagokat a konténerekből. Így használhatatlan :(

    Ezekre a napelem modokra pedig szerintem nincs szükség.
  • LookUsArts
    #3923
    Dx11 >>> Akkor mukodik
    Dx9 (vagy semmi sincs oda irva) >>> Nem mukodik

    (megneztem a leirasaikat mindegyik mukodo kepes amugy)


    En szemely szerint nem babralnek meg modokkal, vagy csak tenyleg a legszuksegesebbekkel. Ezek egesz jok
    Utoljára szerkesztette: LookUsArts, 2016.05.23. 13:43:31
  • Zero_008
    #3922
    Hát, ami azt illeti, én ezt az egészet a bolygós mapon képzeltem el, ez az aszteroidás nekem nagyon kevés. 3 kilométerre van egymástól a két bázis, építek az egyiken egy rakétavetőt, és simán átlövök vele a másikra...
  • RoboKutya78
    #3921
    ahm na majd elbabrálok vele:)

    Kérdés
    Miért nincs a hozzáférési parancsok között frakciós megosztás?
    Kevesebbet kellene építkezni
    Most ha pl én azt szeretném hogy a cryokamrámból tudjam irányítani a hajómat akkor le kell tennem a bázisra egy antennát meg egy lézerantennát
    Ha ezt most más is el akarja játszani akkor neki is személyre szóló antennát kell telepítenie
    A végén ott fogunk állni hogy a sok térképjelzés között el fogunk veszni
    Most még az is zavar hogy az A platformon látom az antennajelzést zabálja az állomás az energiát feleslegben warlok elfelejtette lekapcsolni a rendszert szerintem:)


    Modokkal kapcsolatba szerintem nem lenne rossz ötlet ha egy módosított napellem méretű modokat felpakolnánk mert gazdaságosabb lenne ha a hajókat napenergia hajtaná de ezek a nagyméretű alap ellemek kicsit káoszt eredményeznek illetve mini batery se volna rossz ötlet.
    MODHASZNÁLATOT tényleg csak a legpraktikusabb csomagokat kellene használni
    (DX11) Solarpanels
    (DX11) Vas's Solar Panel Rebalance
    RB Compact Battery [DX11]
    HCDS / Small Ship Slim Battery
    A dx11 jelzések nem egyértelműek számomra de ki kellene kísérletezni hogy használhatóak e
    Pl: ebbe a modelben (DX11) Vas's Solar Panel Rebalance kíváncsi lennék hogy azok a blokkos cuccok tényleg blokk méretűek.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.23. 11:40:16
  • laci4321
    #3920
    A kicsi ikonjai az lcd-nek jelzik hogy hova kell őket helyezni.
    A fighter cockpit lcd-ket a vanilla vadászpilótafülke elé kell lerakni, és az lcd kijelzők benyúlnak a pilótafülképe.
    Az ECC (enhanced cockpit concept) viszont saját pilótafülkét használ, csak annál lehet az lcd-ket jó helyre rakni. Ott is a kis képeket látod hová kell rakni az lcd-ket, az lcd-k neve pedig az hogy milyen lcd-k lessznek (pl. top_mid = felülre középre kerül majd az lcd, a 2_side_2_in_1 (vagy valami ilyesmi) az azt jelenti 1 db LCD modul ami két oldalra kerül, ahol a jobb oldali LCD a bal oldali folytatása)
  • RoboKutya78
    #3919
    Skacok az a lcd-s pilótafülke hogy a túróba mükszik?
    Mielőtt elgurult a gyógyszerem és puffantottam egyet a fordítva felszerelt rakétalövegemmel azzal szórakoztam de valahogy nem jött össze:)
    A hajóm fele elszállt tegnap éppen hogy csak le tudtam szállni vele úgy hogy a jobb oldalán nem volt meghajtásom:)
    Tegnap egyedül nekimentem a 25 kilométeren ácsorgó csésze aljnak kíváncsi voltam meddig jutok el 500m en kaptam a sorozatot:)
    kicsit hátradőltem amikor rájöttem hogy 1:20 percet mutat az óra amikor kiléptünk:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.23. 10:37:30
  • laci4321
    #3918
    Ezt a compakt toolst és a compact conveyor systemet nem szívesen raknám be, most így nagyobb kihívás a hajótervezés.
    Amúgy raktam robotpilótát a kis bányászra még este, csak elfelejtettem szólni. (Szerintem majd csinálok egy LCD kijelzőt amire kiírom mit produkáltam online létem alatt hogy lássa a csapat, a másik oldal pedig itt ne :D) Bányászat után így csak nyomunk 1 gombot és hazarepül a kicsi.
    Meg felderítettem a környéken pár aszteroidát, addig mentem amíg találtam mindenből 1-2 ércmezőt, az elég lesz egy darabig. Meg voltam bányászni is. És a végén beüzemeltem a bázison a TIM szkriptet hogy rendbe tegye az inventory rendszerét a bázisnak. A configurable automatic lcd-t is a bázisra raktam, de még nem üzemeltem be mert nem volt még mit kiíratni vele.

    Ez a beállítás, miszerint újraéledéskor nincs hajó, és szerszámokat sem kapunk nagyon jó! Ha valami idegen meghal, csak újraéledget, de nem fog tudni csinálni semmit. A turretet pedig bekapcsoltam, így a hívatlan betolakodót le is szedi azonnal újraéledés után.
    De ettől függetlenül még tennék jelszót a szerverre, már amennyiben lehetséges!

    Nekem egyébként stabil 60fps-el fut a szeró, tökéletes :D

    Van egy jó bővíthető bányászhajó designom, ha legközelebb felcsatlakozok berakom kivetítőbe :)
  • kipeti
    #3917
    Az a pici hajó azért volt pici mert kezdéskor nem volt sok nyersanyag illetve alap hátizsákkal (400L) és hegesztéssel nem igazán volt kedvem nagyobbat csinálni. :P
  • kipeti
    #3916
    Kibővítettem a kis bányász hajót a B platformon illetve elkezdtem egy hegesztő hajót kreálni sajnos idő miatt nem jutottam a feléig se.
    MOD-nak ezt ajánlanám compakt tools, és hozzá a csatlakozások megkönnyítése miatt Compact Conveyor System
    sok pluszt nem ad hozzá viszont a hegesztőjét nagyon szeretem nagyon nagy a ható távolsága.
    Utoljára szerkesztette: kipeti, 2016.05.23. 08:46:12
  • LookUsArts
    #3915
    felolem rakhatunk jelszot a szerverre.

    Amugy megvolt az elso kis turam
    a tapasztalok
    -25-35 fps (ugy hogy a google crome is ment.. mert elfelejtettem)
    -nagyon meno
    -megepitettem az elso kis kriptamat, en egy kicsit dragabban epitkeztem mint a tobbiek, mert nem szeretek osztozkodni, de utana banyasztam is eleget, szoval nem hagytam uresen a pecot.
    -szerintem igy az elejere teljesen jo ez az alapbazis mint egy "semleges zona" aztan ki-ki a sajat dolgara
    -NAGYON FONTOS en alapbol a masik frakciohoz akartam csatlakozni (bocsi ) DE nem tudtam mert elfelejtettetek az automatikus elfogadast bepipalni, szoval ha szeretnetek hogy jojjenek hozzatok akkor azt pipaljatok ki. Majd meg kivancsi leszek mi lesz ha tobben leszunk.
    Utoljára szerkesztette: LookUsArts, 2016.05.23. 03:58:32
  • RoboKutya78
    #3914
    Bocsi az aksi én voltam a többit viszont lelet ő csinálta:)
    kellett anyag a hajómra gondoltam abból kiszedem:) majd visszaépítem.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.23. 01:19:49
  • laci4321
    #3913
    RJoco: a szerver privát, vagy bárki felcsatlakozhat? Csak mert így fél 1 körül beugrott egy ismeretlen, és szétkapott egy akkumulátort, meg valahogy lekapcsolta a rekatort, és elment az áram a bázison.
    Kilépésem előtt aktiváltam a turretet, de hát az nem védi be az egész bázist, védelmi rendszert kiépíteni meg már nincs időm ma :D
    Nem örülnék neki ha valaki szétszedne bármit is míg alszunk. Ez azért durva egy kicsit :D
  • RJoco
    #3912
    Írd hozzá a szöveget is, amit írtam, mert így nem jó.
    De a legjobb, ha a szerver és a világ nevét írod, utána majd megtalálja a kliens. Favorithoz adva pedig azonnal látszik, hogy fut-e és nem kell keresgélni. (Lassan találja meg.)
  • RJoco
    #3911
    A két frakció már megvan. Most hoztam létre a másodikat. Az elsőben már úgyis vannak 3-an :)
    Evil szenzor 100% nem lesz.
    A floating object-et még meglátom, azért nem szeretem variálni, mert jártam már úgy, hogy levettem 64-re, erre amit fúrtam az kb azonnal eltűnt, nem volt időm felvenni. Zsákban nem jelent meg, szóval tuti, hogy eltűnt.
    A szerver tesztet majd csak holnap ejtem meg, ma már alvás jön, holnap meló reggel.
    A 3D radart nem szeretném betenni, túlságosan megkönnyíti a keresés dolgát. 50 km azért nem kevés.
    Kapcsolat szakadása esetén én úgy vettem észre, hogy visszarak a krioba. Párszor leállítottam a szervert és nem mindig jutott eszembe visszamenni, de mégis ott ébredtem. A szakadást mondjuk nem teszteltem. Ha jelentkezik ilyen gond, akkor felteszem a modot. Nem nyerő, ha emiatt bukja az ember az eszközeit. Főleg, hogy nem kap újat respawn-nál :D.
    Nagy nehezen (mert nem figyeltem és marhára allergiás a kis és nagybetűkre a mentés, de ezután már könnyű lesz) sikerült betennem a modokat.
    Az easy inventory nekem valamiért nem jól megy. Nem a kijelölt elem cuccait teszi be jobb klikkre. Bár az is lehet, hogy igen, csak akkor egy régebbi listából dolgozik. Próbáljátok, hátha nektek megy.
    Mind a kettő cockpit mod felkerült valamint egy kis extra, elvileg csak nekem :), admin parancsok. Nem kell fájlt szerkeszteni és szervert újraindítani, simán átállíthatom kreatívba menet közben, cuccost adhatok a játékba, ki/be kapcsolhatok opciókat, mint a copypaste funkció vagy a spectator. Elvileg sebességet is állíthatok, de azt nem néztem meg, hogy pontosan hogyan. Szóval elég sok a lehetőség.
    Holnap szerintem létrehozom a steam csoportot, amibe be kell lépni, hogy csatlakozni lehessen a szerverhez. Mivel ezt is bele kell írnom a beállításokba, ezért lesz egy leállás. Visszaveszem a floating-ot 128-ra. És reméljük, hogy nem tűnnek el cuccok a semmiben. Azért ne feledjük, hogy 8-an is lehetünk.
    Amúgy a floating a szimulációs sebességet csökkenti esetleg és nem az FPS-t. Hacsaknem látótávban van, mert akkor FPS-t is.
    Ami még az FPS-t csökkenti, az a be nem hegesztett blokkok. Sok esetén durva tud lenni a dolog. Szerver esetén nem tudom, hogy jelentkezik a kliensnél, talán nagyon laggolna a játék?
  • laci4321
    #3910
    Én továbbra is Zero ötletét támogatom, vagyis hogy 2 frakció, fejlődés, aztán egymásnak rohanás.
    Ez az evil sensor mod átírja az egészet, nem javaslom a beletételét, sőt ellenzem.
    A max floating object számot én is lejjebb venném, 50-100 körül is bőven elég.

    Szervertesztelésnek be lehet rakni az állomásod RJoco, ha azt bírja akkor csinálhatunk amit akarunk :D

    A 3D radar be nem tételéről meg lehet győzni :)
    Viszont a kriokamráról eszembe jutott ez a mod: [MP] Restore Player Inventory at first Respawn
    A lényege: "Unod már hogy folyton elveszik az zsákod teljes tartalma ha a szerver szétkapcsol,vagy nem mentél be egy kriokamrába kilépés előtt? Megoldás a problémára: a mod elmenti mi volt az inventoryd tartalma és azt visszakapod amikor újra csatlakozol."
    Szerintem igen csak megfontolandó ez a mod :D
  • RJoco
    #3909
    El kellett indítanom a világot, amelyikbe betettem őket, így már megvan a vinyón is.
    Csak azért kell, mert meglévő világ esetén már nincs mit szerkeszteni a .cfg fájlt, onnan már csak az .sbc-t lehet, hogy változások történjenek.
  • RoboKutya78
    #3908
    Még nem töltötte le a gépedre az elérését
  • RJoco
    #3907
    Vajon miért nem jelenik meg az összes mod a játék könyvtárában, mikor feliratkoztam rájuk?
    A játékban elvileg elérhető.
    De mindjárt elindítom, hátha akkor leszedi.
  • RoboKutya78
    #3906
    Beírtam a szerver linket a jelentkező link alá
  • RoboKutya78
    #3905
    Nagyon sokat úgy se fogok rajta bóklászni így ne hozzám idomítsátok a rendszert.
  • RJoco
    #3904
    Nem hiszem, hogy kapásból 254 kallódó objektumot generáltunk volna. Inkább annyit tud a gépe robokutyának. Mondjuk a 15 km látótáv lehet gond.
  • RJoco
    #3903
    A finomítódat már múltkor is néztem és nem tetszett, túl nagy és mégis lassú. Majd helyben építünk valamit, ahogy kelleni fognak.
    Szerver tesztelés céljára szerintem jelenleg az én ellátó állomásom lenne a legjobb. Rengeteg finomító, összeszerelő, konténer, most már van o2 és h2 rész is, csak még nincs bekötve. Viszont teszthez kreatívba kellene állítani a szervert és engedélyezni a copy/paste funkciót. De nem látom jelentőségét. Ahogy haladunk, úgyis ki fog derülni, hogy mit bír. Nem kell az elején elkapálni a dolgot.
    A szenzoros mod tuti nem fog bekerülni, mert az inkább csalás, mint mod. Ennyi erővel kreatívban is építkezhetnénk.