7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RoboKutya78
    #3902
    és ha az evil sensor jó ötlet még az asteroida mező se nagyon kellene.
  • RoboKutya78
    #3901
    igen az felhúzza az fpst meg nem kell teleszemetelni a szervert kóbor blokokkal
  • kipeti
    #3900
    Szerintem a 254 floating object kicsit sok lesz robokutya említette hogy7fps-el ment.
  • RoboKutya78
    #3899
    Ezt az Evil Sensor (Dispenser Sensor) elvileg be tudtam állítani és működött is rendesen:
    nem kéne bányászni csak végigsétálsz a szenzorok alatt és dől az anyag.:)
    csak meg kellene fejteni mit is kell a senzor nevébe írni már nem emlékszem
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.22. 17:21:53
  • RoboKutya78
    #3898
    Nagyobb tasi jó lenne meg van egy finomító rendszerem amiben van pár mód meg kellene lesni hogy azokkal hogy muzsikál a dolog.
    Erre a finomítóra gondoltam.
    kivetítővel berakni mint egy állomást:)
    Bár ez szerintem kifektetné:)
    Vagy ha mást nem a scriptek futhatnának
    Van megoldásom az állandó anyagellátásra


    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.22. 17:14:49
  • RJoco
    #3897
    A kriokamrás dolog jól is működik. Ha úgy lépek ki, hogy benne voltam, akkor ott is ébredek és minden megmarad, ami a puttonyban volt.
    Kérdés:
    Folytassuk akkor ezt a világot, jó lesz vagy legyen egy új kezdés?
    Modok majd még fognak bele kerülni, amit laci4321 linkelt, azok jók, bár a holografikus kijelző szerintem nem kell. Főleg, hogy 50km-re ellát, ha jól értettem, akkor az aszteroida belsejébe is belelát, úgy pedig titkos támaszpontot nem lehet létrehozni.

    A spectator mód ki van kapcsolva, mégis enged mászkálni kamerával, ez így nem lesz jó. De próbáljátok ki ti is, lehet, hogy csak az admin-nak engedi.

    Hogy senkit ne érjen meglepetés és mindenki tisztán lásson, itt a konfiguráció:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    <GameMode>Survival</GameMode>
    <InventorySizeMultiplier>10</InventorySizeMultiplier>
    <AssemblerSpeedMultiplier>2</AssemblerSpeedMultiplier>
    <AssemblerEfficiencyMultiplier>1</AssemblerEfficiencyMultiplier>
    <RefinerySpeedMultiplier>2</RefinerySpeedMultiplier>
    <OnlineMode>PUBLIC</OnlineMode>
    <MaxPlayers>8</MaxPlayers>
    <MaxFloatingObjects>254</MaxFloatingObjects>
    <EnvironmentHostility>SAFE</EnvironmentHostility>
    <AutoHealing>true</AutoHealing>
    <EnableCopyPaste>false</EnableCopyPaste>
    <WeaponsEnabled>true</WeaponsEnabled>
    <ShowPlayerNamesOnHud>true</ShowPlayerNamesOnHud>
    <ThrusterDamage>true</ThrusterDamage>
    <CargoShipsEnabled>true</CargoShipsEnabled>
    <EnableSpectator>false</EnableSpectator>
    <RemoveTrash>true</RemoveTrash>
    <WorldSizeKm>0</WorldSizeKm>
    <RespawnShipDelete>true</RespawnShipDelete>
    <ResetOwnership>false</ResetOwnership>
    <WelderSpeedMultiplier>5</WelderSpeedMultiplier>
    <GrinderSpeedMultiplier>5</GrinderSpeedMultiplier>
    <RealisticSound>false</RealisticSound>
    <HackSpeedMultiplier>0.33</HackSpeedMultiplier>
    <PermanentDeath>false</PermanentDeath>
    <AutoSaveInMinutes>5</AutoSaveInMinutes>
    <SpawnShipTimeMultiplier>0.5</SpawnShipTimeMultiplier>
    <ProceduralDensity>0.35</ProceduralDensity>
    <ProceduralSeed>185648590</ProceduralSeed>
    <DestructibleBlocks>true</DestructibleBlocks>
    <EnableIngameScripts>true</EnableIngameScripts>
    <ViewDistance>15000</ViewDistance>
    <FloraDensity>20</FloraDensity>
    <VoxelGeneratorVersion>2</VoxelGeneratorVersion>
    <EnableOxygen>true</EnableOxygen>
    <Enable3rdPersonView>true</Enable3rdPersonView>
    <EnableEncounters>true</EnableEncounters>
    <EnableFlora>true</EnableFlora>
    <EnableStationVoxelSupport>true</EnableStationVoxelSupport>
    <EnableSunRotation>true</EnableSunRotation>
    <DisableRespawnShips>true</DisableRespawnShips>
    <ScenarioEditMode>false</ScenarioEditMode>
    <Battle>false</Battle>
    <Scenario>false</Scenario>
    <CanJoinRunning>false</CanJoinRunning>
    <PhysicsIterations>4</PhysicsIterations>
    <SunRotationIntervalMinutes>119.999992</SunRotationIntervalMinutes>
    <EnableJetpack>true</EnableJetpack>
    <SpawnWithTools>false</SpawnWithTools>
    <StartInRespawnScreen>false</StartInRespawnScreen>
    <EnableVoxelDestruction>true</EnableVoxelDestruction>
    <MaxDrones>5</MaxDrones>
    <EnableDrones>false</EnableDrones>
    <EnableCyberhounds>false</EnableCyberhounds>
    <EnableSpiders>false</EnableSpiders>
    <FloraDensityMultiplier>1</FloraDensityMultiplier>
    <EnableStructuralSimulation>false</EnableStructuralSimulation>
    <MaxActiveFracturePieces>50</MaxActiveFracturePieces>


    A szerver pedig úgy van beállítva, hogy mindig fut és 5 percenként ment.
    Szóval az üzemanyagra illik odafigyelni.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.05.22. 17:01:34
  • RJoco
    #3896
    No ez a beszéd.
    Most már nem a config fájlt kell szerkesztenem, hanem a mentést kell letöltenem, átírnom, majd a szerver leállítását követően feltöltenem. Újraindítva a szervert máris jó.
    Szóval, amit kapott:
    10x inventory
    2x Assembler és Refinery sebesség
    5x Flex és hegesztő sebesség.
    És ezentúl nem spawnolunk eszközökkel.
    Mivel kilépésnél meghalunk, elvileg, ha csinálunk kriokamrát, akkor a puttony tartalma is megmarad.
    Egyenlőre ennyi.
  • RoboKutya78
    #3895
    De legóztam csak kevesebbet mint átlag gyerekek szoktak :)
  • RJoco
    #3894
    Az inventory tuti kínzás, de a többivel sokáig eljátszottam. Amúgy lehet készíteni fejlettebb eszközöket is. :D
    Természetesen feljebb vettem mindent, elvileg most már úgy fut a szerver.

    Nem, nem úgy fut a szerver. Vajon miért?
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.05.22. 16:30:25
  • laci4321
    #3893
    Az inventoryméretet és szerelési sebességeket feljebb veszed RJoco? Mert ez így elég kínzás :D
  • LookUsArts
    #3892
    juuuuj NA ezt akkor meg kell csekkolni melo utan
  • LookUsArts
    #3891
    jobb embereknek megy ez a SAJAT KET KEZUKKEL IS! Te sose Legoztal?
  • RJoco
    #3890
    A 7 fps igencsak gyengusz.
  • RJoco
    #3889
    Jó ez a kivetítés, nincs vele semmi gond.
    A lényeg, hogy nagy blokkal csak nagy blokkot tudsz építeni, kis blokkal csak kicsit.
    Szóval nagy kivetítővel ne akarj kis hajót építeni.
    De van egy olyan pont, amit, ha be'x'-elsz, akkor csak az építhető elemeket fogja kivetíteni. Így a többi nem zavar be.
    Ha valamit építettél a világodban és szeretnéd megépíteni a szerveren, akkor a legegyszerűbb, ha teszel rá egy kivetítőt, még a világodban. A szerveren meg úgy pozicionálod, hogy a két kivetítő fedje egymást és máris tudsz építeni.
    Azt is fontos megjegyezni, hogy ilyenkor a dolog az állomásról kapja az energiát. És újabban már üres minden, attól függetlenül, hogy mi volt az inventory-ban mikor a BP-t készítetted. De mivel van rajta energia, fel tudod tölteni gond nélkül a továbbító rendszerrel a hajódat (reaktorokat elsősorban). Majd ezt követően el kell távolítanod a köldökzsinórt, ami flexeléssel fog járni.
    Szóval okosan kell nekiállni az építésnek.
  • RoboKutya78
    #3888
    Ezt a kivetítést még okosíthatnák mert így egy kicsit mókosabb a dolog ha meg lerakom a talpakra a hajó talpát akkor elvben érintenie kéne az állomást és el lehetne kezdeni a talpaktól sorban felfele az építkezést és nem maradna ki blokk a talpak közt mint most pl.
  • kipeti
    #3887
    Viszont meg lett a hajó :)
  • RoboKutya78
    #3886
    Na igen egy darabig el lehet vele tolni ilyen minőségben is:)
  • laci4321
    #3885
    Na hát ez érdekes élmény volt :)

    Ezzel az inventory mérettel és flexsebességgel szenvedés volt az biztos :D de amúgy jó lesz ez :D
  • laci4321
    #3884
    Jaaa nem-nem, direkt nem kör az alapja, hanem egy 16 szög. A lehető legszabályosabb körrel egyszerűen lehetetlen lett volna úgy helyezni a meglévő üvegeket, hogy értelmes kupolát adjanak ki. A 16 szög meg már nem olyan távol áll a körtől :)

    A kívetítéseknél mindig csak azt tudod megheggeszteni, ami blokk épp hozzáér a bázishoz amin a projektor van. Aztán ahogy hegeszted a blokkokat, úgy válik lehetségessé szépen sorban haladva a többinek a hegesztése is.
    Ez amúgy látszik is, az adott blokk amelyik hegeszthető, világosabban világít mint alapból. Csak úgy a levegőbe nem tudsz hegeszteni, mert az bármikor elmozdulhatna.

    Megyek kipróbálom a szervert :D
  • RoboKutya78
    #3883
    Belestem a szerverre most is ott vagyok. (7 fpssel :) )
    Kérdés
    A kivetítős építkezés hogy a kórságban működik?
    A kivetítendő alakot beraktam ki is vetődik a dolog. Ez oké
    De nem tudok az árnyékok által kivetített alkatrészeket lerakni.
    A kiinduló alapanyag nálam van alapra kishajó talpal akartam kezdeni, de nem áll neki
    A kivetülő tárgynak a zöld sziluettje megjelenik látom is hogy mi kell hozzá, de nem indul meg az építkezés.
    Most kérdés ilyenkor az összes anyag kell vagy elég a lista első elem ha nálam van a lerakáshoz
    A kis leszállótalpat ha előveszem és lerakom azt elkezdi építeni.
    Kiv leszek ha kiszállok a szerverről megmarad e a kreálmány és ti tudjátok használni?
  • RoboKutya78
    #3882
    Erre a modra gondoltam és erre a segéd eszközre sablonra
    ezzel talán szabályosabb lenne a kör doome
    [DX11] Mech's Mods: Gears & Things

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.22. 10:53:50
  • laci4321
    #3881
    Nem használtam hozzá semmit :D Mi az a mechanic mód amivel köröket lehet rajzolni? :D

    Csak egy szimmetriát használtam, megépítettem a kupola egyik felét (két negyedet) vele, aztán egy egyszerű másolással önmagát lemásolva megvolt a teljes kupola.
    De még azt az egy darab szimmetriatengelyt sem kezeli jól a játék, az 1x2-es üvegek lerakása után rendszeresen javítgatni kellett a másik negyedet. Most már tudom milyen üvegtípusok hiányoznak egy sokkal jobb kupolához, amit egy moddal el lehetne készíteni, bár nagyon nem fontos, nem rossz ez így sem. De a szimmetriát orvosolhatnák KEEN-ék, elég gáz...
  • kipeti
    #3880
    Tesztelve működik :)
  • RJoco
    #3879
    Megy a szerver, de nekem is mennem kell a melóba.
    A legegyszerűbb elérés:
    Steam-mel csináltatsz egy parancsikont az asztalra, majd a parancsikon tulajdonságaiban átírod az URL-t erre:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    steam://connect/173.199.107.41:27015


    Azonnal a szerverre fog csatlakozni, ahogy elindult a játék.
    A beállítások majd délután jönnek, addig lehet nézelődni :)
  • RoboKutya78
    #3878
    Ügyes szép meló lehetett összerakni:) Gondolom használtál hozzá mehanic módot a térrács összehozásához? a segéd módra gondolok amit építkezésnél lehet használni pl kör megrajzolásához.Illetve ha jól gondolom szimetria építkezés volt?
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.22. 00:16:09
  • laci4321
    #3877
    Robokutya, múltkor te említetted hogy jó lenne ha kupolákat lehetne rakni a játékba.
    Készítettem 2 kupolát, való igaz nem tökéletesek, vanilla felépítésben csak ennyire futja :D
    Nagy kupola
    Nagy lapított kupola
  • Zero_008
    #3876
    Uh, igen, mindent maxra. Én ezt nem úgy értékelem, hogy van a normál, a x3, és a x10, hanem hogy van a normál, az egyharmados szopatás, meg az egytizedes szopatás. Semmi értelme a lassításnak.

    Jó, mondjuk ott lehet benne valami, hogy maxos inventoryval bemegyek a az ellenséges bázisra és építek 20 warheadet a nálam lév cuccokból... na az szívás lehet.
  • RJoco
    #3875
    A ticketre jött válasz, megkérdezték, hogy gond e, ha újratelepítik a szervert. Írtam, hogy nem, bár tegnap csináltam egy resetet. És mindjárt megkérdeztem, hogy nyitva e a port.
    Ma már nem hiszem, hogy lesz valami, talán majd holnap.
  • kipeti
    #3874
    A táblázatért bocsi nem tudtam szebben beírni
  • laci4321
    #3873
    Na igen, a nem nyitott port elég amatőr hiba lenne, de előfordulhat.

    általam javasolt modok:
    Easy Inventory
    Enhanced cockpit concept
    Fighter cockpit LCD modules
    Holographic Radar mod


    Én csak ezt a 4-et javasolnám, miven nincsenek bolygók, többre nincs szükség. Ha azonban lennének, akkor még 3-t hozzá tennék:
    sebesség modot (400m/s) hogy ne 20 perc legyen elhagyni a bolygót, és addig csak várni-várni...
    Csillagkapu modot, hogy ne kelljen a bolygóra le-föl szálldogálni (bár abból is inkább csak a wormhole portalt választanám, mert csak a teleportra van szükség, másra nem a Stargate világból)
    és végül a "közegellenállás és elégés a légkörben ha gyorsan jövünk" hogy a bolygón számítson a végsebességben és irányíthatóságban a hajók formája is, plusz ne lehessen olyan könnyű az űrből mindent lebombázni :D Nézzétek meg a harmadik videóját a modnak, nagyon meggyőző! Plusz mivel a wormhole portal csak embereket szállít, hajókat nem, azért maradjon kihívás a légkörbe való belépésben is :)
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.21. 19:26:15
  • RJoco
    #3872
    Lehet, hogy elfelejtettek nyitni neki egy portot?
    Most teszteltem az IP-t, egyedül az ftp portja van nyitva.
    És a nem nyitott port már okozott gondot házi szervernél.
  • RJoco
    #3871
    Ezzel csak az a gond, hogy nincs távoli asztal hozzáférés a szerverhez.
    Amit szerkeszteni tudok, az a .cfg fájl. Illetve abból többet is feltölthetek és váltogathatom, ha kell.
  • RJoco
    #3870
    Ez mondjuk igaz, szenvedni nem akarunk. De akkor szerintem a hegesztést és flexelést is feljebb állítom. Mert oké, hogy túlélő, de ne építsük át a teljes szabadidőnket.
    A két platform kiindulásnak szerintem jó. Nem kell azonnal háborúzni és lehet üzletelni is esetleg. Meg lehet építeni egy utazó hajót és odébb menni. A világ nincs korlátozva, de szerintem a kezdő platformoktól 1000 km-re ne távolodjunk el. Így lehet még keresgélni, kutatni. A látótáv 15 km-re van beállítva, ha kell, növelhető, de gyengébb gépek esetén problémát okozhat. Az ugróhajtómű könnyű hajó esetén elvisz 2000 km-re is. Ezért írtam az ezret, így max kb 2000 km-re lehet a két csapat egymástól.
    Modok terén egyenlőre nem akarok nagyon előre szaladni.
    Ajánlatot természetesen lehet tenni, aztán majd megfontoljuk itt. Én nagyon jól elvagyok modok nélkül is a világomban. Az, hogy van benne pár darab, egy dolog, de igyekszem mindent mod nélkül megépíteni. És ez azért szokott is sikerülni.
    A script-ek viszont engedélyezve vannak a játékban.
  • laci4321
    #3869
    Dedikált szerverek létrehozása, angolul

    Ezt még LookUsArts linkelte. (2946-os hozzászolás)
    A videót továbbra sem találom :(
    Nyugtassatok meg hogy nem csak én emlékszek rá :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.21. 17:52:42
  • RoboKutya78
    #3868
    Pár óriás aszteroida megléte kiváltja valamennyire a bolygóhiányt:)
  • laci4321
    #3867
    Ahh tényleg, DX9-esek miatt nincs bolygó :( Én azért örültem volna neki.

    Az Inventory méretet azért nem hagynám alapon, azzal kínszenvedés megépíteni mindent. Oké hogy realitás, de ne legyen szívás is :D

    A hajtómű sebzése viszont szerintem is maradjon meg, az nem zavaró dolog, így oda kell figyelni a hajótervezésre.
    A két platform pálya az elég közel van egymáshoz.
    Meg ha akarunk 1-2 modot belerakni, azt is meg kellene beszélni. Minél kevesebb legyen, csak az ami nagyon fontos. Pár óra múlva több időm lesz, teszek egy javaslati listát, aztán lehet majd hozzátenni mást/elvenni belőle.
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.21. 17:36:15
  • kipeti
    #3866
    Inkább ha haza értem töltöm ki, nem akarok hülyeséget beírni :)
    Illetve én nem fogok kardomba dőlni ha nem lesz bolygó.
    Utoljára szerkesztette: kipeti, 2016.05.21. 17:23:41
  • RJoco
    #3865
    Nem jutottam vele dűlőre, küldtem egy ticket-et. Remélhetőleg hamar ránéznek, nem tudom, hogy hétvégén mi a helyzet.

    A beállítások egyenlőre, ha elérhető lesz:
    Nincs meteor.
    Nincs spectator.
    Van 3rd nézőpont.
    Nincs kutya és pók, sem drón.
    Van NPC hajó.
    Van hajtómű sebzés.
    Az inventory, flex és hegesztő egyenlőre alapon, de ez szerintem változni fog.
    Van Nap keringés, 120 perc.
    Nincs respawn hajó.
    Most ennyi jutott eszembe.
    A pálya egyenlőre még kérdéses. Én a két platformot szerettem volna indítani először. Kérdés, hogy a szerver miben fut, DX9 vagy DX11. Erre állítási lehetőséget nem találtam.
    Ez csak azért, hogy legyen esélye az itt régóta jelen lévő, de DX11-el nem rendelkezőknek is egy próbát tenni.
    Két csapat lesz, 4-4 fővel. Jelenleg ennyi megengedett a szerveren. Ha lesznek még jelentkezők, akkor lehet bővíteni a létszámot.
  • Zero_008
    #3864
    Nemtom, nem hiszem, hogy túl kell ezt szervezni. Úgysem mindig egyszerre leszünk fenn. Két emberrel simán elkezdhető, meg kell csinálni a két frakciót, elkezdeni egy-egy bázisfélét, aztán majd aki akar, az még jön.

    Konfigolni sikerül már? Azt kéne inkább megbeszélni.
    Pl meteorok sztem PvPbe nem kellenek, meg talán az idegesítő mobok sem, meg még a hajtómű okozta sebzés is kimaradhatna. Legalábbis szerintem ezek inkább csak zavarnak, és idegesítenek, mint hogy hozzátennének a játékhoz. Kutyák meg egyéb dögök pláne szívás lehet dedikált szerveren, ha szétrágják a bázist míg senki nincs ott, a turretből meg elfogy a lőszer...
  • RoboKutya78
    #3863
    úgyis csak ideiglenes lesz
    Azt azért majd meg kell beszélnetek hány jelentkező esetén indítanátok a szervert
    És ezt is kiírjuk a falra