2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • tom2004
    #1074
    Gargabe-ba küldetést kaptam öljem meg a zombikat. Zombik mindig felélednek, hogyan lehet a zombikat végleg megülni?
  • SaGa Jr
    #1073
    A bár az egy másik terület (mindig is másik terület volt sosem volt része garbage-nak) aminek egyik belépési lehetősége a garbage felső szakasza.

    Fegyver fejlesztésre meg ott van neked Fox mindjárt a játék elején miután kiszabadítottad és túl is élte az akciódat. Csak caplass vissza és meg tudod ejteni vagy menj tovább Garbage-ból észak felé a bárba.

    A bárban meg lesz két másik ember akik ezt elvégzik, mindkettő Duty katona (egyik Ivancov százados kinn a Duty főnök állomáshelye fölött a tetőn, a másik meg egy ezredes a bár hátsó szobájában).
  • tom2004
    #1072
    Foxot sajnos az 5 bandita mészárlásával szabadítottam ki. Agropomba már átjutottam, már vissza kell mennem Gargabe-ba. Bárról írtok, én nem találtam bárt Gargabe-ba. Kerestem ahol elözö részekben volt, de hült helye. fegyvert ruhát fejleszteni-javítani sehol sem tudtam eddig, vagy nem vettem észre hol lehet.
  • SaGa Jr
    #1071
    Katonákon meg szerelőkön lehet a legjobban nyerészkedni. Előbbieknél szinte mindig 5000 RU van (már míg el nem fogy) és igen jó áron vásárolnak, az utóbbiaknál meg a pénz végtelen (ezt állítólag majd javítják és megszűnik a végtelen pénzmennyiség) de egyszerre nem tudnak 100K RU-nál többet kiadni, így ennél kisebb tételekben kell eladogatni nekik cuccokat.
  • ataaa
    #1070
    A kereskedőket inkább kerülöm, mert rablás amit művelnek. :-D
    Talált tárgyakat a legjobb áron azoknak az NPC-knek lehet eladni akiknél limitált pénzösszeg van, aztán azoknak akiknél végtelen pénz van. A kereskedők nagyon lehúznak de a legrosszabbul az ellenségesebb beállítottságúakkal lehet kereskedni.
  • SaGa Jr
    #1069
    Garbage-on keresztül ha megkapod a feladatot a bár tulajától. Addig nem tudsz átmenni.
    Fejleszteni cordonban is tudsz már, csak előbb ki kell szabadítanod Fox-ot a fogságából (és nem mészárlással, hanem tárgyalással). Ekkor ő visszamegy a helyére Sidorovich melletti föld alatti bunkerbe (ahol Wolf is ácsorog eredetileg). Továbbá ott van fejlesztésre a bárban 2 Duty-s fickó, Yantar-ban is lesz majd egy manus aki császkál mindenfelé exo armor-ban (nem Greben hanem valami brother akárki), Akad még szerelője a Freedom frakciónak (csak akkor segít ha beálltál a Freedom-hoz de akkro a Duty-s szerelőket bukod) is és ha jól emlékszem akkor ezzel ki is fújt a választék.

    Vásárolni meg lényegében mindenkitől tudsz, de kaján/energia italon és pár gyógycsomagon meg elemeken kívül mást nem is kell venned, mindenből találsz jó és hasznos cuccokat/fegyvereket/vérteket meg kapod azokat feladat teljesítésért. Lőszer annyi van mint a szemét, kifogyni belőle nem is lehet. Zombikat ne lövöldözd, kerüld ki inkább, nem éri meg lőszert pazarolni rájuk.
  • tom2004
    #1068
    Agropomba hogy jutok át?
    Hol lehet először fejleszteni? és vásárolni felszerelést Szidorovicson kívül?
  • SaGa Jr
    #1067
    Nincs szerepe vagy semmi érdemi. Később már nem macerálja a játékost és mindössze egy videóban fog még feltűnni (akkor is ha ki lett nyírva) illetve szellemszerű előkerülése lesz még egy laborban ahol csak áll és tűzfalat generál egy rövid ideig, amibe ha belesétál a játékos akkor game over. Ennyi az össz szerepe, semmi más.
    Vagy legalábbis én nem találkoztam vele máshol csak a fent említett helyeken, meg az alagutas feltűnésénél és a bárnál.
  • mcmoha
    #1066
    A Sin stalkert ne bántsátok mert van szerepe a sztoriban. Hogy mi azt nem tudom de lehet, hogy érdekes. :)
  • SaGa Jr
    #1065
    Azzal sem kell foglalkozni, szerepe nincs neki.

    A drótokért ugyan le tudnál menni a központi épület liftaknáján is és az pont abba a terembe vezetne közvetlenül ahol a tekercs van ami kell a tudósnak, csak épp ott felül és alul is van egy gyilkos anomália ami kicsinál így ez az út zárva van (eredetileg csak 1 anomália volt ott alul, egy durván sebző ami kis mázlival túlélhető volt, így bejutási és kijutási pontként is szolgált a hely, de mivel ez nagyon megkönnyítette volna az egészet ezért lezárták egy anomáliával, így lehet lenn barangolni a sötét, kanyargós és szűk járatokban és várni mikor ront elő egy bloodsucker). Szóval marad a föld alatti kóricálásra a tudósok tanyája előtti lyuk mint lemeneteli és feljöveteli pont.
  • ataaa
    #1064
    Csináltam a hentelés előtt egy mentést, így inkább visszatöltöm. Azért mentem be mert nem tudtam még hol vannak a drótok, és gondoltam körülnézek odabent. De így teljesen felesleges a kinyírásuk.
    Van egy SIN-es bérgyilkos fent a központi épület tetején, onnan küldi a rontást. :-D
  • SaGa Jr
    #1063
    ataaa:
    Szerintem nincs (ezen a pályán biztosan), de ezért még később szívni fogsz például Pripyaty-ban (ami a sereg és a monolith kezén van, neked meg a sztori alapján a sereget kell segítened ami nehéz lesz ha a korábbi gyilkolások miatt vadásznak rád), ugyanis a Yantar-i katonákat nem kell és nem is szabad gyilkolni.
    Ott már nem ellenségeid, hiszen engedéllyel tartózkodsz ott. Ha például beálltál volna a duty-hoz akkor még csak vörösek sem lennének a térképen jelölve (tea sztori ezen pontján már nem vagy ellenségként beállítva hozzájuk szóval csak akkor támadnának meg ha tiltott helyre mész be engedély nélkül, máskülönben békén hagynak, márpedig a középső épület az lezárt terület, oda sem kell menni).

    Herold:
    Szarkofágnál gond csak azután lesz, hogy lemész alulra ahol a leolvadt mag van. Na ott a maghoz berakott pattogó tűzvackok okozzák a problémát, emiatt fagy a játék. Nézd a lábad módon haladj, fordulj el a középponttól, ments sűrűn és úgy juss be a maghoz, pontosabban mögé mert ott van a leolvadt halom tetején lévő lemez alatt egy láda aminek tartalmára szükséged lesz. Ha az megvan akkor lehet kijönni, felmenni a felsőbb szintekre vissza a vezérlőbe, bekapcsolni a rendszereket amiket kell aztán lehet kimenni onnan vissza az erőmű külső részére ahol fordulj északnak és trappolj szorgosan át a generators területre. Itt fagyásokat elkerülendő mikor bevezet Ghost a nagy elektromos gömböcök közé, szintén a talajt nézd és csak annyira emeld fel a fegyveredet mikor megtámad egy kiméra, hogy éppen lőni tudd. Itt is kell gyakori mentés míg át nem vergődsz a 6 gömböc között, aztán már nem lesz gond csak ne fordulj ismét a gömbök fel később úgy hogy lásd is azokat. De erre nem is lesz szükség.
    Belépés (már a területre belépés) előtt legyen mentésed még CNNP-ből, mert az X2-es labor ajtaja az esetek 90%-ában nem nyílik (van ott egy kapcsoló amit csak meg kéne nyomni és nyílna az ajtó de nem jelenik meg maga a lehetőség sem hogy megnyomd) és ilyenkor egy olyan mentést kell visszatölteni a sikerhez, ami még a pályára érkezés előtti. Ha ottani mentést töltesz vissza az sajna nem segít a dolgon.
  • SaGa Jr
    #1062
    A beszélni akar veled a főnök dumát majd azután kapod meg, hogy már a karaktered fején ott figyel a jó pszí védelmi sisak (tehát mikor visszafelé tartasz a megtalált, kipróbált és működő sapkával amiért eredetileg elindultál át radar-on keresztül). Majd akkor beszélj ugyanazzal a fickóval akinél lejattoltál. Ekkor jelenik meg a hermit is akihez feladat kötődik csak ha elvégzed az övét azzal kinyírod a patriarch-ot és kísérőit, így az a szál elvégezhetetlenné válik.
  • SaGa
    #1061
    Úgy tűnik (nem én jöttem rá), hogy ha azokat a mindenféle tűz, teleport, stb effekteket nézed mozgás közben, akkor crash-el. Ha nincsenek a látótérben (pl mert a földet nézed mozgás közben), akkor nem.
    A dezowave fórumon is erre jutott valaki. A "particles" (részecskék?) a gond. Esetleg ki lehet próbálni az Option-sban azt a beállítást lehúzni nullára.
  • SaGa
    #1060
    Én is arra a "vagonra" tippeltem, de egyszer volt, hogy nem vette el a kulcsot, kinyitottam. Most egy patch javítja azt, hogy nem veszi el a kulcsot, de így is nyílik az az ajtó...
    Majd még megyek pár kört a pályan...
  • ataaa
    #1059
    Yantarban kipucoltam a középső erődítményt, de semmi különöst nem találtam ott. Aztán amiko visszamentem a tudósokhoz,már az ottani őrök is rámtámadtak. Ez a történet szempontjából proléma, vagy nincs jelentősége?
  • DeerMuse32
    #1058
    Következő patch nem lesz mentés kompatibilis...Szarkofág meg Generators olyan, hogy crashel sokat, ments sűrűn, túl lehet jutni rajtuk. Nekem sikerült már végigvinni a játékot. :)
  • Herold
    #1057
    Na jó, én most már tényleg megvárom a következő patchet. Szarkofágnál 2 percenként crashelek valami miatt.
  • plshelpme
    #1056
    Köszi, csk azért furcsálltam mert reinstall előtt nem kaptam semmit, agropromban azonban majdnem mindegyik katonától, most pedig azoktól sem.
  • Herold
    #1055
    Nagyjából kb. 10-ből 1-nél van ilyen infó.
  • plshelpme
    #1054
    Egy reinstall megoldotta.
    Amúgy az normális ha a halottak átnézésekor nem kapok semmilyen secret stash infot?
  • tutituti
    #1053
    én visszaadtam de megmaradt nálam :D
  • ataaa
    #1052
    Én is visszaadtam neki a kulcsot. Így sosem tudom meg mi volt a vagonban.......mi volt benne? :-D
  • Herold
    #1051
    Na megvettem az exoskeletont. 20 kg-mal többet bír, van benne éjjellátó, viszont nem lehet benne futni (ha rajtad van).
  • mcmoha
    #1050
    Én visszaadtam neki a kulcsot, de az a vagon a Garbage-ben van a Bár-ba vezető út mellett, azon a környéken ahol a Duty őrség áll.
  • Gunslinger
    #1049
    Megtaláltam az ajtót, amihez az 5271 kód jó, csak a legalsóhoz nincs meg, de úgy nézem, hogy az csak valami raktárhelyiség lehet.
  • Gunslinger
    #1048
    Igazad van, visszamentem egy régi mentésre, minden új területre belépéskor csinálok külön mentést és most nem lőttek, jött a kapitány és 5k rubel fejében átengedett, beszélgettem is kb. 15 Monolithossal, csak három egyedi szöveget találtam.

    Most viszont újabb gondom akadt, az X10-es laborban a nagy kódos ajtóhoz (legalsó szint) 3823-as kódot kaptam, ami nem jó hozzá, mi a jó ajtókód? Valahol olvastam, hogy 5271, de az az X18-ba volt jó, ide nem működik. Előre is köszi, ha tudja valaki és megosztja.
  • tutituti
    #1047
    olyan kérdésem lenne, hogy a wolf wagon key-t hol tudom használni?
    oké hogy mondta hogy valami secret megajó dolog van benne,na de hol?
    köszi előre is
  • plshelpme
    #1046
    Sziasztok!Újrakezdtem a játékot és mikor Garbagebe akarok menni akkor az alábbi üzenettel kidob a játék http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_5_8_mt6vhnfh3d.jpg
    Ha vki tud segíteni, előre is köszönöm!
  • mcmoha
    #1045
    Na pont az ő képét nem láttam. Pedig direkt kerestem. Azt nem is tudtam, hogy ez a Loxotron szivárogtatott, de így már van rá uj összeeskűvés elméletem.
  • Herold
    #1044
    A fejlesztők fotói megtalálhatóak Dead Cityben, az egyik ház emeleti szobájában.
  • Herold
    #1043
    Dezodor, akinek (többek között) köszönhetjük a játékot:
  • Herold
    #1042
    Üzenet a játékban Loxotronnak, aki ellopta a béta verziót:



    Loxotron:


  • SaGa Jr
    #1041
    Herold:
    Az a manus akitől megtudod merre keresd Strelok lerakatát (ő küld le a föld alá ha így jobban tetszik, az ő csapata harcol a katonákkal és őt kell kimenekíteni mikor elkenik a szájukat Agroprom-ban).

    tom2004:
    Futtasd rendszergazdaként a játékot és azáltal elkerülhetsz pár galibát. Ha nem tudsz angolul (vagy nem elég jól) ne aggódj, eleget játszva és szótárazva majd idővel megtanulod. ;)
  • tom2004
    #1040
    Win7 van, D:JátékokS.T.A.L.K.E.R - Lost Alpha könyvtárban van.
    És nem igazán tudok angolul, nem tudom mit kéne beállítani, nem is nagyon állítgattam. az patch 1.30013 fenn van.
  • Herold
    #1039
    Ki az a Mole? Az én fejemben nem nagyon maradnak meg a nevek.
  • SaGa Jr
    #1038
    Várd meg míg elmondja amit akar, aztán majd tudsz vele beszélni (főleg miután kikísérted a kerítésen túlra, de készülj fel rá hogy amint elmondta amit akar jön egy újabb adag katona és őt akarják kinyírni).
    Ha ez nem akar sikerülni, akkor töltsd vissza a játékot az autosave-et mikor beléptél a területre és játszd újra a csatát és amint szól hogy védjétek meg akkor azonnal tipli hozzá és miután befejezte a szövegelést kísérd ki a veszélyzónából.
  • Gabisan666 #1037
    Mole nevu tagnal vagyok,de nem enged beszelni vele,mindenkit kinyirtam a telepen,mit kell csinalni?
  • SaGa Jr
    #1036
    Azok a radioaktív szimbólumok jelölik a menedékeket. Nem minden fedett hely véd meg amúgy a blowout/psychic storm hatásaitól, csak azok nyújtanak biztos védelmet amiknél ott a jel és azok is csak ott ahol a jel mutatja. Kicsit arrébb állsz és máris kapod az áldást. Ez a pszichikus viharnál nem akkora probléma de a blowout, megfelelő ellenanyag nélkül, kinyír.

    tom2004:
    Milyen rendszeren futtatod a játékot (Xp-vel nem a legjobb a működése)? Milyen fő könyvtárba tetted (a program files-ba nem javasolják telepíteni akkor sem ha az UAC agyon van csapva)? Kompatibilis módban, netán rendszergazdaként futtatod (előbbi szintén galibákat generál, a második viszont hasznos)? Patch fenn van rajta? Megfelel a választott opcióidnak a konfigurációd? Kismillió és egy oka lehet annak, amiért kidob és ha valami konkrét oka van akkor arról hibaüzenetet is kapsz (mindig nézd meg mi a baja).
  • ataaa
    #1035
    Engem csak quick loadnál szokott kidobni, meg amikor azok a kis patkány szerű (de nem patkány, hanem valami rondább :-D ) mutáns lények rám támadnak. Máskor nem nagyon.
    Minden fedett helyiség menedéket jelent kitöréskor (buszmegálló, meg a híd alatt talán nem). Ezeket a pontokat azt hiszem fehér háromszöggel jelöli amikor számol vissza az óra. Meg vannak radioaktív szimbólumok is, azok nem tudom ilyenkor pontosan mit takarnak. Egyébként ha nem vagy túlterhelve, szinte mindig van valami hely ahova be tudsz futni a kitörés elől.