7903
Space Engineers

Katt a képre
  • LookUsArts
    #3741
    Ezzel total egyet kell hogy ertsek! Persze nem mindenki Picasso, ezert ezek a kis "seged programok" segitenek az embereknek. De a lego melle sem adnak sose "ossze rako robotot" csak egy adag kepzelo erot.
  • RJoco
    #3740
    Épp most játszottam egy jót.
    Azt hittem, ma már nem is lesz update, bár ezt nem igazán lehet annak nevezni. Nem is próbálom ki, hogy mit csesztek el a bug fix-szel, majd holnap délelőtt tesztelem. Szeretnék nyugodtan aludni :)
    Az a Warp Drive effekt baromi jól néz ki, már csak Warp Drive-ot kellene beletenniük a játékba. Álló helyzetben azért elég gáz az effekt, egyáltalán nem élethű. De a Warp és Jump Drive közti különbséget felvetették a hozzászólásokban is.

    Ma néztem, lehet állítani a billentyűzet kiosztást, bár volt olyan, amit nem találtam meg, vagyis fix. Sajnos a K,T problémára nem találtam megoldást, az I betűre meg csak a saját inventory-m jön be, hiába sárgállik a konténeren a kereszt. Ha valamiben ülök, akkor annak az inventory-ja is bejön, nem csak a puttonyomé.
    Jó lenne tudni, hogy tudok kiosztást törölni?
  • i robot
    #3739

    Ez csak annak fontos aki moddolgat. Lényegében a karakter mozgásán lehet változtatni, és a létrehozott világot tesztelni.
    A piston + rotor törést javították, mert ha újratöltötted a világod akkor szétestek. (Én ezzel a bug-al nem találkoztam, nekem alapból szétesik mindegyik, de főleg a piston.)
    Az autopilótát is javították, meg a szokásos szöveg bug javítások és net kód optimalizálás.
  • RoboKutya78
    #3738
    Juuj ez most mi Kiadják a játék teljes háttér hozzáférését Vagy mi
    Tesztelő progi az rendben Ránk akarják tukmálni a bugok kijavítását Nem vágom..
    -- Bolygó játékban nem vágódsz neki a földnek 60 méteren megálsz.
    -- Piston rotors kerekek újraalkotásán ügyködtek mán megint
    -- A végén a jumert nem vágom új grafikát kapott az ugró effekt
    hurrá egy újabb kész szúrás a gyenge gépek javára:)
    Bocs ha ismét hülyeségeket írok de nem mindig értem pontosan az angol szöveget csak kapirgálom mit akarnak.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.12. 20:53:04
  • tom36
    #3737
    Azt meg lehet vele csinálni hogy viszajelezze hogy épp hol tart és azt ki is irja monitoron mondjuk egy töltőcsík segítségével.
    van még pár videója amikben megmutat néhány alap funkciót és ezeket kombinálva elég sokmindent meg lehet oldani.
    Sajna a menüs rendszer szerintem nemvalószínű, hogy valaha is elérhető lesz ha csak nem csinál valamelyik móder egy jó kis blokkot hozzá, de örülnék neki ha tévednék.
    itt ha jól vettem le akkor nem kell használni a [] jeleket és a {} -t pedig be lehet irni az LCD panelon.
    Utoljára szerkesztette: tom36, 2016.05.11. 21:57:08
  • RoboKutya78
    #3736
    Hm ez egész jó kis szösszenet:)
    Ez pont jó lenne a nagy hajómra pl arra hogy tudjam hogy milyen helyzetben áll a hangáram ajtaja és akár onnan is tudjam irányítani egy visszajelzéssel megállapítva az aktuális állását:)
    Bár egy menüs rendszernek jobb haszna lenne rajta.
    Olyan jó lenne amin a monitoron lehetne ki be kapcsolgatni és ott is jelezné hogy mi a helyzete a hangárnak.
    Igen a {};[] jeleket elég durván el lehet nézni:) volt hogy szövegszerkesztőbe írtam a scriptet és másoltam be a monitorba:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.11. 21:16:41
  • tom36
    #3735
    Hááá le luja..
    rájöttem hogy mi volt a gond a script-el, csak unalmamban megin neki kelett vetnem magam.
    a "{ }" helyett "( )" -t használtam, kis képernyőn ment a videó meg alap felbontáson és nem vettem észre a különbséget.
    most próbáltam ki mind angol mind magyar nyelv mellett, más elnevezésekkel és működik.
    ez a script egy megváltás, nagyon egyszerű csak kérdés hogy mennyire részletes, mer lehet hogy nem mindent lehet vele elérni.
    Utoljára szerkesztette: tom36, 2016.05.11. 20:46:44
  • RJoco
    #3734
    Nemrég jött némi módosítás a programozható blokk terén. Lehet, hogy a videó régi.
    Asszem a #C nyelvet kellene nézegetned.
    De Szupertrabi tud közelebbit mondani, ő érti a dolgot.
  • tom36
    #3733
    Nem tudtok véletlenül valami jó magyar leirást vagy videót a program block scripteléséhez ?
    mer tegnap meg ma is több órát rászántam, de semmi használható anyagot sem találtam, angol videókból meg nehéz kitalálnom hogy hogy is működik.
    Találtam viszont egy jó script-et ami nagyban megkönnyítené meg hozzá van több videó is amik rendesen bemutatják a használatát, de ez meg valamiért nem akart működni hiába másoltam le a lényegi részét ugyanúgy, vagy csak változtattak azóta a script íráson valamit.
  • RJoco
    #3732
    Y.
    A 'Z' a reaktorok ki/be kapcsolása. Legalábbis QWERTZ billentyűzeten, magyar kiosztásban.
  • Viper26
    #3731
    Csillapításra gondoltam.
  • RJoco
    #3730
    Régebben úgy tapasztaltam, hogy mindegy, hogy meg van építve a cucc vagy nincs, vagy van benne anyag, de nincs behegesztve vagy csak a kezdő darabbal van lerakva, ha leraktad, akkor súlyban a teljes méretet számolja.
    De ez régebben volt, újabban nem tudom, hogy ez reálisabb lett e már. Ki kell kísérletezni.
  • RoboKutya78
    #3729
    A 3ds elemek beintegrálása nem rossz buli (Hajónál X% építési idő megspórolása de a szépítkezés az meg a te ötleted)
    Ha bolygót akarsz kreálni egy extra dologhoz jól jön
    A % os dolgot meg úgy értem hogy ha akarod x mennyiségű blokkot tudsz mondjuk 70% os megépítésre pontosan belőni az rendben hogy szét szerrellésnél hallod a lépcsőzetes elfogyást azt a 2 vagy 3 kattanást(kattanásokat nem tudom hány %-ot jelentenek 75-50-25%? de az nem biztos hogy megáll 70% nál hanem lesz pl 73% és így tömeget spórolsz meg ha tutira belövöd a % os lebontás méretét.
    Persze lehet hogy rosszul sejtem a dolgot.
    Kíváncsi lennék a kis teher hajóm mennyi súlya lenne ha a gondolák fel lennének építve illetve a hang alapján való szétszedést összehasonlítani a % ra pontos leépítéssel.
  • RJoco
    #3728
    Mit kell Z-vel?

    Kreatív módban teljesen mindegy az inventory méret, mert végtelen.
  • Viper26
    #3727
    Z-vel kell, ha jól emlékszem?

    Most indítottam egy kreatív módot nagyobb inventory-val, ez így rendben van elsőre?
  • RJoco
    #3726
    - Képzelő erő, kreativitás, ügyesség. Egy 3d-s modellt beaplikálni így nem dicséretre méltó. Legalábbis én nem dicsérem az illető ügyességét, mert a nagyját más programmal csinálta.
    -- Pedig lehet a játékban is szépen festeni és jó színeket beállítani. Nézd meg a hajóim. A SHIFT+P-vel tudsz mintavételezést végrehajtani, ha esetleg javítani kell valahol. Az igaz, hogy nem minden elemet tudsz így lefesteni, mert ahova nem férsz hozzá más blokkal, de látható, oda nem tudsz festeni. Nem lenne rossz, ha ezt megoldanák úgy, mint a hegesztést.
    --- Nem értem ezt a %-os pontosságot.
    Biztos, hogy másnak is hiányozni fog a program, ha esetleg eltűnne, de a keen nehogy már erre építsen!
  • RoboKutya78
    #3725
    Én azért a következő pár dologra szoktam használni
    - Alkalmanként ha bírja a gépem 3ds modelleket olvasok be vele akár bolygónak akár félkész építménynek
    (Ezt nem tudom enélkül a progi nélkül hogy lehet megvalósítani másként, vagy nem tudok jobb megoldást rá ha ti igen ne tartsátok vissza:) )
    -- Célzott gyors festésre tökéletes megoldás szeretem az erőteljes színeit amit lehet vele készíteni.(hasonló színmélységet nem tudom hogy lehet jobban beállítani vele nekem sose jött össze mindig eltért a színmélység pl az űrállomásomat a kék fehéret ezzel csináltam.
    --- Gyorsabb és pontosabb félkész blokokat készítek vele % os pontossággal lehet vele dolgozni utólag is.(pl utóbbi hajóm gondoláját ezzel szedtem darabokra.)(nem tetszik az hogy félórát szenvedjek a %os pontosságú sorban való építkezéssel)
    Szóval ezek igenis hiányozni fognak, ha elmeszelik végleg a progit.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.11. 16:56:04
  • RJoco
    #3724
    Ha normálisan megcsinálják a játékot és nem cseszik el később, akkor, ha a júzer indít egy új világot, nem fog kelleni. Legalábbis nagyon remélem. Én az állomás disco-nál használtam utoljára, azóta sem és nem is szeretném.
    Legyen jó a játék és ne kelljen a mentést piszkálgatni.
  • RoboKutya78
    #3723
    Tegyük hozzá remélhetőleg észhez térítik a fejlesztőket hogy ez a játék kívánja ezt a kis alapprogramot és rávehetőek lesznek hogy fejlesszék a játékkal együtt.Nem hinném hogy annyi dolguk lenne hogy erre a kis progira nincs egy emberük aki foglalkozna vele
    Nagyon fog fájni ha elhatják végleg a progit.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.11. 13:55:46
  • RJoco
    #3722
    Még a SETools programmal lehet karban tartani a mentett állásokat, így nem kell mászkálni a játékban, egyszerűen törölheted a hajókat, objektumokat a világból egy listán keresztül. Arra is lehetőség van, hogy a kallódó dolgokat is töröld, Floating Object név alatt, amit elvileg a játéknak ki kellene törölnie, de nem teszi meg vagy csak bizonyos mennyiség fölött. Elhagyott hajó is megtalálható vele. És még sok egyéb másra is jó.
  • tom36
    #3721
    Kipróbált az ajánlott változtatásokat, viszont a drónt kikapcsoltam, és pár óra teszt után szerintem működik.
    a beéledt drón gyártókat meg kitöröltem creativ mód alatt.
    Thx
  • RJoco
    #3720
    Az tényleg fura, mert szépen meg kellene állnia. De alapból, ha jól emlékszem, akkor nincs bekapcsolva a csillapítás és, ha azt nem kapcsolod be, akkor irányíthatatlanul becsapódik a felszínbe.
  • Viper26
    #3719
    Az mondjuk fura hogy a leszállóhajó irányíthatatlanul becsapódik a bolygóba. :D
  • Viper26
    #3718
    Második bolygós tutorial-nál vagyok, ott azért megeszi a vRAM-ot szépen. :-)
  • Zero_008
    #3717
    Ja, és a mentésben szétesett a hang, azzal lehet valamit kezdeni? Először csak ilyen folyamatos, de halk fehérzaj jött, aztán ez odáig fajult, hogy beülve egy fúrógépbe bizonyos helyeken a játék a maximum hangerővel üvöltve zúg. És még a játékban nullára vett hangerővel is képes beciccegni valahogy, úgyhogy vindózban kell lenémítani...
    Erre van valami megoldás?
  • Zero_008
    #3716
    Van ehhez esetleg magyar állandó szerver? Haverokkal elkezdtünk hárman egy túlélőmódot, de úgy két hét viszonylag intenzív játék után mindhárman belefáradtunk. Nincs cél, nincs kihívás, ellenben baromi fárasztó összehegeszteni dolgokat, meg kibányászni hozzá a cuccot...

    Én összeraktam egy négyezer tonnás űrhajót, upgrade-elt refinerykkel és assemblerekkel, két nagy hangárral, vagy 16 hidrogéntankkal, rakás thrusterrel, jumpdrive-okkal, reaktorokkal, haverok közben fúrókat építgettek.
    De most, hogy ki tudnánk menni az űrbe, valahogy már senkinek nincs kedve játszani vele. Meg az is lefáraszt, hogy ide-oda kell küldözgetni a savegame-et, ha az aktuális host belefárad a játékba, és aztán ettől kicsit meg is zakkan néha a játék...

    Lehet, hogy egy állandó szerveren több kedvünk lenne hozzá, főleg ha pvp, és baszogatnánk néha egymást...

    Kreatív mód meg még annyira sem köt le, mint a túlélő, ellegózgatunk néha ilyen félórákat, hogy kipróbáljunk koncepciókat meg hülyéskedjünk autóversennyel, stb, de az tényleg fél óra alatt veszti el a varázsát...
  • RJoco
    #3715
    Nem akarlak elkeseríteni, de nekem ezt csak úgy sikerült megoldanom, hogy új világba mentem. Vagy korábban bespawnoltak a hajók vagy a játék nem kezelte jól és tovább spawnolta őket, de csak jöttek és nem sikerült kikapcsolni.
    Minden hajó kb 5 km-re érkezett meg hozzám. A vicces az volt, hogy amíg a bolygón voltam, addig sorra estek le a hajók, mert nem tudtak megállni. Van is youtube-on egy videóm amikor 6 Argentavis-t fogok, mert egy helyen tobzódnak.
    Bolygós világ esetén megcsinálták már, hogy az NPC hajók nem spawnolnak a közelbe és oda sem jönnek. Így a gravitációs határ közelében nincs ellenség, ha vadászni akarok, akkor el kell mennem 50 km-re odébb.

    Más: a gépbe meg is vettem az SSD-t, 250-es samsung lett. Sajnos ram nem volt a boltban.
  • reaper5687
    #3714
    Még annyit próbálnék meg, hogy engedélyezed a spectator módot a saven (ezt a későbbi megoldáshoz, ha kell), majd megkeresed a savedhez tartozó sbc filet, C:\Users\*usernév*\appdata\Roaming\SpaceEngineers\Saves\*valamiszám\*Save neve\
    itt van egy sbc file, azt tudod editálni, én ezeket a mezőket keresném meg és állítanám "False"-ra a helyedben:
    <EnableDrones>true</EnableDrones>
    <Battle>false</Battle>
    <EnableEncounters>true</EnableEncounters>
    <MaxDrones>5</MaxDrones> - Ezt esetleg 0-ra, hátha, de csak ha a másik kettő nem megy.
    Ha ez sem működik, akkor asszem ALT+F10 vagy CTRL+F10 játékon belül, creative tools bekapcs, F8 - Spectator mode, ezzel a nézettel odamész a sok ellenhez, és CTRL+X, majd igen, törlés. Elég gány megoldás, de legalább egy kicsit nem fogja terhelni a gépedet. Utána, a Player Control-al visszatérsz a karakteredhez, megint ALT+F10 creative tools ki.
    De azért remélem az első megoldás is működni fog.

    Utoljára szerkesztette: reaper5687, 2016.05.10. 17:36:13
  • tom36
    #3713
    a biztonságos mód csak az aszteroidákat küszöböli ki amire szűkség is van ha nem azzal akarok szórakozni hogy foltozgatom a bázist
    megpróbáltam lefordítani a spawn-os beállításokat magyarázatát és lehet hogy megvan a megoldás, bár még teszt alatt van pár óráig
  • RoboKutya78
    #3712
    Próbáld meg hátha kihagytál valami hajóspawn beállítást mégis majdnem mind a 3 sorban van hajó spawnra vonatkozó beállítás
    Vagy még azt is megteheted hogy bekapcsolod a biztonságos modot a játékban és akkor még astearida zápor se lesz
    Nyugodtan írogasd a problémákat mi is tanulunk belőle.
  • tom36
    #3711
    sory hogy megint ijenekkel nyagatlak titeket, de meg lehet oldani valahogy hogy az Argentavis hajók ne spawnoljanak be ?
    mer már csak a szállítóhajók beéledését nem kapcsoltam ki, de így is most éledt be a 4 ilyen hajó és mind ott tobzódik 1 kupacon = szívja a gépet, és még beütni se lehet mer ledarálnának + időm se lenne szétszedni olyan sebességgel ahogy jönnek....
  • RoboKutya78
    #3710
    Hm azé 3 fps mellett is lehet értelmes videót kreálni:)
    Végre eljutottam oda is hogy legyen intrója a videóimnak.
    Taliztam egy oldalt ahol limitált videóanyagra lehet építeni ha valaki nem ért a videoszerkesztőhöz.
    Ha tud valaki ilyesmit az írja már meg köszi remélem nincs helyesírási hiba a videóba fejbe lövöm magam:)
    flixpress.com
  • RoboKutya78
    #3709
    Na mindegy nem lényeg. Köszi
  • LookUsArts
    #3708
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Lhet hogy az angol az ami nem jo nekik (a google forditos angol mondatokat nem lehet megerteni.) Amugy melyik Far Cry? Mert ha a nagyon regi ahhoz talan nem is kell Uplay. En mikor irtam nekiki akkor altalaban valaszolnak, es/vagy erdemes atnezni hatha valaki elotte mar megkerdezte ezt es akkor megtalalod a valaszt is.

    ui: Legrosszabb esetben letoltod torrentrol es jatszol vele, az teljesen legalas ha van hozza eredeti CD kulcsod, mert a felhasznalasi jogot megvetted.
  • RoboKutya78
    #3707
    Srácok furcsa kérdés de felteszem hátha használja valaki.
    Ubisoft uplay vagy ahogy hívják
    van nemek egy régen megvett far cray cd-m telepítő kulccsal viszont elvben ugye a platformon keresztül kéne megadnom a telepítő kódot
    De nem fogadja
    Próbáltam felvenni a suppal a kapcsolatot de akárhányszor indítom el a tikettet nem jelenik meg semmiféle információ hogy vették volna a kérésemet, bár megjelenik a felirat viszont a folyamatban levő feladatok között nem jelenik meg.
    Ne is kísérletezzek vele?.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.10. 11:07:42
  • tom36
    #3706
    Thx
    egy picit még a ramnak is segített.
  • RJoco
    #3705
    Nem tudom, nálatok mi van.
    A hosszú betöltési idő: HDD, ráadásul 5400RPM-es; szarrá modoltad a világot és a modokat lassan tölti be-nekem is van ilyen világom; esetleg 1-2 modot alabból lassan tölt be, mert nagy vagy sok elemet tartalmaz.
    Offline mód: nekem simán ment a dolog. Muszáj volt, mert úgy belassult a net, hogy nem vártam meg, míg csekkolja a modokat, így offline-ba raktam a steam-et és simán betöltötte a világot.
  • laci4321
    #3704
    Az offline módos játékot már én is próbáltam, de akkor nem tudok moddolt világokat betölteni... netkapcsolat nélkül nem lehet modokat használni, az SE nem engedi, azt írja a modok nem elérhetők, nagyon jó... És mivel az én túlélős világom moddolt, netkapcsolat nélkül nem játszhatok.
    Ez már csak akkor gáz, amikor a szutyok Invitel szivat, és elmegy a net, ennél a retek cégnél ez elég gyakran előfordul.
  • RoboKutya78
    #3703
    Ezzel az eszement hosszú betöltési idővel is csinálhatnának valamit.
    Nem értem milyen funkciója van annak hogy a játékot tömörített tartalommal menti ha ennek ellenére hosszú a betöltési idő.
  • RJoco
    #3702
    Elraktározza azokat, csak valamiért leellenőrzi, hogy megvan e. Amúgy is mindent a steam szed le, szóval szerintem is hülyeség.
    Viszont a játék rejtett könyvtárában megvan az összes letöltött mod. A felhasználóneved alatt az AppData-ban vagy Roaming-ban találod, ahol a mentések is vannak.
    Szóval ezek a fájlok tömörített állományok, melyekbe bele lehet mászni (TotalCommander) és kitömöríteni őket. Ezt a mods könyvtárban kell megtenni és természetesen azon belül kell egy-egy könyvtárat létrehozni a modoknak. Ha ez megvan, akkor a játékon belül a világ beállításainál a modoknál megtalálod őket, kis mappa van a mod előtt. Ezeket kell áttenni a jobb oldalra és a workshop-osokat kiszedni. Így nem fogja mindig csekkolni a netet.

    A másik megoldás, hogy a steam-et offline módban indítod és akkor nem fog nézelődni az SE.