2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • mcmoha
    #834
    Kiváncsi vagyok miért lődözöd le a saját társaidat? :D Még nagyon az elején tartok de az induláskor a Kordonban csak a banditákat és az alagútban tanyázó zombikat kell lelőni senki mást. Foxot békésen kell kiszabadítani, az őt örző Sin stalkereket nem érdemes kinyírni mert később a játék során lehet, hogy e miatt nem tudsz tovább haladni a főszálon. A híd alatti katonákat talán érdemes kiirtani de az is lehet, hogy később a freeplay-ban lesz egy ilyen feladat.
  • R3nton
    #833
    Nekem sikerült megmenteni Foxot. Le kell bizniszelni a banditákkal. Viszont a Cordonon nem sikerül átjutnom. Régen úgy emlékeztem, hogy lehet fizetni a katonáknak, hogy átmehessek, most viszont fegyvertelenül is megyek, akkor is tüzet nyitnak. Mondjuk lehet nincs elég pénzem és azért. Ezért mindig az anomáliákkal teli alagúton keresztül kell menni.

    Én még sztem várok a patchel. Idáig nekem minden frankó. Csak remélem a mentések jók lesznek...
  • Pares
    #832
    Fórumon azt írják ezt kell beírni a konzolba: "g_actor_body 0"
  • Pares
    #831
    Ja, és be van kapcsolva a láb, a léptek hangját nem hallom, és sehol a menüben nem látok opciót a kikapcsolására...
  • Pares
    #830
    Az AI továbbra is furán működik. Bár most a gyárban a banditák rögtön lőttek amikor észrevettek, de az az 5 stalker, akik az út mellett törökülésben ülnek, továbbra is vakok és süketek. Csak az után lettek ellenségesek, hogy a második társukat is fejbe lőttem a szemük láttára. A Sid bunkere melletti bunkerben a két katona is furán reagált. Az egyiket meglőttem, ellenséges lett, de nem lőtt vissza.
  • ataaa
    #829
    Azt meg tudnátok mondani hogy a nehézségi szintek miben térnek el? (okosabb ellenfél, jobban sérülünk, hamarabb elfáradunk, előbb megéhezünk szomjazunk, vagy több skuló kell az ellenfélbe)
    Régen sokat Stalkereztem, lehet nehezebb szinten kéne elkezdenem, csak nem akarom magam halálra frusztrálni. :-) Ti milyen szinten nyomjátok?
  • ataaa
    #828
    Köszi, akkor újra kezdem, úgyis csak ismerkedem még a játékkal. Lehet megvárom a magyarítást is. Nem tudjátok hol tart?
  • Hecker007
    #827
    Foxot meg kell menteni különben nem tudsz tovább menni. Ha az őrök lelövése nem megy akkor beszélj velük és el fogják engedni.
  • ataaa
    #826
    Sziasztok!

    Én a 818-as hozzászólásban szereplő javítást raktam fel és működik. Miután felrakja rákérdez hogy resetelheti e a beállításokat. Én itt az igenre nyomtam, majd újra elvégeztem a beállításokat.


    Nekem nem sikerült megmentenem FOX-ot, elbuktam azt a küldetést. Ez probléma, mert már semmit nem tudok csinálni. A kereskedő sem ad több küldetést, csak néha szemeket vesz meg tőlem. Az utolsó küldetést Wolf adta, hogy találjam meg az elveszett kulcsot. Ez már nálam van, de ő sem ad több küldetést.
    A Cordont nem tudom elhagyni mert minden irányból visszadob. Mit kell csinálni? :-)

    Hol lehet nyomon követni hogy milyen szinten áll a magyarítás? Kb. mikorra várható hogy elkészül?

    Előre is köszönöm a válaszokat!
  • báttyó02
    #825
    feltettem a patchet, azóta ha betöltöm a mentésem megyek pár métert kifagy -.-
  • Ikraja
    #824
    kösz! :)
  • mcmoha
    #823
    http://www.moddb.com/mods/lost-alpha/downloads/stalker-lost-alpha-v130013-patch
  • Ikraja
    #822
    talán majd holnapra meglesz oldva vagy ma estére
  • Hecker007
    #821
    Le van terhelve valószínűleg és azért nem jön be, én 10 óra óta szedem, de alig jön :(
  • Ikraja
    #820
    nem tudom letölteni mert nem tölti be az oldalt :(
  • R3nton
    #819
    nekem nem hozza be az oldalt
  • Pares
    #818
    Itt a javított javítás! :D
  • gtc376
    #817
    Dez azt írja egy órája itt http://www.moddb.com/mods/lost-alpha, hogy nem jó ez a patch, töltik föl a jót és elnézést kér. Ezt ne telepítse senki!

    "dezodor 1hour 17mins ago says: New Comment

    Please guys delete those, we found a bug with the installer, so we are reuploading now. thanks and sorry."
  • ntex
    #816
    Tölthető a patch
  • Pares
    #815
    Dezoék milyen időzónában dolgoznak? Ugye nem a Baker-szigeten van a bázisuk?! :D
  • mcmoha
    #814
    Kb két perce írta Dez, hogy még egy utolsó tesztet csináltak. Gondolom most már feltöltik valahová. :)
  • Pares
    #813
    Eddig úgy néz ki, hogy ha bejelentik a mai megjelenést, az alatt holnapot kell érteni :D
  • Pares
    #812
    S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl Forum > Lost Alpha > Upcoming Official Patch
  • Pares
    #811
    Tudtommal még nincs fent sehol, ezt a GSC fórumon találtam: http://www.gsc-game.com/index.php?t=community&s=forums
  • R3nton
    #810
    Most kezdtem el a játékot. Milyen komoly bugokra lehet számítani? Sztori vonal? Végig vitte már valaki a játékot? Lehet érdemes lenne, akkor már megvárni ezt a patchet? Köszi :)
  • R3nton
    #809
    Én is ezt akartam kérdezni :D
  • joe38
    #808
    Ez a patch fent van már?
  • Herold
    #807
    Már tölthető?
  • Pares
    #806
    Changelog für Patch 1.3001

    S.T.A.L.K.E.R.: LOST ALPHA Patch v1.3001 (2nd of May 2014.) changelog:
    The patch is savegame compatible, so You do not have to start new game for this patch, but for maximum experience it's recommended.
    If you installed 3rd party / user made fixes and mods for Lost Alpha, it's highly recommended to reinstall the game to have a clean install before you apply the official patch. This is required to avoid conflicts with the 3rd party content. We can not give support for such cases.

    - game will work on windows xp op. system, although dx10 cannot be used on xp
    - new fsgame.ltx to solve the saving / loading problems for users who installed the game to Program Files
    - quicksave / quickload buttons now can be remapped
    - fixed serious bug with wrong ui_movies.xml which prevented to play half of the game
    - fixed storyline battery task in sarcofag
    - fixed flying tree and geometry on Yantar level
    - fixed geometry on Garbage level
    - fixed the crash on r1 (static lightning) render when player entered 'Great Metal Factory' level
    - fixed rat monster crash and effectors bug
    - fixed random crash related to pda contacts section
    - temporaly disabled legs/shadow in options, if you have it enabled, please type this to console: g_actor_body 0- with removing visible leg feature, the missing footsteps and self shadow works again by default
    - "la options" debug menu is disabled on widescreen
    - crows are killable
    - ak74, ak74u, L85, G36 sounds synchronization fixed
    - proper fix for safe crash
    - missing "chmieltist" beer sound fixed
    - missing p90 model added
    - brightness, gamma and contrast sliders fixed
    - no available phrase to say, dialog[yantar_sakharov_start_talk] fixed
    - no available phrase to say, dialog[agr_ratcatcher_start] fixed
    - several (hopefully all) missing descriptions added back
    - crash when player ESC from solitare and hex viewer fixed
    - restored working class for hex viewer, text viewer, image viewer, console
    - same fix for artefact merger
    - crash in repair window fixed
    - wrong passwords for doors in pda fixed
    - loading last save overlap window fixed
    - added marker for 'strelok's flash' and 'yantar wires' because many users reported it's too hard to find them
    - fixed camera position to climb out of UAZ jeep
    - fixed OnMouseAction crash (Tetris in LA PC)
    - Veles gives correct download module, so no need to buy it from Barman
    - updated mi24 model, should fix "callback kils bone matrix bone: front_gun_tower"
    - improved tasks and task completion on agroprom
    - fixed luminocity and distance for stalkers to default value, ai works better
    - removed the strange reverb when eax is enabled, and added more stable sound dlls
    - temporary fix for missing suit upgrade
    - fixed incorrect mag size for upgraded pb1
    - added vehicle prices to dialogue
    - corrected outfits icons and soldier outfit
    - new helicopter sound with tuned volumes
    - added pda articles for downloads
    - missing vehicle icons were added
    - several vehicle properties were changed- various small tweaks and fixes
    ----------------------------------------------COPYRIGHT 2014. DEZOWAVE GROUP | GSC GAMEWORLD
  • Pares
    #805
    http://gameupdates.org/details.php?id=5770
  • Hecker007
    #804
    Volt betéve torrent link, keress vissza onnan egyben lejön az egész.
  • k0trapali #803
    Haló!

    Elérhető már valahol egyben a játék és nem ilyen 4 darabban?
  • N00bito
    #802
    müködött köszi szépen!
  • SaGa
    #801
    Kapcsolj dx9 full dinamyc lighting-ra. Ismert hiba, talán a mai patch javítja.
  • N00bito
    #800
    Sziasztok van 1 kis problémám mikor megpróbálok átmenni rostok ba ekezdi tölteni a pályát majd ledob error felirattal:
    Expression : fatal error
    Function : CBlender_default::Compile
    File : BlenderDefault.cpp
    Line : 62
    Description : <no expression>
    Arguments : Not enought textures for shader, base tex: stonston_bort_j01
  • Pares
    #799
    dezodordezodor 28mins 40secs ago replied:
    patch will be later today, then you will be able to use upgrading and repair
  • mcmoha
    #798
  • Gunslinger
    #797
    Sziasztok, sajnos gondom akadt az X18-as laborba való lejutással. Visszaolvastam a topicban, de nem találtam rá megoldást, látszólag mindenkinek simán ment, de én valamiért már egy órát kóvályogtam. Már jó előre megvettem a bárban a pendrive-ot, simán elsőre kinyitottam a safe-et, megvan a kód, összes monolithost hidegre tettem, csak azt a rohadt lejáratot valamiért nem találom, biztos én vagyok a noob, de légyszi segítsetek, egy screenshot vagy egy rövid útmutatás sokat segítene, hogy a komplexumnál hol van a lejárat a laborba. Köszi előre is.
  • SaGa Jr
    #796
    Megvenni akármennyiszer megveheted, de használni csak 1 helyen kell, szóval elég lesz 1 db is.
  • Fradi88
    #795
    A zöld színű USB-t csak egyszer kell megvenni?Többször nem kell?