7903
Space Engineers

Katt a képre
  • tom36
    #3701
    egy kissé analfabééééé-ta vagyok a steam-hez de meg lehet azt oldani valahogy, hogy ne töltse le mindig a módikat amikor betöltöm a mentést ?
    most elösször próbáltam módolni, de az egy kicsit fura hogy mindig azt írja ki hogy módok letöltése..., és nemhogy elraktározná inkább.
  • RoboKutya78
    #3700
    Közbe megtaláltam:)
  • SUPERTRABI
    #3699
    gyűjtemény létrehozás SE műhelyelemekből
  • RoboKutya78
    #3698
    Srácok kezdek begolyózni
    Hol lehet a steamen Gyűjteményt készíteni
    Valahogy baromira elásták ezt a funkciót pedig már párszor megtaláltam de mindig elfelejtem.
  • RoboKutya78
    #3697
    Új építkezésre való felbujtást hirdetnek a srácok.
    [URL=http://steamcommunity.com/app/244850/discussions/0/364040166689813257/][UESC] [Vanilla] Construction Contest #26 Vanilla Long Range Assault Ship[/URL]
    http://steamcommunity.com/app/244850/discussions/0/364040166689813257/

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.09. 16:47:35
  • RoboKutya78
    #3696
    azé kiírhatta volna hogy dx11 9 alatt csak a téglalap működik de az is furcsán nem fogy a kiszemelt aszteroida aminek nekimegyek.
  • RJoco
    #3695
    Hehe :) Lehet menni Hulk-okat építeni. (Eve-Online)
  • RoboKutya78
    #3694
    Bakker ez egy brutál jó ötlet volt megint pont a modderek javára:)

    Automated Beam Drill
  • RJoco
    #3693
    Ha torrentezésre is használod, akkor én is amondó vagyok, hogy nagy vinyó kell bele. Lehet külsőt is használni, de akkor annak hűtést kell biztosítani, mert 40 fok fölött elkezdenek haldokolni. Főleg hosszú távon. De, ha van keret rá, akkor 500-as SSD a jobb. Viszont DVD helyére a keret kb 3000 ft körül van, ha nem használod, akkor érdemes megfontolni, hogy oda teszel még egy vinyót. Persze úgyis pont akkor fog kelleni a meghajtó, mikor épp nincs benne. Én is így jártam az asztalival, ezért van most külső DVD íróm. Amúgy sem tudtam volna beletenni egy belsőt.
    Mióta nincs Quantum és Maxtor vinyó, azóta Samsung-okat veszek, bár a Toshiba sem egy rossz márka. De Samsung-gal még igazán nem volt gondom, jó sok üzemórát kibírnak, az 1 terrásaim vannak most olyan 400 nap körül.
    SSD-ben rosszat még nem hallottam róluk, de a SanDisk is jónak mondható, bár tesztekben a Samsung a jobb. 80GB-osért 20 ezret kiadni meg hülyeség, azért kapsz már nagyobbat is. SSD-re meg nem kell gumialátét, nem rezeg.
  • RoboKutya78
    #3692
    Én amondó vagyok mindig a több kevesebb a kevesebb többet kér alapon előre gondolkodva tennék a gépbe 500 gb winyót mivel jelenleg ezen a gépen torrentezem is annak meg max 150 gb mindig kell ha nem viszem túlzásba. Én is samsung párti vagyok bár sokaktól hallom hogy x éven belül furcsán viselkednek a meghajtói. Az asztaliban csak samsungom volt-van különböző méretben és sebességben 750gb 1t 2t 500gb 500 ast használtam rendszernek a teljes mennyiségét és a 750 es ment torrentre a többi memória meg háttértár volt.
    Hupsz hirtelen rátaláltam egy samsung r528 asba való 80 gbs gumialátétes ssdre Szerintem a 20.000 ft nagy átverésű árnak vélem.
    http://www.notebook-alkatresz.hu/Samsung-NP-R528
  • RJoco
    #3691
    Cyber hund, robot kutya a Föld szerű bolygón.
    Spider, pókók az Alien típusú bolygón.
    Drones, drónok. Argentavis-t nem kapcsolja ki, ami jó, mert nagyon jó alapanyagforrás.
  • RJoco
    #3690
    Ennyire nem eszik forrón a kását.
    Én mindenképp teszek bele még ramot, mert ez így kevés akármire is. Legalábbis nekem. Elég sok minden fut alapból általában és nem szeretem, ha a vinyóhoz nyúl. Amúgy is 6000 Ft körül van egy modul és csak annyi megy bele.
    Már néztem SSD-t is, bőven elég lesz bele egy 250 GB körüli. Kingston hyperX van 22000 Ft-ért, de sebesség terén találtam eltéréseket ugyanannál a típusnál. A Samsung 850 EVO csak 240 GB és 30000 Ft, viszont vinyók terén talán jobban megbízom bennük. A SanDisk még esélyes, 22000 Ft, viszont az írási sebessége csak 320MB/s. Még nem tudom, melyiket veszem, mert a laptopoknál annyira nem számít ez a sebességkülönbség bár jobban hajlok a Samsung felé hosszútávon, mint a többihez. Az asztaliban is jó lesz.
    Az asztalimban is 256 GB-os volt, igaz, hogy a nagyobb játékokat máshova tettem, de laposon úgysem játszol túl sok és túl nagy játékokkal (CoD AW - 40-60GB körül), szóval bőven elég tárhelyet biztosít. Filmnézéshez külső vinyó megfelel, elég az USB2.0 is, nekem azért van rajta 3.0 is, különben nem kellett volna a gép.
    Most a gépemben 512 GB-os van, kb a fele van használva, de sokminden is van rajta, ami a laposon nem lesz.
    És van egy olyan lehetőség is, hogy kiszedem belőle a DVD-t és kerettel beleteszem a benne lévő vinyót, ami 320 GB-os jelenleg. Így két vinyó lesz benne, megnövelt háttértár.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.05.08. 21:37:41
  • tom36
    #3689
    Kössz
    megoldódott
    most valahogy mégis működött csak egy kicsit el lett hamarkodva mer amikor megláttam egyszerre az újat ahogy szétkaptam az előzőt úgy ott is hagytam
    az inváziós dolgot meg elírtam mer rosszul fordítottam az angolt sory. (cyber kutyás dolog elvileg, de az nem érint)
  • RoboKutya78
    #3688
    Ha gondoltam volna annó arra hogy a notimmal játékra adom a fejemet én is beveszek rá 8 gigát vagy nem tudom pontosan menyit bír a lap de kimaxoltam volna. Lesz egy kevéske lóvém és még mielőtt összejön a nagy gépre való feltuningolom a kicsikémet ssd vel is talán. Bár az kicsit visszafog hogy külső tárolóról usb keresztül futtassak bármit is vagy úgy veszem az ssdt hogy 500 gb legyen max talán addigra értelmes ára lesz:)
  • RJoco
    #3687
    Hozzájutottam új/használt laptopomhoz, ahogy nézem, ezen nem kell SE-t futtatnom, a 4GB ramból 1GB marad úgy, hogy a rendszer mellett csak a chrome fut. Úgyhogy mindenképp veszek bele még 4GB-ot és kíváncsiságból kipróbálom, hogy fut a játék. Hátha kreatívban el lehet vele kicsit bohóckodni, míg nem vagyok a nagy gép közelében.
  • RJoco
    #3686
    Pedig ott kell. A beállításoknál van egy olyan opció, hogy Drone. Ezt kell kikapcsolni és máris nem lesznek drónok. Ha nem hajlandó rá, akkor bugos lett a világ, új világot kell indítanod nélkülük. Nálam is volt ilyen gond, de ezt 2 patch-el ezelőtt orvosolták. Mármint az Argentavis-ok gyakoriságát. Mással nem nagyon találkoztam, ami drónokat gyártott volna. Az állomásoknak van kihelyezett őrtornyuk, de azok nem mozognak elvileg.
  • tom36
    #3685
    Üdv ismét
    feladtam a bug probléma megoldását, viszont akadt egy másik kissé irritáló problémám a kalózokkal
    hogy lehet azt megcsinálni vagy beállítani, hogy ne támadjanak dronokal a kalózok ?
    mer eléggé irritáló, hogy épp sikerül ki iktatnom egyet szerencsére még mielőtt drónokat küldött volna, de máris jött egy másik, és az előzőt még épp hogy csak elkezdtem szétbontani, és így játszani sem lehet hogy mindig támadnak és nincs időm.
    még a maradványaik eltakarítására sincs időm nemhogy építkezzek. a memóriát meg csak leszívja a sok roncs.
    elvileg a beállításoknál ki van kapcsolva valami inváziós meg a drónos dolog, de így is jönnek.
  • SUPERTRABI
    #3684
    Ez a csgocrash nem tűnik tolvaj oldalnak(meg különben is ott van az emailre kódot küldő védelme asteamnek), és nem is valami pitiáner fejlesztés, de viszonylag egyszerű. A lényeg hogy van egy szorzó, ami folyamatosan nő 1től valameddig(véletlenszerűen leáll). Lehet úgymond fogadni, vagy licitálni, arra, hogy meddig megy a szorzó. mondjuk 500 coinnal fogadsz 1.5 re. Ha a számláló átlépi az 1.5-t automatikusan megkapod a betett összeg adott szorzónyi szorosát azaz +250 coin-t. 1$ 1000 coin. minimum 250coint et lehet berakni. A számláló ténylegesen mehet bármeddig, akár 500-ig is. És a szerzett coint steames pénzbe átváltva el lehet utalni steames fiókba. Lényegében ennyi, aki kiakarja próbálni annak igy külső szemszögből ajánlom. + van rajta automata üzemmód, szal akár afkolva is lehet "pénzt" keresni :)
    Utoljára szerkesztette: SUPERTRABI, 2016.05.08. 19:36:24
  • RoboKutya78
    #3683
    A trade feloldásához 5 euró vásárlás kell illetve azt hiszem 30 nap várakozási idő mire akár a trade vagy piaci funkciók vagy barátfelvétel lehetségessé válhatna erre számol ha új fiókot nyitsz Kicsit keményítettek ezen a téren a srácok a sok boot trader meg item vadász fiókok ellen.Ja plusz az oldal x y feltételei
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.08. 17:34:05
  • SUPERTRABI
    #3682
    csgocrash.com az oldal, lehet próbaképp akk csinálok egy másik steam fiókot, biztos ami biztos alapon, oszt meglátjuk, kb elég 1 $ vagy 1 €-nyi cucc, csak nem tudom lehet-e tradelni 0$-os accon XD
  • RoboKutya78
    #3681
    Nem egészséges a vállalkozás amibe bele szeretnél vágni nem javaslom ezeken az oldalakon keresztül betörhetik a steam fiókodat Én is gondoltam rá hogy bele lesek a dologba de nem éri meg hogy akár bannt kapjak akár fiókvesztést.
    Annó pedig egész jól estek az itemek bár erre be kell ruházni meg kell venni az épp aktuális érmét vagy mit és ezzel tudsz több skint szerválni
    Idle szervereken több esélye van a dolog esésének.Én kb hetente kaptam értékes skint volt olyan hogy egy nap 2 1,5 eurot szerváltam.

    De ha nagyon kell párat adhatok:)
  • SUPERTRABI
    #3680
    érdeklődés, van valakinek cs go-ja? azon belül is fölösleges 2-3 itemje? És hogy egyátalán lehet-e úgy tradelni, hoogy nekem nincs cs go-m? Találtam egy oldalt, ahol egyszerűen lehet cs go itemekből több pénzt kicsikarni és steames pénzé alakitani. Aki tehet próbálja ki, hogy mükszik-e egyátalán XD videókat láttam róla, elvileg jó cucc, csak még a legalitását sem értem, hogy milyen alapon szorozza a pénzt.
  • LookUsArts
    #3679
    Ohhh ez mas kozegbe helyez dolgokat, nekem a valtoztatas maga volt a menyorszag en azt se tudtam hogy mast ez zavar
    Engem nem zavart mert
    -minden fps/tps/simulatorban a space a folfele/ugras gomb, ezt hasznalom vagy 10 eve
    -minden fps/tps/rpg jatekban az F/E gomb a "use" gomb altalaban azert mert kozelebb van az WASD-hez, es mivel a tobbi jatekban mar megszoktam ezert 20-30 perc jatek utan kenyelmesen kezeltem
    -A t gombot SOHA semmilyen jatekban nem hasznaljak semmire, egy-ket strategiai jatekon kivul, mert a messze van a WASD-tol, es konnyen melle nyom egy-kettovel az ember (ez velem egy csomoszor megtortent es ez engem rettenetesen zavart is)
    -A K gomb az meg ugyan a negyzeten, ahhoz hogy megnyomjam le kell vennem az ujjaimat a WASD-rol ami egy fps/tps jateknal (koztuk az SE-ben is) nagyon zavaro.

    **Pesze a billentyu kiosztast nem veletlen lehet szemelyre szabni a jatekok 99%ban, mert ez total szemelyiseg fuggo es az a lenyeg hogy a felhasznalonak legyen kenyelmes. De attol fuggetlenul a legtobb jatekban megszokottabb a jelenlegi iranyitas mint a regi. Es valoszinuleg azert csereltek le, hogy segitseg az uj jatekosokat (akik meg csak most kezdtek 10 percre, es nem ertik miert a T-t meg a K-t kell nyomni az F-helyett)
    Utoljára szerkesztette: LookUsArts, 2016.05.08. 00:47:42
  • RJoco
    #3678
    Ami azt illeti, el is felejtettem, hogy lehet módosítani a kiosztást, csak kicsit túrkálni kell a rejtett könyvtár fájljai között.
    Én múltkor át néztem, de sajnos nem találtam meg egyértelműen a CTRL-ra akciót reagál beállítást, mert marhára idegesít, hogy nem tudok toolbar panelre ugrani egyből, mert ami épp a kezemben van, azt leteszi, ha tudja.

    Én már telepítettem újra a játékot és állítottam alaphelyzetbe is a kiosztást és az F-re még mindig felfele szállok. Mondjuk sosem használom, mert mindig a Space-szel emelkedem. Én ezt szoktam meg és nem tudom, hogy gravitációban az F-fel ugrana-e vagy sem.

    Ha nagy sebességnél kiszállsz a hajóból, akkor azonnal kikapcsol a csillapítás és repülsz vele együtt amíg nem nyomsz valamit (WASDFCY). Szóval van esélyed visszaszállni, de akkor is kizökkent a dolgokból.
  • laci4321
    #3677
    Jézus... szerintem te nem egészen értetted meg a lényeget :D

    Mitől jobb az, ha egy megszokott gomb helyett nem az egyik, hanem a másik gombra teszem át az irányítást? (K a megszokott, és arról T-re vagy F-re nem tök mindegy? Ugyan úgy szokatlan.)

    Lehet hogy 10 patch-el ezelőtt az F-re lett átrakva a a T funkciója, csakhogy az annyira szokatlan volt, hogy a beállításokban vissza is raktam. Az F-el én mindig is emelkedtem, a space-t nem használom erre és nem is tervezem. (Elvégre a C-vel süllyedek, akkor az a logikus, ha fizikailag is egy a C betű fölötti gombbal fogok emelkedni, nem pedig a C alattival.) És akkor most megcsinálják azt, hogy ha emelkedni akarok, akkor kiszáll a pilótafülkéből... 600 órányi játék után nem fogok azzal szerencsétlenkedni, hogy egy mélyen berögzült reflex miatt ha emelkedni akarok a hajóval, akkor elég egy ezredmásodpercre elfelejtenem a változtatást, már ki is szállt a pilótafülkéből a karakter, a hajóm pedig repül is elfelé, mert a csillapításom lassítani kezd azonnal.

    Ebből adódóan szerintem te voltál mazochista hogy anno nem raktad vissza, és órákat játszottál úgy hogy megszokd az új kiosztást - kérdem én miért? Így is tökéletesen használhatok mindent, meg úgy is. Minek változtatnék csak úgy? Te miért vesződtél azzal hogy megszokd?...

    Most viszont nem lehet visszaváltoztatni sem arra, hogy a K az inventory, T a controll menü. De nem baj, így már a T-vel vesz fel, száll be, inventory-t nyit, és megnyom, K pedig a kontroll menü, amit nem nehéz megszokni és hamar meg is szokom. Elvégre így a T lett a funkciógomb teljes mértékben. Bár ennyi erővel lehetne az R is, az közelebb van az ujjaimhoz és nincs semmi funkciója. Hmmm... Legyen az R? :D :D
    Utoljára szerkesztette: laci4321, 2016.05.07. 16:45:17
  • RoboKutya78
    #3676
  • LookUsArts
    #3675
    Nem akarok senkit se ki abranditani.... DE mielott mindenki elsirja magat a billentyuzet kiosztason, nehany hasznos tipp
    1) Billentyuzet kiosztas es segiteseg > F1 (nem tudom hogy mennyire friss, nekem nem is kell, mert)
    2) K-T betuket csak a mazoistak hasznalnak MERT mindeki mas mar vagy 10 patch ota a F-et hasznalja
    -ki-be szallashoz
    -kontener nyitashoz
    -dolgok felszedesehez
    -stb
    3) Amennyiben neked a jatek meg mindig nem az F gomb-bal csinal mindent akkor ajanlom hogy menj be az iranyitas/controls menuben es a billentyuzet kiosztasnal menj ra az "alapertelmezetre valtas/ Set Default" beallitasra >>>> Es maris megmentettem az eletedet.

    Szivesen
  • laci4321
    #3674
    Na ezzel a T - K csereberével, vagy tudom is én mivel én is megőrítettem magamat tegnap :D
    De már kezdek hozzászokni, végül is így hogy a T az inventory, nem kell levenni az ujjaim a WASD-ről ha be akarok lépni.
  • RoboKutya78
    #3673
    Na lehet tesztelni milyen is ez a blokoss csónak papupcs:)
    S - VF Fighter - v1 WIP
  • RoboKutya78
    #3672
    A faszé szórakoznak ilyeneknek az átállítgatásával annyira zavarja valamelyik főcsókát? vagy csináljanak egy cunstom billentyű kiosztást mint minden értelmes játékban
    de ebbe még a játékkezelő gombok leírását se találod meg értelmese.
  • RJoco
    #3671
    Hát nem igazán vettem észre változást a zenében. Se a bolygón, se építés közben, nem tudom, mennyi ideig kellene csinálnom, hogy változzon a dolog.
    A connector welding-es dolgot nem értem, nem láttam különbséget korábbról.
    A hajó törést mondjuk nem próbáltam, de arra úgyis ott volt a videó.

    Ami 100%, hogy változott és nem tudom, hogy örüljek e neki vagy sírjak, az a 'K' és 'T' gombok működése. Ha egy ajtón (finomító, konténer) nyomtál 'K'-t, akkor is a tartalmát láttad és nem a kontroll fület. Most, ha az ajtón nyomsz 'K'-t, akkor bejön a kontroll fül és csak akkor jön be azonnal a raktér, ha 'T'-t nyomsz. A finomítók átnevezésénél ez rohadt idegesítő volt, hogy mindig a kis kék panelre kellett céloznom, hogy egyből a jó fül jöjjön be. Most meg zavar, hogy a konténer ajtaján 'K'-t nyomok és nem a tartalma jön be azonnal. Fordítva nem tudom, hogy ment (vezérlőn nyomsz 'T'-t), mert a legtöbbször mindig a 'K' után nyúlok. Úgyis az 'I' mellett van. A 'T'-t meg mindig a ki/be szállásra használtam, meg a kamera, távirányítás váltására. Szóval amire más játékokban az 'F'-et szokás használni.
  • RJoco
    #3670
    Nem értem én ezt a nyavalyás steam-et. Kiírja, hogy frissítés várakozik, nincs semmi adatforgalom és cseszik lefrissíteni a játékot. Ha meg beállítom neki a magas prioritást (mármint a játéknak), akkor meg lemezírási hiba miatt nem képes lefrissíteni.

    Még nem néztem át a teljes update-t, de új .net keretrendszer kell neki. Írja is, hogy melyik, ha nem lenne fenn. De elvileg a steam azt is frissíti hozzá.
    Utoljára szerkesztette: RJoco, 2016.05.05. 20:47:26
  • Viper26
    #3669
    Köszönöm a sok tanácsot.
    Akkor majd kezdek egy naprendszeres gémet, ha lement az összes tutorial, és meglátjuk mire jutok.
  • RoboKutya78
    #3668
    Ezt pl szívem szerint hónapokig tudnám dédelgetni, ha bírná a gépem az épület kivitelezését Ilyenekre nagyon precízen kidolgozott ötleteim lennének:)
    Azóta szeretnék egy hasonló űrállomást felépíteni amióta abbahagytam a treket és áttértem erre a játékra:)
    [sketchfab]79e7847e14204ab38b9cbcdb3489e2b9[/sketchfab]
    Fleet Command by y2bcrazy on Sketchfab
    Ezen a modellen nagyon jól ki lehetne fundálni az állomás léptékarányos méreteit.
    Ha pl kiindulásnak veszed a fehér pöttyöket az oldalán egy nagy ablaknak mát megvan a követendő belmagassága a gyűrűnek
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.05. 12:04:00
  • RoboKutya78
    #3666
    Ha ötlethiányban szenved az ember ez az oldal tényleg jó mert kb méretarányosan le lehet koppintani a modelleket vagy ha engedi be is lehet emelni a játékba őket.
    Én most ezt méregetem hogyan lehetne elemenként felépíteni hogy ne laggoljak közben de azért tudjak rajta haladni
    [sketchfab]01b4a0690d2b48619c614cac669a511c[/sketchfab]
    Gilgamesh Class Destroyer by Timejumper on Sketchfab

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.05. 11:24:31
  • RoboKutya78
    #3665
    Skacok egy kis segítség kéne.
    Az elkészített mentett alkotásokból hogyan tudnék sketchfab-ra feltölthető 3ds körbejárható elemet készíteni?
    Ha leírjátok rendesen az elkészítési megoldást berakom fórum gyikba.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.05. 11:15:57
  • RoboKutya78
    #3664
    Na itt van ez a mergés fegyver biszbasz amit emlegettem tegnapelőtt
    Bár ahogy sejtettem ezek nem egyben levő elemek
    Fighter and Armament

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.05.05. 11:07:49
  • kipeti
    #3663
    A naprendszeres kezdést én is tudom ajánlani, vagy repülj el a sivatagig( nagy barna folt) :), vagy egyből le csinálj egy rakétát és irány a hold
    kissebb légkör miatt könnyebb az elszakadás.
  • reaper5687
    #3662
    Halihó,
    jó let's play videókból sok ihlet jöhet (BevoLJ, TheXpGamers, w4stedspace), egyébként meg, bár én is megcsináltam a tutorialokat, indíts egy nem easy survivalt, hanem mondjuk naprendszerest, keress egy jó leszálló helyet, aztán flexxelj, hegessz, fúrj, építs. Nekem is olyan volt, csak csinálok egy kis bázist, meg valami buggyt, és aztán elindult a fantázia :)
    Talán annyi, hogy a Landert ne szedd szét teljesen, ha esetleg olyan helyre szállsz le, ami valamiért hosszú távon nem tetszik, pl sokat van sötét. Szerintem kezdd kicsiben, esetleg próbálkozz kreatívban is, ALT+F10-el (asszem) át tudsz váltani rá, nem kell újratölteni, majd ha működik az elképzelés töröld ki és építsd meg creative tools nélkül.
  • RoboKutya78
    #3661
    A másolás itt nem szégyen abból is tanulsz:)