2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • Hecker007
    #954
    Stalker nehézségen játszok és az állatok is támadnak meg az ellenséges emberek is. Sőt ha sárgára lövök akkor is mindenki elkezd lőni aki ahhoz a frakcióhoz tartozik. A katonák még fedezékbe is bújtak harc közben.
  • Herold
    #953
    Én is veteranon játszom, és nincs olyan problémám, hogy nem támadnak meg az állatok. Mert megtámadnak. Szerintem valami nálad állíthatódott el.
  • Pares
    #952
    Reménykedtem, hogy a javítás valamit csinál AI terén is, de akkor most marad a konzolozás. Nem tudom miért, de nekem rettentően passzív az AI. Pedig Isten a tanúm hogy semmit nem csináltam a játékkal, teljesen alap.
  • SaGa Jr
    #951
    Yantar-ban megtalálta már valaki Greben gitárját? A drogokkal teli kofferjüket meg megleltem de a gitárt valahogy nem sikerült előkerítenem. Van valakinek valami ötlete hol lehet?
  • SaGa Jr
    #950
    Pares:
    Ha annyira nem reagálnak az ellenfelek akkor növeld az érzékelési hatótávolságukat mert azzal lesz a baj (nagyon le van húzva de ez valahol érthető is, mert különben egyes helyeken még azelőtt kiszúrnának és leszednének, hogy a célig jutnál ahol békésen rendezhetnéd a dolgokat, szóval ha ilyen igényed van akkor találsz rá megoldásokat például a GSC Lost Alpha részlegében is). De speciel én észrevettem különbséget stalker és veteran nehézség között is, utóbbin aktívabbak és jobban reagálók az ellenfelek. Nem sokkal de annyira igen hogy az feltűnjön. Sima játék közbeni nehézség váltás ezt nem hozta elő, csak new game magasabb nehézségen.

    A kérdéses helyen lévő (már ha a nagy romnál dekkoló trióról van szó akik egy nagy szeméthalom hegy mellett vannak) alapból ücsörgős banditák is mindig megtámadtak ha a közelükben hangoskodtam. Pisztoly távra oda sem tudtam menni még hozzájuk.

    Állatok is mindig lerohannak, még nem tudtam elmenni egy mellett sem úgy, hogy ne támadott volna ha nem egyedül volt vagy párban. A magányos állatok közül inkább csak a macsekok meg pár röfi volt amelyik egymagában is nekem rontott, a többi ilyenkor elhúzza a csíkot de sosem ignoráltak még.

    ataaa:
    Ha elég közel mész ahhoz a bizonyos ajtóhoz, akkor ajtón keresztül is fel lehet szedni onnan a cuccokat, de mivel a sztoriban haladva az az ajtó ki fog nyílni majd, így felesleges előre bespájzolni.
  • Pares
    #949
    Félreértés ne essék! Minden elismerésem és tiszteletem dezoé és a csapatáé. Nagy munka, hogy így összehozták ezt a játékot, a térképek és a hangulat nem is lehetne jobb, na de hogy az AI-val mit csináltak, azt nem értem, mert szerintem egyelőre rosszabb állapotban van, mint az eredeti játékok. Pedig azokhoz olyan remek A-life AI modok vannak, hogy csak na, lenne honnan válogatni vagy példát venni.
  • Pares
    #948
    Aha, persze, csakis. Alap játék, semmi mod, 013-as javítás. Próbáltam úgy játszani, ahogy "kell" (már ez is totális abszurdum), de ha egyszerűen minden sarkon buta, vak és süket AI-al találkozom, ami miatt a játék semmi veszéllyel nem tud megfárasztani, akkor mit csináljak? Veteránon játszok, és most jut eszembe, hogy az a "nagyon jó sniper", aki állítólag több stalkert is lelőtt már, vissza se lőtt, amikor lövöldöztem rá, de fedezékbe sem vonult. Csak forgott körbe-körbe, pedig legalább tíz lövést leadtam rá... Eddig számomra ez csak egy természetjáró-szimulátor...
  • Herold
    #947
    Akkor a hiba a te készülékedben lehet... Ha a szörnyek se támadnak meg, akkor nem az AI-val van a gond.
  • Herold
    #946
    Nem tudom, én az evakuáció után fedeztem fel, akkor már nyitva volt.
  • Herold
    #945
    A piros benzines hordóval nem lehet tankolni? Kanna kell hozzá?
    Most próbáltam, nem engedte.
  • Pares
    #944
    De nem róluk van szó! Továbbmentem garbagebe, úton a sniper felé a szemétdombok közt, ahol három bandita kempingezett a tűz körül. Mintha ott sem lettem volna. Lelőttem az egyiket, lelőttem a másikat, a harmadik gitározott tovább. Megértem, hogy fölöslegesen ne lőjek olyanra, aki nem lő rám, amit még meg is értek katonák esetében, na de banditák? A cordoni bandita tisztítós küldinél is belelőttem hátulról a banditába, nem is reagált. A zombi irtós küldiben először még megindultak felém, de amikor közelebb mentem, egyáltalán nem támadtak, simán kinyírtam őket késsel közvetlen közelről. Arra sem emlékszem, hogy valaha is megtámadott volna valami mutáns vagy vadállat. A kutyák is ignorálnak, hiába megyej el mellettük, a malacok se támadnak, csak ha provokálom őket, sőt még akkor se... Mimdent összevetve eddig a félelmetes hangokon kívül nem találkoztam semmi veszélyes dologgal. Pedig egyszer még egy Bloodsuckert is láttam cordonban, futottam is felé hogy támadjon meg de le se szart és a többi ott kempelő stalkert vagy állatot se buzerálta... eddig eléggé csalódott vagyok, és nem a bugok, hanem főleg az AI állapota miatt.
  • ataaa
    #943
    Az az ajtó nekem zárva van, de ha rákattintok kiírja hogy milyen cuccok vannak bent. :-)
    Látok egy Black Suite -ot. Az lenne az?
    Egyébként a Lada Niva 150 000, megvenni elég húzós, így erre mos tvigyáznom kell. :-)
  • ntex
    #942
    Százezer alatt nem kapsz semmit sem. Amúgy van egy jó módszer az üzemanyag spórolásra: felgyorsulás után le kell állítani a motort hadd guruljon magától az autó. Így kb negyed annyi üzemanyagot fogyasztunk vele mintha mindig menne
  • Herold
    #941
    Az autók mennyibe kerülnek? Mikor utoljára kérdeztem a pultost, nem volt elég pénzem hozzá.
  • Herold
    #940
    A bár bejárata felé vezető folyosón, asszem a szerelőaknás szoba egyik ajtaja mögött. Ahol őrt álltak a Dutysok.
  • ataaa
    #939
    Lehúztam a redőnyt a szobában, így már kellő sötét lett hozzá hogy kitaláljak. XD
    A kocsi megvan és jól érzi magát. Már sikerült megkeresnem vele annyi pénzt (cuccok összeszedegetése a rejtekhelyekről ahová pakoltam) hogy vehetnék egy újat.Az utas oldali ajtaja hiányzik, de így még jobb is mert gyorsabban kipattanok belőle. Agropomban találtam 2 benzineskannát meg 3 hordót, úgyhogy sokáig elleszek velük. Hol lehet még üzemanyagot venni? Egyébként nem egyszerű kocsival manőverezni a helyszínek között de meg lehet találni az ösvényeket. Arra viszont vigyázni kell hogy ha a hátsó ajtaja leesei, soha többé nem lehet kivenni belőle a belepakolt cuccokat!!!

    Egyébként úgy sikerült megtartani hogy nem a kocsival menekültem a bányáig hanem gyalog. Aztán amikor visszamentem már nem jött a helikopter.

    Valaki írta hogy a kihalt bár körül talált egy Duty suitet. Megírhatná spoilerben hogy hol van pontosan. :-)
  • mcmoha
    #938
    Azért így mindjárt más. Mármint a banner.
  • SaGa
    #937
    Még annyit: az r2 beálíltások elvileg a DX9 full dynamic lightingre hatnának, de a DX10-eseknél is érvényesülnek a változtatások.
  • SaGa
    #936
    Ezeket az értékeket a legjobb játék közben próbálgatni.
    Keresel egy kellemesen sötét sarkot, ahol nem bánt senki, lehívod a konzolt (0), majd beírod r2_ (az aláhúzás a SHIFT+Ü), és előhozza a listáját a beadható parancsoknak. Amelyiket kiválasztod, nyomsz egy entert, majd elkezdesz mögé írni valamit egy szóközzel, akkor mutatja mennyi az aktuális érték és azt is, hogy mekkora tartományban lehet használni.

    Ha elrontod, ugyanitt visszaírhatod. Rögtön látod, mit ért a változtatás.

    Egyébként az r2_sun_lumscale_amb azoknak a felületeknek az árnyékoltságát határozza meg, ahova nem süt a Nap, csak visszaverődő fényből kapnak, az r2_sun_lunscale_hemi meg úgy az egész környezet alapfényerejét. De van még egy halom ilyen módosítási lehetőség.
    Fura mód a földalatti fényerőre is van némi hatásuk, bár ez szerintem a motor hülyesége, nem kéne befolyásolni a napfénynek a zárt helyek és a földalatti részek fényerejét, de fura mód mégis hat rájuk.

    Itt megtalálod a lehetséges beállítások jelentését, mi mit jelent.
  • zmok
    #935
    másodííííík!!!!
  • SaGa Jr
    #934
    user.ltx-ben tudod átírni, de csak a kinti dolgokra lesz hatással, föld mélyén meg bunkerekben ez nem világosít semmit.

    Kitalálni meg pofonegyszerű. Amint kijöttél arról a helyről ahol Veles van, fordulj egyből jobbra, menj el a következő teremig ahol meg majd balra fordulva menj a járaton. Onnantól már nincs sok opciód (balra tarts elvet kövesd) és kijutsz. A kocsihoz meg ne fűzz sok reményt, nem kizárt hogy szétlőtte a helikopter mire kiérsz vagy majd szétlövi akkor mikro mennél elfelé. De lentről akár körbe is mehetsz és a buszállomáson egy rakás cuccot, fegyvereket, lőszert és pár artifact-ot is bezsákolhatsz az ott dekkoló zsoldosoktól.
  • ataaa
    #933
    Megtaláltam appdatauser.ltx
  • Herold
    #932
    A híd felé sokkal hosszabb, és valóban bonyolultabb eljutni.
  • ataaa
    #931
    Melyik fájlban írtad át az értékeket hogy világosabb legyen a kép?
    Jelenleg nem találok ki a bányából a híd irányába, csak a romfalu felé, pedig ott parkolok a kocsival.
  • Herold
    #930
    Ez még jobb.
    Valaki elintézné a megfelelő topikban, hogy a banner a helyére kerüljön?

  • ntex
    #929
    És mondjuk banner alá berakni a letöltési linkeket plusz a patch(ek) linkjeit
  • ntex
    #928
  • jetblack
    #927
    En az elsore szavazok ;)
  • ntex
    #926


    vagy



    Amit hirtelen találtam :D
  • mcmoha
    #925
    Aki ért hozzá és ideje is van rá, igazán csinálhatna bannert a topikhoz.
  • rtcwtzs
    #924
    Átírtam az értékeket! A kép magáért beszél :) Sokkal jobb így és a zseblámpára sincs anyniszor szükség ahogy látom. Bementem pincékbe sötét helyekre, jobban lehet látni mindent.
    Alap:
    r2_sun_lumscale_amb 1.0
    r2_sun_lumscale_hemi 1.35
    Új:
  • SaGa Jr
    #923
    Növeld meg a futás szorzóját és nem fogsz beleőszülni. Én speciel a kocsikat hanyagolom, túl sérülékenyek (bármely anomália robbantja őket, még a BTR-t is).

    A lámpán meg segít ha inkább visszarakod az alap játékot és nem applikálod a patch-et, csak a community bugfix-eket. A vicc, hogy stabilabb lesz a játék mint a patch-elt verzió...
  • Herold
    #922
    Valóban nem ártana, ha a következő patch megnövelné a lámpaelem élettartamát, meg az egy tank benzinnel megtehető út hosszát is. Countryside-on mire gyalog végigmegyek, beleőszülök.
  • SaGa Jr
    #921
    Akkor a mázlisták közé tartozol mert nem jött elő neked ez a hiba, de akiknél előfordult a gond, azoknál mindig arra volt visszavezethető, hogy kinyírták a brancsot Cordon-ban.

    SIN vezér (aki Veles) nincs Yantar-ban, ő ott dekkol a maga helyén az alagút mélyén ahová a sztori is visz. Szerintem az a hulla nem ő volt (mondjuk akadnak hibák rendesen, így például futottam már bele egyszerre 2 Wolf-ba is Cordonban úgy, hogy egy Wolf hulla is hevert az úton, míg az élő változatok egyike éppen igyekezett a gyár felé, a másik meg állt a kezdő helyszín romos épületeinek határán az út szélén és bámészkodott).
  • Herold
    #920
    Hát én kinyírtam őket, és eddig semmi gond nem volt a storyline-nal.
    Sőt. A vezért, Sin-t megtaláltam Yantarban egy betonépület tetején, holtan. Hogy ki lőtte le, nem tudom.
  • rtcwtzs
    #919
    A hang megoldódott! :)
    A túlzott sötét problémára is találtam megoldást elvileg ezen értékek átírásával:

    r2_sun_lumscale_amb
    r2_sun_lumscale_hemi

    Ezeket hol találom? Érdemes belepiszkálni?
  • rtcwtzs
    #918
    Köszi SaGa, én nem vagyok nagy inglises, kereshettem volna a megoldást...
  • SaGa
    #917
    A lábad azért tünt el, mert ha látszik, akkor minden patkánytámadás ctd-t okoz, így a patchben kikapcsolták és a visszakapcsolót is kivették a beállításokból.
    A visszhangos hang azért lehet, mert bekapcsolva maradt az efx. Keresd meg a user.ltx-ben a megfelelő sort (snd_efx on) és kapcsold le (off).
  • SaGa Jr
    #916
    Az a helyes verziószám (két nullával). A visszhangzás van akinél előjön, van akinél nem. Ismert jelenség, megoldást találsz rá a GSC Lost Alpha fórumán.

    A láb eltűnése szándékos, így nem tud gondot okozni mikor a patkányok lerágnák.
  • SaGa Jr
    #915
    Átírhatod de aki eddig ezzel próbálkozott az sem járt sikerrel. Az alap ideje 35000. Volt aki ezt tízszerezte, volt aki százszorozta, volt aki csökkentette, de igazi eredményt nem hozott a változtatás (sőt a túl magas értékek miatt gyakorlatilag eleve fél vagy negyed töltetről indult a lámpa és pár másodperc alatt le is merült). Állítólag a 200000-es érték nagyjából 20 percnyi játékidőre elegendő fényt biztosít, de ezt sem mindenkinél.

    A SIN-ekkel nem kell vigyázni, csak nem kell kinyírni azt a kis csapatot akik Cordon-ban őrzik az elkapott stalker-t. Akkor nem lesz gond.