7903
Space Engineers

Katt a képre
  • RJoco
    #3580
    Ahogy nézem, nem is kell ekkora méretekben gondolkodnom. Több, mint 3000 flex van az alján és ugyanannyi van a tetején. Én csak az egyik oldalt kapcsoltam be kíváncsiságból és 0.18 lett a szimulációs sebesség. És meg nem is volt mit darálni.
    Az oszlopokat kiegészítettem blast fogas léccel és tettem az aljára hajtott fogaskereket, így nagyjából pozícióban marad, de 0.3 m/s-nál nagyobb sebességet nem kell várni. Főleg, hogy a fogaskerék fogai átmennek a blast fogasléc fogain. Vagy nagyobb helyet kellene hagynom és normál fogaslécet használni vagy még megpróbálkozhatom a vezető görgőkkel, de ahhoz is hely kell és nem tartom kizártnak, hogy a blast-on azok is átmennek.
    Az utolsó megoldás, amit nem akartam kipróbálni, de nincs más ötletem, az a piston. Kérdés, hogy mekkora terhet bír el a piston feje. A tető még nem is vészes, de hajóval jó nagy súlyt képviselhet már.
    Más ötletem egyenlőre nincs.
  • RoboKutya78
    #3579
  • RJoco
    #3578
    Na de most komolyan! Nem igaz, hogy ez normális?! Így akarjon az ember valami nagyot és hasznosat építeni.
    Ez ugyanaz az effekt, mint ami a túlélőmben történt az Al'kesh-ekkel. Először áttoltam a tetőt az alján és az alatta lévő állomáson is, majd visszaküldtem, de úgy, hogy a tető nem érintkezett az állomásokkal és utána csináltam a képeket.
    Hanghatás is van persze, kb mint a Myst-ben, mikor történik valami misztikus dolog. Hát itt is megtörtént.
    Az oszlopok blast door-ból vannak, a fogaskerekes mod tartalmaz kocka blast door-t, nem úgy, mint a vanilla.
    Hasonló jelenség volt a régi szétszerelőmnél is, csak ott a futómű mászott bele a könnyű páncél blokkba, viszont ott egy bizonyos pontnál nem engedte tovább.

    -
  • RoboKutya78
    #3577
    Ha lerakod a fogas sort van 2 olyan blokk ami úgy néz ki mint egy féltégla és a szélén van egy dudor azt a kockát kell úgy a fogassor mellé tenni hogy a dudor belepasszoljon a fogas sor oldalán levő vájatva. Ezekkel a fél téglákkal állítod meg a fogaslécet.
    A fogassor-tol számított egy kockányi távra tedd be úgy a motor hogy a ráhelyezett kerék alá passzoljon a léc alá
    Holnap elérhetővé teszem a kreálmányom Tanulmányozhatod:)
    Bár lehet bugos a kerék mert állandóan szikrát vet úgy mint a lánctalpak a videon
  • RJoco
    #3576
    Nekem ez még most sem világos.A 3. pontot konkrétan nem értem. De az 5-össel is így vagyok.
  • RoboKutya78
    #3575
    Illetve az még nem stimmel hogy az így elkészített külön mozgó része a liftnek kap e áramot ezeken a blokkoló síncsuszákon keresztül.
    Ideiglenes megoldásként minden csuszka aljára és tetejére építettem 3-5 blokk hosszú sapkát hogy megelőzzem a fogaskerekek véletlen kicsúszását és hogy biztosan kapjanak a fogótalpak energiát napelemet tettem rájuk és egy egy aksit.
  • RoboKutya78
    #3574
    Na kérlek elmesélem a megoldását a sínrendszer felépítésére:)
    - 1. tegyél le egy sima blokkot állomásként.
    - 2. a blokkra tedd rá a nagyobbik fogaskerekű csúszkát és húzz belőle egy hosszú sort.
    - 3. a fogaskerék mellé most már simán rá tudod tenni a csúszó sort mind a két oldalra. (célszerű ráblokkolni esetleg a fogaskerekekre hogy ne legyen gond)
    - 4. a csúszósínre fel tudsz tenni rendes blokokkat is.
    - 5. a fogaskerék alá egy kocka mélyen a csúszósín alá tedd be a motor.
    - 6. a motorra tedd rá azt a fogaskerék blokkot ami úgy néz ki mint egy pálca az egyik oldalán van egy felirat az mutatja a fogaskerekek irányát.
    Eltartott nekem is egy kis ideig mire rájöttem hogy a fogaskerék tartó csuszkát hogy a görcsbe kell lerakni:)
    Viszont nekem dx9 alatt iszonyat egy fekete massza az egész blokkészlet alig tudom felismerni az alkotóelemeket max ha rávilágítok látom mit is tartok a kezemben.

    Lehet rá kéne egy kicsit lesni erre a modra nem e lehet kezdeni valamit a színével

    Illetve a sima blokok a könnyű páncélnak élein van egy fekete karima amit nem tudok hova tenni.
  • RJoco
    #3573
    Ma próbálkoztam a gear-os moddal, de nem igazán sikerült összehoznom semmit. Nálam nem működik az, ami a tutoriálban a sínrendszert tekintve. Néhány blokk rácsúszik a sínre és utána megáll az egész. Ha csak 2 blokkot teszek le, aminek a sínre kell csúsznia, akkor csak 1 csúszik rá és utána áll meg.
    Szerintem maradok a vanilla blokkoknál és majd abból próbálok meg valami értelmeset összerakni. Vagy építek egy hatalmas ketrecet ahova beállítom az áldozatot és szétszedőhajóval neki esek. A lepotyogó dolgokat meg majd megfogja a ketrec fala.
    A ketrec anyaga meg 3x3-as üveg blokk lesz, de csak 1 gerendát rakok le, nem építem meg az üveget.
  • RJoco
    #3572
    Szerintem csak akkor látszódik a nyersanyag, ha van érc detektorod. De a múlt heti HUD frissítéssel csak akkor látszódott, ha oda fordultál. Különben csak a kis négyzetet láttad, ami elég zavaró volt.
  • RoboKutya78
    #3571
    Ezeket a billentyű konfigurációkat fel is tüntetik a billentyűzetkiosztási menüben?Mert oké hogy videon elmeséli de a játékban is közzé lesz téve?Mert nem veszem észre hogy bővülne az a lista is.
    A magyarítások is elmaradoztak senki se foglalkozik vele? Pedig ha már elkezdte valaki az folytathatná.Vagy tegye közzé hogyan állt neki és ha van jó angolos az átvehetné a folytatást.Vagy petíciózzunk hogy létezik egy magyar nyelvezet is ha már Steamen is fel lett tüntetve.Rühellek ránézni ebben a formájában a magyarításra.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.29. 14:26:05
  • LookUsArts
    #3570
    Majdnem Szoval a patch
    - Uj hangok
    - igen csokkentett Argentavis spawn
    - 300 m-en belul mostantol latszodik az osszes NYERSANYAG (akkor nem ertem mire lesz jo a kis ore detector... de mind1)
    - H-betu lenyomasa utan eltunnek/feltunnek a szovegek a hud-on levo pontokrol (es alt-tal vissza lehet hozni egy pillanatra) (antennake is)
    - Gps- nel van egy uj kocka amit ha bepipalsz akkor az a pont mindig latszodik (igy a fontos gps pontokat mindig lathatod)
    Utoljára szerkesztette: LookUsArts, 2016.04.29. 14:19:10
  • SUPERTRABI
    #3569
    hali, előbb tanulj meg C# ban programozni, youtubeon van magyar tutorial is (ozkari93). Aztán a többit :)
    egy kis spoiler a készülő cuccról :)
  • RoboKutya78
    #3568
    oksi köszi... gondoltam.
  • laci4321
    #3567
    BarneyK: Gratulálok a fúróplatformhoz!
    Itt rajtad kívül csak 1 ember van aki tud szkripteket írni. Én is szívesen megtanulnám, tudnál adni tanácsokat hogy ezt hogyan tehetem meg a legkönnyebben?

    RoboKutya:Kreatívban nem számolódik a blokkok építési anyagköltsége, ott nem fogsz flexeléssel alkatrészekhez jutni.
    Egy túlélő mód + space master megoldás lehet erre, de akkor meg szimmetria nincs normálisan, nehéz úgy hajót tervezni :/
  • RJoco
    #3566
    Hatalmas fejlesztést vittek végbe a készítők a mai nappal.
    Kaptunk új hang effekteket járműveinkhez. Hajtómű, reaktor, egyéb dolgok. Kíváncsi vagyok, hogy megcsinálták e a jetpack ki/be kapcsolás hangját, mert nálam a múlt hét óta nem jó. Nem is értem...
    Csökkentették a spawn-oló Argentavis-ok számát. Ez teljesen jó, nem fogják annyira lassítani a játékot.
    Továbbfejlesztették a HUD-ot. Ha jól értettem, akkor 300m-es körzetben láthatóak lesznek a feliratok. Fúrásnál jó, bázisnál nem annyira.
    A GPS pontokat ezentúl a H betűvel is lehet kapcsolgatni, ha jól értettem. És egyszerűbb a ki/be kapcsolásuk is konzolból.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.04.29. 01:04:56
  • RJoco
    #3565
    Nem igazán lehet automatizálni, hacsak nem 0,1 m/s sebességgel halad a rendszer, akkor talán, de csak talán, mindent el tud dolgozni időben. Viszont még ekkor is a teljes területen flex-nek kell lennie, a sakktábla módszer nem lenne jó.
    Ha ezzel a sebességgel gond nélkül képes lenne mindent szétszedni, akkor az út hosszából ki lehet számolni a végállást és időzítővel már le lehet kapcsolni vagy akár irányt váltani.
    A másik, hogy az állomás nem mozog. Ha a voxeles cucc be van kapcsolva, akkor eleve nagy hajó lesz az állomás. Ha meg nincs bekapcsolva, akkor az állomás nem mozog és nem is mozdítható.
    Ha megfelelően építed meg, akkor viszont 1 érzékelővel be lehet állítani a megállást. Az érzékelő hatósugara elég jól állítható, akár egyetlen blokknyi csíkban vagy akár csak 1 blokkban nézve is. Ha nagy hajót érzékel, akkor leállítja a rendszert.
    Kérdés, hogy mennyire stabil egy ilyen automatizált rendszer. Mert eredetileg a mostanit is arra terveztem, de a komplexebb vagy erősebb blokkok azért meg tudják állítani a tetőt, amíg szét nem esnek. Ha meg túlerőlteted, akkor jönnek a hibák, deformáció, rosszabb esetben a törés.
    A szenzorok távolságát 10 cm pontosan biztos, hogy meg lehet adni, így a flexek fölé nyúlva egy kicsit mindig megállíthatják a motorokat, hogy legyen idő a szétszedésre. Amikor meg nincs érzékelés, akkor tovább mennek. Persze a leeső darabok esetén lehet gond, főleg, ha nem jó irányba száll vagy megáll csak úgy egy helyben. Nem tudom, hogy lebegő objektumra lehet e állítani.

    Majd kreatívban kísérletezgetek egy kicsit, ha meg van használható ötlet, akkor projektorral átviszem a túlélőbe.
  • RoboKutya78
    #3564
    Azon filózok hogy lehet a rendszert automatizálni hogy le álljon ha a két rész vészesen megközelíti egymást
    Ugye gondoltam itt arra hogy szenzorral érzékelni hogy esetleg állomás közeledik de valahogy nem jött be hisz egy méter távon mindenütt van blokk.És a felfelé haladó rész ugye meg külön állomásrészként mozog nincs rögzítve hogy hivatkozni tudjak a mozgó rendszer akármilyen elemére.hülye ötlet lehet lézerantenna kéne a két résznek?
    A következő buli az lenne hogy beautomatizálni a lift indítását ha a fejek már nem vágnak.
    Illetve kérdés kreatívban mért nem jelennek meg a szétvágott alkatrészek? Csak a fegyverzet meg az urán esett ki a hajóból és landolt a konténerben.
  • RoboKutya78
    #3563
    Nem lesz az egy kicsit instabil fúró módszer a pisztonok igencsak törékeny jószágok:) vigyázz vele lehet hogy ha teljesen kinyitod elhajlik.
    Csak kitartás :)
  • RoboKutya78
    #3562
    Megelőztelek ha kell holnap megosztom csak ne szenvedj vele:)
    Eléggé érdekesen dolgozik a fogaskerekek alatti recén csúszkál a lift és a recés sor oldalait meg rögzítőkkel lehet megfogni tehát le kell rögzíteni a sínt hogy ne kattanjon ki illetve ezzel is meg lehet állítani a motorokat de akkor a kerekek és a motor törhet el ha nem állítod le őket is.
    buli volt mire megfejtetem hogy kell vele építkezni:)


  • RJoco
    #3561
    Folyamatosan lebeg a cucc vagy fúrásnál a talajon áll?
    Kezdésnek elég erős és bátor dolog egy önjáró fúrót építeni.
    Az ilyenekkel mindig szemezgetek, de igazán nem merném otthagyni, mert, ha valami nem úgy megy ahogy kellene, akkor rengeteg kárt tudna okozni. Mint a szétszerelő üzemem, de azt nem is egészen értem. Bugzódhatott a játék szerintem. Volt már rá példa.
  • BarneyK
    #3560
    Végre építettem valami hasznosat, gondoltam megosztom veletek :)
    Kezdő vagyok, 100% survival, szóval creativeban nem ökörködtem még, úgy nézzétek a művet :D
    Csináltam egy automatizált exkavátort, ami soronként kiássa a földet, majd visszatér alapállapoba, lejjebb ereszti a fúrófejet, majd újrakezdi a ciklust.
    Remélem facebookról linkelt képet enged az SG.
    Ilyen a teteje:

    A fúrófej:

    És amit hagy maga után:


    A kráter csak félig leeresztett állapotig készült csak, mivel ahol építettem, ott nem volt alatta semmi. Amint kész lett, felszereltem thrusterekkel és arrébbreptettem ore fölé :)
    A scriptelést is én írtam, facebookon el is kérték a manualt, ha van igény rá, ide is feldobom :)
  • RJoco
    #3559
    Akkor is szétesett volna sztem.
    Úgyis van készleten egy fogaskerekes mod, szerintem abból építek majd egy új szétszerelőt. A Jackson-hoz amúgy is kicsi a jelenlegi. Egy Asgard hajónak meg szerintem a fele sem férne bele. Bár olyat még nem láttam, de majd lesz és akkor azt is begyűjtöm :D
  • RoboKutya78
    #3558
    Na látod látod én megmondtam Blast door blokk kell arra a tartóoszlopra:)
  • RJoco
    #3557
    Amíg a szétszerelőm rakoncátlankodott, addig elmentem Daniel Jackson-t fogni. Persze megint nem jelent meg azonnal, így egy Argentavis-t küldtem haza egyedül, mert foglalás közben feltűnt egy Daniel és utána eredtem.

    -

    -

    -

    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.04.28. 15:23:01
  • tom36
    #3556
    Thx
    amúgy a 1.131 verzió van fenn
    próbáltam korábbiakkal is már, de nem volt jó.
  • RJoco
    #3555
    Akkor is meg kellett volna mozdulnia. Ami meg is történt, csak épp a jelenlétem nélkül és nem épp baráti módon.

  • RJoco
    #3554
    A videó elég régi verziót mutat be.
    Most már az 1.131-nél járunk, ma fog jönni az 1.132.
    Drivert mindig érdemes frissíteni, függetlenül a videokártya korától. Hibajavítás mindig van benne.
    De néz körül keen-ék fórumán, lehet, hogy találsz megoldást rá.
  • tom36
    #3553
    kb úgy 3/4 éve raktam újra, viszont a driverek frissítésével már nem érek semmit mer nem mai vga (ati HD 4850)
    az újratelepíés óta már játszottam vele hiba nélkül, de az akkor volt.
    amúgy ilyen a hiba.
  • RoboKutya78
    #3552
    Alap kérdés:
    Driver a kártyádhoz?friss vagy milyen, esetleg maga a rendszered mikor volt frissítve újratelepítve.
    Első körös kérdések:)
    Mert ez inkább vga probléma lehet.mint játékhiba.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.28. 14:48:39
  • tom36
    #3551
    üdv all
    az elmúlt fél évben egy olyan problémával szenvedek, hogy bányászat közben nem mindig tűnk el a textúra hanem ottmarad mind ha ki se szedtem volna és át lehet ezen menni meg minden csak amikor kívülről nézem a lyukat akkor csak valami felszíni mélyedést lehet látni és nem látok bele az üregbe. meg amikor benne mozgok akkor is a rétegeken megyek keresztül és alig látni magam elé.
    és ez elég zavaró tud lenni főleg amikor a bányászhajóm fele benn van az aszteroidában de az aszteroida felszíne szinte változatlan.
    please tudtok valami megoldást ?
    ez azóta van amióta bejött a bolygós update, de dx11 nélkül kinn ragadtam de még ott se megy a rendszer rendesen, és élvezhetetlen.
  • RoboKutya78
    #3550
    Túsulyos?
  • RJoco
    #3549
    Gondoltam beaprítom az Al'kesh-eket, de meg sem moccan a tetőm, nem értem, mi van.
  • reaper5687
    #3548
    Jópofa lett nagyon, teljesen átérzem, a meteor shower maga a gonosz :D
  • RJoco
    #3547
    Jó lett.
  • RoboKutya78
    #3546
    Ha ezt mind te rajzoltad és animáltad durva kis animáció lett belőle:)
    Szerintem tedd közzé a fejlesztők között is és a kövi heti frissítés főszereplős videója lehetne:)
    Szép meló
    Jöhet a folyt köv:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.04.28. 10:32:01
  • RoboKutya78
    #3545
    És végre ki is tudom nyitni az ablakomat nyáron a nagy melegbe nem vág hátba az ablak mert pont az asztalra nyílik de amióta lecseréltük bukóra ez a feladat is egyszerű
  • laci4321
    #3544
    :D :D Komoly, nagyon tetszik :D
    A könnyezésnél egy kis zeneváltást (valami vicces zenére) beraktam volna, de amúgy igen: a mindennapi életet remekül összefoglalja :D
  • LookUsArts
    #3543
    Sokara de vegul a keves kis szabad idombol sikerult kipreselni egy animacios epizodot. Egy velemeny nagyon jol esne

  • RJoco
    #3542
    Veszélyes kis sarok, nekem hosszú távon tuti kényelmetlen lenne. Viszont könnyen meg tudod nézni, hogy esik-e a hó :D


    Gondoltam megpróbálok fogni egy Daniel Jackson-t, de sajnos nem jött. Viszont sokkal gyorsabban, mint tegnap, fogtam még egy Al'kesh-t.

    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.04.28. 00:34:19
  • RoboKutya78
    #3541
    hülye google fényképtár:)