19801
  • unrealnoise
    #947
    Hát valahogy én is így látom. Annyival kiegészítve, hogy mindig azt hittem, hogy tudna mindenki jó fizikát csinálni, legalábbis vezethetőt, de az SMS kezd erre rácáfolni, a végén még kénytelen leszek elismerni, hogy ők tényleg ilyen bénák, vagy csak egyszerűen leszarják és jó lesz ez.

    Ha valaki meg azzal jön, hogy így meg úgy kik dolgoznak a cuccon, hát pont leszarom ma már, pláne az SMS név alatt. Hiába vannak ott volt Simbin-es tagok, az a lényeg, hogy a Race sorozat bár nem üttörő, de végig vezethető, a legélvezetesebb offline móka a mai napig. az SMS ezzel szemben semmit nem tud felmutatni.

    Az, hogy a SHIFT 1-ből egy kis piszkálgatással ki lehetett hozni ezt-azt, hát lehet, de nekem nincs kedvem piszkálni semmit, és a C.A.R.S.-t valszeg amúgy sem lehet majd a rendszere miatt.

    A kommunikáció is viszonylag vicces, fórumon keresse az ember mit hogy terveznek etc. Miért nem cisnálnak már egy hivatalos facebook csatornát vagy bármi mást, ahol aztán beszámolnának a konkrét tervekről, és leírnák pl, hogy a következő hónapban bizony komoly fizikai ráncfelvarrás lesz meg etc...

    Szóval még ilyen szempontból a C.A.R.S.-nak is lenne mit tanulnia...
    Egyébként egy HC szim fejlesztése során szerintem nem nagyon lenne olyan állapot, mint most a C.A.R.S.-nál. Mármint ez a totál elkúrt fizika kötve hiszem, hogy visszaköszönne pl. az AC, rF2 vagy GTR3 fejlesztése közbeni bulidekben.
  • cifcuk
    #946
    Azt olvastam, hogy a mai vagy tegnapi buildba is raktak pár autó alá jobb fizikát. Kipróbálni sajna nem tudom.
    Erről a fizika-gumimodelről viszont annyit, hogy amikor a netKar World-öt csináltuk Gergővel, ő elkezdett egy saját szimet fejleszteni. A grafika Ogre lett, a fizikát pedig Gergő csinálta.

    Mindent munka mellett csinált, jórészt hétvégén illetve pont akkor volt a karácsonyi senki nem dolgozik szezon, ez kicsit segített. Amin én is meglepődtem kb 1hónap után(!) már a netkódot teszteltük, és a fizika simán hozta az rf1 szintjét ffb-vel együtt. Ismétlem 1 ember 1 hónap alatt.

    Igaz, hogy a pálya rf-ből lett konvertálva (csak a tesztelés idejére, hogy legyen valami) az autó pedig a Simco-s suzuki volt, tehát ezekre minimális idő ment el.

    A lényeg amit ebből ki akarok hozni, hogy 1 ember 1 hónap alatt olyan fizikát csinált ( a gumimodell a legfrisebb pacejka alapján készült) ami agyonveri a kb féléve készülő CARS-t amit nem egy ember készít, ráadásul nem másodállásban.
    Nem hiszem el, hogy ezek tudnak/akarnak (a megfelelő aláhúzandó) ennél jobb fizikát.

    Szóval egyelőre vicces ez a CARS project. Amit most mutatnak azt tudja bármelyik codemasterses arcade móka, amik nem rosszak csak messze vannak a szimtől. Szóval vagy alkossanak végre valamit vagy nevezzék át Community Assisted Race Sim-ről Community Assisted Arcade Racingre.

    Ha csak a vezetési élményt nézem, és a földön 2 darab játék volna CARS és a gergő féle akkor a az egyemberes gergő félét tolnám. Ez pedig szégyen az SM számára.
  • Totti5
    #945
    Race sorozat elsőre ütős volt, aztán teltek az évek és újra kiadát lényégen ugyan azt 6odjára, persze a látasztot megtartva mindig adtak hozzá pár pályát és autót, de érdekes mód sosem éreztem olyan minőségűnek a Race pályáit mint pl az ISI álltal kreáltakat az rfactorban.

    Simbinnek a Race 07 után ki kellett volna jönnie saját motorral és egy Shift szintű grafikával, körítéssel. Nem tették.

    Próbálkoztak konzolon Xbox 360on a Race Proval, ami saját motorjukra épült, de nagyon leszerepeltek. Hatalmas bukás volt a játék. Elsők közt vettem meg itthon premierkor, reggel mentem nyitásra:), és hazaérve majd hanyatt estem tőle... egyrészt grafika szebb volt mint a PCs kiadásokban, de olyan brutálisan félkész és bugos hogy már a játszhatatlanságot súrolta. Online használhatalan volt, ami a lényeg lett volna. Vártunk türelmesen hogy javítsák, de eltelt 1 hónap és semmi. Összegyült egy közösség, de nem tudtunk vele érdemben játszani mert nem lehetett annyira rossz volt a netkód és annyi bug maradt benne ( pl mentél a palánk mellett és egyszercsak beleütköztél egy láthatatlan valamibe... ). Én akkor eladtam és már akkor elvesztette az "egyszeri" játékosok többségét. A szimes réteg ( Forza játékosok ), még bízott benne, de eltelt fél év is és semmi javítás, semmi előrelépés nem jött. Én megvettem újra, de ugyan olyan volt. Singlibe kijátszottam és azóta is a polcon hever, s a Simbin nagyon dúrván leszerepelt sokaknál ezzel. Valójában maguk itélték halálra a saját játékukat. Nem értem a mai napig ennek mi értelme volt.

    GTR3ra kíváncsi leszek. 1-2 pöpec volt, az új rész "tízer" motorhangjától pedig kb elájúltam annyira ütős. Ha ilyen jó lesz a megjelenése is akkor nagyon jó lesz nekünk:)
  • Totti5
    #944
    F1 challenge után szinte csak rfel szimeztem, a kezdetektől mert az volt a legjobb választás. LFS még nála is gyérebb ( bár fizikában jobb ), de a netkart már ki se próbáltam. Sok sok élmény fűz az rfhez szó se róla, és aki pl most áll neki az egy igen masszív tartalmat kap ha azt a 10 legjobb modot összeszedi magának. Én most az Rf 2őt ostorozom mert nem lépett egyről a kettőre. Igaz nem tudom hogy ha kijön a végső rilíz az mit fog tartalmazni ( mit fog? lesznek benne pályák, liszenszelt szériák? ).
  • unrealnoise
    #943
    Hát lehet, de te pl akkor simán kurvára várhatnád a GTR3-at is. most újfent a Race sorozatot és kiegészítőket tolom, és durván jól ki vannak dolgozva a pályák, fák is szépek a maguk nemében, ha erre a kidolgozásra rányomnak egy csomó effektet, új shadereket, meg ilyesmiket, akkor nagyon pöpec lehet ez is. és elég szórakoztató a számos licensz/autó/pálya/szabályrendszer miatt.

    igazából a GTR3-nál még mindig nem akarom elhinni, hogy saját maguk egy új motort készítettek, szvsz sokkal egyszerűbb széthegeszteni azt ami már adott volt. Bár aztán lehet mégsem, és a jövőre gondolva inkább csináltak egy újat. :)
  • lac coo
    #942
    Volt az a - nem emlékszem- valami LM modding nevű banda , azok már rF1-re is ütős pályák voltak. Mid Ohio pl ...


    De én alapon nem várok szimulátort CARS személyében, legyen egy jó kis csapatós autós játék, azért olyan buta nem lesz mint NFS Most Wanted :)))
    Aztán meg hogy szép, hangulatos de nem kőkemény szim nekem nem baj ....
    F1 2011 sem kemény szim, bár én a közvéleménnyel szemben azt mondom, hogy azért egyáltalán nem buta, és rohadt hangulatos, imádom !!! :)))
  • b-type
    #941
    Most mondhatnék moddokat, de akkor ugyan ott lennénk ahogy írtam, mindenkinek megvannak azok amik szerinte tök jók.
    ...én sem vagyok kivétel, nekem is van pl. olyan pályám ami csúnyácska szegény, de qva jó rajta csapatni, ezért szerintem jó.

    Szal a lényeg, nagyon sok jó dolog származott az rF-ből, tényleg, tudom és tapasztaltam.
  • unrealnoise
    #940
    nincs vita, meg hozzáfűznivaló, ez így van. :) viszont az ISI modellje így vagy úgy ragozva is bukás lehet üzleti szempontból mindenképp, egyszerűen a többiek a kínálatukkal, official tartalmaikkal lekörözik őket. és értem én hogy ők nem ebből élnek, de szerény véleményem szerint folyamatosan csökkenni fog a kereslet az rF2 szerű toldozgatott játékokra.

    és még lehet, hogy a fizika is jobb lesz idővel egyes címek alatt, hiszen van pénzük, több bevétel miatt több alkalmazott etc...
  • b-type
    #939
    így elolvasva fura hogy bevédem az rF-t, pedig szerintem is 'softszim'...hű ezt a szót levédetem , olyan nevek mellett mint a NetKar vagy LFS pl.
    De attól még nagyon jó, és rengeteg örömet szerzett...fizikában gyengébb, de sok mindenben erősebb volt és most is az mint a két példaként említett kőszim....(áj ez nem olyan jó, a softszim tetszik :) )
  • Totti5
    #938
    Minden moddal nem játszottam, persze vannak jók, a közepesek közt is ( ami 1 autó pl ), és vannak jó pakkok is, de kevés és nagyon sokat kellet az igényesebbekre várni. F1 és a CTDP esete jól türközi a viszonyokat. Amit tudtak kihoztak belőle tisztességgel, de hány évet is csúszott?
  • b-type
    #937
    Sztem(!) a játékosok legnagyobb része akkora répa mint a ház :D
    Olyan játékkínálat van főleg a warez miatt, hogy azt hiszik piszok drága az idejük...mert ez az érzés lesz valakin úrrá, hogy játszik egy játékkal, de közben kijött egy nagy név..vagy valami más, és hűha.
    ...és ezért azt hiszik értékes az idejük...de lófszt sem csinálnak valójában.
    ...ja és persze lesz@rozzák bárki munkáját, döbbenet miket olvasok, régebben egy játék fejlesztői sokkal nagyobb értéket képviseltek, jelenleg alig, a fent említettek miatt (még mindig szerintem!).

    Az rF tök jó játék volt alapból is...csak persze hiányoztak a liszenszek, és mivel egyszerű volt alakítani (felszínesen), ezért hasonló játszódott le, mint a nagy piacon....jött ki minden és mindenki a sajátját erőltette...szériák szériák ellen (különféle F1 variációk egymás ellen), ligák ligák hátán.
    ...
    De ami sztem tök lényeges:
    igen is kell a fizika.
    ...én is ezerrel az mellet vagyok hogy illik jól kinéznie egy játéknak, mert túlhaladott már a régi felfogás, miszerint szimben nem a látvány a lényeg, meg a multiban csak terhel.
    ...
    De akkor is kell egy jó fizika, mert csak akkor lesz szim a szim.
    fizika+jó futási sebesség+kontroller...meg sallang.
    ...
    ha ez nincs, és csak szép.....az nem szim.
  • b-type
    #936
    sztem nagyon nincs igazad.
    Sok jó mod készült az rF-hez...és az alap cucc sem volt rossz, emlékszem mikor kijött.
    De teszem azt egy HistoriX modot messze nem neveznék közepesnek...és pályákban is...már egy ideje kiestem az rFactor táborból, de tudom hogy volt sok sz@r, és volt jópár gyöngyszem munka mind modokban mind pályákban.
  • unrealnoise
    #935
    egyetértek. óriási munka egy pályát ma szépre megcsinálni. a szimes srácok nem tudnak már megfelelő minőséget összedobni rF2 alá, pláne ha rF1 alá sem nagyon sikerült legtöbbször.

    közben meg telik az idő... az rF3 már fényévekre lesz a jelentől, a hozzáhegesztett tartalmakról nem is beszélve.

    a fizika oké, hogy zsír, de hát azért az embernek kell a körítés és az élmény. pláne vicc, hogy a C.A.R.S. lehet megcsinálja az évtized szimes durranását, vagy legalábbis üzletét az ISI motorjával lényegében.

    no mindegy. Az rF2-őt vagy 3-at még meg lehetne menteni, Simbin féle felfogással, hivatalos DLC csomagokkal, körítéssel, rengeteg official tartalommal. Csak hát ez nem fog megtörténni.

    Én is pl. azért kértem vissza a pénzem ISI-ktől, mert egyszerűen nem olyan jó élmény, kevés pálya, körítés etc... hiába jó a fizika, és hiába lenne nekem még ez a grafika ia elég. (csak hibamentesen...)

    Ráadásul nekem pl egyre kevesebb kedvem van hegesztgetni a játkot, pályákat keresni, etc. én játszani, vezetni akarok....

    Ilyen szempontból a legjobb talán PC-n most a Simbin. Az AC lehet durván jó lesz, de ott is bejön a hegesztés lehetősége, nem tudom mennyi official tartalom lesz utólag és eredetileg...

    PC-seknek igazából sok varia nincs, már aki összetett, sok pályás, élményautózást szeretne... Ott lesz a C.A.R.S. vagy a GTR3 és az utána kiadott DLC-k. Az összes többi cucc felejtős lehet. A Reiza-s srácok még csinálhatnak valami komolyat, meglátjuk...
  • Totti5
    #934
    S a legszebb az egészben az lesz, hogy a CARSt fogják visszabutítani Rf2re a konvertmodderek, már ha bele tudnak túrkálni, de miért ne tudnának.
  • Totti5
    #933
    2012őt írunk. rfactor már amikor anno kijött nem volt átütő, persze az F1C után a DX9 effektek látványosak voltak, de az ISI azzal sem foglalkozott túl sokat. 1-2 kiegészítő kijött hozzá ami tartalmazott 1-1 pályát és autót. Sok év alatt ennyire tellett tőlük. A modderek meg ontották a sok közepes vagy igénytelen tákolmányokat, ami pedig igényes volt arra éveket kellett várni, de azok is csak autókat tartalmaztak. Pályák tekintetében meg nagyon lehangoló a dolog. F1cből, GTRből, GP4ből és innen onnan konverált pályákat hoztak ki, ami persze az rfactor grafikai motor képességeivel egyátalán nem voltakösszhangba. CTDP Bahrain pályája volt a legszebb szvsz, de az is mire kijött... annyira eltérő minőségben jöttek ki a modok hogy félelmetes.

    rF2re évek óta vár a nép, már 2 éve is abban reménykedett mindenki, hogy meg fog jelenni... most megjelent, olyan minőségben ami borzalmas. Az alap autók pl a Megane Trophy valami borzalom hogy néz ki. 1:1ben rf konverzió és még ott sem számít szépnek. Persze lehet mondani hogy Béta, de ennyire? mit csináltak eddig? mert ezt látva semmit. A fizika lehet hogy jó lesz, de grafikailag már most elmaradott és ha az ISI nem csinál "gáyri" track/car pakkokat, akkor nem igen lesz rá olyan mod ami kihasználná a motor lehetőségeit és új képességeit, mert egy mezei modder nem fog csudashéderket, meg 10szer több polys modelt csinálni, max a GSMF vagy CTDP vagy hasonlók, de az évek kérdése még náluk is. Persze a modder közösség vállára veszi a programot és csodák csodájára a 10 átkonvertálnak minden az rfből és továbbra is nézhetjük a 10 éves liszenszelt játékokból kiszedett pályák rf 1 konverzióit. Rfet amúgy a Shift és hasonló liszenszelt játékok tartják életben, mert onnan szépen átemelik a modelleket és a pályákat és az már valami minőség, persze az más kérdés, hogy mennyit dolgoznak rajta hogy az optimalizálva legyen a motor képességeit kihasználva. Semennyit, mert konveráltni a legkönyebb, új dolgot létrehozni már kevésbé. Nem tudom ehhez mit szól az EA hogy kilopják a pályákat, amit ők sok pénzből megcsináltak élethűen, és a Shift helyett az rFactorba használják őket.

    Itt az ISInek kellene a talpára állni végre és úgy viselkedni mint egy játékfejlesztő.

    CARS is béta és jól mutatja hogy hogy kellene ezt csinálni. Lehet nem lesz fizikában jobb mint az rf, de körítésben ez 2012es szint, az rf2 meg 2005. És igen számít a grafika.
  • lac coo
    #932
    Attól még megeszi ! :)
  • Muttley
    #931
    khm :)
    itten ponty nemá graf a lííínyeg
    nálam van az rF2 és
    tapasztalat: a játéktörténelem eddig talán legélethűbb szimulációja
    csak (!) kormánnyal
    nov-dec-ig optimalizálják graf-ot is, kijön a végleges
    és bingo
    a fizika már most kész van
  • cifcuk
    #930
    Egyetértek. Aládobnak egy használható fizikát és learatják a babérokat. Alig várom.
  • Totti5
    #929
    Rf2őt grafikailag megeszi reggelire a CARS... lehet kattogni a felhőn, de az autó modellek, a bevilágítás, a belső nézet kidolgozása, animálása, a fények, arnyékok és egyéb effektek sokkal jobbak.
  • cifcuk
    #928
    Ha megcsinálják akkor ok, csak nem értem, hogy akkor az hogy fog működni a mostani felhős megoldással egyszerre? Mert ugye az rf2 féléhez 3d felhől kellenek ezek meg jpg-ket raknak az égre 3d felhő helyett. Ne olyat mutogassanak ami kis túlzással 10éve volt alap.

  • unrealnoise
    #927
    Miért itt szerinted ezt nem csinálhatják meg? De.
    Meg azért mutatják nyilván, mert ennél egyszerűbb módja nincs az árnyalatok, árnyékok, átmenetek bemutatására.
  • cifcuk
    #926
    Én nem tudok hátast dobni az ilyen változó árnyékoktól, eddigsem értettem minek mutogatnak olyan vidiket ahol így fel van gyorsítva az idő és megy körbe a nap meg az árnyékok. Egy verseny nagyon max 2 óra, annyi idő alatt alig változik, azt a pár centit meg pont leszarom. Talán LFS-ben a Masters of Enduranceban lenne értelme.

    Sokkal jobb az rFactor 2 felhő árnyékos megoldása, ahol a pálya egyik részén tűz a nap máshol ahol meg felhő alatt mész kicsit sötétebb van.
  • Alexease
    #925

    Igazabol a fenyviszonyok es a folyamatosan valtozo arnyekok miatt tetszik, van egy kis elet a palyan:)
  • GPx8
    #924
    Nagyon rákattantál ezekre a mozgó felhőkre... :)
  • Alexease
    #923
    A nagy forgo gomb meg mindig kicsit zavaro, de mar csinaltak ala ok is mozgo felhoket;)

    Itt igazabol meg van az az elony, hogy napi szinten fejlesztenek, naponta/hetente tortennek a dolgok, es talan valoban van valami beleszolasa a felhasznaloknak is.

    Az ISI mar kitalalta mit akar, beleszolas nem nagyon van, ok inkabb 2-3 havonta toldoznak-foltoznak;)
  • unrealnoise
    #922
    szépnek nagyon szép. csak a fizikával történjen már valami biztató...
  • samsung123
    #921
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=i6B1RqV4HJE
  • samsung123
    #920
    HA erre is azt mondjátok hogy nem a legjobb és nem üti agyon az rf2-őt, akkor nemtudom. Sőt még jóval jobb is lesz látszik hétről hétre.
  • lac coo
    #919
    Hát nem tudom, az jó rF2-ben, hogy tényleg dinamikus minden, de garfikailag nagyon rossz lett szerintem, igaz nekem AMD kártyám van, azon meg elég rossz a játék, de a látvány nagyon gagyi, bugos ... :(
    Nálam a Codemasters F1 az etalon esőben :)))
  • unrealnoise
    #918
    kicsit off, de én pl. hiába tartom az egyik legjobbnak az rF2 fizikáját, nekem személy szerint elegem van a hegesztgetésből, mármint, hogy ehhez a járgányhoz meg ahhoz szerezzem meg az összes, lehető legfrissebb vagy legjobb pályákat.. etc...

    az ISI fejlesztőitől meg nem azt szeretném látni, hogy egy év elteltével jó ha kiböfögnek pár új járgányt, meg max egy pályát a javítások mellé...

    Én be akarok ülni a gép elé, és játszani, élvezeteset, látványosat, fizikára is ütőset, szabályokkal, körítéssel, offline etc. Ugye adja magát a GTR3. ami még mellette szól az a DLC a simbintől, ők tényleg fogják szépen tolni a plusz tartalmakat.

    csak jöhetne már végre valami ingame cucc is tőlük... nem tudom mikor fog végre megjelenni, talán ősszel?
  • unrealnoise
    #917
    Szerintem is, de hát mint minden, ez is tuningolódhat a C.A.R.S.-ban, más kérdés, hogy én NEM hiszek nekik.

    Alapból röhej fizikáról beszélgetni a játék esetében amíg egy alap rF szintet sem ér el a vezethetőség. Addig mégis miről beszéljen az ember a fórumokon? Felejtős a cucc nálam jelenleg. Idénre nekem maradt az AC és a GTR3. AC azért mert nagyon jó lehet, GTR3 meg valszeg tényleg jó lesz, licensz, szabályok, kidolgozás, rendszer (raceroom oldal tuningolva lesz, gondolom bejön pár új közösségi funkció is).

    C.A.R.S.-tól sokan hasra estek, és beruháztak rá, de aki tényleg szimet akar majd látni, az a lelkesedéssel addig várjon amíg reálisan vezethetőek lesznek a járgányok... Szerintem az SMS leszarja az egészet, egy csomószor hallom pl. a C.A.R.S. fórumán Ben Collins nevét... Tudnám minek... Mert szvsz nem sokat javult a fizika/FFB ennyi idő alatt. Ráadásként ez az egész mondunk egy pilótát, leültetjük, tesztelje a cuccot, és aszerint változtatunk tiszta röhej szvsz. Marketing fogás. ISI-nél én nem nagyon olvastam, hogy a fejlesztés során agyon hangoztatták volna, hogy melyik pilóta mit tesztel.

    Az SMS-nek azzal kellene foglalkoznia, hogy az alap fizikát elérje a cucc, aztán a jó fizikát tovább finomítani, nem pedig egy szarral szarozni.

    Elnézést a hangnem miatt, nem C.A.R.S. ellenes vagyok, csupán eddig SEMMIT nem érezni és látni abból a csodásnak ígért fizikából...

    A látvány meg önmagában nekem nem elég. Pláne ha a GTR3 tényleg annyira komoly lesz, mint amennyire én elképzelem.
  • Alexease
    #916
    Most nem az altalanos grafikarol volt szo, hanem az eg, felhok, atmenet, dinamizmus megjeleniteserol;)

    A CARS video alapjan (ha hivatalos es valoban olyan lesz), akkor ugy nez ki, maradtak a gomb-object hatternel, 5–10 felho texturakkal. Ezt persze lehet forgatni, es szep atmeneteket csinalni, de akkor is statikus kepek.

    Az rF2-ben a kulon-kulon mozgo, kulonfele felhok, sajat arnyekokkal, es dinamikus fenyviszonyokkal eleg jol sikerult. Szerintem;)
  • Totti5
    #915
    Rfactor 2 évek múlva lesz kész kb... amit most látni belőle és ahogy kiadták az elég elborzasztó, hogy csak ennyira futotta annyi év után.
  • Totti5
    #914
    Pofásan fest!
  • Timbu
    #913
    Azért az nagyon felelőtlen kijelentés, hogy az rF2 grafika terén bármilyen tekintetben etalon lenne
  • Alexease
    #912
    Ha ilyen lesz, akkor ez nagyon gaz:/ Sajnos erre szamitottam, maradnak az eredeti gMotor2 stilusnal, csak jo nagy texturakkal, szebb atmenettel.

    A mostani etalon az rF2, azt kellene behozni, tulszarnyalni.
  • samsung123
    #911
    csorogjon a nyál! Hát, ilyen minőségben egyik autós game se tudja
  • samsung123
    #910
  • unrealnoise
    #909
    Hát én is, de tény, hogy eddig nem sok lett belőle. Kérdéses a C.A.R.S. sikere is, pláne a forza meg GT ellenében, ha a hivatalos tartalmak is kérdésesek, illetve nem tudom mi fog licenszt kapni addig.
  • cifcuk
    #908
    Ok, hát én drukkolok.