2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • ataaa
    #1114
    Vaksi voltam, megvan a lejárat. :-)
  • ataaa
    #1113
    Végeztem a Dutyt támadó helikopterekkel, most Chernobilban kell találkoznom a bártulajdonossal. Odamegyek, de egy árva lelket nem találok pedig a minimap szerint ott van körülöttem vagy 8 ember, meg a célpont is. Gondoltam valami földalatti bár lesz ez is, de nem találom a lejáratot, pedig körbejártam a központi épületet. Egyszer a cél közelében megszólalt egy hang hogy: "Come up here" felmásztam a tetőre, ott van egy helyiség is, ahol mindenféle mutáns trófea van, de az is tök üres. (az ablakon tudtam besurranni. Most kiléptem és visszatöltöm, hátha megjelennek az emberek...
  • rtcwtzs
    #1112
    Kéne egy kis help -megint-:
    Ott vagyok amikor Patriach-al kell beszélni valmi ügyben. Vele szemben 8-10 monilith pihenőállásban. Valamit beszélek vele és egyből mindenki futásnak ered és számol visszafelé az óra 3 perctől. Ha bemegyek oda ahová ők bújtak lőnek rám. Itt mi a feladat?
  • mcmoha
    #1111
  • SaGa Jr
    #1110
    Herold:
    Moddoltam már néhány játékot a magam örömére (olykor másokéra) és régebben elég rendesen belemásztam a Stalker változatok moddolásába is. Általában miután végigjátszok egy játékot ami kellően érdekesnek bizonyul abba belemászok és megnézem mit tudnék kihozni még belőle ilyen-olyan változtatásokkal.

    A játék motorjának hibái és lehetőségei meg már régóta ismertek, számtalan modder fórum és topic foglalkozott és foglalkozik mind a mai napig vele és próbálja foltozgatni annak hibáit.

    Egyszerű módon nem lehet benne akármit javítani, ahhoz mélyen bele kell nyúlni a játék motorjába, alap funkciókat megváltoztatni ami iszonyat meló és semmi garancia nincs a sikerre. A lámpa hibát meg próbálgatással is lehet ellenőrizni, ahhoz nem szükséges felületesnél komolyabb ismeret. Nem véletlenül nincs rá még sem "hivatalos" sem nem hivatalos megoldás, pedig sokan próbálják orvosolni a problémát.

    ataaa:
    Ahogy Herold is írja, amíg nem kapod meg a feladatot hogy leszedd a kopterket addig nem lődd le azokat. Ha füstölve elhúz egy helikopter a helyszínről és nem fordul vissza az a pályát is el fogja hagyni és így a feladat megoldhatatlanná válik. Ilyenkor töltsd vissza az állást.
  • Herold
    #1109
    Honnan tudod, hogy a játék motorja mit tesz vagy nem tesz lehetővé? Modder vagy?
  • Herold
    #1108
    Ha Bar-Rostockba mész, ne szedd le a 2 helit azelőtt, mielőtt megbíznak vele. Akkor nem lesz gond.
  • ataaa
    #1107
    Ott tartok hogy megtámadták a Dutyit. Mielőtt oda mentem volna a főnökhöz leszedtem egy helikoptert, meg egy lángolva eltűnt (nem tudom hogy az megsemmisült e) Aztán amikor odamentem a főnökhöz azt a küldetést adta hogy szerezzek RPG-t és szedjem le a helikoptereket. Az RPG már megvan. Gondoltam van egy harmadik heli is, elkezdtem keresgélni a pályán. Találtam is még egyet (vagy ez volt a második) amit megszórtam páncéltörő AK-val. Ez is eltűnt lángolva, nem hallottam robbanást.
    Nem teljesült a küldetés, de sehol nem hallom már a helikopter hangját.
    Ilyenkor mi van? RPG-vel kellett volna leszednem???
    Hány helikopter van ennél a résznél?
  • SaGa Jr
    #1106
    Herold:
    Tudod növelni egy kis határértéken belül de ez minden. Az 50000-es érték feletti számoknál lényegében elölről indul a számolás és így kisebb lesz a töltöttség vagy még gyorsabban merül az elem. Ez a játék motorjának a hibája, nem tudsz vele mit kezdeni. Az egyetlen használható megoldás ha valahogy lekorlátozod a frame rate-et.

    A god mode-ot meg használja, aki nem tud ráérezni a játékra mert sima lövöldeként próbálja játszani és emiatt nehéznek találja. Neki talán élményt is jelent a játékot tönkretevő cheat. Szerintem így is könnyű a játék, hát még ha nem sérül a karakter, nem kopnak a cuccai.

    Fradi88:
    Meg szokott jelenni őkelme, csak van, hogy az ajtóba rakja ki a program és azzal a lendülettel át is zuhan a falon szegény így nem látható, nem támadható. Nekem elsőként történő megjelenése fagyást okozott mert pont azon a ponton jelent meg ahol éppen álltam. Másodjára az ajtóban jelent meg, át is zuhant a falon de mivel számítottam valami turpisságra ezért már eleve gránátvetőre váltva készültem a harcra azt a falba küldött puskagránát kicsinálta a fal túloldalán (a fröccsenésből ítélve) így tudtam folytatni a játékot. :)
  • Fradi88
    #1105
    Na közben sikerült. 2x is vissza kellett töltenem egy korábbi mentést,mert nem jelent meg az a tűzszellem.
  • Herold
    #1104
    Konzolba írd be: g_god on

    Az lehet, hogy az elem élettartama függ az fps-től, de nehogy már ne lehessen növelni. Ezt ugye te sem gondolod komolyan...
  • SaGa Jr
    #1103
    Az az ajtó nekem speciel nyitva volt. Előtte megcsináltál mindent (kinyírtad a rosszarcú tűzszellemet, elhoztad a feltöltött elemet és kódokat a reaktorból)?
  • SaGa Jr
    #1102
    Menj ki a föld alól és nézz körül odakint. Találni fogsz egy hullát (jelzi a mini map-od is), menj oda hozzá turkálj a cuccai között és előugrik egy új feladat ami miatt be kell járni szinte minden helyet jó alaposan.
  • SaGa Jr
    #1101
    Ha előhozod a konzolban parancsokat ott nem fogsz találni god mode parancsot. Lehet ilyet csinálni egy bizonyos fájlban való turkálással, nem okoz semmi galibát csak éppen a játék lényegét veri agyon.

    Milyen komolyabb csatákat akarsz egy kihalt, sugár és egyéb szennyezett helyszínen? A Stalker nem arról szól, hogy te most hű de nagy gyilkolásokat meg killing spree-t rendezz. Harcolni van lehetőség elég helyen, lehet gyilkolászni is ha olyan kedved van (különösen nagy számú zsoldos alakulatokat például a Freedom vagy éppenséggel a Construction Yard-ban lévő stalker boltos küldetései alatt), töménytelen mennyiségben vannak szörnyikék is akikkel lehet küzdeni (és ők a fő ellenfelek nem az emberek). Emellett a Stalker pont nem egy sima FPS játék, hane mászkálós, környezetet túlélős játék amiben mintegy mellesleg van lehetőség puffogtatni is. Plusz a sztoriból is ez világlik elő. Nem a tömeggyilkolás, hanem a menni, felfedezni, túlélni és a célodat elérni amiben időnként emberek is megpróbálnak akadályozni akik legyűrésének egyik módja ha kinyírod őket (de nem véletlenül van benne mindenhol a vértelen megoldásra is a lehetőség).

    Az elem élettartama a FPS (frame per sec nem first person shooter mint fentebb) értékhez van kötve ami nem a modderek hibája hanem az engine-é. Mivel feljavították a játékot hogy simábban fusson így jelentősen megugrott a FPS szám minden gépen, emiatt sokkal hamarabb lemerülnek az elemek. Megoldás, hogy vigyél magaddal sokat. 20 db nyom 1 kilót szóval tucatjával lehet cipelni magaddal mégsem lesz tőle túlterhelt a karaktered. Akaszd meg a játékot mindenféle effekt bekapcsolásával, tolj rá minden részletességet aztán majd lelassul és az elem is sokkal tovább fog tartani.
  • Herold
    #1100
    Visszadobott Szidorovicshoz, de nincs új feladat a PDA-n.
  • SaGa Jr
    #1099
    Menj végig azon az alagúton míg egy bányához nem érsz és ott is menj be. Ott folytatódik majd a sztori.
  • SaGa
    #1098
    Csak szólok, ennek a játéknak nincs vége. Ha jól játszottál, akkor nincs befejező animáció, hanem szépen visszapottyansz Szidhez, lehet új feladatot felvenni és beszállhatsz a különböző frakciók csatározásaiba, kedvedre harcolhatsz, amennyit akarsz. Freeplay...
    Ha láttál valami "endsequence-t" a monolitnál, és nincs tovább, akkor elszúrtad...
  • Herold
    #1097
    Na szóval összefoglalva a játékot: ha tényleg így jelent volna meg a ShoC, az überfasza lett volna, talán az év játéka címet is megkapta volna. Jó, hogy végre kiadták, de jobb lett volna 3-4 évvel ezelőtt, akkor nem hatott volna ennyire elavultnak a grafikai motor. Bár DX 10.1-el szép, de az átvezető animációk néha elég viccesnek és darabosnak tűntek.

    Kissé sokalltam a föld alatti helyszíneket. Egyik laborból ki, a másikba be. Kezelhetőbb lett volna a helyzet, ha a lámpában az elem tovább bírja, illetve ha a minimapon megjelenik a helyszín térképe. Így néhol már spórolnom kellett az elemmel. Szerintem a 3 official részben összesen nincs ennyi földalatti labirintus, mint a LA-ban.

    Viszont keveselltem a fegyveres összetűzéseket. Összesen talán 3-4 komolyabb csatára van lehetőség a játékban, pl. Dark Valley (banditák), Radar és Pripyat (Monolith). Végül is ez egy FPS, nem egy mászkálós kalandjáték, több ilyen szituáció kellett volna.

    A mellékküldetésekben sem bővelkedtünk. Több olyan helyszín, map van, ahova csak 1x kellett bemenni valami miatt (Construction site, Forest), illetve rengeteg olyan része van a pályáknak, amit a storyline-t követve az ember nem is érint. Persze senki nem tiltja meg, hogy odamenjünk felfedezni, de nem ártott volna néhány mellékszál, ami odavezet.

    Balanszolni lenne még mit, pl. a már említett lámpaelem élettartamát növelni, aztán az autók üzemanyag-fogyasztását csökkenteni, ami jelenleg egy vicc. Sajnálom azt is, hogy a vége felé a gauss-puska használatára már nem volt sok lehetőség.

    Összességében azt hiszem, a fejlesztők, első sorban Dezo (Munkácsi Zoltán) megérdemelnek egy nagy köszönetet. A nevük megtekinthető a game manualban.
  • Herold
    #1096
    Van beépített god mód konzolparancs, de nem javaslom senkinek. Okozhat scripthibát a használata, tapasztalatom szerint. Meg egyébként is demoralizáló, ha már egyszer használtad.
  • plshelpme
    #1095
    Most tartok ott, h Darkscapebe menekülök az alagútba, hogy lerázzam a katonákat, és miután ez megtörténik a quest teljesül és nem kapok további utasításokat, visszamentem Dark Valleyba meg a bárba is és semmi.Ilyenkor mit kellene tennem?
  • Herold
    #1094
    Használd a kép beszúrása gombot.
    Az egyik cél egy ajtó, ami előtt retinascanner van, azon kell átjutni, a kódja 1234 vagy 2345, már nem emlékszem pontosan.
  • Fradi88
    #1093
    http után megint lemaradt a kettőspont.
  • Fradi88
    #1092
    Kép1

    Kép2

    Így talán jobban látni, hogy hol vagyok.
    Az 1. képen látszik, hogy oda a fenti részre kellene feljutni,mert oda mutat a térképen.
    A 2. képen meg elméletileg ott lenne a bejárat, de nem látok semmilyen kart, bár lehet csak vak vagyok :)
  • SaGa Jr
    #1091
    Fradi88:
    Írja a képen lévő szöveg mit csinálj. Aktiváld a kapcsolót. Ott van az ajtó mellett a falon egy nyitómechanizmus, húzd meg azon a kart, már ha jól azonosítottam be a helyszínt a kép alapján (mert azt nem írtad éppen hol dekkol a karaktered pedig sokat segítene).

    PhantomAss:
    Pedig ugyanazok a beállítások védelemre és sebzésre is mint az alap játékban (igazából szerintem még gyengébben is sebeznek a stukkerek mint amire emlékszem), semmivel sem nehezebb életben maradni. Ráadásul novice fokozaton még igen jelentős sebzéscsökkentést is kap a játékos.
    Az tény, hogy a kezdeti tápok lettek kivéve azáltal, hogy megváltozott a kezdő helyszín elrendezése így már nincs ott a kezdetben is felvehető stalker ruha amitől az alap játékban iszonyat védetté vált már a játék legelején a főszereplő. Azért a ruháért most már meg kell küzdeni (az első található stalker ruha - Strelok ruhája - könnyebb de kevésbé véd mint a standard stalker öltözék).

    Cheat meg konzol parancs az nincs. Trainer-t tudsz vadászni a neten ehhez a modhoz is, de úgy már túl könnyű lesz (így sem nehéz). Tényleg nem tudom mi okozza a problémát mert még stalker nehézségen is egy vicc amit az ellenfelek produkálnak lövés címén, míg novice fokozaton akár eléjük is állhat az ember a találati pontosságuk a béka feneke alatt marad.

    A fegyverek értékeit meg magad is átírhatod ha túl erősnek érzed azokat, de ezzel rendesen keresztbe teszel a játékélményen túl néhány eseménynek is és a mutánsok leküzdése iszonyat nehézzé válik emiatt.
  • ataaa
    #1090
    http után rakjatok egy kettőspontot ha látni akarjátok a képet! :P
  • PhantomAss
    #1089
    ok, ezt mind értem és köszi, de nem tanácsra van szükségem. Nagy stalker fan vagyok, az összes részt többször végigjátszottam mindenféle kieggel is, de úgy érzem itt valami nem stimmel.
    Mintha vmi cheat lenne vagy nem tudom. Idegesít.
  • Fradi88
    #1088
    A kép
  • Fradi88
    #1087
    Sziasztok!



    Itt mit kell csinálni?Oda bentre mutat a térkép, de az ajtó zárva van.Más bejáratot meg nem találtam.
  • SaGa Jr
    #1086
    Egy lövéstől maximum fejlövés esetén lesz kampec a karaktered már amennyiben nem RPG-vel lőttek rá. Egy AK nem tud kinyírni egy találattal. Legalább 2 lövedék kell egy páncélozatlan ember ellen AK-ból ahhoz, hogy kifeküdjön. Ez nem lesz más a többi assault rifle esetében sem. Pisztolyból és géppisztolyból 3-4 lövés is szükséges testre páncélozatlan célpont ellen (megjegyzem ilyen emberi célpont nincs).

    A megoldás az, hogy mozogj, használd a fedezékeket és maradj távol, vedd észre előbb az ellenfelet (a minimap-on látható számok mutatják hány ember tartózkodik az érzékelési hatótávodban így ha nincs ott sárga vagy zöld jelzés akkor tudhatod, hogy a számok 60 méteren belüli ellenséget jeleznek - ennyi a minimap érzékelési távolsága a középponttól számolva) és lődd ki távolról. Sose mássz bele a fegyveresek arcába mert azonnal átváltanak sorozatlövésre és lekaszálnak.
    A novice fokozaton a találati pontossága az ellenfeleknek nagyon alacsony amennyiben úgy 20 méternél távolabb vannak. Minden 5 lövésükből maximum 2 talál de inkább csak 1.
    Nem tudom hogyan játszol, de még veteran fokozaton, magasabb sebzésű fegyverekkel sem volt sosem gondom lelövéssel. Ha kinyírták a karakterem azt helikopter vagy szörny csinálta, sosem fegyveres ember, mert egyszerűen túl gyengék a stukkerek ehhez, a RPG lövés elől meg lazán félre lehet sétálni.

    A védelmedet meg tudod növelni jobb páncélzattal, megfelelő artifact-ok magadra aggatásával. Szintén akad nem egy olyan artifact ami a HP-t növeli.

    Magasabb nehézségen nő a fegyverek sebzése is (minimálisan) és ugrásszerűen javul a pontosságuk is. Nincs rá beállítás, hogy a fegyverek kevesebbet sebezzenek (meg rosszul is járnál vele, mert így az emberinél 3-4-szer nagyobb életerejű szörnyek leszedése marha nehéz lenne).
  • SaGa Jr
    #1085
    Az erőműnél a generátor terület alatt található X2-es labort érted?
    Ne a célkeresztet nézd, hanem a szöveget. Tehát egy kapcsolót keress. Ez az X2-es laborban ott van a gép mellett a hosszú pult közepén, eltérő textúrájú panelként egy nagy tárcsás kapcsoló.
  • Herold
    #1084
    Külföldi fórumon megtaláltam a megoldást, egy kapcsolót kell elfordítani a műszerfalon. Rossz helyen van a célkereszt.
  • Herold
    #1083
    Szerezz jobb öltözéket, és próbálj messzebbről lőni.
  • PhantomAss
    #1082
    üdv
    a sebzésen lehet esetleg állítani a játékban? Mármint hogy a játékos karaktere mennyi sebzést bírjon ki. Unom már hogy novice fokozaton játszom de elég egy lövés és hulla vagyok...valaki 100m-re előlép a fal mögül, lő egyet az ak-val és game over...percenként be kell töltenem a mentett állást, és ez így nagyon nem jó.
    A config között van vmi állítási lehetőség, tudja esetleg valaki?
    köszi!
  • tutituti
    #1081
    köszönöm szépen!Így meglesz :)
  • Herold
    #1080
    Az erőműben vagyok. Van ott egy "macrosoft Widows" PC.
    A feladat: Activate override codes by using switch. A célkereszt erre a PC-re mutat, de nem találok benne semmi használhatót. Mit kell itt csinálni?
  • mcmoha
    #1079
    Ez az a vagon. :)
  • mcmoha
    #1078
  • tutituti
    #1077
    A radioaktív vonat?

    Ettől jobbra?
    Mert ott nem tudok felugrani sehol és nem találok semmilyen ajtót.
    már rég haladhatnék a küldetésekkel,de irritál hogy nem találom.bocsi az értetlenkedésemmel :)
  • SaGa Jr
    #1076
    tom2004:
    Nem csak szóban kapsz feladatot, hanem megjelenik a PDA-don, mi több, vissza is olvashatod az elhangozz párbeszédeket szintén a PDA-don amit érdemes is megtenni mert például számzáras és kódos ajtók/gépek esetében ott leled meg a kód leírását. Szóval ha nem tudod mi a helyzet akkor olvass, a program megad minden segítséget.

    Még ki is tudod választani, hogy az éppen aktuális feladatok közül melyiket mutassa a program. Ha kaptál feladatot akkor a PDA-don nem csak a Kill Strelok feladat van jelen...

    Kis nyilacska is mutatja a térképen hová menj, igazán nem nehéz rájönni mit is kell csinálni (át kell menni másik területre).

    Zombikat 3 alkalommal kell kinyírni, hogy fekve is maradjanak. Egy lövés a fejbe, majd amíg fekszik késeld. Lőni egynél többet rájuk lőszerpazarlás. Gránáttal ha telibe trafálod őket akkor egyből kifekszenek.
  • tom2004
    #1075
    Szóban kapom a feladatot Gargabe-ban Seriltől? Sajnos nem értem, mintha elmondaná hol keressem Strelokot.
    A bár felé az átjáró zárva, 7-8 disznót meg kellett ölni, de semmi.