2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • SaGa Jr
    #1194
    Nem kapod vissza a kütyüt, nincs is rá szükséged. Egyszer aktiválod és onnantól minden amit bármely gépről letöltesz (akármikor a játék folyamán) a letöltés gombjával az adott szövegfájlnak, nálad lesz. Megnézned sem kell mert semmi érdemi információt nem tartalmaznak.

    Ha nincs benne a PDA-d download részében akkor nem töltötted le. Ennyire egyszerű.
  • SaGa Jr
    #1193
    Már hol? Amint belépsz?
    Mert ha közben fagyogat ki, mikor már követed Ghost-ot keresztül a generátorok között, akkor a megoldás piszok egyszerű, nézd a földet.
    Ne nézz fel (mikor két alkalommal megtámad majd titeket chimera akkor is csak annyira emeld fel a fegyvered csövét hogy éppen el tudd találni), mert a kifagyást a spec effektek okozzák amik teleportálással odaküldik a lényeket.
    Ha nem nézel fel és nem kell a programnak vizuálisan emiatt megjeleníteni azokat, akkor nem fog kifagyni sem a játék.

    Az is segít ha leveszed teljesen a particles- csúszkát az options-ban, de még többet segít ha visszaállsz static lighting-ba.

    Miután átértél a problémás részen nem lesz több fagyás.

    Ugyanezzel a módszerrel oldottam meg 2-3 kifagyással a reaktorban való mozgolódást is ahonnan a kódot kellenek.
  • IFOR
    #1192
    de ha elmegyek a géptöl, akkor hogy tudom ujra megnézni?? a PDA download része üres....És hogy kapom vissza a kütyüt??
  • ataaa
    #1191
    Igen, ez így normális. Most már működik a download funkció a szükséges dokumentumok megnyitásakor.
  • IFOR
    #1190
    szia..köszi megnézem..
    a zöld kütyüt amit a barban lehet kapni, amivel letöltök a számitogépról, hog ykell hasznélni..belépek egy PCbe, megnyitom inventorym, rákattintok-use..és eltünik ...Ez normális??
  • rtcwtzs
    #1189
    Nos a Generators-nál sajnos kifagy a játék mindig mindegy melyik mentést töltöm vissza vagy hogy merre megyek.
  • hardegen
    #1188
    Köszi! Az összes házat, pincét, padlást megnéztem, csak a fák mellett nem néztem meg.
  • SaGa Jr
    #1187
    A 959-es hozzászólásban ott a link a bugfix-hez meg kismillió máshoz is.
  • SaGa Jr
    #1186
    A gitár a térkép bal alsó részén lévő faluban van egy fa mellett a földön. A drogokkal teli táska meg a másik bandita tanyán az egyik teherkocsi alatt.

    Amennyiben nem tetted fel a bugfix-et úgy ne is reménykedj abban, hogy a feladatot le tudod adni és így emiatt majd a sztorit sem tudod majd befejezni ha ezt a feladatot nem csinálod meg, mert Volo akárki a Duty főnöke elvárja ezen feladat teljesítését ahhoz, hogy majd átküldjön Pripyaty sewers-be később. Legalábbis ha elvállaltad korábban. Ha nem akkor nem lesz vele gondo, de ha beálltál a duty-ba akkor ezt a feladatot teljesítened kell különben megakad a sztori. Viszont az alap és a patch-elt játékban is az esetek 90%-ában ez a része hibás a programnak (nem tudod leadni sem a banditák elpusztítását sem a cuccok visszavitelét Greben komának).

    Szóval dobd fel a nemrég emlegetett bugfix gyűjteményt (GSC Lost Alpha részlegéből is előkeresheted OnetheDon kreációja és SLAM pack néven is fut de neked nem a grafikai bizbaszok kellenek csak a bugfix, talán egy oldallal korábban be is volt itt linkelve ha visszaolvasol).
  • rtcwtzs
    #1185
    Köszi! Segített a tipped. Időközben már eljutottam az Erőmű föld alatti rendszerébe is :)
  • hardegen
    #1184
    33% -van
    http://blog.ficsoport.hu/
  • LordA
    #1183
    Hali mindenkinek! :) Tud valaki bármi infót a magyarításról? :)
  • hardegen
    #1182
    Valakinek ötlete van esetleg, hogy Grebennek a gitárját, meg valami drog dolgot hol lehet megtalálni?
  • SaGa Jr
    #1181
    Ilyenkor mindig figyeld a mini map-ot. Ha látsz ott számot de nem látsz sárga pöttyöt, akkor adott számú ellenség van érzékelési hatótávon belül.

    Emellett a megsebesült de még élő, nem fekvő monolith katonák időnként elfutnak messzire, neked kell értük bejárni a térkép zugait. A hullákat is mindig végig kell járni, mert van aki nem halott csak haldoklik és fekszik.

    A városban ráadásul elég sok sniper helyszín van, hol tetőn lapul egy, hol valamelyik szobában egy emeletes ház egyik lépcsőházának lakásában és elég messziről lőni tudnak, ráadásul beleszámítanak a kicsinálandókba.

    Az gáz ha nem maradt megmentendő katona mert lassú voltál és nem értél oda időben. Ilyenkor autosave reload és nincs tökölés hanem sprint a helyszínre, takarítás és reménykedés. Ha kell akkor többször is. Bár jobb ha az előző pályáról, aminek a végén készítettél átlépés előtt manuális mentést, származó mentést töltesz vissza, az újra tudja generálni a pozíciókat, míg az autosave nem.
  • SaGa
    #1180
    Az sem kizárt, hogy ott van a lelőttek között egy élő, csak sebesült...
  • Herold
    #1179
    #1104
  • ataaa
    #1178
    Szívás van!
    Most ahogy átlépek egy másik pályarészre ahol Monolitos van, mögöttem áll és egyből lesoroz. Megfordulni sincs időm. Ilyenkor mi van? Mit lehet ez ellen tenni?
  • rtcwtzs
    #1177
    Körbejártam az épületeket, sehol egy monolitos. Nyilván arrébb vannak pld. a Stadionban, de hát az hol van a bejelölt helytől. :) Mindenesetre nem tudok továbbmenni...
  • Herold
    #1176
    De lehet, hogy bújkál még egy valahol, csak nem találod.
  • ataaa
    #1175
    Ha arra gondolsz ahol a rádiótornyok vannak, akkor ott 2 monolitos várt aki harcolt is. A parancsnok meg Patrich halottak a többi meg körbe imádkozta az adótornyokat, így szépen leszedegettem őket távolról. Az odavezető úton volt pár monolitos aki harcolt, a legnagyobb kihívás a rakéta vetős volt sötétben, de aludtam egyet és világosban azt is leszedtem Vintorezzel.
    Az a rohadt Lada Niva nem bír felmenni a radarhoz az emelkedőn, így gyalog kell lehurcolnom a szajrét. XD
  • Herold
    #1174
    Beszélni kell a parancsnokkal, nem?
  • rtcwtzs
    #1173
    Pripyat. Segíts a katonáknak elintézni a monolitot. Zöld pont a cél, odaérek már minden monolit halott katonák sehol. Gyors körbeszaladtam kinyírtam a szemközti épületben is őket, a cél ugyanaz, oda ahova mutat a feladat nincs már senki. Ilyenkor mi van?
  • SaGa Jr
    #1172
    Amúgy is haragban vagy velük, szóval ne aggódj miattuk. Nem lesz már rosszabb az a -5000-es viszony (a sztori vége meg fix, mindegy kikkel vagy és kik ellen, ugyanaz fog történni a végén - már ha nem mész oda a wishgranter-hez mert akkor mindenképpen rossz vége lesz a dolognak). :)
  • ataaa
    #1171
    Az lesz azon a szinten, ahova csak úgy lehet eljutni, ha átmész szemből a jobb oldali liftaknába és úgy mászol arra a szintre ahol ki tudsz jönni. A baloldalsó aknában az a szint zárva van. Remélem megtalálod!

    Szóval ne tartson vissza hogy ezentúl fasírtban vagyok a Monolittal? A harcoktól nem félek, csak attól hogy így lemaradok valamiről, vagy más lesz a sztori vége. Persze túl szadista nehéz se legyen ezután... :-D
  • IFOR
    #1170
    hát köszi de a BTR-es verzio mgvan..a 4. papir hiányzik:-))
  • ataaa
    #1169
    Ahogy kiléptem a pályáról FAIL lett a találkozó küldetés Patrichal. Ha visszamegyek egyből lőnek rám a monolitosok. Ha ez nem lesz akadály a játékmenetben, akkor nem töltöm vissza.
  • Herold
    #1168
    Radar unalmas? Akkor látogass el a pálya nyugati részén lévő létesítménybe. Sok lőszert vigyél.
  • SaGa Jr
    #1167
    A sztorihoz nincs köze, szóval nem akaszt meg semmit a dolog, csak lesz egy beragadt küldetésed.

    Nomad cuccáért menet közben meg mindig jön az agy felszedésekor a blowout, ami kinyírja a brancsot. Szóval ha akarsz beszélni a manussal akkor bizony Nomad feladatát halaszd ez utánra, különben kipurcan a delikvens. De mivel van egy hiba a script-ben ami miatt rád lőnek a monolith tagok ha bemész a faházba, így hagyd egyelőre a feladatot, fel se vedd így nem lesz vele gond.

    Ha meg kemény csatákat akarsz akkor vedd támadóra a figurát és mindjárt neked esnek. Csak lőjj bele valakibe aki monolith tag azt máris megkapod a hiányolt harcodat. Ha nem veszel szabad átvonulást csak bemész a területükre mikor áthaladsz rajta először akkor úgyis ez lesz a helyzet azt lőnek majd mindannyian rád.
  • ataaa
    #1166
    A Radarnál a Meet the Patrich küldetés nekem is beragadt. Követtem a kapitányt, de mielőtt bementem volna az udvarba, elmentem Nomad cuccaiért. A kitörés a kunyhóban ért. felvettem a cuccokat, visszavittem Nomadnak, megszereztem a belépőkártyát az X10 laborba, majd ezután mentem vissza Patrichékhoz. De addigra már ott feküdtek a földön a kapitánnyal együtt holtan. (egyébként amikor rögtön hozzájuk mentem, és jött a kitörés, akkor ők beszaladtak az épületbe, amikor meg én is utánuk szaladtam lesoroztak)

    Megakasztja a játékmenetet hogy ők ketten most halottak?

    Kicsit unalmas volt így a Radaros rész, az alapjátékban itt kemény csaták voltak, bár lehet a laborban bepótolom majd...
  • ataaa
    #1165
    Először én is csak 3-at találtam meg, sejtem is hogy melyik kettővel van gondod. Akkor csak célozgatok...
    A nem üzemelő liftnél 2 párhuzamos liftakna található. Mindkettőben más-más szintekre juthatsz el, amiben az egyikre igen, abban a másikra nem.
    Az ötödik meg ott lesz ahol egy harckocsi áll egy nagy helyiségben, és egy létrán lemehetsz egy E alakú szervizcsatornába (vagy mifene). Ott ahol van a csontváz is, és jön a 2 "nagytalpú üvöltő állat" :-D
    Na itt lent vezet egy létra egy köztes kis helyiségbe...
  • IFOR
    #1164
    ezer köszönet.....A SOC-ban CS-ban, és CoP-ban nem akadtam meg ennyire még:-))))
  • SaGa Jr
    #1163
    Az első doksi ott van ahol az első zombi mindjárt ahogy beérsz, egy számítógép mellett (neked nem ez a gép kell a tartalmát tekintve).

    A második dokumentumhoz menj be azon az ajtón ami a liftaknákhoz vezet. Mássz le a legalsó szintre, ott menj át a másik liftaknába és mássz fel a harmadik szintre. Ott lesz majd egy hulla egy kis szobában ahol belépted után hologramon nézhetsz végig egy eseményt. Ott az asztalon van egy dokumentum, a hulla mellett egy PDA amin az ottani géphez való jelszó van és neked erről a gépről kell lementeni a mutants dokumentumot és leszállítani Veles-nek.

    A harmadik dokumentum a liftaknákon közlekedve lesz elérhető szintén csak alulról a második szinten. Itt körbe kell menni peremen, a lépcsőre nem figyelni, majd bemenni a laborba ahol lesz egy videó majd támad egy bloodsucker. Lenyomod és ott az asztalok egyikén (vagy mellettük egy polcon ott a harmadik doksi).

    A negyedikhez kimész az előző laborból, vissza a peremen oda ahol lépcső vezet fel, azon felmész és folytatod utadat egy kis helyiségbe ahol lesz egy nem használható gép, mellette egy polcos szekrény és azon az újabb dokumentum. Az utolsóhoz csak átmész a kódos ajtón (nincs zárva), majd ha bejutsz egy sötét nagy terembe ahonnan levezet egy szintet egy lépcső, azon is lemész. Ott a BTR mellett az egyik sarokban lesz egy létra lefelé. Menj le azon és menj a folyosón. Amikor az balra fordul kövesd te is és a második létrán ami felfelé vezet mássz fel. Az ottani szobában lesz az utolsó doksi az asztalon. Innen meg már csak ki kell menned a bejárathoz és ennyi.

    1 Bloodsucker lenyomása mellett max 1 zombival és 2 snork-kal kell megvívni, 5 perc alatt teljesíthető az egész (és ebből a legtöbb időt a videó fogja elvenni).
  • PhantomAss
    #1162
    nézd végig ezt a videót:

    ha elakadsz valahol a youtube-on vannak videók
  • IFOR
    #1161
    Egy kis segitség kellene...

    elakadtam az X18 ban....3 dokumentum már megvan de nem találom a többit...se uj helyeket már 6x bejártam az egészet 15db!!!!!!! elemet használtam fel..
    Tud valaki tippet adni? nem kell konkrét, csak célzás, hogy ne vegye el az élményt.......Köszi
  • SaGa Jr
    #1160
    Konzolba beírod, hogy g_actor_body off. Ekkor kikapcsol a test, visszajön a lépéshang amire reagálnak az ellenfelek és többnyire, de nem mindig, megszűnik a patkánytámadáskor történő kifagyás.
  • IFOR
    #1159
    SaGa..
    nekem fent van az uj patch 13-as végü....mégis látszik a lábam, patkánytámadáskor meghal a játék mégis....Az opciokban a leirtak nem léteznek(hol lehet kikapcsolni???Ö)
    köszi előre is
  • rtcwtzs
    #1158
    Szerintem nem muszáj, bár amikor felvettem a küldetést tőle, a monolith kapitány megállított, mikor mellette próbáltam elfutni.
    Remélem van orvosság a problémára...
  • ataaa
    #1157
    Nomáddal való beszélgetés után muszáj a monolitosokkal beszélni, és velük tartani? Nem szeretném ha nekem is hibára futna!
  • rtcwtzs
    #1156
    "Amúgy melyik Blowout nyírta ki őket? Az amit te idéztél elő azzal, hogy elmentél a Hermit cuccáért vagy egy véletlenszerűen beköszöntő változat?"

    Nomad cuccáért mentem csak úgy, mondom kihagyom a beszélgetést a Monolith-os figurával. Hogy ez véletlenszerű volt-e nem tudom.
  • rtcwtzs
    #1155
    Saga totál jól írtad :) Átmentem a másik pályára és vissza, ekkor vissza érve haltak meg. Igaziból már messze járok onnan. Mosz az X7 felé tarta van ez a hiba. Nem túl jó, nem szeretném abbahagyni a játékot...