2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • Pares
    #874
    Pont az okoz ctd-ket és bugokat, ha láyható lábaid vannak. Ki kell kapcsolni.
  • Pares
    #873
    Szerintem a "stalker" szint a legnormálisabb, legélvezhetőbb. Master szinten sem sokkal nehezebb a játék (az AI miatt), bár rambózni nem lehet, de olyan hülyeségek vannak benne, hogy csak 3 fejlövésre hal meg az ember és hasonlók... szóval én maradnék a stalker szinten.
  • SaGa Jr
    #872
    Nem fog. De ezt külön le is írták a patch kiadói. Azt a konzol parancsot akkor kell használni ha korábban be volt kapcsolva az actor árnyék/lábak. Ha ki volt kapcsolva eleve, akkor nem kell parancsokkal vacakolni.
  • SaGa Jr
    #871
    A skills module nem jó. A jót venni lehet a kereskedőknél (például a bárban), illetve megkapod Veles-től mikor megbíz a feladattal feltéve, hogy fenn van a megfelelő patch amikor kapod a megbízást.

    Az 1.30001-es patch nem jó, az hibás és hibákat is fog generálni. A jó fenn van a moddb oldalán, ahonnan le tudod tölteni. 1.30013-as a száma. Azt töltsd le, és telepítsd a teljesen csupasz frissen felrakott, minden módosítástól mentes játékra. Ha nem így teszel akkor olyan hibákkal is találkozni fogsz ami teljesen megakasztja az előrehaladást. A magad érdekében kezdj új játékot, ne tartsd meg a korábbi mentéseket, mert az azokban előforduló hibák sajnos továbbvitelre kerülnek a patch-elt játékba is, így megint csak generálnak nem kevés új hibajelenséget.
  • ataaa
    #870
    Ha a patch után a konzolba beírva: "g_actor_body 0" eltüntetem a lábakat és visszahozom a lépéshangot, az nem fog problémát okozni?
    Lehet nem véletlenül szedték ki az optionból ezt a pontot...
  • rtcwtzs
    #869
    Az a patch nekem nincs is fent csak amit korábban belinkeltem. Amiről te beszélsz azt hol találom?
  • rtcwtzs
    #868
    Hát asszem ezt elrontottam. Nekem csak egy "X-RAY PDA Skills Module"-m van. Zöld vackot nem látok :)
  • SaGa Jr
    #867
    Használd előbb azt a zöld pda vacakot amit kaptál (ha nem kaptál akkor vettél, bár a 1.30013-as patch óta kapod), aztán majd aktív lesz a letöltés gomb is a megfelelő dokumentumot megnyitva.
  • rtcwtzs
    #866
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    download mutant txt? mer' csak ott látom hogy download pda másnál nem. kattolok rá de semmi nem történik.
  • rtcwtzs
    #865
    Beírtam a hulla melletti gépbe. Tudom noob vagyok, de most mit kell ezután csinálni? :D
  • Herold
    #864
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A kiürült Bar közelében mindenki megtalálta a Duty armort?
  • joe38
    #863
    Köszi a válaakoor azt is rakom fel:)szod,
  • ataaa
    #862
    Köszi a segítséget, közben nekem is beugrott hogy a halott stalkereknél meg lehet találni néha a dugihelyüket. Ezek ezután lilának fognak látszani a térképen. Na megyek is vissza a játékba dugdosni az értékeket, mint egy kobold. XD
  • SaGa Jr
    #861
    Biztonságos lerakó helyek:
    Cordon: Sid's Bunker chest of drawers and cabinet outside
    his door. Stash in cellar of Sin House.

    Garbage: Stash in attic of green house ( where Bes moves to )
    and in room where Seriy and Yurik relocate to from Hanger. Also on
    roof of Duty Checkpoint at exit to Rostok ( Bar )

    Agroprom: Roof of main building where you rescued Mole and
    inside the train tunnel where Mole relocates to.

    Dark Valley: Pig Farm stash where you meet Oleg. Monolith
    Base underneath main double stairs. Bandit Base Armory.

    Rostok: ( Bar ) Inside Bar, stash under metal pipework by stairs
    directly north of entrance to 100 Rads Bar. Chest inside western hanger
    on top of other containers near vehicle.

    Rostok Factory: Locker in northern section in barn building where
    you meet Duty Leader. Top floor backpack of highest point of Duty
    structure that is incomplete. Under sink in theater Duty main building.
    Inside Military building if you kill them all and loot all the supplies.

    Darkscape: Bus Stop backpack near soldiers. Bus Stop backpack
    near exit to Cordon. Backpack in Sin Tunnels near T-intersection.

    Forest: At northern entrance inside building. In Mine compound
    in the attic of a building near the Mine entrance.

    Construction Inside building where Loners hang out. Go to the
    last room where 2 Loners sit and walk up to the east wall and reach up
    in the air about 3/4 of the way. Also can be accessed from the outside.
    Mercenary Base inside Bar and outside a building near a roof vent that
    you get to by using a rear ladder to a small area behind one of them.

    Yantar: In fireplace of most southern house in cement village.
    Yantar Underground chest in room with many empty shelves.

    Dead City: Blue chest on stacked stuff in the middle of road
    just outside the main Mercenary compound to the south-east.

    Marshes: Doc's place chest of drawers.

    Army Warehouses: Loner Bar. Strelok's Lair at Bloodsucker Village.

    Countryside: Church attic.

    Lost Factory: Mobile Lab.

    Outskirts: Bar.
  • SaGa Jr
    #860
    Nem lesz. Majd ha szerzel exoskeleton-t akkor nő egy kicsit a cipelhető cucc mennyisége, de mivel az a páncél marha nehéz, így lényegében ugyanott leszel vagy csak egy tízessel leszel előrébb. Nem supermen-t irányítod hogy akármekkora tömeget elcipelhess. :)
    Esetleg vegyél majd kocsit a bárban és vigyázz rá de nagyon (anomáliába hajtasz akkor felrobban). Azokba is lehet rámolni. Vagy venni sem kell, pár pályán akad összeszedhető amikkel lehet furikázni míg ki nem fogy az üzemanyaga vagy fel nem robban.

    Ládából meg dögivel találni minden pályán. Azokba rámolhatsz kedvedre. A bárban ilyen biztonságos ládára példa lenn a bár területén az egyik asztal alatti kék láda. Abba nem fog kerülni semmi, oda rámolhatsz, nem tűnik el belőle a cuccod.

    A ledobált felszerelés is ott marad ahová leszórtad, csak ne a nyílt terepen tedd mert ha jön egy blowout akkor eltünteti a szabad ég alatt leszórt cuccokat. Épületen belül bárhol megfelelő.
  • ataaa
    #859
    Az van hogy rohadt kapzsi vagyok, és minden hulla felszerelését cipelném el eladni, de nem győzöm. Lesz majd hátizsák, vagy valami artifect amivel combosabb leszek? :-)
    A másik, meg ha valamilyen helyre ledobálom a megszerzett fegyvereket és később térek vissza oda, az ott lesz?
    Esetleg a játék elején kívül vannak tárolók ahova pakolni lehet?
    Ahol megtaláltam Strelok flash driveját, oda pakolhatok szabadon?
  • rtcwtzs
    #858
    Holnap kipróbálom, most go meló. Köszi Herold!
  • Herold
    #857
    A hulla melletti gépbe írod? Annak jónak kell lennie.
  • rtcwtzs
    #856
    Közben meglett az utolsó doksi és a kód. Beírom, de wrong password
  • TOMSILENT
    #855
    Darkscape, sin stalkeroknál a pda downloadernél kifagy...valami megoldás?
  • rtcwtzs
    #854
    Ja de várjunk. Azt a biszbaszt nem Veled adta?
  • rtcwtzs
    #853
    Köszi SaGa :) a 3. doksi hiányzik még. Kiegészítő biszbasz? Asszem nekem nincs olyanom :( A hulla a laborban van valahol ugye?
  • SaGa Jr
    #852
    A 13-as végű a tényleges patch, az a frissebb. A sima 1-es végű hibás patch, azt ne tedd fel.

    rtcwtzs:
    5 doksi van nem csak 4. Az 5. mellett lévő terminálnál (ezt kell majd megnyitni és a kis kiegészítő bizbasz használatával majd letölteni a megfelelő dokumentumot) van egy hulla, annál meg ott van egy pda. Azt ha felvetted akkor ott lesz a kód a te pda-dban csak el kell olvasnod (pda 3. fül és ott az x18-as kódok meg dokumentumok valamelyike lesz az, de mikor felveszed akkor ki is írja a képernyőre is a kódot).
  • rtcwtzs
    #851
    Hát én nem találom. Spoilerbe nem írnád le pls...
  • Herold
    #850
    Nézd meg a naplóban (player diary), benne van.
  • joe38
    #849
    Skacok,akkor most melyik patchet is érdemes feltenni,a 13-as végűt vagy a sima 1-es végüt?
  • rtcwtzs
    #848
    x18.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    4 dokis megtalálva. a gép is az elején de kódot kér. mi a kód tudja valaki?
  • SaGa Jr
    #847
    Én semmit nem kaptam vissza belőle (bár nem is nagyon volt akkor pénzem mert elköltöttem tuningokra meg lőszerre). De mivel készültem valami hasonló disznóságra, így spejzoltam mindenfelé egy rakás cuccot amit később el lehetett adni.
  • Herold
    #846
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Dead cityben elvett pénznek csak egy kisebb részét kaptam vissza. Ez másnál is így volt?
  • SaGa Jr
    #845
    Mi a csodáért nem a másik oldalon mész ahol nincs kerítés. Csak felmész a töltésre távol a leszakadt hídtól és átsétálsz a síneken. Nem kell az anomáliák között lavírozni.
  • SaGa Jr
    #844
    Nehézségi szintek között a különbség egyrészt abban van, hogy mennyire pontosan lőnek az ellenfelek (leggyengébb fokozaton 20%-os a találati pontosságuk, master-en 80%-os), illetve master fokozatnál kisebb nehézségen extra védelmeket élvez a játékos (kisebb sérülés, lassabb cucc elhasználódás meg hasonlók).
  • Herold
    #843
    Eddig nem tapasztaltam hátrányát annak, hogy lelőttem Fox fogvatartóit. Nem befolyásolja a főszálat. (Swamp környékén járok)
  • Herold
    #842
    Az első számjegyhez a tárcsa jobb szélére kattintgass, a másodikra kicsit beljebb, baloldalt, a harmadikra meg még beljebb.
  • grimm13
    #841
    ja most már nekem is -.-' azért köszönöm a linket!
  • mgabesz87
    #840
    Próbáld meg most a moddb-t, mert nekem engedi!
  • rtcwtzs
    #839
    Itt van:http://www.mediafire.com/download/luxs9thrxh9v87a/STALKER_LostAlpha_patch_1.3001_.exe

    Viszont kérdeznék is. Bandita ruha megvan a széf kódját tudom, mégse lehet kinyitni azt a széfet. Valaki tudja hogyan kell?
    A nyitásra katt, kis tábla előjön beírva egy 0 és nem enged számokat beírni.
  • grimm13
    #838
    valaki tud egy alternatív linket a patch-hez mert moddb jelenleg azt tudja csak közölni hogy nincs rendelkezésre álló mirror, google meg hiába a barátom nem adott igazán használható linket, max olyat ami orosz :D
  • mcmoha
    #837
    Én úgy emlékszem Szidorovics azt mondja menj és beszélj velük nem pedig azt, hogy nyírd ki őket.
  • SaGa
    #836
    Próbáld meg ezzel.

    Mellékhatás: a Sin-ekhez (Fox fogvatartói) belépés előtt mindenképp menteni kell, mert ha rossz felől mész be, szó nélkül lelőnek.
  • Pares
    #835
    Nem szórakozásból, csak hogy teszteljem az AI reakcióját az ilyen esetekben. Valamicskét javult, de még mindig elég "lustán" viselkedik néhány szituban. Különben meg nem értem, hogy a főszálhoz szükséges emberkéket miért teszik megölhetővé? Így honnan tudja az ember, hogy melyik ellenséget "szabad" megölni, és melyiket nem? Fox megmentésénél én eleve úgy mentem oda, hogy mindenkit kinyírok, mivel pirosak, és Sid is úgy beszélt róluk, mint akik nem hiányoznának senkinek, erre olyanokat olvastam, hogy fontos szerepük van a főszálban, vagy mi? Elég hülyeség... Akkor tegyék őket brutálisan erőssé, vagy valami, hogy ne lehessen az egész bandájukat néhány lövéssel kinyírni úgy, hogy még csak nem is reagálnak.