30712
TES
  • Holaaf
    #30031
    Ez már egy jóval érthetőbb és barátságosabb hangvitelű válasz adás volt részedről. Az 5 éves mmorpg-és múlt megvilágította a dolgot.
    Még is van benne egy kis önellentmondás és lehetne "kötöszködni". "W3 magyarul nyomtam végig mert volt hozzá eredetileg." aztán lejjebb "..el se tudom képzelni egy angolul megírt játékot ne angolul játsszak." Nos, ez azért..
    Mi, vagy mely játék nem angolul meg franciául meg spanyolul van megírva?
    Pusztán szerencsétlenségnek tartom, hogy szerencsétlen szerzők nem magyar anyanyelvűek és ezáltal megfosztatnak egy sokkal mélyebb értelmű kifejezési módtól! Mondjuk jelen esetben a piac tekintetében így is meg úgy is kénytelenek lennének a különféle barbár nyelveken is megjelentetni a játékaikat. Viccet félre téve, szerintem te már jobbára angolul is gondolkodol amikor leülsz a géped elé. Haverom is ilyen, én erre képtelen vagyok, taszít a dolog.
    Ha már említed ... A Vaják harmadik részén nevettem meg vidultam a legnagyobbat játék közben valaha. Ami ott lezajlik szájszinkron, történet meg minden a megvalósítás minden szintjén az parádé. Itthon is államilag támogatni kell egy több száz fős, akár nemzetközileg összevont csapatot akik pár évente leraknak egy rpg-t az asztalra, utána meg havonta megtolják a történetet egy DLC formájában, egészen míg ki nem jön az új játék.
    Nyugodtan nyithatsz vitát a SSE-ben, de nincs is értelme. Mindenki tudja, én is, hogy mit jelent a 64-es felújított motor. Ezzel együtt amit kérdezett a srác és amit arra válaszoltam neki, azt továbbra is fenntartom. Ugyan arról a játékról lévén szó, én a magam részéről csak is az eredeti játék nyújtotta lehetőségekkel vagyok elégedett és ahogyan mondtad, fut rendesen!
  • Although
    #30030
    Így van nem vagyunk egyformák. Teljesen megértem ha valaki magyarul akar játszani. W3 magyarul nyomtam végig mert volt hozzá eredetileg. Semmi extra ha valaki mmorpg-kel játszott 5 évet, az szégyen ha nem jut el középfokig. Kis szerencsével, olyan emberekkel játszva mint akik a conant nyomták 7 évvel ezelőtt. Még a szlenget is megtanulja. És utána már nem megerőltető. A másik az a technika amit a conanos haverom megtanult amit az euroexam is használ, eégsz pontosan ott tökéletesítette. Használható rendszerük van, az a gyorsolvasásos dolog mikor az agyad összerakja már angolul is amit olvasol. Kicsit én is ezt használom. el se tudom képzelni egy angolul megírt játékot ne angolul játsszak. Oké az obosidian játékaihoz szótár is kell időnként. De ezzel mindenki így van aki nem perfekt.
    SSE-ben nem nyitok vitát. Ismerem a boris cuccot. Minden csak barkácsolás mikor 32-biten kísérletezünk legyen elég a ram meg fusson rendesen.

    Utoljára szerkesztette: Although, 2017.11.23. 22:20:26
  • Holaaf
    #30029
    Szó se róla, a tanulás az fejlődés és fontos. De nekem csak eszköz az idegen nyelv ismerete, kell bizonyos dolgokhoz meló miegymás.
    Na de az, hogy egy történetet, egy izgalmas kalandot amiben célom az elmélyülés és a szórakozás azt a megadatott lehetősége ellenére ne az anyanyelvemen tegyem meg, ami ráadásul magyar ... Nos. Ez olyan szélsőséges dolog, mint a buzulás, nincs vele bajom csak engem meg ne basszanak!
  • Holaaf
    #30028
    Hát te pont, egy tőlem nagyon távoli értékrendet képviselsz, szerintem kissé szélsőségeset is. De megértelek.
    Én úgy vagyok vele, hogy semmi nem adja vissza azt ha valamit magyarul játszhatok. De ha értem az angolt, akkor is utálom, rosszul esik. Kiszótárazhatom ha nagyon kell valamit de pláne egy szerepjáték esetében nem az anyanyelvemen tolni az pökhendi fennhéjázás. Jó, nálad nem. Te kened vágod ezt a szintű szövegértést. A könyveket végképpen húzós lenne nekem, ahol a lore-ról olvashatunk és tudhatunk meg dolgokat. Az hogy te olyan körökben mozogsz, ahol nincs érdeklődés a lore iránt illetve csak a szűkebb körödben van, az nem jelenti azt, hogy a többség, az otthon örökké kussoló kocka leszarná. A többség biztos nem a te álláspontodat képviseli, beleértve a jobb angolosokat és fordítókat is. Mindegy, nincs ezzel gond. A másik:
    Szerintem ökörségeket írsz. Pontosítok. Nem versenyeztettem a két változatot, szó se volt erről. A tényeket, általános megtapasztalásokat mondtam el a magyarítás és beépülők, pluginok, modok használata kapcsán.
    Az egyetlen jelentős, a stabilitással kapcsolatos jellemzője a SSE változatnak, hogy nagyobb hancúr esetén simábban kezeli a helyzeteket, érthető okból és ez meglehetősen sok mindent érinthet egyszerre. Most nem technikai adatokról meg a bitekről beszélek hanem amit egy vásárló valójában különbségként megtapasztalhat a stabilitás terén. Ugyanakkor a bogarak nem tűnnek el.
    Ami pedig valójában stabilitást ad a játéknak, azt a Sheson memória foltocska adja meg, a Boris féle enbboost-al az eredeti játéknak. Ferdítés leírni az eredeti Skyrim-et az újjal szemben, mert a legidegesítőbb ostoba hanyagságokat még mindig csak az Oldrimen lehet orvosolni (modokkal), sokkal tartalmasabbá, élvezhetőbbé téve a játékot, a magyarra lefordított beépülők széles választéka vagy a sima honosítás által. Erről van szó, ezért ajánlottam, ajánlom Atterley-nek az eredeti változatot a jelen körülmények között.
    Tényleg kapható még, én is megnéztem. Az eredeti játék most alig 1.000 forint, olcsóbb mint 1 doboz cigi.
  • Although
    #30027
    Ráadásul azt a morrohun felteszi akit érdeke elolvashatja magyarul aztán a játékban angolul és máris tanult valamit. Játszva legkönnyebb megtanulni angolul.
  • Plata
    #30026
    Még lehet kapni sima skyrim-et.
    Ha jól emlékszem ma láttam,mindjárt meg is keresem.
    Instant gamingen lehet kapni.
  • Although
    #30025
    Jogos nem vagyok perfekt csak, mindegy a könyv nem megy el gyorsan ha valakit érdekel. Nem hiszem mellélövők. Veled ellentétben a most játszok zöme időt sem veszteget a könyvekre. Hozzászólásaikból láthatod mennyire érdekli őket. Elenyésző pont az a sztori mikor a kis lengyel gyerek hozzánk csapódott a conanba. Nem bántani akartam de megkérdeztem miért velünk lóg. Azt mondta nem érti a kortársait. Régen se volt tömeges de egy rpgbe 1000 szám voltak akiket érdekelt a sztori a történet. Ma már egy rpgben sem. Csak még ahhoz is lusták, hogy elővegyenek. egy szótárt és azt a párt szót lefordítsák. Lehet mi is ilyenek lennénk persze ebben a világban. De ez más történet.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2017.11.23. 19:12:28
  • PiszkosFred
    #30024
    Apro kiegeszites: vannak jatekosok, akik a konyveket es feljegyzeseket is elolvassak, nem csak a parbeszedeket, igy nekik jol johet a magyaritas. Nyilvanvaloan te perfekt vagy a nyelvekben es emiatt nincs ra szukseged, nem is elsz vele, de vannak rajtad kivul a nyelvet kevesbe beszelo jatekosok is, akiknek meg alap angol tudassal is szukseguk lehet ra. Ez pedig donto lehet.
  • Although
    #30023
    Legyen pro kontra. Nem tudom mit okoz a magyarítás nem is érdekel mert nem használom, ehhez a szövegszinthez amit ez az egyszerű játék nyújt, bőven elég a mezei level 1 angol meg szótár. Nincsenek monológok benne.
    Szóval SSE soha egyetlen egyszer nem fagyott ki nekem. Lehet talán párszor de nem emlékszem rá nem. Akár hétvégenként 4-5 órát is simán kibírt mikor kipróbáltam mint érdekesség. Bolond az aki azt hiszi egy 32 bites motor versenyezhet egy 64-essel. Ahogy a Fallout 4 úgy a Skyrim is a 64 bites motorral vált megbízhatóbbá. Mondjuk hidegen hagy a játék de ez tény.

    Utoljára szerkesztette: Although, 2017.11.23. 19:06:20
  • Holaaf
    #30022
    Mindenképpen tedd félre a pénzt a SSE-re de ne vedd meg. Az eredetit már csak virágboltban tudod megvenni de azon legalább működik a honosítás.
    A speciális változaton állandóan baj van. Sokszor összeomlik a rendszer, nem 100%-os a magyarítás, mert hol ez a baj hol meg az. Amúgy sokszor még bugosabb, mint az eredeti volt. Mivel magyarításról kérdeztél megjegyezendő, hogy rengeteg mod elérhető magyarul, köztük nagyobb hiba javítások is, amik több 10.000 hibát javítanak az alapjátékban. A memória patchel és az enbbostal teljesen stabillá teheted a játékot, mentesítve a fagyásoktól, a kilépkedésektől és akadozásoktól.
    Továbbá a SSE-n korlátozottan elérhetők csak az enb binary funkciók és nem támogatja a parallax mappingot, ezek pedig rendkívüli mértékben növelik, növelhetik az élményeket. Okosan csinálva nem sínyli meg a teljesítmény.
    Az igazán hathatós beépülők csak az eredetin érhetőek el és vannak már DLC méretű, több díjat is elnyert kaland kiegészítők honosítva. Még ha nem is értesz különösebben a modok használatához de néhány alapvető hiánypótló, mint a "két kardhüvely visszaállítása" könnyen telepíthetőek. Sajnos a SSE-n még ezek az alapvető dolgok sem elérhetőek, hogy ne a semmiből húzza ki az addig láthatatlan kardot az embered és a semmibe dugja vissza 2017-ben (mindjárt 2018). Botrány.
    Jövő karácsonyra már megajándékozhatod magad a SSE változattal egy akció keretében. A feljavított motor minősége érezhetően jobb de ettől sajnos nem telik meg és nem bővül ki tartalmilag a játék, ugyan azt kapod és egyáltalán nincs rá garancia, hogy jól modolható lesz valaha is ez a változat. A jól alatt értsd: minden mod, teljes funkciójának megfelelő működtetése belátható időn belül. Idővel majd igen de nem hamarosan!
  • DonnieBrasco
    #30021
    160 óra volt, és nem kapkodtam. Főszál, kiegészítők, fullra épített saját kecó, mage quild, thieves guild végig. Dark Brotherhoodot inkább kiirtottam (korábban végigtoltam), a polgárháborúban nem foglaltam állást, nem vittem végig (anno a felkelők oldalán igen). Vérfarkas nem akartam lenni egyáltalán, a beavatás előtt megálltam.
    Lvl 53-on végeztem, az összes (!!) helyszínt kipucoltam, közel 200,000 arannyal, minden városban saját kecó, hegyekben álló gyémántot/alchemy alapanyagok, fegyverek, soul gemek...
    Egyszerűen elfogyott a kihívás, na :) Nem első játék volt, összesen szerintem ilyen 250-300 óra mehetett bele mindennel együtt.
    Perfectly modded verzió érdekelne, de mivel borzasztó kevés az időm játszani, inkább nekiálltam a Witcher trilógiának, még az elsőnek is csak elejéig jutottam el anno.

    DB
  • Dante73
    #30020
    Az SKSE már egy éve mindjárt kész....
    Ha modolni akarsz, akkor LE, ha nem, akkor SE. (Bár, 1-2 textúra pakkot az SE is kibír simán csak a bonyolultabb, scripteket is tartalmazó modokkal van gond. mondjuk a konfigurálás lehet nehéz. De egy hajat például, mire felteszel, a sajátod leteszed, mert a varázslatokba rakja be, SKSE hiányában, ott meg igazodj ki 1000 frizura közt, anélkül, hogy látnád....) A megfelelő magyarítás, elméletileg mind a kettővel tökéletesen működik, (Nálam biztosan) de ha mégsem, a morrohun oldalán szívesen segítenek.
  • PiszkosFred
    #30019
    Most meg talan igen, de hamarosan kesz a vegleges SKSE es onnantol jol fog jonni a 64 bites kliens. En a Spec Editiont javasolnam neki, sot, azt is javaslom. :)
  • JethroHUN
    #30018
    Mindenképpen a special editiont vedd.
  • RoboKutya78
    #30017
    elvileg még mindig a normál verziót érdemes megvenni mivel azt tuti hogy jól tudod a későbbiekben modolni
    ugy tudom a special edi még nem tökéletes a modok futattásához
  • Haven_Atterley
    #30016
    Sziasztok!

    Tudtok segíteni, melyik teljes verziót érdemes jelenleg megvásárolni, esetleg hol?
    A magyarítás szeretném, ha gond nélkül felmenne rá.

    Köszönöm.
  • coolpet
    #30015
    Gondolom arra gondolt, hogy a fő történetszálakat vitte végig, mint a világégető megölése, a black book story, meg a vámpíros stb.
  • Fantusz
    #30014
    Hogy lehet végig vinni olyan játékot, amelyiknek nincs vége?
    Elég sok karakterrel játszottam én is, egyel sem vittem végig, csak befejeztem, amikor már nem volt az adott karakternek kihívás, elfogytak az érdekes küldetések.
    igaz meg is válogattam a küldetéseket, azokat csináltam, amelyeket az adott karakterhez illőnek gondoltam, 40-45-ös szint körül voltak, amikor már kiöregedtek a kalandor életmódból.
  • IXEMGabeo
    #30013
    az egyetlen jatek, amit 6 evente 1x mindig eloveszek es kulonbozo karaktereket inditok vele...na jo, ugy kb 4x vittem vegig eddig a legutolso volt a legjobb a modok miatt:)
  • Montanosz
    #30012
    160 óra? én 3 éve gyötröm :-D
  • Zozo0122 #30011
    160 óra? Nekem ez az első karimmal (ork kétkezes harcos) 450 órába tellett, akkor még modok nélkül. És abban nem volt benne a DB, a WC, és a TG sem. (guildek, rövidítettem) MINDEN más igen, ami csak létezik a játékban :D
  • Zozo0122 #30010
    6 éve jött ki ez a csoda :) Soha életemben nem vártam még annyira játékot, mint 2011-ben ezt.

    Amúgy most is napi szinten benne vagyok az Elder Scrolls-ban, csak nálam a Legends megy most ezerrel :) Azt ki tolja innen?
    Utoljára szerkesztette: Zozo0122, 2017.11.11. 14:52:36
  • Holaaf
    #30009
    Cefetül szaggat a srácnak. :(
  • Mr_no_NaMe
    #30008
    Skyrim Perfectly Modded

    hamarosan kijön az 5.0, csak az a baj, hogy bika gép kell hozzá :(



  • PiszkosFred
    #30007
    Amen!
  • DonnieBrasco
    #30006
    Na, 160 óra playtime, főjáték, összes kieg és questek 95%-a végigtolva. Saját kecó full kiépítve, asszony, 2 gyerek jól vannak.

    Most kellene felpimpelni valamilyen durva modpack-kel, de így, hogy közel 1 éve nem játszottam mással (heti 5-6 óra játék család mellett), nem fog egy ideig rávinni a lélek.
    Annyi minden áll és vár a sorban, az összes Witcher, Fallout 4, Divinity OS-ek, kickstarteres RPG-k ... és nemsokára jön a Bard's Tale 4, a Wasteland 3, meg még ki tudja mi minden....
    Jó lenne már nyugdíjba vonulni szépen :D

    DB
    Utoljára szerkesztette: DonnieBrasco, 2017.11.09. 15:32:12
  • Viharkabat
    #30005
    Köszönöm srácok! Összegyűjtöm, hol és milyen cuccok okoznak problémát és én is elkűldöm. Azért azt külön köszönöm, hogy nem sajnálva az időt és fáradtságot, ilyen gyorsan jöttek a válaszok :)
  • Savaran
    #30004
    az én hibámról nincs már meg a kép, de mindegy talán elég lesz
  • Savaran
    #30003
    Morrohun hibabejelentő már elküldtem a képet a sárkánypáncélról
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2017.10.23. 12:37:43
  • PiszkosFred
    #30002
    Hat hja, az egyetlen megoldas az lenne, ha mindenki osszeszedne az altala talalt hibakat es azokat jelezne a megfelelo helyen a keszitoknek. Vagy fogni a CK-t es gyors kijavitani ezt a par kifejezest majd csinalni egy apro kis javito plugint belole - mar ha lehetseges - addig, amig nincs a javitott hivatalos verzio.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.10.23. 12:22:53
  • Savaran
    #30001
    Nálam az acélpáncélnál is ugyanez volt, szóval egy részletes analízis nem ártana.
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2017.10.23. 11:24:17
  • PiszkosFred
    #30000
    Mukodott a link, lekaptam, beraktam egyet, betoltottem, elmentem gyors Whiterunba es nalam is ott a hibauzenet, de csak a sarkany cuccoknal. Szoljatok Viknek es kesz is, nem hiszem, hogy nagy melo lenne. Lehet, hogy vmelyik friss SSE patch (mondjuk a CC-t aktivalo) belenyult a jatekba suttyomban es emiatt tunt el/lett visszaallitva az a par kifejezes.
  • Viharkabat
    #29999
    https://www.dropbox.com/s/bjxgghatmlw4oxt/Saves.rar?dl=0

    Elvileg működik a link, de nem lennék meglepődve, ha még se lenne ennyire egyszerű.
  • PiszkosFred
    #29998
    "Ez a hivatkozás lejárt, vagy sosem létezett!" - msot probalkoztam volna, de ez az uzenet fogad.
  • Viharkabat
    #29997
    Végre sikerült feltöltenem:

    https://send.firefox.com/download/80678dede8/#WFRhkrdDDahEWbcvYHxIqw

    Remélem sikerül valami megoldást találni :)
  • Savaran
    #29996
    Akkor ez egy paradoxon, mert Viharkabát a harmadik aki jelzi hogy nem jó, és valljuk be ezen sok mindent nem lehet elszúrni, pl esetemben egy szűz skyrim se-re telepítettem mind a két féle a morrohunos és a nexusost is és ugyanaz a probléma, valami csak nem klappol.
  • PiszkosFred
    #29995
    Annyit tudok felajanlani meg esetleg, hogy ha feltoltod valahova a mentesedet, azt kiprobalhatom, hogy produkal e hasonlo hibat nalam is, vagy nem.
  • Viharkabat
    #29994
    Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! Az, hogy nem sikerült megoldást taláni, egyáltalán ez nem a ti hibátok. Már csak azon kell el gondolkodnom, hogy magyarul, vagy angolul játszam e végig, mivel azért még is csak jók lennének ezek a páncélok, de a magyaritást is élvezem :)
  • genndy
    #29993
    Nincs elszúrva, csak magamat tudom ismételni: #29970
  • PiszkosFred
    #29992
    Ertem. Sajnalom. Sosem hasznaltam a magyaritast, se oldrim se a spec alatt, igy nem talalkoztam ezzel a hibaval. Mivel irtad, hogy mast nem talaltal, gondoltam belinkelem a nexus verziot, amely fogalmam sincs minek vagy kinek felel meg, leven azt sem hasznaltam eleddig. Egy probat megert, hatha segit, de nem jott be ezek szerint.