19801
  • unrealnoise
    #907
    Továbbra is vitatkoznék. :) A Forza és a GT szint az oké, de befektetés kérdése az egész. Ha a HC szimesek fasza körítést, karriert, meg látványt is csinálnának, akkor TÖK mindegy milyen fizika van alatta (mert ugye a HC szim nem (csak) attól HC, hogy nehéz), a többség megvenné. Kurva nagy bevételre lehetne szert tenni, amiből simán lehetne egy reiza studios szintű fizikát összehozni, ami ugyancsak rF1 alapokon nyugszik, de valami brutálisan jó. Szóval csak támogatás kérdése szvsz. A C.A.R.S. nagyon jó ötlettel indított, aztán majd meglátjuk mi lesz belőle. Ha csak megüti a GT5 vagy Forza fizikát már jó, mert biztos lesz pár terület amiben jobb lesz, és akkor ez a három termék simán elrivalizálhat egymással, ami megint csak nekünk jó.
  • cifcuk
    #906
    Ha 30 dolcsiért árulják a boltokban 145ezer darabot kell eladniuk, hogy nullára jöjjön ki.

    Csakhogy ők nem 30dolcsit kapnak dvd-nként mert ugye van a kereskedői árrés meg áfa meg minden hülyeség.

    Ráadásul ha sokat akarsz eladni reklám is kell, de ha sokat költesz reklámra akkor ne adj ki demót mert pistike a hideg gumikon az első kanyarba megpördül és nem veszi meg mert szar (szerinte).

    Az első konzol 1966-ra készült el és 1972-ben Magnavox Odyssey néven jelent meg a világpiacon. Lett volna idejük szimet gyártani rá, de nem éri meg.

    De higgyétek el örülnék ha nem lenne igazam. Az volna a legjobb ha minden menne mindenen. (bár akkor meg nem volna verseny ami lassítaná a fejlődést)
  • cifcuk
    #905
    Szerintem ez úgy működik, hogy a HC szimek nagyon réteg játékok. Ha konzolra akarsz kiadni akkor alapból fizetned kell asszem DVD-nként elég nagy nagyságrendű összeget a konzol gyártójának. Ettől kezdve nem éri meg rétegjátékot készíteni mert csúnya minuszban leszel. Az ilyen kunos, meg scawen meg pibso szintű emberek alapból kilőve.

    Ha a CARS nyereséges akar lenni akkor nem lesz HC szim. Erre most merek fogadni valódi pénzben.

    HC szimet nyereségesen csak pár fős csapatok tudnak csinálni, mert több ember több költség.

    Úgy tippelem, hogy nyugaton egy programozó 300-500ezer HUF-ot keres minimum. 10-en vannak x 2 év fejlesztési idő:
    400.000 x 10=40.000.000 x 24 = 960.000.000
    960,000,000.00 HUF = 4,374,891.81 USD

    És akkor még ha konzolra is akarod akkor, meg kell venni valami devkitet.

    Rétegjátéknál ez totál csőd. Marad a forza meg GT szint.
  • unrealnoise
    #904
    Jó, de bazze, miért, tán PC-n nincs egy csomó ember aki elhiszi, hogy a SHIFT 2 az isten? Dehogynem. ráadásul PC-n is vannak totál elfogult emberek, szerintem a szimes társadalom 98%-a úgy gondolja konzolra soha nem lesz HC szim, holott akárki akármit mond, ez a jövő. A konzol csak egy eszköz, amivel több embernek el tudjuk adni a termékünk, csak egy közvetítő "csatorna" lényegében. Ami nem mellesleg olcsóbb és időtállóbb is.

    Hm köszke csige, egyébként ha már itt a Forza a téma kicsit, sokan azt mondják a C.A.R.S. mindent űberel, és bár még csak BETA, de azért ahhoz sokat kell tennie, hogy a Forza-t megszorongassa. a Forzaban hihetetlenül hiteles a pálya, autó, és felületek megvilágítása, tényleg rohadt reális.

    Forza 5 nem tudom mikor jön, lehet csak a köv. generációra, de szóval lehet mire kijön a C.A.R.S. utána nemsokkal már jön is a még ütősebb Forza
  • cifcuk
    #903
    Én egyszer kb 3 kört havernál ráadásul joy-al. Nem fogott meg, de lehet ha mélységesen belemerülnék jobban tetszene mint nkp... Bár nkp vagy annak idején iracing (lfs után) az első méteren megfogott.
  • cifcuk
    #902
    Itt azt írtam ,hogy elhiszik, hogy ultra reál is nincs is náluk jobb. Ezt úgy értettem ,hogy nincs reálabb:
    "Ők tényleg elhiszik, hogy Gt meg Forza ultra real és nincs is náluk jobb sem pc-n sem a világegyetemben mert a tv ben azt mondták nekik."

    De lényegében egyetértünk.
  • unrealnoise
    #901
    Egyébként sory a totál offért, de a Forza-t tesztelte közületek valaki?
  • lac coo
    #900
    Tehát azért mert nem ralisztukus még lehet nagyon jó, szórakoztató, akkor mi a kérdés? Miért is hülyék akkor a konzolosok ? :)))
    Neked realizmus kell, nekik szórakozás, nincs ezzel baj....
  • cifcuk
    #899
    Az, hogy melyik a jobb és melyik a realisztikusabb az két külön kérdés. Pl megvettem, a Digital Combat Simulator: A10 Warthogot és a motorindítás 24 oldal a kézikönyvben. Valószinüleg jobban lehet szórakozni egy nem jut eszembe a neve, de valami tom clancy's repülős cumóval konzolon.
  • lac coo
    #898
    Nézőpont kérdése melyik a jobb a Forza vagy az NKP !!! ;)
  • cifcuk
    #897


    Itt kint alig lehet pc-s játékot venni, én is steamet használok. Be megy az ember egy game shop-ba és hátul a sarokba van pár pc-s játék.

    Ennek az is az oka, hogy egy pc user megnézi a demót és ha szar nem ad érte pénzt, ha nincs demó megnézi warezban és vagy utána ad érte pénzt vagy ha már müxik a warez akkor meg sem veszi. Ez szomorú.

    Én személy szerint szarért nem fizetek, de ami minőség azért akár többet is.

    A nyugati konzolos társadalom meg brutál módon sötét (tisztelet a kivételnek) . Beszélgettem pár angol játékfelhasználóval a játékokról, pár mondat után inkább eltereltem a témát. Ők tényleg elhiszik, hogy Gt meg Forza ultra real és nincs is náluk jobb sem pc-n sem a világegyetemben mert a tv ben azt mondták nekik.

    A nagy kiadóknak meg az a jó ha hülye a user, mert meg vesz minden szemetet aminek a reklámhadjáratára többet költenek mint a fejlesztésére.

    De ez mondjuk a világra is igaz, a nagy embereknek (politikus, üzletember, mogul) az a jó ha minél több a buta ember, mert őket könnyű átverni.

    De az is lehet én vagyok a buta, hogy ahelyett, hogy jókat versenyezgetnék, félnapot szöszölök a setupolásal, esetleg skin készítéssel.
    DE ez már kezd filozófia lenni.
  • lac coo
    #896
    Az volna jó, hogy ha mindenki megvenné a játékait ! :)))

    Nekem több kilónyi dvd van, háááát, ne kérdezzétek mennyiért adtam pénzt :)))
    Mondjuk utóbbi években ami tényleg jó, azt megveszem, mert tényleg szomorú, hogy Pc ilyen mostohagyerek lett, alig van valami értelmes megjelenés, így én a magam szerény módján hozzájárulok, hogy fejlesszenek pc-re is, ne csak a konzolipar mellékterméke legyen ...
  • cifcuk
    #895
    Én drukkolok, hogy legyen konzolon Assetto corsa, lfs s3, gtr3, rfactor2, és akkor veszek egy gépet 200 fontért, rádugom g25-öt és nincs több gondom. Na jó azárt van még egy csomó, pl én játszom Railworksel is (ilyen vonat sim) meg Rigs of Rods meg egy csomó más. De olyat is olvastam, hogy win 8-on menni fognak az xbox gamék. Mondjuk szerintem ez kamu.

    Mondtam egy címet aminek a trágyasága egybeköthető a konzolra menetelésével, írtam is, hogy nem akarok felsorolni mindent, de nagyon sok van, pl a Commander conquer utolsó része, de meglátjuk majd diablo 3-at is...

    Tény, hogy én kicsit haragszom a konzolokra (nem a konzolosokra) pont ezek miatt a nagy címek lebutítása miatt. De ha esetleg tudtok mondani olyat amit nem butítottak le akkor annak örülnék.

    Az volna jó ha minden volna mindenen.
  • unrealnoise
    #894
    720p meg ez is igaz, ezért sem értem miért ragaszkodnak annyira a szimet fejlesztők a PC-hez. Mert PC-n ugya a HC szimet nem sokan veszik meg, rétegjáték általában. Konzolon is az lenne valószínűleg, de csili grafikával MINDENT el lehet adni. És a szimesek is sokkal jobban járnának, mert azért tényleg nem kell gépet fejlesztgetni barkácsolgatni, ergo több pénz marad a felhasználónál, aki a megspórolt keddből talán több eredeti játékot is vesz.

    no mindegy, kíváncsi vagyok, nem lepődnék meg azért ha a Simbin a GTR3-után vagy azt nem portolná konzolra. Mert oké, hogy volt egy próbálkozásuk, de hát ennyi miatt nem lehet feladni.
  • Alexease
    #893
    A konzol programozasban teljesen mas vilag. A fix hardware miatt nagyon jol lehet es kell is optimalizalni. Mostanaban kicsit elszalltak, vannak bugok, problemak, update-ek, de meg nem olyan veszes a helyzet.
  • bardocz
    #892
    Sőt, asszem a GT5-ből válogattak embereket Nissan csapatba, LeMans-on is indultak. Itt is egy cikk, igaz ez Dubai. De eurosporton folyamatosan ment a reklám verseny alatt, talán P2-es géppel indultak.
  • Alexease
    #891
    Az a 720p boven eleg szerintem. Ha meg van a fix framerate (vSync), minden effekt es latvany realtime (arnyekok, tukrozodesek, fenyviszonyok, motionblur – a normalis fajta!), akkor tokeltes elmenyt ad.

    A TV-t es a DVD-t is ~570p-ben nezed, nehogy mar ne legyen eleg real latvany:)))))))
  • unrealnoise
    #890
    hát igen. és most komolyan nézzük meg hogy néz ki a forza 4. hiába 720p csak, azért elég faszán néz ki. sőőt. és ezt a fix 60 FPS-t miből hozza ki? egy 54.000 FT-s gépből... Én ezért filózom erősen a váltáson. És lehet a forza meg a C.A.R.S. nem a legtutibb fizikával rendelkezik, de a nagy felhasználói bázis miatt azért bőven akad kihívás is. és hát mivel én is már csak főleg offline nyomom, vagyis inkább lazábban, nem orrba szájba szimezek, ezért jó döntés lehetne, pláne ha mással nem is nagyon játszom, csak autós játékokkal.

    no mindegy. magamat győzködöm kicsit, de hát nah...

    az meg hogy az Opeartion Flashpoint olyan lett amilyen, hát van ez így. De szimplán csak PC-s játékoknál is volt butulás, egy csomó címet fel lehetne sorolni, nem lesz feltétlen azért szar valami, mert konzolon van.

    egyébként meg szerintem a Forza és GT5-öt azért ugyanúgy lehet állat módjára nyomni. Mármint azokat tényleg rengetegen használják, és oké, hogy a fele sötét, de azért van egy csomó konzolos alien is, szóval bőven el lehet ott is szórakozni többek közt az idő farigcsálásával.
  • lac coo
    #889
    Biztos vannak olyan címek is aminek nem tett jót, hogy konzolra is átrakták, de tucatjával vannak olyanok, amik eleve meg sem jelennek PC-re ! :)Vannak műfajok amik valóban szinte csak PC-re készülnek, de ezekből cserébe öt évente van valami jó :)

    WII-t ne vegyél, két hétig érdekes aztán ott rohad meg a polcon:)
    Nálunk ok, hogy én nem izgulok rá, de még a gyerekek is ráuntak, hónapok óta be sem kapcsolják .

    Én pl most tök jókat játszok Lego Star Warsal :))))))Fiam szereti, meg én is, igazi jó kis gondolkodós mászkálós játék :)))
  • Alexease
    #888
    De ne a kinti fizeteseket szamold, itthon a te 1 heti fizetesed is soknak szamit egy teljes honapra;)
  • cifcuk
    #887
    Hát nem tudom, én azt mondom ,hogy a konzol meló/suli után kellemes kikapcsolódásra jó. Nem akarok most felsorolni címeket melyeket totál lebutítottak miután multiplatform lett. Talán a legjobb példa az Operation Flashpoint, pedig úgy reklámozták hogy urtla realistic simulation, meg , hogy a hangokat a harctéren vették fel meg ilyen baromságok. Az ARMA után mikor kipróbáltam egyetlen egy darab lövésig volt a gépemen, és uninstall. Kb az az effect mint amikor a megasztár zsűri az első kiejtett hang után zavarja haza a próbálkozót az előválogatón.
    Jó a konzol kellemes szórakozásra, de aki szimezni akar annak butaság eldobni a pc-t, sőt azt mondom, hogy akinek nincs ideje és csak heti pár órára akar kicsit szórakozni annak nagyon jó választás a konzol a pc-vel szemben. A konami meg azért nem csinált újat mert nem éri meg, egy konzolosnak max grantourismo kell, de soknak már az is sok.

    Az árakról:
    Sajnos vagy nem sajnos nem a magyar viszonyok számítanak.
    Ebay legdrágább videókari:
    Sapphire 3Gb AMD Radeon HD 7970 PCI-e 3.0 VGA Card
    494.95font.

    Buszsofőrként ha egy napot túlórázok (6 nap munka 1 héten) 500 és 600 font között kapok adó után egy hétre. (netto)
    És nincs szükség a legdrágább karira a max grafikához. A mostani karim 2 generációval régebbi a fentinél és vígan megy rajta minden, a Rise of Flightban kelett lejebb vennem az erdő láthatóságát Very Far-ról.

    Lacco: én is csorgattam nyálam pár konzolos címre, de miután volt alkalmam kipróbálni őket köszöntem nem kérem.

    Mindennek ellenére most tudok nagyon olcsón egy Wii-t és megfogom venni, mert közös szórakozásra nagyon jó a családdal. (sajna ők nem szeretik a netkar pro-t)
  • unrealnoise
    #886
    wow. :D nah igen, ez tényleg elég jónak néz ki. :) Kár, hogy a Konami nem csinált azóta újat. :)
  • bardocz
    #885
    Akit elbutít a konzol, azt egy fakocka is elbutítja.
    FPs-re meg egyáltalán nem felejtős, Halo3-at sokkal jobban élveztem mind online, mind offline, mint bármi mást PC-n. Meg kell tanulni használni a gamepadot, húha, nagy kaland.
  • Alexease
    #884
    Es ez ezer eves es valoban jo:) Csak nincs cockpit nezet;)
  • lac coo
    #883
    Enthusia PS2 :)

  • unrealnoise
    #882
    Hát nekem nincs nagyon sok időm más játékokra, pedig én is szívesen arma-znék, de akkor nem néznék annyi filmet, nem hallgatnék zenét sem, sorozatok, könyvek... Szóval ejh.

    Egyébként jogos. FPS meg ilyesmi abszolút felejtős rajta, egyedül autós játékokra jó, meg mondjuk ügyességiekre. (FIFA is az lényegében)

    Nah mindegy, én tuti ellenék évekig csak a Forza5-el meg a C.A.R.S.-sal is. De persze pc-n, azzal ami nem olyan gép és VGA gyilkos, még simán lehet játszani, pl focimenedzser, meg ilyen-olyan stratégia. már ha kedve támad az embernek hozzá. Nah mindegy, a jövő majd adja magát.

    egyébként igen, a PC lett a melléktermék. És tudom most erőset mondok, de idővel még több igazi szim is repülhet majd a konzolokra. Mert hiába PC buzi a szimesek többsége, a pénz diktál.

    Pl. nekem tök mindegy min fut a GTR3 vagy a C.A.R.S ha jó a fizika, körítés etc. Csak ne kelljen már két-háromévente kábé 100-at rákölteni. De még ha a felét is költeném rá ennek, akkor is jobban megéri a konzol anyagilag.

    és lehet jönni, hogy a konzolokra nem lesz soha HC szim meg ilyesmi, de hát rétegjáték ott is lehet, miért ne lehetne... Ez még csak a kezdet, már ahol most tartunk... szvsz bizonyos PC-s hardverárak egyre inkább el fognak szállni, míg pl egy xbox720-ast elég olcsóm meg fogsz kapni, mivel kurva sokat vesz belőle meg a nép, nagy lesz rá a kereslet... plusz a microsoft lehet még viszonylag "olcsón" is adja (teljesítményéhez képest), hisz Te majd ehhez játékokat is veszel, meg hát nagy az árverseny a Sony-val is.
  • lac coo
    #881
    PC ugyanúgy butít ! :)

    Meg aztán manapság fordítva van, rengeteg sok olyan cím van, amire konzol híján csak a nyálam csorgatom, gyakorlatilag jó ha van két évente egy normális megjelenés PC-re ....Ma már a PC játék a melléktermék. :)
  • cifcuk
    #880
    Ok, hogy lesz CARS ami talán(!) jó lesz. De mi van a többivel? Én játszok csomó más simmel is, Rise of Flight, meg DCS sorozat, ARMA2 lassan jön a 3.

    Konzol az gyerekeknek való móka ( a sajátomnak soha nem vennék mert butít, na jó talán valami Wii-t a családi szorakozásra), pc kelleni fog mindig. Ha meg már van pc-m minek vegyek konzolt, füleg úgy hogy ami régen pc exclusive volt, később multiplatform lett, egy lebutított trágya lett.
  • unrealnoise
    #879
    Nah nekem ez a gondom, xbox-ra nem lehet rákötni DFGT-t vagy valami ilyesmit. Pedig rohadjak meg kipróbálnám a Forza4-et... Ezért nem vettem még xboxot, pedig az ára ma már nem vészes.

    Az tuti, ha legközelebb kormányt veszek (majd időn valamikor), akkor multi cucc lesz. lehet a fanatec új kormánya, vagy valami más, de nem akarok kizárólag egy adott platformhoz kötni egy piszok drága játékvezérlőt.
  • bardocz
    #878
    Jó lenne, ha befagyasztanák pár évre a processzor, meg vga fejlesztést. Tanuljanak meg optimalizálni inkább.
  • GPx8
    #877
    Végül is -elvileg- a G27-et is lehet PS3-hoz csatlakoztatni, úgyhogy akár jó is lehet...
  • unrealnoise
    #876
    Hát pedig lassan el lehet gondolkozni rajta. :)
    ha a C.A.R.S. jó lesz PC-n, akkor konzolon is jó lesz, ahogy gondolom az RBR is jó volt azon a platformon is.

    Cserébe ha megveszed majd az új generációs konzolt mondjuk 150 körül (vagy tököm se tudja mennyi lesz a nyitóára), akkor ahhoz semmit nem kell tenned 6-8 vagy akár majd 10 évig.

    Nem vitát akarok kirobbantani, csak a pénz az pénz. És a középkategóriás dedikált új GPU-k kezdőárai egyre inkább el vannak szállva. És nem, nem csak a forint miatt gondolom, a dollárban megadott árakkal is elég gond van.
  • GPx8
    #875
    Aki komolyan szimulátorozik, az nem konzolon nyomul...
  • laaslow
    #874
    Nagyon humoros, de ha belegondolsz ez egy fontos kérdés lehet sokaknak, hiszen multiplatform az eredeti terv, és akinek van pl., PS3,XBOX, gépe, nem biztos, hogy be akar ruházni egy új pcbe,vagy videokártyába,prociba, stb.
  • cifcuk
    #873
    Esetleg Nintendo Wii-re tudsz valami HC szimet?
  • Alexease
    #872
    Semmit:) Lehet hogy a konzolhoz csak vegleges verzio lesz. Vagy sose lesz konzol verzio, mert befullad, nem eri meg portolni stb;D
  • laaslow
    #871
    Kozolos build megjelenéséről tudsz valamit ?
  • laaslow
    #870
    Áh értem, és köszönöm!
  • Alexease
    #869
    Van mellette egy EXE, azt kell futtatni, az majd kicsomagolja/installaja/megoldja;)
    A 2GByte-os korlat miatt lettek szetszedve, osszecsomagolva.
  • laaslow
    #868
    Ez a két fájl (pCARS_154_pre-alpha_PC-EXT-1a/b.bin) mire való ?
    Én nem tudtam megnyitni, PowerIso-val próbáltam.