2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • SaGa Jr
    #994
    Lényegében a minimap miatt te is átlátsz a falakon/bokrokon, tudsz célozni a segítségével és még pontosabb is leszel mint az AI vezérelte npc-k. Ha meg egy béna stalker-nek beépítet minimap-ja van akkor az npc-knek is lehet akár...

    Gránáttal a játékban még egyszer sem találta el ellenfél a karakteremet, ellenben rendszeresen rosszul mérik fel a távolságokat és sokszor egy fa vagy faldarab lazán visszapattintja rájuk a gránátjukat, így nyírják ki magukat a notórius gránátozó npc-k vagy nagyon csúnyán túldobnak a szükséges távolságon. :)
  • Gunslinger
    #993
    Nem, Dead Cityben a Merc-ek veszik el, nekem 142k-m volt és 12350 maradt a ládában mikor visszaszereztem a cuccaim, de egy órával később már megint 100k felett voltam, később valahogy sokkal könnyebb a lóvét farmolni, pl. elmész Forestben a megaelectro anomáliához és ott vagy 20 artit fel lehet szedegetni.
  • SaGa Jr
    #992
    Nem talált. A pénz elvétel dead city-ben lesz.
  • Herold
    #991
    Ha jól emlékszem, amikor Darkscape-be mész, a bányában leütnek.
  • ataaa
    #990
    Akkor már csak az lenne a kérdésem hogy melyik küldetés előtt (résznél) veszik el az összes pénzemet? Addig elkölteném... :-)
  • Herold
    #989
    Az AI-ban engem az zavar a legjobban, hogy ezek a nyomorultak átlátnak fán, bokron keresztül és onnan lőnek. Meg pl. kőkerítés mögött is pontosan tudják, hol vagyok és oda dobják a gránátot.
  • SaGa Jr
    #988
    Minden széf nyitható, mindössze a kódot kell levadászni. Ezek egy jó része nem lesz elírva sehová, szóban hangzik el (mint az említett manus irodájában állóé is, ennek a kódját a rostoki gyárban lévő elgázosított épületben lévő duty hullánál lévő hanganyag tartalmazza amit meghallgathatsz mikor felveszed de leírva nem lesz sehová, szósval a magyarítást sok eseten a hajadra kenheted majd, a lényeg nem lesz leírva csak szóban közölve, angolul, így inkább játssz angolul és gyakorolj mint várj egy magyarításra).

    A repair és tuning (már ha az erre alkalmas embereknél végzed és nem a készletet akarod használni) működik normálisan a javított változatban, mindössze az egyedi cuccok javítását vették ki (tehát például a gyengébb - minden védelme 5%-al kisebb mint a normál bolti stalker suit-nak és könnyebben is sérül -, Agroprom-ban talált stalker suit-ot nem tudod sem tuningolni sem javítani). A normál alap cuccok amik egyébként is tuningolhatóak voltak azok továbbra is javíthatóak maradtak. AZ egyedi cuccok (például a már említett páncél, vagy épp a storm/sniper obokan, sniper lr300, hangtompítós kora és így tovább) meg egyébként is gyengék a feljavíthatóakhoz képest.

    A noname SIN ügynököt leölheted, nincs szerepe. Úgysem hal meg, jön majd másik (vagy ugyanő, ez nem derül ki valójában). Ha rendesen működnek a dolgok akkor neki el kéne tűnnie/menekülnie mire elérnéd.


    Herold:
    Két napja már le lett írva. Nem hullánál van, hanem keress egy helyet az alagútban ahol egy csomó összedőlt és leszakadt cső van halomban, na azokra tessen felmászni és ott körülnézni.


    ataaa:
    Rámolj ki a kocsiból és szórj mindent a földre azt kész. Majd apránként elszállítasz mindent, a cucc ott marad, megvár téged. A sztoriban egy helyen úgyis elveszik az összes pénzed szóval felesleges a játék elején pénzt gyűjteni amit nem szórsz el azonnal jobb cuccokra és tuningokra.
    A későbbi helyeken meg kocsival nem tudsz majd közlekedni rendesen mert út nem lesz vagy annyi anomália lesz az utakon hogy a kocsival való közlekedés lehetetlen lesz.


    torma1:
    Lehetni lehet de egyszerű berakásnál azért többre lesz szükség hogy mindenhová integrálva legyen az új cucc, így amíg nincs tökéletes állapotban a mod én nem kísérleteznék új cuccok berakásával mert a csoda tudja mibe fognak belezavarni.

    A cordon-i számítógép kódja meg ugyanaz mint a többié, amit megtudsz majd a duty főnöktől mikor visszavitted a doksikat az X18-ból neki. Spec kódja csak az army warehouse-os gépnek meg pár laboros gépnek van (ilyen például az az x18-as gép amiről adatok kellenek Velesnek).
  • SaGa
    #987
    Nos az este kiderült, hogy nincs az AI-val semmmi baj, csak annyi, hogy erősen redukálták azt a távot, aminél az npc-k észlelik a karaktert.
    Alaundaio AI tweak 2.0 verziójával (már nem tudom honnan töltöttem le, a S3r1ous csomagba az 1-es verziót építette be a fejlesztője) javítva (gyakorlatilag az m_stalker, az m_military és az m_bandit ltx-eket és három scriptet módosít) Agropromban a katonák második hullámát a kutatóintézetből veterán szinten igencsak izzasztó volt kitakarítani. Az eddigi összes SHOC verzióval és moddal ezen a helyen tuti megoldás volt a hátsó épület tetejére felmászni és onnan kényelmesen leszedegetni az udvaron és lépcsőkön mászkáló katonákat. Maximum akkor volt gond, ha a mod gránáthasználatot is adott az npck-nek.
    Most viszont erősen megváltozott a viselkedésük. Felmásznak a szonmszédos épület tetejére, a létrákon!!! és onnan sniperkednek, vagy feljönnek a folyosóról erre a tetőre (ilyet a sok SHOC verzióban összesen egyszer láttam, pedig ezt a részt legalább 30 alkalommal lejátszottam már), és megpróbálnak ollóba fogni.

    Azt hiszem kicsit túl is lett húzva az észlelési táv, mert így most már akkor nekiállnak rám vadászni, amikor az én kistérképemen még nem is jelennek meg, és a számláló sem jelzi ki őket. Azaz nagyon fülelni kell az elsüvítő golyókra és kitalálni, honnan is lőttek.
    Így is találkoztam egy olyan katonával, aki nem reagált arra, hogy körbelőttem, meg vagy kétszer el is találtam, sétált tovább. Igaz, az épület túloldalán volt én meg a félig nyitott vaskapun át próbáltam leszedni...
    Így már van veszélye az iratok lenyúlásának a laktanyából... Nem lehet besunnyogni fényes nappal és ellopni.
  • Herold
    #986
    Lehet, hogy rossz helyen parkolsz, ott háború lesz.
    Á nem, csak 2 helikopter fog körözni később, ha szerencséd van, nem a kocsikra esnek a darabjaik, mikor lelövöd őket.

    A banditákat nyugodtan irthatod, én is azt teszem.
  • ataaa
    #985
    Sajnos arra nincs hatással a javítás. Ha lepottyant akkor sem javítani sem tankolni sem rakodni nem tudsz bele. Szóval erre kellene megoldás. Épp hogy lifegett rajta a pótkerék, mégis 100%-osra mondta az állapotát. Azért csak sikerült bevinnem a bárhoz, így már 2 kocsi parkol ott. :-)

    Nyugtassatok meg hogy a játék folyamán nem lesz ott olyan csete-paté, hogy a kocsijaim megsemmisülnének. Az egyik ott áll ahol őrködik a kapuban 3 dutyis, ahol vannak azok a fém fedezékek is, a másik kicsit arrébb a kereszteződésben.

    Great Metal Factoryban összefutottam banditákkal. Rám támadtak, de kicsináltam őket. Aztán hallottam a hangjukat egy helyiségből. Ott ültek a tűz mellett de nem nyitottak rám tüzet. Gondoltam nem vettek észre így gyorsan lekaszáltam őket. Remélem nem probléma...már félek hogy kit lehet megölni és kit nem. :-) A vezérük eutscher Lecouvreur (lehet hiányos a név, ennyit láttam belőle) volt. Halottak. :-)
  • rtcwtzs
    #984
    A repait nem működik úgy látom még most sem, ahogy a gyors mentés és vissza töltés sem rendesen. Viszont, az nem baj, hogy én lekéseltem a noname arcnélküli SIN tagot?
  • Herold
    #983
    Lehet az autót javítani.
  • ataaa
    #982
    Megvan a második kocsim. A Lada Niva mellé szereztem egy katonai jeepet is.
    Viszont ugyan az a gond vele mint a Ladával. Ott a hátsó ajtó elvesztésével hozzáférhetetlen lett a rakomány. Ennél még szarabb a helyzet, mert ha a pótkerék leesik, ami könnyen be is következik akkor cseszhetem. Nincs erre valami megoldás, mert megőrjít! Tele van jó fegyverekkel, végre találtam Vintorezt is, de képtelen vagyok vele eljutni a Bárig, mert olyan állapotban van hogy amikor beérek új helyszínre, lepottyan az a k...a pótkerék. :-)
    HELP!!!
  • Herold
    #981
    Pripyati csatornában hol találom az ajtónyitó kódot? Állítólag valami hullát kell keresni. Egyet találtam, de annak a pda-jában nem volt semmi.
    Faszom tele van már a földalatti labirintusokkal.
  • rtcwtzs
    #980
    Nocsak a gázos épületben 1 széf. Nyitható? Ugyan ez érdekelne a Petrenkó féle széf esetében is :)
  • torma1
    #979
    Netán lehet a játékhoz új fegyverek betenni? Mert ahogy nézem csak az alap fegyok vannak bent. Viszont néztem hogy a COP-oz van sok. M16, új mesterlövész puskák. Nagyon jó textúrákkal,moddellel. Nekem soha nem tetszettek az alap játékok fegyverei. Csunya texturák, formák. A távcső fél monitort elfoglalja. COD,BF4 ott sokkal jobbak a fegyvermodellek.
  • rtcwtzs
    #978
    (Az nem igaz, hogy Rostock-ból vissza Petrenkóhoz a kódért és vissza ide Rostockba gyalog...)
  • Herold
    #977
    A pripyati báron kívül (ahova áttelepültek) van még kereskedő, aki jobb árat ad a fegyverekért?
  • rtcwtzs
    #976
    Hehe, köszönöm! Az összes stalkert végigvittem nem egyszer már, azokhoz sosem kellett segítséget kérnem :) Amúgy én nem vagyok nagy angolos szal nekem hiába magyarázott a muki, de a magyarítás 10%-on áll, szal harmadszor is el fogom kezdeni ha kész lesz :D
  • SaGa Jr
    #975
    Egy épületet keress a bal alsó sarokban amit zöld füst vesz körbe (ez a HQ épülete amiben bevetették a gázt amiről szövegelt neked a muki). Na oda menj be, de mielőtt belépsz aktiválj egy gázálarcot. A hulla a második vagy harmadik szinten lesz, a bloodsucker meg mászkál a zöld füstben valamelyik szinten, szóval nem lesz egyszerű levadászni, de az óra ketyeg, mivel nem tart örökké a gázálarc (kb 5 perced van real time levadászni a dögöt mielőtt újabb gázálarcot kéne aktiválnod).

    Az a stalker aki megvizsgálta a röpködő hullát az meg a te karaktered volt, nincs ott más míg ki nem nyírod a 3 hullához kötődő 3 bloodsucker-t (az első aki az épületek közt az utcán támad az nem számít). :)

    torma1:
    Hallgasd a katonák beszélgetéseit és majd valamelyik elkotyogja. A gépnek mondjuk megtaláltam a kódját valahol (talán Rostock factory-ban az ottani katonai ellenőrző ponton, míg az egyik bloodsucker által leölt duty-s fickó pda-jából meg a bárban lévő duty széf kódját lehetett megtudni mert a beszédében a haldoklás közben elmondta az áldozat és aki figyelt - mert szövegként nem jelenik meg - annak egyszerű a dolga).
  • rtcwtzs
    #974
    Saga köszi a kimerítő tájékoztatót!
  • rtcwtzs
    #973
    Rostock 3 pda keresés. 2 simán megvan a vérszívók is halottak, a 3. merre van? A pda jelöl valami zölden de az egy kisebb tér és ott semmi sincs. Gyanús az a stalker aki a kirepülő duty-st megvizysgálja és valakinek beszól rádión. Nem lehet h a 3 pda-t ellopta és náa van? :D
  • torma1
    #972
    Sziasztok. Kordonban a kezdőhely melleti katonai poszton van egy széf meg egy computer. Azoknak mi a kódjuk? Hol lehet megszerezni?
  • Herold
    #971
    Akinél scripthibák előfordulnak (AI, storyline), biztos felrakta Visual C cuccokat is?
  • plshelpme
    #970
    Nincs, úgy mutatja mintha még nem is beszéltem volna vele, ugyanez van Mole-nál is.
  • Herold
    #969
    A PDA-ban nincs elvégzettként bejelölve a feladat?
    Az ne tévesszen meg, hogy néha ott marad a zöld célkereszt az előző feladat helyszínén.
  • plshelpme
    #968
    Köszi a segítséget!még azt szeretném kérdezni, h Garageban miután beszélek a fickóval aki elküld minket Molehoz, a quest továbbra is azt mutatja h menjek beszélni vele, nem fejeződött be v ilyesmi.Ez kihatással lehet vmire a későbbiekben v így normális?
  • SaGa Jr
    #967
    Töltsd vissza az autosave-et arról a pontról amikor beléptél a pályára. Csinálj egy mentést, majd lépj ki teljesen a programból. Aztán indítsd el, töltsd be az új mentést és játssz. Ez a megoldás többnyire helyrehozza a hasonló bakikat.

    Strelok falshdrive-ja meg mindig ott van ahol lennie kell, a beszakított szellőző rács mögött. Akkor is ha nem veszed fel a könyvet, akkor is ha egyből lemész és hagyod a fenti haddelhaddot a csodába.
  • plshelpme
    #966
    Sziasztok!Elakadtam ott mikor strelok flah driveját kellene megtalálni, a helyet megtaláltam, viszont üres, nincs benne a flash :S Meg nem tudom h ez normális e, vagy közrejátszik a problémámban, de mikor Mole-al beszélek nem updatel semmit, továbbra is azt írja a quest h szerezzek tőle infot.Ilyenkor mit kellene tennem?
  • SaGa Jr
    #965
    AI témához még egy kis adalék. Már az is sokat segít ha az ember visszakapcsolja konzolból a léptek zaját a g_actor_body off vagy 0 paranccsal. Ekkor már az ellenfelek is hallani fogják a léptek zaját és így tudnak rá reagálni. Már ennyitől komolyan megváltozik az élők reagálása a játékosra. Ilyenkor elfutni/elbújni egy bloodsucker elől valóságos csodaszámba menő tett lesz.
  • SaGa Jr
    #964
    Javítások halmaza (az AI javításuk speciel csak bajt csinál, teljesen lehülyíti a lények többségét, például az alapból agresszív bloodsucker-ek még csapatosan is csak ácsorognak nem reagálnak nem úgy mint alapból, ráadásul ha meglősz egyet mielőtt meghalna lesz szíves kicsit arrébb menni), bugfix-ek (itt is akad ami később galibát okoz speciel pont az ai "javításuk" miatt), és némi grafikai finomítás.

    Pares:
    Mint írtam nem kell ide AI javítás. Az ai alapból jól működne, mindössze az érzékelést kell átírni és mindjárt jobban viselkednek, reagálnak a körülöttük lévő dolgokra ahogy kell (stalker-ek/katonák/emberek levadásszák a közelükbe érkező állatokat, az állatok csapatba verődve támadnak inkább túlerőre gyúrva). A használhatóbb AI javítók mind ennyivel beérték. Amik belepiszkálnak emellett script-ekbe is azok csak feleslegesen bonyolítanak és a játékba nem kevés potenciális hibaforrást is betesznek.

    A modularitása inkább csak egy szépen hangzó mese, különösen ha nem tudod mi mihez tartozik és mire vonatkozik. Ha bármi script-et felülíró dolgot megpiszkálsz akkor ott már mindent fel kell rámolni ha nem akarsz később gondot. Nem viccből van egy könyvtárba sűrítve az egész ami kisebb könyvtárakra oszlik aztán. Hogy minden működjön az egészet egyben kell felrakni és remélni hogy nem tol el semmit (én feltettem, kipróbáltam és az AI elhülyülése miatt, meg pár átírt script generálta új típusú hiba miatt gyorsan kukáztam is a dialógus javítás (konkrétan Greben küldetése miatt van benne ez a javítás) kivételével az egészet. Korábbról megtartottam a dokinál előforduló hibát javító videót és azt beillesztettem, így nálam egyelőre nincs új probléma.
  • SaGa
    #963
    Részben javítás, részben textura és hang csere, részben tweak. Árakat is módosít, meg beletett egy AI javítót. Ez utóbbit én is használom, külön feltéve. A stalkerek, katonák és banditák érzékelési határát tolta kijjebb és pár scriptet módsít, ami azt szabályozza, mikor ne harcoljanak.
    A határkitolás pl akkor látszik nagyon jól, amikor a snipert akarod leszedni, vagy amikor ez után a magányos ürgét kell kimenteni 3 bandita közül.
    Alapbeállítással egész közel kellett menni hozzájuk, hogy észrevegyenek, most már amint feltűnnek a látótérben, azonnal támadnak.
  • SaGa Jr
    #962
    Hogy bemehess tudnod kell a jelszót. Ezt megkapod az alul lévő kereskedőtől (stalker kereskedő, nagyjából a pálya alsó szélén középen lesz a manus egy épületben) ha teljesítesz neki egy feladatot. Ehhez szerválnod kell egy javító készletet a közeli pumpa telepről (pont az épületével szemben van de ott dekkol 2 burer akik nagy eséllyel lerohannak majd míg benn beszélsz a manussal, kinyírva mindenkit) meg az ettől északabbra lévő bandita tanyák egyikéről egy rádió előlapot.

    Ha megvan a jelszó csak odasétálsz a kapunál lévő házban lévő zsoldoshoz és bemondod neki a jelszót. Utána bemehetsz. Benn lesz egy kereskedő aki az orosz fegyverekhez árusít lőszert (a lenti kereskedő meg a nyugati stukkerekhez).

    A csatlakozást megteheted a bárnál. Van fenn is egy Duty főnök az egyik épület mellékszárnyában ácsorog egy szobában (ugyanaz a hosszú épület amelyiknek a tetején ott lebzsel egy duty szerelő is, ez pont keresztben áll a bejárati kapuhoz képest amin ha bejössz akkor menj végig a vele szemben lévő hosszú csarnokon, majd fordulj balra és az ott lévő hosszú csarnok épület lesz az aminek az oldalszobájában van a főnök, illetve ki lehet menni lépcsőn a felső részre ahol egy szerelő van). Ez két lépésben fog lezajlani és kell hozzá 14000 RU is meg két feladat teljesítése. Utána leszel teljes értékű tag.
  • rtcwtzs
    #961
    Én tesztelem szívesen, de mi ez?
  • rtcwtzs
    #960
    Na, újratettetm Saga, most ráment a délutánom és az estém eddig de eljutottam az x18-ig, ahol korábban voltam :) Eddig nem volt zöld usb-m most 2 is van (lol).
    Én is stalker nehézségen játszom és az AI-val semi gond, a monolit így is 3 golyóval kivégez ahogy a katonaság is.
  • Pares
    #959
    Ja, ha nálam van a gond, akkor nem tudom miért készül a temérdek AI-t javítani próbáló mod. Egyébként meg erősen ajánlom a javítás után kipróbálni a S.L.A.M. pack-et TheOneDon-tól! Sokat javít a játékon. Ráadásul moduláris.
  • TOMSILENT
    #958
  • mcmoha
    #957
    Nekem most eltünt a fű a játékból. Rostokban az elgázosított épületben kénytelen voltam mindent minimumra állítani és utána mikor ujra visszaraktam a szokásosra a fű már nem tért vissza.
  • error56
    #956
    Üdv! Meg tudná vki mondani, hogy mit kell csinálni, hogy a Construction Site-ban a zsoldosok beengedjenek a táborukba?
    Meg az is érdekelne, hogy hogy lehet csatlakozbi a Dutyhoz.
  • ataaa
    #955
    Tényleg nálad lesz a gond, mert engem már messziről betámadnak a vadállatok. Igaz néha találkozok én is idiótaságokkal, de legtöbbször beton keményen harcol az MI.