19801
  • Alexease
    #747
    Amig a CARS-szal fejlodik es tesztelodik az engine, elkeszul valami hasznalhato alap, addig meg penzt is lehet vele keresni;) Legalabbis az SMS-nek;) Marcius...

    test-drive-ferrari-preview-screenshots
  • cifcuk
    #746
    nagyon jó elgondolás ez a CARS, csak amíg szar a fizika addig semmit nem ér az egész.
  • Alexease
    #745
    Nekem sem teljesen szazas a dolog, de elvileg, valami ilyesmi van/lesz. De itt valszeg, ha megveszed a fejleszto eszkozoket, meg kell majd felelni valami alap minosegnek.

    A forumot nezegetve, mar a mostani cuccokat is ossze-vissza helyeken gyartjak, kulonfele emberek (Del-Afrika, akarhol Europa, Del-Amerika stb.), egyedul vagy parosban.

    Lehet hogy ok mind SMS alkalmazottak (pl. X vagy Y palyanal Cseh, Holland, Del-Afrika), csak igy tavmunkaban dolgoznak.

    Vagy profi modderek, akik lehetoseget kaptak/vettek. De ugyanugy keszulnek a palyak, mint eddig barmihez: otletezes, fenykepek, Google Map, azon korberajzolgatas stb.

    Azert is poen ez az CARS, mert napi szinten lehet kovetni, ki mit csinalt, hol tart, kepekkel illusztralva;) Es marha gyorsan dolgoznak! Pl. California Speedway (ami igazabol Willow Spring:P). Meg tavaly, lattam megnyilni a forumot, betett valaki felmillio fenykepet (ott lakik, szerencseje van:P), ki talaltak meg kellene csinalni, es max egy het mulva, mar autozni lehett rajta:) Igaz, meg se kornyezet, se textura nem volt, csak a nyers ut, de mar mukodott, es elerheto volt mindenkinek.
  • unrealnoise
    #744
    Cars-t még mindig nem értem. Most van egy Imolánk, ami majd teljesen kész. Akkor ha valaki marha drágán megveszi a fejlesztő eszközt, csinálhat egy régi imolát, régi környezetben? Vagy bármilyen már pályát? Ami én majd megvehetek 2 dolcsiért? (ennyire emlékszem...)

    CARS-nál a pályák minősége ezek szerint ugyanúgy változó lesz?
    Nem vágom ezt az egészet. Ha csak a CARS csinálhatna pályákat, mint a team, akkor oké, arra fel lehet építeni karrier módot, meg mindent, de erre a barkács cuccokra hogyan? vagy nem lesz barkács, mert aki kiad annyi pénzt a fejlesztő eszközért, az már tuti minőségi munkát is fog kiadni azért, hogy sok emberke vegye meg a pályáit?

    a járgányok egy részét sem az SMS fogja készíteni?
  • lac coo
    #743
  • Alexease
    #742
    Igazabol meg egyik program sincs kesz (CARS/rF2): mindketto beta, mindkettoert fizetni kell, az rF2-bol meg minimum 6 honap, a CARS-bol 12 honap fejlesztes van hatra.

    Az rF2-bol nem kapsz vissza penzt, dragabb, de ingyen elered a ModKit-et, barmit csinalhatsz vele, barmilyen tartalmat letolthetsz ingyen, lehet barmennyire valos tartalom, elnevezes, senki nem foglalkozik a liszenszekkel;)

    A CARS-bol visszakaphatsz penzt (nah az erdekes lesz:DDD), de nem kapsz hozza fejleszto eszkozoket (csak marha dragan), de ha megveszed, akkor ugyanugy modolhatod, de utana penzt kerhetsz a tartalmakert.

    Hasonlo koncepcio mindketto, csak a CARS-nal gazdasagi alapokra helyeztek a dolgokat;)
  • lac coo
    #741
    Ige, igen.
  • Pukkandur
    #740
    Üdv,
    Ha befizetem a 10€-t akkor egy legfrisebb (havi)pre-alphával tudok játszani?
    Ebben benne van minden eddigi autó, pálya? A youtube-on elég sok videó van, ezek az autók elérhetőek a teszt verzióban?
  • cselt
    #739
    Ha offline használod, akkor miért is baj, ha az online versenyzésért kell fizetni éves díjat? Ha meg nem akarsz éves díjat, megveszed a lifetime licence-t.

    Amúgy, hogy a témához is szóljak, nagyon jó felé tart a cars, de tényleg kell még neki kb egy év mire teljesen kiforrja magát. Fizikán még van mit bütykölni, tartalmakkal nem lesz gáz.
  • lac coo
    #738
    Most az új build törölte a profilomat, az istennek nem sikerül megint beállítani a kormányt:)))
  • unrealnoise
    #737
    Pontosan. örülök, hogy végre valaki így látja. vannak licenszelt cuccok rF2-ben meg gyári pályák, jók is, minőségiek, nem ezzel van a gond, hanem azzal, hogy én aki offline nyomom, még csak viszonyítási alapom sincs, hogy időben kábé mennyire lehetek toppon. meg amúgy is néha poén hotlapozni, és szórakozni az ezredekkel, pláne ha ismerőssel egymást szivatjátok a jobbal jobb ídőkkel. :)

    rF2-nél szerintem semmi rendszer nincs az egész mögött, nem is lesz ahogy elnézem, csak a mod-ok rendszerét és kezelését próbálták kicsit átláthatóbbá tenni. egy ilyen hotlap összehasonlító cucchoz meg regisztrálni kell egy ligába, letölteni az adott pályákat, járgányokat, és utána feltölteni az időket, hogy láthasd, hogy állsz a liga hotlap bajnokságában, már ha csinálnak egyáltalán ilyet.

    rF2 lehet jó és szép, de mindenesetre nagyon nem a jövő. hiába van hozzá ezer középszer pálya a világ inden részéről, ha majd jön a cars remélhetőleg rengeteg csúcsminőségű tartalommal, folyamatos frissítésekkel, körítéssel, közösségi modulokkal etc.

    az rF2 tényleg nem sokat kínál sajnos. legalábbis nekem. én egy rendszert vártam alá. ebből nem sok minden lesz, vagy ha lesz is, addigra a CARS rég lekörözi, és akkor még nem beszéltünk a GTR3-ról, ami szintén teli lesz nyomva szerintem ilyenekkel, a raceroom-mal összefűzve és azt is tovább fejlesztve elég jó lehet minden téren.

    tudom kár összehasonlítani ilyen játékokat, mert nem ugyanarról szólnak, de mégis... én valahogy inkább a minőségim ugyanolyan magas színvonalú tartalom felé hajlok.

    a CARS az évtized szimes játéka lehet nekem, ha így folytatják.
  • SirAlo
    #736
    nah ezer nem tetszik nekem az rfactor2-nel ez az eves dijj kifizetese... legalabb egy ilyen hotlapot adnanak ki ha mar fizetsz evente... de semmit nem adnak erte
  • unrealnoise
    #735
    A CARS eszméletlen jó irányba tart... Most is ez a stat oldal, nagyon fasza lesz ez az egész, nem nagy cucc, ez sem, de már most van, hasznos, jó. Amit az rF2-től soha nem kapok meg rendszer és közösségi "versenyszellem" szintjén, azt itt maradéktalanul meg fogom.
  • kingx
    #734
    Netkar-pro fanok mar van egy futo magyar bajnoksag es most indul meg egy!
  • lac coo
    #733
    Igen.
    Manapság meg etetnek minket, hogy azért nincs überfizika, mert nem bírná a gép :DDDD
  • Alexease
    #732
    Az osregi alap elsosorban nem a fizikanal hatrany, hanem a keretrendszerben es a grafikai reszekben. A GPL is 14 eves, megis jo;)
  • lac coo
    #731
    Hát nem tudom, IRacinget nagyon régen használtam, de hiába ősrégi a netkar alap engine, jelenleg nem igen találok ellenfelet neki fizikában .
    Persze ez szubjektív, de nekem messze ez tetszik a legjobban.
    Ha meg újraírja, szerintem még rátesz egy lapáttal, nem hülye a fizikához az látszik, és nem is elégszik meg félmegoldásokkal ezen a téren, szóval az tuti még ütősebb lesz.
  • Alexease
    #730
    Az nKP-nek az volt a hatranya, hogy 7-8 eves alapokra epitkezett, hiaba volt a fizika jo, a tobbit folyamatosan barkacsolni kellett, erosen be volt korlatozva a lehetoseg. De ahhoz kepest eleg jol megoldotta, a belole keszult FVA mar eleg jol nez ki, es O rakta ossze a leggyorsabban az esot, ami lehet hogy nem dinamikus es kicsit barkacs, de mukodik:)

    A keves tartalom relativ.
    Az autokkal nincs nagy gond, majd minden tipus benne van ami kell. Lehetne benne tobb tucat, de a jo fizika hatranya, hogy nem eleg csak uj dobozokat beletenni;)
    A palyakkal ismet nincs nagy gond. Az elmult ket evben, amiota modolni lehet, legalabb 70 palya keszult hozza. Lehet hogy nem valami szepek, de sajos az engine ennyit tud:/ De a geometriaval, texturakkal nincs gond, mert szinte mind konvertalt, rFactor-bol es tarsaibol;)

    Az AC-t teljesen ujrairjak. Uj lesz a fizika es a grafika is. Allitolag nullarol kezdtek az egeszet. A fizika/FFB/gumi tuti hogy jo lesz, es az igeretek (DX11, post-process) es a latott kepek alapjan, a kinezettel sem lesz gond. Az AI bevezetesevel meg a hasznalhatosag is javulni fog.

    Tuti vannak/lesznek liszenszei, korrektul elkeszitve (CAD/Laser), ami elony. Modolni is lehet majd, amire mondhatnak hogy barkacs, de mivel ugyanugy a kesobbiekben az rF2-bol, CARS-bol, GTR3-bol fognak ide konvertalni palyakat (es valszeg autokat), es mar a grafikai engine is hasonloan jo lesz mint a tobbiben, igy ez is mar csak elony:)

    Persze a rendszer nem lehet olyan mint a GTR3-ban, rF2-ben, CARS-ban, de az AC sokkal kisebb csapat, kevesebb penzzel, korlatozott lehetosegekkel, raadasul egy Kunos-szim teljesen mas stilus:DDD
  • lac coo
    #729
    Megvan de mostanában nem igen játszom online.
  • kingx
    #728
    Lac coo! Meg van neked a fullos netkarpro? Szoktad multiban a neten nyomni?
  • lac coo
    #727
    Ac-ben a fizika az ami üt, mindent söpör maga elől ! :)
    Mai szemmel netkarpro is ronda, kevés tartalommal, de mindig előveszem, szinte napi szinten, nincs két egyforma kör, kanyar,, a nagyon jól érezhető autók miatt.
    Úgy hiszem az AC az NKP egy csicsázott változata lesz.

    CARS meg olyan amilyen, elvileg ahogy látom nem elégednek meg a jelenlegi fizikával, ha még egy kicsit gyúrnak rajta azért nem lesz ez rossz !
  • unrealnoise
    #726
    azért az assetto corsa-tól sem kell hasra esni. az is olyan lehet mint az rf1 volt, soksok tákolmány, a java teljesen kacat. plábne, hogy az Ac-hez valszeg nem lesz egy rF2 szintű rendszer, kevésbé lehet egyszerűen és jól átláthatóan szemezgetni és frissíteni, karban tartani a szoftvert. hiába lesz csúcs az alap, ha kevés a cool tartalom.

    C.A.R.S.-t meg még mindig nagyon messze van a végétől. Gyanítom az AC hamarabb kész lesz, mint ez...
  • cifcuk
    #725
    Ez még mindig nagyon messze van egy netkar-tól. akkor hol lesz mondjuk egy assetto corsa-hoz?
  • Alexease
    #724
    A menu az eleg gagyi, es kicsit hasznalhatatlan;) Ha jol lattam 1600-as felbontasra vagy annal nagyobbra van optimalizalva. De a FullHD-t szereti igazan;)
  • Alexease
    #723
    Meg biztos nem szazas a dolog, az biztos, de most lattam csak a forumukban, hogy eppen ehhez a ket autohoz nem keszult semmi a visszajelzesek alapjan, csak a folyamatosan valtozo alap miatt erezni maskeppen;)
    Ezekhez keszult uj beallitas: TC2011, LM2011, Caterham_R500, Formula_B, Gumpert_Apollo.
  • GPx8
    #722
    Hát igen. Kötve hiszem, hogy az igazi GP 67/77 autóknál padlót lehetne nyomni kiforgás nélkül, mint itt.
    A menüt tudjátok kezelni? Milyen felbontáshoz van ez optimalizálva? Nekem 1280*1024 5:4 -es monitoron és csak kb. tudom eltalálni a gombokat a menüben. Csak azt nem értem, hogy ez 2012-ben miért van így???
  • Alexease
    #721
    Kiprobaltam en is, de ebben meg sincs uj fizika (elvileg), csak egy versenyzo altal adott tanacsok alapjan ujraallitgatott cucc;) De valoban erezheto, jobb lett, hasznalhatobb stb.

    A problemam meg mindig az, hogy ha nagyon leegyszerusitem a dolgot, hogy ez meg mindig kicsit Shift-es, „ketpedalos, pillango valtos, teligazos-telifekes autozos”;)))

    Igaz, csak a GP67/77-et probaltam ki egyelore, de olyan erzes, mintha mindegyik auto ketszer szelesebb gumikon lenne, kanyarodasnal, feknel/gaznal meg sem mozdul a hatulja, csak tolja ki az elejet a kanyarbol.

    De azert alakul a dolog, jo lesz ez:)
  • SirAlo
    #720
    szerintem is javul a cucc , ma kiprobaltam az uj buildel par autot es mar 0 speed sensitivel is iranyithato az auto, a DTM auto a legjobb szerintem most azok kozzul amit kiprobaltam , azzal stabil idoket is tudtam futni, igaz a record-tol joval elmaradtam:D 1.44 a record es 1.49.9-et mentem csak igaz alap setuppal, nem tudom ebbe a jatekba mennyit hozhat egy jo setup
  • SirAlo
    #718
    ez igy van, meg a googlen se talalsz videot ha azt irod be hogy C.A.R.S , jobban jarnak ha nevet cserelnek:D
  • paj01
    #717
    Azért egy apró marketing fogás képében annyit megtehetnének, hogy összedobnak egy weboldalt neki amit mondjuk google be meg is lehet találni mert akárhogy próbálom a verdák c. mesén kivül mást nem találok:D
  • lac coo
    #716
    Ha lassan is, de javul azért ez !
    Csak Arielt nyúzom de határozottan élettel telibb lett.
  • GPx8
    #715
    Nem lesz repülő AI...? :(
  • Alexease
    #714
    Ha jol olvastam, a mai update-ben mar benne lesz az uj fizikanak egy resze.
  • Alexease
    #713
    Elvileg lesz, valszeg dulutan, mivel ho eleje van, igy mindenki kell hogy kapjon.
  • SirAlo
    #712
    nem ma kellene kapjuk az uj buidlet? nalam meg mindig 108as van csak
  • lac coo
    #711
    Szerintem meg annyi történik, hogy olyan csábítóra csinálják, hogy vegye mindenki mint a cukrot ! :)))
    Remélem ebből a pénzből futja fizikára is :)
  • GPx8
    #710
    Szvsz. csak annyi történik, hogy szép pénzért alkalmaztak 1-2 3D modellezőt, akik igyekeznek megdolgozni a pénzükért.
  • bardocz
    #709
    Ha a generátorban nincsenek lemodellezve a rézdrótok egyenként, akkor szart se ér az egész
  • paj01
    #708
    a régi szép idők:) de azt a szintet azota se sikerült megütni senkinek.Lehet, hogy egy bughalmaz volt de pöpec volt a tuning része meg a törésmodell és egész jó modok vannak hozzá. Azóta is várok valami hasonló programot...mikor azzal játszottam anno nem hittem volna, hogy 2012 ben is majd azt kell elővenni.
  • SirAlo
    #707
    hat ha mar ennyire lemodelleznek mindent meg kellene azt is csinaljak hogy szetszedheto legyen az auto:D legalabb eljatszanank azzal is, de igy nem is latunk belole semmit