2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • Herold
    #1034
    Patch fel van téve?
    Térképen jelzi a menedékül szolgáló helyeket, ha kitörés van.
  • tom2004
    #1033
    Nekem nagyon gyakran lefagy, ki dob az aztalra.
    Tehetek valamit?
    Hogyan jelzi kitörésnél hol találok menedéket?
  • TSL16b
    #1032
    hanganyag tartalmazza amit meghallgathatsz mikor felveszed de leírva nem lesz sehová, szósval a magyarítást sok eseten a hajadra kenheted majd, a lényeg nem lesz leírva csak szóban közölve

    Ebben mennyire vagy biztos?
  • ntex
    #1031
    Berakom ide is: Ha valakinek túl sötét az alap éjjellátó használja ezt a modot. Sokkal jobb lesz tőle a night vision.

    http://www19.zippyshare.com/v/74327723/file.html
  • Herold
    #1030
    Akkor valószínűleg csak akkor kerül bele a cucc, ha a rejtekhely tulajdonosa elhalálozik, és megtalálod a koordinátát a pda-jában.
  • SaGa Jr
    #1029
    Másnál is megvehető a cucc, még a bár eladójánál is fel fog tűnni időnként. Találni valóban lehet, bár én speciel Pripyat sewers-ben találtam amellett a hulla mellett akinél a kijárathoz szükséges kód is volt. Másutt nem találtam, noha esély van rá, hogy egy stash-ben előforduljon.

    De mindaddig semmit nem ér, míg nem veszel hozzá recepteket és nem rendelkezel az abban leírt artifact-okkal. Ja és ez a cucc nehéz, szóval csak akkor vedd meg ha van egy biztos helyed ahol tárolod mert ahhoz nehéz hogy hurcold magaddal.


    Yantar-ban meg érdemes bekukkantani a Dead City felé vezető út mellett lévő besüllyesztett bunkerbe. Ugyan totálisan tele van anomáliákkal, érdemes végigjárni mert van benn egy igen jó military armor (SKAT 9 vagy SKAT 9M már nem emlékszem).
  • ataaa
    #1028
    Én a tudós szobájában megtaláltam azt a rejtekhelyet, de az üres volt.
    Azért körbenézek minden helyiségben, hátha van több papírdoboz is a környéken.
    Köszi a jelzést!
  • Herold
    #1027
    Azért mondom, hogy nehogy megvedd, mert valakinek a rejtekhelye a tudósoknál az egyik szobában az asztal alatti papírdoboz. Abban lesz egy ilyen készülék.
  • ataaa
    #1026
    Jól hangzik! Remélem nem csak egyszer volt megvehető, amikor pont nem volt annyi pénzem! :-D
  • Herold
    #1025
    Nézz be az egyik szobában az asztal alatti dobozba.
  • SaGa Jr
    #1024
    Gunslinger:
    Engem nem támadtak meg a patch-elt játékban (a patch nélküliben igen, de az az én saram volt mert én lőttem előbb, esélyt sem adtam nekik). Mikor átértem a fegyverem el volt téve, nem futkostam, csak az úton közeledtem.
    A manus meg annak a 3 fickónak az egyike aki közvetlenül ott van a sorompó mellett amikor belépsz. Ugyanúgy viselkednek egyébként mint a katonák. Amíg az úton haladsz, nincs nálad elővéve fegyver és nem futsz, addig nem lőnek.


    N00bito:
    Azon támadás alatt (mikor a zsoldosok ütik már amúgy sem lenne már ott a manus, hiába oda mutat a jelzés. A támadás alatt csak a másik colonel van a területen meg egy embere és ennyi. Ha elrendezted a helyzetet akkor megmondják hová menj és ott az új helyen majd megtalálod Voronin-t.

    ataaa:
    Tudsz a tudósoktól venni artifact recepteket. Na ezzel a ládával tudod elkészíteni a receptúrák alapján a komolyabb, összetettebb artifact-okat (például devil's gut ami 150% extra HP-t ad és gyorsítja a regenerációt is ezzel együtt, vagy az Ivory ami +100-ot ad a HP-ra bár kicsit hamarabb megéhezel majd tőle, de van ami kimagasló védelmet ad 1-2 támadásfajta ellen).
  • ataaa
    #1023
    Tegnap Yantarban a tudósnál láttam valamiféle artifect ládát, de 40 000 volt és nem volt nálam annyi mert előtte fosztottak ki, meg költekeztem ki magam szándékosan. Legközelebb amikor mentem már nem árulta.
    Mi volt ez és mire szolgál? Ezzel az övödön tú is tudsz artifecteket aktiválni ha nálad vannak?
  • N00bito
    #1022
    Megint beleütköztem egy problémába megtámadják a Duty főhadiszállását és eltünik veronin viszont nekem beszélnem kéne vele és a térképen azt mutatatja ott van de nincs. Valaki nem tudja merre lehet?
  • Gunslinger
    #1021
    Ez a tiszt merre dekkol? Mikor először beléptem Radarra egyből tüzet nyitottak rám a Monolith stalkerei, nem igen volt esélyem beszélgetni velük, ki kellett nyírnom az összeset útközben, hogy Countryside felé tudjak menni.
  • SaGa Jr
    #1020
    Yantar-ban (jobb alsó ficakban ahol a másodlagos út vezet vissza a bárhoz ott van egy romos épület és abban az egyik ott dekkoló manus tud tuningolni/javítani) van fejlesztő meg a bárban kettő (mindkettő Duty-s emberke, az egyik egy kapitány a másik meg a bár hátsó szobájában lévő ezredes).

    A Yantar-ban lévő manust jó lesz megjegyezni, mert ha csak be nem állsz a Freedom mellé lótifutinak (a freedom amúgy az outskirts-ben dekkol, a térkép közepén lévő nagy gyártelepen), akkor nem lesz a játék további részében másik szerelő (az ezredessel nem fogsz már találkozni, a kapitány meg a későbbiekben elveszti a javítási képességét). Persze az is egy járható út ha az ember a Monolith mellé áll (feladatot a Radar térképen lehet összeszedni hozzájuk, csak beszélni kell az első tiszttel aki szembe jön amikor belép oda az ember és kis pénzért cserébe bántatlanul átengedik a területükön és későbbiekben mikor újra erre jár az ember akkor még feladatot is adnak - bár egyelőre ennek elvégzésére nincs mód mert lesz a radar térképen egy blowout ami kinyírja azt akivel dumálni kéne majd Monolith részről, nevezetesen a Patriarch-ot)...
  • Herold
    #1019
    Valami bug lehet, mert visszatöltöttem azt a mentést, amikor még nem volt meg a kód, és ki tudtam nyitni.
  • Herold
    #1018
    Köszi, megtaláltam a hulla mellett a doksit a kóddal, de a számkódos ajtónak nem jön be a nyomógombja. Nem lehet beírni a kódot.
  • ataaa
    #1017
    Egyébként pont azelőtt vagyok hogy elvennék a pénzemet.
    Szeretném akkor legalább elkölteni fejlesztésekre.
    Hol lehet fejleszteni a Bár környékén?
  • ataaa
    #1016
    Vedd fel a cuccaidat lent a szobádban ha belépsz az ajtó mellett rögtön jobbra a szekrényből.
  • bajgunar
    #1015
    A küldit felvetted?
    Tehát visszamentél oda ahol felkeltél, összeszedted a cuccot és "bemutattad" Sid.-nek? Van nállad vmi? Vagy üres az Inv.?
  • PhantomAss
    #1014
    Üdv
    Nem tudom mi lehet a gond de nem tudok kijönni Sidorovich-tól a játék elején, az ajtó zárva marad.
    Kéne valamit még csinálni? A küldetést felvettem.
    Köszi
  • Herold
    #1013
    Nem, önmagában is használható. Ha 2-t használsz, kétféle csipogást fogsz hallani, ami zavaró lehet.
  • rtcwtzs
    #1012
    Saga köszi a tippeket! Find and talk Ghost! De már csak holnap, most gó dolgozni.
  • SaGa Jr
    #1011
    Felraktad amúgy a setup során felkínált XVid lejátszót? Ha nem, akkor tedd meg, mert akár már ennyi is helyrehozhatja a hibát.
  • ataaa
    #1010
    Közben végiggondoltam én is hogy csak a helyet foglalják az övön. Elég az alap hogy a nagy sietségbe mégse szaladjak beléjük. :-)
  • SaGa Jr
    #1009
    Eljutott már valaki az erőműig? Ha igen merre keressem a szarkofág kódját?

    mcmoha:
    Az a cucc pont az ellenkező hatást váltja ki és jó sokáig tart. :)

    ataaa:
    Igen az alapot kiegészíti a két másik típus. Mondjuk szükség az nincs a detektorokra mert vizuálisan észlelhető az összes anomália gond nélkül.

    N00bito:
    Nézz egy javítást a GSC-n vagy dezo saját oldalán. Akad pár ami pótolja a hiányzó videót vagy éppen hiányzó textúrát. Mondjuk ha a javított változattal játszol akkor ennek a problémának elő sem kéne jönnie, feltéve, hogy jól lett feltéve a patch.
  • ntex
    #1008
    vedd le az övedről és nem fog pittyegni
  • N00bito
    #1007
    Sziasztok megint egy errorral gyült meg a bajom mikor a mocsárban találkozok a Dokival íme az error felirat:
    Expression : fatal error
    Function : CTexture::Load
    File : ..xrRenderSH_Texture.cpp
    Line : 216
    Description : <no expression>
    Arguments : Can't open video stream
  • torma1
    #1006
    Amúgy marhára zavaró a pittyegése. Kurva idegesítő.
  • torma1
    #1005
    Az a fán lévő anomália nem is bánt. Akkor minek jelez?
  • ataaa
    #1004
    Akkor ez kiegészíti az alap detektort, mert más anomáliákat meg nem jelez?
  • Herold
    #1003
    Drótok kellenek neki, hogy megjavítsa a PDA-dat. Még kelleni fog hozzá más alkatrész is.
  • Herold
    #1002
    Akkor nézz fel, ott fog lógni az anomália a tetőről vagy az út menti lámpáról.
  • ataaa
    #1001
    Én vettem egy Advenced Anomaly Detectort.
    Amikor ezt használtam simán belegyalogoltam egy anomáliába, nem jelzett egyáltalán. Amikor az övemen volt arra lettem figyelmes hogy olyan helyen jelentkeznek statikus zajok ahol semmi anomália nem volt.
    Más is próbálta már?
  • mcmoha
    #1000
    A fickó ad valami szert amit ha beveszel álítólag nem észlelnek a bloodsuckerek. Egy nagy túróst nem.
  • SaGa Jr
    #999
    Az a feladat ami oda van írva (ne várj mindenhez célmarkert mert több küldetés is lesz ahol csak leírják/elmondják merre menj és mit csinálj de nem lesz hozzá marker). Vigyél vissza huzalokat.
    Azt is elmondták hogyan juthatsz be a föld alatti helyiségben ahol az van. A kerítéstől kevesebb mint 100 méterre kicsit balra ott egy bazinagy lyuk a földben, előtte egy stalker ücsörög. Na az lesz a lejárat és a kijárat is. A stalker megbíz egy feladattal (a jutalom egy SEVA suit és egy stukkert kell neki visszahozni), aminek tárgya ott van két szobával a wires mellett (ez meg egy polcos helyiségben lesz az egyik polcon). Csak készülj fel rá hogy egy rakáson kapsz egyszerre ha jól emlékszem 6 vagy 8 bloodsuckert ami egyszerre fog rád rontani egy szobából.
  • rtcwtzs
    #998
    Nos hát már a dead cityből jövök vissza a profhoz. Saga, köszi, nem várom a magyarítást, nyomom :D Angolból nem vagyok erős szal a hanganyagos kódok hozzám nem jutnak el :D
    A profnál vagyok viszont nem tudom mit kell csinálni. Visszavittem neki a cuccát 3 mellék küldetést választhatok de én most a fő szálon mennék inkább tovább.
    Get wire for sciencist - ezt írja, mellette semmi cél alatta
    Return to wire sciencist.
    Itt most mi a feladat?

    Aztán a noname SIN srác épp kinyírt 2 duty-st és elindult lefelé a BAR-ba, nem sok sikerrel, mert lekéseltem. :D
  • SaGa Jr
    #997
    Vagy ha eltaláltak vagy észrevetted őket (nem feltétlenül kell látnod, ha melletted zajong egy bizonyos távon belül akkor is felvillantja a minimap a helyzetüket bár nem maradnak ott a pontok olyan hosszan mint mikor meglőttek) akkor utána 2-3 másodpercig. Míg a célkeresztnek ennyi sem kell. Akármilyen sűrű növényzet is állhat kettőtök között, ha ráviszed a célkeresztet arra a helyre ahol az ellenfél van akkor az elszíneződik így tudhatod, hogy ott ellenség van és lőheted is.

    A semlegesek/barátok meg azért látszanak mert nem ellenséges egységek így megadják a helyzetüket (PDA-juk kódját amivel azonosíthatóak). Az ellenséges NPC-k nem teszik meg ezt a szívességet.
  • Herold
    #996
    A minimap csak akkor mutatja a piros ellenfeleket, ha optikai rálátás van rájuk. Érdekes módon a sárga/zöld stalkereket épületen belül is mutatja.
  • Gunslinger
    #995
    Nálam legalább 70-80%-ban saját magukat nyírják ki gránátozás közben, még az is csak elvétve fordul elő hogy egyáltalán felém dobják. Mondjuk a gránátokkal is van bug jócskán, a repeszek simán átmennek a kőfalakon is.