2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • rtcwtzs
    #914
    Valami még mindig nem kóser. Visszhangzik a hang (ez normális?) a lábam eltűnt csak az árnyéka látszik. Előröl kezdtem.
    Ja és 13-as patch felrakása után a játék szerint a verzió 1.3001. Ez így ok?
  • rtcwtzs
    #913
    SaGa Jr, köszi a hosszú választ! :) Úgy csinálom, ahogy írtad. (A lámpa értékét nem lehet átírni? :D) A SIN-ekkel ezek szerint jó lesz vigyázni :)
  • SaGa Jr
    #912
    Pares:
    Miért akarod őket leölni mikor nem az a feladat? Naná, hogy kinyírják cserébe Fox-ot. A karaktered azért lett odaküldve, hogy tárgyaljon, nem azért, hogy gyilkoljon.

    Az ok amiért nem téged támadnak azonnal ha rájuk lősz az meg annyi, hogy ők irányodban nem ellenségesek. A viszonyuk nullás, csak a te viszonyod az ami negatív (tehát ők számodra ezért vörösek, nekik viszont te a térképen sárga vagy). Támadni azután fognak csak ha eléggé lerontottad a viszonyt velük. Ja és ők nem banditák, ők a SIN tagjai. Később majd találkozol még velük. Ha ezeket a srácokat kinyírod annak lehetséges következménye, hogy mikor majd a fogságukba esel akkor simán kinyírnak (nem lesz harc, leütnek, aztán csak egy lövéshangot hallasz majd és game over).

    ataaa:
    Simán vissza tudsz menni harc nélkül. 2 út is vezet be illetve ki oda/onnan (egyik az alagút, a másik az alsó részre visz ki a lezúzott faluhoz, közel a Cordon-ba vezető átjáróhoz) és feladatokat is kapsz tőlük.

    A cuccod meg ott van a Veles melletti polcon középen egy ládában (kék láda). Még csak keresni sem kell.

    rtcwtzs:
    Ugye nem viszed tovább a 1.30001-es mentéseidet miután feltetted a 1.30013-at (meg ugye nem a korábbi, amúgy hibás patch-elt játékra toltad rá a jó patch-et hanem frissen telepített játékra)? Ha igen akkor készülj fel néhány olyan hibára, ami megakasztja majd a továbbhaladásodat, ugyanis a save game-ekben rengeteg információ elmentésre kerül amik egy része megváltozott a patch-ek között így hiába keresné majd a program a save-ben megtalálható adatot az új patch applikálása után ha egyszer nem lesz a megfelelő helyen vagy értéknél, így jönnek a fagyások. A saját érdekedben jobb ha elölről kezded a játékot, biztos ami biztos alapon.

    A lámpa meg azért merül le piszok gyorsan mert a használati ideje a játék aktuális FPS értékéhez igazodóan fogy. Minél magasabb az FPS szám, annál hamarabb merül le az elem. Szóval kivételesen az a jó ha a játékban alacsonyabb az FPS szám. A patch előtt sem volt gond a játék sima futásával, de a patch óta jelentősen simábban megy, érezhetően folyamatosabb, magyarán jóval nagyobb az FPS szám. Ez sajna a játék engine-jének egy hülyesége, hogy a lámpa élettartama (ami 35000-es értéken áll, tehát real time majd egy órán át kéne tudjon világítani) ennyire leesik ha magas FPS számmal megy a game.
  • rtcwtzs
    #911
    Ott, pár lépésnyire. :)
  • ataaa
    #910
    Ne bassz...én meg mentem rögtön kifelé a bányából egy Viper-el meg egy tárral, étlen-szomjan!
    Szóval akkor ott figyel mindenem egy ládában?
  • Herold
    #909
    Eleve azzal kellett volna kezdeni úgy emlékszem, hogy megkeresed a cuccaidat.
  • ataaa
    #908
    Duracell XD
    Egyébként én ma csináltam végig az X18-ast. Oda elhasználtam vagy 6-7 elemet. Előtte meg nem is cseréletem elemet a lámpámban. Tehát ha olyan helyre mész, vigyél több elemet.
  • ataaa
    #907
    Úgy értem hogy a bányába (ahol a helikopteres menekülés után leütöttek)vissza tudok menni a felszerelésemért csata nélkül?
  • rtcwtzs
    #906
    Na mivel van új patch, csak vissza raktam a játékot. Viszont így újabb hibák jöttek létre. Hang visszhangzik, a lábam eltűnt. Mindegy. Technikai kérdésem lenne. A hardverigénynek megfelelő gépem van de hogy kéne belőni úgy a játékot, hogy optimális legyen? Próbáltam dx9 és 10, látszik a különbség, néha akad, a fények mások stb. Mivel angol a nyelvezet vannak amikről azt se tudom sajnos, hogy micsoda. Csak látom, hogy full, high stb. Mit érdemes full-ra tenni és miből kéne vissza venni?
    Más. Szintén lehet hülye kérdés, de idegesít, hogy a lámpa hamar lemerül és tönkre is megy. Na meg hogy nappal is elég sok a sötét hely. Nincs valami trükk, hogy tovább bírja a lámpa illetve erősebb fénye legyen?

    saga jr: most már látom a kereskedőnél a zöld vackot, eddig nem volt :)
  • VincentHW
    #905
    A cuccaid egy polcon lévő ládában vannak - Veles-től nem messze.

    "Vissza tudom vinni a doksikat anélkül hogy nekem esnének?"
    Kinek akarsz visszavinni papírokat? És kik ne essenek neked?
  • ataaa
    #904
    Zombikat ha földre vittétek egy-két fejlövéssel, a földön a késsel meg lehet dolgozni úgy a fejüket hogy nem kelnek fel többet.

    Amikor meg kell szerezni a Bandit dokumentumokat, Dark Valley-ben kapásból rám lőnek a banditák, hiába vagyok az ő ruhájukba, meg miután lecsaptak mindenemet el is szedték (persze így legatyásítva egy élmény volt az x18... :S ) Vissza tudom vinni a doksikat anélkül hogy nekem esnének? Meg jó lenne visszakapni a cuccaimat is. :-)
  • Herold
    #903
    Ha valaki nagyon lövöldözni szeretne, javaslom a Radar nyugati részén lévő területet. Van ott vagy 30-40 monolitos.
  • Herold
    #902
    2-3x meg kell őket ölni, mire végleg megdöglenek.
  • R3nton
    #901
    Azért a pendrive csúnyán el volt rejtve Strelok rejtekén...ez nem így volt a simába szerintem. Illetve a zombikat, hogy a fenébe lehet megölni??? Lelövöm őket és felkelnek 5 sec múlva...
  • Pares
    #900
    Amúgy nyugodtan kempelő, zenélő, éneklő, vörös banditák közt járkálok, egyenként leszedem őket, nem is reagálnak. Garbage... Ja és hogyan lehet egy banditák által fogva tartott stalkert kimenekíteni? Egy golyót eresztük beléjük és az első dolguk hogy kinyírják a stalkert és nem hogy visszalőjenek... -.-

    Plusz szintén garbageban naplementekor: A nap körül egy szürke négyzet...
  • VincentHW
    #899
    De jó is volna, ha nem kényszerítenék az embert, hogy játszon ezzel...
  • Herold
    #898
    Ez a "kapcsold ki a 3 power supplyt" vagy mi, ez már a szivatás magasfoka. Mi a szájbabaszott kurva anyjának adják azt a sisakot, ha nem is lehet használni? Ráadásul időre megy, és minden buzi lő rám. Elmész dezo a tudod hova...
  • SaGa Jr
    #897
    A labirintusban van azon a helyen ahol összeomlott/leszakadt csövek vannak (nem az ahol a burer van meg 3 kis cső). Mássz fel rájuk és fent megtalálod a kódot tartalmazó dokumentumot.
  • Fradi88
    #896
    Valaki túl van már Pripyat undergroundon? végigmentem rajta,de a végén van egy ajtó és kódot kér.Merre van a kód elrejtve?
  • SaGa Jr
    #895
    A patch óta nem tudok tovább haladni az X18 után, mert valahányszor szeretném visszavinni a dokumentumokat a duty főnöknek, amint megközelítem a bár területét (a térképre be tudok menni ám ha garbage-ból megyek be a térképre akkor a 4 pseudodg-nál dob ki a program, ha a construction yard-tól megyek akkor közvetlenül az Army warehouse elágazásnál történik a kidobás, míg ha a forest felől akkor amint belépek egy lépés után találkozom ugyanezzel a jelenséggel), azonnal kivág a program (azt írja nullával akart osztani valami értéket azt ez lett az eredmény). Tapasztalt valaki hasonlót?
  • ntex
    #894
    Ja és az ég sem fog villogni
  • ntex
    #893
    Sun Rays-t kapcsold ki, a Sun Shadows maradhat on DX9-nen. Így nem sokat veszítesz látványban (a Sun Rays nagyon zabálja az fps-t) de jól is fut.
  • #892
    Dx9-ben villog az ég, csak akkor javul meg ha a sun shadows-t kikapcsolom. (Így meg már úgy néz ki mint a vanilla 2007-ben).

    Dx10-ben nincs ilyen gond, viszont feleannyi az fps-em.
  • SaGa Jr
    #891
    ataaa:
    Az a ruhától független, hogy lő rád a röppencs. Ott a kopter lőni fog rád mert ez van neki kiadva parancsba (meg ennek kell történnie). Azért kell kocsival menekülni mert úgy elég gyorsan elérheted a megadott kilépési pontot. Ha gyalog menekülnél jó eséllyel széttépne rakétákkal meg géppuskával a kopter (ezt majd később a mocsárban élesben is lehet tapasztalni a sztoriban).
    Nem megoldhatatlan úgy sem (kocsi nélkül) a menekülés de jóval nehezebb. Persze le is lehet szedni az égről a helikoptert (nagyjából egy tárnyi AP lőszert kell beleereszteni úgy, hogy minden lövés találjon - szóval ne automatára állított AK-val sorozzátok mert úgy a lövések többsége mellé fog menni).

    A számkombinációt a megfelelő dokumentumból lehet megtudni (bekerül a PDA-dba is csak vissza kell olvasni). Mondjuk a kód az pont rossz lesz. A 38 akárhányas kód nem ezt az ajtót nyitja majd. Ehhez a helyes kód a 5271 ha emlékezetem nem csal, csak sikeresen felcserélték a leírásban a mod alkotói (a korábbi, patch előtti állapotban másik ajtóhoz volt rossz kód megadva a doksikban).
  • ataaa
    #890
    De akkor most el crashelt a játék és nem tudok lemenni a laborba? Honnan fogom tudni a számkombinációt az ajtóhoz?
  • rtcwtzs
    #889
    Itt én is voltam, azonnal szétlőttek, futva kellett menni utána, ami nem volt egyszerű. Mindenkinek köszönöm a segítségét, azt hiszem várok amíg "normális" patch meg egyebek lesznek a játékhoz, na meg a magyarítás is kész lesz. :)
  • ataaa
    #888
    Ha egyszer beültem a kocsiba, a helikopter folyamatosan lő rám. Le kéne cserélnem a bandita ruhát stalker ruhára?
  • ataaa
    #887
    X18-asnál miután bejutottam a jelszóval, beszéltem az összekötővel és felvettem a dokumentumokat és megtámadják a monolitosokat, utána már velem is ellenségesek lesznek a túlélők. Ez így rendben van, nem fog elakadni emiatt a játékmenet. Mutat egy Lada Nivát is utána, amibe ha beleülök rögtön jön egy helikopter és szitává lövi. Ezzel mit kéne csinálni. Egyelőre telerámoltam a csomagtartóját az elhullottak cuccaival meg az én felesleges holmijaimmal. Ha felrobban, nem fognak megsemmisülni a cuccok?
  • Herold
    #886
    A helytől is függ, melyik ellenséges (piros) lő rád vagy nem. Pl. a Military piros, de több helyre beengednek (pl. Yantar tudósok). Máshol meg lőnek rám (pl. Cordon, a leszakadt hídnál). De miután leszedtem a 2 helit, a tudósokhoz se engedtek be, ki kellett őket nyírnom.
  • SaGa Jr
    #885
    Pisztollyal ne lepődj meg, azok közül amiket a játék elején össze tudsz szedni a legerősebb is csak 41-45%-os károsodást tud okozni fejen ha nincs az illetőn vértezet (az ok a kapucnis kabátok is védenek valamennyit ahogy az alap páncélod is ad minimális védelmet). Ebből bizony kell 3 lövés. AK-ból elég nekik 1 lövés a fejbe.

    Az AI meg azért nem reagál az első lövésekre (sőt egyes esetekben pár hullára sem), mert nem vagy ellenségként beállítva. Ahhoz, hogy az legyél pár lövésnél több kell a viszonyrontáshoz. Még egy ölés is csak 10 pontnyit ront a viszonyon. A nyílt ellenségeskedéshez meg -500 kéne, te meg a SIN-ekkel nullás viszonyban vagy és ezt nem is engedi rontani a játék. De például terelj be pár patkányt/kutyát (az épületük melletti romban vannak dögivel) azt máris elindul a mészárlás. Ha harcolnak mikor belépsz és ekkor te aggresszívan lépsz fel vagy fegyver van a kezedben, máris leszednek szó nélkül. :) De jobb őket nem kinyírni amúgy sem, mert ez potenciálisan generálhat hibákat a későbbi találkozásokkor amikor a sztoriban összefutsz velük (kinyírnak ahelyett, hogy folytatódna a feladat).

    Hasonló a helyzet azon esetekben, mikor egyes ellenfeleket te vörösnek látsz, de ők nem biztos hogy veled rossz viszonyban vannak, ezért nem támadnak meg azonnal. De ha jobb reakciót vársz csak növeld meg az érzékelési távolságát a banditáknak/katonáknak/stalker-eknek és máris előbb kiszúrnak, messzebbről támadni kezdenek, mindjárt "okosabbnak" tűnnek majd. Tudom, mert én felpakoltam egy ilyen módosítást magamnak. Megközelíteni így egy tornyokban sniper-ek által védett helyet, vagy észrevétlenül odamenni pisztolytávra banditákhoz... nos az nem fog menni.
  • SaGa Jr
    #884
    Biztos hogy az a jó. Ha nem a jót tetted volna fel akkor a játéknál kiírva 1.30001 lenne. Egy nullával több mint ami neked van.
  • Herold
    #883
    #842

    Petrenko széfét nem kell kinyitni.
  • Herold
    #882
    Valamelyik doksit megnyitva lesz egy Download to PDA gomb.
  • Pares
    #881
    A veteránt még nem próbáltam, de szerintem nem a hátrány növelése lenne a megoldás, hanem az AI kipofozása, hogy ne legyen kőhülye.
  • Pares
    #880
    Mondjuk pisztollyal lőttem, de a sin stalkerekbe (Fox küldi) három lövés kellett közvetlen közelről a fejbe (és még csak nem is reagáltak). Amúgy szerintem meg sokkal reálisabb a 10/4 találati arány a 10/8-nál, hiszen a zónában kalandozók többsége (egyszerű stalkerek, banditák) nem képzett, tapasztalt, profi katonák, ráadásul az esetek többségében mozgó célpontot kell eltalálni, ami nem könnyű.
  • Pares
    #879
    Igen! A játékon belül furán írja ki, erről a hivatalos fórumon is van egy topik. Az 1.3001 a jó, két nullával (hiányzik a 3-as)! Három nullával, tehát 1.30001-el a rossz javítás van feltelepítve.
  • ataaa
    #878
    Pares, én a 818-as hozzászólásodnál lévő javítást szedtem le ("Itt a javított javítás!")
    A fájl nevében valóban 1.30013 szerepel, de a játék menüjében 1.3001 látszik. Biztos ez a jó javítás? Másnál is így van?

    A bárban Colonel Petronko szobájában ki kell nyitni a széfet? Nem találtam hozzá a kódot sehol, átnéztem az ott lévő számítógépet is, de semmi.
    A másik hogy nem is tudom hogy működik az a hülye számzár. Az első számjegy mindig 0.
  • Fradi88
    #877
    Sziasztok!

    A Radar nevű területen vagyok.
    Nem találom a széf kombinációját sehol.
    Valaki leírná hol van vagy magát a kombinációt spoiler-ben?
  • SaGa Jr
    #876
    A stalker szinten még olyan bődületesen mellélőnek az ellenfelek, hogy ott nincs kihívás a harcban emberek ellen. Ha van jól eltalált nehézség az a veteran fokozat. Ott már 60%-a a lövéseiknek találni fog.
    A master csak annyiban különbözik, hogy ott már 80%-os a találati arányuk.
    A sebzésekben nem vettem észre jelentős különbséget (a fegyverek statjainál egész pontosan 10%-os eltérés van hit power-ben a legmagasabb és legalacsonyabb nehézségi szint között, és a novice nehézségen sebeznek amúgy gyengébben a stukkerek).

    A masteren még nem futottam bele olyan helyzetbe, amikor egy emberbe 3 fejlövés kellett annak lefektetéséhez. Kettő volt a legtöbb ami tényleges találatnál kellett még exo suit-os ellenfélbe is ezen a nehézségen. De ez speciel ugyanúgy előfordult stalker vagy éppen veteran nehézségen is ha volt még a páncél mellett valami artifact is a célpontnál és épp nem a megfelelő lőszerrel lőttem rá a delikvensre.
  • Pares
    #875
    Ez a rossz javítás rtcwtzs! Ha ezt tetted fel, akkor jobb ha letörlöd és újratelepíted a játékot. Már az előtt írták a fórumon, hogy a 01-es javítás hibás, mielőtt megint belinkelted, olvasd a hozzászólásokat!